• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

برای حالت تهوع ناشی از استرس کسی میتونه کمکم کنه ؟ من قبل کلاس حالم بده . توی کلاس یه ربع نیم ساعتی که بگذره خوب میشم . عصرا باز حالم بد میشه . اوایل فک میکردم از خواب کمه ولی بعد متوجه شدم شاید با خوابیدن کمی بهتر شه ولی اونقدرام به خواب وابسته نیس . از استرسه . چی کار کنم به نظرتون ؟ چند بارم دکتر رفتم اگه بگم نظراشون 180 درجه تفاوت داشت دروغ نگفتم !

یه سوال دیگه که کمی عجیبه میدونم . من دم غروب و سر شب دلم خیلی میگیره . خیلی تایم های بدیه واسم . هم از کیفیت مطالعه م تو اون ساعتا راضی نیستم . هم نمیتونم کار دیگه ای بکنم . زمان خواب که نیست اون موقع ! میشه کمکم کنید ؟

سمپادیا عاااالیه . خیلی اینجا احساس امنیت میکنم ! دم همتون گرم

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

به نقل از صدف . الف :
برای حالت تهوع ناشی از استرس کسی میتونه کمکم کنه ؟ من قبل کلاس حالم بده . توی کلاس یه ربع نیم ساعتی که بگذره خوب میشم . عصرا باز حالم بد میشه . اوایل فک میکردم از خواب کمه ولی بعد متوجه شدم شاید با خوابیدن کمی بهتر شه ولی اونقدرام به خواب وابسته نیس . از استرسه . چی کار کنم به نظرتون ؟ چند بارم دکتر رفتم اگه بگم نظراشون 180 درجه تفاوت داشت دروغ نگفتم !

یه سوال دیگه که کمی عجیبه میدونم . من دم غروب و سر شب دلم خیلی میگیره . خیلی تایم های بدیه واسم . هم از کیفیت مطالعه م تو اون ساعتا راضی نیستم . هم نمیتونم کار دیگه ای بکنم . زمان خواب که نیست اون موقع ! میشه کمکم کنید ؟

سمپادیا عاااالیه . خیلی اینجا احساس امنیت میکنم ! دم همتون گرم
درمون خونگیش آب نباط عه:-" منم ازین حالت ــا داشتم.با آب نباط درست میشد.
اگر دکتر رفتی ، بگو کنکوری هستی ، به من یه قرص داده بود ، گاها به درد میخورد.

من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم :-" من اصوبا اون زمان ها درسی که حل کردنی باشه رو میخوندم . چون برای حفظی اصلا تمرکز نداشتم.و همینطور چیزی که شاید خوب باشه آهنگ بی کلام همراه درس ــه . به من خیلی کمک میکرد.ذهنم نمیتونست از فضا خارج شه !
اگر امکانش باشه بری جایی که از پنجره دوره ، یا پرده رو بکشی که کل روز یه شکل باشه اتاقت هم میتونه مفید باشه .
چیزی که مهمه اینه که نزاری بدنت عادت کنه که این موقع ها حالش خوب نباشه!این جوری درست کردنش بعدا خیلی کار سختیه.

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از Hitman :
سلام به همه
2 سوال اگر قبلا پرسیده شده ببخشید (چون هر کسی تو یه بازه زمانی باهاش روبه رو میشه)
1#چه طور خواب ظهر تنظیم کنم که 1 ساعت بشه و بیشتر نشه (چون کسی حاضر نیست تو خونه منو بیدار کنه :(() ساعت هم متاسفانه جوابگوم نبود صداش بعضیا صدای پای مورچه نمی زاره بخوابن اما من بمب اتم هم جلو دارم نیست
#2 چه طور ساعت مطالعه ام رو افزایش بدم من اگر دارم حدودا 10 ساعت می خونم اما هرچی تلاش می کنم زیاد نمیشه متاسفانه یعنی برای 12 ساعت برنامه ریزی کردم این هفته اما این تایم 2 ساعت اخرم که زیاد شده رو نمی تونم بخونم روند افزایش تدریجی ساعت مطالعه چه مقدار در چه بازه زمانی باید باشه؟
با تشکر از همه ی دوستان گلم در انجمن که همواره به آنها مدیونم...
ببین من دقیقا مثه تو بودم البته مامانم بیدارم میکرد ولی نه سر 1 ساعت که میخواستم یک ساعتو نیم اینا میذاشت بعد بیدارم میکرد(البته گاهی) :D
روی قدرت ذهن اینا که Mortez گف کار کن من الان تو این تابستون خودم بیدار شدم 3 بار البته با گوشی(درحال تمرینم) :)
اینم بدون که هرکس یه سیکل زمانی داره واسه خوابش یکی باید 4 ساعت بخوابه تا راحت بیدار شه یکی با 6 ساعت اینا بیدار میشه اون دستت بیاد حله.تو یه بازه ی زمانی نیم ساعته میگن بعد اتمام اون مقدار خواب لازم با صداهای متوسطم بیدار شین
گوشیم که کوک میکنی صدای خودت یا مامانتو ضبط کن که داره صدات میزنه به نظرم کمی موثر تره :D

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد

ببخشید اگه سوالام زیادن :D
به نظرتون فک کردن به رتبه بیشتر به آدم انگیزه میده یا بیشتر آدمو مسترس (‌ :D ) میکنه ؟

temppppp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از صدف . الف :
به نظرتون فک کردن به رتبه بیشتر به آدم انگیزه میده یا بیشتر آدمو مسترس (‌ :D ) میکنه ؟
فقط استرس ایجاد می کنه هیچ وقت به هدف فکر نکن (اما برای خودت هدفگذاری کن) وسیستم رسیدن به هدف رو اجرا کن
اگر هدفت پزشکی تهران هست سیستم هدف که تلاش بی وقفه هست رو باید اجرا کنی
فکر کردن به هدف هیچ انگیزه ای نمیاره انگیزه نقش خیلی کمی در پیشرفت داره به نظر من احساسات هستن که ادما رو پیش می برند مثلا احساس عشق نسبت به یک کار خاص نسبت به درس خوندن

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از صدف . الف :
به نظر من انگیزه مهمه(برخلاف Hitman ) البته عشق به درس خوندن کلا خیلی عامل خوبیه واسه پیشرفت ولی اگه نباشه به نظرم ایجادش فقط میتونه تلقینی باشه وشاید واقعی نباشه:|
فک کرن به هدف هم مخصوصا قبل خواب تو مقالات روان شناسی زیادی تاکید شده
تو جاهای زیادیم گفته شده مشخص تر بودن هدف خیلی مهمه مثلا این که بگی رتبه 1 رشته برق دانشگاه شریف(البته بهتره هدف متناسب با توانایی باشه اینطوری ناامیدی کمتر پیش میاد)
این که آدم یه هدف واحد داشته باشه و بهش فک کنه به نظرم خیلی کمک کنندس(البته در صورتی که حتی تو بد ترین شرایطم نگه من نمیتونم و میخوام هدفمو تغییر بدم)
موفق باشین

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از صدف . الف :

ببین ، استرس داشتن یا نداشتن ، که بیشتر از هرچیز تابع سیستمِ خود فرده ، تا روشی که در پیش می گیره .
من عشق به درس رو واسه همچین مسیری چندان قبول ندارم ! به چند تا مبحث از هر درسی می شه علاقه مند شد واقعاً ؟ اگرم واقعاً چنان چیزی باشه یا تلقین شه ، افراط های بی نتیجه اولین چیزی هست که می یاره .
فکر کردن به عدد رتبه که بی خوده اصولاً . درست تر ش به نظرم اصرار روی به دست آوردن بعضی چیز هاست .با توجه به تلاش تون ، اصرار داشته باشید که یه تراز و یه رشته در فلان شهر رو به دست بیارید . و تلاشتون رو بطور معقول باهاش متناسب کنید .

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد

دوستان اگه پیشنهادی برای محاسبات دارید به دادم برسید لطفا :-s

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از صدف . الف :
کلا از ماشین حساب استفده نکنین
راهای سادم هس مثلا واسه ضرب دو عدد دو رقمی:
مثلا ضرب 23 در 45
1-اول ضرب یکان ها:میشه 15 عدد 5 رو میذارید به عنوان رقم سمت راست(یکان جواب) وعدد 1 رو میبرید تو مرحله بعد
2-دور در دور نزدیک در نزدیک:ینی 3 ضرب در4 و 2 در5 بعد حاصل هارو باهم جمع میکنید 12+10=22 حالا اینو با 1 مرحله قبل جمع میکنید که میشه 23 عدد 3 میشه دهگان جوابتون . 2 میره مرحله بعد
3- دهگانا رو درهم ضرب میکنید:میشه 8 بعد با اون 2 مرحله قبل جمع میکتید میشه 10 اینو سمت چپ دو عدد قبلی مینویسید (اون 35)که میشه 1035
به جواب رسیدین :D
تو ذهنتون اگه تمرین کنید راهه سریعیه و اثباتم داره که حوصله ندارم توضیح بدم :D
واسه ضرب یه عدد در 11 هم راه خوبی بلدم(با تشکر از دوستم):
مثلا 34 در 11:
به این صورت بنویسین و جمع کنید: 34
34
جواب میشه 374 واسه عددی باهر رقمم میشه در11 مثلا 363 در11:
363
363
که جواب جمعش میشه 3993
واسه ضرب یه عدد با یکان 5 در خودش:مثلا 35 در35
اول یه 25 بنویسین بعد قسمت دیگه عدد(قیمت غیر5 اش چون واسه اعداد بارقمای بیشترم کاربرد داره میگم اینجوری که البته شابد واسه اونا یکم سخت تر باشه)که اینجا 3 هستو در عدد بعدش ینی 4 ضرب کنین که میشه 12. عدد 12 رو سمت چپ 25 بنویسین که جواب میشه 1225

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نظرم اگه سر جلسه استرسی نشه آدم و ذهنش راحت باشه خیلی سریع تره چون همون نوشتن رو کاغذ زمان میگیره

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از f@him :
کلا از ماشین حساب استفده نکنین
راهای سادم هس مثلا واسه ضرب دو عدد دو رقمی:
مثلا ضرب 23 در 45
1-اول ضرب یکان ها:میشه 15 عدد 5 رو میذارید به عنوان رقم سمت راست(یکان جواب) وعدد 1 رو میبرید تو مرحله بعد
2-دور در دور نزدیک در نزدیک:ینی 3 ضرب در4 و 2 در5 بعد حاصل هارو باهم جمع میکنید 12+10=22 حالا اینو با 1 مرحله قبل جمع میکنید که میشه 23 عدد 3 میشه دهگان جوابتون . 2 میره مرحله بعد
3- دهگانا رو درهم ضرب میکنید:میشه 8 بعد با اون 2 مرحله قبل جمع میکتید میشه 10 اینو سمت چپ دو عدد قبلی مینویسید (اون 35)که میشه 1035
به جواب رسیدین :D
تو ذهنتون اگه تمرین کنید راهه سریعیه و اثباتم داره که حوصله ندارم توضیح بدم :D
واسه ضرب یه عدد در 11 هم راه خوبی بلدم(با تشکر از دوستم):
مثلا 34 در 11:
به این صورت بنویسین و جمع کنید: 34
34
جواب میشه 374 واسه عددی باهر رقمم میشه در11 مثلا 363 در11:
363
363
که جواب جمعش میشه 3993
واسه ضرب یه عدد با یکان 5 در خودش:مثلا 35 در35
اول یه 25 بنویسین بعد قسمت دیگه عدد(قیمت غیر5 اش چون واسه اعداد بارقمای بیشترم کاربرد داره میگم اینجوری که البته شابد واسه اونا یکم سخت تر باشه)که اینجا 3 هستو در عدد بعدش ینی 4 ضرب کنین که میشه 12. عدد 12 رو سمت چپ 25 بنویسین که جواب میشه 1225
واقعا به جای یادگیری این روش ها ، سعی کنید درستون رو بهتر بخونید و موارد مهم تر مثل روش هی درس خوندن و اینا بیشتر کارکنید!
به نقل از صدف . الف :
اولین توصیه ی من بای شما تو این برهه زمانی که از محاسبات مهم تره و در عین حل به سرعت عملتون کمک میکنه اینه که مساله زیاد حل کنید. مثلا تو مثلثات شما باید اونقدر تمرین حل کرده باشید که با دیدن سوال بدونید پای چی میاد وسط . مثلا ضرب به جمعه یا فلان یا ...
این اولین گامه که از همه چیز مهم تره
بعدش میریم سر محاسبات. برای قوی شدن محاسبات واقعا فقط باید بنویسید. به قول معلم دیفرانسیلمون آقای عباس پور مهم ترین کاربرای قوی شدن. محاسبات نوشتنه زیاده و کنکورهای ریاضی هم دقیقا داره ب همین سمت پیش میره پس در وهله اول. هرچیزی که جلوتون میزارن تشریحی حل کنید و ب جواب آخر برسید. تاکید میکنم ب جواب آخر برسید.
حال بعد ی مدتی مث چند ماه ، میتونید کم کم شروع ب محاسبات ذهنی کنید و همون سوالاتی که . اول تشریحی حل می کنید چند روز بعدش بیایید و ب صورت ذهنی عمل کنید.
اما کلا نوشتن به ذهنی. ترجیح داره چون سرجلسه همه چی جلو چشمتون و اگه سوتی بدید می فهمید

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از صدف . الف :

زیاد ک از این محاسبات انجام بدی دستت میاد ک چطوری راحتتر محاسبه کنی

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

این پست یه راه خیلی خوب و سریع و آسون رو توضیح دادن بچه ـا.

rakma

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
شیمی فقط مرحله اول

به نقل از Shery :
ببینین ، این خواب ظهر رو باید چیکار کرد ؟! اگه نخوابم تمام روز کسلم :/
ضمن اینکه با اینکه ظهر میخوابم دوباره از سرشب خوابم میاد : ))
صبح زودم نمیتونم بیدار شم : )))
کلا همش دوست دارم بخوابم L-:
منم دقیقا اینجوریم نمیدونم چیکار کنم.بعضی وقتا صبا به زور بیدار میشم ولی اینقد خستم انگار کوه کندم

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

به نقل از r£z@ r :
منم دقیقا اینجوریم نمیدونم چیکار کنم.بعضی وقتا صبا به زور بیدار میشم ولی اینقد خستم انگار کوه کندم
استیمول :-" :-"

Mobina98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

بچه ها به نظرتون واس درسایی که معلم خودمون نمیتونه خوب توضیح بده بریم کلاس بهتره یا این که خودمون با کتابای آموزشی و ... بخونیم؟ :-/
بعد بهتره که روشای تستی و کوتاه واس مسئله ها یاد بگیریم یا این که با روش تشریحی زیاد کار کنیم تا بتونیم با همون روش تشریحی جوابو زود پیدا کنیم؟ :-??

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Mobina98 :
بچه ها به نظرتون واس درسایی که معلم خودمون نمیتونه خوب توضیح بده بریم کلاس بهتره یا این که خودمون با کتابای آموزشی و ... بخونیم؟ :-/
بعد واس اینکه روشای تستی و کوتاه واس مسئله ها یاد بگیریم بهتره یا این که با روش تشریحی زیاد کار کنیم تا بتونیم با همون روش تشریحی جوابو زود پیدا کنیم؟ :-??
تا حد امکان کلاس خصوصی نرین.
دی وی دیای معلمای شاخ مثل کرامت وبازرگان بهتره.
روش تشریحی کار کنید.
همین روش تستی ها امسال منو بد بخت کرد تو فیزیک :-<

Mobina98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از مـیـنـا :
تا حد امکان کلاس خصوصی نرین.
دی وی دیای معلمای شاخ مثل کرامت وبازرگان بهتره.
روش تشریحی کار کنید.
همین روش تستی ها امسال منو بد بخت کرد تو فیزیک :-<

اگه بخوایم همه رو با روش تشریحی جواب بدیم خیلی وقت کم میاریم.
من همیشه سر آزمونای قلم چی وقت کم میارم... :-?

r7avan

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نانو.. برنز دوره پنجم..نقره دوره ششم
دانشگاه
علوم پزشکی اهواز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mobina98 :
بعد بهتره که روشای تستی و کوتاه واس مسئله ها یاد بگیریم یا این که با روش تشریحی زیاد کار کنیم تا بتونیم با همون روش تشریحی جوابو زود پیدا کنیم؟ :-??
روشای تستی همیشه جواب نمیده...کنکور هم معمولا راه سریع جواب دادن و به اصطلاح تستی رو میبنده! سرعت عملتون رو تو محاسبات وپیدا کردن کوتاهترین راه حل ممکن زیاد کنید...سرعت عمل برای کنکور از هرچیزی مهم تره! البته دقت رو فدای سرعت نکنید! :)

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از Mobina98 :

روش تستی شاید خیلی در ابتدا خوب و جالب باشه ولی بحث اینه که آیا اگه الان یاد گرفتی روش تستی رو اصلا تا 1 ماه دیگه یادن میمونه ؟
ولی خب بعضی روشای تستی انقد استفاده میشن و کاربردشون زیاده که بد نیست حفظشون .
کلا فرمول حفظ نکنید و راه تشریحی

بالا