• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره برای خرید انواع کامپیوتر و لپ تاپ

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش
پاسخ : مشاوره برای خرید انواع کامپیوتر و لپ تاپ

به نقل از Jok3r :)) :
سلام به همه
اگه كسي كمك كنه ممنون ميشم x:

يه لپ تاپ واسه يه دانشجو ليسنانس مهندسي كامپيوتر...
قيمت هم دو رو وراي 3 تومن
بعد اهل بازي هم نيستم خيلي...

پيشاپيش متشكر
به نقل از فاطمه خانوم :
یکی هم به من یه لپ تاپ حدود سه تومن که سبک باشه معرفی کنه و مناسب برای مهندسی کامپیوتر.
خودم نظرم رو ایسوسN551 بود اما هم قیمتش یکم بالاست و هم سنگینه.
کسی نظر دیگه ای نداره؟

پیشنهادام اینا هستن ولی به صورت کلی cpu سری U نگیرید(مدلشو مینویسن معمولا) نه که بد باشه ها! مصرف انرژیشون خیلی کم میشه ولی کاراییشونم به نسبت کم میشه! گرافیک چون خیلی مهم نیست کاری نداریم ولی خب سیستمی که دارید اینقدر خرجش میکنید اصولا گرافیکشم خوبه (جز اینکه اپل باشه :)) :))) رم هم از 4 بیشتر باشه بهتره یا میتونید 4 بگیرید یه بهش رم اضافه کنید.
msi

lenovo E531

اگر پیدا کنید، z5070 با اون سی پی یو که گفتم هم خوبه!

به نقل از Lily Delicated :
خب حالا من بین مک بوک ایر 2015 و لنوو تینک پد موندم. کاملا با هم متفاوتن!یکی کانفیگ عالی با وزن 2.5 کیلو حدودا و صفحه مات و باطری متوسط. اون یکی فوق العاده سبک با کانفیگ قانع کننده و صفحه براق.

من به شخصه کلا محصولات اپل رو انتخاب نمیکنم چون هزینه خیلی زیادی رو الکی میگیرن! اون صفحه مات رو هم میتونید توی مغازه ها بپرسید، با همون کانفیگا شاید صفحه براقشم پیدا بشه!

به نقل از قـاصـدکـــ :
یک و نیم در نظر دارم هزینه کنم . ولی خُب سبک بودنش و اینا برام مهم تره . استفاده ی حرفه ای هم نمی خوام بکنم ، در حد کارای معمول ِ دانشجویی مثلاً . ( مهندسی نیست رشته م )

من کانفیگ اون لپتاپی که گفتید رو نمیدونم، ولیاین یا این گزینه های خوبی هستن!

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

ی لپتاپ کوچیک و سبک ک دور و ور 2 یا 2.5 تومن چی پیشنهاد می کنین ک تا حدود 5 سال خوب کار کنه؟

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از farhid :
ی لپتاپ کوچیک و سبک ک دور و ور 2 یا 2.5 تومن چی پیشنهاد می کنین ک تا حدود 5 سال خوب کار کنه؟

یه سوال! 5سال چیکار بخواید باهاش بکنید؟ یعنی کاربرد لپتاپ چیه واستون؟

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

مدل lenovo y50 برای یه مهندس کامپیوتر زیادیه یا خوبه؟؟ برای 4 5 سال لیسانس...

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

سری y لنوو بیشتر لپ تاپ های گیمینگ هستن اگه میخواید بازی هم بکنید لپ تاپ خوبیه اما اگه اهل بازی نیستین تینک پد ها براتون مناسب تره.

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از Lily Delicated :
سری y لنوو بیشتر لپ تاپ های گیمینگ هستن اگه میخواید بازی هم بکنید لپ تاپ خوبیه اما اگه اهل بازی نیستین تینک پد ها براتون مناسب تره.
نه اهل بازی نیستم ولی خیلی فیلم میبینم...نگاه کردم تینک پد صفحش حتی HD هم نبود...میشه لینک یه مدل خوبشو بدین...هر چی ارزون تر بهتر...

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

ببینید کلا لپ تاپ با این ویژگی ها اگه هست معرفی کنید...ممنون x:

وزن کم
خیلی فیلم میبینم بنابراین کیفیت صفحه خوب و ترجیحا صفحه بزرگ
باتری خوب
هر چی ارزون تر بهتر...
مهندس کامپیوتر قراره بشم...بنابراین مناسب برنامه نویسی و اینا
بازی نمیکنم...

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از خشـایار :
یه سوال! 5سال چیکار بخواید باهاش بکنید؟ یعنی کاربرد لپتاپ چیه واستون؟

کارای معمولی و احتمالا کدزدن
کارایی ک ی دانشجو می کنه دیگه البته مهندس کامپیوتر احتمالا
فیلم دیدن

کوچیک و سبک بودنش نسبتا مهمه

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

ببینید کلا لپ تاپ با این ویژگی ها اگه هست معرفی کنید...ممنون x:

وزن کم
خیلی فیلم میبینم بنابراین کیفیت صفحه خوب و ترجیحا صفحه بزرگ
باتری خوب
هر چی ارزون تر بهتر...
مهندس کامپیوتر قراره بشم...بنابراین مناسب برنامه نویسی و اینا
بازی نمیکنم...

بهتر نیست یه نگاهی به سری N ایسوس بندازی؟چون سری N ایسوس کیفیت صفحه نمایش و کیفیت صداش عالیه.از لحاظ سخت افزاری هم خوبند فقط یکم گرونند.

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از əlireza :
بهتر نیست یه نگاهی به سری N ایسوس بندازی؟چون سری N ایسوس کیفیت صفحه نمایش و کیفیت صداش عالیه.از لحاظ سخت افزاری هم خوبند فقط یکم گرونند.
بودجم دور و ور 2.5 ه...هر چی هم کم تر بهتر...

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

بودجم دور و ور 2.5 ه...هر چی هم کم تر بهتر...
خرج اضافه نکن اصلا این لپ تاپ خیلی خوبه (;
http://www.digikala.com/Product/DKP-22942/Acer-Aspire-E1-572G-74508G1TMnkk-15-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-Acer-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D8%B1-E1-572G-74508G1TMnkk-%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A
من خودم برا عموم خریدم خیلی خوبه :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از امیررضا رحمتی :
صفحه نمایش و اسپیکرهای این عالین. کیبورد و جنس بدنش هم خیلی خوبه. فقط موسش کمی کیفیتش پایینه. وزنش هم کم حساب نمیشه.

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از farhid :
به نقل از farhid :
کارای معمولی و احتمالا کدزدن
کارایی ک ی دانشجو می کنه دیگه البته مهندس کامپیوتر احتمالا
فیلم دیدن

کوچیک و سبک بودنش نسبتا مهمه
من مدل لپتاپ معرفی نمیکنم فقط میگم چی میخواید.
خوب من رشتتون رو متوجه نشدم اگه علوم کامپیوتر هست معمولا تو دوران دانشجویی جمعا 8 ساعت برنامه نویسی نمیکنند کلا.

یک برنامه‌نویس چی میخواد:

۱- من میگم یه صفحه کلید خوب! این مهمترین عضو لپتاپ واسه برنامه‌نویس واقعی هست نه گرافیک مهمه نه رم نه سی‌پی‌یو نه کیفیت صدا و ...! شما عمرا تو طول زندگیت برنامه‌ای بنویسی که رم کم بیاره. :D
باید صفحه‌کلیدی باشه که بشه عاشقش شد.مچ ها خوب بشینن و دست روش راحت باشه.اگه تو تایپ آماتور هستید و هنوز مجبورید به صفحه‌کلید نگاه کنید سعی کنید صفحه‌کلیدش دارای نور پس‌زمینه مناسب باشه البته این باعث نشه که تایپ ده انگشتی یاد نگیرید چون از ضروریات هست.ضمنا صدای صفحه کلید خیلی مهمه.چون به قول معروف «شب دراز است و قلندر(برنامه‌نویسا) بیدار!» پس باید صداش کم باشه اگه تو خوابگاه میمونید نباید صدای تایپتون هم اتاقیتون رو اذیت کنه.کلا دکمه هاش نرم باشه.

۲- سبک باشه یا بزرگ باشه؟! این انتخاب سختیه و باید خودتون انتخاب کنید ولی من بزرگ بودن رو انتخاب می کنم هر چند باید سختی حملش رو تحمل کنید.ولی من دوست دارم جای بیشتری تو صفحه نمایش داشته باشم شاید بخاطر ضعیف بودن چشمم.

۳-باتری مهم هست! باتری مهمه چون اگه بخواید جدی برنامه‌نویسی کنید معمولا نیاز به باتری برای اجرای اسلاید در کلاس و گروه‌ها و ... خواهید داشت.

۴-اینجا جای رم هست! اولویت چهارم به نظرم با رم هست.رم 6 گیگابایتی انعطاف ریخت و پاش در پروسه ها رو بهتون میده.

۵-کیفیت صفحه نمایش و مقدار نورش چیزی نیست که قابل چشم پوشی باشه مطمئن شید نور کافی و کیفیت کافی داره قراره چند سال بهش نگاه کنید پس به چشماتون فکر کنید.

۶-اگه گیمر نیستید نگران کارت گرافیک نباشید کارت گرافیک های هیبریدی که قابلیت سوییچ از بایوس رو دارن بهترین انتخاب هستن و البته باید بین انویدیا و ای‌ام‌دی هم انتخاب کنید ، من در این حالت میگم کیفیت انویدیا به جهنم من متن باز بودن ای‌ام‌دی رو انتخاب میکنم.

۷-قابلیت virtulizing machine داشته باشه چون امکان داره نیاز داشته باشید سیستم عامل های زیادی رو به صورت مجازی بالا بیارین.

۸-هازد: شما نمیتونید یه هارد 750 گیگابایتی رو با برنامه‌نویسی پر کنید مگه اینکه بخواین کالکشن فیلم‌های مرلین مونرو رو نگه دارین! یه توصیه 750 گیگا بایت بیشتر از کافی هست.اما بین ssd و hdd مطمئنا اس‌اس‌دی رو انتخاب کنید چون صدای کمتر و سرعت بیشتر میده و حرارت کمتر تولید میکنه و میزاره مچمون خنک باشه.

۹-همه‌ی چیز‌هایی که بهتون گفتم رو فراموش کنید و با توجه به جیب مامان و با‌با اولین لپتاپ مناسب رو بخرید.برنامه‌نویس های حرفه‌ای بهونه گیر نیستن.خوب من کامپیوترهای قدیمی سایت دانشگاه رو ترجیح میدم چون به یه شبکه وصل هست که میشه هر چی مینویسید رو همون لحظه رو شبکه تست کنید. :D

*در مورد مارک من اچ‌پی رو دوست دارم چون پول تجملات و زیبایی اپل رو ندارم.ولی هر لپتاپی باشه ترجیحا یه توزیع لینوکس مثل اوبونتو رو با ویندوز دوال بوت کنید.هکر های واقعی ابزار های واقعی میخوان!

*یه چیزه دیگه بدنه‌ی آلمینیومی بهتر هست هر کس جز این بگوید چرت میگوید.

*تاچ اسکرین و تاچ‌پد و بقیه چیزا بی‌اهمیت هستند من که خودم ترمینال رو باز میکنم تاچ‌پد رو غیر فعال میکنم وقتی میخوام تمرکز کنم!

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Doğrucu :
من مدل لپتاپ معرفی نمیکنم فقط میگم چی میخواید.
خوب من رشتتون رو متوجه نشدم اگه علوم کامپیوتر هست معمولا تو دوران دانشجویی جمعا 8 ساعت برنامه نویسی نمیکنند کلا.

یک برنامه‌نویس چی میخواد:

۱- من میگم یه صفحه کلید خوب! این مهمترین عضو لپتاپ واسه برنامه‌نویس واقعی هست نه گرافیک مهمه نه رم نه سی‌پی‌یو نه کیفیت صدا و ...! شما عمرا تو طول زندگیت برنامه‌ای بنویسی که رم کم بیاره. :D
باید صفحه‌کلیدی باشه که بشه عاشقش شد.مچ ها خوب بشینن و دست روش راحت باشه.اگه تو تایپ آماتور هستید و هنوز مجبورید به صفحه‌کلید نگاه کنید سعی کنید صفحه‌کلیدش دارای نور پس‌زمینه مناسب باشه البته این باعث نشه که تایپ ده انگشتی یاد نگیرید چون از ضروریات هست.ضمنا صدای صفحه کلید خیلی مهمه.چون به قول معروف «شب دراز است و قلندر(برنامه‌نویسا) بیدار!» پس باید صداش کم باشه اگه تو خوابگاه میمونید نباید صدای تایپتون هم اتاقیتون رو اذیت کنه.کلا دکمه هاش نرم باشه.

۲- سبک باشه یا بزرگ باشه؟! این انتخاب سختیه و باید خودتون انتخاب کنید ولی من بزرگ بودن رو انتخاب می کنم هر چند باید سختی حملش رو تحمل کنید.ولی من دوست دارم جای بیشتری تو صفحه نمایش داشته باشم شاید بخاطر ضعیف بودن چشمم.

۳-باتری مهم هست! باتری مهمه چون اگه بخواید جدی برنامه‌نویسی کنید معمولا نیاز به باتری برای اجرای اسلاید در کلاس و گروه‌ها و ... خواهید داشت.

۴-اینجا جای رم هست! اولویت چهارم به نظرم با رم هست.رم 6 گیگابایتی انعطاف ریخت و پاش در پروسه ها رو بهتون میده.

۵-کیفیت صفحه نمایش و مقدار نورش چیزی نیست که قابل چشم پوشی باشه مطمئن شید نور کافی و کیفیت کافی داره قراره چند سال بهش نگاه کنید پس به چشماتون فکر کنید.

۶-اگه گیمر نیستید نگران کارت گرافیک نباشید کارت گرافیک های هیبریدی که قابلیت سوییچ از بایوس رو دارن بهترین انتخاب هستن و البته باید بین انویدیا و ای‌ام‌دی هم انتخاب کنید ، من در این حالت میگم کیفیت انویدیا به جهنم من متن باز بودن ای‌ام‌دی رو انتخاب میکنم.

۷-قابلیت virtulizing machine داشته باشه چون امکان داره نیاز داشته باشید سیستم عامل های زیادی رو به صورت مجازی بالا بیارین.

۸-هازد: شما نمیتونید یه هارد 750 گیگابایتی رو با برنامه‌نویسی پر کنید مگه اینکه بخواین کالکشن فیلم‌های مرلین مونرو رو نگه دارین! یه توصیه 750 گیگا بایت بیشتر از کافی هست.اما بین ssd و hdd مطمئنا اس‌اس‌دی رو انتخاب کنید چون صدای کمتر و سرعت بیشتر میده و حرارت کمتر تولید میکنه و میزاره مچمون خنک باشه.

۹-همه‌ی چیز‌هایی که بهتون گفتم رو فراموش کنید و با توجه به جیب مامان و با‌با اولین لپتاپ مناسب رو بخرید.برنامه‌نویس های حرفه‌ای بهونه گیر نیستن.خوب من کامپیوترهای قدیمی سایت دانشگاه رو ترجیح میدم چون به یه شبکه وصل هست که میشه هر چی مینویسید رو همون لحظه رو شبکه تست کنید. :D

*در مورد مارک من اچ‌پی رو دوست دارم چون پول تجملات و زیبایی اپل رو ندارم.ولی هر لپتاپی باشه ترجیحا یه توزیع لینوکس مثل اوبونتو رو با ویندوز دوال بوت کنید.هکر های واقعی ابزار های واقعی میخوان!

*یه چیزه دیگه بدنه‌ی آلمینیومی بهتر هست هر کس جز این بگوید چرت میگوید.

*تاچ اسکرین و تاچ‌پد و بقیه چیزا بی‌اهمیت هستند من که خودم ترمینال رو باز میکنم تاچ‌پد رو غیر فعال میکنم وقتی میخوام تمرکز کنم!

با این شرایط و این که کوچیک و سبک باشه چ مدلایی پیشنهاد می کنین؟
ترجیحا زیر 3 تومن

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از farhid :
با این شرایط و این که کوچیک و سبک باشه چ مدلایی پیشنهاد می کنین؟
ترجیحا زیر 3 تومن
ببخشید من مدل خاصی نمیشناسم تا معرفی کنم.
برید تو سایت های تکنولوژی و ریویو ها رو بخونید تو فروشگاه‌های آنلاین بررسی کنید و سعی کنید زیاد حساسیت به خرج ندین.

بعدن نوشت : تنها چیزی که خیلی توصیه میکنم اینه لپ‌تاپی که میخرید سیستم عامل پیشفرض نداشته باشه چه ویندوز چه لینوکس! چون به نظر من از خیلی جهت ها کار دستی نیست.ضمنا با اینکارتون ناخودآگاه به توسعه انحصار و زندانی شدن بقیه کاربرا کمک میکنید.

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله ی اول المپیاد ریاضی 92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

به نقل از math.messi :
سلام!
نظرتون راحع به http://www.digikala.com/Product/DKP-86955/ASUS-N501JW/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%D9%8A%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-N501JW]این چیه؟

یا لپ تاپی با این مشخصات و وزن کمتر میشناسین؟
این لپتاپ زیادی غوله :| و گرون. چون درایو نوری نداره وزنش اصلن سنگین نیس. ولی همیشه یه دونه اکسترنالشو باید داشته باشی.
من خودم میخوام لپتاپ بگیرم و اینو به اون ترجیح میدم به چند دلیل:
خیلی ارزون تره
هاردش بیشتره
صفحش ماته
لمسی نیس(لمسی بودن بنظر من چیز جالبی نیس)
و کیبوردشم نور پس زمینه داره
البته اونم مزایایی داره: هاردش هیبریدیه-مانیتورش با کیفیت تره(البته بهتر بودن 4kاز fullhd جای بحث داره)- رمشم بیشتره-گرافیکشم قویتره
مقایسشون اینجا

حالا کسی چیز بهتری از این با همین بودجه یا کمتر سراغ داره؟

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از احـــــــمد :
این لپتاپ زیادی غوله :| و گرون. چون درایو نوری نداره وزنش اصلن سنگین نیس. ولی همیشه یه دونه اکسترنالشو باید داشته باشی.
من خودم میخوام لپتاپ بگیرم و اینو به اون ترجیح میدم به چند دلیل:
خیلی ارزون تره
هاردش بیشتره
صفحش ماته
لمسی نیس(لمسی بودن بنظر من چیز جالبی نیس)
و کیبوردشم نور پس زمینه داره
البته اونم مزایایی داره: هاردش هیبریدیه-مانیتورش با کیفیت تره(البته بهتر بودن 4kاز fullhd جای بحث داره)- رمشم بیشتره-گرافیکشم قویتره
مقایسشون اینجا

حالا کسی چیز بهتری از این با همین بودجه یا کمتر سراغ داره؟
از چه لحاظ غوله؟ بزرگی؟ اونیکه شما میگین هم غوله خب!
خب من میخوام وزنش کم باشه در نتیجه باید بیخیال درایو نوری شم! حتی همینم به نظرم سنگینه! احیانا کسی 14 اینچی با این مشخصات نمیشناسه؟
یه چیز دیگه! اینکه پورت شبکه و سریال نداره مشکل ایجاد میکنه؟ باید جدا بخرم؟

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

به نقل از math.messi :
از چه لحاظ غوله؟ بزرگی؟ اونیکه شما میگین هم غوله خب!
خب من میخوام وزنش کم باشه در نتیجه باید بیخیال درایو نوری شم! حتی همینم به نظرم سنگینه! احیانا کسی 14 اینچی با این مشخصات نمیشناسه؟
نه غولی از نظر کانفیگ گفتم. ینی همه چیزش قویه ولی مشکلم باهاش اینه ک با این بودجه میشه یه pc خیلی عالی بست.
دقیقا میخوای چه استقاده ای از لپتاپ بکنی؟ :-/

+وزنش واقعا زیاد نیستا :-?

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از احـــــــمد :
نه غولی از نظر کانفیگ گفتم. ینی همه چیزش قویه ولی مشکلم باهاش اینه ک با این بودجه میشه یه pc خیلی عالی بست.
دقیقا میخوای چه استقاده ای از لپتاپ بکنی؟ :-/

+وزنش واقعا زیاد نیستا :-?
خب میخوام عالی باشه بعدا اذیتم نکنه! استفاده دانشگاهی دیگه رشته برق احتمالا.
وزنش واسه هر روز دانشگاه بردن یه ذره زیاده البته از بقیه 15 اینچیا کمتره

بالا