• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

به نقل از əlireza :
خب من الان نمیفهمم بحث سر چی هستش!خیلی ساده ست.آقای قاضی پور مثل سایر افراد این سیستم است.رفتارش رو باید در قالب رفتارهای افراد همین سیستم مانند حداد عادل ها ،علی مطهری ها،کواکبیان ها،دری نجف ابادی ها و... سنجید!چه فرقی است میان دلقک بازی آقای قاضی پور و اقای کواکبیان؟ضد زن بودن مطهری و قاضی پور؟نژادپرستی ایشون و جناب حداد؟
كاري به دليل براي اين مقايسه ها ندارم فقط يه سوال دارم
يعني واقعا هيچ فرقي بين ادبيات و سخنان ايشون با بقيه نديديد؟
يا مثلا توهين ايشون به نماينده ي قزوين؟؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از امین :
نه اینطور نیست. ببین هیچ وقت هیچ قومیتی یا نژادی ۱۰۰% خوب نبوده و ۱۰۰% بد هم نبوده. همیشه و همه جا نخاله هست، فقط جنس نخاله بودنشون فرق می‌کنه. (< اصلا یکی از دلایلی که باعث شدن به قول دوستمون، ترکا باعث دفاع این مرز و بوم بشن همین جوش اوردناشون بوده. ولی خب هر چیزی، حدی و جایی داره. این رو اگه بفهمن.
چیزی که منو آزار میده حساسیت و تعصب ترکاست. چیز مطلقا بدی عم نیست، ولی وقتی فراتر از مرزش بره غیر قابل تحمل میشه.
و همینطور امیدوارم فرق بین "دلسوزی" و "جودادن و کله‌شقی" واضح باشه.

تبعیض نژاد
ی یا نژادپرستی، به تعریف بسیار ساده، هر دو نوعی از پیش‌داوری و تبعیض است که متمرکز بر تفاوت‌های نژادی حاصل از تفاوت‌های ظاهریِ جسمی/فیزیکی است. به گونهٔ نمونه، چون سفید بودن نشانهٔ برتری است[و من سفیدم و تو سفید نیستی، پس من از تو برترم...

فکر کنم کاملن واضحه که شما دارین پیش داوری میکنین...

خوب مگه فقط از اذربایجان شهید دادیم؟...و شهید دادن از نظر من چیز مثبتی نبود که بشه بهش افتخار کرد...یه جور تاوان دادن ملت بیگناه بود به حماقت حکومت....

حامد عطايي،روزنامه نگار و مديرمسئول نشريه آينا نيوز در اروميه در پي حادثه اي از سوي افراد ناشناس مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

عطایی همان روزنامه‌نگار ارومیه‌ای است که در روزهای اخیر انتشار یک فیلم از سخنرانی قاضی‌پور یکی از نامزدهای انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی و راه یافته به مجلس از ارومیه خبر ساز شده و واکنشهای عمومی بسیار زیادی را به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در صحن علنی با استناد به اصول 36 و 39 قانون اساسی در اخطاری با اشاره به ضرب و شتم هواداران تیم والیبال شهرداری ارومیه که برای تشویق به تهران آمده بودند گفت: این هواداران در دو نوبت کتک خوردند هم در حین ورود به سالن و هم در حین مسابقه.
و افزود:‌ اگر شما رئیس محترم و نمایندگان فیلم ضرب و شتم این هواداران را مشاهده کنید خواهید گریست چرا که به طرز بسیار اسفباری کتک خورده‌اند و خون‌آلود شده‌اند. از حضرتعالی می‌خواهم که وزیر محترم کشور و وزیر ورزش را احضار کرده تا در این مورد توضیح دهند.

قاضی‌پور با تأکید بر اینکه وزرای کشور و ورزش نسبت به هواداران تیم شهرداری ارومیه مهمان‌نوازی نکرده‌اند، گفت: اینها همان جوانان 22 بهمن، روز قدس و 9 دی هستند و بعضی از آنها از اعضای خانواده معظم شهدا بودند. برادر همسر شما (علی مطهری)در شیراز کتک خورد و مورد بررسی قرار گرفت؛‌ اما جوانان ارومیه کتک خوردند و هیچ گوش شنوایی وجود نداشت.

و خوب بخاطر فقر فرهنگی کل کشور.....تاکید میکنم کل کشور سر هر موضوعی درگیری داریم.....هر بازی فوتبالی که داریم بعدش حتمن باید چند نفر چاقو بخوره....و درباره قضیه قاضی پور هم خیلی طبیعیه که کار به کتک بکشه....

مگه هر کدوم از ترکها میاد تهران سالم بر میگرده؟
http://hw1.asset.aparat.com/aparat-video/b5b596dad03a7b86156e7ff68ab9d5112240173-360p__79736.apt?nimblesessionid=8387058

بازی والیبال ارومیه تو تهران....متاسفانه کتک خوردن هر کدوم از ایرانیا ( چه ترک چه کرد چه...) تو هر کدوم از نقاط ایران موضوع عادی ای شده بخاطر تعدد دفعات...
ولی جالبش اینجاست که این موضوع توسط هیچ کدوم از مسولین بررسی نشد...
اخرش هم قاضی پور به داد ملت رسید.
......
درسته مسولین کتک کاری ارومیه ای هستن...ولی امیدوارم این بار رسیدگی بشه برخلاف کتک خوردن ترکها که رسیدگی نشد... :|

. چرا به مطهری با وجود اون حرف‌ها رأی دادیم؟ به همون دلیلی که مجبور شدیم به ری‌شهری و درّی‌ نجف‌آبادی رأی بدیم. اگر انتخاب آزاد بود، من خیلی بعید می‌دونم حتّی یک نفر از لیست ۳۰+۱۶ جزو انتخاب‌های ما بودن. ما مجبور به انتخاب افرادی شدیم که شاید حتّی با ۹۰٪ باورهاشون و با سوابق‌شون مشکل داشته باشیم. چرا؟ صرفاً و فقط به دلایل سیاسی. قاضی‌پور شامل این ملاحظات نمی‌شه که شامل سکوتِ اجباری و توأم با تحمّلِ ماهایی بشه که توهین‌آمیز بودن اظهاراتش رو می‌فهمیم. کما این که امثال مطهری هم شامل چنین سکوتی نشدن. محاله فراموش کنیم چه حرفایی زده شده.

فکر کنم حرف همدیگرو میفهمیم و الکی بحث رو کش دادیم...
حرفهای شما رو دقیقن من هم میگم.

. ما مجبور به انتخاب افرادی شدیم که شاید حتّی با ۹۰٪ باورهاشون و با سوابق‌شون مشکل داشته باشیم. چرا؟ صرفاً و فقط به دلایل سیاسی.......قاضی پور هم به همین دلیل انتخاب شد...و هیچ وقتم فراموش نمیشه حرفهاش و
قطعن جامعه سعی خواهد کرد افرادی تربیت کنه که از نظر سیاسی مثل مطهری ها وقاضی پور ها باشن ولی از نظر اخلاقی بهتر از اونا باشن...

و انتظار داریم همونطور که مطهری بیکار نشد قاضی پور هم اخراج نشه...همون رفتاری که با مطهری شد با قاضی پور هم بشه....چون از نظر سیاسی برای رای دهنگان اونقدر مهمه که بیخیال قسمت اخلاقیش شدن....

مطهری رسمی تر بود قاضی پور زننده حرفهای تر

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

کتک زدن و کتک خوردن تو ورزشگاه و موقه بازی رو میشه گذاشت به پای حماقت یه عده و هیجانشون و نفهمیشون، و این کتک کاری ها هیچ معنی ای ندارن!
ولی کتک زدن خبرنگاری که فیلمی رو از یه نماینده پخش کرده که واسه اون نماینده هزینه ی خیلی سنگینی داشته، بسیار معناداره...

و این دو غیرقابل مقایسه ان!

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بچه ها هر چی سجاد میگه منم موافقم :))

تو این بحثای این دو هفته فهمیدم دقیقا نظرات منو داره(نظرات اونو دارم*... گیر ندین) :D :-" :-"

#اسپم #S-:

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از سَجاد :
کتک زدن و کتک خوردن تو ورزشگاه و موقه بازی رو میشه گذاشت به پای حماقت یه عده و هیجانشون و نفهمیشون، و این کتک کاری ها هیچ معنی ای ندارن!
ولی کتک زدن خبرنگاری که فیلمی رو از یه نماینده پخش کرده که واسه اون نماینده هزینه ی خیلی سنگینی داشته، بسیار معناداره...

و این دو غیرقابل مقایسه ان!
حرفهای " Lorca رو تکرار میکنم..

نه، فرق ندارن این دو تا . به نظر من صاحب هر دو کتک کاری تفکّرات عقب‌مونده‌ای دارن.و فرهنگ عقب مونده ای...

بیایین از دیدگاه شما نگاه کنیم...طی تاپیک متوجه شدم علاقه زیادی دارین به این کار....

اینا نیوز خبرنگاری ارومیه هست و خبرنگار خودش ترک بوده...اشتباه نمیگم؟مطعن نیستم چون !

پس یه عده همشهری خودشونو کتک زدن...موضوع درون استانیه ...
ولی کتک خوردن هواداران ارومیه بین دو استان و دو قومیت هست....
به نظر من بوی ترک ستیزی میده......

از طرف دیگه خبرنگار توسط یک یا دو نفر کتک خورده....
اما هوادارای والیبال چی؟ توسط یه گروه....
پس میشه نتیجه گیری کرد موضوع از پیش برنامه ریزی شدست...

از طرف دیگه هم هواداران بعد کتک خوردن حمایت نشدن....ولی خبرنگاره توسط دادگاه حمایت میشه
بازم بوی ......
.
خواهشن یه طرفه قاضی نرین....من قبول کردم که مشکل کمبود فرهنگ هست که تو کل ایران رایجه...ربطی به این جریانات نداره....از این قضیه سو استفاده نکنین وربطش ندین به قضیه قاضی پور....

من حرفامو گفتم....دلیل برای ادامه بحث ندارم وبه نظرم بحث تموم شدست...از بحث تو این تاپیک خوشحال شدم وچیزای زیادی یاد گرفتم.
از خانم رادفر تشکر میکنم

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

اولا که طبق اظهارات دوستمون، تهرانیا ترکن! پس هوادارای والیبالم ترکا زدن! (میخوام قشنگ بوی گند مزخرفات دوستان بلند شه!)
دوما که اگه قراره اینطوری تئوری توطئه بسازیم... اصلا شاید ترکا یه عده رو با خودشون آوردن تهران که ترکای دیگه رو کتک بزنن، تهرانیا رو خراب کنن! این فارس ستیزیه! برنامه ریزی شده بوده
یا شایدم به یه عده ی دیگه که ترکم نبودن پول دادن که اینکارو کنن؛ پس این هم فارس ستیزیه هم اغفال!
یا حتی ممکنه ترکا یه عده از فارسارو تهدید کرده باشن (یا مثلا خونوادشون رو گروگان گرفته باشن) که بیان کتک بخورن و بعد ادعا کنن ترکن که فارسای دیگه تخریب شن!
ممکنه گروهکای منافق یه کمربند انفجاری به کمر افراد گروه ضارب بسته بوده باشن که اینکارو تحت اجبار و از ترس جونشون انجام بدن که بین فارسا و ترکا فاصله بندازن
ممکنه افراد گروه ضارب مامورای پنتاگون و CIA یا حتی موساد بوده باشن و هدف مشابه گروهکای منافق رو دنبال کرده باشن
...
...
...
...
واقعا میشه همینطوری گلشر تفت داد!
ولی خب... !

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یه عده هم هستن گل سر سبد ایران و جهان...
اینا از "هممون" بهتر میفهمن
اینا مثل "همه" کاندیدا ها دزد نیستن
اینا مثل "هیچ" ایرانی دیگه ای اهل رانت نیستن
اینا مثل "همه" دیگران نژاد پرست نیستن
اینا مثل اون "سی و خردی میلیون" نفری رای دادن کم عقل نیستن
اینا مثل "همه بقیه" فریب صدا و سیما رو نمیخورن
اینا کلا واسه خودشونن توی دنیای خودشونن "همه" خرن اینا مغز متفکر و نظریه پرداز...

خب خواهر اسلش برادر من... شما خودتم از همین جامعه ای... چرا یهو خودت رو از همه چیز و همه کس جدا میدونی؟؟؟ خود جامعه هم کلی قسمت و فرد و گروه با عقاید و تفکرات خیلیییی خیلیییی متفاوت و متنوع داره!! ما به تعداد آدما طرز فکر متفاوت داریم

در مورد همین بحث

یجوری میگن با ترکها مشکل دارن
انگار "کل ایران" بیکارن، بی دردن، همینجور در استایل ""مشکل دار با ترکها"" نشستن تو خونشون!!

ویژه: متنفرم از جمله ""اینا همشون مثل همن""!

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
.

شکایت فراکسیون زنان مجلس از قاضی پور

حلیمه عالی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت:

اعضای این فراکسیون نامه اعتراضی به کمیسیون اصل 90 مجلس و هیات رییسه در مورد سخنان نادرقاضی پور نماینده ارومیه و اهانت های وی تنظیم کرده اند که به زودی ارسال می شود.

این سخنان نه تنها به بانوان مجلس بلکه توهین به همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

از نظر آقای قاضی پور مجلس شورای اسلامی چگونه جایی است که این گونه سخن می گویند

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
پاسخ : ذهن‌های ۲ میلی‌متری!

به نقل از mohammadamin14 :
بچه ها سلام.
فقط میخام یچیزی رو بگم . اونم اینه که دیگه بهتره بحث رو خاتمه بدیم. اما نتیجه مهم این بحث خوب بنظرم اینه که ما باید از تاریخ عبرت بگیریم و اشتباهات گذشتگانمونو تکرار نکنیم. ما نباید اشتباه پدر مادرامونو تکرار کنیم. کشور هایی همچون انگلستان برای رسیدن به اهدافشون همواره از ابزار تفرقه اندازانه استفاده کردن و میکنن و خواهند کرد. ما نباید فریب بخوریم. ما باید به فکر پیشرفت باشیم. دکتر حسابی یه سخن عالی دارن که میگن: در مملکت جهان سومی اگه فردی بخاد به پیشرفت کشورش کمک کنه خونش خراب میشه. متاسفانه همین جو یجورایی حاکمه. آیا وقت اون نرسیده که ما بفکر پیشرفت و ابادانی کشورمون باشیم. اگه از من و از شما برادر من و خواهر من کاری انجام نشه همین وضعیت قبل در کشورمون حاکم خواهد شد. ما باید پیشرفت کنیم این کلمه باید با تغییر در خودمون عملی میشه.
من یکی که خیلی امیدوارم اگه از ما شروع شه ما میتونیم پیشرفت کنیم. ما ترکها ، فارس زبان های گل ، کردهای عزیزو... دست به دست هم باید بدیم و نزاریم این زنجیر شکسته شه. ما همه متعلق به همین اب و خاکیم و اگه بزرگ شیم و پیشرفت کنیم اما به کشور خودمون خدمت نکنیم مدیون میشیم. حرف من به افرادی تندرو مثل پانترکیسم و پانفارسیسم و پانکردیسم و... اینه که اذربایجان از اول در نقشه جغرافیا متعلق به ایران بوده و حتی همین جمهوری اذربایجان هم جزو ایران بوده و هرکی خواستار جدا شدن اذربایجان از ایرانه کور خونده.
کردستان هم همینطور هست و از اول تاریخ در نقشه های جغرافیا کردستان و حتی کردستان سوریه و عراق جزو ایران بودن هستن و خواهند بود.
وقت یک تغییر بزرگه پیش بسوی پیشرفت :) :) :)
ایران کنونی جز یک حصار بدبختی بین ما نیست و این گفتار ناسیونالیستی شما چند بار از نژادپرستی و راسیسم بد‌تر هست.

ما جزوی از زمین هستیم نه مالک اون ، کل سطح خشکی‌های زمین ۱۴۹ میلیون متر مربع هست با صرف نظر کردن از جمعیت چند کوادریلیونی باکتری ها و حشرات و گیاهان ، و بین حیوانات هم در بهترین حالت اختصاص یک دهم از زمین به انسان‌ها ، بخاطر جمعیت هفت میلیاردی انسان‌ها سهم هر ناسیونالیست مشابه شما از زمین کمتر از ۲ میلیمتر مربع میشه میتونید امپراتوری خودتون رو توش برپا کنید.

اما دست بردن به حق سایرین برای شما ممنوع هست، ضمنا به هیچ‌وجه من با شما و سایر ناسیونالیست‌ها در هیج گروه شراکتی از جمله مفاهیم اشتباه و خود‌ساخته‌تون چه ملیت و چه نژاد و چه زبان و .... جای نمیگیرم.
تک‌تک انسان‌ها اختیار دارند که برای سهم خودشون تصمیم بگیرن و به شما نیاز ندارند.
ناسیونالیسم یعنی تجاوز به حقوق سایر موجودات و انسان‌ها ،شما بهتره نقشه‌های جغرافی و تاریخ‌های جعلی و مهملات و **شعرات بزرگان ناسیونالیستتون مثل رضا پهلوی رو در قفسه‌های دو میلیمتریتون نگه دارین.

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

تو یک بام دوتا هوا داشتن اصلن چیز خوبی نیست :-) یکم سعی کنیم تعصبات پوچ و توهمات بی معنی و بزاریم کنار، یکم خودمونو بزاریم جای اونایی ک بهشون توهین شده بعد بیایم دفاع تمام قد کنیم از مواضع یک نفر ک بجای نماینده مردم بودن شده " نماینده" سایر نماینده ها و ازشون با انگشت دلجویی میکنه :-)
بی شرف بودن، بی ناموس بودن، توهین کردن، دروغ گفتن، برتری زبانی و نژادی جستن همه جا و همه جورش بده. میخاد ترک باشه. میخاد فارس باشه.

Regulus

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
برنز فیریک دوره 25
رشته دانشگاه
برق

از اونجایی که ریاضی وارد بحث شد و منطق هم قبلا استعمال شده بود نتیجه میگیریم هر آدم فقط گوشش پاشو از گلیمش درازتر نکرده و تو دو میلیمتر خودش نشسته! بقیه ی هرکس به سرزمین بشردوست ها تجاوز کرده ؛ عادلانه ست.

جایی خوندم این متن نوشته ی سردار ملی[nb]ستارخان[/nb] هست:

من هیچ وقت گریه نمی کنم چون اگر اشک می ریختم آذربایجان شکست می خورد و اگر آذربایجان شکست می خورد ایران زمین می خورد...اما در جریان مشروطه دو بار آن هم در یک روز اشک ریختم.
حدود 9 ماه بود تحت فشار بودیم ,بدون غذا.بدون لباس.از قرارگاه آمدم بیرون...چشمم به زنی افتاد با بچه ای در بغلش.. دیدم که بچه از بغل مادرش پایین آمد. چهار دست وپا رفت به طرف بوته علف.علف را از ریشه درآورد و از شدت گرسنگی شروع کرد خاک ریشه ها را خوردن... با خود گفتم الآن مادر آن بچه به من فحش می دهد و می گوید لعنت به ستارخان که ما را به این روز انداخته است.
اما... مادر کودک آمد بچه اش را بغل کرد و گفت :

عیبی ندارد فرزندم

"خاک می خوریم اما خاک نمی دهیم"

آنجا بود که اشکم در آمد.

بدون شرح!

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از Regulus :
از اونجایی که ریاضی وارد بحث شد و منطق هم قبلا استعمال شده بود نتیجه میگیریم هر آدم فقط گوشش پاشو از گلیمش درازتر نکرده و تو دو میلیمتر خودش نشسته! بقیه ی هرکس به سرزمین بشردوست ها تجاوز کرده ؛ عادلانه ست.

جایی خوندم این متن نوشته ی سردار ملی[nb]ستارخان[/nb] هست:

بدون شرح!
این همون اصل صحبت من دبود این خانم هم ترک بودن و اسمشون زینب پاشا بود .

به نقل از Yabançı :
ایران کنونی جز یک حصار بدبختی بین ما نیست و این گفتار ناسیونالیستی شما چند بار از نژادپرستی و راسیسم بد‌تر هست.

ما جزوی از زمین هستیم نه مالک اون ، کل سطح خشکی‌های زمین ۱۴۹ میلیون متر مربع هست با صرف نظر کردن از جمعیت چند کوادریلیونی باکتری ها و حشرات و گیاهان ، و بین حیوانات هم در بهترین حالت اختصاص یک دهم از زمین به انسان‌ها ، بخاطر جمعیت هفت میلیاردی انسان‌ها سهم هر ناسیونالیست مشابه شما از زمین کمتر از ۲ میلیمتر مربع میشه میتونید امپراتوری خودتون رو توش برپا کنید.

اما دست بردن به حق سایرین برای شما ممنوع هست، ضمنا به هیچ‌وجه من با شما و سایر ناسیونالیست‌ها در هیج گروه شراکتی از جمله مفاهیم اشتباه و خود‌ساخته‌تون چه ملیت و چه نژاد و چه زبان و .... جای نمیگیرم.
تک‌تک انسان‌ها اختیار دارند که برای سهم خودشون تصمیم بگیرن و به شما نیاز ندارند.
ناسیونالیسم یعنی تجاوز به حقوق سایر موجودات و انسان‌ها ،شما بهتره نقشه‌های جغرافی و تاریخ‌های جعلی و مهملات و **شعرات بزرگان ناسیونالیستتون مثل رضا پهلوی رو در قفسه‌های دو میلیمتریتون نگه دارین.
من متوجه منظورتون نشدم اما اگه گفتار من از نژاد پرستی بدتره بنظر شما چرا ما همیشه درگیر این جنگ فرقه ای هستیم؟
به نقل از سَجاد :
اولا که طبق اظهارات دوستمون، تهرانیا ترکن! پس هوادارای والیبالم ترکا زدن! (میخوام قشنگ بوی گند مزخرفات دوستان بلند شه!)
دوما که اگه قراره اینطوری تئوری توطئه بسازیم... اصلا شاید ترکا یه عده رو با خودشون آوردن تهران که ترکای دیگه رو کتک بزنن، تهرانیا رو خراب کنن! این فارس ستیزیه! برنامه ریزی شده بوده
یا شایدم به یه عده ی دیگه که ترکم نبودن پول دادن که اینکارو کنن؛ پس این هم فارس ستیزیه هم اغفال!
یا حتی ممکنه ترکا یه عده از فارسارو تهدید کرده باشن (یا مثلا خونوادشون رو گروگان گرفته باشن) که بیان کتک بخورن و بعد ادعا کنن ترکن که فارسای دیگه تخریب شن!
ممکنه گروهکای منافق یه کمربند انفجاری به کمر افراد گروه ضارب بسته بوده باشن که اینکارو تحت اجبار و از ترس جونشون انجام بدن که بین فارسا و ترکا فاصله بندازن
ممکنه افراد گروه ضارب مامورای پنتاگون و CIA یا حتی موساد بوده باشن و هدف مشابه گروهکای منافق رو دنبال کرده باشن
...
...
...
...
واقعا میشه همینطوری گلشر تفت داد!
ولی خب... !
اولا درست خواهشا حرف بزنین!!
دوما به حرف من شک داری اونی که خودت دوست داری رو قبول کن!
شما خودت بنظرم از افرادی هستی که کلا مخالف ترکایی . منم با این افراد بحث ندارم.
ببین پسر گل انتظار نداشته باش وقتی توهین یا حرکت ضد علیه یک قوم دیدی اون قوم سکوت کنن. و اگه هم سکوت کنن کار درستی نمیکنن.

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من میگم یه نظرسنجی بزنن
نظر بچه های سایت در مورد ترک ها
(به عنوان یه نمونه از جامعه)
اول ادعای این دوستان ثابت بشه که بقیه نسبت به ترک ها نظر منفی دارن!
آخه من اصن این فرض رو قبول ندارم که بقیه مشکل دارن با ترک ها

• لایک
امتیازات: ari76

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از PlusME :
من میگم یه نظرسنجی بزنن
نظر افراد برا ما مهم نیست. تو جهان سوم افرادی که بیشعورترن نظر مثبتی بهشون وجود داره

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

ما نفهمیدیم بالاخره نظر بقیه مهمه واستون یا نه
اگه مهم نیست که بذارید ما فارسا برناممونو بسازیم توش بگیم ترکا فرق مسواک و فرچه توالتو نمیدونن؛ شمام بشینید سر جاتون بگید ما خیلی شاخیم و میفهمیم !
اگرم مهمه که این چه حرفیه :|

دیگه حدی داره ناموسا

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از PlusME :
من میگم یه نظرسنجی بزنن

البته رفتار های نژاد پرستانه با نظر سنجی حل نمیشه. قطعا اگه بگین نظرتون در مورد ترک ها چیه همه می گن که اونا هم ایرانی ان و آدمن و ...
ولی رفتار نژاد پرستانه تو عمل آدم ها دیده میشه. مثلا وقتی من میام تهران و یه کلمه ترکی به کار می برم و دوستای نزدیکم یکیشون میگه ترک خنگ و از ۳۰ نفر دانشجو ۲۰ نفر می خندن و مسخره می کنن میشه گفت ۲/۳ تهرانی ها نژاد پرستن حتی اگه خودشون بگن ما نژاد پرست نیستیم!
نتیجه گیری که من کردم صرفا بر این اساس نبوده و مورد زیاد داشتیم.
یا مثلا شده با خیلی از افراد فارس زبان یا تهرانی حرف بزنم و مستقیم تو صورتم بگن خدایی قبول کن ترک ها خنگن دیگه!
و همین جوک ها و شوخی هایی که ساخته میشه و به اسم "شوخی" شاهد پخش شدن اون هستیم. پس باز هم میشه گفت مردم ایران نژاد پرستن و این مورد شامل ترک ها هم میشه.
حتی این که وقتی تو سایت تاپیک بحث در مورد آموزش به زبان ماردی زده میشه و افراد روشن فکر سایت ( که تعداد لایک های بالایی در فروم دارن) میان با جدیت و عصبانیت اظهار نظر می کنن " ما به فکر خوبی شما هستیم و شمایی که می گید آموزش به زبان مادری خوبه این حرفتون احمقانس" میشه گفت اکثریت سمپادیا نژاد پرست هستن و تفکر دیگه ای غیر از تحصیل به زبان فارسی در مخیله اشون هم نمی گنجه در حالی که نه تحقیقی کردن، نه آمار گرفتن نه حتی کشور های پیشرفته تر رو از لحاظ چند زبانه بودن بررسی کردن.
یا وقتی دولت میاد اسم شهر ها و روستا های ترکی رو عوض می کنه به فارسی ( که این پروژه از زمان رضا شاه فک کنم کلید خورده) یا فعال های حقوق اجتماعی ترک ها رو دستگیر می کنه و هزاران مورد دیگه.
نتیجه کار این میشه که وقتی بحث قومیتی و زبانی پیش میاد دوستان ترک زبان این تصور رو دارند که یک نوع ستیز وجود داره نسبت بهشون که حق هم دارند این تفکر رو داشته باشند و مقصر حکومت و اکثر مردم ایران هستن.
و البته این کار ها فقط برای ترک ها نیست. برای کرد ها، لر ها و دوستان سنی کشور که خیلی بدتره. ولی خب شما نمی تونی استدلال کنی که چون تو جامعه نژاد پرستی وجود داره برا همه پس ترک ها حق اعتراض ندارن!
و خب دوستان به جای منطقی جواب دادن میان از تمسخر، و اکثریت بودن استفاده می کنن. به نوعی دیکتاتوری اکثریت رو دارین القا می کنین با این کار. ( لطفا دیکتاتوری اکثریت رو یه جست و جویی بکنید و تعاریف دموکراسی رو هم بخونید. دوستانه میگم :D)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب برای همه ی شهرا ی خصلتی رو دست می گیرن،تا حد ممکن جک میسازن! این خیلی بدیهیه و نمیشه گفت فقط ب ترکا مربوطه.
بعدشم واقعا در نظر بگیرید،دید مردم نسبت ب قم خیلی بدتره تا شهرهای ترک زبان. ولی قمیا نمیگن تبعیضه و شکایتی هم ندارن. ینی مردم شاید ی سری صفتا رو نسبت بدن،ولی ب این معنی نیست بدشون میاد یا قبول ندارن و..
ی چیزیم ک متوجه نشدم تحصیل ب زبان مادریه. خب مخالفاش نظرشون این بود وقتی زبان رسمی فارسیه،کتابا فارسی نوشته میشن،یکم سخت میشه ترکی یاد بگیرن،ولی بحث نژاد نبود
یا اصلا مگه ترک های مورد نظر ما ایرانی نیستن؟چرا تبعیض نژادی رو مطرح می کنین؟
برام سواله صرفا منظور دیگه ای ندارم.

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از mohammadamin14 :
نظر افراد برا ما مهم نیست. تو جهان سوم افرادی که بیشعورترن نظر مثبتی بهشون وجود داره
داداش آتیشت تنده...
میگم تو توی توهم دشمن پنداری هستی
هیشکی مشکلی با ترک ها نداره
ولی ببین میتونی کاری کنی مشکل پیدا کنیم یا نه :|

پ.ن:خط اخر رو شوخی کردم باو! ما که مثه بعضیا کار یه نفر رو پای متعلقاتش نمیزاریم :) :-" :-"

جواب جناب agent:
خب من منکر اون دید عمومی درباره جوک ها نیستم!! الان منم هر جا میرم میگن یه حب تریاک بیار :| (انگار کل کرمون قاچاقچین حالا)
خب این دیگه همه جای کشور هست!! حتی توی همین استان کرمان هر شهرستانی به یه چیزی معروفه و همدیگه رو مسخره میکنن!! این فقر فرهنگی هست... قبول دارم...همه جا هم هست
ولی شما ببین ایشون میگه بقیه "دشمن" ترک ها هستن میگه همه کشور مخالفشونن میخان پیشرفت نکنن و از این چیزا!! که اینجوری نیست...

جا داره از همین تریبون بگم آقا جدا آمار مصرف مواد در کرمان بسیار کمتر از تهرانه :D

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

کلا من کار خاصی به بحثتون ندارم چون خیلی مطلع نیستم و این حرفا
ولی چیزی که میدونم اینه که وقتی آدم میخواد از یه جایی یه آماری بده باید سعی کنه کاملا تصادفی نمونه گیری کرده باشه و خب اینکه میگین تو خیابون یا دانشگاه توهین شده به ترک ها و اینا....این نمونه ها خب میشن افراد در ارتباط با شما و خب تصادفی نیستن قطعا
پس درست آمار بدین
همین دیگه

grim reaper

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
عمران

یک دانش آموزی در مدرسه مشکلی داره ، مثلا فرض کنید پدر یا مادرشو از دست داده ، و حالا هر وقت این دانش اموز تکلیفی نمی نویسه ، سوال میکنن چرا ننوشتی برمیگرده و داستان از دست دادن پدر و مادرشو با گریه تعریف میکنه و جلب ترحم میکنه[nb]مثالش یهویی به ذهنم رسید مثال بهتری گیر نیاوردم[/nb]

طرف اومده تا جایی که تونسته حرف ضد زن زده ، خاطره انگشت کردن بقیه رو تو مجلس با آب و تاب تعریف کرده ، تا جایی که تونسته توهین و البته توهین نژادی انجام داده وهمه این ها در یک فضای عمومی با مخاطب بالا بوده ، تا میایم یک کلمه اعتراض و پیگیری کنیم فوری برمیگردن مسئله رو نژادی میکنن و از "ظلم" هایی که بقیه مردم ایران به مردم آذربایجان کردن صحبت میکنه[nb]که با توجه به نظرات پانترک های این تاپیک این ظلم ها شامل نسل کشی ، بیگاری، قتل عام و به بردگی گرفتن مردم آذربایجان که جمعیت 99.999 درصدی جامعه ایران رو تشکیل میدن توسط اون 0.001 درصد دیگه بوده[/nb] ، به پیر ، به پیغمبر و هر چیزی که براتون مقدسه ، هیچ کس به یه ورشم نیست که طرف ترکه یا هر قومیت دیگه ای ،اگر نماینده تهران یا مشهد هم اینا رو میگفت باید پیگیری میشد و گیریم که مردم آذربایجان از ابتدای تاریخ ایران تحت شدیدترین تبعیض ها بودن[nb]که نبودن ، که اگر کوچک ترین اختلاف و یا تبعیضی وجود داشت حداقل زنده یاد احمد کسروی در آثار خودش و کتاب "تاریخ آذربایجان" اشاره ای میکرد ، و حقیقت اینه که این طرز فکر "پان" و این که "ما از اول مظلوم بودیم" توسط سگ قلاده به گردن شوروی ، "جعفر پیشه وری" ترویج شد[/nb] باز هم این دلیلی نیست که وقتی کسی این جوری در یک سخنرانی با مخاطب تقریبا بالا صحبت کرد ، پیگیری نشه

+خارج از این بحث ، فکر میکردم مجلس طویله س ولی اصلا فکر نمی کردم تا این حد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا