• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

melika15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

به نقل از مـیـنـا :
تا حد امکان کلاس خصوصی نرین.
دی وی دیای معلمای شاخ مثل کرامت وبازرگان بهتره.
روش تشریحی کار کنید.
همین روش تستی ها امسال منو بد بخت کرد تو فیزیک :-<
رو محاسباتتون خیلی کار کنین این چند سال کنکور اخیر دیگه روش تستی به نظرم کارساز نیس
صد تا روش تستی هم بلد باشین بازم محاسبات حرف اولو میزنه
همین روش تستی که مینا میگه اینا همش دلخوشیه به نظرم مخصوصا تو فیزیک به جای اینکه بشینین صدتا روش تستی حفظ کنین صد تا فرمول حفظ کنین که صد درصد مطمعن باشین سر کنکور همه رو با هم قاطی میکنین[nb]خودم امتحان کردم سر ازمونای کانون دیگه کنکور که استرس خاص خودشو داره[/nb]صرفا فیزیکو سعی کنین بفهمین عمقی درکش کنین بشینین رو سوالاش فک کنین حتی اگه وقت زیادی بگیره چیزی که با فکر خودتون بهش رسیدین مطمعن باشین سر کنکور که هیچی مدت بیشتری حتی تو ذهنتون میمونه

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

ببینین کنکور رو با کتابایی مثل گاج مقایسه نکنین.
من واسه فیزیک کلاس خصوصی رفتم.خدا میلیون تومن هم پول دادم. جزوشم الان عکس بگیرم بذارم باورتون نمیشه برای چند فصله.
چون خیلی خیلی قطوره....همش هم فیزیک میخوندم.
ولی چی شد؟درصدم افتضاححححححححححح بود.
معلم راه حل تستی میگفت برای هر تیپ سوال .منم میدیم سوالو بدون استفاده از خودکار وذهنی حل میکنم خیلی خوشحال میشدم.
موقع تمرین هم که از گاج تست میزدم جواب میدادن روش ها.
ولی کنکور :)) کلن نصفشون یادم رفتن بخاطر استرس.نصف بقیشونم یا نمیشد با روش تستی حل کنی.یا اگه حل میکردی اشتباه میشد جوابت.
امسال فیزیک خیلی خیلی مفهومی بود.سالای قبل روشهای تستی جواب میدادن.ولی امسال نه.سال بعدم ریاضی قطعن عوض میشه تیپش.
پس کلن بیخیال روش تستی شین.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

مفهومُ بگیرین اوّل ! تو درسایی مثل فیزیک و ریاضی این مسئله مهم تره . باید روی مفاهیم تسلط داشته باشید کاملاً . فرضاً من یه سوال از ریاضی کنکور 94 ، و یه سوال از فیزیکش رو یادمه که 30 ثانیه هم وقت نمی گرفت ولی اگه مفهوم سوالُ نمی فهمیدی هیچ ایده یی نداشتی برای حلش .
و امّا ، در کنار مفهوم از تمرین و تست غافل نشید . کلاً به نظر من اگه می خواین خوب عمل کنین توی کنکور ، باید ِ باید هر دو رکن ِ مفهوم و تمرین ُ داشته باشید ، یکیش به تنهایی راه به جایی نمی بره . مثال هایی از افرادی که فقط یکی از اینا رو داشتن و موفق نشدن هم هست فراوون . فرضاً ، برای من درک مفاهیم خیلی مهم بود . نه فقط سال کنکور ، همیشه . ولی ، تست زدن و تمرین ِ چندین باره ی یه مطلب برای یاد گرفتن راه های سریع تر و کوتاه شدن ِ زمان حل رو مرگ ِ خودم می دونستم! با تمرین و تست میونه خوبی نداشتم . برای همین فیزیک کنکورمُ خراب کردم و ریاضیمم درصد خیلی پایین تری از اطلاعاتی که داشتم زدم . نمونه های دیگه یی هم هستن که فقط به راه حل های کوتاه و تستی اکتفا کردن و نتیجه نگرفتن . پس ، هر دو رو با هم داشته باشید .
شفاف سازی راجع به مفهوم ِ "راه حل کوتاه و تستی" : به نظر من ، باید وقتی سراغ راه حل های کوتاه برین که قبلش روی راه حل های کامل و تشریحی مسلط باشین . راه حل کامل این حُسنُ داره ، که شما می فهمین اصلاً سوال چی هست و مراحل فکر کردن راجع به حل سوال چطوریه ! ولی اگه به این عادت کنین که : " اگه سوال ِ ایکسُ پرسیدن از راه ِ y میرم و اگه فلان جور پرسیدن از راه ِ فلان و ..." هیچ فایده یی نداره اگه قبلش راه های تشریحی رو خوب نشناسید . چون ، هزار جور سوال میشه طرح کرد . آیا می خواین برای همه ، روششو حفظ کنین ؟؟ و چه تضمینی هست که کنکور سوالی با ایده ی جدید مطرح نکنه ؟ و شما گیج بشید ؟؟ پس چاره ای جز شناختن مراحل حل ، و درک مفهوم ، و بعد یادگیری روش های سریع برای تسلط بیشتر ، نمی مونه . در واقع کسی که از مبحثِ مورد مطالعه ش درک خوبی به دست اورده ، حتی همون راه های کوتاه و تستی رو هم بهتر می فهمه . چون بالاخره اونا هم از رو هوا گفته نشدن که ! پشت همشون تحلیل هست. و با سوال زیاد حل کردن و خوندن ِ پاسخ های تشریحیشون در مراحل اوّلیه ی تست زنی (چون عید و اینا دیگه فرصت ندارین همه ی راه های پاسخ نامه ها رو بخونین ) و بعدشم هِی تمرین کردن ، درصد موفقیت خیلی بالاست : )

temppppp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از قـاصـدکـــ :
مفهومُ بگیرین اوّل ! تو درسایی مثل فیزیک و ریاضی این مسئله مهم تره . باید روی مفاهیم تسلط داشته باشید کاملاً . فرضاً من یه سوال از ریاضی کنکور 94 ، و یه سوال از فیزیکش رو یادمه که 30 ثانیه هم وقت نمی گرفت ولی اگه مفهوم سوالُ نمی فهمیدی هیچ ایده یی نداشتی برای حلش .
و امّا ، در کنار مفهوم از تمرین و تست غافل نشید . کلاً به نظر من اگه می خواین خوب عمل کنین توی کنکور ، باید ِ باید هر دو رکن ِ مفهوم و تمرین ُ داشته باشید ، یکیش به تنهایی راه به جایی نمی بره . مثال هایی از افرادی که فقط یکی از اینا رو داشتن و موفق نشدن هم هست فراوون . فرضاً ، برای من درک مفاهیم خیلی مهم بود . نه فقط سال کنکور ، همیشه . ولی ، تست زدن و تمرین ِ چندین باره ی یه مطلب برای یاد گرفتن راه های سریع تر و کوتاه شدن ِ زمان حل رو مرگ ِ خودم می دونستم! با تمرین و تست میونه خوبی نداشتم . برای همین فیزیک کنکورمُ خراب کردم و ریاضیمم درصد خیلی پایین تری از اطلاعاتی که داشتم زدم . نمونه های دیگه یی هم هستن که فقط به راه حل های کوتاه و تستی اکتفا کردن و نتیجه نگرفتن . پس ، هر دو رو با هم داشته باشید .
شفاف سازی راجع به مفهوم ِ "راه حل کوتاه و تستی" : به نظر من ، باید وقتی سراغ راه حل های کوتاه برین که قبلش روی راه حل های کامل و تشریحی مسلط باشین . راه حل کامل این حُسنُ داره ، که شما می فهمین اصلاً سوال چی هست و مراحل فکر کردن راجع به حل سوال چطوریه ! ولی اگه به این عادت کنین که : " اگه سوال ِ ایکسُ پرسیدن از راه ِ y میرم و اگه فلان جور پرسیدن از راه ِ فلان و ..." هیچ فایده یی نداره اگه قبلش راه های تشریحی رو خوب نشناسید . چون ، هزار جور سوال میشه طرح کرد . آیا می خواین برای همه ، روششو حفظ کنین ؟؟ و چه تضمینی هست که کنکور سوالی با ایده ی جدید مطرح نکنه ؟ و شما گیج بشید ؟؟ پس چاره ای جز شناختن مراحل حل ، و درک مفهوم ، و بعد یادگیری روش های سریع برای تسلط بیشتر ، نمی مونه . در واقع کسی که از مبحثِ مورد مطالعه ش درک خوبی به دست اورده ، حتی همون راه های کوتاه و تستی رو هم بهتر می فهمه . چون بالاخره اونا هم از رو هوا گفته نشدن که ! پشت همشون تحلیل هست. و با سوال زیاد حل کردن و خوندن ِ پاسخ های تشریحیشون در مراحل اوّلیه ی تست زنی (چون عید و اینا دیگه فرصت ندارین همه ی راه های پاسخ نامه ها رو بخونین ) و بعدشم هِی تمرین کردن ، درصد موفقیت خیلی بالاست : )
مسله ای که هست ضریب کم درس ریاضی و فیزیک برای تجربیا و حجم زیاد و وقتگیر بودنش هست چه طور هم مفهوم و هم تمرین... چه وری میشه ریاضی و فیزیک رو جمع کرد.،

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Hitman :
مسله ای که هست ضریب کم درس ریاضی و فیزیک برای تجربیا و حجم زیاد و وقتگیر بودنش هست چه طور هم مفهوم و هم تمرین... چه وری میشه ریاضی و فیزیک رو جمع کرد.،
دست کم نگیرین ریاضی و فیزیکو . گاهی همینا میتونن نجات دهنده باشن . چون تو زیست و شیمی اوردن درصد بالا خ سخته زیاد مطمئن نباشین حتی اگه ازمونو بالا میزنین .

یه روز در میون 1 ساعت و نیم ریاضی/ یک ساعت و نیم فیزیک
و اگه هر روز جفتشو هم بخونین چ بهتر ک خودم هر روز میخوندم سال دوم

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از Hitman :
خُب ، ببینید ، اگه نتیجه می خواین باید براش تلاش کنین . منم نظرم اینه که تجربی ها وقت بیشتری به زیست اختصاص بدن ، ولی گوش دادن سر کلاس و فعال بودن و سعی کردن به یادگیری مفاهیم ، خیلی بهتر از اینه که قید ریاضی و فیزیکُ به خاطر ضریب کم ترش بزنین . همونطور که مهرناز گفت ، با یه برنامه ی منظم بخونیدشون . سرسری نگیرید چون ضریبش کمه . و تا جایی که میشه - و به درس های دیگه تون لطمه نمی زنه - براشون تلاش کنید و وقت بذارید .
یه نکته ی مهم :
اینکه میگم مفهوم و تسلط و غیره ، فکر نکنین با یه بار خوندن - حالا هرچقدرم خوب خوندن- اون تسلط و اینا به دست میاد . تکرار برای تسلط شرطه . پس ، به نظر من بهترین کاری که میشه کرد اینه که اول سعی کنیم که بفهمیم اصلاً چی داریم می خونیم و یه درکی ازش داشته باشیم . بعد سوال حل کنیم اونم تشریحی و با راه حل . بعدش ، اگه آزمونی چیزی مث قلمچی - که برنامه ش کامل باشه و پوشش بده همه چی رو - میریم ، حتماً طبق برنامه ش ، از اون مباحث تعدادی هم تست حل کنیم . و اوایل که تست می زنیم راه حل تشریحی ها رو بخونیم حتما . چون روشای جالبی پیدا میشه توشون که خیلی می تونه کمک کننده باشه . حالا می گذره و اون مبحث دوباره تو آزمونای دوره یی میاد . دوباره تست می زنیم و سعی می کنیم تو دفعات بعدی تست زدنمون ، مهارت هامونُ به کار ببریم . از بهمن و اینا هم تستامونُ یا حداقل یه بخشی از تستامونُ زماندار می زنیم .
در واقع مهم ترین مطلب اینه که یه مبحثُ هرگز ول نکنید اگه می خواید به سوالش جواب بدید ، و اصرارم نداشته باشید که دفعه اول همه چیزشو یاد بگیرید . اگه با برنامه ( حالا کانون یا هر برنامه ای که قبولش دارید ) پیش برید و مباحثُ کنار نذارید ، هر دفه که می خونید احساس می کنید که چیزای بیشتری ازش یاد می گیرید و براتون شفاف تر میشه قضیه .

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

من هیچ انگیزه ای ندارم ! کسی راهکاری نداره؟ بدجوری به در بسته خوردم !

temppppp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از دل هیچکی مث من غم نداره :
من هیچ انگیزه ای ندارم ! کسی راهکاری نداره؟ بدجوری به در بسته خوردم !
یکی از راه های که من خودم استفاده می کنم اینه که کتابهای انگیزشی می خونم که الاماشالله تو بازار زیاده کتابهایی که افراد از منفی صفر به اوج رسیدند
مطالعه کتاب انگیزه پایدار ایجاد می کنه

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

نيازمن د راهنمايي فوريييي

من تصميم گرفتم پشت بمونم براي پزشكي شيراز
تازه از سنبه ميخوام جدي شروع كنم . مشكلم اينه كه نميدونم كدوم كتاب تستا عوض شده و ديگه نميتونم از كتاب تستاي پارسالم استقاده كنم
خواهشا هر كي ميدونه كمك كنه
به خصوص كتاباي گاج نقره اي فيزيك و رياضي ، مبتكران بازرگان ، زيست الگو و زيست گاج نقره اي

يه حسي بهم ميگه كتاب تستا خيلي بايد تغيير كرده باشه چون سبك كنكور نود و چهار تغيير كرد

+ كتاب عالي واسه فيزيك و شيمي به جز گاج فيزيك و مبتكران بازرگان چي سراغ دارين كه سوالاش در حد كنكور نود و چهار يا يكم حتي سخت تر باشه؟

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از @RMIN@ :
نيازمن د راهنمايي فوريييي

من تصميم گرفتم پشت بمونم براي پزشكي شيراز
تازه از سنبه ميخوام جدي شروع كنم . مشكلم اينه كه نميدونم كدوم كتاب تستا عوض شده و ديگه نميتونم از كتاب تستاي پارسالم استقاده كنم
خواهشا هر كي ميدونه كمك كنه
به خصوص كتاباي گاج نقره اي فيزيك و رياضي ، مبتكران بازرگان ، زيست الگو و زيست گاج نقره اي

يه حسي بهم ميگه كتاب تستا خيلي بايد تغيير كرده باشه چون سبك كنكور نود و چهار تغيير كرد

+ كتاب عالي واسه فيزيك و شيمي به جز گاج فيزيك و مبتكران بازرگان چي سراغ دارين كه سوالاش در حد كنكور نود و چهار يا يكم حتي سخت تر باشه؟
زیست کتاب درسی عوض شده برای همین زیست الگو تغییر داشته
مبتکران پیش نصفه شده فصل اول 200 تا تست و فصل دوم 200 تست و یه سری قسمتای زیادی مثل تجزیه KNO3 در دمای بالا 500 و تهیه صابون حذف شده
برای فیزیک خیلی سبز آخر شهریور یک مجموعه چهار جلدی میده که احتمالا سخت ترین کتاب فیزیک موجود بشه
فیزیک پایه جلدش تغییر کرده :D ولی تستاش همونه
فیزیک پیش که فقط یک ضمیمه کنکور 94 اضافه شده
برای شیمی2 من الگو دارم امسال تازه چاپ شده واقعا سخته حتی از شیمی فار سختتر ولی آموزش خوبی نداره و پاسخنامش خیلی مختصره و تست کنکورش خیلی کمه بیشتر سوالات تالیفی در حد کنکور 94و93
شیمی آزمون فار 300 تا سوال جدید بهش اضافه شده
ریاضی خیلی سبز جامع درسنامش خیلی بهتر شده
ولی در کل تغییرات خیلی زیاد نبوده چون انتشارات خیلی هزینه نمیکنن تا یک کتاب کامل باز نویسی بشه فقط جلدش عوض میکنن روش میزنن ویژه کنکور95

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

ممنون از بالايي (;

كسي ميدونه اين شيمي مبتكران تكميلي چيه؟
سوالاش جديد تاليف شده يا اومده همون مندليف و سوال سخت تر هاي كتاب پارسالشو اورده تو اين كتاب؟

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از @rmin@ :
ممنون از بالايي (;

كسي ميدونه اين شيمي مبتكران تكميلي چيه؟
سوالاش جديد تاليف شده يا اومده همون مندليف و سوال سخت تر هاي كتاب پارسالشو اورده تو اين كتاب؟
اگه کتاب شیمی 3 دو جلدی مبتکران 93-92 رو دیده باشید , مندلیف های اون کتاب و سایر سوالات آورده شده و درسه قسمت سوالات استاندارد برای کار بیشتر ,یک سری سوال خارج عرف کنکور و مندلیف آورده شده. بااونکه من استفاده کردم اما به شما توصیه نمی کنم. خیلی بدردبخور نیستند به نظرم اگه تست بیشتر به جز کتاب تک جلدیش می خواهید کارکنید , کتاب آزمون شیمی پایه فار و شیمی پیش 1 فار که تازه چاپ شده است رو تهیه کنید. بچه هایی که فار رو کارکرده بودند اکثرا راضی بودن . فک کنم به زودی پیش 2 آزمون هم چاپ کنند.

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

این تاپیک فقط برای سوال ـای غیر درسی ـه.
برا سوال ـای درسی ـتون از زیرانجمن سوالات و اشکالات درسی استفاده کنین.سوال ـاتون راجع به کتاب ـای مختلف رو هم تو زیرانجمن منابع کنکور،تاپیک مربوط بپرسین.

• لایک
امتیازات: ----

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

من خیلی زبان فارسی کم کار کردم.
از حرف های شما هم راستش خیلی نگران شدم که نمی رسم!!!!!
چیکار کنم حالا؟؟؟؟ =(( :-ss :-ss

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از @@sin :
هرشب ی ربع از ی کتاب تست کار کن
خیلیم زیاده تازه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از @@sin :

کتاب امیر سالاری یا کتاب همایش ادبیات و زبان فارسیو بخر مبحث مبحث بخون و تستهاشونو بزن تا برات جا بیفته . بعد ک خوب یاد گرفتی هر روز تایم بگیر و هر بار یه مبحث بزن . 30 دقیقه وقت بذار.. اولا حتی شاید یه سوال 10 دقیقه وقتتو بگیره اما نترس سرعتت بالا میره :د 5 تا مبحثو هر 5 روز انگار مرور میکنی . بیشترم کنکورا رو کار کن بعد گزینه 2 ها بعد دیگه تالیفیا.. اونی ک کنکورا گرفتن ملاکه..
زبان فارسی اصن سخت نیست . مثل ریاضیه . حفظی نیست اصن . قلق دارع . اگه تو ریاضی اینا خوب باشی تو زبان فارسیم موفق خواهی بود نترس اصن :-" ظاهرش گندست . واج و تکواژ اینام میشه زد حتی ک بقیه نمیزنن.. ظاهرش ترسناکه فقط :D

• لایک
امتیازات: N!ma

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از @@sin :
برنامه بریز از اول مهر تا امتحان ـای ترم اول تموم کنی خوندن ـش رو.بعد از اون ـم طبق برنامه آزمون ـات تست ـای هر مبحث رو کامل کن.
زبان فارسی رو حذف نکنین لدفن؛تاثیر زیادی رو درصد ادبیات ـتون داره و درصد ادبیات ـتون تاثیر زیادی رو رتبه ـتون!

پ.ن:این از سری سوال ـایی بود که جاش این جا نبود. :-"

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

ببخشيد مدير. ميدونم جاش اينجا نيس ولي سوال كليه آخه :|

اين كتاباي " نسبتا دشوار،دشوار،دشوار تر " كانون كه جديد اومده خوبه؟
اگه خوبه كدوم درساش؟
كلا كسي راجبشون اطلاعي داره ممنون ميشم بگه

بازم عذر ميخوام اگه جاش اينجا نبود

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

به نقل از @rmin@ :
اين كتاباي " نسبتا دشوار،دشوار،دشوار تر " كانون كه جديد اومده خوبه؟
اگه خوبه كدوم درساش؟
خودِ آ.قلم چی ک ازش تعریف میکرد :-"
ولی اصلا یادم نیس چی میگفت :D
:-اسپم
آها بسته ب میانگین ترازت ی قسمتی از کتاب واست مناسبه
نسبتا دشوارش واسه تراز ۵۰۰۰ بود فک کنم
دیگه مغزم بیشتر از این یاری نمیکنه
برو اینو ببینhttp://www.kanoon.ir/Article/95691

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام بچه ها ممنون میشم یکی که لغتای اخر کتاب ادبیاتو شماره درسشو نوشته عکس بگیره بزاره خیلی نیاز دارم مرسی :) :)

بالا