• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

sepehr_a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
پاسخ : گپ دانشجویی

به نقل از مــارشال :
دوستان کسی میدونه فرق بین دانشکده و پردیس چیه؟ :D

در دانشگاه تهران به علت حجم زیاد فعالیت های آموزشی و پژوهشی و تعداد بالای اعضای هیئت علمی و دانشجوها، بعضی دانشکده ها به پردیس تبدیل شدند. مثلا قبلا دانشکده علوم وجود داشت که شامل گروه شیمی، گروه فیزیک، گروه زمین شناسی و ... می شد. بعد از تبدیل دانشکده علوم به پردیس علوم، اون گروه ها تبدیل به دانشکده شدند: دانشکده شیمی، دانشکده فیزیک و...
همین طور دانشکده فنی، دانشکده هنرهای زیبا و دانشکده کشاورزی به پردیس تبدیل شدند و گروه های آموزشی اون ها به سطح دانشکده ارتقا پیدا کردند.

n@sataran

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

اینکه آدم کارشناسیو هفت ترمه تموم کنه آیا مزیتی داره؟

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از n@sataran :
بعله!مزیتش اینه یک ترم کمتر میری دانشگاه!!! :D
چه سوالیه خب!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از n@sataran :
امسال یک مزیت براش ایجاد شد اونم اینه که میتونی تا بهمن درستو تموم کنی و بشینی راحت بخونی برای ارشد و اردیبهشت!

n@sataran

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از سوشــیانت :
بعله!مزیتش اینه یک ترم کمتر میری دانشگاه!!! :D
چه سوالیه خب!

امسال یک مزیت براش ایجاد شد اونم اینه که میتونی تا بهمن درستو تموم کنی و بشینی راحت بخونی برای ارشد و اردیبهشت!
اگه جزو نفرات برتر باشی و 6 ترمه تموم کنی، بدون آزمون میری واسه ارشد.
منظورم همچین چیزاییه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از n@sataran :
اگه جزو نفرات برتر باشی و 6 ترمه تموم کنی، بدون آزمون میری واسه ارشد.
منظورم همچین چیزاییه
برای بدون آزمون، ارشد رفتن تعداد ترم ها مطرح نیست. بلکه معدل مطرحه. 6 ترمه که اصلا امکان پذیر نیست کسی بتونه تموم کنه. ولی 7 ترمه به کلی زحمت میشه تموم کرد. معدل بالا به دست آوردن هم با همزمان با ترم کمتر، خیلی سخت تره.

n@sataran

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از میم ح میم دال :
برای بدون آزمون، ارشد رفتن تعداد ترم ها مطرح نیست. بلکه معدل مطرحه. 6 ترمه که اصلا امکان پذیر نیست کسی بتونه تموم کنه. ولی 7 ترمه به کلی زحمت میشه تموم کرد. معدل بالا به دست آوردن هم با همزمان با ترم کمتر، خیلی سخت تره.
درسته ولی 10 درصد برتر+6ترمو تو یکی از این آیین نامه ها خونده بودم

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

برای بدون کنکور رفتن برای فوق لیسانس باید نفر اول دانشگاه شد یا فقط معدل بالای 18شدن کافیه؟؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از n@sataran :
درسته ولی 10 درصد برتر+6ترمو تو یکی از این آیین نامه ها خونده بودم

10 درصد اول بله ولی 6 ترم چی؟ اصلش اینه که تا آخر ترم 6 باید 110 واحد گذرونده باشید نه اینکه 6 ترمه تموم کنید

n@sataran

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از پگاه :
10 درصد اول بله ولی 6 ترم چی؟ اصلش اینه که تا آخر ترم 6 باید 110 واحد گذرونده باشید نه اینکه 6 ترمه تموم کنید
توی آیین نامه پذیرش بدون آزمون نوشته بود. برید نگاه کنید

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

ما دیشب یه جایی بودیم یکی اومد رد شد گفت که شده هفت ترم و صدوپونزده واحد.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

مکه چرا این جوری شد :( اعصابم ریخته بهم بچه ها.
تو بیمارستانم یه پیرزن بی خانمان بود رهاش کرده بودن کسی بهش غذا هم نمیداد انقدم ضعیف بود ادم جرات نمیکرد بره طرفش نصفه شب دستشو گاز میگرفت تو حالت اغما :(( یکم بهش اب میوه دادم، اونم خیلی بیچاره بود :(( چقدر بیچاره زیاده :(

اسپمم خودتونین، اینجا گپه دانشجوییه.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از ملکه شیشه ای :
مکه چرا این جوری شد :( اعصابم ریخته بهم بچه ها.
تو بیمارستانم یه پیرزن بی خانمان بود رهاش کرده بودن کسی بهش غذا هم نمیداد انقدم ضعیف بود ادم جرات نمیکرد بره طرفش نصفه شب دستشو گاز میگرفت تو حالت اغما :(( یکم بهش اب میوه دادم، اونم خیلی بیچاره بود :(( چقدر بیچاره زیاده :(

اسپمم خودتونین، اینجا گپه دانشجوییه.
اینجور چیزها زیاده. خیلی زیاد. امیدوارم در کنار فکر کردن به پول درآوردن، ماشین و خونه آن چنانی، تیپ زدن و جذابیت، فخرفروشی و ... ذره ای هم بتونیم کمکی بکنیم و قدمی برداریم برای اینجور آدمای ضعیف.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از میم ح میم دال :
اینجور چیزها زیاده. خیلی زیاد. امیدوارم در کنار فکر کردن به پول درآوردن، ماشین و خونه آن چنانی، تیپ زدن و جذابیت، فخرفروشی و ... ذره ای هم بتونیم کمکی بکنیم و قدمی برداریم برای اینجور آدمای ضعیف.
از اینا بدتر بچه های کارن.
من خیلی از همکارا و دوست و اشنا رو میشناسم واقعا حاضرن مثلا 10-20درصد درامدشونو کمک کنن ولی هیچ ساز و کار درستی نیست همین دیشب وجدانن من حاضر بودم کلی کمک کنم(بیشتر مالی ) به اون بنده خدا ولی واقعا نمیدونستم باید چی کار کنم.
اخر عمر ادم بخواد روی یه تخت گوشه اورژانس بگذره و رهابشه تک و تنها تا بمیره :-< و این پایان یک انسانه :-<

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

من مورد دیدم تو داروخونه یه شربت دو هزار تومنی بش نمیدادن . یه پیززن پیر و فقیر بود اشک می ریخت التماس میکرد میگفت بش بدن . 400 تومن بیشتر همراش نبود . نمیدادن .
|:

من شنیدم مورد بوده فقط پولیو ک بیمارستان برا جراحی برمیداشته رو گفته بدن . حق خودشو برا عمل بخشیده . میشه ب یه طریقی بالاخره کمک کرد یه روز .. (:

• لایک
امتیازات: nasma

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sadlove :
من مورد دیدم تو داروخونه یه شربت دو هزار تومنی بش نمیدادن . یه پیززن پیر و فقیر بود اشک می ریخت التماس میکرد میگفت بش بدن . 400 تومن بیشتر همراش نبود . نمیدادن .
|:

من شنیدم مورد بوده فقط پولیو ک بیمارستان برا جراحی برمیداشته رو گفته بدن . حق خودشو برا عمل بخشیده . میشه ب یه طریقی بالاخره کمک کرد یه روز .. (:

این چیزا رو نمیشه انقدر راحت نگاه بهش کرد به عنوان فردی که تو داروخانه کار میکنه بگم. روزی چندیییین مورد میان. داروخانه بنگاه خیریه نیست. خیلیاشونم چون فک میکنن داروخانه پولداره پول دارن ولی میخوان زرنگی کنن.
بعد اگر یک بار داروشونو حساب کنی از فردا میان و هی همه چیز میخوان. این چیزا رو با یه سکانس نباید تعبیر کنی.
بعدم این هزینش دوتومنه، بعدیش 5تومنه، اون یکی 20تومن..

بعد من مثال شخصی بزنم، شیفت خودم بود داروخانه دولتی یه پیرزنه اومد هزینه داروهاش 50تومن اینا بود کلی بهم گفت ندارم و کمک کن. منم خودم رفتم از کارت خودم کشیدم و هزینه رو دادم. تازه قبلش کلی نگران بودم از فردا نیاد اینجا طلبکار باشه.چون موردش زیاده.
بعد وقتی تموم شده جلوی خودم اومده میگه مدارک بیمه تکمیلیشم بده برم پولشو بگیرم :| گفتم من حساب کردم خودم، شما پول چیو از بیمه میخوای بگیری??? بعد این خانم که بیمه تکمیلی داشت اون داروها که براش ازاد خورده بود اگر از منم کمک نمیگرفت و خودش میداد، فرداش میرفت پولشو میگرفت واقعا پول ناچیزی میشد. ولی میخواست من حساب کنم، یه پولی ام از بیمه خودش بگیره..
بعدم از اول که اومدم کمک کنم هی میپرسید کی ها هستی اینجا? :-| که منم خوشبختانه مهمان بودم دیگه قرار نبود برم.
بعد این پول رو اگر این کارو نمیکرد بیمه میداد بهش، ولی این جوری من دادم، کمکی در واقع نشد فقط میخواست کلک بزنه که باهاش برخورد کردم و فرستادمش بیرون.
مورد این جوری واقعا زیاد داریم.
بوده طرف رفته اطراف داروخانه کسی رو پیدا کرده براش پول دارو رو حساب کنن مردمم خیر، و اومدن کمک کردن، بعد یک ربع اومده یا مدارک بیمه تکمیلی خواسته عین ایشون یا کلا داروها رو مرجوع کرده و کل پولو از صندوق پس گرفته.

یه موردم بود تو یه بیمارستان تقریبا تو هر چند دقیقه 2، 3 هزار تومن از بقیه میگرقت میگفت یه شربت دو تومنی میخوام بگیرم.پول ندارم.

من اننننقدر مورد این مدلی دیدم واقعا میترسم کمک کنم چون همون 50تومن که گفتم، رو موقعی که دادم تو ذهنم بود که از پولی که برای زکات مالم کنار میزارم باشه بعد فهمیدم گول خوردم و اون مستحق واقعی نبوده، اون 50تومنو باید دوباره برم بدم به یه ادم مستحق. این مورد رو الان من دزدی میدونم انگار به مالم دزد زده ، نه که در راه خدا کمک کرده باشم،در واقع انگار من از پولم که قرار بود کمک کنم خوب محافظت نکرده باشم.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

خیلی سخته پزشک شدن :-<
یه طرف قضیه قبل کنکور که باید رتبه بیاری :-s :((
یه طرفم همون مسائل ومشکلاتی که معصومه گفت :-s
.
#ذوق زده برای اولین پستی که به عنوان دبیرستان تموم کرده گذاشتم :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ولی مثلا یه جراح اگر پول عملو نگیره یا پول ویزیت نگیره یک پزشک، طرف از فردا که نمیاد بشینه جلوی اتاق عمل بگه بازم عمل کن :)) خیلی شیک کارو تموم میکنه میره. ما یک بار کمک کنیم میشیم مسءول کل زندگی و خرج و مخارج خودش و کسایی که بهشون خبر میده ما اونجاییم!!!

k.sampadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab

ینی من تا اخر عمرم همچنان در عذاب میمونم
دلم پیش پزشکی گیره اینقد اغده ی پزشکی داشتم که انتخاب رشتمو خوب انجام ندادم الانم میرم بدون کنکور ثبت نام کنم اونجا بخونم چون شرایط خونه خوب نیس
میترسم نتونم و فقط بازم عذاب بکشم نظر شما چیه تو خونه بمونم یا برم دانشگاه #-o #-o

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

موقه ثبت نام، یکی از مسئولای ثبت نام که دانشجو بود پرسید رتبت چند شده؟ منم گفتم
یهو بلند شد داد زد یاابوالفضل :O اشکاااان(بغلیش) این با فلان رتبه اومده اینجا...
چرا اینطوری انتخاب رشته کردی؟ چرا خودتو بدبخت کردی؟!

از اون روز من این شکلیم: :|
دمش گرم در بدو ورود به دانشگاه روحیمو ساخت کلی!

درمورد اعتبار مدرک ماینور میشه ینفر توضیح بده؟ :D ینی امکانش هست من بدبخت نشم؟ :D

بالا