• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

درباره حرفای "سجاد" اقای قاضی پور جدی ترین شخص درباره پیگیری مسائل ارومیه و زبان مادری بودن..

https://www.youtube.com/watch?v=h9mrhlQ3GHs

تاپیکهای قدیمیو ببینین به اندازه کافی بحث شده درباره ارومیه وخشک شدنش...و فکر کنم ویدئو بالا جواب تمام سوالاتونو بده.

و اینکه لطفن یک طرفه به قاضی نرین...شما یه قسمت از خبر رو تایپ کردین...بقیش رو هم ای کاش میاوردین تو تاپیک...

اگه میخواین بیشتر بحث کنین تاپیک بزنین لطفن...

اما همواره اظهارات کردوانی با واکنش فعالین محیط زیست و کارشناسان مواجه بوده است. همان موقع محمد درویشمدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگویی با انتقاد شدید از اظهارات اخیر پرویز کردوانی مبنی بر تغییر کاربری و تبدیل زیست بوم دریاچه ارومیه به چراگاه زیبا گفته بود: آقای کردوانی اعلام کرده که دریاچه ارومیه مرده است و به نظرش آب ریختن در دریاچه خیانت است. به نظر می رسد که پیشنهاد ایشان برای تغییر کاربری دریاچه ارومیه و تبدیل آن به چراگاه کاملاً غیر علمی و غیر عملی است.

رضا کهولی نخبه کشورمان نیز بارها بر سر این موضوعات کردوانی را به مناظره دعوت کرده است او می گوید:من امیدورام که دوستانی امثال آقای کردوانی از خواب زمستانی بیرون بیایند و همچنان امیدورام که ایشان به پیشنهاد من برای مناظره ی رو در رو جواب مثبت بدهند. ایشان مثل بیشتر دوستانی که در این زمینه کار می کنند، یک طرفه صحبت کردن را خیلی دوست دارند.
کهولی در کنایه ای سنگین به کردوانی می گوید:ما دریاچه ی ارومیه را با دریاچه ی ارومیه شناخته ایم نه با کویر ارومیه.

رفتار این روزهای برخی شخصیت ها همچون پروفسور کردوانی! در قبال تلاش ها برای احیای دریاچه ارومیه شبیه شخصیت با نمک "گلام" در کارتون گالیور است؛ شخصیتی که مدام بر طبل بد‌بینی، نا امیدی و تردید می‌کوبید و با گفتن من می‌دونستم! من می‌دونم! تلاش داشت حس شک‌، تردید و نا امیدی را به اطرافیان خود القا کند!

@مينا
من نمي فهمم شما چرا بايد از بد دهني و بي ادبي يك شخص دفاع كنيد؟
شما و امثال شما كه تُرك هاي نژاد پرست افراطي هستيد و توهّم جدايي از ايران و پيوستن به تركيه يا آذربايجان داريد با اين حرف هاتون نه تنها از حقوق تُرك ها دفاع نمي كنيد بلكه داريد آبروي هر چي تُركه مي بريد.

اول بگم که پانترکها نژادپرست نیستن ....من هم پانترک مطلق نیستم.....هیچ کی بخاطر نژادش به شخص دیگری برتری نداره....من فقط حرفم اینکه اگه اختلافات فرهنگی و... بین دو گروه مردم زیاد باشه و نتونن همدیگرو تحمل کنن....یا اینکه در حق گروهی ظلم بشه ( ونتونن وضعیتو به حالت نرمال برسونن )بهتره که این دو گروه جدا بشن...

بله بله.البته که من وقتی حرف میزنم ابروی همه ی ترکها میره...
اگه بخواین من وامثال من از این به بعد ساکت باشیم تا شما ها تاپیکهایی تحت عنوان"ترک ها فارسی را بدون لهجه صحبت کنن" بزنین و توش درباره مسائل خیلی مهم وحساس بحث کنین وعده ای از دوستان بیان و نظر کارشناسی بدن که بله چون حالت دهن و فک ترکها فرق داره نمیشه بدون لهجه صحبت کرد....یا از اون ور یه عده بیان بگن که اوناییکه لهجه دارن بیسوادن واین ضعف سیستم اموزشیو میرسونه...

امیدوارم با این بحثها ابروتون حفظ شه....به هر حال چه بخواین چه نخواین ایشون رای اوردن و کم نیستن تعداد افرادیکه ابروی شما رو میبرن....تو مناطق ما هم نامزد هویت طلبی نبود....وگرنه رای میاورد...

به اندازه کافی تو پست بالا توضیح دادم سخنان اقای قاضی پور رو که اونقدری هم که فکر میکنین واشتباه ترجمه شده حالت توهین نداشته.کاش ترجمه رو دست فردی میدادن که حداقل اصطلاحهای ترکی رو تا حدی اشناست باهاشون :| ....دیگه اینکه اون مجلس برای تبلیغات بوده وکاملن خصوصی بوده وبه من وشما ربطی نداره....

اگه اینطور باشه الان نود درصد نماینده ها باید اخراج شن...

و قبول دارم که به طور مطلق خیلی عالی نبود حرفهای قاضی پور....ولی به طور نسبی مگه همه ی مسولین به جز ایشون تابع تمام کمال اخلاقیات هستن که به این دلیل ایشونو برکنار کنیم...برکناری شاید تنها فردی که حمایت میکنه ازمون...
....باید تلاش کرد افراد شجاعی مثل ایشون تربیت کرد که بعد رفتن به مجلس هویتشونو فراموش نکنن....و ادبیات واخلاقشون هم به طور صد در صد مورد پسند عامه مردم باشه...

و درباره حرفای Bahar-R
از منبر تشریف بیارید پایین لطفا. شعار مرگ بر و فلانیا خاک بر سر و خر و گاون رو هر وقت با هواداراتون و توی جمع خودتون سر بدید، اینجا انجمنه و هوچیگری توش اصلا جایی نداره.
شما مدام میپرید وسط بحث و جو منطقی رو با الفاظ توهین آمیز و اتهام زنی و برگردوندن بحث به سمت شخص طرف مقابل به انحطاط می‌کشید. درست و با متانت بحث کنید
...
پست ایشون:
فقط این یه جمله رو داره که توش به قول شما با متانت بحث نشده!!!! و من هر چی فکر کردم نتونستم بفهمم با چه منطقی این پست رو غیر متین تفسیر کردین؟

منظور آقای قاضی پور از کره‌خرهای مجلس آدم‌هایی با این شیوه تفکر هست
..
خانم Bahar-R خیلی برام عجیبه که از مسئله اخلاق وقتی به نفع خودتون هست استفاده میکنین وقتی نیست کاملن پایمالش میکنین...

از این به بعد در مورد رعایت ادب در سایت سخت‌گیری‌ بیشتر می‌شود و با کلمات و عبارات غیرمودبانه بیشتر برخورد میشه. استفاده از کلماتی مثل fuck و ریدن و چیزهایی شبیه به این ممنوعه و پست‌هایی با این محتوا پاک میشن مستقیما. ادبیات معیار اینجا در حد ادبیات نرمال توی یک جمع دختر پسر ۱۴-۱۸ سال شامل دوست و غریبه خواهد بود.

این اطلاعیه مربوط به تاپیک های سایته٬ نه پروفایل افراد.

من چند بار درباره رعایت نشدن ادب و استفاده از فحش تو انجمن و عدم نظارت مدیران اعتراض کردم وکسی کاری نکرد؟ این پست اقای مطهری رو سالهاست منتظریم عملی بشه تو فروم....

....
پست خودتونو ببینین:

خب یه سری موارد و مصادیق خاص هست که باهاش برخورد می‌شه، منتها کنترل اخلاقی سایت به این شکلی که انتظار دارین اساسا کار غیر ممکنی عه. حرف اینکه «با توهین برخورد کنیم.» خیلی ساده‌ست ولی در عمل فرق بین توهین و مزاح و حرف غیر توهین یه مرز باریک و صد البته سلیقه‌ای و وابسته به حد تحمل هر شخصه.
حالا از صندلی داغ اتفاقا مثال زدن زیاد به جا نیست، به هر حال جو دوستانه‌س و ممکنه کسی تو صندلی داغ دوستش یه چیزی هم بگه و بخندن. ما قصد نداریم مثل ناظم مدرسه کسی رو تربیت کنیم یا دائم کسی رو تحت فشار بذاریم که اخلاقش اخلاق مطلوب ما باشه؛ در عین حال اگر جایی رفتاری باعث مزاحمت یا ایجاد خطر و آسیب به کسی بشه ازش حلوگیری می‌کنیم.
به طور کلی قانونی که اعمال سلیقه‌ی شخصی توش پر رنگ باشه زیاد قابل اجرا نیست و قانون باید طوری باشه که توجیهش چیزی غیر از «من نمی‌پسندم» باشه.

برام عجیبکه شما اون جمله رو که نقل قول کردمش شوخی میدونین..و این یه جمله ایشونو بی متانتی!!
ایشون سری قبل هم بخاطر بکار بردن یک کلمه رایج که فحش هم نیست بن شدن.ولی تو فروم مخصوصن حرف بزن که میگردیم میبینم که پستای خلاف اخلاقیات افراد شاخ حذف هم نمیشه حتا
...
اگه قرار باشه متانت رو بسنجیم پست شما بد تر از پست ایشونه..به لحاظ متانت :|
اینم تاپیکش:
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,109102.0.html

تا چه حد تبعیض؟

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از سَجاد :
ببینید من نمیدونم چرا هی بحث ارومیه رو پیش میکشید
چرا قابل مقایسه نیست؟ چون کارون سودش به بقیه جاها میرسه ولی ارومیه فقط کشاورزی و گردشگری همون منطقه رو تامین میکنه؟
طبق مصاحبه ای که من پروفسور پرویز کردوانی خوندم، دلیل اصلی خشک شدن ارومیه چاه های اطرافش بودن
و خوبه بدونید
که 24 هزار حلقه چاه در اطراف دریاچه زده شده برای مصارف کشاورزیِ افراد همون منطقه
که 18 هزار تاش غیرقانونیه! (امیدوارم نگید چرا کسی نیومد جلومونو بگیره که چاه نزنیم!)
(و البته باید بگم که فقط 4هزار تا چاه باید میبوده که خود دولت هم 2 هزارتا مازاد حفر کرده)
فکر نکنم کسی از تهران مثلا پاشده باشه بره ارومیه چاه بکنه برگرده
کاریه که مردم خودشون کردن!
و درمورد اقدامات غلط دولت قبل هم البته که شکی نیست!
ولی نماینده هایی که الان سنگشونو به سینه میزنید کجا بودن؟!
همین آقای قاضی پور اون زمان نماینده بوده و البته عضو کمیسیون صنعت و معدن بوده؛ که حق دخالت تو روند سد سازی و امثالهم رو داره

اگه کارون بلایی سرش اومد، اگه خوزستانیا دارن خفه میشن؛ سودش رو دارن بقیه ی کشور میبرن، و افراد اون منطقه نه بی غیرتن نه هیچی؛ فداکارن...

ولی اگه بلایی داره سر دریاچه ای میاد که الان تو هر بحثی، حرفشو پیش میکشید
خودتون کردید! برای کشاورزی خودتون و طمع خودتون!

آقا من هم با توهین و نحوه حرف زدن قاضی پور مخالفم و حتی این فرد رو از نزدیک می شناسم و اصلا خوشم نمیاد از رفتار هایی که داره ولی دیگه چرا به ما توهین می کنی؟ چرا به همه ترک ها توهین می کنی؟ این وضع بحث کردنه؟
چرا از رو باد هوا حرف می زنی سجاد جان؟
دلایل خشک شدن دریاچه فقط چاه زدن مردمه؟
مدیریت غلط منابع آب؟ احداث سد های بی رویه که از سال ۷۰ شروع شد و ماحصل چشم چرونی های جمهوری اسلامی برای به رخ کشیدن قدرتش و بی نیاز شدن از واردات نبود؟ احداث بزرگراه وسط دریاچه! ( که دستور ساختش قطعا مقامات دولتی مرکزی دادن)
واقعا متاسفام برا این نوع بحث کردن. متهم کردن و دعوا کردن. چه ترک های نژاد پرست چه شما ها هر دو دارین به بدترین نحو ممکن جواب می دید. این که شما قبول نمی کنید خشک شدن دریاچه یه مشکله و باعثش فقط خود مردم ارومیه نبودن و این که بعضی از مردم ارومیه یا ترک زبان قبول نمی کنن کار قاضی پور اشتباه بوده هر دو غلطه.
http://www.entekhab.ir/fa/news/140711
http://www.salamatnews.com/news/158614/-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%AE%D8%B4%DA%A9-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%87%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87_%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87#.D8.AF.D9.84.D8.A7.DB.8C.D9.84_.D8.AE.D8.B4.DA.A9.DB.8C.D8.AF.D9.86

WORM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق

به نقل از مـیـنـا :
درباره حرفای "سجاد" اقای قاضی پور جدی ترین شخص درباره پیگیری مسائل ارومیه و زبان مادری بودن..

https://www.youtube.com/watch?v=h9mrhlQ3GHs

تاپیکهای قدیمیو ببینین به اندازه کافی بحث شده درباره ارومیه وخشک شدنش...و فکر کنم ویدئو بالا جواب تمام سوالاتونو بده.

و اینکه لطفن یک طرفه به قاضی نرین...شما یه قسمت از خبر رو تایپ کردین...بقیش رو هم ای کاش میاوردین تو تاپیک...

اگه میخواین بیشتر بحث کنین تاپیک بزنین لطفن...

اول بگم که پانترکها نژادپرست نیستن ....من هم پانترک مطلق نیستم.....هیچ کی بخاطر نژادش به شخص دیگری برتری نداره....من فقط حرفم اینکه اگه اختلافات فرهنگی و... بین دو گروه مردم زیاد باشه و نتونن همدیگرو تحمل کنن....یا اینکه در حق گروهی ظلم بشه ( ونتونن وضعیتو به حالت نرمال برسونن )بهتره که این دو گروه جدا بشن...

بله بله.البته که من وقتی حرف میزنم ابروی همه ی ترکها میره...
اگه بخواین من وامثال من از این به بعد ساکت باشیم تا شما ها تاپیکهایی تحت عنوان"ترک ها فارسی را بدون لهجه صحبت کنن" بزنین و توش درباره مسائل خیلی مهم وحساس بحث کنین وعده ای از دوستان بیان و نظر کارشناسی بدن که بله چون حالت دهن و فک ترکها فرق داره نمیشه بدون لهجه صحبت کرد....یا از اون ور یه عده بیان بگن که اوناییکه لهجه دارن بیسوادن واین ضعف سیستم اموزشیو میرسونه...

امیدوارم با این بحثها ابروتون حفظ شه....به هر حال چه بخواین چه نخواین ایشون رای اوردن و کم نیستن تعداد افرادیکه ابروی شما رو میبرن....تو مناطق ما هم نامزد هویت طلبی نبود....وگرنه رای میاورد...

به اندازه کافی تو پست بالا توضیح دادم سخنان اقای قاضی پور رو که اونقدری هم که فکر میکنین واشتباه ترجمه شده حالت توهین نداشته.کاش ترجمه رو دست فردی میدادن که حداقل اصطلاحهای ترکی رو تا حدی اشناست باهاشون :| ....دیگه اینکه اون مجلس برای تبلیغات بوده وکاملن خصوصی بوده وبه من وشما ربطی نداره....

اگه اینطور باشه الان نود درصد نماینده ها باید اخراج شن...

و قبول دارم که به طور مطلق خیلی عالی نبود حرفهای قاضی پور....ولی به طور نسبی مگه همه ی مسولین به جز ایشون تابع تمام کمال اخلاقیات هستن که به این دلیل ایشونو برکنار کنیم...برکناری شاید تنها فردی که حمایت میکنه ازمون...
....باید تلاش کرد افراد شجاعی مثل ایشون تربیت کرد که بعد رفتن به مجلس هویتشونو فراموش نکنن....و ادبیات واخلاقشون هم به طور صد در صد مورد پسند عامه مردم باشه...

و درباره حرفای Bahar-R...
پست ایشون:
فقط این یه جمله رو داره که توش به قول شما با متانت بحث نشده!!!! و من هر چی فکر کردم نتونستم بفهمم با چه منطقی این پست رو غیر متین تفسیر کردین؟

..
خانم Bahar-R خیلی برام عجیبه که از مسئله اخلاق وقتی به نفع خودتون هست استفاده میکنین وقتی نیست کاملن پایمالش میکنین...

من چند بار درباره رعایت نشدن ادب و استفاده از فحش تو انجمن و عدم نظارت مدیران اعتراض کردم وکسی کاری نکرد؟ این پست اقای مطهری رو سالهاست منتظریم عملی بشه تو فروم....

....
پست خودتونو ببینین:

برام عجیبکه شما اون جمله رو که نقل قول کردمش شوخی میدونین..و این یه جمله ایشونو بی متانتی!!
ایشون سری قبل هم بخاطر بکار بردن یک کلمه رایج که فحش هم نیست بن شدن.ولی تو فروم مخصوصن حرف بزن که میگردیم میبینم که پستای خلاف اخلاقیات افراد شاخ حذف هم نمیشه حتا
...
اگه قرار باشه متانت رو بسنجیم پست شما بد تر از پست ایشونه..به لحاظ متانت :|
اینم تاپیکش:
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,109102.0.html

تا چه حد تبعیض؟

خب اینا که همش تعصبه :)
قطعا اگه همه ی فاعل هایی که این آقا تو جمله ش استفاده میکرد و به جاش "مینا" میذاشت نظرت چیز دیگه ای بود (;

خدا خودش همه ما رو از هر گونه تعصبی دور کنه

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

در ضمن اینم میدونی که جمعیت ترک ها از فارس زبان ها بیشتره یانه؟ توهین به ترک ها توهین به بیش از 80% ایران هست

با اینکه علاقه ای به شرکت در این بحث ندارم؛ ولی جا داره که بگم:
این حرفت ناموس استدلال بود واقعا.یعنی دریچه جدیدی به روی علم انسان شناسی باز شد.
حتما فردا هم میایید میگید که اون انسان هایی که از تنگه برینگ رد شدن و رفتن آمریکا، اصالتا ترک بودند.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از مـیـنـا :
تا چه حد تبعیض؟
جوابتون توی تاپیک انتقادات پیشنهادات همین انجمن داده شد.

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

@مينا
جالب شد :))
ايشون اصلا حرفاي ركيك هم نزدن. شما بفرما يبار ديگه گوش كن ببين مثالايي مثلِ ختنه اون وسط توهين به شخصِ خودتم هس حتي!
متاسفانه مطرح كردنش واقعا در شأن انجمن نيس كه بخوام توضيح بدم.

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله
پاسخ : در جست‌و‌جوی کره‌خر‌ها!

به نقل از Bahar_R :
از منبر تشریف بیارید پایین لطفا. شعار مرگ بر و فلانیا خاک بر سر و خر و گاون رو هر وقت با هواداراتون و توی جمع خودتون سر بدید، اینجا انجمنه و هوچیگری توش اصلا جایی نداره.
شما مدام میپرید وسط بحث و جو منطقی رو با الفاظ توهین آمیز و اتهام زنی و برگردوندن بحث به سمت شخص طرف مقابل به انحطاط می‌کشید. درست و با متانت بحث کنید.
ببخشین خیلی معذرت میخام بنظرتون جناب سجاد خان بد حرف زدن یا مینا خانم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از سَجاد :
ببینید من نمیدونم چرا هی بحث ارومیه رو پیش میکشید
چرا قابل مقایسه نیست؟ چون کارون سودش به بقیه جاها میرسه ولی ارومیه فقط کشاورزی و گردشگری همون منطقه رو تامین میکنه؟
طبق مصاحبه ای که من پروفسور پرویز کردوانی خوندم، دلیل اصلی خشک شدن ارومیه چاه های اطرافش بودن
و خوبه بدونید
که 24 هزار حلقه چاه در اطراف دریاچه زده شده برای مصارف کشاورزیِ افراد همون منطقه
که 18 هزار تاش غیرقانونیه! (امیدوارم نگید چرا کسی نیومد جلومونو بگیره که چاه نزنیم!)
(و البته باید بگم که فقط 4هزار تا چاه باید میبوده که خود دولت هم 2 هزارتا مازاد حفر کرده)
فکر نکنم کسی از تهران مثلا پاشده باشه بره ارومیه چاه بکنه برگرده
کاریه که مردم خودشون کردن!
و درمورد اقدامات غلط دولت قبل هم البته که شکی نیست!
ولی نماینده هایی که الان سنگشونو به سینه میزنید کجا بودن؟!
همین آقای قاضی پور اون زمان نماینده بوده و البته عضو کمیسیون صنعت و معدن بوده؛ که حق دخالت تو روند سد سازی و امثالهم رو داره

اگه کارون بلایی سرش اومد، اگه خوزستانیا دارن خفه میشن؛ سودش رو دارن بقیه ی کشور میبرن، و افراد اون منطقه نه بی غیرتن نه هیچی؛ فداکارن...

ولی اگه بلایی داره سر دریاچه ای میاد که الان تو هر بحثی، حرفشو پیش میکشید
خودتون کردید! برای کشاورزی خودتون و طمع خودتون!
وقتی چیزی رو نمیدونین خواهشا چیزی نگین!!!
دلیل اصلی خشک شدن ارومیه سد هایی مثل زرینه رو هست که بدون مطالعه توسط یه مشت افراد بی خاصیت درست شده
به نقل از سَجاد :
*ازونجایی که صحبتاتون به این ختم شد که شما فارسا و ما ترکا...
متاسفانه تا وقتی نمایندگان بی ادب شما ترک ها تو مجلسِ ما فارس ها هستن... و سخنانشون به اسم مجلسِ ما فارس ها تو رسانه های خارجی بازتاب پیدا میکنه و وجهه ی ما فارس ها رو خراب میکنه
باید بگم که هم به شما هم به نماینده هاتون کار داریم و بهمون ربط داره
و اگه واقعا فکر میکنید خیلی از ما فارس ها جدایید؛ مشتاقانه منتظر خبر اعلام استقلالتون در پی تظاهرات های زیر 100 نفرتون هستم! منتها فعلا بودجه ی شما از قبل درامد های نفتیِ ما فارس ها تامین میشه و اکثریت نماینده های مجلس و دولت رو ما فارس ها داریم (جدا از آمار خنده دار، مبنی بر اینکه بیش از 80% ایران ترکن)... در حالی که نماینده های غیور شما ترک ها دارن بقیه رو تو مجلس انگشت میکنن!
و جالب اینجاس همه تون میگین از قسمت توهین های حرف ایشون که بگذریم... ایشون آدم خوبی ان!
هر آشغالیم که شما از سطل آشفال ورداری و بوی گند و قیافه ی زشت و وجودِ بی خاصیتشو کنار بذاری، میتونه چیز جالب و خوبی باشه!
اگه با حرف من که میگم 80% ایران ترک زبانه مشکل داری میتونی بری تحقیق کنی برادر من. ببینید تهران به اون بزرگی بیشتر جمعیتش ترک هست اصالتا. یعنی پداراان و مادران خیلی از تهرانی های امروز همون ترک هایی هستن که زمان رضاشاه به تهران مهاجرت کردن.
در ضمن من هیچوقت نگفتم ترک ها برتر از فارس زبان های عزیز هستن. من دوستان فارس زبان زیادی دارم و خیللییی دوسشون دارم. در ضمن اگه چیز بدی در رسانه های خارجی بازتاب کنه وجهه ی ما ایرانیی ها خراب میشه نه فارس زبان ها.
مشکل ما اینه که بجای این که باهم متحد باشیم فقط دعوا میکنیم
بخدا خواهر من برادر من دوست من ، ترک ها آدمای شریف و باغیرتی هستن بخدا ترکا میهن پرستن نه نژاد پرست بخدا ترکا عاشق اذربایجان هستن .
بخدا تبریزیا متعصب نیستن..... بخدا تبریزیا دعوایی نیستن . چرا باید نشناخته در مورد چیزی قضاوت کنیم.
این نشناخته صحبت کردنا خیلی بده . من خودم تبریزیم .و میگم هر شهری هر قومی هر ملتی هم خوب داره هم بد. متاسفانه اونقدر به تبریزیا بد و بیراه میگن بدون اینکه تبریز رو بشناسن.
اگه بقول هرکس تبریز یا هرجای اذربایجان رو جایی میدونه که به زن ها احترام نمیشه و... اگه تبریز بیان میبینن که تبریزیا مقام زن رو چی میدونن.
ناپلئون بناپارت : عظمت انسان ها از دو عامل نشات مي گيرد: جسارت مردان و نجابت زنان. در كنار اين دو عامل عنصر ديگري است كه انسان را به عظمت واقعي مي رساند و آن عشق به وطن و عدم ترديد در فدا نمودن جان در راه وطن مي باشد. ترك ها داراي تمامي اين عناصر بوده و به همين دليل است كه شما مي توانيد يك ترك را بكشيد ولي هرگز نمي توانيد وي را شكست دهيد.
علتش که همه ما ترکارو پانترکیسم میگن اینه که چون خیلی خاکمون رو دوست داریم.
عیبییی نداره اصلا ما ترکا خر بد مریض . اما اینو بدونین بعضی از این ترکای مریض بخاطر ناموسشون مملکتشون از جونشون گذشتن.
بقول یه زن قههههرررمان ترک زینب پاشا ، زن تبریزی غیور و شیر دل، ما خاک میخوریم اما خاک نمیدهیم.

بچه ها بیایین باهم متحد بشیم اینا طرفند هستن که ما رو از هم جدا کنه. بیایین دوست باشیم. بیایین از تاریخ عبرت بگیریم بیایین اشتباهات گذشته رو تکرار نکنیم .
ما ایرانیا خیلی اشتباه داریم که برامون گرون داره تموم میشه، نمونه اش همین تفرقه ها است.

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از Agent 47 :
آقا من هم با توهین و نحوه حرف زدن قاضی پور مخالفم و حتی این فرد رو از نزدیک می شناسم و اصلا خوشم نمیاد از رفتار هایی که داره ولی دیگه چرا به ما توهین می کنی؟ چرا به همه ترک ها توهین می کنی؟ این وضع بحث کردنه؟
چرا از رو باد هوا حرف می زنی سجاد جان؟
دلایل خشک شدن دریاچه فقط چاه زدن مردمه؟
مدیریت غلط منابع آب؟ احداث سد های بی رویه که از سال ۷۰ شروع شد و ماحصل چشم چرونی های جمهوری اسلامی برای به رخ کشیدن قدرتش و بی نیاز شدن از واردات نبود؟ احداث بزرگراه وسط دریاچه! ( که دستور ساختش قطعا مقامات دولتی مرکزی دادن)
واقعا متاسفام برا این نوع بحث کردن. متهم کردن و دعوا کردن. چه ترک های نژاد پرست چه شما ها هر دو دارین به بدترین نحو ممکن جواب می دید. این که شما قبول نمی کنید خشک شدن دریاچه یه مشکله و باعثش فقط خود مردم ارومیه نبودن و این که بعضی از مردم ارومیه یا ترک زبان قبول نمی کنن کار قاضی پور اشتباه بوده هر دو غلطه.
http://www.entekhab.ir/fa/news/140711
http://www.salamatnews.com/news/158614/-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%AE%D8%B4%DA%A9-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%87%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87_%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87#.D8.AF.D9.84.D8.A7.DB.8C.D9.84_.D8.AE.D8.B4.DA.A9.DB.8C.D8.AF.D9.86

من نگفتم دلیلش فقط چاه زدن مردمه... گفتم دلیل عمدش اینه! اونم به حرف یه استادی استناد کردم! حالا اگه غلطه که غلطه!
اینم منبع اون مصاحبه: http://alef.ir/vdcb08b5frhb5gp.uiur.html?221063
و گفتمم دولت هم کارای مذمومی کرده! (هر دولتی!)
حالا اگه مشکلی داره اون پست یا حرفای ایشون من معذرت میخوام!
در مورد نحوه جواب دادنم باید بگم من فقط میخوام مقابله به مثل کنم؛ بلکه بفهمن اینطور حرف زدن واقعا جالب نیست!

به نقل از mohammadamin14 :
ببخشین خیلی معذرت میخام بنظرتون جناب سجاد خان بد حرف زدن یا مینا خانم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من اول پستم گفتم چرا اونطور جواب دادم، تو عنوان همون پستم گفتم چرا، تو همین پستم یبار دیگه گفتم!

وقتی چیزی رو نمیدونین خواهشا چیزی نگین!!!
دلیل اصلی خشک شدن ارومیه سد هایی مثل زرینه رو هست که بدون مطالعه توسط یه مشت افراد بی خاصیت درست شده

اگه با حرف من که میگم 80% ایران ترک زبانه مشکل داری میتونی بری تحقیق کنی برادر من. ببینید تهران به اون بزرگی بیشتر جمعیتش ترک هست اصالتا. یعنی پداراان و مادران خیلی از تهرانی های امروز همون ترک هایی هستن که زمان رضاشاه به تهران مهاجرت کردن.
در ضمن من هیچوقت نگفتم ترک ها برتر از فارس زبان های عزیز هستن. من دوستان فارس زبان زیادی دارم و خیللییی دوسشون دارم. در ضمن اگه چیز بدی در رسانه های خارجی بازتاب کنه وجهه ی ما ایرانیی ها خراب میشه نه فارس زبان ها.
مشکل ما اینه که بجای این که باهم متحد باشیم فقط دعوا میکنیم
بخدا خواهر من برادر من دوست من ، ترک ها آدمای شریف و باغیرتی هستن بخدا ترکا میهن پرستن نه نژاد پرست بخدا ترکا عاشق اذربایجان هستن .
بخدا تبریزیا متعصب نیستن..... بخدا تبریزیا دعوایی نیستن . چرا باید نشناخته در مورد چیزی قضاوت کنیم.
این نشناخته صحبت کردنا خیلی بده . من خودم تبریزیم .و میگم هر شهری هر قومی هر ملتی هم خوب داره هم بد. متاسفانه اونقدر به تبریزیا بد و بیراه میگن بدون اینکه تبریز رو بشناسن.
اگه بقول هرکس تبریز یا هرجای اذربایجان رو جایی میدونه که به زن ها احترام نمیشه و... اگه تبریز بیان میبینن که تبریزیا مقام زن رو چی میدونن.
ناپلئون بناپارت : عظمت انسان ها از دو عامل نشات مي گيرد: جسارت مردان و نجابت زنان. در كنار اين دو عامل عنصر ديگري است كه انسان را به عظمت واقعي مي رساند و آن عشق به وطن و عدم ترديد در فدا نمودن جان در راه وطن مي باشد. ترك ها داراي تمامي اين عناصر بوده و به همين دليل است كه شما مي توانيد يك ترك را بكشيد ولي هرگز نمي توانيد وي را شكست دهيد.
علتش که همه ما ترکارو پانترکیسم میگن اینه که چون خیلی خاکمون رو دوست داریم.
عیبییی نداره اصلا ما ترکا خر بد مریض . اما اینو بدونین بعضی از این ترکای مریض بخاطر ناموسشون مملکتشون از جونشون گذشتن.
بقول یه زن قههههرررمان ترک زینب پاشا ، زن تبریزی غیور و شیر دل، ما خاک میخوریم اما خاک نمیدهیم.

بچه ها بیایین باهم متحد بشیم اینا طرفند هستن که ما رو از هم جدا کنه. بیایین دوست باشیم. بیایین از تاریخ عبرت بگیریم بیایین اشتباهات گذشته رو تکرار نکنیم .
ما ایرانیا خیلی اشتباه داریم که برامون گرون داره تموم میشه، نمونه اش همین تفرقه ها است.

درمورد پست ارومیه من هیچ حرفی از خودم نزدم، یه منبعی رو اعلام کردم! و اینکه یه منبع نامعتبر هم از اینکه شما هیچ منبعی برای ادعای "بیش ار 80% ایران ترکن" ارائه ندادی بهتره

و اینکه گفتی "اگه با حرف من که میگم 80% ایران ترک زبانه مشکل داری میتونی بری تحقیق کنی برادر من"
دوست من ببین! شما نمیتونی یه ادعایی کنی؛ بعد بیای بگی اگه مشکلی داری برو تحقیق کن که

درمورد قسمت آخر حرفات هم... بهتره جای اینکه بگی ما ایرانیا باید متحد باشیم، بهتره بگید ما ترکا باید با هم متحد باشیم
بهرحال 80% ایران ترکن! اون 20% هم که اگه میخوان با شما نباشن؛ نباشن!

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از سَجاد :
من نگفتم دلیلش فقط چاه زدن مردمه... گفتم دلیل عمدش اینه! اونم به حرف یه استادی استناد کردم! حالا اگه غلطه که غلطه!
و گفتمم دولت هم کارای مذمومی کرده! (هر دولتی!)
در مورد نحوه جواب دادنم باید بگم من فقط میخوام مقابله به مثل کنم؛ بلکه بفهمن اینطور حرف زدن واقعا جالب نیست!
خب دلیل عمدش هم این نیست و خب آدم ناراحت میشه وقتی یه چیزی رو تحقیق نکرده داری میگی و بعد استدلال می کنی که اگه چیزی شده به خاطر طمع خودتون بوده و بعد استدلال می کنی که خوزستانی ها فداکار و بهترین ملت هستن. من باز هم میگم اعتراض نکردن به یک وضعیت بد فداکاری نیست صرفا ساکت موندنه. الان مثلا افرادی که مخالف حکومت هستن و اعتراضی هم نمی کنن فداکارن؟ صرفا ساکت ان.
حالا فرض کن چاه زدن یکی از دلیل های مهمش بوده. یه عده این کارو کردن منی که ۱۵ سال تو شهر بزرگ شدم و یه بیل هم تا حالا دستم نگرفتم گناهم چیه؟ :D و خیلی از افراد دیگه اینطوری هستن که اکثریت جمعیت رو تشکیل میدن. ( چون جمعیت شهری بیشتر از روستاییه)
پس چرا داری توهین می کنی و میگی خشک شدن به خاطر طمع خودتون بوده در حالی که اکثریت جمعیت ترک های آذربایجان شرقی و غربی نقشی تو اون نداشتن؟
و تنها راهی ام که وجود داره بیان اعتراضات به حکومت مرکزیه. ( این هم از مشکلات کشور ما هست که ایالتی نیست و خب در نتیجه این مشکل رو باید حکومت مرکزی و تهران حل کنه)
و در ضمن کی راه درست بحث کردن مقابله به مثل بوده؟ دشمن هم نیستیم که وقتی شما میای اینطوری جواب میدی معلومه جو متشنج تر میشه و ترک ها هم میگن بیا. دیدی سجاد چطور جواب داد؟ اینا ترک ستیز هستن.
من واقعا دوست دارم که هر دو طرف این بحث کمی آروم تر و بدون تعصب بحث می کردن. دوستان ترک زبان کار اشتباه قاضی پور رو قبول کنن و دوستان فارس زبان هم این ستیزه رو ایجاد نکنند که" شما پر رو شدین و دریاچه هم اگه خشک میشه تقصیر خودتونه و به ما چه! اصن برو خوزستان رو ببین نفتشون رو میخوریم تو تهران خرج می کنیم برا خودمون هیچی ام نمی گن!"

• شروع کننده موضوع

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

وااااقعن هيچ وقت توي كلّ عمرم فكر نميكردم مجبور شم يه روز بيام اينو بذارم ولي خب :))) :

image.jpeg

مگه اينكه از ٧٥ به بعد اينقد زاد و ولدتون زياد بوده باشه كه به ٨٠٪‏ رسونده باشين "-:

جالبيش اينه كه آدمايي كه به خاطر با فرچه مسواك زدن ، ميخواستن سر ببرن و اعدام كنن ، حرفاي قاضي پور در مورد كره خر بودن زن ها و گه خوردن فارس هارو توهين نميدونن و فكر ميكنن آدمي كه صاف صاف تو يكي از سه قوّه ي اصلي اين مملكت راه ميره موقع وضو گرفتن نماينده ها ريپشون ميكنه آدم محترميه كه سابقن خيلي هم از حقّشون دفاع كرد :))) منطقتون اصن كشت مارو.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

صرفن ب دلیل اینطوری حرف زدنش ب نظر من نمیشه گفت آدم بیشعور بی لیاقت و فلانیه....

خب این ادبشو نشون داده و بد دهنیشو..... طرزتفکرش در مورد زن هم تو همین مجلس کم نداریم مثلشو...

شخصیت ایشون صرفن طوریه ک داد میزنه و با ادبیات بد و اشتباهی چیزی ک تو سرشو رو میگه.....
ترک و فارس و لر و عرب و.... هم نداره....

ترکی ک از ادبیات ایشون دفاع کنه یا داره تعصب بیخودی میکشه یا خودشم مشکلی نداره با اینطور حرف زدن

فارسی هم ک بخاطر اینطور حرف زدن اینشون کلن میگه باید بایکدش کرد و این خیلی آدم فلانیه و... زورش گرفته از مورد اول ترکا و قضیه فتیلیه اینا...

ب نظر من باید بش تذکر داد یکمی آرومتر باشه یا عگه نمیتونه صلاحیتش رد شه نهایتن..

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از Niayesh.R :
وااااقعن هيچ وقت توي كلّ عمرم فكر نميكردم مجبور شم يه روز بيام اينو بذارم ولي خب :))) :

image.jpeg

مگه اينكه از ٧٥ به بعد اينقد زاد و ولدتون زياد بوده باشه كه به ٨٠٪‏ رسونده باشين "-:

جالبيش اينه كه آدمايي كه به خاطر با فرچه مسواك زدن ، ميخواستن سر ببرن و اعدام كنن ، حرفاي قاضي پور در مورد كره خر بودن زن ها و گه خوردن فارس هارو توهين نميدونن و فكر ميكنن آدمي كه صاف صاف تو يكي از سه قوّه ي اصلي اين مملكت راه ميره موقع وضو گرفتن نماينده ها ريپشون ميكنه آدم محترميه كه سابقن خيلي هم از حقّشون دفاع كرد :))) منطقتون اصن كشت مارو.
خواهر من ، منظور من از این که گفتم جمعیت ترک ها بیش از 80% هست این نیست که بیش از 80% مردم ایران به ترکی حرف میزنن . منظور من اینه که در بین قومیت ها ی کشورمون جمعیت ترک ها از فارس ها خیلی زیاده. اما بخاطر شرایط جغرافیایی زبانشون فارسی شده.
تهران نمونه بارزش هست. تهران به قاطعیت میگم خیلی از جمعیتش ترک هست باوجود اینکه فارسی حرف مینن.
در ضمن خانم منبع من اونیه که دیدم . من با چشمای خودم به کرات مشاهده کردم که جمعیت ترک ها زیادتره . چون باهاشون حرف زدم و دیدم که دارن ترکی حرف میزنن.
در ضمن خواهر من یه سو تفاهم پیش اومده. حرفای اقای قاضی پور اصلااااااااااا ربطی به خانم ها نداشت.
ایشون اینطوری گفتن: مجلس کیشی ایستیر نه آروات که اغلاسین.
معنی: مجلس نیاز به مرد داره . مردی که مثل شیر باشه نه مثل یک زن گریه کنه
من باز میگم من طرفدار پیشرفت ایرانم. اگه به خانم ها توهین میشد انگار به مادر و خواهر من توهین شده من خودم ناراحت میشدم. کاش میشد در کشور ما به خانم ها احترام بیشتری میشد.
یادمان نرود ایران از همون اول برای زن یه دیدگاه متفاوت داشته یه دیدگاه عاللی . این از تاریخ مشخصه. اما متاسفانه بعد از امدن اسلام عوض اینکه جایگاه زن در کشورمون ارتقا پیدا کنه پسرفت کرده. این مشکل از اسلام نیست و از مسلمانی ماست. ایرانی واقعی اونه که به هر خانمی احترام بزاره ، جوری که مثلا وقتی یک دختر خانم تنها از کوچه عبور میکنه و یه پسر رو میبینه بجای اینکه با وحشت از اون کوچه عبور کنه با ارامش کامل از اون کوچه عبور کنه.
متاسفانه متاسفانه من افراد زیادی رو دیدم که حرمت ناموس دیگران رو از بین بردن.
یجورایی میشه گفت برای تفرقه اندازی میان ما ، سخنان اقای قاضی پور تحریف شده.

از دوستان ترک زبانم که این قسمت نظرمو خوندن خواهش میکنم اگه دیدن اون ویدیو رو ، راستشو بگن. تقاضا میکنم

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

آقای سعادتی و خانوم قره باغی هرکدام نوشته ای نوشتند که خوندنش خالی از لطف نیست:

روزبه سعادتی

- وضعیت اسفبار روشنفکری از همه‌ی ما سلب اعتماد کرده است؛ روشنفکری و اگر بهتر بگوییم، "ناروشنفکری" در این جغرافیا اردوگاه ثابتی ندارد. غالبا مداح آمریت است. مکار است و مردم‌فریب. توجیه را جایگزین نقد قدرت کرده است. ارزش‌گذاری‌اش سیال است. گاها مصلحت را مبنای تصمیم‌گیری‌اش قرار می‌دهد و گاها اخلاق را؛ با مصلحت‌اندیشی‌اش مردم را در دور باطل استیصال اسیر می‌کند و با توسل هر از گاهی به مبانی اخلاقی، مردم را ملامت می‌کند و خود را ویترینی‌تر جلوه می‌دهد. مصلحت را به نفع حاکمان تعبیر می‌کند و حریم اخلاق را چونان ابزاری برای نقد محکومان، قرق کرده است. سردرگم است و با ژست‌شدگی‌اش به استبداد سواری می‌دهد. این "روشنفکری حرفه‌ای" چندش‌آور است!

- فضاحت روشنفکری زمانی آشکارتر می‌شود که بدانید، قضاوت‌هایش به شدت تحت تاثیر روابط جغرافیایی حاشیه-متنی قرار دارد. وقتی که رسانه‌های روشنفکری، سالگرد اعطای حق رای زنان را تنها با مناسبات قدرت در تهران گره می‌زند و تبریز 1324 در این گیرودار فراموش می‌شود. در حالی که سال‌ها قبل‌تر از آنکه مرتجعان و متحجران تهران، در مجلس با حق انتخاب کردن و انتخاب شدن زنان مخالفت کنند، در این جغرافیا پیشه‌وری بزرگ این حق را به رسمیت شناخت بوده بود. او و اقداماتش به همان دلیل توسط روشنفکر مرکزگرا بایکوت می‌شود که در اتاق‌های نمور تبریز، بازجویی با تمام آنچه در چنته داشت، هفته‌ها تلاشی نافرجام کرده بود تا من را نسبت به وی بدبین نماید و این دلیل بزرگ بودن او برای ماست. ما وارثان اندیشه‌‌ی مترقی‌ای هستیم که قریب به هفتاد سال قبل تهران متحملش نشد و شما حامیان پنهان و آشکار طرز تفکری هستید که اعتبارنامه‌ی پیشه‌وری را که برگزیده ملت بود، در مجلس شانزدهم رد نمود. ما وارثان آن اندیشه‌ایم و قاضی‌پورها و مطهری‌ها محصول آن چشم‌تنگی شمایند. اگر آن روز روشنفکری بیعت‌کرده‌تان، حامی‌ اعتبارنامه‌ی پیشه‌وری می‌بود، شاید امروز برای رد اعتبارنامه‌ی قاضی‌پور صف نمی‌کشیدید. چرا که در آن صورت احتمالا امروز تبعیضی هم نبود و متعاقبا نه قاضی‌پورها بودند و نه مطهری‌ها.

صفیه قره باغی

به قاضی‌پور که می‌رسیم می‌شویم فمنیست دو آتشه که مساله‌ی زنان می‌شود ملاک انتخابمان. اما در مواجهه با مطهری "حالا وقت این حرفها نیست" تعیین کننده‌ی کنش اجتماعی‌مان است. حتی پا را فراتر نهاده و مضحکانه با بوق و کرنا از سفیر "سوئد" تقاضای اعطای جایزه‌ی صلح نوبل می‌کنیم برایش! تکلیف مطهری و قاضی‌پور روشن است؛ هر دو ضد زن هستند. ضد زن بودن کم و زیاد ندارد؛ یکی بر خصوصی‌ترین مسائل زنان می‌تازد و دیگری زن را در کنج خانه می‌خواهد.

واقعیت آن است که مساله‌ی زنان مساله‌ی مدعیان روشنفکری جامعه‌ی ما نیست و کمترین جایگاهی در جهت‌گیری‌های سیاسی هیچ جناحی در ایران ندارد و تنها زمانی به عنوان مساله مطرح می‌گردد که منفعتی در آن مستتر باشد. درست همانند دعوت به مشارکت زنان در انتخابات در حالیکه به جز برگه‌های رای هیچ حقی برایشان قائل نیستیم.

"مساله‌ی زنان" مساله‌ی انتخابات نیست. لطفا برای پیشبرد منافعتان مساله‌ی دیگری را علم کنید. اگر قاضی‌پورِ ضدزن لیاقت جایگاه قانون‌گذاری را ندارد، حتی نام علی مطهری برای چنین جایگاهی حرام است. چرا که اگر یکی در محافل غیر-قانون‌گذاری سخنان ناپسند در مورد زنان که نه نگاه مجلس به آنها می‌زند دیگری صحن علنی مجلس را تریبونی برای افکار ضد زن خود کرده است، مگر "جغرافیا" ملاک ارزش‌گذاریمان باشد که اینگونه مطهری‌ها را تبرئه کنیم و قاضی‌پورها را محکوم!!

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

. ببینید تهران به اون بزرگی بیشتر جمعیتش ترک هست اصالتا. یعنی پداراان و مادران خیلی از تهرانی های امروز همون ترک هایی هستن که زمان رضاشاه به تهران مهاجرت کردن.

من فقط سوالم اینه که
سید ها عرب حساب میشن؟ چون بهرحال یکی از اجدادشون عرب بوده!
یا من اروپایی حساب میشم؟ چون اجداد من، قوم آریا، موقه مهاجرت یه سریشون رفتن اروپا؟
یا مثلا روس حساب میشم چون اجداد من اونموقه اونجاها زندگی میکردن؟

با استدلال های شما
جواب این سوالا "بله" هست...
پس سیدا جم کنن برن کشورشون
منم پاسپورت آلمانی (یا مثلا روسی) میخوام!

جمعیت ترک ها زیادتره . چون باهاشون حرف زدم و دیدم که دارن ترکی حرف میزنن.
همون طور که خودتون گفتین که فارسی حرف زدن، ترکی رو فارس نمیکنه
ترکی حرف زدن هم کسیو ترک نمیکنه! نمیدونم رو چه حسابی میگید چون من با یارو ترکی حرف زدم پس ترکه!
مث این میمونه من بگم درصد خوبی از شهر تهران انگلیسی ان چون انگلیسی بلدن!

دوز سفسطه ی تاپیکو بردم بالا

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از əlireza :
آقای سعادتی و خانوم قره باغی هرکدام نوشته ای نوشتند که خوندنش خالی از لطف نیست:

روزبه سعادتی

- وضعیت اسفبار روشنفکری از همه‌ی ما سلب اعتماد کرده است؛ روشنفکری و اگر بهتر بگوییم، "ناروشنفکری" در این جغرافیا اردوگاه ثابتی ندارد. غالبا مداح آمریت است. مکار است و مردم‌فریب. توجیه را جایگزین نقد قدرت کرده است. ارزش‌گذاری‌اش سیال است. گاها مصلحت را مبنای تصمیم‌گیری‌اش قرار می‌دهد و گاها اخلاق را؛ با مصلحت‌اندیشی‌اش مردم را در دور باطل استیصال اسیر می‌کند و با توسل هر از گاهی به مبانی اخلاقی، مردم را ملامت می‌کند و خود را ویترینی‌تر جلوه می‌دهد. مصلحت را به نفع حاکمان تعبیر می‌کند و حریم اخلاق را چونان ابزاری برای نقد محکومان، قرق کرده است. سردرگم است و با ژست‌شدگی‌اش به استبداد سواری می‌دهد. این "روشنفکری حرفه‌ای" چندش‌آور است!

- فضاحت روشنفکری زمانی آشکارتر می‌شود که بدانید، قضاوت‌هایش به شدت تحت تاثیر روابط جغرافیایی حاشیه-متنی قرار دارد. وقتی که رسانه‌های روشنفکری، سالگرد اعطای حق رای زنان را تنها با مناسبات قدرت در تهران گره می‌زند و تبریز 1324 در این گیرودار فراموش می‌شود. در حالی که سال‌ها قبل‌تر از آنکه مرتجعان و متحجران تهران، در مجلس با حق انتخاب کردن و انتخاب شدن زنان مخالفت کنند، در این جغرافیا پیشه‌وری بزرگ این حق را به رسمیت شناخت بوده بود. او و اقداماتش به همان دلیل توسط روشنفکر مرکزگرا بایکوت می‌شود که در اتاق‌های نمور تبریز، بازجویی با تمام آنچه در چنته داشت، هفته‌ها تلاشی نافرجام کرده بود تا من را نسبت به وی بدبین نماید و این دلیل بزرگ بودن او برای ماست. ما وارثان اندیشه‌‌ی مترقی‌ای هستیم که قریب به هفتاد سال قبل تهران متحملش نشد و شما حامیان پنهان و آشکار طرز تفکری هستید که اعتبارنامه‌ی پیشه‌وری را که برگزیده ملت بود، در مجلس شانزدهم رد نمود. ما وارثان آن اندیشه‌ایم و قاضی‌پورها و مطهری‌ها محصول آن چشم‌تنگی شمایند. اگر آن روز روشنفکری بیعت‌کرده‌تان، حامی‌ اعتبارنامه‌ی پیشه‌وری می‌بود، شاید امروز برای رد اعتبارنامه‌ی قاضی‌پور صف نمی‌کشیدید. چرا که در آن صورت احتمالا امروز تبعیضی هم نبود و متعاقبا نه قاضی‌پورها بودند و نه مطهری‌ها.

صفیه قره باغی

به قاضی‌پور که می‌رسیم می‌شویم فمنیست دو آتشه که مساله‌ی زنان می‌شود ملاک انتخابمان. اما در مواجهه با مطهری "حالا وقت این حرفها نیست" تعیین کننده‌ی کنش اجتماعی‌مان است. حتی پا را فراتر نهاده و مضحکانه با بوق و کرنا از سفیر "سوئد" تقاضای اعطای جایزه‌ی صلح نوبل می‌کنیم برایش! تکلیف مطهری و قاضی‌پور روشن است؛ هر دو ضد زن هستند. ضد زن بودن کم و زیاد ندارد؛ یکی بر خصوصی‌ترین مسائل زنان می‌تازد و دیگری زن را در کنج خانه می‌خواهد.

واقعیت آن است که مساله‌ی زنان مساله‌ی مدعیان روشنفکری جامعه‌ی ما نیست و کمترین جایگاهی در جهت‌گیری‌های سیاسی هیچ جناحی در ایران ندارد و تنها زمانی به عنوان مساله مطرح می‌گردد که منفعتی در آن مستتر باشد. درست همانند دعوت به مشارکت زنان در انتخابات در حالیکه به جز برگه‌های رای هیچ حقی برایشان قائل نیستیم.

"مساله‌ی زنان" مساله‌ی انتخابات نیست. لطفا برای پیشبرد منافعتان مساله‌ی دیگری را علم کنید. اگر قاضی‌پورِ ضدزن لیاقت جایگاه قانون‌گذاری را ندارد، حتی نام علی مطهری برای چنین جایگاهی حرام است. چرا که اگر یکی در محافل غیر-قانون‌گذاری سخنان ناپسند در مورد زنان که نه نگاه مجلس به آنها می‌زند دیگری صحن علنی مجلس را تریبونی برای افکار ضد زن خود کرده است، مگر "جغرافیا" ملاک ارزش‌گذاریمان باشد که اینگونه مطهری‌ها را تبرئه کنیم و قاضی‌پورها را محکوم!!
مطلب خیلی قشنگ بود ( با وجود اینکه من با بخش هاییش مشکل دارم :D) اما درون مایه مطلب عالی بود.
متاسفانه در کشور های جهان سوم یه مشکل که در فکر بسیاری از مردم وجود داره اینه که تعریف روشنفکری رو درست بلد نیستن.
من اونچیزی رو که دیدم عرض میکنم:
1)یکی از مسائلی که در کشور من از دیدگاه خیلی از افراد همسن من روشنفکری محسوب میشه متاسفانه و متاسفانه داشتن دوست جنس مخالف هست اونم به شیوه ی نامشروع. دیدگاه خود من اینه که یکی از اهدافی که دشمنان ما در نظر دارن الوده کردن من نوعی که از قشر جوان هستم میباشد. نظر من در مورد داشتن دوست جنس مخالف کاملا مخالف با نظرات افراد به اصطلاح روشن فکر هست.
اولا دین اسلام هیچ جایی نگفته دختر و پسر نمیتونن دوست نشن. اما این دوست شدنا شرایط خاصی داره که هممون میدونیم.
حضرت علی یه سخن بسیار عالی دارن که میفرماین روشنفکری ان نیست که دل ادم پاک باشه بلکه اگه انسان چشمشو از نامحرمم برداره دلش ارام میشه.
ما که داریم میگیم شیعه ی علی هستیم کو عمل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2) اسراف گرایی. یکی دیگه از چیزایی هست که روشنفکری تعبیر شده. چرا باید در مملکتی که اسمشو گذاشته مملکت اسلامی خودشم با اکثریت شیعه ، کودکان زیادی بخاطر درد گرسنگی تبدیل به کودکان کار شوند؟ اسراف در مقابل این موضوع بنظرم یه گناهه بزرگ برای یکه شیعه ی علی هست.

من این دو نمونه رو برا این زدم چون شاید ملموس تر هستن. مخصوصا مورد اولیی.
بچه ها بیایین دست به دست هم بدیم و اشتباهات پدر و مادرامونو تکرار نکنیم . بچه ها بیایین قول بدیم بچه هامونو درست تر تربیت کنیم . بچه ها.....
به نقل از سَجاد :
من فقط سوالم اینه که
سید ها عرب حساب میشن؟ چون بهرحال یکی از اجدادشون عرب بوده!
یا من اروپایی حساب میشم؟ چون اجداد من، قوم آریا، موقه مهاجرت یه سریشون رفتن اروپا؟
یا مثلا روس حساب میشم چون اجداد من اونموقه اونجاها زندگی میکردن؟

با استدلال های شما
جواب این سوالا "بله" هست...
پس سیدا جم کنن برن کشورشون
منم پاسپورت آلمانی (یا مثلا روسی) میخوام!

همون طور که خودتون گفتین که فارسی حرف زدن، ترکی رو فارس نمیکنه
ترکی حرف زدن هم کسیو ترک نمیکنه! نمیدونم رو چه حسابی میگید چون من با یارو ترکی حرف زدم پس ترکه!
مث این میمونه من بگم درصد خوبی از شهر تهران انگلیسی ان چون انگلیسی بلدن!

دوز سفسطه ی تاپیکو بردم بالا
اونچیزی که شما عرض کردین ریشه قومیت ها هستش. من در مورد اون چیزی نگفتم. مثلا اگه مادر من مثلا اگه کرد باشن بالاخره یکی از ریشه های من چه بخام چه نخام کرده. یا اگه پدر بزرگم اهل کرمان باشن یکی از ریشه هام کرمانی هست.
اصلا اقا سجاد یه توصیه شما که در تهران تحصیل میکنین برین پرس و جو کنین اگه حرف من غلط بود بهم بگین البته با دلیل.
باز من عرض میکنم صحبت من در مورد اکثریت جمعیت هستش. من حتی این موضوع رو در قم مشهد اصفهان هم دیدم.
اصلا بگذریم اگه حتی بقول شما جمعیت ترک ها زیاد نباشه هم این دلیل نمیشه که به من ترک توهین بشه. این دلیل میشه؟!!!!
یه مثال بارز در مورد پایمال کردن حق ترک ها رو میگم که کوچکترینش محسوب میشه:
نمیدونم بازی فوتبال تراکتورسازی و نفت یادتونه یا نه! اون بنظرتون حق خوری نبود؟ میدونین اونروز چند ملیون ادم ناراحت شدن! هنوز اون تنها حق خوری نبود.
فکر کنم تبریز تنها شهری در جهان هست که بیشتر از نصف بازی های فوتبالی که توش صورت گرفته ( بازی های تراکتور مخصوصا) با اشتباهات مهلک داوران مشهور و بزرگی چون محسن ترکی و فغانی همراه بوده این حق خوری از طرف سازمان لیگ محسوب نمیشه؟
خیلی اشتباهات دیگه هم بود یه نمنه دیگش جریان سوسک مجله ایران بود که من یادمه چطور داشتن مردم معترض جلوی دانشگاه تبریز رو میزدن . حتی دختر خانمارو هم میزدن.
اقا سجاد شما ترک نیستین متوجه این مسائل شین.

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
پاسخ : سهم‌های ما از انسانیت و زیاده‌خواهی نژادی!

به نقل از Lorca :
با این ادبیات شروع به بحث می‌کنی و اوّلین کسی هستی که توی تاپیک [مینا رو اگر بذاریم کنار] با جبهه‌گیری نژادیِ وحشتناک [من سال‌هاست کسی رو ندیدم اینطوری صحبت کنه؛ حتّی از بین افراد به شدّت خنده‌دار که دغدغه‌ی «خون آریایی» دارن] حرفت رو می‌زنی و وقتی یکی سعی می‌کنه مثل خودت جوابت رو بده تا فقط بهت بفهمونه که ادبیاتت به شدّت بویناکه، بلافاصله مشت می‌کوبی کف دستت و شستت رو گاز می‌گیری و هوار که معترضین به طرز صحبت بی‌ادبانه، جنسیت‌زده و لمپنیِ این آقا، «ناسیونالیست های آغشته با عقده‌های تاریخی و فکری» هستن.
از شما خواهش میکنم لطف کنید و پست های من و جواب‌های خودتون رو بخونید من هم همین کار رو میکنم بلاخره یا شما ترک‌ستیز هستید یا من نژاد پرست، در هر صورت انسان ها میتونند اصلاح شوند و بلاخره باید از بند نژادپرستی آزاد شد چه حق با شما باشه چه من.
به نقل از سَجاد :
و میگید ما برترین قوم ایرانیم و نمیدونم چی و چی و چی و چی و تمام حرفاتون برای گذشته تونه،
من این سخن رو نگفتم و همچین ادعایی نکردم ، دروغ بستن و انگ زدن توهین به حریم انسانیت هست.
متاسفانه امکان داره کسی از دوستان پست شما رو خونده باشه و به دلیل نشناختن من دروغ‌های شما رو باور کرده باشه.
در واقع با تخطئه کردن من در ذهن دیگران نشون میدین که هیچ علاقه‌ای به حقیقت ندارین و قصد مجادله دارید.

به نقل از سَجاد :
هیچوقت و در هیچ صورتی در جایگاهی نیستید که درمورد عقده های تاریخی و فکریِ بقیه ی اظهار نظر کنید
ما برای محدودیت بر بیان و نظر دیگر انسان‌ها اجازه و قدرت نداریم ، حتی اگر اشتباها همچین ادعایی بکنیم.

به نقل از Bahar_R :
شما مدام میپرید وسط بحث و جو منطقی رو با الفاظ توهین آمیز و اتهام زنی و برگردوندن بحث به سمت شخص طرف مقابل به انحطاط می‌کشید. درست و با متانت بحث کنید.
خوب شما هم که طبق روال آقای سجاد دارید دروغ میگید و تهمت میزنید ، نمیدونم مدیران رو هم میشه برای دروغ‌هاشون محاکمه کرد یا نه ، قضیه این فروم به قول کافگا جایی هست که حکم و حکمرانان زیر هاله ابهام باشند هر کسی که عقیده‌ی مستقلی داشته باشد بالقوه خطرناک و مجرم هست البته میشود به راحتی چنین حکمرانانی رو به لیست مثال‌های استقراییمون در مورد عدم وجود رابطه بین موقعیت اجتماعی و حماقت هم به کار برد. تلاش کنیم پوپولیست و نژادپرست نباشیم و اگر وقت داشتیم فکر کنیم!

به نقل از امــیـــررضـــا :
به این قایل هستم که بد دفاع کردن از فردی ، خودش یکی از بهترین راه های تخریب اون فرده

باز هم میگم ،تابو شکنی اگه نفعش به یه درصدی از مردم میرسید باز جای بحث داشت اما اخه طرف میکروفن رو برداره بگه طرف کمین کرده بود اما کمین خورد ، گفتنش نه شرافت میخواد نه شجاعت . زوال عقل میخواد

ضمن اینکه این حرف ها رو تو پارلمان کشور زده ، بُعد قضیه کشوریه

من متوجه نمیشم چرا اینطور استنباط میشه که طرفداری از این نماینده عزیز، طرفداری از ترک هاست و احساس تکلیف میکنن که پشتیبانی کنن ازش...

خوب انتخاب نمایندگان آذربایجان جزو اختیارات شما نیست و ما یک جامعه کامل با نویسندگان و متفکرین و روشنفکران و تاریخ مستقل خودمون هستیم ، بهتره به جای حرافی و تعیین تکلیف برای دیگران در مورد ایدوئولوژی ها و ایده‌ها حرف زد.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

دوستان چرا مسئله رو پیچیده می‌کنید؟ تبریزی‌ها نقش تاریخی داشتن، افتخارات تاریخی داشتن، کشور به روشنفکرانی که عده‌ای از اونا تبریزی و ترک بودن مدیونه، اوکی. همه‌ی اینا سر جاش.
چیزی که‌ کفر همه رو در آورده وقاحت بی‌مثال این آقاست در زدن حرف هایی که حتی در یه جمع کوچیک‌ شوخی و مثال های نامناسبی محسوب میشه. توهین علنی به یه سری آدم مشخصه و افتخار کردن به کارهایی که هرکسی انجام داده باشه باید از شرم سرشو بندازه پایین نه اینکه با افتخار بیان کنه.
شما که میاید بحث روشنفکران تبریز چنین و چنان کردن رو مطرح می‌کنی، اولا؛ اون افراد الان از دنیا رفتن، فرزندان و نوادگانشون هم حتی مردن، نسل فعلی چه نقشی توش داشته که افتخار رو به نام خودش میزنه؟ کسایی که اصلا وجود خارجی نداشتن تا ۱۰۰ سال بعد از یه سری واقعه دقیقا به چه مناسبت افتخارات اون افراد رو تصاحب می‌کنن؟ هر چقدر شمای نوعی و آقای قاضی پور توی دادن حق رای به زنان نقش داشتی یه نفر توی سیستان یا توی آلاسکا داشته، یعنی صفر.
ثانیا؛ مطرح کردن اینکه اجداد تبریزی ها روشنفکر بودن وقتی بحث آدمی مطرحه که کوچکترین شباهتی با عقاید اون آدما نداره به نظر خودتون خنده دار نیست؟
بله مطهری و خیلی افراد دیگه هستن که عقاید ضد زن دارن اما شعور و فهم این رو به طور مقایسه‌ای اونقدری دارن که چی رو با چه ادبیاتی و چه موقعیتی بگن. تابحال الفاظی که این آقا استفاده کرده از مثلا مطهری شنیدید؟
به نظر میاد یه خورده بیش از حد دچار توهم توطئه‌اید که همه می‌خوان علیه ترک ها اقدام کنن. این حرفا رو نماینده‌ی هر جای دیگه‌ای می‌زد قطعا به همین شدت و چه بسا بدتر (با توجه به تعصب ترک ها به نژادشون عده‌ای تازه مراعات می‌کنن که زیاد تند بهشون اعتراض نکنن) بازخورد داشت.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

من این سخن رو نگفتم و همچین ادعایی نکردم ، دروغ بستن و انگ زدن توهین به حریم انسانیت هست.
متاسفانه امکان داره کسی از دوستان پست شما رو خونده باشه و به دلیل نشناختن من دروغ‌های شما رو باور کرده باشه.
در واقع با تخطئه کردن من در ذهن دیگران نشون میدین که هیچ علاقه‌ای به حقیقت ندارین و قصد مجادله دارید.
من نگفتم "تو" اینارو گفتی؛ مَجاز به کار بردم!
و نمیتونید انکار کنید که این حرفو هم شهریاتون نمیزنن... تو همین سایت فراوونه!

خوب انتخاب نمایندگان آذربایجان جزو اختیارات شما نیست و ما یک جامعه کامل با نویسندگان و متفکرین و روشنفکران و تاریخ مستقل خودمون هستیم
درسته انتخاب نماینده هاتون با ما نیست
ولی موندنشون با ما هست!(و یه توضیح مبسوط در این مورد دادم ولی خب...) چون اعتبارنامه ایشون رو بقیه نماینده ها(فارس ها!) تایید میکنن!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا