• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

به نقل از f@him :
کلا من کار خاصی به بحثتون ندارم چون خیلی مطلع نیستم و این حرفا
ولی چیزی که میدونم اینه که وقتی آدم میخواد از یه جایی یه آماری بده باید سعی کنه کاملا تصادفی نمونه گیری کرده باشه و خب اینکه میگین تو خیابون یا دانشگاه توهین شده به ترک ها و اینا....این نمونه ها خب میشن افراد در ارتباط با شما و خب تصادفی نیستن قطعا
پس درست آمار بدین
همین دیگه
میشه برا جواب دادن نقل قول بگیرید؟ :D
خب من تجریبات شخصیم رو گفتم. تجربیات خیلی از دوستان رو هم شنیدم. تجربیات وبلاگ نویس ها رو هم خوندم و جوک های مختلف رو هم میبینم که چطور مردم منتشر می کنن!
دیگه نمیدونم آمار از کجا در بیارم وقتی تو کشور همچین آمار گیری نمیشه و اجازه هم شاید داده نشه که گرفته بشه!
افراد در ارتباط با من هم تصادفی نیست؟
اصلا دارین نژاد پرستی در ایران رو رد می کنید؟ :D خیلی مسخرس که همچین چیزی رو رد کنید. چیزی که تو اروپا و آمریکاش هم وجود داره اون وقت تو ایران نباشه؟ :D رفتار مردم با افعانی ها رو ندیدین؟ اخبار رو نمی خونید؟
چی بگم دیگه! اگه رفتار مردم تهران هم نمونه تصادفی نیست دیگه!
در ضمن من واقعا از حوصلم خارجه راجع به اینا بحث بکنم. به اندازه کافی تو تاپیک فیتیله نوشتم که جریان چیه.
من اصن کاری با قاضی پور ندارم. باور کنید کار خیلی خیلی اشتباه و بدی کرده و نباید این فرد نماینده باشه به نظر من ولی این که بگید نژاد پرستی هم وجود نداره! پفففففففف

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

تهران ک کل کشور نیست . مسلمن اصلن امار درستی نیست . نباید اگه اونجا برخوردی باهاتون شد ب کل کشور نسبتش بدین .

من خودم تو سازمان سنجش ک بودم مسئولها ( تاکید میکنم روی ها . چون یکیشون اینجور برخورد نکرد ) یه جوری بهمون میگفتن عع شیرازی از شهرستان اومدی و صوبتای بعدش ک الان نگم بحث ب حاشیه کشیده بشه بهتره ک همیشه تو ذهنم بلد شده و خیلیای دیگه هم راجب تهران اینو میگن ک تهران یه وره بقیه ایران یه ور برا اونها . اما خب از اونورم ادمهای خوب بینشون دیدم بهترین دوست دانشگاهیم الان تهرانیع ک اینا نقص میکنه . اینکه یکی بیشعور بازی در بیاره نباید شما ب 72 میلیون نفر نسبتش بدی . اون شعور و فرهنگ خودشو رسونده . کم نیستن اما همه هم نیستن . و ب عنوان کسی ک نیمه جنوبیه اینو بهتون میگم ک این برخورد با مردم ترک اینجا نیست اصلن و ب کل نگیرین

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sadlove :
تهران ک کل کشور نیست . مسلمن اصلن امار درستی نیست . نباید اگه اونجا برخوردی باهاتون شد ب کل کشور نسبتش بدین .

من خودم تو سازمان سنجش ک بودم مسئولها ( تاکید میکنم روی ها . چون یکیشون اینجور برخورد نکرد ) یه جوری بهمون میگفتن عع شیرازی از شهرستان اومدی و صوبتای بعدش ک الان نگم بحث ب حاشیه کشیده بشه بهتره ک همیشه تو ذهنم بلد شده و خیلیای دیگه هم راجب تهران اینو میگن ک تهران یه وره بقیه ایران یه ور برا اونها . اما خب از اونورم ادمهای خوب بینشون دیدم بهترین دوست دانشگاهیم الان تهرانیع ک اینا نقص میکنه . اینکه یکی بیشعور بازی در بیاره نباید شما ب 72 میلیون نفر نسبتش بدی . اون شعور و فرهنگ خودشو رسونده . کم نیستن اما همه هم نیستن . و ب عنوان کسی ک نیمه جنوبیه اینو بهتون میگم ک این برخورد با مردم ترک اینجا نیست اصلن و ب کل نگیرین
من دارم میگم کل نقاط ایران نژاد پرستی وجود داره. نمیگم ۷۰ میلیون نفر همه هستن ولی تعداد زیادی رو شامل میشه این. درصدی ندارم شاید حتی ۲۰-۴۰٪ باشه ولی باز هم زیاده!
این که همه نقاط هم وجود داره کاملا طبیعیه. نمیدونم از چی دارین دفاع می کنین :D
اصن باشه مردم ایران خیلی خوبن :))

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

کاش میشد یه سری حرفا رو زد اما اینجا جاش نیست.
همین بس که این فرد ابزار رای اوردن و ... رو تحریک احساسات مردمش انتخاب کرده.
سر جریان فیتیله هم ایشون از معترضان اصلی بودن.
حالا که چطور بدون هیچ حکم قضایی و دادگاهی دارن آزادانه میچرخن خدا میدونه ولی چیزی که لازم دونستم بگم اینه که
صرفا هر نوع تفکر و رفتاری در بین همه اقوام وجود داره و ما حق نداریم به خاطر اشتباه یک نفر بقیه افراد هم استانی اون رو مورد تمسخر قرار بدیم و از این طریق اعتراض خودمون رو نشون بدیم. قطعا بحث بی ادبانه دوستان و توهین هایی که بهم میکنن چیزی کم تر از کار اون فرد نیست.
به امید روزی که هممون بحث بدون دخالت تعصب و فقط با استناد به حقایق رو یاد بگیریم.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

اگه حرفاتون تموم شده اجباری نیست به هر نحوی بحث رو ادامه بدید ها، باور کنید. :-"

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

:))
قاضی پور میدونست اینقدر مشهور میشه وبخاطرش کار به فحش دادن ودعوا و کشت وکشتار میرسه تو اون ویدئو لباسای شیکتری میپوشید :-"

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

به نقل از سَجاد :
ما نفهمیدیم بالاخره نظر بقیه مهمه واستون یا نه
اگه مهم نیست که بذارید ما فارسا برناممونو بسازیم توش بگیم ترکا فرق مسواک و فرچه توالتو نمیدونن؛ شمام بشینید سر جاتون بگید ما خیلی شاخیم و میفهمیم !
اگرم مهمه که این چه حرفیه :|

دیگه حدی داره ناموسا
بساز برادر من بساز اب من با تو تو یه جوب نمیره. فقط ضررش به وجهه خودتون میرسه.
به نقل از amir gh :
کاش میشد یه سری حرفا رو زد اما اینجا جاش نیست.
همین بس که این فرد ابزار رای اوردن و ... رو تحریک احساسات مردمش انتخاب کرده.
سر جریان فیتیله هم ایشون از معترضان اصلی بودن.
حالا که چطور بدون هیچ حکم قضایی و دادگاهی دارن آزادانه میچرخن خدا میدونه ولی چیزی که لازم دونستم بگم اینه که
صرفا هر نوع تفکر و رفتاری در بین همه اقوام وجود داره و ما حق نداریم به خاطر اشتباه یک نفر بقیه افراد هم استانی اون رو مورد تمسخر قرار بدیم و از این طریق اعتراض خودمون رو نشون بدیم. قطعا بحث بی ادبانه دوستان و توهین هایی که بهم میکنن چیزی کم تر از کار اون فرد نیست.
به امید روزی که هممون بحث بدون دخالت تعصب و فقط با استناد به حقایق رو یاد بگیریم.
لایییک داداش خیلی خوب گفتین. اما این اقا سجاد میگه باید توهین کرد. مشکل من با صحبت های اقا سجاد تفکرات نژادپرستانشونه
به نقل از sadlove :

ما اصلا نگففتیم همه توهین میکنن. اونایی هم که توهین میکنن صرفا بیشعوری خودشونو اثبات میکنن.
حضرت محمد یه سخن عالی دارن: هیچکس را بخاطر سه چیز مسخره نکنین، 1)پدر و مادر 2) زادگاه 3) زبان.
به خدا قسم اگه ما فقط به سخنان امامان یا پیامبرمون عمل میکردیم مملکت بهشت بود . بقول سعدی کار به عمل براید به سخندانی نیست. متاسفانه یکی از مشکلات اساسی در بعضی از هموطنان سخندانی خوب و عمل ضعیف هست.
به نقل از grim reaper :
یک دانش آموزی در مدرسه مشکلی داره ، مثلا فرض کنید پدر یا مادرشو از دست داده ، و حالا هر وقت این دانش اموز تکلیفی نمی نویسه ، سوال میکنن چرا ننوشتی برمیگرده و داستان از دست دادن پدر و مادرشو با گریه تعریف میکنه و جلب ترحم میکنه[nb]مثالش یهویی به ذهنم رسید مثال بهتری گیر نیاوردم[/nb]

طرف اومده تا جایی که تونسته حرف ضد زن زده ، خاطره انگشت کردن بقیه رو تو مجلس با آب و تاب تعریف کرده ، تا جایی که تونسته توهین و البته توهین نژادی انجام داده وهمه این ها در یک فضای عمومی با مخاطب بالا بوده ، تا میایم یک کلمه اعتراض و پیگیری کنیم فوری برمیگردن مسئله رو نژادی میکنن و از "ظلم" هایی که بقیه مردم ایران به مردم آذربایجان کردن صحبت میکنه[nb]که با توجه به نظرات پانترک های این تاپیک این ظلم ها شامل نسل کشی ، بیگاری، قتل عام و به بردگی گرفتن مردم آذربایجان که جمعیت 99.999 درصدی جامعه ایران رو تشکیل میدن توسط اون 0.001 درصد دیگه بوده[/nb] ، به پیر ، به پیغمبر و هر چیزی که براتون مقدسه ، هیچ کس به یه ورشم نیست که طرف ترکه یا هر قومیت دیگه ای ،اگر نماینده تهران یا مشهد هم اینا رو میگفت باید پیگیری میشد و گیریم که مردم آذربایجان از ابتدای تاریخ ایران تحت شدیدترین تبعیض ها بودن[nb]که نبودن ، که اگر کوچک ترین اختلاف و یا تبعیضی وجود داشت حداقل زنده یاد احمد کسروی در آثار خودش و کتاب "تاریخ آذربایجان" اشاره ای میکرد ، و حقیقت اینه که این طرز فکر "پان" و این که "ما از اول مظلوم بودیم" توسط سگ قلاده به گردن شوروی ، "جعفر پیشه وری" ترویج شد[/nb] باز هم این دلیلی نیست که وقتی کسی این جوری در یک سخنرانی با مخاطب تقریبا بالا صحبت کرد ، پیگیری نشه

+خارج از این بحث ، فکر میکردم مجلس طویله س ولی اصلا فکر نمی کردم تا این حد
قاضی پور به زن ها توهین نکرده. شما ترک نیستین من ویدیووشو دیدم اون یه اصطلاحه توهین به مقام خانم نیست.
به نقل از حجت آندرلاین آر زد اچ :
داداش آتیشت تنده...
میگم تو توی توهم دشمن پنداری هستی
هیشکی مشکلی با ترک ها نداره
ولی ببین میتونی کاری کنی مشکل پیدا کنیم یا نه :|

پ.ن:خط اخر رو شوخی کردم باو! ما که مثه بعضیا کار یه نفر رو پای متعلقاتش نمیزاریم :) :-" :-"

جواب جناب agent:
خب من منکر اون دید عمومی درباره جوک ها نیستم!! الان منم هر جا میرم میگن یه حب تریاک بیار :| (انگار کل کرمون قاچاقچین حالا)
خب این دیگه همه جای کشور هست!! حتی توی همین استان کرمان هر شهرستانی به یه چیزی معروفه و همدیگه رو مسخره میکنن!! این فقر فرهنگی هست... قبول دارم...همه جا هم هست
ولی شما ببین ایشون میگه بقیه "دشمن" ترک ها هستن میگه همه کشور مخالفشونن میخان پیشرفت نکنن و از این چیزا!! که اینجوری نیست...

جا داره از همین تریبون بگم آقا جدا آمار مصرف مواد در کرمان بسیار کمتر از تهرانه :D
ما اصلا نگفتیم نزاشتن پیشرفت کنیم.
اتفاقا بنظر شخص بنده اذربایجان از همه جای ایران بیشتر پیشرفت کرده.
الان شما تو اینترنت سرچ کنین زیباترین شهر ایران ببینین کجارو میاره؟ (تبریز میاد)
محض اطلاع همه هرکی گفت نمیزارن اذربایجان پیشرفت کنه بفهمین این ترک نیست چون اگه ترک بود متوجه میشد که آذری ها همیشه رو پای خودشون وایستادن

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

در اول اینو ذکر کنم که
اگر تمجید از خود نباشد من ترکم
و مهم تر از همه چی اینه که مسائل فیتیله هیچ ربطی به این موضوع نداشت ما ایرانیا عادت داریم بحثو از موضوع اصلیش منحرف کنیم اخرشم به جایی نرسیم
من نمیخوام اصلا متعصبانه نظر بدم من اهل ارومیه نیستم ولی مردم ارومیه خیلی با شخصیت و خون گرم هستن قبلا هم شاهد بودم که آقای قاضی پور خیلی انتقاد میکنن و اخیرا یادمه راجب صدا و سیما انتقاد کرده بودن و یه اصطلاح ترکی بکار برده بودن که دوستان ترک زبان معنیشو میدونن :D و خیلی محبوبیت بدست آورده بودن
ولی نمیدونم بر چه اساسی راجب خانما این حرفو زدن و خیلی بی معنیه این حرفشون اتفاقا به نظر من مجلس جای کوته فکرا نمیتونه باشه
و اصلا جای تعصب نداره که مردم ترک طرفداری کنن و بقیه اینو به عنوان یه نقطه ضعف واسه ملت ترک نشون بدن اگه قراره دنبال سوژه باشیم و به رخ هم بکشیم خیلی میشه سوژه پیدا کرد کل این بحثا با منظور خاصی مطرح میشن که همه به این مسائل اگاهن اقای قاضی پور یه نماینده مجلس هستن و همه هم تایید میکنن که حرفاشون شاید درسا و بجا نبوده ولی این که به عنوان یه نماینده مردم ترک معرفی میشن پشتش یه سری چیزای دیگه هست
بیاید یکم این تبعیض رو کنار بزاریم همه ما تو یه کشور زندگی میکنیم جاش بیاد برای آرامش همدیگه خیلی کارا میکنیم که قبلا هم ثابت شده لطفا به فکر کوچک کردن هم نباشیم

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

نه... دیگه ریا شد...

#موقت.

• شروع کننده موضوع

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

=)))))))
به نقل از miss_deniz :
در اول اینو ذکر کنم که
=)))))))))))) [ كاربر از شدّت خنده نفس كم مي آورد ]

به نقل از miss_deniz :
ولی نمیدونم بر چه اساسی راجب خانما این حرفو زدن و خیلی بی معنیه این حرفشون اتفاقا به نظر من مجلس جای کوته فکرا نمیتونه باشه
و اصلا جای تعصب نداره که مردم ترک طرفداری کنن و بقیه اینو به عنوان یه نقطه ضعف واسه ملت ترک نشون بدن اگه قراره دنبال سوژه باشیم و به رخ هم بکشیم خیلی میشه سوژه پیدا کرد کل این بحثا با منظور خاصی مطرح میشن که همه به این مسائل اگاهن اقای قاضی پور یه نماینده مجلس هستن و همه هم تایید میکنن که حرفاشون شاید درسا و بجا نبوده ولی این که به عنوان یه نماینده مردم ترک معرفی میشن پشتش یه سری چیزای دیگه هست
آخر من نفهميدم چي گفتين شما خب، آقاي قاضي پور كوته فكره؟ولي خدمات زيادي كرده؟:-" ولي چون كوته فكره نبايد حمايت ميشد؟:-" ولي با اينكه مردم ترك طرفداري كردن [ رأي آورد ديگه ] از روي تعصّبشون بوده، تركا نبايد طرفداري ميكردن؟ بايد طرفداري ميكردن؟"-:
ما منظورمون خاصه ازينكه ميگيم قاضي پور تركه؟:-" ايشون گفته فارسا گ* نخورن ما منظور خاصي داريم اونوقت؟:-"

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از miss_deniz :
https://www.dropbox.com/s/jmg99v6a17grocu/ezgif.com-video-to-gif%20%282%29.gif?dl=0

واکنش درخور!

# :-"

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از miss_deniz :

اونایی که تعریف نژادپرستی رو هنوز به درستی درک نکردن یا یه نژادپرست رو از نزدیک ندیدن، بیاین، مصداق بارز نژادپرستی به همین میگن.
شما چطور توی پستتون حرف از کنارگذاشتن تبعیض میزنین در حالی که شروع پستتون با چنین جمله ایه؟
بعد میان میگن ... .
این مسئله که یکی به ایرانی بودن خودش افتخار کنه یا به ترک بودن خودش یا به زن بودن خودش یا به هر چیز دیگه ای افتخار کنه خیلی فرق میکنه با تمجید! قبل از بحث بهتره برید معنی کلمۀ تمجید رو یاد بگیرید.

+ هردفه یکی یه پستی میده که باعث میشه بحث این تاپیک 3 صفه بره جلو ((:

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از miss_deniz :

به نقل از miss_deniz :
بیاید یکم این تبعیض رو کنار بزاریم

: )

+به نظرم چیز دیگه ای نمونده برای بررسی : )

صحبت ها کامل انجام شد تقریبا

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از mohammadamin14 :
.ما اصلا نگفتیم نزاشتن پیشرفت کنیم.
اتفاقا بنظر شخص بنده اذربایجان از همه جای ایران بیشتر پیشرفت کرده.
الان شما تو اینترنت سرچ کنین زیباترین شهر ایران ببینین کجارو میاره؟ (تبریز میاد)
محض اطلاع همه هرکی گفت نمیزارن اذربایجان پیشرفت کنه بفهمین این ترک نیست چون اگه ترک بود متوجه میشد که آذری ها همیشه رو پای خودشون وایستادن

اینا صحبتای شماست دوست عزیز :

دقیقا. من خودم عاشق ایرانم و عاشق اذربایجان و عاشق مردم کل ایران
اما اینو باید بگم خیلیا چشم پیشرفت تبریز ارومیه و... رو ندارن

همین و بگم و بس که تو قانون اساسی وجود داره هر قومی میتونه به زبان خودش بنویسه و درس بخونه . این دلیل کافی نیست؟

اون همه توهینی که به ترکا میکنن به خوزستانی ها نمیکمننن مطمین باشین.

یه مثال بارز در مورد پایمال کردن حق ترک ها رو میگم که کوچکترینش محسوب میشه:
نمیدونم بازی فوتبال تراکتورسازی و نفت یادتونه یا نه! اون بنظرتون حق خوری نبود؟ میدونین اونروز چند ملیون ادم ناراحت شدن! هنوز اون تنها حق خوری نبود.
فکر کنم تبریز تنها شهری در جهان هست که بیشتر از نصف بازی های فوتبالی که توش صورت گرفته ( بازی های تراکتور مخصوصا) با اشتباهات مهلک داوران مشهور و بزرگی چون محسن ترکی و فغانی همراه بوده این حق خوری از طرف سازمان لیگ محسوب نمیشه؟
خیلی اشتباهات دیگه هم بود یه نمنه دیگش جریان سوسک مجله ایران بود که من یادمه چطور داشتن مردم معترض جلوی دانشگاه تبریز رو میزدن . حتی دختر خانمارو هم میزدن.

از این صحبتا بر میاد که بقیه ایران با شما دشمنن و غرض ورزانه علیه شما فعالیت انجام میدن و میخوان جلوی پیشرفت شما رو بگیرن دیگه!!

خب اینم حرفیه که من زدم :

به نقل از حجت آندرلاین آر زد اچ :
این فقر فرهنگی هست... قبول دارم...همه جا هم هست
ولی شما ببین ایشون میگه بقیه "دشمن" ترک ها هستن میگه همه کشور مخالفشونن میخان پیشرفت نکنن و از این چیزا!! که اینجوری نیست...

بنا بر این:

.ما اصلا نگفتیم نزاشتن پیشرفت کنیم.

نتیجه میگیریم که شما خودت همین حرف رو زدی دقیقا!!

پ.ن: تازه الان که مجبور شدم یه دور دیگه پستای شما رو بخونم دیدم سراسر در تناقض حرف میزنی!

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

دو حالت داریم، یا این واقعا اینقد احمقه، یا این حس که ممکلت مال خودمونه و دورِهم جمع شدیم 80 درصد(:‌)) ) جمعیتش رو تشکیل دادیم و هرکاری که بخوام می‌کنم و زورم زیاده تو وجودش هست. :/
والا من اگه خدا هم بودم و یه سری آدم منو می‌پرستیدن، جرئت نداشتم چنین حرفایی بزنم و به نتیجه‌ش فکر نکنم :/

یه کارایی کرده میشه و یه حرفایی زده میشه، آدم ناخودآگاه به این فکر می‌کنه "کی گفته که نسل کُشی بده؟" :-"

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

سطح دغدغه ما در همین حد است که با جاده صاف شده توسط یک کودنی فورا وارد به مسیر تحقیر و توهین و نژآد پرستی تنها خودمان را توجیه کنیم نهایت عجز و ناتوانی یک ملت.
شمایی که یک شخص را با همه جمع می بندی نظرت اهمیتی ندارد و صرفا طرف مقابل همان شخص خواهی بود!! اگر بنا به نژآد پرستی و سرکوب و خفه کردن باشه هم
هیچ طرفی متاسفانه انقدر نیست :لایک برای خودتان توجیه درنیاورید و هرچه هستید همان بمانید چون جور دیگرش هم ارزش و اهمیتی ندارد. (;

#جبر_جغرافیایی

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

خیلی جالبه می گید نژاد پرستانه حرف نمی زنیم ما و حالا اومدید صرفا هر کس یه پست میده رو مسخره می کنید :D
دوست دارم این تاپیک رو از اول بررسی کنم و حرف های اعضای رو ترک رو کنار می ذارم چون کاملا نژاد پرستی هست توشون ولی دوست دارم پست های خودتون رو هم بدون تعصب ببینید.

تازه اینم در نظر بگیرید که طرف نماینده مردم ارومیه هم هست انتخاب شدنِ ایشون یعنی چی؟! بالاخره بیشتر از بقیه کاندیدای ارومیه رای اوردن دیگه خب آیا مردم ارومیه قبلش نمیدونستن که ایشون همچین فردی هست یا قبلا مودب بوده مثلا بعد یهو سنگ خورده ب سرش قاط زده همچین حرفایی زده؟!؟پس کسانی که بهشون رای دادن خب احتمالا راضی هستن و لذت میبرن از ایشونِ بانمک
cheesy.gif

منظورم اینه که نیاین بگین از شما نیست و ربطی به شما نداره و اینا... چیز بی ربط انکار ارتباطتون در این بارست!!

البته اینم بگم من کلا مشکلی با ترکا ندارم چون میدونم آدم خوب توشون کم پیدا نمیشه حداقل تبریزیاش که خونواده ما چنتا وصلت باهاشون دارن خیلی خوبن انصافا ولی خب اینکه ی همچین آدمیم نماینده شهر ارومیه باشه بنظرم وجهه ترک هارو خراب میکنه کلا و خب یسری مشکلات براشون بوجود میاره که تقصیر خودشونم هست البته بازم میگم اگه خودشون ناراضی و ناراحت باشن

بعد در کل هم لطفا حرفای منطقی بزنین نه حرفای احساسی مث اون دوستمون که نظرشون به اینه که "اگه ترکا نبودن ایرانم نبود" اینجور حرفا فقط دعوای بیهوده ای که نتیجه نداره اگرم داشته باشه نتیجش ب دردی نمیخوره ایجاد میکنن
۱- نادرقاضی‌پور در انتخابات ۱۳۹۴ با کسب ۱۶۹ هزار رای به عنوان منتخب اول ارومیه برای سومین بار به مجلس راه یافت
۲- جمعیت ارومیه ۶۶۷ هزار نفره.
پس تنها نزدیک به ۲۰-۲۲٪ جمعیت ارومیه قاضی پور رو انتخاب کرده و یعنی چه که گفتن ربطی به ما نداره حرف منطقی نیست؟ :D آیا این حرف نژاد پرستانه نیست که چون یک جمعیت ۲۰٪ فردی رو انتخاب کرده و بعد از انتخاب اون فرد سخنانی ازش پخش شده حالا می گید نمی تونید ارتباطتون رو باهاش انکار کنید؟

الان من نمیدونم چرا همون کسایی که سر قضیه فیتیله رسما فارسارو جر دادن... و با توجه به اصل ربط دادن گوز به شقیقه
بحث رفت سمت اینکه چرا زبان ترکی تدریس نمیشه و ما نمیخوایم و چرا و این حرفا و بعد رفتن به این سمت که اصلا چرا کتاب اسلام تدریس میشه (و در این نقطه واقعا اصل مزبور رو شرمنده کردن!)

میگن نه! نباید به دل گرفت و نمیدونم این از ما نیست و حرف یه عده آدم نباید نشونه ی حرف همه باشه و ازین چیزا!

جدا یکی توضیح بده چرا اینطوری میکنن آخه؟
سخنان سجاد هم در لفافه نژاد پرستی هایی داره.
من باز هم میگم قاضی پور تنها نماینده شهر ارومیه هست با ۲۰٪ رای کل جمعیت. ولی از همون شروع تاپیک نیایش سوال پرسید که اگه به فیتیله گیر دادید چرا به این چیزی نمی گید؟ سجاد هم همین سوال رو مطرح کرد. و خب با توجه به اصل مجموعه ها می خوام یه چیزایی رو مطرح کنم. ما چند تا مجموعه داریم:
۱- مجموعه افراد ترک
۲- مجموعه افرادی که به فیتیله اعتراضات شدید کردن
۳- مجموعه افراد شهر ارومیه
۴- مجموعه افرادی که به قاضی پور رای دادن.
خب حالا شما چه کسانی رو هدف گرفتین؟ کسانی که ترک هستن، به فیتیله اعتراض شدید کردن در شهر ارومیه هستن ( چون سخنای قاضی پور به بقیه شهر ها ربطی نداره. مگه دوره قبل که نماینده های تهران مسخره ترین حرف ها رو میزدن بقیه شهر ها باید گیر میدادن بهشون؟ نظر میتونن بدن بله ولی اعتراض کنن مثلا که آی مردم تهران چرا اینو انتخاب کردید؟) و به قاضی پور رای دادن.
یعنی شما اشتراک ۴ تا مجموعه بالا رو گرفتی و به تمام ترک ها ربطش میدی؟ چرا جواب این که این فرد به ما ربطی نداره جواب خوبی نیست؟ مگه غیر از اینه که اشتراک ۴ تا مجموعه بالا ربط زیادی به مجموعه تمام ترک هایی که به فیتیله اعتراض کردن نداره؟
به قول خودت داری قوز رو به شقیقه ربط میدی. دو تا پدیده مختلف با آدم های مختلف رو داری به هم ربط میدین. همتون دارین این کار رو می کنید!
و خب من اسم این رو میذارم نژاد پرستی. چون، به خاطر ترک بودن قاضی پور دارید جریان فیتیله و ... رو ربط میدید. میدونم اگه نگاه کلی کنی به نظرت ربط دار میان ولی اگه سعی کنی جزیی تر و دقیق تر به این مساله نگاه کنی اینطوری نیست!

شما وقتی فیتیله ها بهتون توهین کردن (به تعبیر خودتون البته!)! خود شخص شما از کسایی بودید که گفتید چرا؟! و یه بحث کشدار و تند رو رقم زدید (و بازم تکرار میکنم که با تمسک به اصل "ربط دادن گوز به شقیقه" حتی گفتید چرا ما باید بهمون فارسی تدریس شه؛ یطور که انگار فارسی درد داره!)
و یه عده هم رفتین خیابونا و آی اینا باید حذف شن و پخش نشن و ممنوع التصویر شن و آتیششون بزنید و این حرفا

حالا این(!) اومده به یه اکثریتی از ملت توهین کرده
و در جواب اعتراضات میگید چرا سانسور؟ چرا حذف؟!

اگه حرفای این آقا و توهیناش باید شنیده شه
توهین عده ای از فارس ها به ترک ها هم باید شنیده شه
!
من باز هم این جرف های سجاد رو به تمام ترک هایی که به فیتیله اعتراض کردن می گیرم و به خودم هم می گیرم (‌چون منم تو اینترنت سعی داشتم توضیح بدم چرا این کارشون بد بوده!) و خب وقتی سجاد نقل قول نمیذاره و میگه "شما" که معنیش میشه تمام ترک هایی که به فیتیله اعتراض کردید حالا چرا دارید از قاضی پور دفاع می کنید؟
خب این هم به نوعی نژاد پرستیه و این یعنی پیش داوری. پیش داوری نسبت به این که تمام کسانی که به فیتیله اعتراض کردن به قاضی پور هم رای دادن در حالی خود من مخالف کار هاش هستم.
قسمتی که bold کردم هم مسخره ترین استدلالی که میشد کرد بود. چون نماینده ۲۰٪ از مردم ارومیه به زنان توهین کرده ( و اگر این فرد از مجلس حذف نشه) پس باید به ترک ها توهین بشه؟
خب اگه واقعا این حرفت نیست و صرفا در جواب به یه جواب غیر منطقی نوشتی! به نظرم بهتره دقت کنی که چی می نویسی.
اگه تو آدم منطقی هستی در جواب یه حرف غیر منطقی نباید اینطوری رفتار کنی.

ما از هر قوم و شهر و... ایرانی هستیم،فارسی یاد گرفتن و زیر ی پرچم بودن مون،چرا باید ظلم باشه؟
چند صد بار بحث شده که چرا می تونه ظلم باشه و نیاز به تحقیق داره. لطفا تو گوگل سرچ کنید:
" حق تحصیل به زبان مادری " "کشور های چند زبانه"
بعد ما اینجور خفه خون گرفتیم تو خاک ، هیچی نمیگیم خرمشهر هنوز شبیه دوران جنگشه ،نگهش داشتن آثارباستانی :/
همه اینا به کنار
انقدر تعصب الکی به خرج ندین ، انقدر نخواین بگین همه ی مردم کشور دهاتی ان ما خوبیم ،ما 80% ایم.

و بعد بحث به اینجا رسید که ما جنوبی ها خیلی خوبیم و شما چرا این همه تعصب دارید. خب من نمی فهمم این که شما دارید مریض می شید، آب ندارید، وضعتون بده و هیچ اعتراضی هم نمی کنید این نشانه افتخاره؟‌چیه؟ نشانه صبور بودنه؟ صبر داشتن همه جا خوبه؟ :)
الان مثلا مردم ایران صبر دارن و به ظلم هایی که حکومت می کنه هیچی نمی گن خوبه؟ زنان ایرانی آزادی ندارن و اعتراض هم نمی کنن خوبه؟ چیش خوبه این وضعیت؟ همه ما داریم از یه چیز رنج می بریم و اون نبود دموکراسیه. هر کس یه تیکه از دموکراسی رو می خواد. ترک ها حق تحصیل و .... جنوبی ها " خفه نشدن از خاک"، پس هر کس اون چیزی رو که می خواد باید بگه!
باز هم میگم تاپیک اصلا به این چیز ها ربط نداشت ولی بحث کشیده شد خب!
اگه کارون بلایی سرش اومد، اگه خوزستانیا دارن خفه میشن؛ سودش رو دارن بقیه ی کشور میبرن، و افراد اون منطقه نه بی غیرتن نه هیچی؛ فداکارن...

ولی اگه بلایی داره سر دریاچه ای میاد که الان تو هر بحثی، حرفشو پیش میکشید
خودتون کردید! برای کشاورزی خودتون و طمع خودتون!
و خب اوج نژاد پرستی رو اینجا می بینیم که خوزستانی به علت خوزستانی بودن و اعتراض نکردن افراد خوبی هستن ولی ترک ها چون دریاچه داره خشک میشه طمع کار هستن.
نزدیک به ۸-۹ نفر هم لایک دادن و این حرف نژاد پرستی رو قبول کردن :D

تمام دوستانی که تو بحث شرکت کردن. به نظرتون تاپیک و نظرات شما به حد اعلای نژاد پرستی نرسیده؟ پیش داوری وجود نداره؟ این که سجاد میگه شما ترک ها خودتون دریاچه رو نابود کردید و نزدیک به ۱۰ تا لایک می گیره نژاد پرستی نیست؟ این که نتیجه گرفته میشه ما ترک ها طمع کار بودیم و دریاچه خشک شد نژآد پرستی نیست؟ این که خوزستانی ها خوبن پیش داوری نیست؟
دقت کنید که من نمی گم خوزستانی ها بدن! صرفا یه عده آدمن که دارن دور هم زندگی می کنن همونطور که ترک های ایران هم یه عده آدمن تو یه نقطه از کشور زندگی می کنن و زبون متفاوتی دارن. همینطور کرد ها. همینطور لر ها و بقیه قومیت ها. حالا نمیدونم چی شده که برای شما ترک ها الان تبدیل شدن به یه ملت تعصبی، بی منطق، طمع کار و انتخاب کننده قاضی پور.
بگذریم از این که به نظر من قاضی پور هم صرفا به خاطر نبود آزادی تو کشور داره رای میاره چون اگه آزادی بود و نماینده های مختلف می تونستن بدون دغدغه نظرشون راجع به دفاع از یه زبان یا هر چیزی رو بگن قطعا مردم گزینه های بهتری برای رای داشتن.

حرف آخر : شما هیچ وقت نمی تونید یه جمعیتی از کشور رو درک کنید بدون این که پاتون رو اونجا گذاشته باشید. بدون این که اون زبون رو بلد باشید. بدون این که اونجا بزرگ شده باشید پس این همه پیش داوری نکنید. شما اصلا از کجا می دونید قومیت های دیگه اعتراض نمی کنن؟
من صرفا این حرف رو میزنم چون ارومیه نزدیک به شهر های کرد نشین هم بود و ترکیب جمعیتی ۲۰-۳۰٪ از کرد ها رو هم داره. کی میگه کرد ها اعتراض نمی کنن؟ :D زمان جنگ چی بود؟ وضعیت الان مرز ها چیه؟ این بمب هایی که تو مهاباد و ارومیه و شهر های دیگه ترکیدن چیه؟
خب از هیچی خبر ندارید نظر ندید دیگه :|
دو تا از هم اتاقی های من اهل سنندج بودن. یادمه یه روز تعریف می کردن از ظلمی که حکومت بهشون می کنه و سعی میکنه مسوولای فارس زبان براشون تعیین کنن و ...
باز هم میگید هیچ قوم دیگه ای اعتراض نداره نسبت به وضعیتش؟ ^-^

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

قبل از اینکه پست بدین اصلاً فکر میکنین که من چه نقشی تو ترک بودن یا فارس بودنم داشتم ؟ زحمت کشیدین که فارس شدین یا ترک شدین. هنر کردین. برای خودتون اسفند دود کنین.
جالبه که تاپیک‌های این شکلی ظرفیت ده پونزده صفحه جلو رفتن رو دارن در حالی که تاپیک‌های خیلی مفیدتر دارن خاک میخورن. از بس که احساسی برخورد میشه با قضیه. یه نفر یه حرف نژادپرستانه میزنه، ده نفر میان جواب اونو میدن و خودشون رو مثل اون شخص پایین میارن. هر کی نژادپرست بود ما باید جوابشو با نژادپرستی بدیم ؟ یعنی واقعاً با این سطحی برخورد کردن یه عده، کل قضیه‌ی anti -racism رفت تو چرخ گوشت.
حرفی که قاضی پور زد، باید به همه برمیخورد. چه ترک چه فارس چه هر نژاد دیگه. باید بهتون برمیخورد اگه اسم خودتون رو میذارین انسان. اگه برنخورد آدم نیستین. حمایت الکی نکنید، سرپوش هم نذارین. قاضی پور خیلی غلط کرده که تو مجلس حرفای به اون تندی زده.
از اینور قاطی کردن این قضیه با قضیه‌ی فیتیله رسماً استارت بود برای دعوا. گرچه فیتیله هم توهینی توش صورت نگرفته بود و یه شوخی بود و ملت ما چه ترک چه فارس جنبه‌ی شوخی ندارن، اما هر سری هر اتفاقی بیفته میخواین جیباتون رو بگردین ببینین دفعه‌ی قبل چی شده بود که حالا علیه این قوم استفاده کنیم؟ جالبه نه تنها چنین برخوردهایی رو شاهدیم، بلکه هنوزم افرادی هستن که هر سری تو هر تاپیکی میان میگن ستارخان باقرخان شاه عباس فلان بهمان. آقا تموم شد. تاریخن اونا.
بعد از دو سه صفحه‌ی اول چیزی که من دیدم عین نژادپرستیه، تا حالا هم جوابی ندادم چون خودتون خبر ندارین برای یه نفر که از کنار نگاه میکنه بحث چقد مسخره‌س.
خلاصه اگه یه روزی حس کردین به عنوان یه فارس از ترکا بهترین یا به عنوان یه ترک نسبت به فارسا چیزی بیشتر دارین، برین یه دیوار پیدا کنین، کله‌تون رو محکم بکوبید بهش. اینقد بکوبید که بمیرید. دنیای جدید به نژاد پرست احتیاجی نداره.
به نظرم وقتشه تاپیک قفل شه. تو چند صفحه‌ی اخیر پست به درد بخوری نبوده.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

بچه ها یه پیشنهاد دارم....

بایین بحثمونو سوق بدیم به موضوع تاپیک دیگه ای...

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,107452.new.html#new

ari76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای 1
شهر
اصفهان

به نقل از مـیـنـا :
بچه ها یه پیشنهاد دارم....

بایین بحثمونو سوق بدیم به موضوع تاپیک دیگه ای...

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,107452.new.html#new

یا چه طوره درباره ی هامون،بختگان،پریشان،تالاب انزلی،رودخانه ی زرجوب،کافتر،طشک،،تالاب هورالهویزه، زاینده رود، تالاب گاو خونی، کارون، سفید رود و خیلی بیشتر از این ها حرف بزنیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا