• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : 7 ماه تا کنکور 95 مانده.آیا میشود؟؟؟

به نقل از ahoo3654 :
سلام دوستان.

من فارغ التحصیل هستم و رشتم تجربیه.تا حالا خوندم اما با برنامه نخوندم و کم خوندم و یه جورایی از خوندنم اصلا راضی نیستم.

10 روز هست که دارم با برنامه ریزی دقیق و با تایم حداقل 12 ساعت در شبانه روز میخونم.به نظرتون امکان داره یه رتبه ی زیر 500 بیارم باتوجه به این زمان باقی مونده؟؟؟

میدونم سوالم تکراریه.ولی کسی نیست جواب بده در واقع باورم نمیشه که بشه اگر بخوام.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

ببین مطمین باش میشه.مطمئن.

خیلی از ادما رو میشناسی که مشکلاتی خیلی بزرگ تر از تورو داشتن و موفق شدن.زیر 500 که هیچ زیر 100 هم شدن!
فقط به مسیر دقت کن.نه به حاشیه.دوستات جلوئن به درک :-" /m\ /m\.فقط خودتو و خودت!

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

بچه ها به نظرتون

1- حرف آقای قلم چی رو که میگن فقط آبی رو کار کنید جدی بگیرم؟ خیلی باهاش موافقم که میگه تعدد منابع باعث آشفتگیه چون من دارم خودمو خفه میکنم حالم بده از مباحثی که هی ناقص میمونه تستاش ولی سطح سوالای کانون آبی خیلی پایین نیست ؟

2- دی وی دی ته کتاباش چی ؟ به درد بخور هست ؟ کسی استفاده کرده ؟

3- آقا خدایی تشریحی خوندن لازمه ؟ خیلی چندشه ولی هی دارم میشنوم از این و اون که برو دوسالانه کار کن . اینا تبلیغ کتابه صرفا یا چاره ش همینه ؟

4- تهوع و ضعف و سرگیجه کسی داشته که حل شده باشه ؟ دم نوشی ، دارویی ، چیزی کسی سراغ داره ؟

دم شمایی هم که وقت میذاری جواب میدی گرم :)

temppppp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از صدف . الف :
بچه ها به نظرتون

1- حرف آقای قلم چی رو که میگن فقط آبی رو کار کنید جدی بگیرم؟ خیلی باهاش موافقم که میگه تعدد منابع باعث آشفتگیه چون من دارم خودمو خفه میکنم حالم بده از مباحثی که هی ناقص میمونه تستاش ولی سطح سوالای کانون آبی خیلی پایین نیست ؟

3- آقا خدایی تشریحی خوندن لازمه ؟ خیلی چندشه ولی هی دارم میشنوم از این و اون که برو دوسالانه کار کن . اینا تبلیغ کتابه صرفا یا چاره ش همینه ؟

4- تهوع و ضعف و سرگیجه کسی داشته که حل شده باشه ؟ دم نوشی ، دارویی ، چیزی کسی سراغ داره ؟

1: حرفای عمو کاظم :)) :)) :کتابای آبی کانون :)) تعدد منابع اره خیلی بده ولی بدتر از اون کتابای ابی کانونه چرند ترین کتابای موجود در بازار +تستات رو مضربی بزن که نمونه
2:DVD ته کتاب :O ول کنیین جون خودتون این سوسول بازی هارو :D
3:تشریحی خوندن :O :O :O یعنی خداوکیلی امسال کنکور دارین مثلنا!!!!
4:مواد قندی بیشتر مصرف کنین

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از صدف . الف :
بچه ها به نظرتون

کتابای ابی،فقط ریاضیش و فیزیکش خوبه..البته خودم استفاده نکردم،ولی دوستام چرا،مفقید بوده..درباره چند کتابی شدن هم،دو تا عامل هست،تو با کدوم راحت تری،کسایی ک نتیجه گرفتن چیا استفاده کردن..تو تاپیک منابعم بپرسی جوابتو میدن
2_تشرییحی اگه اون پنج درصد اضافیو میخوای اره،اونم نهایی واسه همه درسا نیست،واسه امتحانای ترم اول،معلمامون راههای تستیو هم قبول میکردن،اگه بتونین راضیشون کنین ک واسه همون ترم دوم بسه:؟
3_هرسه مورد:))
راستش من شبا جوشونده گل گاوزبون و این چیزارو میخوردم ک خواب ارومی داشته باشم،تو اتاقمم گیاه اسطوخدس بود ک بوش ارامش بخشه..البته مال من همش از استرس بود،الان ک استرسم خیلی خیلی کمتر شده،اینام رفتن

+راستی،بعضیام واسه ی درسی دوتا گتاب دارن،اول مطمین شو ک میتونی تک تک تستارو بزنی از یک کتاب،بعد برو سراغ بعدی،اشگالاتم هی مرور کن

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از عشق سیاه دلقک مرده :
یکی به من بیچاره کمک کنه یه هفتس اصلا حال درس خوندن ندارم یکی بگه چیکار کنم
خودم از نخوندنم دارم کلافه میشم
هر روزم استرسم بیشتر میشه
کمک :(( :(( :(( :((

این تجربه ی خودمه واسه غلبه بر درس نخوندن تو سال کنکور :-"
" بهترین راه حل برنامه ریزی ایه ک اجرا بشه و خب تقریبا من هر مدل برنامه می ریختم اجرا نمیشد واسه همین خودم اومدم متناسب با روحیاتم یه مدل برنامه اختراع کردم من از ساعت نوشتن خیلی بدم میومد از اینکه مشخص کنم از قبل چه درسایی رو بخونمم خیلی بدم میومد برنامم این شکلی بود که تو یه لیست درسایی رو ک واسه قلم چی داشتیم از بالا به پایین فهرست می کردم و جلوش بنابر میزان سختی درس و حجمش از یک تا شش تا دایره میذاشتم اونورتَرِشَم بنابر تعداد تستاش از یک تا سه تا دایره میذاشتم بعد همه ی اینارو باهم جمع می کردم تقسیم بر تعداد روزایی ک تا آزمون مونده بود می کردم ، مثن میشد روزی شش تا دایره باید پر کنم بعد از هر درسی ک دلم میخواست می خوندم وتست میزدم هر روز تا بشه شیش تا دایره البته خب من کاملا دستم اومده بود که هر دایره معادل تقریبا چند صفحه از چه درسی و چند تا تست ازشه پیشنهادم اینه که برنامه واسه خود ِ خودت اختراع کنی و لذت ببری ازش ، خلاقیت به خرج بده ، خودکفا و خلاق باش تو درس خوندن و برنامه ریزی این جوری حوصلت سر نمیره و بیشتر خوشت میاد "
موفق باشی :D

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اول بگم ک پیش میاد
دوم اینکه،ب یکی بسپارین ک یاداوری کنه،چمیدونم دعوا کنه وغیره ،یا حتی با ی دوست بخونین،با دوستا خوندن،یجورایی باعث میشه ک نخواین کم بیارین از بقیه و حتما بخونین
موفق باشین

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی

چند روز برو تو کتابخونه درس بخون و درسایی رو که دوست داری رو هم بخون

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

ببین تو الان یه هفتس درس نمیخونی و درواقع استراحت هم نمیکنی بیشتر خودتو عذاب میدی
یه روز تماما استراحت کن به درس فکر نکن اصلا یکی دو روز دیگه به خودت بگو مثلا امروز 4 ساعت میخونم فقط رفته رفته باز مثل قبل میشی کتابخونه رفتن هم خوبه

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد

به نظرم یکی دو ساعتی عمومی بخونی حله . حتی حال نداری فقط روخوانی کن مث یه کتاب غیر درسی . اگه هی بشینی بگی عقب موندم ، حال ندارم ، استرس دارم و... اوضاع پیچیده تر میشه . یه بار یه جا خوندم" اقدام ، اظطراب ناشی از تعلل را از بین می برد " برا من که موثر بود این جمله . ببین فقط باید یه کم بخونی اصن مهم نیست چه درسی . مهم نیست با چه شرایطی . مهم نیست بگیری اون مطلبو یا نه حتی . تو فقط بخون یه چیزی . قول میدم یه نیم ساعت که بگذره کلی به خودت بد و بیراه میگی که من یه مدت تعلل میکردم همش واسه همینقد سختی بود؟ این کجاش سخت بود؟
البته اینجاست که باید به خودت بگی اصولا همه رقیبای من آدمن نه ربات . و تقریبا کسی نیست که براش پیش نیاد که یه جاهایی خسته شه ، بازیگوشی کنه ، تنبلی کنه یا هرچی .

به ترسها و استرست میدون نده . تو فقط توی بیان شرایط دچار اغراق شدی . همین
موفق باشی :)

rakma

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
شیمی فقط مرحله اول

سلام
بچه ها یه کتابی چیزی سراغ ندارین واسه وقت هایی که حس درس خوندن نیست؟یه بمب انرژی!! :D

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از r£z@ r :
سلام
بچه ها یه کتابی چیزی سراغ ندارین واسه وقت هایی که حس درس خوندن نیست؟یه بمب انرژی!! :D
برو سراغ درسی که خوندن ـش رو یا تست زدن ـش رو دوست داری. یا یه مبحثی رو میدونی خوب بلدی ولی یکم تست ـات مونده ازش، برو سراغ ـش؛ زود و خوب که تست ـاش رو بزنی ذوق می‌کنی انرژی می‌گیری میری درس ـت رو می‌خونی!

من خودم هرازچندگاهی ( نه هر روز و هر شب! ) یه قسمت بیگ‌بنگ می‌دیدم اکی می‌شدم! :-"

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

سلام ... من به شدت تو دیفرانسیل مشکل دارم خصوصا حد و دنباله ها رو .. کتابم نشر الگو عه .. هربار که درسنامه هاشو میخونم همون بخش رو تست میزنم .. درصدام توی خونه و مدرسه خوبه .. ولی هربار کانون رو خیلی پایین میزنم .. واقعا نمیدونم چیکار کنم :-< :-<

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد

بعضي سوالا رو که دوتا گزينه رو با اطمينان 100 درصدي حذف ميکنم بعد بين 2تاي باقي مونده شک ميکنم هرکار ميکنم نميتونم نزده بذارم . آخه واسه 50درصد سوال زحمت کشيدم وسط راه که نميشه بيخيال شد . کار درست اينجور موقعا چيه ؟ بايد رها کنم ؟ فک کنم خانوم سعيدي رتبه يک يه سالي (:D) ميگفتن به نزده تو عمومي اعتقادي ندارن هر 100 تا رو ميزدن . نظر شما چيه ؟

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از صدف . الف :
بعضي سوالا رو که دوتا گزينه رو با اطمينان 100 درصدي حذف ميکنم بعد بين 2تاي باقي مونده شک ميکنم هرکار ميکنم نميتونم نزده بذارم . آخه واسه 50درصد سوال زحمت کشيدم وسط راه که نميشه بيخيال شد . کار درست اينجور موقعا چيه ؟ بايد رها کنم ؟ فک کنم خانوم سعيدي رتبه يک يه سالي (:D) ميگفتن به نزده تو عمومي اعتقادي ندارن هر 100 تا رو ميزدن . نظر شما چيه ؟
من خودم شخصا میزدم :D
ولی خیلی اوقات گند میزدم خب و به نظرم کاری کن که خیالت راحت باشه
نزنی بعد این که تصحیح میکنی و میبینی اگه میزدی درست بوده خل میشی ولی خب برعکسش واسه من معمولا صادق نبود ینی اگه میزدم و اشتباه بود اونقد ناراحت نمیشدم :D

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد

به نقل از f@him :
من خودم شخصا میزدم :D
ولی خیلی اوقات گند میزدم خب و به نظرم کاری کن که خیالت راحت باشه
نزنی بعد این که تصحیح میکنی و میبینی اگه میزدی درست بوده خل میشی ولی خب برعکسش واسه من معمولا صادق نبود ینی اگه میزدم و اشتباه بود اونقد ناراحت نمیشدم :D
این کارو حتی در کنکور هم انجام دادید ؟ از جوابای اشتباهتون خل نشدید :D
( جسارتا (; )

پی نوشت : فهیمه جان غلط کردم از حرفی که زدم خوابم نمیبره :(
انقد من مودبم :D

konkor93

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
,,mm,mm2
شهر
U
6 ماه اخر

رتبه پارسالم خیلی بد بود
و پایه ای که برام تعریف شده اصلا خوب نیست
منظور اینکه واسه مباحث کمی تست زدم و واسه اونایی که زدم کامل نبوده
ولی حداقل امیدواری که هست اینکه واسه فهم یه مطلب زمان زیادی لازم ندارم
تو 6 ماه باقی مانده چه کنم؟؟
مشاور و ... باید انخاب کنم و یه امر ضروریه؟؟
همون طور که تو عنوان تاپیک گفتم این 6 ماه اخریه که دارم و دیگه نمیتونم پشت کنکور بمونم بنا به شرایط
یعنی انگیزه هست ولی همراهش یه ترس بزرگم هست که نمیشه...مثل امروز که استارت زدم صبح 4 ساعت خوندم ولی همین ترس ناشت ادامه بدم و بعد از ظهر بخونم
تو این 6 ماه بصورت رنج و نرمال به چه رتبه میشه رسید؟؟؟کاملا واقع بینانه ....
پ.ن:لطفا قفل نشه حتی اگه باید تو جایی دیگه میذاشتم....خواهشن

× مریم: لازم نیس برا هر سوالی تاپیک جدید بزنین. :‌)

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از صدف . الف :
نکنید از اینکارای کنکور ناپسندانه
من بخاطر همین کارا الان پشت کنکوری تشریف دارم
پارسال حتی ۵۴ تا غلط هم داشتم اخرا دیگه هرکار میکردم نمیتونستم نزده بزارم از همین حالا عادت کنید

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : 6 ماه اخر

به نقل از .......................... :
رتبه پارسالم خیلی بد بود
و پایه ای که برام تعریف شده اصلا خوب نیست
منظور اینکه واسه مباحث کمی تست زدم و واسه اونایی که زدم کامل نبوده
ولی حداقل امیدواری که هست اینکه واسه فهم یه مطلب زمان زیادی لازم ندارم
تو 6 ماه باقی مانده چه کنم؟؟
مشاور و ... باید انخاب کنم و یه امر ضروریه؟؟
همون طور که تو عنوان تاپیک گفتم این 6 ماه اخریه که دارم و دیگه نمیتونم پشت کنکور بمونم بنا به شرایط
یعنی انگیزه هست ولی همراهش یه ترس بزرگم هست که نمیشه...مثل امروز که استارت زدم صبح 4 ساعت خوندم ولی همین ترس ناشت ادامه بدم و بعد از ظهر بخونم
تو این 6 ماه بصورت رنج و نرمال به چه رتبه میشه رسید؟؟؟کاملا واقع بینانه ....
پ.ن:لطفا قفل نشه حتی اگه باید تو جایی دیگه میذاشتم....خواهشن
سلام
نمیدونم ترازت چنده،ولی یکی از دوستام با میانگین تراز حدودای6700اینا،دو دوماه اخر،شروع کرد به پیشرفت تا حدی ک رتبه ی منطقش حدودای 200شد..
حالا شما ک ایینن همهه وقت داری..
ب نظرم با قلمچی پیش برو،ینی از همین جایی ک الان هست،بعد تو ایستگاهای مرور و جبرانی،چیزایی ک نخوندیو بخون..همینکه تو فهم درسا مشکلی نیست خیلی خوبه..ولی از لان هر درسی تست میزنی کامل بزن،منابعتو درست. انتخاب کن،اگر کلاس میری،دیدی یکی دو جلسه ب درد نخورد دیگه نرو...ولی هر تستی ک میزنی،غلط ها و شک دارهارو حتما مشخص کن و تو جمع بندیا حتما برو سراغشون.
مباحثم کامل بخون،ینی جوری نشه ک یکم مثلا دینامیک بخونی،یکم سینماتیک اخرشم هیچی به هیچی،کامل بخون..
در ضمن مثالای زیادی هستن از دوستام ک سه ماه تابستونو نخوندن،هیچی،و رتبشون زیر 200شد.
تو تلاشتو بکن،نتیجه هم میگیری،فقط این 6ماهو بکوب بخون
موفق باشی:)

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از صدف . الف :
این کارو حتی در کنکور هم انجام دادید ؟ از جوابای اشتباهتون خل نشید :D
( جسارتا (; )
اره انجام دادم :D
کنکورمو چک نکردم.پیشنهادم میدم این کارو نکنید
من خودم شخصا نمیتونستم نزنم واقعا...
البته بستگی به خودتونم داره ولی اگه اکثرا جواب درست میدید بزنید خب

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد

تو امتحانا تست جدید هم توصیه میشه ؟ ینی نشان دارا رو که کار کردیم بعد بریم تستای عادی رو بزنیم دوباره یا بریم سراغ منبع جدید ؟

بعد تو فرجه ی یه امتحان سراغ درس دیگه نریم ؟ مرور تست امتحانای قبلی مثلا خوبه یا کامل همون درس رو بخونیم .

کلا توصیه ای اگه دارید در مورد دی ماه لطفا راهنمایی بفرمایید .

خیلی هم ممنون :)

بالا