• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات ثبت نام دانشگاه

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT
پاسخ : سوالات و مشکلات ثبت نام دانشگاه

آها يه چيزى!من نميدونم سيستم هر دانشگاهى چطوريه ولى به ما يه فرمى ميدادن كه بايد اطلاعاتمونُ تأييد ميكرديم و اين ها.اگر به شمام همچين چيزى دادن به يك مسئله اى دقت كنيد كلاً اونم اينكه اطلاعاتتون كاملاً درست باشه.واسه من تراز كُل م رُ جاى رتبه كشوريم نوشته بود و فقط ميتونستم با خنده عصبى از صحنه روزگار محو شم. :)) بهشون همونجا بگيد درست كنن. (:

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Fateme.RMA :
دوستان، تصویری که در اینجا مشاهده میکنین یک عدد کارنامه سبز هستش :D کارنامه سبز چندوقت دیگه میاد رو سایت و بهتون نشون میده که با هر کدرشته، چند نفر فاصله داشتین. عددی که تحت عنوان رتبه داوطلب نوشته، نشون میده که شما بین کسایی که اون رشته رو انتخاب کردن نفر چندم هستین. آخرین رتبه قبولی هم که آخرین نفریه که قبول شده از بین کسایی که اون رشته رو انتخاب کردن! اختلاف این دوتا عدد، فاصله ی شما با اون کد رشته رو نشون میده. مثلا تو این کارنامه، طرف با انتخاب 49امش فقط یک نفر فاصله داشته و مثلا اگر اون یک نفر این رشته رو انتخاب نمیکرد، این فرد به جاش قبول میشد. اون انتخاب 51ام که ستاره داره، انتخابیه که طرف قبول شده. اصل کار، اون انتخاب های بعد از شماره 51 ن. نشون میده که شما اون رشته ی پایین رو اگر بالاتر میزدین قبول میشدین یا نه. مثلا طرف اینجا انتخاب 54امش رو قبول شده.

75113788158715529065.png

بعد از اینکه رفتین دانشگاه و یک ترم خوندین (البته شنیدم دانشگاه به دانشگاه فرق داره این قضیه. بعضی جاها باید دو ترم بخونین) میتونین مراجعه کنین به سازمان سنجش و بعدشم با موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد، تغییر رشته بدین. این نوع تغییر رشته دادن، معدل بالا نمیخاد ضمنا. بالای 12 باشین کفایت میکنه. اگر دانشگاه یکی باشه و فقط تغییر رشته بخواین بدین باز کار راحت تره و زیاد اذیت نمیکنن.
راستی، رشته هایی که در حد 2-3 نفر باهاشون فاصله دارین با یه مقدار پارتی و پول و دوندگی، ممکنه قبول کنن که تغییر رشته بدین. یکی از دوستای من بعد از 3ترم تونست به رشته ای که 2نفر باهاش فاصله داشت تغییر رشته بده! حواستون باشه و تلاشتون رو بکنین براش به هرحال. :D

خب اگه دانشگاه اولیو ثبت نام کرده باشه تکلیفش چی میشه ؟
نیاز ب مکاتبه اینام نیست یا سنجش ؟ با پرینت این کارنامه ورجوع ب دانشگاه مثلن شماره 54 حله همه چی ؟

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadlove :
خب اگه دانشگاه اولیو ثبت نام کرده باشه تکلیفش چی میشه ؟
نیاز ب مکاتبه اینام نیست یا سنجش ؟ با پرینت این کارنامه ورجوع ب دانشگاه مثلن شماره 54 حله همه چی ؟
هیچی نمیشه. بسته به قانون دانشگاه، یک یا دو ترم میخونه و بعد اقدام میکنه برای تغییر رشته.
همه چی بستگی به دانشگاه داره. یکی از دوستای من به کرمان میخاست بگیره گفت از سنجش هم باید نامه میگرفتم :-? ولی اصل ش همون موافقت دانشگاه مبدا و مقصده.

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از Fateme.RMA :
دوستان، تصویری که در اینجا مشاهده میکنین یک عدد کارنامه سبز هستش :D کارنامه سبز چندوقت دیگه میاد رو سایت و بهتون نشون میده که با هر کدرشته، چند نفر فاصله داشتین. عددی که تحت عنوان رتبه داوطلب نوشته، نشون میده که شما بین کسایی که اون رشته رو انتخاب کردن نفر چندم هستین. آخرین رتبه قبولی هم که آخرین نفریه که قبول شده از بین کسایی که اون رشته رو انتخاب کردن! اختلاف این دوتا عدد، فاصله ی شما با اون کد رشته رو نشون میده. مثلا تو این کارنامه، طرف با انتخاب 49امش فقط یک نفر فاصله داشته و مثلا اگر اون یک نفر این رشته رو انتخاب نمیکرد، این فرد به جاش قبول میشد. اون انتخاب 51ام که ستاره داره، انتخابیه که طرف قبول شده. اصل کار، اون انتخاب های بعد از شماره 51 ن. نشون میده که شما اون رشته ی پایین رو اگر بالاتر میزدین قبول میشدین یا نه. مثلا طرف اینجا انتخاب 54امش رو قبول شده.

75113788158715529065.png

بعد از اینکه رفتین دانشگاه و یک ترم خوندین (البته شنیدم دانشگاه به دانشگاه فرق داره این قضیه. بعضی جاها باید دو ترم بخونین) میتونین مراجعه کنین به سازمان سنجش و بعدشم با موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد، تغییر رشته بدین. این نوع تغییر رشته دادن، معدل بالا نمیخاد ضمنا. بالای 12 باشین کفایت میکنه. اگر دانشگاه یکی باشه و فقط تغییر رشته بخواین بدین باز کار راحت تره و زیاد اذیت نمیکنن.
راستی، رشته هایی که در حد 2-3 نفر باهاشون فاصله دارین با یه مقدار پارتی و پول و دوندگی، ممکنه قبول کنن که تغییر رشته بدین. یکی از دوستای من بعد از 3ترم تونست به رشته ای که 2نفر باهاش فاصله داشت تغییر رشته بده! حواستون باشه و تلاشتون رو بکنین براش به هرحال. :D
آخه یه بخش نامه ای هم هست که مثه این که جدیده که میگه از دانشگاه های شهر تهران نمیشه به هم دیگه انتقالی گرفت
یعنی فک میکنم حتی اگه تو کارنامه سبز هم قبول شده باشی رشته بعدی رو . من همین چند روز پیش امیرکبیر پرسیدم از آموزش برا یکی از دوستام اینو گفت . راه حل ثانویه اینه که الان به سنجش مراجعه بشه و اون جا اعلام اشتباه در انتخاب رشته و انتخاب اولویت های بعدی بشه . البته نمیدونم اینم چقد موفقیت آمیزه . دوستم انجام داده منتظره ببینه چی میگن .

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

کارنامه ی سبز (=سفید صورتی) که میگن اینه ؟ :D
خوابگاه بهمنیا چطوریه قضیه ش ؟ همون موقع ثبت نام مشخصه که کدوم اتاقیم یا چون بهمنی هستیم اتاقای شلوغ واسمون می مونه ؟ کلاً خوابگاه کاملاً تصادفیه کجا بیفتی یا اگه زودتر ثبت نام کنی و ... اتاق بهتری گیرت میاد؟!

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Fateme.RMA :
هیچی نمیشه. بسته به قانون دانشگاه، یک یا دو ترم میخونه و بعد اقدام میکنه برای تغییر رشته.
همه چی بستگی به دانشگاه داره. یکی از دوستای من به کرمان میخاست بگیره گفت از سنجش هم باید نامه میگرفتم :-? ولی اصل ش همون موافقت دانشگاه مبدا و مقصده.

اگه ب مبدا ربط داره شخصن بدبختم :د

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من یه فرم رو اشتباه وارد کردم ...
به جای فرم ثبت نام اولیه، یه فرم دیگه رو آپلود کردم
فرصت اصلاح میذارن؟ :D
پ.ن: دانشگاه تهران *-:

amir7

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از خاطه ره :

مگه ثبت نام الکترونیکی دانشگاه تهران از چهارشنبه شروع نمیشه؟ :|

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از خاطه ره :
اره. بررسی که کردن تمام اشکالات رو میگن و وقت میدن اطلاحش کنین.
به نقل از قـاصـدکـــ :
کارنامه ی سبز (=سفید صورتی) که میگن اینه ؟ :D
خوابگاه بهمنیا چطوریه قضیه ش ؟ همون موقع ثبت نام مشخصه که کدوم اتاقیم یا چون بهمنی هستیم اتاقای شلوغ واسمون می مونه ؟ کلاً خوابگاه کاملاً تصادفیه کجا بیفتی یا اگه زودتر ثبت نام کنی و ... اتاق بهتری گیرت میاد؟!
به دانشگاهت بستگی داره (که من از مشهد اطلاعی ندارم) ولی حتما برای خوابگاه از الان اقدام کنین. هم اتاقی من بهمنی بود ولی مهر موقع ثبت نام واسه خوابگاه فرم ها و ... رو پر نکرده بود و مجبور شد یک ترم بره خوابگاهی جدا از بچه های ورودی خودشون.

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

"نشانی و تلفن اضطراری" واسه کجا رو من بدم اخه؟!

شیما2

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به جای کارت ملی صفحه ۱ و ۲ شناسنامه قبوله؟
و زمان مدرک پیش دانشگاهی رو کی باید بنویسیم؟

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از E.A.G.L.E :
به جای کارت ملی صفحه ۱ و ۲ شناسنامه قبوله؟
کارت ملی موقت باید بگیری..تو صفحه های قبل نوشتن راجع بهش

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من کارت ملی نداشتم و هیچ اتفاقی ـم نیفتاد. فقط خانومه پرسید ازم کارت ملی نداری؟ گفتم نه! :-"

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از مریم :
من کارت ملی نداشتم و هیچ اتفاقی ـم نیفتاد. فقط خانومه پرسید ازم کارت ملی نداری؟ گفتم نه! :-"
تو ثبت نام اینترنتی بعضی از دانشگاها باید اسکنشو اپلود کنیم
مثلا دانشگاه ما میخواد

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

آقا من کارت ملی موقت ندارم :/ همون صفحه شناسنامه مُ آپلود می کنم :/ چون عجله دارم امروز ثبت نام کنم حتماً :/
+ گواهی سال ماقبل دیپلم یعنی کارنامه دوم دبیرستانمون ؟
++ ریسایز کنم عکسا رو مشکلی پیش نمیاد ؟! حجمشون زیاده آخه آپلودش طول می کشه .

الان دیدم سایت علوم پزشکی مشهد باز نمیشه :/ دیشب باز میشدا . کسی نمی دونه مشکلش چیه ؟ :/
#خوش شانس که میگن منم :/

بعداً نوشت : الآن ثبت نام کردم خودم X_X تاریخ اخذ دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی رو تاریخ صدور ِ گواهی هام وارد کردم X_X فکر می کنن من امتحان نهایی های دِی رو دادم حتماً X_X باید برم دانشگاه بگم درست کنن X_X یه کوه از برگه های پرینت گرفته شده هم جلومه X_X چقد مزخرف بود فرآیندش X_X

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
هیچی ...
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
مهندسی

خوابگاه میخوام تو تهران ... برای دانشگاه تهران شمال تو پاسداران

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Niloof@r :
اره. بررسی که کردن تمام اشکالات رو میگن و وقت میدن اطلاحش کنین.
فرم ثبت نام اولیه رو منم نمیدونم کدومه .فکر کردم فرم مشخصات پذیرفته شدگان منظوره ،درسته؟

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Paris.A :
تو ثبت نام اینترنتی بعضی از دانشگاها باید اسکنشو اپلود کنیم
مثلا دانشگاه ما میخواد
اره دانشگاه مام میخواست.
ستاره م خورده بود. عکس صفحه اول شناسنامه رو فرستادم براشون تو توضیحات نوشت کارت ملی در دست اقدام میباشد
و صفحه اول شناسنامه به جای ان فرستاده شد.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب اینکه برا پزشکی مهر اصفهان اخرین رتبه قبولی 6 ه و رتبه من 12
و بهمنش اخرین قبولی 20 ه یعنی چی؟!
اخه مگه میشه 6 نفر زده باشن فقط :/
رو چه حسابی؟..

خب جذابیت ها ادامه داره..
دندون و مهر پزشکی مشهد با اختلاف زیادی نیووردم،
عوضش دندون اصفهان رو اوردم!
چقدر امسال جالب شده..واو..

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

بعد از علوم پایه از دانشگاه غیرنوین به دانشگاه نوین میشه انتقالی گرفت؟

بالا