• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گذری بر ژانر وحشت

آیا به فیلمهای ترسناک علاقه دارید؟

• بله

رای‌ها: 84 65.1%
  • خیر

رای‌ها: 45 34.9%

• رای‌دهندگان
    129

mahsa.n

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
پاسخ : گذری بر ژانر وحشت

من فیلم the conjuring رو به همراه دوستام دیدم و حتی تا لحظه ی آخر فیلم به نظرم بیشتر یه فیلم هیجانی بود تا ترسناک... اما همین که تیتراژ پایانی شروع شد و اون دو تا عکس رو نشون داد دیگه اصلا نمی تونستم فکرش رو از سرم بیرون کنم!!!
X_X

• لایک
امتیازات: MHO
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : The Babadook

به نقل از دایان :
The Babadook
فیلمی در ژانر thriller مال سال 2014 هست.
شما این فیلم رو دیدید؟
در موردش چی فکر میکنید؟
نظرتون درمورد نمادهای استفاده شده توش چی بود؟

المان‌های ترس فیلمای ترسناک دیگه رو تو خودش یکجا داشت؛ مثلا این که تخت به خاطر ورود demon به اتاق تکون بخوره (جنگیر) ، اون قسمت زیرزمین و خون بالا اوردن (کانجرینگ) ، صحنۀ حمله با چاقو (شاینینگ) ، تماس تلفنی مرموز (حلقه) و ... . ولی به نظر من فیلمش کیفیت خوبی داشت. یکم برام حس فیلمای فانتزی رو تداعی کرد، با اون نقاشیا و فضای اون خونه و حتی خود کاراکتر بابادوک و لباسش و اینا. در مورد جامپ اسکر هم من لزومی نمی‌بینم فیلم ترسناک الزاما دارای جامپ اسکر باشه چون خیلی راحت میشه اینو توی یه فیلم ساخت و گنجوند. کلا جامپ اسکر شاید توی ترسوندن مؤثر باشه (که هست قطعا) ولی ارزش هنری‌ای نداره به اصطلاح. وجه تمایزی ایجاد نمی‌کنه. ولی بابادوک بدون داشتن حتی یک جامپ اسکر تونست حداقل هیجان و ترس رو تا حد نسبتا خوبی توی من ایجاد کنه.

sadra.h.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی تبریز
شهر
Tabriz
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
هیچچی !
دانشگاه
Tabriz uni
رشته دانشگاه
C.E eng
تلگرام
اینستاگرام
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
The Conjuring 2

images

احتمالا اگه سری اول این فیلم رو دیده بوده باشین، میدونین که توی ژانر وحشت فیلم خوبی بوده و سکانس های ترسناک خوبی هم داشته. ترسوندن مخاطب مثل خندوندن مخاطب کار سختیه و دو سبکی که به این دو مقوله میپردارن اصولن باید تلاش کنن تا خروجی خیلی باکیفیتی داشته باشن تا بتونن رضایت مخاطب رو جلب کنن.
من به عنوان فیلم ترسناک، هم سری اول و هم سری دوم این فیلم رو قبول دارم و خوشم اومد. سری دوم که همچنان رو پرده ی سینماهاست و شما مجبورین نسخه ی روپرده و کم کیفیتش رو ببینین فعلا :-" ولی اگه میتونین صبور باشین، صبر کنین تا با کیفیت بالاش ریلیز شه و اونو دانلود کنین یا حتی برین سینما ببینین چون هیجانش دوچندان خواهد شد.
راحع به داستانش و جامپ اسکرها و جزئیات فیلم و و و نظری نمیدم به علت اسپویلینگ :-" ولی شاید تنها نقدی که بتونم به این فیلم وارد کنم اینه که بعضی جاها یکم کلیشه‌طور دراومده که خب چاره‌ای هم نیست و توی تمام فیلمای ترسناک بالاجبار از یه سری المانهای تکراری استفاده میکنن و جز اونا خیلی سخت میشه که یه فیلم ترسناک خوب ساخت.
در مجموع این اثر جیمز ون رو توصیه میکنم از دست ندید حتی اگه از ژانر وحشت خوشتون نمیاد (که بعیده) و یا حتی اگه ترسو هستید :))

+ این True Story بودنش هم خیلی جای سوال و بحث داره که ینی چی واقعا بیسد آن عه ترو استوری :-?

++ یه خبری هم پخش شده که ظاهرا توی هند یه مرد میانسالی بعد از دیدن این فیلم سکته کرده و یکی هم اومده جسدش رو منتقل کنه هر دو با هم ناپدید شدن! :))) چه همه چی spooky شده :)))

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

من هنوز شبا میترسم یکی بیاد خون بالا بیاره تو دهنم،یا پاهامو بکشه از پایین مثن:/ 2شو خودمم بخوام مامانم نمیذاره ببینم:)) تبلیغشم ترسناک بود لامصب:))
و خب واقن پسندیدم،ازین فیلما ک چیزای چندش نشون میدن ک مثن ترسناک باش خوشم نمیاد.

(البته این فیلم(د کنجرینگ) هم میتونس مث بقیه فیلم ترسناکایی ک دیده بودم بعد نهایتا یک ماه یادم بره کاملا،بگم فیلم بود الکی بودو فولان، ولی نرف! و همه چی از اونجا شروع شد ک آخرش دیدم نوش بیسد آن ا ترو ستوری:)) تازه اونموقه ترسیدم:)) )

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از سارا کانر :
من هنوز شبا میترسم یکی بیاد خون بالا بیاره تو دهنم،یا پاهامو بکشه از پایین مثن:/ 2شو خودمم بخوام مامانم نمیذاره ببینم:)) تبلیغشم ترسناک بود لامصب:))
و خب واقن پسندیدم،ازین فیلما ک چیزای چندش نشون میدن ک مثن ترسناک باش خوشم نمیاد.

(البته این فیلم(د کنجرینگ) هم میتونس مث بقیه فیلم ترسناکایی ک دیده بودم بعد نهایتا یک ماه یادم بره کاملا،بگم فیلم بود الکی بودو فولان، ولی نرف! و همه چی از اونجا شروع شد ک آخرش دیدم نوش بیسد آن ا ترو ستوری:)) تازه اونموقه ترسیدم:)) )
شدیدا موافقم...
منم ازون دست آدمام که خوراکمه فیلمای ترسناک و بعد از اتمامش هیچی یادم نمیمونه ازش اما این یکی نه...شاید بخاطر اینکه باور داریم این مسائلو و هست واقعا و چیزهایی که نشان میداد یکسری هاش حقیقتا اتفاق میفته نرفت متاسفانه از ذهنم.خصوصا که آخرش نوشت بیسد آن...
ولی هیچ کدوم ازینا دلیل نمیشه 2اش را نبینم :D

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

دیدن فیلم ترسناک حتما قرار نیس چیزی به آدم یاد بده(کلا هر کاری صرفا و لزوما نیاز نیست یه جنبه ی آموزشی داشته باشه)
ادم واسه تفریح و سرگرمی هم گاهی یمتونه یه سری حرکتایی بزنه و کاملا سلیقه ایه
ممکنه یکی خوشش بیاد یکی نه
"پیچ اشتباه" رو به عنوان یه فیلم ترسناک معرفی کنم(البته ازین نوع های چندشیه خب...من خودم خیلی از انواع روح و جنیا نمیترسم)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

نظرتون راجع به این لیست چیه؟
http://www.denofgeek.com/us/movies/21744/50-genuinely-creepy-horror-movies
کدوم فیلماش رو دیدید و نظرتون راجع بهشون چی بوده؟

• لایک
امتیازات: lys

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من کله خر نشستم تو 6 سالگی با پسر عموم مترسک رو نگا کردم :| تا 12 سالگی از تاریکی میترسیدم.
فیلم ترسناک "اصلا" نگاه نمیکنم به چند دلیل:
1-بیشترشون حول یه بچه میچرخه.نمی خوام معصومیت بچه تو ذهنم تبدیل شه به جنزدگی :|
2-عمدتا هیولا ها کشیشی چیزین(مثل کانجورینگ 2) و طبیعتا خوشم نمیاد از این قضیه :|
3-"تمام" فیلم های ترسناک به نوعی سعی دارن مرگ رو یه مسئله "خیلی" ترسناک نشون بدن.یه چیز دردناک.خب منم نمی خوام این طرز فکر فرو شه تو مغزم ;;)

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
من خیلی ژانر ترسناک میبینم.بارها شده فیلمایی مث کانجرینگ رو ساعت ده یا یازده شب تنها تو خونه خالی و پشت سیستم دیدم
ولی جدا از اینکه باعث میشه ادم دیوونه ای مث من برای چند ساعت ی گوشه آروم بگیره و از چیزی بترسه بدی های زیادی داره
توهین ب ادیان و شیطان پرستی و استرس(برای افراد خاص).ولی خواهشا دخترخانوما نبینن.ی روزی مادر میشن.این فیلم ها با روحیه ی مادری در تضاده.حداقل برای تربیت نسل بعد نبینین
ولی باید خیلی حواستون باشه دست بچه های کم سن وسال نرسه.اخه اونا تو خودشون میریزن.یکی از دوستان نفهم ی نمونه از این فیلم هارو جای نمانسبی گذاشته بوده و خواهر و برادر کوچیک ترش ک ابتدایی هستن نشستن ب نگاه کردن.
ولی برای کسایی ک این فیلم هارو دنبال میکنن چنتا پیشنهاد خوب دارم
1.د کانجرینگ یک
2.د کانجریگ دو
3.توطئه آمیز یک و دو و سه
4.درخشش
5.نفس نکش
6آنابل هم بد نیست
7.ماما هم ک با احساست بازی میکنه لعنتی;;)

آخرین ویرایش:

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی
شهر
بهبهان
من خیلی ژانر ترسناک میبینم.بارها شده فیلمایی مث کانجرینگ رو ساعت ده یا یازده شب تنها تو خونه خالی و پشت سیستم دیدم
ولی جدا از اینکه باعث میشه ادم دیوونه ای مث من برای چند ساعت ی گوشه آروم بگیره و از چیزی بترسه بدی های زیادی داره
توهین ب ادیان و شیطان پرستی و استرس(برای افراد خاص).ولی خواهشا دخترخانوما نبینن.ی روزی مادر میشن.این فیلم ها با روحیه ی مادری در تضاده.حداقل برای تربیت نسل بعد نبینین
ولی باید خیلی حواستون باشه دست بچه های کم سن وسال نرسه.اخه اونا تو خودشون میریزن.یکی از دوستان نفهم ی نمونه از این فیلم هارو جای نمانسبی گذاشته بوده و خواهر و برادر کوچیک ترش ک ابتدایی هستن نشستن ب نگاه کردن.
ولی برای کسایی ک این فیلم هارو دنبال میکنن چنتا پیشنهاد خوب دارم
1.د کانجرینگ یک
2.د کانجریگ دو
3.توطئه آمیز یک و دو و سه
4.درخشش
5.نفس نکش
6آنابل هم بد نیست
7.ماما هم ک با احساست بازی میکنه لعنتی;;)
نمیدونم چرا وقتی فیلم ترسناک نگاه می کنم اصلا نمی ترسم
اما کتاب بعضی وقتا خیلی کم روم تاثیر میزاره
دوستام کانجورینگو میدین میترسیدن من هیچ تاثیری روم نداشت

بالا