• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

grim reaper

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از No-Enemy :
چه چیزایی گوش میدی شما! : )) کلا عشق بلکی ؟ :|
اهنگ خوب داره ولی یه جوریه بندشون ... از مرلین خوشم میاد ولی از این بنده نه!

این کار رو من خیلی دوست دارم البته مطمئنم خیلی ها خوششون نمیاد :D
https://www.google.com/search?q=silencer&oq=silencer&aqs=chrome..69i57j0l5.2795j0j7&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=silencer+death+-+pierce+me&stick=H4sIAAAAAAAAAGOovnz8BQMDgw4HsxCXfq6-gVl8RV5xthIniF0Zb2JSpCXoW1qcmexYVJJZXBKSH5yfl37unvku9inhExNVV96ZP-Nl0dbgC_EAzOrVp0kAAAA

لینک اهنگ نمیشه داد دیگه خودتون باید پیداش کنید ...
اوه اوه سایلنسر؟
البوم death pierce me در تاریخ (dsbm ( depressive suicidal black metal ، دپرسیوترین البوم تاریخه!! یعنی dsbm ترین البوم تاریخ
اگر کسی اتمسفر این البوم رو درک کنه تا مدت ها به معنای واقعی کلمه افسردگی و تمایل برای خودکشی در هر لحظه رو تجربه میکنه ، با این که به کارای دپرسیو علاقه زیادی دارم ولی اولین بار که این البومو گوش دادم ان چنان منو گرفت که دیگه گوش ندادم ، تا چند روزم صدای اسکریمینگاش تو مغزم بود
کلا همین یک آلبوم رو فقط دادن چون اون طور که شنیدم بعد 2001 که منتشرش کردن یکی از اعضای اصلی بند در یک بیمارستان روانی بستری شد و بند از هم پاشید
گوش دادن این آلبوم رو ، اگر هم شده یک بار ، به تمام کسانی که به سبک dsbm علاقه دارن توصیه میکنم
بگذریم
به نقل از Sanctum :
در مورد بارزام باید بگم که آره سبکش خاصه و هرکسی ممکنه دوست نداشته باشه. واسه بارزام آهنگ Glemselens Elv رو پیشنهاد میکنم واقعا دیوانه کننده و زیباست هر چند یک ریف تکراری از اول تا آخر تکرار میشه. متاسفانه دیگه متال کار نمیکنه و این آلبوم آخریش هم dark ambient بود.
دیگه شورشو در آورده ، بعد از fallen همه آلبوماش ambient بودن با صدای کیبورد و ووکال ضعیف ، حتی اون اتمسفر غمگین و اون غم خاص توی صداش توی آهنگا نیست ، نمی دونم چرا ، با این که از ambient خوشم میاد ولی اصلا با کارای جدیدش حال نمیکنم

کسی این جا Ekove Efrits رو میشناسه؟
یک معرفی مختصری میکنم اگر کسی بیشتر میدونه ممنون میشم بگه
یک بند ایرانی یکنفرست ( مثل همین burzum) و سبک دپرسیو بلک متال ، همه کاره بند فردی به نام Saman.N با نام مستعار count de efrits هست
کسی دربارش اطلاعاتی داره؟

F.SlinK

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
hsh2
شهر
mshd

سلام رفقا
مایک گروه تو تلگرام زدیم برا متالهدها و بحث هایی در زمینه های مربوط به متال و راک
قراره درباره ی تک تک گروه ها بحث کنیم
همین طور هم خود اعضا قطعات موسیقی خودشونو بزارن :D :D
اینم لینکش
https://telegram.me/joinchat/0753270c01ed6256f9a6c66b40e3c29a

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

کسی گروه Staind رو می شناسه؟ کاراش چجوریه؟
من یه ترک Something to remind you رو شنیدم خیلی خوب بود بقیه کاراشونم مثل اینه؟
کلا یه توضیح مختصری بدید :-"

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از The Great Unknown :
کسی گروه Staind رو می شناسه؟ کاراش چجوریه؟
من یه ترک Something to remind you رو شنیدم خیلی خوب بود بقیه کاراشونم مثل اینه؟
کلا یه توضیح مختصری بدید :-"

آره. از اون گروهاست که خیلی معروف نیستن ولی یهویی یه آهنگی میدن بیرون که سر و صدا میکنه!

البته بند الان در حالت معلق هست و آرون لویس داره سولو کار میکنه.

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام. من متال باز و اینا نیستم اصلا. بعد یه چن تا آهنگ راکُ خیلی دوس دارم. سبکای راک هم که شونصد تا اسم دارن :| می خواستم بدونم اینا چه نوع راکی حساب میشن که برم سراغ بقیه آهنگای این سبکی :د بلد نیستم این اسمارو:د
one last goodbye

snuff
between two worlds
deep

barriers
final cut
nothing else matters
hey you
comfortably numb

not strong enough
تو این مایه ها که جیغ و داد و اینا ندارن خلاصه :د

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

به نقل از .shadi. :
سلام. من متال باز و اینا نیستم اصلا. بعد یه چن تا آهنگ راکُ خیلی دوس دارم. سبکای راک هم که شونصد تا اسم دارن :| می خواستم بدونم اینا چه نوع راکی حساب میشن که برم سراغ بقیه آهنگای این سبکی :د بلد نیستم این اسمارو:د
one last goodbye

snuff
between two worlds
deep

barriers
final cut
nothing else matters
hey you
comfortably numb

not strong enough
تو این مایه ها که جیغ و داد و اینا ندارن خلاصه :د

ببینید اینا کارای تک و توک اروم بندهایی مثل متالیکا یا اسلیپنات و اناتما و پینک فلوید و... هستن. مثلا متالیکا رو اگه ترش یا هوی حساب کنیم شما تو بند های دیگه این ژانر اینجور چیزا رو تک و توک پیدا میکنید!

من خودم خیلی اطلاعات جامع ندارم ولی به نظرم این البوم هایی که میگم رو دانلود کنید احتمال زیاد خوشتون میاد.
Blackfield 1 از Blackfield
Blackfield 2 از Blackfield
Alternative 4 از Anathema
Weather System از Anathema
کارای Riverside رو دنبال نکردم ولی فک کنم بخوره به سلیقتون. همینطور آلبوم های 2000 به بعد آناتما.
ترک های Unforgiven یک و دو از متالیکا رو هم گوش بدید فک کنم خیلی خوشتون بیاد.

دیگه... نمیدونم آخر از همه بند های سیمفونیک رو هم امتحان کنید تک و توک تو آلبوم هاشون موسیقی های آروم میدن. مثلا ترک Delirium،Safeguard To Paradise،Chasing The Dragon از گروه Epica رو گوش بدید ببینید خوشتون میاد یا نه.

اخر از همه تمام کارهای بند Empyrium هم توصیه میشه البته بیشتر کاراشون به زبان آلمانیه. گروه Rammstein هم آلمانی هستش بعضی کاراشون به سلیقتون میخوره.

دیگه چیز زیادی حضور ذهن ندارم! :D

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

داشتم پست های اول این تاپیک رو نگاه می کردم یه حرکت جالبی که زده شده بود این بود که میومدن یه لیست آهنگ می گفتن هر هفته بعد بقیه گوش می دادن نمره می دادن. بعد میومدن آهنگ ها رو بررسی می کردن. خواستم بگم حرکت جالبیه به نظرم و ادامش بدیم :D

اونایی که می خوان شرکت هم مثل من یه لیست بدن (4 تا آهنگ) بعد از یه هفته میایم آهنگ ها رو رتبه بندی می کنیم و نمره می دیم :D
همه از 100 نمره بدین که بشه میانگین گرفت.

راستی توی سبکش هم محدودیتی نیست.
سعی کنید آهنگ هایی رو بگید که احتمال می دید بقیه کمتر شنیدن و به نظرتون قشنگه.

Nine Inch Nails - Hurt (Quiet )

Rammstein - Ohne Dich

Riverside - Artificial smile

Serj Tankian - Elect the dead (Symphony)

فعلا همینا :

تا سه شنبه دیگه لیست بدبد و گوش کنید دیگه و اینکه Enjoy :)

mta9896

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

این گروه پست راک - امبینت جالبه : God Is an Astronaut
این آلبوم ازشون پیشنهاد میشه Helios | Erebus مخصوصا خود ترک Helios Erebus
(Helios تو افسانه های یونان باستان خدای خورشید و روشنایی و Erebus خدای تاریکی و مه)

F.SlinK

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
hsh2
شهر
mshd

يك سوال
ايا وكال كردن توگروه هايي با يك گيتاريست بايد متداوم باشه تو اهنگ مثلا disturbed و كمتر solo داشته باشه اهنگ؟ يا سليقه ايه؟

silvana.zs

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه۲
شهر
کرمان

کسی اهنگ قشنگی از arch enemy میشناسه معرفی کنه و اگه میشه لینکشو :)
و یه سوال دیگه اوانسنس اهنگ جدید نداده بیرون؟ کسی میتونه اهنگای قبلی این گروهو که قشنگن لیست بده؟
با تشکر :D

مانانائیل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
bhshti
شهر
rs
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
rs
رشته دانشگاه
nd

به نقل از silvana.zs :
و یه سوال دیگه اوانسنس اهنگ جدید نداده بیرون؟ کسی میتونه اهنگای قبلی این گروهو که قشنگن لیست بده؟
با تشکر :D
درمورد اهنگ جدید دقیقن خبر ندارم،ولی مطمعنم ک "البوم" جدیدی ندادن...

درمورد اهنگای خوبش؛ البوم fallenشون ک بنظرم کلن خعلی خوبه(مثلن ترکای going under، my immortal، haunted، everybody's fool و الخ...) ،با اینکه اولین البومشونه ولی بنظرم بهترینشونم هست...
تو البوم دومشونم(the open door) بنظرم اهنگای sweet sacrifice و lithium خوب بودن خیلی...
درمورد البوم سومم کلن نظری ندارم...
(یه live album و چن تا سینگل هم دارن،ک درمورد اونام نظری ندارم... :D)

silvana.zs

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه۲
شهر
کرمان

به نقل از manny :
درمورد اهنگ جدید دقیقن خبر ندارم،ولی مطمعنم ک "البوم" جدیدی ندادن...

درمورد اهنگای خوبش؛ البوم fallenشون ک بنظرم کلن خعلی خوبه(مثلن ترکای going under، my immortal، haunted، everybody's fool و الخ...) ،با اینکه اولین البومشونه ولی بنظرم بهترینشونم هست...
تو البوم دومشونم(the open door) بنظرم اهنگای sweet sacrifice و lithium خوب بودن خیلی...
درمورد البوم سومم کلن نظری ندارم...
(یه live album و چن تا سینگل هم دارن،ک درمورد اونام نظری ندارم... :D)
Lithium رو که فک نکنم کسی شنیده باشه و خوشش نیاد! :)
ممنونم خیلی :) تقریبا با همه ی اهنگایی که گفتین موافقم خیلی خوبن فقط sweet sacrifice رو گوش ندادم
ی اهنگم خیلی وقت پیش گوش دادم نمیدونم مال کدوم البومشونخ یا شایدم تک اهنگ باشه ولی خیلی خوشم اومد
بنظرم قشنگ بود (hello) بود اسمش :D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

عاقا کسی کانالی تو تلگرام سراغ داره ک ب روز باشه تو زمینه متال ؟ :D یا حتی راک هم راضیم :D

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از sadlove :
عاقا کسی کانالی تو تلگرام سراغ داره ک ب روز باشه تو زمینه متال ؟ :D یا حتی راک هم راضیم :D

ی چند تا کانال معروف هستن که کلا زنجیره ای هم به هم وصلن و همو تبلیغ میکنن همش.
من این دوتا رو میپسندم

دنیای متال

MinToMetalNRock

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

آلبوم جدید آیرون میدن (The Book of Souls) رو حتما شنیدید. نظرتون چی بود؟ بیاید در موردش صحبت کنیم!

مانانائیل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
bhshti
شهر
rs
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
rs
رشته دانشگاه
nd

به نقل از Weeping Angel :
در راستای پاک شدن پستم در حرف بزن :-" :-"

انواع فاک یو در موسیقی :-" :-"

Fuck You عصبانی : متداول ترین نوع Fuck you بیش از 80% Fuck you ها رو این نوع تشکیل می ده. همراه با داد و فریاد و دعوا است و فرد گوینده در اون لحظه می خواد کله ی شنونده رو از جا بکنه. نمونه این مورد رو می تونید توی آهنگ Killing in the name of - Rage against the machine بشنوید.

Fuck you خونسردانه : اینگونه Fuck you ها از تجمع Fuck you های عصبانی که جرات بروز نداشته اند به وجود میاد به طور مثال فردی رئیس بدعنقی داره که خیلی اذیتش کرده و هی می خواسته Fuck you بگه ولی نمی تونسته این کار رو بکنه حالا یه جا شغل بهتر نصیبش شده و می ره استعفاء نامش رو می ذاره رو میز رئیس و با یه Fuck you اتاق رو ترک می کنه! (این مورد به Fuck you مقام قدرت نیز معروف است.) نمونه این مورد رو می تونید تو آهنگ Massage to Harry Manback - Tool بشنوید.

Fuck you سرخوشانه : به Fuck you ای گفته می شود که از روی سرخوشی و شکم سیری زده می شود. تحقیقات نشان داده این گونه Fuck you در جمع های جوانان بخصوص پسران شایع تر است. برخی از محققان اینگونه Fuck you رو مکانیزم دفاعی بدن برای جلوگیری از افسردگی بعد از گند زدن امتحانات می دونن. نمونه این مورد رو می تونید توی آهنگ Fuck You - Bad Religion بشنوید.

Fuck you بندری : علت نام گذاری به این علت است که فرد شنونده بعد از شنیدن این Fuck you عنان از کف داده و بی اختیار شروع به رقصیدن می کند. (به مشابه آهنگ های بندری) این از جمله نادر ترین Fuck you ها می باشد و نسل آن رو به انقراض است. نمونه این مورد رو می تونید توی آهنگ Sugar - System Of a Down بشنوید.

Fuck you نئشه ای : جدید ترین کشف دانشمندان. هنوز اطلاعات زیادی در مورد موارد استعمال و خصوصیات این Fuck you در دسترس نیست. نمونه این مورد رو می تونید توی آهنگ Fuck U - Archive بشنوید.
از کاربرد های دیگه ی the F word در موسیقی میشه به کاربردِ کاملن انتلکچوال ـطورش اشاره کرد؛ به اینصورت که هدف گوینده تبری جستن از مانعانِ رسیدن به جهانی عاری از جنگ و خشونت و تبعیض و نژادپرستیه.
این نوع کاربرد رو میتونید به همراهِ sweetness اضافی توی اهنگِ F**k You از Lily Allen پیدا کنید. ژانرشم هست dance pop.

liligoli

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
زاهدان

سلام.
کسی سایت خوب برای دانلود راک و متال سراغ داره؟
به شدت تو این سبک مبتدی ام :-[
ترجیحا دنبال سبک هایی جر black و death ام.

7T

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
برنز ریاضی :/
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از liligoli :
سلام.
کسی سایت خوب برای دانلود راک و متال سراغ داره؟
به شدت تو این سبک مبتدی ام :-[
ترجیحا دنبال سبک هایی جر black و death ام.
من خیلی تو این سبک پیش رفتم بیا چن تا گروه بهت معرفی کنم... :-? :-"

بالا