• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

تو رنج 300 تومن چی خوبه؟

mRNA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
mshd
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

نمیدونستم اینجا باید بپرسم یا نه! چرا بعضیا گوشی دوسیمکارت رو ترجیح میدن و بعضی تک سیمکارت... مزایا و معایب اصلیشون چیه؟
خواهش میکنم اگه کسی میدونه زودتر ج بده .ممنون

• لایک
امتیازات: NT

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از мȒƝᾋ :
نمیدونستم اینجا باید بپرسم یا نه! چرا بعضیا گوشی دوسیمکارت رو ترجیح میدن و بعضی تک سیمکارت... مزایا و معایب اصلیشون چیه؟
خواهش میکنم اگه کسی میدونه زودتر ج بده .ممنون
هیچ فرقی ندارن البته باید به مدلشم توجه کرد :D
شاید دوتا سیمکارت دارن و میخوان هر دوتا سیمکارتشون همیشه روشن باشه:D
در کل فرقی ندارن

• لایک
امتیازات: mRNA

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

ببخشید LG G4 استایلوس از لحاظ باتری از هوآوی p8 lite بهتره؟قلم استایلوس کار کردن باهاش سخته؟

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از DARK SHADOW :
ببخشید LG G4 استایلوس از لحاظ باتری از هوآوی p8 lite بهتره؟قلم استایلوس کار کردن باهاش سخته؟
از لحاظ باتری فرق زیادی ندارن ولی در کل که p8 lite خیلی بهتره :D
و نمیدونم قلم گوشی های ال جی چطوره ندیدم تا حالا :-"

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

به نقل از امیررضا رحمتی :
از لحاظ باتری فرق زیادی ندارن ولی در کل که p8 lite خیلی بهتره :D
و نمیدونم قلم گوشی های ال جی چطوره ندیدم تا حالا :-"
نظرات اونایی که خریده بودنو خوندم.میگفتن p8زود باتری خالی میکنه+باتریش غیر قابل تعویضه+cpuمدیا تک هست!
اینا مشکلی نیستن؟؟
:-/

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از DARK SHADOW :
نظرات اونایی که خریده بودنو خوندم.میگفتن p8زود باتری خالی میکنه+باتریش غیر قابل تعویضه+cpuمدیا تک هست!
اینا مشکلی نیستن؟؟
:-/
غیر قابل تعویض بودن که مشکلی نداره ولی باتریشم خوب بود از نظر من :-"
سی پی یوشم خوبه نگران نباش :D

emilia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1393

یه گوشی 600-650 تومنی خوب،هنگ و اینا نداشته باشه چی هست؟

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از عزیزی :
یه گوشی 600-650 تومنی خوب،هنگ و اینا نداشته باشه چی هست؟
بهترین گزینه Huawei P8 Lite میباشد بدون شک :-"

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

سلام
بین این پنج تا گوشی کدوم بهتره؟
نمیخوام فقط روی ورق بهتر باشه ، هم خوش دستی هم عُمر هم شیک بودن هم نرم افزاری و ...
همه اینا برام مهمه
Samsung Galaxy A3 (2016) Dual SIM SM (;
Huawei P8 Lite Dual SIM :)
HTC One E8 Dual SIM h-:
BlackBerry Leap :P
BlackBerry Z10 B-)

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از <Al!ReZa/> :
سلام
بین این پنج تا گوشی کدوم بهتره؟
نمیخوام فقط روی ورق بهتر باشه ، هم خوش دستی هم عُمر هم شیک بودن هم نرم افزاری و ...
همه اینا برام مهمه
Samsung Galaxy A3 (2016) Dual SIM SM (;
Huawei P8 Lite Dual SIM :)
HTC One E8 Dual SIM h-:
BlackBerry Leap :P
BlackBerry Z10 B-)

گزینه سوم(اچ تی سی عه)عالیه از همشونم بهتره بدون شک :D
یادم رفته بود همچین تاپیکی هم هست :-<

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

× موبایلی که کیفیت دوربینش عالی باشه معرفی کنید لطفن؟ اپل 5c iphoneچطورع؟ نمیخوام صفحش بزرگ باشه .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

هواوی نخرید عزیزان، من یه هواوی خریدم با صد تومن اختلاف یه سامسونگ با همون اندازه صفحه خریدم.
رابط کاربریه هواوی افتضاحه. این اشتباه رو نکنین.

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از نيلوفر ب. :
× موبایلی که کیفیت دوربینش عالی باشه معرفی کنید لطفن؟ اپل 5c iphoneچطورع؟ نمیخوام صفحش بزرگ باشه .
5cگوشیه خوبیه ولی قدیمی و نسبت به گوشیه های الآن قدرت کافی رو نداره.منظورتون از اینکه نمی خواین صفحش بزرگ باشه چیه؟فبلت نباشه یا کوچکتر از 5 اینچ باشه؟
لطفا مقدار پولی رو که می خواین براش خرج کنین هم بگین

• لایک
امتیازات: Diyar

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

به نقل از نيلوفر ب. :

اiphone5s ب نظرم با توجه به قیمتش والبته برندش :D خوبه!یه سری از ویژگی هاشو واستون میذارم ولی اینو در نظر بگیرید که مدل های جدید تر از اون بیشتر هستش و شاید افت قیمتش هم به خاطر همین قدیمی شدنش باشه...

تعداد سیم کارت: یک سیم کارته
حافظه داخلی: 16 گیگابایت
شبکه های ارتباطی: 2G، 3G، 4G
رزولوشن عکس: 8.0 مگاپیکسل
فرکانس پردازنده‌ی مرکزی: 1.3 گیگاهرتز
حس گر انگشت هم داره...
سخت افزار قویی داره البته اینم در نظیر بگیرید که درگاه کارت حافظه ندارد قیمتش هم حدود 1459000 تومن هستش...

اما در مورد دوربین خوب واسه عکاسی بستگی به شما داره که منظورتون از خوب چی باشه!گوشی خوب واسه عکاسی زیاد هستش اما میخواین چند مگا پیکسل باشه؟و واسه چه کاری میخواید؟عکاسی شخصی یا حرفه ای؟یکم بیشتر در موردش توضیح بدید شاید چیزی ب ذهنم برسه بتونم کمکی کنم :)

• لایک
امتیازات: Diyar

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از نيلوفر ب. :
شما اول از همه بودجتون رو بگید :D
به نقل از ملکه شیشه ای :
هواوی نخرید عزیزان، من یه هواوی خریدم با صد تومن اختلاف یه سامسونگ با همون اندازه صفحه خریدم.
رابط کاربریه هواوی افتضاحه. این اشتباه رو نکنین.
من که در رابط کاربری هوآوی ضعف خاصی نمیبینم :-?
ولی خوب قطعا سامسونگ تجربش در زمینه گوشی بیشتره از هو آ وی ولی با این حال گوشی های خیلی خوبی داره هو آ وی با قیمتهای عالی :)

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

دیگه نهایتا دو تومن میتونم خرج کنم ، بیشتر از این پول ندارم :)) من میخوام برای عکاسی حرفه ای باشه ، حالا میشه نزدیک دو تومن چی خریدجز 5c?

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

به نقل از نيلوفر ب. :
دیگه نهایتا دو تومن میتونم خرج کنم ، بیشتر از این پول ندارم :)) من میخوام برای عکاسی حرفه ای باشه ، حالا میشه نزدیک دو تومن چی خریدجز 5c?

خوب حالا شد یه چیزی اون چیزی که من گفتم آیفون 5 اس بودش!قیمتش همون 1.5 که گفتم ولی اون آیفون 5 سی که شما گفتید قیمتش 999 تومن هستش و بدنش پلاستیکیه!و این یکی از اون قانون شکنی ها پس از مرگ استیو جابزه!به تحلیله بعضی از سایتا که تو این زمینه سر رشته دارن اگه استیو جابز زنده بود نمیذاشت این اتفاق بیوفته حالا فارغ از نرم افزارا و امکانتش ب نظرم غالب پلاستیکیش(البته از داخل فلزی :|) خیلی جالب نیست!حالا این یه چیز سلقه ایه و ب نظر من امکانات گوشی مهم تره...

پیشنهاد:

1-گلکسی اس 6

دوربین
برای دوربین اصلی سامسونگ گلکسی اس6 از حسگر 16 مگاپیکسلی IMX240 ساخت شرکت سونی استفاده شده است که پیش از این در گلکسی نوت 4 به کار برده شده بود. اما دهانه‌ی دیافراگم لنز دوربین اس6 ‌در مقایسه با نوت 4، عریض‌تر شده و به f/1.9 رسیده است. حداقل روی کاغذ، توانایی لنز دوربین اس6 در جذب نور بیش‌تر نشان می‌دهد که کاربران می‌توانند عکس‌های روشن و با کیفیتی را در شرایط نوری ضعیف ثبت کنند. در زمان معرفی گلکسی اس6 نیز، سامسونگ مانور زیادی بر روی این ویژگی داده بود و گفته بود که گلکسی اس6 می‌تواند عکس‌های بی نظیری را در هر شرایط نوری‌ ثبت کند. از این رو کارشناسان دیجی کالا، بر حسب رسالتی که دارند، بر آن شدند تا صحت و سقم ادعای سامسونگ را مورد بررسی قرار دهند. نخست عکاسی در شب دوربین این گوشی را واکاوی می‌کنیم.

عکسایی که توی سایت دی جی کالا گذاشته بودن وضوح و شفافیت زیادی داشت حتی در نور شب قیمتشم :1.8 بوده الان شده 1725000 تومن

2-گلکسی اس 6 اج

وربین اصلی سامسونگ گلکسی اس6 اج را، حسگر 16 مگاپیکسلی IMX240 شرکت سونی تشکیل می‌دهد که پیش از این، در گلکسی نوت 4 به کار برده شده بود. اما لنز دوربین اس6 اج نسبت به نوت 4، فراخ‌تر شده و به f/1.9 رسیده است. بر روی کاغذ، گشودگی لنز دوربین اس6 اج نشان می‌دهد که کاربران می‌توانند عکس‌های روشن و با کیفیتی را در شرایط نوری ضعیف ثبت کنند. در زمان معرفی گلکسی اس6 اج نیز، سامسونگ مانور زیادی بر روی این ویژگی داده بود و گفته بود که گلکسی اس6 اج می‌تواند عکس‌های بی نظیری را در هر شرایط نوری‌ ثبت کند.

قیمت:2050000 بوده الان شده19490000

3-گلکسی اس 5!اینم ب نظرم خیلی خوبه ضد آبه و قابلیت عکس برداری زیر آب تا ارتفاع حدودن یک متری رو هم داره کیفیت تصویرشم خیلی خوبه

ز مهم‌ترین ویژگی‌های دوربین این گوشی می‌توان به قابلیت فیلم‌برداری به صورت HDR، قابلیت ثبت موقعیت زمانی و مکانی، فوکوس لمسی، قابلیت تشخیص چهره و لبخند و لرزش گیر دست اشاره کردکی از ویژگی‌های چشمگیری که به دوربین این گوشی اضافه شده است، قابلیت فیلم‌برداری به صورت 4K می‌باشد. در واقع به خاطر ارتقای پردازنده‌ی دوربین این گوشی، سامسونگ توانسته این قابلیت را به پرچم‌دار خود اضافه کند. همان طور که می‌دانید سامسونگ جزو اولین شرکت‌هایی است که فناوری فیلم‌برداری به صورت 4K را در گوشی‌های خود به اجرا در آورده است. ما ویژگی جالب توجه دیگر دوربین گلکسی اس 5، فوکوس انتخابی آن می‌باشد. هنگامی که این حالت را فعال کنید، دوربین به طور خودکار دو عکس گرفته و آن‌ها را پردازش می‌کند. دوربین در این حالت 3 گزینه پیش روی شما می‌گذارد. حالت اول اینکه می‌توانید فوکوس را فقط بر روی سوژه تنظیم کنید، در حالت دوم می‌توانید سوژه را از فوکوس در آورده (فولو کنید) و تنها بر روی پس زمینه تصویر، فوکوس کنید و حالت آخر اینکه بر کل تصویر فوکوس کنید. این ویژگی واقعاً شگفت انگیز است و برای خیلی از کاربران کاربردی خواهد بود. اما باید بپذیریم که این امکان در گوشی hTC M8 بهتر اتفاق افتاده است چرا که در M8 می‌توانید بر روی هر قسمتی که بخواهید فوکوس کنید و مابقی قسمت‌ها را از فوکوس خارج نمایید.

قیمت:1430000بوده الان شده 1399000

پ ن:مدیونی نخونی اینا رو! :|

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از امیررضا رحمتی :
شما اول از همه بودجتون رو بگید :Dمن که در رابط کاربری هوآوی ضعف خاصی نمیبینم :-?
ولی خوب قطعا سامسونگ تجربش در زمینه گوشی بیشتره از هو آ وی ولی با این حال گوشی های خیلی خوبی داره هو آ وی با قیمتهای عالی :)

من یه گوشی هواوی خریدم 450 اسمشو بعدا چک میکنم میگم، و یک گوشی گلسی گراند پرایم سامسونگ خریدم 540 اصلا قابل مقایسه نیستناااا

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دوستان بین A5-2016 سامسونگ و نکسوس 5x به نظرتون کدوم بهتره ؟ :D

از گوشی هم چیز خاصی نمیخوام راستش کلا ! :D
نه زیاد اهل بازی هستم ، نه زیاد باهاش کار سنگین میکنم اصولا، فقط اهل گوشی عوض کردن نیستم.
میخوام هم از لحاظ سخت افزاری و هم از لحاظ فیزیکی تا 3- 4 سال دیگه حداقل عمر کنه ! :D
از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری و آپدیت قطعا نکسوس بهتره ، اما بدنه پلاستیکیش نگرانم میکنه که از لحاظ فیزیکی 3 سال عمر نکنه !

بالا