• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

NiCeAnGeL

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
ساری
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

به نقل از paria-rashid :
اول بــه کــتاب درسی مسـلط شو!
برا علوم کتاب علوم رشادت مبتکـرانو حـتمن بخر...
حجمش زیاده ولی معجزه میکنه:)
سطحش بالاس برای کسی خوبه ک واقعن پـشتکار داره...(سطح پایینتر خیلی سبزم خوبه)!
برا ریاضی هم اگ سطح بالا میخوای مرشد مبتکران خوبه اما توضیحات نداره...
رشادت مبتکرانم خوبه!(خیلییی خوبه)...

دقیقا حرف معلم زیستمون رو زدی

NiCeAnGeL

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
ساری

ما گوناه داریم بخدا

اخه چرا این همه شایعه درباره ما نهمی ها هست؟ :((
این راسته که رشته ها عوض میشن؟
این راسه که قراره از ما آزمون ورودی بگیرن؟
و
.......

کتابی مناسب برا من دارین بگین لطفا

paria-rashid

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پـآرس آباد مـغـان
مدال المپیاد
ندالــمممم...!!!

به نقل از Queen :
ما گوناه داریم بخدا

اخه چرا این همه شایعه درباره ما نهمی ها هست؟ :((
این راسته که رشته ها عوض میشن؟
این راسه که قراره از ما آزمون ورودی بگیرن؟
و
.......

کتابی مناسب برا من دارین بگین لطفا
منم احساس میکنم حقوقمون داره پایمال میش:ا
همش شایعه درست میکنن!!!
منم اطلاعات زیادی ندارم،فقــط همینا رو میدونم:
1*احتمال قاطی شدن رشته ها هست ولی خب برای ما تقریبن صفره!شاید توسالای آینده!
2*آزمون ورودی هم احتمال90هستش ک بگیرن!
بهتره جوانب احتیاطو حفظ کنی و درس بخونی..اما آهسته و پیوسته بخون تا وسط سال خسته نشی!
کتابو هم ک گفتم!
بهتره ی آزمون هم ثبت نام کنی:)
مطمئنن مفید میشه برات x: x:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

یادش بخیر از ما هم صد درصد احتمال میدادن که دوباره ورودی بگیرن. :))
اگه بخواین بابتش استرس داشته باشین خود آزاری کردین واقعا.
اگه رشته ها رو هم براتون تغییر بدن خیلی بد نمیشه.مثلا گاهی وقتا اونایی که رشته شون ریاضیه مجبورن کتابایی مثل کمپل و سولومن رو بخونن.
خوب میشه تا حدودی

mahsa.n

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

به نقل از PapeTwins :
بچه ها به نظرتون بهترین کتاب تست دوم برای درس ریاضی چیه؟

رياضيات ٢ گاج ميكرو طبقه بندى (نقره اى)

• لایک
امتیازات: M.H.R

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

اگه بخوایم از الآن[nb]میرم دوّم. :-"[/nb] برای کنکور خودمون رو آماده کنیم؛ صرفاً بخونیم مطالبِ مورد نیاز رو یا تست‌زنی رو هم شروع کنیم؟

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از Suspicious Girl :
اگه بخوایم از الآن[nb]میرم دوّم. :-"[/nb] برای کنکور خودمون رو آماده کنیم؛ صرفاً بخونیم مطالبِ مورد نیاز رو یا تست‌زنی رو هم شروع کنیم؟

:|

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

به نقل از خشـایار :

چی‌ه خُب؟ :))
البته لازمه اضافه کنم؛ مباحثی که از سال اوّل میاد[nb]مثلِ اپتیک.[/nb] رو خوندم و تستای کنکور سال‌های قبل‌ش رو زدم. :-"

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

اولا جلو جلو نخونین :D دیدم که میگم ! با روال مدرسه که درس میدن کار کنین .
مطالب رو بخونید و تست هم بیشتر تو فیزیک شیمی بزنید و کمی قرابت هم بد نیست . سایر دروس خوندن از کتابای کمک درسی معتبر [nb]کتابایی که آموزش خوب و قوی ای دارند[/nb] و تمرکز روی کتاب درسی و کار تشریحی بهتره تا تست .. تو درسای ریاضی و زبان انگلیسی هم که کلا تست های ارزشمندی نمیتونید بزنید ..
البته اگه پتانسیل زدگی تون از درس کمه تست بزنید . من خودم دوم فک کنم فقط تابستون بعدش شیمی خوندم تست زدم ..

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از arash.f :
اولا جلو جلو نخونین :D دیدم که میگم ! با روال مدرسه که درس میدن کار کنین .
مطالب رو بخونید و تست هم بیشتر تو فیزیک شیمی بزنید و کمی قرابت هم بد نیست . سایر دروس خوندن از کتابای کمک درسی معتبر [nb]کتابایی که آموزش خوب و قوی ای دارند[/nb] و تمرکز روی کتاب درسی و کار تشریحی بهتره تا تست .. تو درسای ریاضی و زبان انگلیسی هم که کلا تست های ارزشمندی نمیتونید بزنید ..
البته اگه پتانسیل زدگی تون از درس کمه تست بزنید . من خودم دوم فک کنم فقط تابستون بعدش شیمی خوندم تست زدم ..

دوست عزیز تست چی؟! مگه یه سال دومی بلده تست بزنه؟ سواله رو مثه تشریحی حل میکنه هم سوال تکراری میشه براش هم به دردیش نمیخوره! هم عادتای اشتباه پیدا میکنه تو تست زدن:|
درسا رو کامل بخونین هیچیو تا کامل نفهمیدید رد نکنید. اون قرابت معنایی هم پیشنهاد خوبی بود! ولی تست زدن اصلا!

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از خشـایار :
دوست عزیز تست چی؟! مگه یه سال دومی بلده تست بزنه؟ سواله رو مثه تشریحی حل میکنه هم سوال تکراری میشه براش هم به دردیش نمیخوره! هم عادتای اشتباه پیدا میکنه تو تست زدن:|
درسا رو کامل بخونین هیچیو تا کامل نفهمیدید رد نکنید. اون قرابت معنایی هم پیشنهاد خوبی بود! ولی تست زدن اصلا!
اولا تست زدن کار فوق العاده ای نیست که بگیم یک سال دومی نتونه . اتفاقا خیلی هم بدرد میخوره خیلی نکاتی که تو تستا هست باید کلی تشریحی حل کنی تا بر بخوری بهشون .
توی همه ی درسا هم هیچ مشاوری نمیگه مثلا وقتی میخوای تستای یه مبحثو شروع کنی برو زمان بگیر از اول تستا !! اول باید تست رو به صورت آموزشی و بدون زمان زد (بررسی کامل تست )! بعد که 80 % راه افتاد دست آدم بره زمان بگیره .
کلا به تکراری شدن سوال هم اعتقادی ندارم .. الات تست دوم بزنی عمرا تا دو سال دیگه یادت بمونه .. ولی یه پیش زمینه نسبت بهش پیدا میکنی و تو پیش با یه مرور میتونی خیلی بهتر کار کنی .

Mahsa F

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

[size=12pt]دوستای سمپادی عزیزم بنظرتون بهتر نیس ی گروه توی تلگرامی چیزی باشه برای این پرسش و پاسخ ها/ اینجوری سخته ادم کمتر میاد پای نت که صفه باز کنه و...
مررسی P:> P:> P:>
[/size]

mehranerajabali

کاربر نیمه‌فعال

سلام ..
من امسال سوم تجربیم اگه از امسال شروع کنم برای کنکور خواندن نتیجه میگیرم؟؟؟

Sent from my SM-E700F using Tapatalk

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

اینجور سوالات کلی جواب مشخصی ندارن. چون معنیِ "شروع کردن برای کنکور" هم حتی متفاوته در نظر افراد ، مثلاً یه نفر از اول در حد مدرسه درس می خونده ولی تست نمی زده و برای اون ، شروع کردن واسه کنکور یعنی تست زدن و برنامه ریزی و افزایش ساعت مطالعه . درحالی که ممکنه کسی کلاً بی اهمیت بوده باشه به درسش و تازه بخواد شروع کنه به اهمیت دادن به درس ! و اینکه ، خُب ، شما نتیجه گرفتنُ چی محسوب می کنید ؟ رتبه تک رقمی یا سه رقمی یا قبولی یه رشته خاص و ... ؟ و شرایط این ها با هم متفاوته مسلماً . اما ، شما در هر شرایطی باشید یه چیز مسلمه ، اینکه با تلاش می تونید وضعیت خودتونُ بهبود ببخشید . و اگه می بینید نسبت به هدفی که دارید الآن در شرایط مناسبی نیستید نیاز دارید بیشتر تلاش کنید و هدفمند تلاش کنید .
به طور کلّی ولی ، اگه کسی از من بپرسه از سال سوم دیر نیست میگم قطعاً نیست : )
موفق باشید : )

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

تو مقدمه ی بازرگانی یه چیزی درمورد مهدکودک و کنکور نوشته بود...
آقا حتی سومم تستی کار نمیکنن و مفهومی و تشریحی کار میکنن (با این سیستم دوره ما چنتا دو رقمی و تعداد زیادی سه رقمی داد)
چه طرزشه؟

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

اما به نظر من از دوم سوم هم باید تست زد . تست آموزشی البته . برای اینکه با کتاب تست ها آشنا و باهاشون دوست بشید! و بفهمید از مطالبی هم که به نظرتون ساده میان میشه سوالات گیردار (!) طرح کرد . من خودم اصلاً با تست میونه خوبی نداشتم . و سال کنکورم خیییییییلی کم تست زدم . در صورتی که اگه از قبل آشتی می کردم با کتاب تست ها راحت تر بودم و عادت داشتم به تست . اما دو نکته :
1- اینایی که گفتم معنیش "به هر قیمتی تست زدن" نیست ، مسلماً اولویت اول فهمیدن و تمرین حل کردن بعد تستای آموزشی .
2- همینطورم اینکه من هیچ وقت نتونستم به قدر کافی تست بزنم معنیش این نیست که سال چهارم برای شروع تست زنی دیره . صرفاً برای افرادی شبیه من ممکنه سخت باشه یه دفعه روی آوردن به تست !

KH@TERE

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد

سلام من در فرمول نویسی خیلی مشکل دارم باید چیکار کنم؟؟؟ {-8 {-8 {-8

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

به نقل از KH@TERE :
سلام من در فرمول نویسی خیلی مشکل دارم باید چیکار کنم؟؟؟ {-8 {-8 {-8

وای منم چقد مشکل داشتم :| اصن هر چی استو بلد بودم ،ب همون اندازه فرمول نویسی حالیم نبود
این ی چیزه کاملا حفظیه ب نظرم
از کتابخونه تون خیلی سبز رو بگیر.ی کتاب تسته ک تهش ی درس نامه ی فوق العاده داره.کل فرمولا رو دسته بندی کرده ک راحت میتونی بخونی و یاد بگیری.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

فرمول نویسی رو صرفا حفظی یاد گرفتن سخته. و موندگاریشم کمه. مثلا فرمول مولکولهای آلی رو با توجه به اسمشون، خانواده شون و گروه های عاملیشون میشه راحت تر یاد گرفت و اصولی تر. مرور زیاد ، تست و تمرین هم عامل خیلی مهمیه. وقتی تست یا تمرین زیاد حل کنید مجبور میشید فرمولها و واکنش ها رو مرور کنید و خودبخود حفظ میشید. در کل مشکل داشتن در اینجور موارد حفظی بیشتر به خاطر تکرار کمه به نظر من.

Rezvan.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دوبار مرحله اول شیمی و زیست..یک بار ادبی:دی
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از arash.f :
اولا تست زدن کار فوق العاده ای نیست که بگیم یک سال دومی نتونه . اتفاقا خیلی هم بدرد میخوره خیلی نکاتی که تو تستا هست باید کلی تشریحی حل کنی تا بر بخوری بهشون .
توی همه ی درسا هم هیچ مشاوری نمیگه مثلا وقتی میخوای تستای یه مبحثو شروع کنی برو زمان بگیر از اول تستا !! اول باید تست رو به صورت آموزشی و بدون زمان زد (بررسی کامل تست )! بعد که 80 % راه افتاد دست آدم بره زمان بگیره .
کلا به تکراری شدن سوال هم اعتقادی ندارم .. الات تست دوم بزنی عمرا تا دو سال دیگه یادت بمونه .. ولی یه پیش زمینه نسبت بهش پیدا میکنی و تو پیش با یه مرور میتونی خیلی بهتر کار کنی .

من فک کنم منظور ایشون روش های تستی بود مثل رد گزینه یا راه حل های میانبر که به نظر منم اصلا درست نیست ی سال دومی حتما اینارو بلد باشه ولی اینکه تست بزنه خیلییی هم خوبه و اصلا لازمه ولی به شرط اینکه تست مکمل یادگیریش باشه مثلا برای ریاضی و فیزیک واقعا جزیی از یادگیریه حالا برای هر پایه ای :-"

بالا