• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

به نقل از mohammadamin14 :
خانم معذرت میخام اگه لینکشو دارین بفرستین من سرچ کردم ندیدم در ضمن من جبه نگرفتم
همون صفحه اوّل لينك گذاشته شده اگه بخونين

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من ترکم
من در جریان حرفای ایشون نیستم اما اینو بهتون بگم که ترکا خیلی بیشتر از مردم دیگه به زنان احترام قایل هستند
در ضمن جریان فیتیله رو با این قاطی نکنین من میتونم هزاران مثال بیارم که حق ترکا رو ضایع کردن
اگه ترکا نبودن ایران هم نبود لطفا مسایل رو بدون فکر کردن به هم ربط ندین
حرف خودت نوعی نژاد پرستیه هااا
بحث اینه در هیچ جای جهان هیچ کسی به صرف مشخصات شناسنامه ای بر دیگری برتری نداره!
دقیقا. من خودم عاشق ایرانم و عاشق اذربایجان و عاشق مردم کل ایران
اما اینو باید بگم خیلیا چشم پیشرفت تبریز ارومیه و... رو ندارن

و من اصلا اینو درک نمیکنم که بر چه اساسی کسی نباید چشم پیشرفت یکی از شهرای ایران داشته باشه! ~X(
والا ما که مرکز نشینیم هر جای ایران پیشرفته باشه لذت میبریم
تا حدودی فک کنم این جبهه گیری توهمه که مخالفین مجازی تصور میکنین

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

من ترکم
من در جریان حرفای ایشون نیستم اما اینو بهتون بگم که ترکا خیلی بیشتر از مردم دیگه به زنان احترام قایل هستند
در ضمن جریان فیتیله رو با این قاطی نکنین من میتونم هزاران مثال بیارم که حق ترکا رو ضایع کردن
اگه ترکا نبودن ایران هم نبود لطفا مسایل رو بدون فکر کردن به هم ربط ندین

به نقل از فـرشـاد :
با این ادبیات اقای قاضی پور مخالفم اساسا ولی در مورد بلند حرف زدن و دادکشیدنهای ایشون باید بگم اگه پیگیریها و سماجتها و پافشاریهای ایشون نبود خیلی جاها حق مردم ارومیه رو میخوردن....با امثال کوچک زاده و لاریجانی باید. بلند و تند حرف زد....در کل خیلی از دوستان از ترک جماعت خوششون نمیاد.این دیگه مشکل ما نیست .... د

دقیقا. من خودم عاشق ایرانم و عاشق اذربایجان و عاشق مردم کل ایران
اما اینو باید بگم خیلیا چشم پیشرفت تبریز ارومیه و... رو ندارن

مشکل ترک بودن یا نبودن این فرد نیست
مشکل اینه ایشون با طرز صحبت کردن شخصیت خودشونوزیر سوال بردن :|
اگر نماینده شهر خودمم گفته بود محکومش میکردم
ایشون میخواد باعربده کشیدن و زور حرفشوبزنه این در شان یک نماینده مجلس نیست
وزن ها نشون دادن هرچی نباشن ازاین نماینده بهترن

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

جریان فیتیله چ فرقی داشت ؟ بقیه یه سری حرف زدن اما من نوعی فارس زبان تو همین فروم اونقدر بد و بیراه نصیبم شد ک تو عمرم اینقدر حس حقارت بهم دست نداده بود بخاطر زبان و کشورم :/ در حالیکع کلی دوستای ترک زبان داشتم هیچوقتم ب دید بدی بهشون نگاه نکردم :/ یا ب دید یه ادم احمق :/ درسته تو جوکها بود اما عقیده ی من نوعی کاملن متفاوت بود و همچین برداشتی نداشتم صرفن برا یه سری جک . نمیدونم چرا میگین فرق داشت جریانش و تعمیم دادنش ب همه رو مشکل نمیدونین .

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

الان من نمیدونم چرا همون کسایی که سر قضیه فیتیله رسما فارسارو جر دادن... و با توجه به اصل ربط دادن گوز به شقیقه
بحث رفت سمت اینکه چرا زبان ترکی تدریس نمیشه و ما نمیخوایم و چرا و این حرفا و بعد رفتن به این سمت که اصلا چرا کتاب اسلام تدریس میشه (و در این نقطه واقعا اصل مزبور رو شرمنده کردن!)

میگن نه! نباید به دل گرفت و نمیدونم این از ما نیست و حرف یه عده آدم نباید نشونه ی حرف همه باشه و ازین چیزا!

جدا یکی توضیح بده چرا اینطوری میکنن آخه؟

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96

تازه اینم در نظر بگیرید که طرف نماینده مردم ارومیه هم هست انتخاب شدنِ ایشون یعنی چی؟! بالاخره بیشتر از بقیه کاندیدای ارومیه رای اوردن دیگه خب آیا مردم ارومیه قبلش نمیدونستن که ایشون همچین فردی هست یا قبلا مودب بوده مثلا بعد یهو سنگ خورده ب سرش قاط زده همچین حرفایی زده؟!؟پس کسانی که بهشون رای دادن خب احتمالا راضی هستن و لذت میبرن از ایشونِ بانمک :))
منظورم اینه که نیاین بگین از شما نیست و ربطی به شما نداره و اینا... چیز بی ربط انکار ارتباطتون در این بارست!!

البته اینم بگم من کلا مشکلی با ترکا ندارم چون میدونم آدم خوب توشون کم پیدا نمیشه حداقل تبریزیاش که خونواده ما چنتا وصلت باهاشون دارن خیلی خوبن انصافا ولی خب اینکه ی همچین آدمیم نماینده شهر ارومیه باشه بنظرم وجهه ترک هارو خراب میکنه کلا و خب یسری مشکلات براشون بوجود میاره که تقصیر خودشونم هست البته بازم میگم اگه خودشون ناراضی و ناراحت باشن

بعد در کل هم لطفا حرفای منطقی بزنین نه حرفای احساسی مث اون دوستمون که نظرشون به اینه که "اگه ترکا نبودن ایرانم نبود" اینجور حرفا فقط دعوای بیهوده ای که نتیجه نداره اگرم داشته باشه نتیجش ب دردی نمیخوره ایجاد میکنن

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از PlusME :
حرف خودت نوعی نژاد پرستیه هااا
بحث اینه در هیچ جای جهان هیچ کسی به صرف مشخصات شناسنامه ای بر دیگری برتری نداره!
و من اصلا اینو درک نمیکنم که بر چه اساسی کسی نباید چشم پیشرفت یکی از شهرای ایران داشته باشه! ~X(
والا ما که مرکز نشینیم هر جای ایران پیشرفته باشه لذت میبریم
تا حدودی فک کنم این جبهه گیری توهمه که مخالفین مجازی تصور میکنین
اگه دوست دارین میتونم مثالای زیادی بیارم

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از سَجاد :
الان من نمیدونم چرا همون کسایی که سر قضیه فیتیله رسما فارسارو جر دادن... و با توجه به اصل ربط دادن گوز به شقیقه
بحث رفت سمت اینکه چرا زبان ترکی تدریس نمیشه و ما نمیخوایم و چرا و این حرفا و بعد رفتن به این سمت که اصلا چرا کتاب اسلام تدریس میشه (و در این نقطه واقعا اصل مزبور رو شرمنده کردن!)

میگن نه! نباید به دل گرفت و نمیدونم این از ما نیست و حرف یه عده آدم نباید نشونه ی حرف همه باشه و ازین چیزا!

جدا یکی توضیح بده چرا اینطوری میکنن آخه؟
همین و بگم و بس که تو قانون اساسی وجود داره هر قومی میتونه به زبان خودش بنویسه و درس بخونه . این دلیل کافی نیست؟

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از Mtz_M0k :
تازه اینم در نظر بگیرید که طرف نماینده مردم ارومیه هم هست انتخاب شدنِ ایشون یعنی چی؟! بالاخره بیشتر از بقیه کاندیدای ارومیه رای اوردن دیگه خب آیا مردم ارومیه قبلش نمیدونستن که ایشون همچین فردی هست یا قبلا مودب بوده مثلا بعد یهو سنگ خورده ب سرش قاط زده همچین حرفایی زده؟!؟پس کسانی که بهشون رای دادن خب احتمالا راضی هستن و لذت میبرن از ایشونِ بانمک :))
منظورم اینه که نیاین بگین از شما نیست و ربطی به شما نداره و اینا... چیز بی ربط انکار ارتباطتون در این بارست!!

البته اینم بگم من کلا مشکلی با ترکا ندارم چون میدونم آدم خوب توشون کم پیدا نمیشه حداقل تبریزیاش که خونواده ما چنتا وصلت باهاشون دارن خیلی خوبن انصافا ولی خب اینکه ی همچین آدمیم نماینده شهر ارومیه باشه بنظرم وجهه ترک هارو خراب میکنه کلا و خب یسری مشکلات براشون بوجود میاره که تقصیر خودشونم هست البته بازم میگم اگه خودشون ناراضی و ناراحت باشن

بعد در کل هم لطفا حرفای منطقی بزنین نه حرفای احساسی مث اون دوستمون که نظرشون به اینه که "اگه ترکا نبودن ایرانم نبود" اینجور حرفا فقط دعوای بیهوده ای که نتیجه نداره اگرم داشته باشه نتیجش ب دردی نمیخوره ایجاد میکنن

به قاطعیت میتونم بگم اگه ترکا نبودن ایران نبود اگه لرا نبودن ایران نبود اگه کردا نبودن ایران نبود...

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از ♡تیام ♡ :
مشکل ترک بودن یا نبودن این فرد نیست
مشکل اینه ایشون با طرز صحبت کردن شخصیت خودشونوزیر سوال بردن :|
اگر نماینده شهر خودمم گفته بود محکومش میکردم
ایشون میخواد باعربده کشیدن و زور حرفشوبزنه این در شان یک نماینده مجلس نیست
وزن ها نشون دادن هرچی نباشن ازاین نماینده بهترن
خانم ببینین این حرفا اگه راستم باشه ، اینو همه میدونن که ترکا بخاطر غیرتشون خیلی مشهورن و به خانم ها با دیدگاه خیلی مثبتی نگاه میکنن

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

من فقط یه چیز بگم . میدونم که خیلیاتون با حرفام مخالفین اما بچه ها شما شاید چیزایی رو که من میگم رو حس نکردین . عیبی نداره
اما قسم میخورم که ترک ها در حالت کلی مخالف نژاد پرستی و چیزای دیگه هستن . اما خدا پدر انگلستان رو در بیاره که با بوجود اوردن گروه های پانترکیسمی و پانفارسیسمی فقط خواسته بین مردم تفرقه بیندازه .
بچه ها اگه از حرفام ناراحت شدین ببخشین.
به امید روزی که این مسایل دیگه نباشه و بقول خودمون همه جای ایران سرای من است . فقط میخام بگم من پانترکیسم نیستم و مخالفش هستم .

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

همین و بگم و بس که تو قانون اساسی وجود داره هر قومی میتونه به زبان خودش بنویسه و درس بخونه . این دلیل کافی نیست؟
منکه نگفتم ترکی تدریس نشه! :|

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خانم ببینین این حرفا اگه راستم باشه ، اینو همه میدونن که ترکا بخاطر غیرتشون خیلی مشهورن و به خانم ها با دیدگاه خیلی مثبتی نگاه میکنن
دوست عزیز غیرتی بودن به معنی نگاه مثبت به خانم ها نیست.
این همه اصرار نداشته باش ترک ها رو خیلی برتر نشون بدی. این نگاه خاص بیشتر تو تبریز حاکمه و وقتی از اونجا بیای بیرون میبینی که این خبراهم نیست. ترک ها نقش های زیادی داشتند در تاریخ ایران ولی خب جملات انحصاری به کار بردن طبیعتا خیلی منطقی نیست.

متاسفانه باید اعتراف کرد مردمی بودند که به این آقا رای دادند در حدی که نفر اول شده!

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

شما یه بار دیگه پستِ قبلی منُ بخونید.
طبیعتن انکار نمی شه کرد، ایشون رای آورده، بله. ولی قضیه صرفن این نیست که همه ی افرادی که به قاضی پور رای دادن، موافق تفکرات پان ترکیسمی ش هستن. به خصوص که این هتاکی و سخنرانی فاجعه بعد از رای گیری بود. (به هیچ وجه از شخصیت قاضی پور قبل از این سخنرانی دفاع نمی کنم.)
الان خیلی از مردم ارومیه دنبال اخراج این شخص از مجلس و عذرخواهی ش از "تمام مردم ایران" هستن.
با این حال به نظر من هر چقدر هم که یه سری جریان های سیاسی از این آقا حمایت کرده باشه و هرچیز دیگه ای که باعث رای آوردنش شده(از جمله خدمات خودش در گذشته به شهر) مایه ی شرمندگی مردم ارومیه ست که همچین آدمِ بی منطق، جوگیر، بی سواد و صدالبته بی ادبی رو به عنوانِ "نماینده" ی خودشون انتخاب کردن.

البته اینم بگم من کلا مشکلی با ترکا ندارم چون میدونم آدم خوب توشون کم پیدا نمیشه حداقل تبریزیاش که خونواده ما چنتا وصلت باهاشون دارن خیلی خوبن انصافا
با چندتا وصلت هم نمی شه خوبُ بد آدم های یک نژاد رو تعیین کرد!

+واقعن متنفرم از این بحثای نژادی مسخره! در کمال ِ تعجب و به خاطر سخنرانی گهربار آقای قاضی پور متوجه شدم که هنوز هم "بچگانه" جریان داره و مردم سعی می کنن با فحش برتری خودشونُ ثابت کنن.
یعنی انقدر فهمیدن ش سخته که با این بحثای احمقانه فقط خودشونُ کوچیک تر می کنن؟!
شما یه سرچی کنید راجع به این سخنرانی و فقط کامنت های ملت رو بخونین. دلم می خواد زار بزنم رسمن. و حتا متنفر باشم از این که منم با همین نظر دادنم بخشی از این جریانم.
نمی دونم چرا عوض این که هم و غم این باشه که آدمِ بی ارزشی که به عنوان نماینده ی مجلس ایران می تونه حقوق زنان رو به خطر بندازه حذف بشه، دوباره بحثای نژادی راه افتاده. (که متاسفانه درمورد این بحث ها، خود ترک ها با احساسی عمل کردن شون مقصرترند.)

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

دوست خوبم بحث نژادی نبود و نیست اصن
یه سری دوستاتون اومدن گفتن اینو پای کل ترک ها نزارین
بقیه بچه ها هم روش صحهه گذاشتن
یکی دو نفرم با تعصب "حرف شعاری" زدن
که بچه ها گفتن اینم از اونور بام افتادنه...

پ.ن: این جو سمپادیا... حال جاهای دیگه چی میگن برای خود منم ناراحت کنندست که اشتباهای فردی پای نژاد نوشته بشه
در مورد اینکه ایشون از اونجا رای آورده هم باید بگم یه آقایی هم از کرمان رای اول یه مجلسی شده... ولی واقعا اینجوری نیس که همه کرمانیا بهش رای داده باشن مثلا!!
پس کلا فرد رو با نژاد و قوم قاطی نکنیم دیگه بیخیال #-o :)

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از میم ح میم دال :
دوست عزیز غیرتی بودن به معنی نگاه مثبت به خانم ها نیست.
این همه اصرار نداشته باش ترک ها رو خیلی برتر نشون بدی. این نگاه خاص بیشتر تو تبریز حاکمه و وقتی از اونجا بیای بیرون میبینی که این خبراهم نیست. ترک ها نقش های زیادی داشتند در تاریخ ایران ولی خب جملات انحصاری به کار بردن طبیعتا خیلی منطقی نیست.

متاسفانه باید اعتراف کرد مردمی بودند که به این آقا رای دادند در حدی که نفر اول شده!
تو تبریز چه جوی حاکمه مثلا؟

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از ...moOn... :
با چندتا وصلت هم نمی شه خوبُ بد آدم های یک نژاد رو تعیین کرد!
منم خلاف اینو نگفتم فقط نظر شخصی خودمو با توجه به روابطی که با ترکها داشتیم بیان کردم :) و گفتم اونایی که ما باهاشون وصلت داشتیم که خوب بودن خداروشکر و ما چیز زیاد بدی ازشون ندیدیم تا حالا در نتیجه دید من یکی به همشون مثبته فعلا!

به نقل از ...moOn... :
شما یه بار دیگه پستِ قبلی منُ بخونید.
طبیعتن انکار نمی شه کرد، ایشون رای آورده، بله. ولی قضیه صرفن این نیست که همه ی افرادی که به قاضی پور رای دادن، موافق تفکرات پان ترکیسمی ش هستن. به خصوص که این هتاکی و سخنرانی فاجعه بعد از رای گیری بود. (به هیچ وجه از شخصیت قاضی پور قبل از این سخنرانی دفاع نمی کنم.)
الان خیلی از مردم ارومیه دنبال اخراج این شخص از مجلس و عذرخواهی ش از "تمام مردم ایران" هستن.
با این حال به نظر من هر چقدر هم که یه سری جریان های سیاسی از این آقا حمایت کرده باشه و هرچیز دیگه ای که باعث رای آوردنش شده(از جمله خدمات خودش در گذشته به شهر) مایه ی شرمندگی مردم ارومیه ست که همچین آدمِ بی منطق، جوگیر، بی سواد و صدالبته بی ادبی رو به عنوانِ "نماینده" ی خودشون انتخاب کردن.
پست قبلیتونم خووندم اونجا شما گفتید یسریا هستن که افراطین و همین افرادم احتمالا از سخنرانی این نماینده احساس غرور میکنن...خب میدونید مشکل دقیقا همینجاست چون بنظرم اینجور افراد متاسفانه کم نیستن تو ارومیه در واقع اینقدر بودن که تونستن همچین آدمی رو به نمایندگی برسونن
بنظرم چیزی مهمتر از شخصیت یک نماینده نیست. نماینده همونطور که از اسمشم معلومه منتخب ی گروهی از جامعست و اگر انتخاب شد میتونه با کارایی که میکنه حرفایی که میزنه آبروی مردمشو بخره و جایگاهشونو بین بقیه بالا ببره یا مث ایشون قشنگ برعکسش عمل کنه...با توجه به این, حرف شما در صورتی درسته که مردم ارومیه(اون هایی که به ایشون رای دادن) منافعشون و امکاناتی این آقا قراره براشون فراهم کنه رو ترجیح بدن به چیزی که من اسمشو میذارم آبرو یا وجهه که فکر نمیکنم اینجوری باشه ولی من اطلاعی ندارم اگر واقعا اینجوری هست خب من اشتباه کردم و میپذیرم اشتباهم رو ولی در غیر این صورت این حرفتون
به نقل از ...moOn... :
قضیه صرفن این نیست که همه ی افرادی که به قاضی پور رای دادن، موافق تفکرات پان ترکیسمی ش هستن.
قابل دفاع نیست به هیچ وجه

در ضمن منم از اونایی نیستم که از مشاجره سر اینجور بحثا فکر کنید لذت میبرن اصلا چون بغیر از اعصاب خوردی چیز دیگه ای برام تا حالا از این بحثا حاصل نشده دیگه هم پستی در این باره نمیدم دفه قبلم که پست دادم نمیدونم چی شد اصن یهویی شد :D

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

من یه چیزی بگم : دی
خیلی خیلی خوبه که این تاپیک هست برای بحث منطقی و درست. منظورم از پی نوشت پستِ قبلی به هیچ وجه پستای این تاپیک و افراد این فروم نبودن. فقط از سطح پایین بحث و ادبیات نادرستی که تو بقیه ی سایت ها و شبکه های اجتماعی دیدم، ناراحت شده بودم.

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

با دیدن این چیزا فهمیدم عربای جاهل قبل اسلام وضعیت بهتری داشتن نسبت به این آقا! جوگیری هم حدی داره!متاسفم نماینده ما ترکا باید همچین آدمایی باشه!

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

همیشه نمیشه یک چیز شامل حال تمام افراد یه منطقه باشه
مثلا نمیشه گفت چون این آقا از این کلمات گهربار استفاده کردن،تمام افراد ترک زبان هم مثل اون هستن!
و اینکه اصلا نیاید بگیم کدوم قوم بیشتر زحمت کشیده!اگر اینطور بود باید یه نمودار درست میکردن و درصد جنگ ها،شهید ها و خیلی چیزای دیگه رو توش درج میکردن بعد میومدن میگفتن خب فلان قوم بیشترین درصدا رو داشته پس اون از همه برتره!
قضیه ی فیتیله هم اولش اینطور نبود.اما یه سری از افراد بیش ازحد متعصب داد و هوار راه انداخت که نزدیک بود کار به اعدام برسه.
اگه اون از نظر دوستان ترک یه توهین محسوب میشه،پس پارتی بازی نکنن و اینو هم توهین به حساب بیارن!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا