• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

به نقل از mohammadamin14 :
خواهر من ، منظور من از این که گفتم جمعیت ترک ها بیش از 80% هست این نیست که بیش از 80% مردم ایران به ترکی حرف میزنن . منظور من اینه که در بین قومیت ها ی کشورمون جمعیت ترک ها از فارس ها خیلی زیاده. اما بخاطر شرایط جغرافیایی زبانشون فارسی شده.
تهران نمونه بارزش هست. تهران به قاطعیت میگم خیلی از جمعیتش ترک هست باوجود اینکه فارسی حرف مینن.
در ضمن خانم منبع من اونیه که دیدم . من با چشمای خودم به کرات مشاهده کردم که جمعیت ترک ها زیادتره . چون باهاشون حرف زدم و دیدم که دارن ترکی حرف میزنن.
در ضمن خواهر من یه سو تفاهم پیش اومده. حرفای اقای قاضی پور اصلااااااااااا ربطی به خانم ها نداشت.
ایشون اینطوری گفتن: مجلس کیشی ایستیر نه آروات که اغلاسین.
معنی: مجلس نیاز به مرد داره . مردی که مثل شیر باشه نه مثل یک زن گریه کنه
من باز میگم من طرفدار پیشرفت ایرانم. اگه به خانم ها توهین میشد انگار به مادر و خواهر من توهین شده من خودم ناراحت میشدم. کاش میشد در کشور ما به خانم ها احترام بیشتری میشد.
یادمان نرود ایران از همون اول برای زن یه دیدگاه متفاوت داشته یه دیدگاه عاللی . این از تاریخ مشخصه. اما متاسفانه بعد از امدن اسلام عوض اینکه جایگاه زن در کشورمون ارتقا پیدا کنه پسرفت کرده. این مشکل از اسلام نیست و از مسلمانی ماست. ایرانی واقعی اونه که به هر خانمی احترام بزاره ، جوری که مثلا وقتی یک دختر خانم تنها از کوچه عبور میکنه و یه پسر رو میبینه بجای اینکه با وحشت از اون کوچه عبور کنه با ارامش کامل از اون کوچه عبور کنه.
متاسفانه متاسفانه من افراد زیادی رو دیدم که حرمت ناموس دیگران رو از بین بردن.
یجورایی میشه گفت برای تفرقه اندازی میان ما ، سخنان اقای قاضی پور تحریف شده.

از دوستان ترک زبانم که این قسمت نظرمو خوندن خواهش میکنم اگه دیدن اون ویدیو رو ، راستشو بگن. تقاضا میکنم
شما اگه پاراگراف اوّل رو بخوني ، نوشته ٦١٪‏ فارس، ١٦٪‏ آذربايجاني. پاراگراف اوّل قوميت عه و پاراگراف دوّم زبانه! دقّت نميكنين :))
بعدم ترجمه ي شما عالي اصن ((: ترجمه اي كه دوستاي معتمد ترك زبان من گفتن توش حرفي از " شيرمرد" ها نيست، ترجمش يني مجلس مرد ميخواد نه زن كه گريه كنه ! بعدم اين يه قسمت از حرف ايشونه، بقيشُ نميبيني شما؟ صريح تر از اين آدم توي ١٠ دقيقه به نصف كاتگوري هاي انساني كه وجود داره بتونه توهين كنه خيلي هنر ميخواد :))
مشكل شما نميفهمم چيه كه حتّي با اينكه چهل جا منتشر شده و همينجا هم منبع و لينك گذاشتيم، نه ويديو رو ديدين نه حرفارو خوندين فقط ميگين " نه امكان نداره همچين حرفي زده باشه ! "

اين لينك ويديوعه توي آپارات، كه من نديدم ولي حدس ميزنم جاهاييش ممكنه سانسور شده باشه. ديگه بيشتر ازين بذارم منبع در اختيارتون؟ اگر سانسور داشت، توي شبكه هاي اجتماعي ويديوش خيليييي هست و دست به دست ميشه، خواستين بگين بفرستم براتون!

senator-1

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز - تهران
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
تلگرام

بابا تموم کنین این بحثو دیگه ....همه ول کردن شما ول نمی کنین

رادیو تلویزیون های بیگانه ، داخلی ، شبکه های اجتماعی و هر چیزی که میشناسید ول کردن ، شماها ول نمی کنین

ایشون ی حرفایی زده ی عده هم شکایت کردن که بهش رسیدگی میشه دیگه شما ول کن نیستین

ما باید انسان باشیم ...جدای از مذهب و دین و نژآد و کشور و ......( انسان بودن هم شرایطی داره که باید رعایت شه ....)

همه بلدن صداشونو بلند کنن همه بلدن فحش بدن ،اما اصل اینه که انسان باشی و بتونی خودتو کنترل کنی و به نظر مردم احترام بذاری

کاری هم به کار دیگرون ندارم ...من خودم نماینده خودمم ...ببین برادر یا خواهر من اگه کسی به تو توهین کرده توهم با توهین جوابشو بدی نه تنها مث اون نیستی بلکه بدتر از اونی پس زیاد از دیگرون خورده نگیر ... اول ببین خودت با خودت چن چندی بعد ....

لطفا همگی احترام خودتونو نگه دارین

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از Niayesh.R :
شما اگه پاراگراف اوّل رو بخوني ، نوشته ٦١٪‏ فارس، ١٦٪‏ آذربايجاني. پاراگراف اوّل قوميت عه و پاراگراف دوّم زبانه! دقّت نميكنين :))
بعدم ترجمه ي شما عالي اصن ((: ترجمه اي كه دوستاي معتمد ترك زبان من گفتن توش حرفي از " شيرمرد" ها نيست، ترجمش يني مجلس مرد ميخواد نه زن كه گريه كنه ! بعدم اين يه قسمت از حرف ايشونه، بقيشُ نميبيني شما؟ صريح تر از اين آدم توي ١٠ دقيقه به نصف كاتگوري هاي انساني كه وجود داره بتونه توهين كنه خيلي هنر ميخواد :))
مشكل شما نميفهمم چيه كه حتّي با اينكه چهل جا منتشر شده و همينجا هم منبع و لينك گذاشتيم، نه ويديو رو ديدين نه حرفارو خوندين فقط ميگين " نه امكان نداره همچين حرفي زده باشه ! "

اين لينك ويديوعه توي آپارات، كه من نديدم ولي حدس ميزنم جاهاييش ممكنه سانسور شده باشه. ديگه بيشتر ازين بذارم منبع در اختيارتون؟ اگر سانسور داشت، توي شبكه هاي اجتماعي ويديوش خيليييي هست و دست به دست ميشه، خواستين بگين بفرستم براتون!
خواهر من نظر شما محترمه با وجود اینکه قبول ندارم.
خواهر من این یه اصطلاحه . دوستان شما تحت الفظی معنیش کردن به والله اینا همش برا اینه که میان من و شما تفرقه بیندازن. من ویدیو رو دیدیم خانم. قبلا چون ندیده بودم در مورد حرف ایشون قضاوت نکردم اما الان که دیدم میگم.
متاسفانه یا خوشبختانه من در هیچ شبکه اجتماعی عضو نیستم.
من سنم از شما کوچیکتره و احترامتون واجب اما یه چیز، بنظرتون هر چیزی که در شبکه های مجازی گفته میشه صحت داره؟ (منظورم ترجمه صحبت های اقای قاضی زاده هست) من اهل تبریزم من جناب قاضی زاده رو نه خیلی میشناسم که بگم ادم خوبیه یا بدیه نه دیدمشون. بخاطر همبین من اینو گفتم بدونین که من از شخص اقای قاضی زاده دفاع نمیکنم.
صحبت اصلی من تو نظر اولمه
سوالمو دوباره مطرح میکنم:
1) ربط ماجرای فیتیله رو با این توضیح بدین؟
2) بنظرتون ترکا همشون پانترکیسمن؟
3) بنظرتون توهین به یک قوم اونم نه فقط یبار درسته؟

خواهشا جواب بدین

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

خواهر من این یه اصطلاحه . دوستان شما تحت الفظی معنیش کردن به والله اینا همش برا اینه که میان من و شما تفرقه بیندازن.
آقا چی یه اصطلاحه ؟! :)) معنیش خب اونه، شما شیرمرد رو از کجا آوردی ؟ :))

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

آقا من خودم، به عنوان یه ترک زبان عرض میکنم
زبان ترکی واقعا زبان پیچیده ایه
اینطوری روش قضاوت نکنید!

من خودم بارها از طرف پدربزرگم "کفتار" خطاب شدم :D

• شروع کننده موضوع

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

خواهر من نظر شما محترمه با وجود اینکه قبول ندارم.
خواهر من این یه اصطلاحه . دوستان شما تحت الفظی معنیش کردن به والله اینا همش برا اینه که میان من و شما تفرقه بیندازن. من ویدیو رو دیدیم خانم. قبلا چون ندیده بودم در مورد حرف ایشون قضاوت نکردم اما الان که دیدم میگم.
متاسفانه یا خوشبختانه من در هیچ شبکه اجتماعی عضو نیستم.
من سنم از شما کوچیکتره و احترامتون واجب اما یه چیز، بنظرتون هر چیزی که در شبکه های مجازی گفته میشه صحت داره؟ (منظورم ترجمه صحبت های اقای قاضی زاده هست) من اهل تبریزم من جناب قاضی زاده رو نه خیلی میشناسم که بگم ادم خوبیه یا بدیه نه دیدمشون. بخاطر همبین من اینو گفتم بدونین که من از شخص اقای قاضی زاده دفاع نمیکنم.
صحبت اصلی من تو نظر اولمه
سوالمو دوباره مطرح میکنم:
1) ربط ماجرای فیتیله رو با این توضیح بدین؟
2) بنظرتون ترکا همشون پانترکیسمن؟
3) بنظرتون توهین به یک قوم اونم نه فقط یبار درسته؟

خواهشا جواب بدین
چرا بايد دوستاي ترك من بخوان بين من ِ فارس و خودشون تفرقه بندازن آخه؟:| شيرمرد از كجا مياري شما؟ اينقد غرض ورز؟
١- ماجراي فيتيله به خودي خود بله هيچ ربطي نداره، موضوع واكنش هاي به اين دو ماجرا هست. شما يكم نگاهتونو وسيع تر كنين، از دور وايسين نگاه كنين كه " چرا " يه سري به اون برنامه اينقدر اعتراض كردن، و آيا اون ارزش هايي كه ازش حرف ميزدن و معتقد بودن اين برنامه زير پا گذاشته، توسّط يه آدم از خودشون به بدترين شكل ممكن زير پا گذاشته نشده؟ من اينو ميخوام بگم، اگر يه اصفهاني همچين حرفي ميزد، مردم ساكت نميشستن، مشكل اينه كه آيا عموم مردم متوجه اين هستند كه اين آقا چه آبرويي داره از شهرشون ميبره يا نه؟ قطعن مردم ما نميان حرف يه نفرُ تعميم بدن به كلّ قوم اون شخص، ولي خود مردم ميتونن اينقدر ساكت بشينن؟ اونم مردمي كه يد طولاني دارن توي اعتراض كردن به پايمال شدن ارزش هاشون.
٢- معلومه كه نه! من بهترين دوستام تركن ! مشخصه كه همچين فكر ابلهانه اي نميكنم ! سؤال من همون ابتدا اين بوده كه چقدر اين تفكر داره گسترش پيدا ميكنه و چرا؟ چرا جنبه ي تخريبي به خودش گرفته و به جاي دفاع ، به له كردن اون ميپردازه در دراز مدّت؟ شايد خودتون متوجّه اين نميشين ولي مردم پدركشتگي ندارن با هيچ قوميتي. دفاع از حقوق هر شهروندي حقّ طبيعيشه و اصلن " بايد " از حق دفاع كرد. ولي اين نوع حرف ها نه تنها دفاع نيست، بلكه رسوايي و تخريبه! اميدوارم متوجّهش بشين.
٣- خير و من معتقدم توهيني به ترك ها نشده و نميشه و اين خودتون هستين كه نشستين از هر حرفي برداشت توهين ميكنين. تبعيض قوميتي ، چه درون نژادي و چه برون نژادي ، توي فرهنگ جهان سوّمي ديده ميشه ( ميگم فرهنگ و نميگم كشور، چون همين تبعيض ها توي خيلي از كشوراي توسعه يافته وجود دارن ) امّا شما هر عكس العملي نشون بدي، يه عكس العمل شديد تر دريافت ميكني ! من با اوريجين قضيه كاري ندارم، ميدونم و ميپذيرم كه اشتباهه و كاش وجود نداشت، ولي بياين واكنش هارو بررسي كنيم ، چرا بقيه ي اقوام ايران سابقه ي اعتراض هاي اين چنيني ندارن؟ نگين به خاطر " غيرت " ترك هاست. با توجّه به مسائل اخير من غيرت خاصي نديدم ، تنها چيزي كه ميبينم تعصبه متأسفانه (:

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
پاسخ : صرف جدل!

به نقل از سَجاد :
من نگفتم "تو" اینارو گفتی؛ مَجاز به کار بردم!
و نمیتونید انکار کنید که این حرفو هم شهریاتون نمیزنن... تو همین سایت فراوونه!
۱ - به نظرم جز من هیچ‌کدوم از همشهریام عضو سایت نیستن.
۲ - تا جایی که من میدونم شما در جواب من از فعل «گفتید» استفاده کردید که از اونجایی که دوم‌شخص جمع هست پس خطاب به من هستش.
۳ - [size=10pt]آرایه‌ی مجاز به کار میبرید؟!؟!
به نظرتون واقعا لازمه بخاطر پوشوندن اشتباهتون اینطور مغالطه کنید؟
۴-جالبه شما بخاطر عقاید دیگران در مورد من حکم صادر میکنید؟؟[/size]

خوب نژادپرستی دقیقا همین هست یعنی پیش‌داوری در مورد من صرفا بخاطر نژادم بدون توجه به عقایدم.
نژادپرستی یعنی عمومیت دادن عقیده‌ی به قول شما هم‌شهریانم به من.

از بقیه توهین‌هایتان که بگذریم من از شما عذر میخوام ، بلاخره همه‌ ساکنین دول‌محروسه قاجار در بوجود اومدن این عقاید و فکر‌ها در ذهن شما تاثیر داشتن.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از Yabançı :
۱ - به نظرم جز من هیچ‌کدوم از همشهریام عضو سایت نیستن.
۲ - تا جایی که من میدونم شما در جواب من از فعل «گفتید» استفاده کردید که از اونجایی که دوم‌شخص جمع هست پس خطاب به من هستش.
۳ - [size=10pt]آرایه‌ی مجاز به کار میبرید؟!؟!
به نظرتون واقعا لازمه بخاطر پوشوندن اشتباهتون اینطور مغالطه کنید؟
۴-جالبه شما بخاطر عقاید دیگران در مورد من حکم صادر میکنید؟؟[/size]

خوب نژادپرستی دقیقا همین هست یعنی پیش‌داوری در مورد من صرفا بخاطر نژادم بدون توجه به عقایدم.
نژادپرستی یعنی عمومیت دادن عقیده‌ی به قول شما هم‌شهریانم به من.

از بقیه توهین‌هایتان که بگذریم من از شما عذر میخوام ، بلاخره همه‌ ساکنین دول‌محروسه قاجار در بوجود اومدن این عقاید و فکر‌ها در ذهن شما تاثیر داشتن.
1-
2-
3-
4-

خواهش میکنم.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از əlireza :
آقای سعادتی و خانوم قره باغی هرکدام نوشته ای نوشتند که خوندنش خالی از لطف نیست:

روزبه سعادتی

- وضعیت اسفبار روشنفکری از همه‌ی ما سلب اعتماد کرده است؛ روشنفکری و اگر بهتر بگوییم، "ناروشنفکری" در این جغرافیا اردوگاه ثابتی ندارد. غالبا مداح آمریت است. مکار است و مردم‌فریب. توجیه را جایگزین نقد قدرت کرده است. ارزش‌گذاری‌اش سیال است. گاها مصلحت را مبنای تصمیم‌گیری‌اش قرار می‌دهد و گاها اخلاق را؛ با مصلحت‌اندیشی‌اش مردم را در دور باطل استیصال اسیر می‌کند و با توسل هر از گاهی به مبانی اخلاقی، مردم را ملامت می‌کند و خود را ویترینی‌تر جلوه می‌دهد. مصلحت را به نفع حاکمان تعبیر می‌کند و حریم اخلاق را چونان ابزاری برای نقد محکومان، قرق کرده است. سردرگم است و با ژست‌شدگی‌اش به استبداد سواری می‌دهد. این "روشنفکری حرفه‌ای" چندش‌آور است!

- فضاحت روشنفکری زمانی آشکارتر می‌شود که بدانید، قضاوت‌هایش به شدت تحت تاثیر روابط جغرافیایی حاشیه-متنی قرار دارد. وقتی که رسانه‌های روشنفکری، سالگرد اعطای حق رای زنان را تنها با مناسبات قدرت در تهران گره می‌زند و تبریز 1324 در این گیرودار فراموش می‌شود. در حالی که سال‌ها قبل‌تر از آنکه مرتجعان و متحجران تهران، در مجلس با حق انتخاب کردن و انتخاب شدن زنان مخالفت کنند، در این جغرافیا پیشه‌وری بزرگ این حق را به رسمیت شناخت بوده بود. او و اقداماتش به همان دلیل توسط روشنفکر مرکزگرا بایکوت می‌شود که در اتاق‌های نمور تبریز، بازجویی با تمام آنچه در چنته داشت، هفته‌ها تلاشی نافرجام کرده بود تا من را نسبت به وی بدبین نماید و این دلیل بزرگ بودن او برای ماست. ما وارثان اندیشه‌‌ی مترقی‌ای هستیم که قریب به هفتاد سال قبل تهران متحملش نشد و شما حامیان پنهان و آشکار طرز تفکری هستید که اعتبارنامه‌ی پیشه‌وری را که برگزیده ملت بود، در مجلس شانزدهم رد نمود. ما وارثان آن اندیشه‌ایم و قاضی‌پورها و مطهری‌ها محصول آن چشم‌تنگی شمایند. اگر آن روز روشنفکری بیعت‌کرده‌تان، حامی‌ اعتبارنامه‌ی پیشه‌وری می‌بود، شاید امروز برای رد اعتبارنامه‌ی قاضی‌پور صف نمی‌کشیدید. چرا که در آن صورت احتمالا امروز تبعیضی هم نبود و متعاقبا نه قاضی‌پورها بودند و نه مطهری‌ها.

صفیه قره باغی

به قاضی‌پور که می‌رسیم می‌شویم فمنیست دو آتشه که مساله‌ی زنان می‌شود ملاک انتخابمان. اما در مواجهه با مطهری "حالا وقت این حرفها نیست" تعیین کننده‌ی کنش اجتماعی‌مان است. حتی پا را فراتر نهاده و مضحکانه با بوق و کرنا از سفیر "سوئد" تقاضای اعطای جایزه‌ی صلح نوبل می‌کنیم برایش! تکلیف مطهری و قاضی‌پور روشن است؛ هر دو ضد زن هستند. ضد زن بودن کم و زیاد ندارد؛ یکی بر خصوصی‌ترین مسائل زنان می‌تازد و دیگری زن را در کنج خانه می‌خواهد.

واقعیت آن است که مساله‌ی زنان مساله‌ی مدعیان روشنفکری جامعه‌ی ما نیست و کمترین جایگاهی در جهت‌گیری‌های سیاسی هیچ جناحی در ایران ندارد و تنها زمانی به عنوان مساله مطرح می‌گردد که منفعتی در آن مستتر باشد. درست همانند دعوت به مشارکت زنان در انتخابات در حالیکه به جز برگه‌های رای هیچ حقی برایشان قائل نیستیم.

"مساله‌ی زنان" مساله‌ی انتخابات نیست. لطفا برای پیشبرد منافعتان مساله‌ی دیگری را علم کنید. اگر قاضی‌پورِ ضدزن لیاقت جایگاه قانون‌گذاری را ندارد، حتی نام علی مطهری برای چنین جایگاهی حرام است. چرا که اگر یکی در محافل غیر-قانون‌گذاری سخنان ناپسند در مورد زنان که نه نگاه مجلس به آنها می‌زند دیگری صحن علنی مجلس را تریبونی برای افکار ضد زن خود کرده است، مگر "جغرافیا" ملاک ارزش‌گذاریمان باشد که اینگونه مطهری‌ها را تبرئه کنیم و قاضی‌پورها را محکوم!!

چطوری توی روز روشن اینطوری دروغ می‌گین؟ :‌)‌) ملاک فعّالیت اعتراضی‌تون تعداد تاپیک‌های این فورومه؟ وقتی مطّهری اون افاضات رو کرد شبکه‌های اجتماعی دربست به مدّت یک هفته اختصاص داشت به اعتراض و نامه‌نویسی و مقاله‌نویسی و کاریکاتور. کسی که تصوّر می‌کنه فمنیست‌ها فقط این موقع‌ها صداشون در میاد، مصداق فرو کردن سر زیر برفه. انجمن‌های فمنیستی دقیقاً با همون شدّت، نه کم‌تر و نه بیشتر، به اظهارات مطهری واکنش نشون دادن و هنوز هم اون اظهارات توی ذهن همه به عنوان یک لکّه‌ی سیاه هست. از نظر من هیچ فرقی وجود نداره بین توهین به زنان توی خیابون و توهین به زنان توی مجلس، ولی لااقل این حق رو می‌دم به زنان مجلس که از نشستن توی یک سالن با فردی مثل قاضی‌پور الان وحشت داشته باشن.

پی‌نوشت: من معنی این همه فرافکنی و گسترش الکی بحث رو نمی‌فهمم؛ بحث خیلی ساده شروع شده و باید هم ساده ادامه پیدا می‌کرده. توی همون تاپیکی که پیرو اظهارات مجری‌های برنامه‌ی «فیتیله» زده شد، همه اومدن و نظراتشون رو درباره‌ی توهین به تُرک‌ها و اساساً توهین‌های نژادی بیان کردن. چرا وقتی بحث صرفاً سر اظهارات توهین‌آمیز یک نماینده‌س، یه عدّه میاین و به صرف این که هم‌شهری‌تونه، یا تُرکه، به هزار در می‌زنین که بحث رو منحرف کنین و راه محکومیت اظهاراتش رو ببندین؟ چه ربطی داره به ماجرای فیتیله؟ چه ربطی داره به حرفای مطهری؟ اگر یه سری اشتباهات رخ داده و یه سری‌ توهین‌ها کرده شده، معنی‌ش اینه که از این به بعد تا ابد حق داریم توهین فارس‌ها به ترک‌ها و ترک‌ها به فارس‌ها رو مجاز و بخشی از «تلافی» بدونیم؟ الان چند صفحه‌ست که تاپیک صرفاً به واسطه‌ی کشیده شدن بحث به چندین مسیر بی‌ربط ادامه پیدا کرده. حتّی اینکه قاضی‌پور چه اقداماتی به نفع ارومیه انجام داده، هیچ ربطی به این افاضات اخیرش نداره؛ حرف‌هاش اشتباهن، بوی نفرت‌انگیزِ تحجّر و بی‌فرهنگی و لمپنیسم می‌دن.

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از The Last Horseman :
آقا چی یه اصطلاحه ؟! :)) معنیش خب اونه، شما شیرمرد رو از کجا آوردی ؟ :))
منیم قارداشیم سیز ویدیونه گورموسوز؟ الله شاهده من یالان دمیرم اگر دقت السیز اقای قاضی پور منظوره خانمنار دییر.
به نقل از Niayesh.R :
چرا بايد دوستاي ترك من بخوان بين من ِ فارس و خودشون تفرقه بندازن آخه؟:| شيرمرد از كجا مياري شما؟ اينقد غرض ورز؟
١- ماجراي فيتيله به خودي خود بله هيچ ربطي نداره، موضوع واكنش هاي به اين دو ماجرا هست. شما يكم نگاهتونو وسيع تر كنين، از دور وايسين نگاه كنين كه " چرا " يه سري به اون برنامه اينقدر اعتراض كردن، و آيا اون ارزش هايي كه ازش حرف ميزدن و معتقد بودن اين برنامه زير پا گذاشته، توسّط يه آدم از خودشون به بدترين شكل ممكن زير پا گذاشته نشده؟ من اينو ميخوام بگم، اگر يه اصفهاني همچين حرفي ميزد، مردم ساكت نميشستن، مشكل اينه كه آيا عموم مردم متوجه اين هستند كه اين آقا چه آبرويي داره از شهرشون ميبره يا نه؟ قطعن مردم ما نميان حرف يه نفرُ تعميم بدن به كلّ قوم اون شخص، ولي خود مردم ميتونن اينقدر ساكت بشينن؟ اونم مردمي كه يد طولاني دارن توي اعتراض كردن به پايمال شدن ارزش هاشون.
٢- معلومه كه نه! من بهترين دوستام تركن ! مشخصه كه همچين فكر ابلهانه اي نميكنم ! سؤال من همون ابتدا اين بوده كه چقدر اين تفكر داره گسترش پيدا ميكنه و چرا؟ چرا جنبه ي تخريبي به خودش گرفته و به جاي دفاع ، به له كردن اون ميپردازه در دراز مدّت؟ شايد خودتون متوجّه اين نميشين ولي مردم پدركشتگي ندارن با هيچ قوميتي. دفاع از حقوق هر شهروندي حقّ طبيعيشه و اصلن " بايد " از حق دفاع كرد. ولي اين نوع حرف ها نه تنها دفاع نيست، بلكه رسوايي و تخريبه! اميدوارم متوجّهش بشين.
٣- خير و من معتقدم توهيني به ترك ها نشده و نميشه و اين خودتون هستين كه نشستين از هر حرفي برداشت توهين ميكنين. تبعيض قوميتي ، چه درون نژادي و چه برون نژادي ، توي فرهنگ جهان سوّمي ديده ميشه ( ميگم فرهنگ و نميگم كشور، چون همين تبعيض ها توي خيلي از كشوراي توسعه يافته وجود دارن ) امّا شما هر عكس العملي نشون بدي، يه عكس العمل شديد تر دريافت ميكني ! من با اوريجين قضيه كاري ندارم، ميدونم و ميپذيرم كه اشتباهه و كاش وجود نداشت، ولي بياين واكنش هارو بررسي كنيم ، چرا بقيه ي اقوام ايران سابقه ي اعتراض هاي اين چنيني ندارن؟ نگين به خاطر " غيرت " ترك هاست. با توجّه به مسائل اخير من غيرت خاصي نديدم ، تنها چيزي كه ميبينم تعصبه متأسفانه (:
خانم ترکا نمیخان که تفرقه بندازن!!! حتما میدونین که شعار انگلیس برای استعمار چیه؟ انگلستان میگه تفرقه بنداز حکومت کن. عامل اصلی تفرقه اندازی عوامل بیگانه هستن . در مورد اون ترجمه ای که کردم باید بگم نمیتونم کامل براتون توضیح بدم . چون ترکی یه اصطلاحاتی داره که نمیشه به فارسی ترجمه کرد. اما اینو متوجه شدم که اقای قاضی پور هرچی گفته به خانم ها توهین نکرده.

1)خواهر من ، من بهتون اطمینان میدم اگه ترکای حداقل تبریز(چون شهر خودمه با اطمینان میگم) ببینن همین اقای قاضی پور وجهه ترک ها رو خراب میکنه ساکت نمیشینن.
2) نظر شما در این مورد کاملا درسته. نه تنها پانترکیسم گسترش پیدا میکنه بلکه پانفارسیسم پنکردیسم و.... هم دارن گسترش پیدا میکنن.
بنظر من بهتره که ما جوان ها و نوجوان ها دیگه راه های اشتباهی که پدرها و مادرهامون رفتن رو نریم نه اینکه بیاییم متوجه شیم چرا پانترکیسم در حال گسترشه؟(البته جواب این سوال کاملا معلومه ! خب جوابش همون شعار انگلستان هست)
3)خواهر من چطور اینو میگین!!! من یه نمونش که برا خودم پیش اومده رو مطرح میکنم. به والله شاهده هیچ دروغی هم ندارم.
یکی از روزای تابستون من همراه با پدربزرگ ومادربزرگم به تهران و خونه داییم اینا رفتیم. (فک کنم دوسال پیش بود.) عصر همون روز من به پارک قیطریه که تو شمال تهرانه رفتم . اونجا با دوستم پینگ پونگ بازی کردیم . دونفر که هردوشون خانم بودن و سنشون از ما زیاد بود از صحبت های من و دوستم فهمیدن ما ترکیم . نمیدونم چرا ما رو مسخره کردن بعد دوتا فحش ترک خر نثارمون کردنو رفتن.
ببینین این برا خود من پیش اومده خودشم دو تا دختر خانم دارن به دوتا پسر توهین قومیتی میکنن! من به این توهین نگم چی بگم!
از اینجور توهینا خیلی به ترکا زیاده.
خواهر من همین جوکای یه ترکه یه لره یه اصفهانیه و... چیه بنظرتون؟
بنظر شما بهتر نیست بجای یه لره بگیم یه نفر ؟ بهتر نیست؟
درضمن کی میگه اقوام دیگه سابقه اعتراض ندارن؟
اعتراض بختیاری ها ، کردا ، لرا و... رو شاهد هستیم.
یه چیز دیگه هم این هست که غیرت بنظر شخص بنده هیچ ربطی به اعتراض نداره امااااا اگه به ترکا توهین شه مردم حق دارن اعتراض کنن. این بخاطر غیرت نیست بخاطر حب وطن هست.
اگه کسی به ایران توهین شه و خودش ایرانی باشه و ساکت بشینه کار درستی نیست.
حتی یبار به کشور عزیزمون توهین شده بود ( بحث بازی ایران و عراق) من خودم بشخصه خیییلی ناراحت بودم و اگه اعتراضی میشد حتما اعتراض میکردم.

یه تشکر هم از شما دارم بخاطر تاپیک خوبی که ایجاد کردین.
کاش روزی برسه که یه تاپیک درست کنیم بنام ایران دوستی . اتحاد ایرانی ها .

در کل یاشاسین ایران و یاشاسین اذربایجان تهران اصفهان شیراز و....

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Niayesh.R :
٣- . تبعيض قوميتي ، چه درون نژادي و چه برون نژادي ، توي فرهنگ جهان سوّمي ديده ميشه ( ميگم فرهنگ و نميگم كشور، چون همين تبعيض ها توي خيلي از كشوراي توسعه يافته وجود دارن ) امّا شما هر عكس العملي نشون بدي، يه عكس العمل شديد تر دريافت ميكني ! من با اوريجين قضيه كاري ندارم، ميدونم و ميپذيرم كه اشتباهه و كاش وجود نداشت، ولي بياين واكنش هارو بررسي كنيم ، چرا بقيه ي اقوام ايران سابقه ي اعتراض هاي اين چنيني ندارن؟ نگين به خاطر " غيرت " ترك هاست. با توجّه به مسائل اخير من غيرت خاصي نديدم ، تنها چيزي كه ميبينم تعصبه متأسفانه (:

و من بارها وبارها گفتم که تفکرات شخصی افراد هیچ ربطی به ما نداره....

اینکه بچه ها میان ومیگن که دیدگاه من به ترکها عوض شد.... من ترکها رو دوست دارم و... هیچ ربطی نداره به ما

شما میتونین از ترکها متنفر باشین...توی زندگی خصوصیتون تمام مردم ایران رو روشنفکر بدونین بخاطر سکوتشون وترکهارو جدا کنین از این گروه وبه اونها لقب فرهنگ جهان سومی بچسبونین..

چیزی که مهمه رفتار رسانه های رسمی ودولت مرکزی و کلن موضوعات رسمی هست درباره ترکها...نه تفکرات شخصی یه گروه

و خوب باز هم گفتم که سکوت در برابر ظلم معنیش روشنفکری نیست... فکر نکنم درک این موضوع اینقدر سخت باشه...

و اینکه کسی به نا عدالتی اعتراض کنه معنیش تعصب باشه...

و دوباره میگم واژه های تعصب و غیرت هیچ تعریف خاصی ندارن.....برای اینکه از اینها استفاده کنین لطفن یه تاپیک بزنین و سعی کنین اینا رو تعریف کنین....بعد اثبات کنین ترکها متعصبن...

واقعیت اینکه ترکها هیچ رفتار و ویژگی خاصی ندارن که بشه اسمشو تعصب وغیرت گذاشت
....
٢
- معلومه كه نه! من بهترين دوستام تركن ! مشخصه كه همچين فكر ابلهانه اي نميكنم !
خوب من هم دو تا دوست دارم.اونا هم فارسن...که چی بشه؟ :|
اینکه شما فکر ابلهانه ای میکنین یا نه باز هم به خود شما ربط داره....
وفکر نکنم داشتن دوستهای ترک اثباتی باشه برای درست بودن تفکر شما..همونطور که دوستای فارس من اثباتی برای درستی تفکراتم نیستن.

کاری که شما میکنی اینکه میایین ویه سری نظریات شخصیتونو بیان میکنین و بعد با همین نظریات نتیجه گیری میکنین که بله اعتراض به فلان وفلان وفلان بخاطر فقر فرهنگی هست...
نگاه کنین ببینن چرا بقیه اعتراض نمیکنن یاد بگیرین.

چطوری توی روز روشن اینطوری دروغ می‌گین؟ :‌)‌) ملاک فعّالیت اعتراضی‌تون تعداد تاپیک‌های این فورومه؟ وقتی مطّهری اون افاضات رو کرد شبکه‌های اجتماعی دربست به مدّت یک هفته اختصاص داشت به اعتراض و نامه‌نویسی و مقاله‌نویسی و کاریکاتور. کسی که تصوّر می‌کنه فمنیست‌ها فقط این موقع‌ها صداشون در میاد، مصداق فرو کردن سر زیر برفه. انجمن‌های فمنیستی دقیقاً با همون شدّت، نه کم‌تر و نه بیشتر، به اظهارات مطهری واکنش نشون دادن و هنوز هم اون اظهارات توی ذهن همه به عنوان یک لکّه‌ی سیاه هست. از نظر من هیچ فرقی وجود نداره بین توهین به زنان توی خیابون و توهین به زنان توی مجلس، ولی لااقل این حق رو می‌دم به زنان مجلس که از نشستن توی یک سالن با فردی مثل قاضی‌پور الان وحشت داشته باشن.

واقعن فرق هست بین این دو تا...( قسمت بلد) :| :)

قسمتی از حرفای شمارو قبول دارم....درباره قاضی پور هم به همه ما اثبات شد که رابطه خوبی با فمینیست ندارن...مطمعن باشین که شخصی با جدیت ایشون ولی افکار مثبت درباره زنان تو ارومیه بود قطعن اون شخص رای میاور نه قاضی پور...

و به قول شما این به عنوان لکه سیاه در ذهن همه ما خواهد ماند..و سعی خواهیم کرد افراد بهتری رو در جامعه تربیت کنیم وجایگزین امثال قاضی پور کنیم.

ولی ایا مطهری ویا خیلی های دیگه مثل خاتمی و یا حتا کاندیداهای ریاست جمهوری با افکار و گفتارهای ضد فمینیستی محاکمه شدن؟از کارشون برکنار شدن؟

وقتی شدت اعمال مطهری وخاتمی بیشتر از قاضی پور هست و گفتارهاشون حالت رسمی تری داره وشغلهاشون حساستره ....اینها محاکمه نشدن چرا باید قاضی پور بخاطرش تایید نشه حکمش؟

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

و خوب باز هم گفتم که سکوت در برابر ظلم معنیش روشنفکری نیست... فکر نکنم درک این موضوع اینقدر سخت باشه...
چون چند بار ب این موضوع اشاره کردی لازم دیدم بگم ک اشتباه متوجه شدی
بحث سر این نیست ک کسی اعتراض نکنه الان بحث بر سر نحوه ی اعتراضه ! اینکه با توهین و معرکه گیری و غیره همراه باشه یا از یه راه معقول و منطقی باشه
ک البته درک اینم اصلا سخت نیست !

البته اگ الان نیاین بگین ک ما بهمون توجه نمیشه اگ معقول اعتراض کنیم

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

تشکری هم بکنیم از روند تایید صلاحیت ها مجددا و درودی بفرستیم به شورای محترم نگهبان

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از مـیـنـا :
واقعن فرق هست بین این دو تا...( قسمت بلد)

قسمتی از حرفای شمارو قبول دارم....درباره قاضی پور هم به همه ما اثبات شد که رابطه خوبی با فمینیست ندارن...مطمعن باشین که شخصی با جدیت ایشون ولی افکار مثبت درباره زنان تو ارومیه بود قطعن اون شخص رای میاور نه قاضی پور...

و به قول شما این به عنوان لکه سیاه در ذهن همه ما خواهد ماند..و سعی خواهیم کرد افراد بهتری رو در جامعه تربیت کنیم وجایگزین امثال قاضی پور کنیم.

ولی ایا مطهری ویا خیلی های دیگه مثل خاتمی و یا حتا کاندیداهای ریاست جمهوری با افکار و گفتارهای ضد فمینیستی محاکمه شدن؟از کارشون برکنار شدن؟

وقتی شدت اعمال مطهری وخاتمی بیشتر از قاضی پور هست و گفتارهاشون حالت رسمی تری داره وشغلهاشون حساستره ....اینها محاکمه نشدن چرا باید قاضی پور بخاطرش تایید نشه حکمش؟

نه، نیست. به نظر من صاحب هر دو گفتار تفکّرات عقب‌مونده‌ای نسبت به زنان دارن.

اگر منظورت از خاتمی، احمد خاتمیه، که باید بگم زور احدی به ایشون نمی‌رسه. اینجا سوئیس نیست و ما هم سال‌های ساله از ایشون متنفّریم. هدف از شرکت در انتخابات این بود که امثال ایشون رأی نیارن، که متأسفانه ایشون توی کرمان رأی قاطعانه اوردن. مجلس هم نیست که درخواست ابطال اعتبارنامه‌شون رو بدیم؛ خبرگانه. کاری از کسی ساخته نیست.

مطهری در مجلس صحبت از پوشش نامناسب زنان در خیابان کرد و لزوم جلوگیری از چیزهایی مثل «ساپورت پوشیدن». بله، بسیار بسیار متحجّرانه و زننده‌ست؛ ولی صحبت از «تیز کردن» فلان اندام برای «زنان» نکرد. تفاوت‌های آشکار و حسّاسی وجود داره بین بیان قاضی‌پور و بیان مطهری. قاضی‌پور صرفاً ضدّزن نبود حرف‌هاش؛ حرف‌هاش «بی‌ادبانه» و ادبیاتش دقیقاً چاله‌میدونی بود. مسئله اینجاست که حتّی اگر ایشون به مجلس راه پیدا کنه، امکان نداره چنین چیزی فراموش بشه. همون‌طور که ادبیات وحشتناک احمدی‌نژاد هرگز فراموش نمی‌شه و سال‌های سال در جهان به عنوان خط‌کش ابتذالِ کلام و vulgarism خواهد بود. ضمناً فراموش نکنیم سوابق سیاسی رو. به نظر من هیچ شکّی وجود نداره که قاضی‌پور، با سخنانی از قماش چیزهایی که توی اون ویدئو هست، دست روی احساساتِ ساده‌ی جمعی از مردم شهرش گذاشته. با پیش کشیدن سخنان تند مربوط به حقوق تُرک‌ها و مسئله‌ی زبان و نژاد، قصدش چیزی جز عوام‌فریبی نیست. چرا به مطهری با وجود اون حرف‌ها رأی دادیم؟ به همون دلیلی که مجبور شدیم به ری‌شهری و درّی‌ نجف‌آبادی رأی بدیم. اگر انتخاب آزاد بود، من خیلی بعید می‌دونم حتّی یک نفر از لیست ۳۰+۱۶ جزو انتخاب‌های ما بودن. ما مجبور به انتخاب افرادی شدیم که شاید حتّی با ۹۰٪ باورهاشون و با سوابق‌شون مشکل داشته باشیم. چرا؟ صرفاً و فقط به دلایل سیاسی. قاضی‌پور شامل این ملاحظات نمی‌شه که شامل سکوتِ اجباری و توأم با تحمّلِ ماهایی بشه که توهین‌آمیز بودن اظهاراتش رو می‌فهمیم. کما این که امثال مطهری هم شامل چنین سکوتی نشدن. محاله فراموش کنیم چه حرفایی زده شده.

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بحث کردن با بعضیا کلا معنی نداره هااا
میبینی طرف کلا تو یه دنیای دیگه ای سیر میکنه
وقتی منابع مشترکی برای رجوع مشترک نداریم. چجوری اثبات کنیم؟؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از مـیـنـا :

نه اینطور نیست. ببین هیچ وقت هیچ قومیتی یا نژادی ۱۰۰% خوب نبوده و ۱۰۰% بد هم نبوده. همیشه و همه جا نخاله هست، فقط جنس نخاله بودنشون فرق می‌کنه. ترکا کلا نشون دادن در طی گذر سالها و همچنین سالهای اخیر، که زود جوش میارن. اصلا یکی از دلایلی که باعث شدن به قول دوستمون، ترکا باعث دفاع این مرز و بوم بشن همین جوش اوردناشون بوده. ولی خب هر چیزی، حدی و جایی داره. این رو اگه بفهمن.
چیزی که منو آزار میده حساسیت و تعصب ترکاست. چیز مطلقا بدی عم نیست، ولی وقتی فراتر از مرزش بره غیر قابل تحمل میشه.
و همینطور امیدوارم فرق بین "دلسوزی" و "جودادن و کله‌شقی" واضح باشه.

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

بچه ها سلام.
فقط میخام یچیزی رو بگم . اونم اینه که دیگه بهتره بحث رو خاتمه بدیم. اما نتیجه مهم این بحث خوب بنظرم اینه که ما باید از تاریخ عبرت بگیریم و اشتباهات گذشتگانمونو تکرار نکنیم. ما نباید اشتباه پدر مادرامونو تکرار کنیم. کشور هایی همچون انگلستان برای رسیدن به اهدافشون همواره از ابزار تفرقه اندازانه استفاده کردن و میکنن و خواهند کرد. ما نباید فریب بخوریم. ما باید به فکر پیشرفت باشیم. دکتر حسابی یه سخن عالی دارن که میگن: در مملکت جهان سومی اگه فردی بخاد به پیشرفت کشورش کمک کنه خونش خراب میشه. متاسفانه همین جو یجورایی حاکمه. آیا وقت اون نرسیده که ما بفکر پیشرفت و ابادانی کشورمون باشیم. اگه از من و از شما برادر من و خواهر من کاری انجام نشه همین وضعیت قبل در کشورمون حاکم خواهد شد. ما باید پیشرفت کنیم این کلمه باید با تغییر در خودمون عملی میشه.
من یکی که خیلی امیدوارم اگه از ما شروع شه ما میتونیم پیشرفت کنیم. ما ترکها ، فارس زبان های گل ، کردهای عزیزو... دست به دست هم باید بدیم و نزاریم این زنجیر شکسته شه. ما همه متعلق به همین اب و خاکیم و اگه بزرگ شیم و پیشرفت کنیم اما به کشور خودمون خدمت نکنیم مدیون میشیم. حرف من به افرادی تندرو مثل پانترکیسم و پانفارسیسم و پانکردیسم و... اینه که اذربایجان از اول در نقشه جغرافیا متعلق به ایران بوده و حتی همین جمهوری اذربایجان هم جزو ایران بوده و هرکی خواستار جدا شدن اذربایجان از ایرانه کور خونده.
کردستان هم همینطور هست و از اول تاریخ در نقشه های جغرافیا کردستان و حتی کردستان سوریه و عراق جزو ایران بودن هستن و خواهند بود.
وقت یک تغییر بزرگه پیش بسوی پیشرفت :) :) :)

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

حامد عطايي،روزنامه نگار و مديرمسئول نشريه آينا نيوز در اروميه در پي حادثه اي از سوي افراد ناشناس مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

عطایی همان روزنامه‌نگار ارومیه‌ای است که در روزهای اخیر انتشار یک فیلم از سخنرانی قاضی‌پور یکی از نامزدهای انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی و راه یافته به مجلس از ارومیه خبر ساز شده و واکنشهای عمومی بسیار زیادی را به دنبال داشته است.

ادامه ی خبر!

• شروع کننده موضوع

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مـیـنـا :
و من بارها وبارها گفتم که تفکرات شخصی افراد هیچ ربطی به ما نداره....

اینکه بچه ها میان ومیگن که دیدگاه من به ترکها عوض شد.... من ترکها رو دوست دارم و... هیچ ربطی نداره به ما

شما میتونین از ترکها متنفر باشین...توی زندگی خصوصیتون تمام مردم ایران رو روشنفکر بدونین بخاطر سکوتشون وترکهارو جدا کنین از این گروه وبه اونها لقب فرهنگ جهان سومی بچسبونین..

چیزی که مهمه رفتار رسانه های رسمی ودولت مرکزی و کلن موضوعات رسمی هست درباره ترکها...نه تفکرات شخصی یه گروه
اگه حرفامو بخونی متوجّه میشی من چی گم، من گفتم تفکّر و فرهنگ جهان سوّمی درش تبعیض نژادی وجود داره، جوک های حنسیتی و قومیتی وجود داره، من نگفتم ترکا تفکّرشون جهان سوّمیه، میگم کسانی که تبعیض قائل میشن بین دو گروه به خاطر نژادشون، رنگ پوستشون، زبانشون، یا جنسیتشون تفکّر جهان سوّمی دارن .
رفتار رسانه های رسمی و دولت مرکزی مگه چی بوده؟ حکومت مرکزی دست ترکاعه، بالاترین مقام این کشور که رهبر باشه ترکه! اون وقت رفتار حکومت مرکزی بر علیه شماست؟ رسانه ی ملّی فارغ از تمام کاستی هاش و تمام مسخره بودناش کجا و در کدوم برنامه به یک قومیت توهین کرده؟ قضیه اینه که نشستین توهین پیدا میکنین! ترکا میگن به ما گفتن با فرچه مسواک میزنین، کرمانیا میگن به شهر ما گفتن خاک و خل، شمالیا میگن به لهجه ی ما توهین شده، کار خوبُ تو این مملکت مهران مدیری کرد که اومد یه برره ساخت که یه شهر خیالی باشه با زبان خیالی و مردم خیالی که هیچ کس صداش در نیاد .

منم جایی از حرفام همچین چیزی نگفتم، بله سکوت در برابر ظلم به معنای عقب موندگی یک جامعست، همونجور که توی پست قبل هم گفتم، باید از حق دفاع کرد. ولی هوچی گری در برابر توهم ظلم هیچ جای دنیا نه از طرف حکومت نه از طرف مردم قابل قبول نیست و طبیعیه بهش واکنش نشون داده بشه.
و اینکه کسی به نا عدالتی اعتراض کنه معنیش تعصب باشه...
خیر ، اگه ناعدالتی دیدین بهش اعتراض کنین، کار خوبی میکنین، تفکّر پیشرفته تفکّر انتقاد گر و انتقاد پذیره، ولی سکوت در برابر بی شرمانه ترین حرفایی که شاید توی تاریخ این حکومت ، گفتنش توسط یک مقام " مسئول " بی سابقه بوده، با این توجیه که فرد گوینده خودی عه اسمش چیزی جز حماقت و تعصب نیست.

دوباره میگم واژه های تعصب و غیرت هیچ تعریف خاصی ندارن.....برای اینکه از اینها استفاده کنین لطفن یه تاپیک بزنین و سعی کنین اینا رو تعریف کنین....بعد اثبات کنین ترکها متعصبن...

....
ببین مینا متاسفانه خیلی از بحثاتو با مغلطه پیش میبری. منم میگم ظلم و بی عدالتی هیچ تعریف خاص و مشخصی نداره ، تو نمیتونی یه چیزیو به من نشون بدی بگی آها بیا این ینی ظلم، و در واقع هیچ رفتاری علیه ترک ها واقع نشده که بشه اسمشُ ظلم گذاشت (: این تورو قانع میکنه؟

کاری که شما میکنی اینکه میایین ویه سری نظریات شخصیتونو بیان میکنین و بعد با همین نظریات نتیجه گیری میکنین که بله اعتراض به فلان وفلان وفلان بخاطر فقر فرهنگی هست...
نگاه کنین ببینن چرا بقیه اعتراض نمیکنن یاد بگیرین.
خیر من همچین حرفی نزدم. من گفتم شیوه ی اعتراض شما به چیزی که وجود نداره، ناشی از یک رفتار تهاجمی و بی منطقه ، یک رفتار آنارشیستی که از مغزهایی بر میاد که تبشون تنده و هیچ منطقی رو نمیپذیرن و فقط تخریب گرن.
من بارها گفتم، اعتراض یک جامعه نشون دهنده ی پویایی اون جامعه ست، ولی تخریب گری و هوچی گری یک اقلیت فوقش هزار نفره، نه قابل قبوله، نه رسیدگی بهش الزامی داره. حالا هرچی میخواین زور هم بزنین .

× ادامه ی این بحث جز چندتا لایک و دیسلایک برای من و شما نتیجه ی دیگه ای نداره. اگه مورد دیگه ای باشه که بتونیم در موردش بحث کنیم ادامه میدیم.

×× خبری که سجّاد گذاشت : واقعا اسف باره این وضع (:

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

خب من الان نمیفهمم بحث سر چی هستش!خیلی ساده ست.آقای قاضی پور مثل سایر افراد این سیستم است.رفتارش رو باید در قالب رفتارهای افراد همین سیستم مانند حداد عادل ها ،علی مطهری ها،کواکبیان ها،دری نجف ابادی ها و... سنجید!چه فرقی است میان دلقک بازی آقای قاضی پور و اقای کواکبیان؟ضد زن بودن مطهری و قاضی پور؟نژادپرستی ایشون و جناب حداد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا