• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هزار راه نرفته [باید‌ها و نبایدها از زبان باتجربه‌ها]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

مشاور کنکور

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
اژه ای 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی،مسابقات جهانی تورنمنت شهر ها
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
رتبه ی برتر و مطلوب بیاریم! چرا که نه! اما چگونه؟

سلام بچه ها

من دانشجوی سال دوم مهندسی برق صنعتی شریفم، خیلیا رو میدیدم و میبینم که از 5 سالگی کلاس کنکور میرفتن و تو فکر کنکورن، اما من خودم تازه از تابستونه 92 (که کنکورم 5تیر 93 بود) شروع کردم به درس خوندن که تازه شیمی 2 و 3 و فیزیک و اینا رو بخونم، سال دوم و سوم و دبیرستان هم بجز امتحانای ترم هیچ کلاسی رو نرفتم مدرسه(چون واسه المپیاد ریاضی میخوندم اما قبوا نشدم مرحله 2)
هیچ کلاس کنکوریم نرفتم(هیچه هیچ!)، در عوض نشستم و راه مطالعه و اینکه چطوری تست بزنم و بالاترین درصدی که میتونم رو با خوندن بگیرم پیدا کردم. اینکه چه شکلی بخونم، و چکار کنم تا درس رو عمیق بفهمم تا هم سرعت تست زنیم بالا بره هم دقت تست زنی.
رتبه ام 30 و اینای منطقه 1 تو رشته ی ریاضی فیزیک شد.

اگر کسی اطلاعات بیشتر میخواد توی خصوصی پیام بده+
خوشحال میشم اگر بتونم به صورت منظم مشاوره بدم و رتبه های خوب شما رو ببینم:)

با تشکر از انجمن سمپادیا بخاطر کمک هایی که در سال های المپیاد به من کرد.

مشاور کنکور

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
اژه ای 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی،مسابقات جهانی تورنمنت شهر ها
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : رتبه ی برتر و مطلوب بیاریم! چرا که نه! اما چگونه؟

به نقل از مشاور کنکور :
سلام بچه ها

من دانشجوی سال دوم مهندسی برق صنعتی شریفم، خیلیا رو میدیدم و میبینم که از 5 سالگی کلاس کنکور میرفتن و تو فکر کنکورن، اما من خودم تازه از تابستونه 92 (که کنکورم 5تیر 93 بود) شروع کردم به درس خوندن که تازه شیمی 2 و 3 و فیزیک و اینا رو بخونم، سال دوم و سوم و دبیرستان هم بجز امتحانای ترم هیچ کلاسی رو نرفتم مدرسه(چون واسه المپیاد ریاضی میخوندم اما قبوا نشدم مرحله 2)
هیچ کلاس کنکوریم نرفتم(هیچه هیچ!)، در عوض نشستم و راه مطالعه و اینکه چطوری تست بزنم و بالاترین درصدی که میتونم رو با خوندن بگیرم پیدا کردم. اینکه چه شکلی بخونم، و چکار کنم تا درس رو عمیق بفهمم تا هم سرعت تست زنیم بالا بره هم دقت تست زنی.
رتبه ام 30 و اینای منطقه 1 تو رشته ی ریاضی فیزیک شد.

اگر کسی اطلاعات بیشتر میخواد توی خصوصی پیام بده+
خوشحال میشم اگر بتونم به صورت منظم مشاوره بدم و رتبه های خوب شما رو ببینم:)

با تشکر از انجمن سمپادیا بخاطر کمک هایی که در سال های المپیاد به من کرد.

با تشکر از یکی از بچه ها که سوالاتی رو در پیغام خصوصی مطرح کرد، که بخاطر اهمیت سوال ها جواب را عمومی می گویم:

"واینکه شما گفتین روش مطالعه و تست زنی و اینا من حس میکنم هیچ روش خاصی ندارم وهرکاری میکنم روشهایی پیدا کنم بازم همه درسا رو از اول تا آخر مث هم میخونم
دقیقا ریاضی وفیزیک چطور بخونم از نظرشما ؟؟؟
شیمی ؟؟؟
چطوری تست بزنم ؟؟؟
عمیق خوندن ینی چی ؟؟؟"

ریاضی : چه در مورد ریاضی تجربی و چه ریاضی-فیزیک، مقهومی خوندن خیلی مهم هست، یعنی شما درس رو بفهمید، نه اینکه جواب درس رو بفهمید، همیشه این یادتون باشه که اولین هدف چه توی تست زنی چه درس خوندن، درست فهمیدنه، و بعد با دقت تست زدن.
مثلا بین بچه ها خیلی میبینم از قسمت مقاطع مخروطی هندسه تحلیلی چه وحشتی دارند! در صورتی که وقتی همون قسمت رو بهمند که چی از چه قراره حل کردن مسایل و تست ها خیلی خیلی ساده میشه، و فقط باید زمان و دقت بذارند،
روش کلی که من پیش می رفتم و بین دوستایی که رتبه برتر آوردند میدیدم ازین قرار بود : مثلا قرض کنید مبحث کاربرد مشتق رو قراره یاد بگیرید و تست بزنید : اول باید سر کلاس برید، و اگه نمیرید یه کتاب که خوب درس بده داشته باشید، اولین منبع و مهم تریتن از نظر من (واسه کسایی که مثلا پشت کنکورن یا نمیخوتن سر کلاس برن،و همینطور کلیه دانش آموزا) کتاب وزارتیه، یعنی شما میرید کتاب وزارتی رو باز میکنید و به صورت کلی میخونیدش،نباید زیاد درگیر جملات بشید فقط مطلب رو درک کنید و بفهمید. بعد میرید سراغ یه کتاب تست خوب، و خلاصه درسی که داده رو میخونید و بعد سراغ تست ها. اگه مثلا اون مبحث 400 تا تست داشت، شما سری اول 40 تا ازون تست ها رو بزنید. یعنی تست های مضرب 10.

فیزیک: برای فیزیک اول سر کلاس میرید، یا اینکه اول کتاب وزارتی اون قسمت مدنظر رو میخونید، بعد مثلا درسنامه های کتاب گاج طوسی رو میخونید و بعد تست هاشو مثلا اول ستاره دار ها میزنید. فیزیک بشدت راهته چون فقط یه سری فرموله، و شما اگه فرمول هارو بفهمید و برنامه ریزی شده تست بزنید هیچ مشکل دیگه ای نخواهید داشت.

شیمی : مهم ترین منبع به معنای واقعی کلمه کتاب وزارتیه، من اواخر که نزدیک می شدیم به کنکور برای مرور و دوره خلاصه نویسی هام و کتاب وزارتی رو کار میکردم. البته کتاب های تست نباید فراموش بشه، کتابایی مثل خیلی سز یا مبتکران بازرگان خیلی مهم هستند هم درسنامه هاتست ها، به همون روشی که واسه ریاضی و فیزیک بالا گفتم پیش برید برای همه درسا.

در مورد چظوری تست زدن، به صورت خلاصه میگم: شما اول باید درس مربوط به تست رو خونده باشید، اگه 400 تا تست دارید ، اول مضرب 10 هاشو مثلا بزنید. میشه 40 تا تست، فرش کنید این 40 تا تست مربوط به دیفرانسیل یا زیسته، مثلا 60 دقیقه وقت میبره، بعد برید سراغ پاسخنامه تشریحی، اول چک کنید که چند تا صحیح و غلط یا نزده دازید و درصد رو حساب کنید. در طول تست زدن اگه سوالی مهم بنظر میرسید براتون کنارش یه ستاره بذارید. سوالای غلطتون رو ضربدر و نزده ها رو دایره بذارید. میتونید نماد های دیگه ای رو هم استفاده کنید. ختمن بررسی کنید تست هایی که میزنید رو ختی اگه 2 برابر زمان تست زدن وقت ببره!

عمیق خوندن : خیلی ساده! یعنی بفهمید! از ته وجود درکش کنید!ازش لذت ببرید! بتونید با مسایل دیگه ارتباظش بدید، بتونید ایده بزنید!تصور کنید! مهم تون لذت بردن هست!

یک توضیه مهم : بچه ها عمومی ها رو فراموش نکنید اصلا... من خودم کسی نبودم و نیستم که مثلا درصد بقیه افراد رو بدونم یا برم دنبالش یا دنبال معدل بقیه باشم و این حرفا، اما بعد از یه سال که درصد هامو با بعضی درضد های رتبه های دیگه بررسی میکردم مدیدم که درصد همه ی اختصاصیام مثلا از رتبه 15 بالاتر بوده، اما بخاطر درصد پایین عمومیام رتبم تقریبا 2برابرش شده... البته عمومیا رو خیلی میخوندم ولی با این حال بتون توصیه میکنم خمومی هارم جدی بگیرید.
ایشالا که موفق باشید.

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran
پاسخ : هزار راه نرفته [باید‌ها و نبایدها از زبان باتجرب

شما تابستون خیلی خوندید ؟
هفته ای ۲۰ تا ۲۵ بیشتر نمیشه اصن
البته مدرسه عم میرم

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

اولا واسه عمومیا بیشتر وقت میذاشتم :(
بعد خیلی از سوالارو با اثبات یاد میگرفتم واسه فهم دقسق خیلی خوبه و عالیه و دیرتر فراموش میشه
تو عیدم با کسی درس نمیخوندم(تنها میخوندم)
زنگ تفریحام درس میخوندم
هدفم(یا رتبه یا رشته/به نظرم هردوش خوبه بسته به هر کس)رو دقیق مشخص میکردم تو ذهنم و از تلاش واسش ناامید نمیشدم
ساعت مطالعمو مینوشتم
رو نقاط ضعفم بیشترکار میکردم
جواب بالایی:من تابستون خوب خوندم :D
ولی خیلام بودن تابستون کم میخوندن بعدش زیادتر شد
درسای پیش چون بار اول یاد میگیری سخت ترن برات سعی کن تو تابستون پایه رو بهتر بخونی که تو پیش خیلی واسشون وقت نذاری

Rezvan.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دوبار مرحله اول شیمی و زیست..یک بار ادبی:دی
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

1-نت نیاین کلا!فقط جمعه ها بعد از ازمون ی سر بزنید

2-به ترازای قلمچیی اصلاااا دل نبندین کلا مهم نباشه براتون فقط ی بازه مد نظر داشته باشین که بتونید وضعیتتونو حفظ کنید و پیشرفت کنید!

3-بعد عید خیلی عمومی بخونید حتی اگه خیلی قوی هستین خصوصا دینیییی!

4-هیچ وقت نگین این نمیاد این غیر استاندارده...بخوای اینجوری حساب کنی همه سوالا قبل اینکه تو کنکور بیاد غیر استاندارد بوده بعدش شده استاندارد با این وضعیت کنکور انتظار هر سوالی داشته باشین..

5-عید خیلی جدی بگیرین...تا میتونید زیاد درس بخونید

6-کیفیت خیلی مهمه...البته کیفیتی که کمیت نداشته باشه شما رو به جایی نمیرسونه

7-یا ی مبحث نخونید یا اگه خوندین کامل و خوب بخونین

8-ساعت خوابتونم بین 6-8باشه نهایتا

9-تو مدرسه از وقتای مرده استفاده کنید ایات بخونید املا بخونید

10- بیخیال همه دوستاتون!! خیلیاشونو بعد کنکور میشناسین پس بهتره فقط و فقط و فقط خودتونو در نظر بگیرین

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

مورد ۱۰ بالایی بشدت توصیه میشه
اهل نصیحت نیستم فقط میخوام اعلام کنم ک تاحالا هیشکی از زیاد درس خوندن نمرده
مثلا من ۱۰ ساعت میخوندم نگا میکردم ب ساعت میدیدم ساعت نه شبه با اینکه خسته نبودم ولی بزور میخوابیدم درصورتی ک بیشتر هم میتونستم بخونم
خلاصه نکنید از اینکارا

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

یه چیزی رو که توصیه میکنم حتماً حتماً رعایت کنین ، اینکه که تقریباً از همین اولای سال ، درس هر روز همون روز رو بخونید ، حتی اگه بیرون کلاس می رید ، همون عصر یا شبش درسش رو بخونید ، این جوری علاوه بر اینکه وقتتون کمتر گرفته میشه، اگه نکته ای چیزی یادتون بیاد از کلاس همون موقع مینویسد و خیلی خوبه:-"

saeedkhorsand

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به جان خودم نت رو قطش میکردم

g16_128

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از saeedkhorsand :
به جان خودم نت رو قطش میکردم
این که آدم سعی کنه اراده ـَشو قوی کنه و کمتر بیاد نت خیلی بهتر از اینه که اصلا نیاد :)

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

عمومی برگ برنده ست، هرجور بشه برده، مثل اختصاصیا نیست که اصن معلوم نباشه تهش چی میشه. وقت و سختی و..
اگه اسون باشه 90 100 میزنین سخت باشه 70 80، عمومی مث اختصاصی نمیفته، آخرش برگ برنده ست.

اینکه چقدر بخونین و بخوابین بستگی به فرد داره، من دوستم 5 ساعت میخوابید، من کمترین ساعت خوابم زیر 6.5 نمیومد، دوستم که 5 ساعت می خوابید کمتر از من خسته میشد. ساعتم بستگی به فرده و اگه کسی نمیتونه ساعت بالا بخونه، دفترچه برنامه ریزی کانون رو حتما حتما پر کنه و تدریجی ساعتشو ببره بالا، اصلا نخواین یوهویی بکشینش بالا، من سر این اشتباه خرداد یه جوری شده بودم که فقط دلم میخواست یه روز 8 ساعت بخونم. و همین من توی دی، اگه یه روز خیلی تنبلی میکردم حداقلش 10 ساعت میشد. توی دی و بهمن کانون یوهو سنگین میشه توی عید جای جبران هست اگه ساعتاتون رو یوهو بکشین بالا میفتین. نمیتونین دوتا درس رو دی ببندین دوتاشو عید. بهتره.

تراز های کانون الکی نیست جدی بگیرینش، فاکتورهای استرس و چیزای ازمون به کنار، 90 درصد رتبه تون همون میشه که ترازتونه. تراز 7000 پونصد میشه مثلا. منظورم تراز میانگین که مال کل ساله نیست، همین جوری سعی کنین که بیشترش کنین ولی بیشترین تراز هایی که میارین و اتفاقی نیستن اون رتبه ایه که میتونین بشین و تراز هایی اخر سال میارین رتبه احتمالی تونه. نه لزوما، ولی خب الکی هم نگیرینشون.

توی جامع ها و کلا هر آزمونی که تکرار میشه مباحث قبلی، برای خوندن دوباره ش از کتابای جمع بندی استفاده کنین. مثلا خط ویژه برای شیمی و دینی خیلی خوبه، و زبان فارسی که اخر جلد یک همایشه. اینارو که میخونین 1. وقت کمتری میبره، توی دی و بهمن میرسین به اشکال های واقعی سر چیزایی که بلدین وقت نمیره و اونایی که بلدین خیلی خوب دوره میشه. 2. وقتی چند دور کتابای جمع بندی رو میخونین (ترجیحا تستاشو نزنین البته. به جز یه چیزایی مث مسائل شیمی که باید تیپشو یاد بگیرین، اگه خواستین) توی عید و اینا که میرید دیگه سراغشون چون قبلا چندبار خوندین خیلی سریع پیش میرین، و خوبم بازیابی میشه، من یادمه خط ویژه مفاهیمش 3-4 ساعت طول میکشید فقط. الان که کمه این کارا رو بکنین، توی بعد از عید هم سرعتتون بیشتره هم فرصت زدن چندباره ی کنکورای اخیر و اینکه عمومی تون رو خیلی بهتر کنین پیدا میکنین. اگه هم پشت کنکوری بودین و توی بهار خسته شدین، به خاطر سرعتتون لطمه ی چندانی نمیخورین.

کسایی که میخوان روزه بگیرن ماه رمضون، از الان یاد بگیرین موقع درس خوندن چیزی نخورید، ترجیحا یکی دو روزم امتحانی روزه بگیرین که یاد بگیرید تیر یوهو شکه نشین. به خصوص الان روز ها خیلی کوتاهه و میتونین از کم به زیاد تمرین کنین.

بهار استرس وفشار زیاد هست.. یه کار دیگه م که من کردم مجله های کانون پارسالم رو که مال جلوتر بود (مثلا الان مال جامع دی و بهمن) رو میخوندم تا ببینم اون موقع ها چه خبره و چه کارایی باید انجام شن، بعد اینجوری از مثلا دوماه قبلش آماده میشدم.

دیگه چیز دیگه ای هم هست بپرسین یا بگین.. بیکاریم به شدت فعلا :-" ساعت پست خودش گویا هست :-"

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
توصیه

انرژی تون رو نذارید واسه مقایسه درصد و ترازتون با بقیه

در مواقعی هم لازمه یه گوشتون بشه در و یکی دیگه دروازه ، برای عصر های روزی که ازمون دارید و برای شنیدن مقایسه های احتمالی ای که ممکنه پدر مادر ها انجام بدن

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

سعی کنید به هیچ وجه تو آزموناتون غیبت نداشته باشین و حتی اگرم بیشتر مباحث آزمونو نخونده بودین بازم شرکت کنید :-"
غیبت باعث میشه آزمون به جای اینکه برنامه ای باشه، به یه آزمون سنجشی تبدیل بشه و شما رو کلی از برنامتون عقب بندازه

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

سلام علیکم. :-" خب منم به نظرم رسید یه سری نصایح مادرانه بهتون بکنم. :D

آقا اول اینکه چیه انقد این قلمچیُ جدی می‌گیرین؟ :)) وسط آذر دارن غصه رتبه قلمچی‌شونُ می‌خورن. :)) به عنوان یه نمونه باید بهتون بگم که یادمه رتبه‌ی قلمچی ِ بعد امتحانای ترم اولم ( تازه اواخر دی بود نه اواسط آذر :)) )، 2000 و خورده‌ای بیشتر از رتبه کنکورم شد. :)) راحت باشین شمام یه کم.(البته باید بگم درعوض دوبرابر تخمینای نزدیک کنکورم شد:-")
این رتبه‌های مسخره به ندرت ممکنه رتبه کنکورتون باشه.مخصوصاً الآن که فکر کنم 7 ماهی تا کنکورتون مونده.(حالا اینا واسه شما بدآموزی داره ولی من به شخصه درس خوندن جدی‌مُ تازه از عید به بعد آغاز کردم:-""")

ببینین حرفم اینه که "به قاعده" بخونین.الآن تازه اولاشه و شما باید انرژی ذخیره کنین واسه آخراش.نه انقد به خودتون سخت بگیرین که ببرین و نه طوری ول کنین که تا مدت‌های در صدد جبران باشین. :د سعی کنین از برنامه عقب نمونین ولی اگر موندینم خودتونُ ملامت نکنین.سعی کنین یه وقتی گیر بیارین جبرانش کنین یا اینکه اگر خیلی سختتون بود فلن حواله امتحانای ترم بکنین. :د (همه چیُ حواله نکنین البته)

بعد آها!ببینین یه چیزی بود که من ازش خیلی ضربه خوردم.و اونم این بود که آزمونامُ خیلی کم تحلیل می‌کردم.یعنی وقتایی که بد می‌دادم اعصابم خورد می‌شد دیگه نمی‌رفتم سراغش.اگر بد دادین مهم نیست واقعاً.برین باهاش مواجه بشین ببینین اشکالاتون کجا بوده حداقل دفعه بعد تکرارش نکنین.واینکه دومین چیزی که ازش خیلی ضربه خوردم اشتباهای محاسباتی م بود.در این حد که مثلاً نزدیکای کنکور یادمه کنکور 93 رو که زدم، بدون اشتباه محاسباتی و بی دقتی و اینا درصد ریاضیم 20-30 درصد بیشتر می‌شد!و این خیلی ناراحت کننده بود برام نزدیک کنکور.نذارین اینطوری بشه.از الآن روش کار کنین.

بعد حالا نمی‌دونم الآن در چه حالی هستین ولی به نظرم الآن شروع نکنین خلاصه نویسی و اینا.من به شخصه خلاصه نویسی رُ از بعد عید و کلاً نزدیکای کنکور شروع کردم.اون موقع خیلی بهتون کمک می‌کنه چون احتمالاً خیلیم حوصله دوباره خوندن ندارین ولی وقتی سریع یه مرور کلی بکنین و بنویسینش خیلی کمتر براتون خسته کننده می‌شه و حتی ممکنه مثل من نقاشیای رنگ و وارنگ یکشین توش و خوش بگذره بهتون. :)) (البته شکلا منظورم بودن.)

خلاصه اینکه ناامید نشین هیچ‌وقت و مهم نیس بقیه چقدر درس می‌خونن و چقد نتیجه می‌گیرن.دلیلی نداره شما مثل بقیه باشین. :)

پ.ن: عه نکته اصلی یادم رفت.آقا اگر حال ندارین درس بخونین لطفاً "علافی" نکنین."تفریح" کنین.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از سـحر :
خلاصه اینکه ناامید نشین هیچ‌وقت و مهم نیس بقیه چقدر درس می‌خونن و چقد نتیجه می‌گیرن.دلیلی نداره شما مثل بقیه باشین. :)

پ.ن: عه نکته اصلی یادم رفت.آقا اگر حال ندارین درس بخونین لطفاً "علافی" نکنین."تفریح" کنین.
این دو خط رو هرچی سعی کردم نتونستم تشکر نکنم و هم‌چنین گوش‌زد کنم دوباره که حتماً این دوخط رو جدی بگیرین :‌)

و اما خودمم دونکته اضافه کنم:
اول تست مرور: آقا، تست‌های غلط، نزده، سخت و نکته دار، و تست‌های کلّی [nb]یعنی اون تست‌هایی که نکات کلّی درس توشون‌ه، مثلا از 7 فرمول فصل، سه‌تا توی یه تست استفاده می‌شه[/nb] رو مشخص کنید. به این چهاردسته تست می‌گیم تست‌های مرور. هرکدوم از این چاهار دسته تست رو با یه علامت مخصوص به خودش مشخص کنید. طبیعتاً ممکنه یه تست توی بیشتر از یک دسته قرار بگیره. توی دوران جمعبندی، این تست‌ها بی‌نهایت به‌دردتون می‌خوره.

نکته‌ی دوم این‌که زمان امتحانات رو خیلی جدی بگیرید و حتّی بهتره با پشتیبان‌تون از الان بشینید مشخص کنید که چه تست‌هایی رو اون‌موقع بزنید. مثلا‌ً من خودم توی فرجه‌ی دیف، تمام تست‌های حد رو یه بار زدم چون مشکل داشتم. یا مثلاً تاریخ ادبیات رو که طول ترم به طرز فجیعی پشتِ‌گوش انداخته‌بودم، توی فرجه‌ی ادب کامل خوندم. راستی، از فرجه‌ی امتحانای پیش، می‌تونید برای خوندن درس‌های پایه هم استفاده کنید، البته خب اولویّت با پیش‌ه.

موفّق‌تر باشین. :‌)

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

اصلا نگران این نباشین که عقبین یا یه سری مباحث رو نخوندین
اصلا نگران این نباشین که الان نتایج جالبی از ازمونا نمیگیرین چون اصلا مهم نیس

یه سری مباحثی که تو کنکورای اخیر به طور خیلی سخت و غیر قابل حل ازش سوال اومده رو بیخیال شین و بزارین کنار

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از farhid :
اصلا نگران این نباشین که عقبین یا یه سری مباحث رو نخوندین
اصلا نگران این نباشین که الان نتایج جالبی از ازمونا نمیگیرین چون اصلا مهم نیس

یه سری مباحثی که تو کنکورای اخیر به طور خیلی سخت و غیر قابل حل ازش سوال اومده رو بیخیال شین و بزارین کنار
از نظر من هندسه پایه رو کلا بذارید کنار...

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

فك كنم جاش اينجا بود كه بگم :~|
دوستان با تجربه به نظرم در اين موردام نظرتون رو بگين به درد بچه ها ميخوره
١- واسه جمع بندي اختصاصايا اولويت با تستاي علامت دار باشه يا مثلا مضربي از يه كتاب جديد يا كتاباي جامع و ... ( شخصا با زدن صرفا تستاي علامت دار مخالفم چون اكثر بچه ها فقط تستايي رو كه نتونستن حل كنن يا نكته خيلي خاصي داشته رو علامت دار ميكنن و خب توي دوران جمع بندي يه مقدار تسلط پايين اومده و با حل سوالاي علامتدار كه اكثرش نكته دار هست نميشه به تسلط رسيد )

٢ - كتاب جمع بندي خوب اگه سراغ داريد بگين . مثلا اين كتاباي جمع بندي قلمچي رو پيشنهاد ميديد و سوالاش جوري هست كه بيشتر مطالب رو براي دوره پوشش بده و سطح معقولي داشته باشه؟ ( خود من اگه به صورت تلفيقي از همه ي مباحث تست بزنم بهتر واسم دوره ميشه تا فصل به فصل پيش برم )

٣- روش دوره عربي و ادبيات رو هم بد نيست نظراتون رو بگيد

٤- اولويت با درسايي كه عقب افتادن باشه يا جمع بندي مباحثي كه خوب خوندن

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از AeroDynamic :

شیمی هم فقط محاسباتی تست بزنید

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از AeroDynamic :

چی چیو بذارین کنار ؟ :O

نه عاقا . هندسه فصل تشابهش سخته . بقیه فصلاش مخصوصن فصل اخرش اسونه فقط یه مشت فرموله !

بچه ها هیچ فصلیو حذف نکنین . ممکنه چیزاییو ک خوندین ازشون سوال سخت بدن نتونین حل کنین و اون فصلی ک نخوندین اسون بدن . شانسیه .

کلن حذف اینجوری برای زمان و برای کسیه ک خیلی دیر شروع کرده و واقعن نمیرسه همه مباحثو بخونه . کسی ک از مهر یا تابستون شروع میکنه باید همه مباحثو بخونه..

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

ببینید اگه یه مبحثی رو مسلطید بهش، به طور آزمایشی! یه مدت نخونید و ببینید آزمونارو چه میکنید
اگه مشکلی نبود، دیگه نخونیدش!
فقط حواستون باشه که اگه یه مدت دیدید دارید پسرفت میکنید دوباره بخونید دیگه! خیلی خوشتون نیاد از این متد!
من خودم با این متد عربی و آرایه و قرابت و حسابان و درک مطلب زبان رو حذف کردم، مسئله ی خاصیم پیش نیومد
عربیو ادبیات 90، زبان 86 و حسابان رو 100 زدم (شوآف :D)

فقط بازم میگم! خیلی مهمه که حواستون باشه پسرفت نکنید توشون... و اگه یه سری آزمونو خراب کردید دوباره برید مباحث اونارو بخونید و مطمئن شید دوباره به اوج برمیگردید!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا