• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صداقت و سادگی بیش از حد در رابطه

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان
ببخشید اگه عنوان یکم طولانیه...
یه مسئله خیلی مهمی که امروز برای چندمین بار توی زندگیم برام اتفاق افتاد ، ضربه خوردنم از روی افراط بود!
من قبلا اعتقاد داشتم آدم که کسی رو دوس داره چه جنس موافق چه جنس مخالف باید باهاش نهایت صداقت رو داشته باشه و همه ی مسائل زندگیش رو باهاش در میون بذاره و دلیلم هم این بود که این کار اوج صمیمیت من و اون دوست رو نشون میده چندین بار ضربه خوردم و بعدش تا یه مدت این کارو با اطرافیای نزدیکم نکردم اما یواش یواش بعد یه مدت عذاب وجدان بهم دست داد که چرا من همه ی مسائلو به طرفم نمی گم و خلاصه بعد کلی کلنجار باز یه چیزایی رو گفتم که نباید... و نتیجه ش شد یه جر و بحث جدی و مفصل!
این جر و بحث ها کوچکترین ضربه ایه که من تا حالا تو زندگیم از این مسئله خوردم و خیلی ضربه های بزرگتر که آیندمو تحت تاثیر قرار داد و تا آخر عمر زخمش رو تنم میمونه هم هست!
چیکار کنم که دیگه بیشتر از این غرق نشم تو اشتباه خودم؟! یکی بهم میگفت : جز راست نباید گفت ، هر راست نشاید گفت
دیدم حرفش بد نیست اما به زندگیش که نیگا کردم دیدم کلا بیس و ستونش بر اساس دروغ ساخته شده و من نمیتونم اونجوری باشم... :-s :-<

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : صداقت و سادگی بیش از حد در رابطه

به نقل از نـــیما :
من قبلا اعتقاد داشتم آدم که کسی رو دوس داره چه جنس موافق چه جنس مخالف باید باهاش نهایت صداقت رو داشته باشه و همه ی مسائل زندگیش رو باهاش در میون بذاره و دلیلم هم این بود که این کار اوج صمیمیت من و اون دوست رو نشون میده چندین بار ضربه خوردم و بعدش تا یه مدت این کارو با اطرافیای نزدیکم نکردم اما یواش یواش بعد یه مدت عذاب وجدان بهم دست داد که چرا من همه ی مسائلو به طرفم نمی گم و خلاصه بعد کلی کلنجار باز یه چیزایی رو گفتم که نباید... و نتیجه ش شد یه جر و بحث جدی و مفصل!
همیشه تصورم این بوده که صداقت داشتن با نگفتن همه ی مسائل به دیگران منافاتی نداره. به هر حال در هر ارتباطی (هر چند صمیمی) فرد باید یه حریم شخصی ای برای خودش داشته باشه و لزومی نداره که همه ی مسائل زندگیش رو به طرف بگه !
این به معنی نداشتن صداقت نیست. نسبت به اونچه که گفته شده و مطرح شده صادقی و دروغ نمی گی اما بخشی از زندگیتو نگه می داری برای خودت و اجازه ی سرک کشیدن به طرف مقابلو نمی دی .
اینطوری در ارتباط بودن با ادم ها راحت تر و لذت بخش تر هم هست در قیاس با حالتی که تمااام جزئیات زندگیتو می ریزی رو دایره و فرد مقابل به تمام جزئیات زندگیت دسترسی داره .
صداقت وقتی شکل افراطی پیدا میکنه تبدیل میشه به نوعی ساده لوحی با دردسر های بی شمار!
+ راجع به جمله ای که گفتین " جز راست نباید گفت ، هر راست نشاید گفت " ، یعنی بجای اونچه که "نشاید گفت" باید دروغ گفت ؟ قطعا خیر.

mohammadx0098

Mohammad_A
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان 2
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

منم تا یه مدت پیش اینطوری بودم!
هر چیزی که داشتمو به دوستام میگفتم...
ولی الان به این نتیجه رسیدم که نباید همه چیزو به دوستات بگی به 2 دلیل:
1-اگه بگی هیچ حریم شخصی واست نمیمونه و شایدم اونا به خودشون این اجازه رو بدن هر نوع رفتاری رو باهات داشته باشن!
هر نوع رفتاری ناپسندی ...!
2-شاید آدم خودش فکر کنه دوستیش با یه نفر همیشه میمونه ولی این که معلوم نیست!
آدم ها تغییر میکنن و ...
در کل به نظرم آدم باید یه حریمی داشته باشه واسه خودش ...
ای کاش خودم زودتر به این نتیجه میرسیدم -_-

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از ميم :
صداقت وقتی شکل افراطی پیدا میکنه تبدیل میشه به نوعی ساده لوحی با دردسر های بی شمار!

از این جمله خیلی خوشم اومد :D .

اینو درنظر داشته باشید که شما باید روابطتون رو با آدم ها بر اساس ِ شخصیتشون شکل بدید ومنظم کنید و وقتی همون اول و بدون شناخت ِکافی تموم ِموجودیت ِ خودتون رو میریزید روی دایره ، ممکنه مورد سوء استفاده یا تحقیر و یا حتی بی تفاوتی هم بشید و درنهایت هم اینقدر کتاب ِ باز باشید برای دوستتون که دیگه چیزی برای کشف نمونه و تمام جذابیتتون تکراری بشه و عادی و خسته کننده حتی .

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

درنهایت هم اینقدر کتاب ِ باز باشید برای دوستتون که دیگه چیزی برای کشف نمونه و تمام جذابیتتون تکراری بشه و عادی و خسته کننده حتی .
این جمله تونم به نظرم خیلی خوب بود :لایک
یه جواریی شامل حال من میشه!

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از محمد حُسین :
منم تا یه مدت پیش اینطوری بودم!
هر چیزی که داشتمو به دوستام میگفتم...
ولی الان به این نتیجه رسیدم که نباید همه چیزو به دوستات بگی به 2 دلیل:
1-اگه بگی هیچ حریم شخصی واست نمیمونه و شایدم اونا به خودشون این اجازه رو بدن هر نوع رفتاری رو باهات داشته باشن!
هر نوع رفتاری ناپسندی ...!
2-شاید آدم خودش فکر کنه دوستیش با یه نفر همیشه میمونه ولی این که معلوم نیست!
آدم ها تغییر میکنن و ...
در کل به نظرم آدم باید یه حریمی داشته باشه واسه خودش ...
ای کاش خودم زودتر به این نتیجه میرسیدم -_-
جالب اینه ک این سومین بار تو زندگیمه ک من به این نتیجه می رسم !!
2بار قبلی یه مدت به این موضوع عمل کردم اما ناخودآگاه به اون سمت رفتم دوباره! اصن انگار خریت و ساده لوحی تو وجودمه!!

Antonio

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Nn
شهر
Nn
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ميم :
همیشه تصورم این بوده که صداقت داشتن با نگفتن همه ی مسائل به دیگران منافاتی نداره. به هر حال در هر ارتباطی (هر چند صمیمی) فرد باید یه حریم شخصی ای برای خودش داشته باشه و لزومی نداره که همه ی مسائل زندگیش رو به طرف بگه !
این به معنی نداشتن صداقت نیست. نسبت به اونچه که گفته شده و مطرح شده صادقی و دروغ نمی گی اما بخشی از زندگیتو نگه می داری برای خودت و اجازه ی سرک کشیدن به طرف مقابلو نمی دی .
اینطوری در ارتباط بودن با ادم ها راحت تر و لذت بخش تر هم هست در قیاس با حالتی که تمااام جزئیات زندگیتو می ریزی رو دایره و فرد مقابل به تمام جزئیات زندگیت دسترسی داره .
+ راجع به جمله ای که گفتین " جز راست نباید گفت ، هر راست نشاید گفت " ، یعنی بجای اونچه که "نشاید گفت" باید دروغ گفت ؟ قطعا خیر.

کاملا موافقم.

علاوه بر این ها طرف مقابل باید از لحاظ فکری و شخصیتی آمادگی شنیدن و هضم مسائل رو داشته باشه این یعنی قبل از حرف زدن باید طرف مقابل رو شناخت.اینکه شخص مقابل دوست، همسر و... ماست دلیل نمیشه که نسنجیده کلمات رو راهی طرف کنیم.گاهی برای طرف مقابل...و گاهی برای خودمون درست نیست که مطرح کنیم.
رابطه هر قدر هم صمیمی باشه چیزهایی که مطرح کردنشون ضروری نیست رو نباید مطرح کرد و باید از قبل پیش بینی کرد...و آمادگی داشت...

و اینکه حریم خصوصی خیلی مهمه.با از بین رفتن حریم خصوصی توانایی اداره خودمون و رابطه رو تا حد زیادی از دست میدیم...در بیشتر موارد...حتی توانایی درست فکر کردن رو...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی

سادگی و صداقت در یک رابطه خوبه ولی اون هم مثل هر چیزی باید به اندازه باشه
در غیر این صورت افراد نمیگن شما چقدر خوبی
به هر کی برسن میگن فلانی خیلی ساده لوحه و فلان و بهمان
و اینکه معلوم نیست رابطه ی شما تا چه وقتی با طرف میمونه
پایدارترین و قوی ترین روابط هم میتونه روزی بر اثر موضوع خیلی کوچیک و ساده از هم بپاشه
و اگه طرف مقابل ادم درستی نباشه رازها و گفته هات رو از بقیه میشنوی
من خودم از این موضوع ضربه خوردم ولی خب تونستم دفعه ی بعد جلوی خودم رو بگیرم
گرچه اوایل چند بار اشتباهم رو تکرار کردم
شما هم میتونید مسائل رو طبقه بندی کنید یعنی برای خودتون به طور مثال روی کاغذ حریم بسازید
و چون در اون لحظه خوب میتونید فکر کنید ببینید عقل حکم میکنه که چی رو باید گفت و چی رو نباید
بهش سر بزنید اینجوری همین حریم باعث میشه که روی ذهنتون هم اثر بذاره
وقتی هم که بحث با دوستانتون داغه سریع احساساتی نشید و اولش فکر کنید
من اینجوری تونستم این مشکل رو حل کنم

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

یه نسخه کلی هست که میگم چک کن ببین به کارت میاد یا نه

اول به سه تا سوال باید جواب بدی

1 اینکه چند نفر اون قضیه رو میدونن؟

2 اینکه چقدر احتمال تکرار پذیری داره؟

3 اینکه چقدر تو زندگی ت تاثیر داره ؟

بعد از بازه ی 1 تا 10 یا 100 مثلن (هرچی) بهش نمره بده

هرچقدر این نمره بیشتر بود ، گفتن ش نمطقی تر و لازم تر به نظر میاد

برات یه مثال میزنم تا بهتر متوجه بشی

فرض کن قبلا یه رابطه داشتی که تموم شده و حالا یه رابطه جدید رو شروع کردی

سوال اول و دوم که خب واضحه

سوال سوم هم یعنی به عنوان مثال چقدر امکان داره روبرو بشی باهاش . مثلا اگر اون فرد همکارت باشه

در نهایت گفتن یا نگفتن کاملا به خودت برمیگرده اما خب ایده ای که خود من دارم اینه که گفتنش بهتره به این دلیل که اگر نگی ، این نگفتن ممکنه تبدیل به سنت بشه و خب سر هر قضیه ای با خودت بگی خب این رو هم لازم نیست بدونه

• لایک
امتیازات: MHO
بالا