• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

E.ss

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz 2
شهر
isf
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

به نقل از افخم نیا :
سلام بچه ها ممنون میشم یکی که لغتای اخر کتاب ادبیاتو شماره درسشو نوشته عکس بگیره بزاره خیلی نیاز دارم مرسی :) :)

خب لغت املای الگو رو بگیر. :-" قشنگ همه رو مشخص کرده :د

من ننوشتم شماره درسا رو راستش وگرنه میذاشتم! "-:

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

آخه لقمه مهروماه رو دارم ولی برا هر درسش زیاده چون کنایه و این جور چیزهارو هم گفته کامله.. برا 18 درس رو از رو اون نمیرسم. [-( [-(

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

مي خواي ستاره دارها رو بخوني فقط :دي
نشرالگو ستاره دار ها رو مشخص كرده تو هر درس اون خوبه :-"

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

من واسه اختصاصي ام واسه هر درس تقريبا دو منبع رو در نظر گرفتم
البته واسه شيمي سه تا

الان نميدونم بايد وايه هر درس اول يه كتاب رو كامل تموم كنم بعد برم سراغ بعدي يا هم زمان واسه هر آزمون از اون فصل همه منابعي رو كه دارم بزنم؟
مثلا شيمي واسه قلمچي اول مبتكران و بعد فار يا ... رو هم زمان بزنم يا اول مبتكران رو تموم كنم و مثلا از بعد عيد برم سراغ منبع ديگه؟!

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از @rmin@ :
البته واسه شيمي سه تا

الان نميدونم بايد وايه هر درس اول يه كتاب رو كامل تموم كنم بعد برم سراغ بعدي يا هم زمان واسه هر آزمون از اون فصل همه منابعي رو كه دارم بزنم؟
مثلا شيمي واسه قلمچي اول مبتكران و بعد فار يا ... رو هم زمان بزنم يا اول مبتكران رو تموم كنم و مثلا از بعد عيد برم سراغ منبع ديگه؟!
خب هر درسی رو تا حد رفع نیاز بخونی اگ ی فصل شیمی از ی کتاب بزنی و ببینی هنوز مشکل داری و درصدات بالا نمیان خب مجبوری ی کتاب دیگه هم تست بزنی
کتابارو واسه زمان خاصی نذارید تا جایی میتونید بخونیدشون بعد سوالای علامتدارتون رو بزارید واسه ی زمان خاص

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از @rmin@ :
البته واسه شيمي سه تا

ببین اولا تا جایی که امکانش هست براتون سعی کنید چند منبعی نشید . باعث سردرگمی و استرس می شه خصوصا ماه های آخر .
بعد چند منبعی چه زمانی به وجود بیاد ؟ زمانی که حس کنیم منبع اول نیازمون رو برطرف نمی کنه توی یه مبحث ، یا سبک کارش خوب نیست ـ که این دورتره از ذهن ـ بعد برای اون مبحث خاص ، برید سراغ کتابی که اون رو بهتر کار کرده و همون مبحث رو کار کنید ازش .
بعضی وقت ها هست که خیلی خوب هست آموخته هامون تو یه مبحث و تست های منبع اول رو کاملاً مسلطیم و خیلی واقع بینانه می بینیم که به درس های دیگه لطمه نمی خوره اگه سراغ سوالات متنوع تر از منبع دوم بریم . که این با توجه به توان عمومی بچه ها برای درس های زیادی هم نمی تونه پیش بیاد .

لطفاً واقع بینانه با این قضیه رفتار کنید که سراغ منبع جدید رفتن افراط در یک درس و کم کاری توی درس های دیگه رو نیاره .

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من با مثلثات مشکل داشتم تست ـای مثلثات گاج میکرو (اون کرمی ـه که سوم و پیش و همه چی داره! :-" ) ـرو زدم خیلی بهتر شد وضع ـم!قبل ـش فقط تست ـای کنکور ـو کار کرده بودم.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یکاری ک کمکم میکنه اینه ک بشینم تیپ های مختلفو مینویسم..مثن سقوط ازاد اینجوری و...یجوری تو مغزم فهرست بندی میشه..
این خیلی کمک میکنه..کتاب خاصیم نه..من از گاج خوندم راضیم ولی از الگو خوندم نه ولی اجسام روی هم الگو از گاج خیلی بهتره...
مثلثاتم فقط باید سوال حل کنی ک دستت بیاد و فرمولاشو کامل حفظ باشی...یکم حل کنی بعد ی مدت یجورایی بهت الهام میشه ک چیکار کنی..ی مدت اینکارارو بکن (;

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام لطفا بچه های کنکوری بگن که چن روز در هفته مدرسه نمیرینو روزاییم که میرین تا ساعت چنده مرسی :)

Rezvan.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دوبار مرحله اول شیمی و زیست..یک بار ادبی:دی
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فاطمه م. :
با دینامیک، سینماتیک و مثلثات چه کنیم؟ :د
سه بحثی ک با این که تو مفاهیم و فرمولا مشکلی نیست اما سرعت خیلی کم و راه ها طولانی و ایده ی های ب ذهن خطور کننده کم اند :د
می دونم "تست زیاد بزن!" راه حله ها. :د اما تو منبع و شیوه ش راهنمایی کنید لطفا. :-<

مثلثات همه ی فرمولایی که نیازه بنویسین بعد هرشب یا چند روز در هفته بخونیدشون خیلی موثره!!این روند تا اخر سال داشته باشین هر سوالی که ببینین خودبهخود ساختار اون فرمولی که نیازه به ذهنتون خطور میکنه!

سینماتیک هم سقوط ازاد از اون راه حل 5-15-25.....این بود دیگه?!از این راه حل های ساده برین!ی سوالشم که قطعیه!

دینامیک هم مباحثی مثه اتوود و اجسام روی هم که برای تجربی نمیادو نخونین!البته اجسام خیلی احتمالش کمه بیارن!

شیوه هم ی تقسیم بندی کلی از سوالات داشته باشین!مثه نمودار درختی!انواع سوال بدونین!مثلا گاج فیزیک مشخص کرده اون میتونه کمک کنه!

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام لطفا اگه بشه به این سوالا درمورد برنامه ی مهر به بعد قلمچی توضیح بدین ! ممنون میشم..
خب چن تا سوال درموردش دارم:

1- واسه هر درس که هم پایه هس و هم پیش! انتخابی اینا نداره و اجبارین هر دوتاشون؟

2-هر درس چن تا تست داره؟مثلا فیزیک پایه و پیش هر کدوم 10 تا سواله مثه تابستون یا بیشتر میشه؟پایه و پیش هردرس با هم هستن یا جدان؟سوالا تعدادا و زمانشون از کدوم آزمون قراره مثه کنکوربشه؟

3- برنامه تابستون با اینکه خیلی خیلی کم حجم تر از برنامه مهر هستش (به اضافه ی اینکه مدرسه ها تعطیلن )ولی خب بازم درسایی بودن ( مثلا برای من هندسه ی 1)که اصلا نمیشد خوندشون!ینی وقت نمیشد... شماها چطور میخوندین که هم به برنامه مدرسه میرسیدین و هم به برنامه ی قلمچی؟

4-یه سوالم از تجربیا دارم اونم اینه که زمین شناسی رو میزدن تو آزمون کانون ؟ خب من به کارنامه بچه های سوم که نگا میکردم میدیدم که وقتی زمین رو نمیزنن ترازشون خیلی میاد پایین! پیش هم همینجوریه؟

Rezvan.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دوبار مرحله اول شیمی و زیست..یک بار ادبی:دی
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ReZa...N :
سلام لطفا اگه بشه به این سوالا درمورد برنامه ی مهر به بعد قلمچی توضیح بدین ! ممنون میشم..
خب چن تا سوال درموردش دارم:

1- واسه هر درس که هم پایه هس و هم پیش! انتخابی اینا نداره و اجبارین هر دوتاشون؟

2-هر درس چن تا تست داره؟مثلا فیزیک پایه و پیش هر کدوم 10 تا سواله مثه تابستون یا بیشتر میشه؟پایه و پیش هردرس با هم هستن یا جدان؟سوالا تعدادا و زمانشون از کدوم آزمون قراره مثه کنکوربشه؟

3- برنامه تابستون با اینکه خیلی خیلی کم حجم تر از برنامه مهر هستش (به اضافه ی اینکه مدرسه ها تعطیلن )ولی خب بازم درسایی بودن ( مثلا برای من هندسه ی 1)که اصلا نمیشد خوندشون!ینی وقت نمیشد... شماها چطور میخوندین که هم به برنامه مدرسه میرسیدین و هم به برنامه ی قلمچی؟

4-یه سوالم از تجربیا دارم اونم اینه که زمین شناسی رو میزدن تو آزمون کانون ؟ خب من به کارنامه بچه های سوم که نگا میکردم میدیدم که وقتی زمین رو نمیزنن ترازشون خیلی میاد پایین! پیش هم همینجوریه؟

1-پیش اجباریه+یکی از پایه ها!

2-زیست هرکدوم بیست تا+فیزیک پیش ده تا پایه بیست تا+ریاضی پایه ده تا پیش ده تا+شیمی پیش ده تا پایه بیست تا
البته بعضی ازمونا این ده تا بیست تا جابه جا میشه!بستگی به مبحث داره!

3-خب چون تابستون پایه رو خوندین کمتر وقت میگیره فقط مرور و تست!بعد جو مدرسه بهتره!ترغیب میشین منظم تر میخونین!

4-پیش هم تاثیر خودشو داره خصوصا فصل های سنگین خیلی ترازو جابه جا میکنه ولی اگه بتونینی بیست سی درصد بزنین تو رنج معمول قرار میگیرین!وقتی مهم نیست خودتون درگیرش نکنین!

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

دوستان؛این درسای حفظی زبان فارسی(مثل مرجع و ...) رو بخونیم؟احتمال طرح سوال تو کنکور چقده ازش؟ارزششو داره وقت بزاریم روش اصن؟ :D

Bluegirl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان

من امسال میخوام کنکور تجربی بدم و دیپلم ریاضی دارم
میخوام ببینم تاثیر معدل چطوری محاسبه میشه و چقدر تاثیر داره اخه معدل من خیلی بالا نیست بعد منکه زیستو پاس نکردم تاثیرش برام چطوری ؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از ناهیــــد :
دوستان؛این درسای حفظی زبان فارسی(مثل مرجع و ...) رو بخونیم؟احتمال طرح سوال تو کنکور چقده ازش؟ارزششو داره وقت بزاریم روش اصن؟ :D

خب به سال ش كه بستگي داره .مثلا خارج ٩٣ اگه اشتباه نكنم قابل توجه بود بارم اين بخش.
بعد كلا اونقدري كتاب زمان بري نيست كه بخوايد يكي يكي حذف كنيدسوالاشو .حتي واج و تكواژ هم شمارشي نباشه وقت بر نيس خوندنش.

• لایک
امتیازات: MHO

cid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ،ری
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اینستاگرام

معدل بین 20-18 و 18-15 حدودا چقدر از تراز کنکور کم میکنن؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از زرا :
معدل بین 20-18 و 18-15 حدودا چقدر از تراز کنکور کم میکنن؟

ببينيد تو زيرگروه هاي ما اثرشو زدن درصدي؛بعدش اومدن كلا گفتن تاثير سوابق نداديم و اونا درصد نما:-" ست و مثلا اگر ميخاستيم تاثيربديم نهايي١٩.٢٥نمي تونست به تراز پزشكي برسه.:-" خلاصه كه بچسبيد به كنكور.:-""

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

به نقل از شوکوهــ :
ببينيد تو زيرگروه هاي ما اثرشو زدن درصدي؛بعدش اومدن كلا گفتن تاثير سوابق نداديم و اونا درصد نما:-" ست و مثلا اگر ميخاستيم تاثيربديم نهايي١٩.٢٥نمي تونست به تراز پزشكي برسه.:-" خلاصه كه بچسبيد به كنكور.:-""
به ما گفتن نمره ی هر درس معادل سازی میشه ی تراز میگیره بعد بیس و پنج درصد این ترازه با هفتاد و پنج درصد تراز کنکور جمع میشه،میشه تراز نهایی اون درس
فک کنم این اون مشکل نمره ۱۹.۲۵ و اینا رو حل میکنه

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از mortez76 :
؟؟!!
در مصاحبه صداوسىما با سازمان سنجش .

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اینو ببخشید اینجا میپرسم جای دیگه ای پیدا نکردم :د چه کتابایی از آبی های کانون واقعا به درد بخورن؟

بالا