• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

archer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی بوشهر
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : چگونه یک دانشجو شویم؟!

من ی سوال دارم نمیدونم به اینجا مربوطه یا نه :)
پدرم استاد دانشگاه هستن و من باید از امسال دانشجوشون بشم و درسشون هم درسیه که دوسال آینده در خدمتشون خواهیم بود از همین ترم یک هم کلاس احتمالی منو برداشته :-w
بعد من با رتبه خودم اینجا قبول میشم اما میترسم بچه ها فک کنن با سهمیه اومدم ماجرا بشه و حرفی بهم بزنن که بهم بربخوره شر بشه.... ~X(
بعد کلا رابطم از بچگی با بقیه استادا خوب بوده در حدی که یکی دوتاشون رو عمو صدا میکنم و یا بعضیاشون منو رها جان یا دخترم صدا میزنن خوب قطعا من اونجا استاد خطابشون میکنم اما این صمیمیت واضح هست تو لحن حرف زدن و رفت و آمدها دیگه....... بچه ها چه برخوردی خواهند داشت؟؟؟؟؟
کلا راه هم نداره بقیه نفهمن من دختر استاد هستم هم سال بالایی ها میشناسنم هم دوستام باهام هستن هم کلا ضایعست دیگر....
تازه باید حواسم باشه ی وقت بابام رو بابایی صدا نزنم تو دانشگاه [-o< [-o<

کلا اگه بگید برخورد بچه ها با این موضوع چگونه خواهد بود و من چه کنم خیلی خیلی ممنون میشم. :D

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از raha... :
من ی سوال دارم نمیدونم به اینجا مربوطه یا نه :)
پدرم استاد دانشگاه هستن و من باید از امسال دانشجوشون بشم و درسشون هم درسیه که دوسال آینده در خدمتشون خواهیم بود از همین ترم یک هم کلاس احتمالی منو برداشته :-w
بعد من با رتبه خودم اینجا قبول میشم اما میترسم بچه ها فک کنن با سهمیه اومدم ماجرا بشه و حرفی بهم بزنن که بهم بربخوره شر بشه.... ~X(
بعد کلا رابطم از بچگی با بقیه استادا خوب بوده در حدی که یکی دوتاشون رو عمو صدا میکنم و یا بعضیاشون منو رها جان یا دخترم صدا میزنن خوب قطعا من اونجا استاد خطابشون میکنم اما این صمیمیت واضح هست تو لحن حرف زدن و رفت و آمدها دیگه....... بچه ها چه برخوردی خواهند داشت؟؟؟؟؟
کلا راه هم نداره بقیه نفهمن من دختر استاد هستم هم سال بالایی ها میشناسنم هم دوستام باهام هستن هم کلا ضایعست دیگر....
تازه باید حواسم باشه ی وقت بابام رو بابایی صدا نزنم تو دانشگاه [-o< [-o<

کلا اگه بگید برخورد بچه ها با این موضوع چگونه خواهد بود و من چه کنم خیلی خیلی ممنون میشم. :D
توی دانشکده ما هم بچه‌های اساتید بودن. و همه می‌دونستن که پدرشون استاده. من تقریبا با هیچکدومشون دوست نبودم ولی از دور که میدیدم رابطه‌شون با بچه‌ها عادی بوده. فقط سعی کن تلاش نکنی این واقعیت رو پنهون کنی!

havard

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اندیشه
دانشگاه
دانشگاه تهران

استراتژیمون درمورد بازی های دانشجویی باید چی باشه؟
بهتره پانتومیم بازی کنیم یا مافیا؟
اصلا آیا بازی کردن کار خوبیست؟
بعد من دوس ندارم تو بازیمون دختر باشه
ولی یه دوست دانشجوم میگفت اصل کار دختران و اگه اونا نباشن پسرا نمیان بازی کنن
آیا این دوست من راس میگه؟
ینی چند تا مرد پیدا نمیشه تو یونی که بازی رو برای خود بازی انجام بدن؟
بعد غیر پانتومیم و مافیا دیگه چه ابزی هایی انجام میشه؟
همین دیگه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

برای بالایی: حقیقت جرئت هم خوبه، مشاعره هم میشه(اگه اهلش باشن)

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

من فکر میکردم فقط پوکر میزنین :/ کل خوابگاه لپ تاپ میگیرن کانتر میزنین با هم بعد کلش هم میزنین :د

havard

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اندیشه
دانشگاه
دانشگاه تهران

جرئت و حقیقت به درد نمی خوره
کسی درست بازی نمی کنه

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

سوال اگر درثریا هم باشد مردانی ازپارس به آن دست خواهند یافت ((((: رده سنی هم که خیلی خوبه کلا".

به نقل از face on :
استراتژیمون درمورد بازی های دانشجویی باید چی باشه؟

اصلا آیا بازی کردن کار خوبیست؟

جدا" همچین برنامه هایی ـه ؟

یه سوالی که برام پیش اومده اینه که تو ساعتای پرت بین کلاساتون چیکارمیکنین ؟مثلا" اگه اهل رفیق بازی و بازی و این جورچیزا نباشید .

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

دانشکده ما یه سایت بزرگ داره هروقت بیکار میشیم میریم اونجا همه هستن :D دور همه میگیم و میخندیم بعضیا هم بازی میکنن که تعداشون کم نیس یه عده هم میان فیلم و سریال میبینن البته هستن تعدادی هم که کار مفید انجام میدن.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Lily Delicated :
دانشکده ما یه سایت بزرگ داره هروقت بیکار میشیم میریم اونجا همه هستن :D دور همه میگیم و میخندیم بعضیا هم بازی میکنن که تعداشون کم نیس یه عده هم میان فیلم و سریال میبینن البته هستن تعدادی هم که کار مفید انجام میدن.
از لحاظ امکانات رفاهی بهتر از شریف هم هست؟..
یکی کرمانشاه بود این طور که میگفت خیلی خفن بود دانشگاه حالا نمیدونم بهتر از شریف بوده خوابگاهشون یا نه :D

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

دانشگاه ما که امکانات رفاهیش چیزی نیس، فقط یک مزیت داره نسبت به بقیه دانشگاه های دولتی تهران اونم اینه که خوابگاه دخترونه اش سوییتی هس وگرنه هیچ چی دیگه نداره.

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

به نقل از Lily Delicated :
فقط یک مزیت داره نسبت به بقیه دانشگاه های دولتی تهران اونم اینه که خوابگاه دخترونه اش سوییتی هس
امیر کبیر هم خوابگاهاش سوئیتیه ...

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

اقا این درسته؟!
واقعا همینه؟!.
بخونینش حتما، جدی اینه؟!
چند نکته را در مورد فرق فارغ التحصیلان پزشکی با سایر رشته‌ها جهت تنویر افکار عمومی باید اعلام کنم[/size]۱. پزشکی رشته‌ای ۲۴ ساعته بوده و دوران دانشجویی آن دارای ۲۰ شب کشیک ۲۴ ساعته در ماه می‌باشد. اما رشته‌های دیگر مخصوصا مقطع دکترایشان شاید ماهی به زور ۲- ۳ جلسه کلاس ان هم صبح برگزار شود.۲. دانشجوی پزشکی در بیمارستان دولتی به رایگان برای دولت کار می‌کند اما هیچ دانشجوی رشته دیگری اینکاررا نمی‌کند.۳. دانشجوی پزشکی در قبال کارهای خود که بسیار حساس می‌باشد مسولیت دارد و حتی دادگاهی می‌شود و مجبور به پرداخت دیه اما هیچ دانشجویی چنین ریسکی ندارد.۴. دانشجویان رشته‌های دیگر به دلیل وقت آزاد بسیار می‌توانند در دوران دانشجویی کار و تجارت کنند و حتی کارمند دولت باشند! و پشت سرهم لیسانس و فوق و دکترا بگیرند اما دانشجوی پزشکی تا ۴۰ سالگی باید از جیب پدر و مادرش زندگی کند.۵. تمام رشته‌های بعد فارغ التحصیلی به راحتی مدرک خودرا از دانشگاه گرفته و به دنبال کار و زندگی به انتخاب خود می‌روند با اینکه از بیت المال درس خوانده‌اند.اما انگار تنها کسانی که از بیت المال درس می‌خوانند دانشجویان پزشکی‌اند. بلافاصله مدرکشان تا دوبرابر مدت تحصیل گرو نگه داشته می‌شود برای خدمت در کشور.پس از ۷ سال باید به مدت ۲ سال به اجبار در دور‌ترین روستا‌ها و بدون امکانات با کمترین درامد زندگی کنند که حتی درامدشان خرج رفت و امد به شهر خودرا کفاف نمی‌دهد. آیا این عدالت است؟ چرا یک پزشک جوان نباید مانند یک دکترای برق نتواند در شهر خودش و یا حتی شهری بهتر از شهر خودش زندگی کند؟ این چه توقعی است که ایجاد شده؟ چرا پزشک باید به بیگاری برده شود؟ ۵. پزشک جوان بعد دوسال بیگاری تصمیم می‌گیرد در امتحان تخصص شرکت کند. ۶. دوران تخصص: ۴ - ۵ سال با ۲۰ کشیک ۲۴ ساعته در ماه و حقوق ۷۰۰ هزار تومان! شما اسم این را می‌گذارید عدالت؟ پزشک ۳۰ ساله چطور با ۷۰۰ هزار تومن می‌تواند خانواده اداره کند وقتی که نتوانسته مانند سایر فارغ التحصیلان از ۲۰ سالگی برای خود کار کند و سرمایه جمع کند؟ ۷. دوران تخصص تمام می‌شود حالا هم مدرک پزشکی عمومی شما گرو است و هم مدرک تخصص!یک پزشک متخصص ۳۵ - ۴۰ ساله را باز هم مجبور می‌کنند دو برابر تحصیل یعنی ۸ سال باز هم به مناطق محروم برود و اجازه کار خصوصی ندارد و فقط در بخش دولتی و تعرفه دولتی کار کند آنهم در نقاطی بسیار محروم و بدون امکانات. آیا کدامیک از فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر را مجبور به چنین کاری می‌کنند؟ کدام دکترای برق با خانواده خود به روستا می‌رود و حاضر است زن و بچه‌اش به مدرسه روستا بروند؟ الان که همه با تحصیل به فکر رفاه و پیشرفت هستند پزشک چه گناهی کرده که باید عقبگرد برود؟ اگر قرار بر عدالت است یا همه رشته‌ها طرح خدمت داشته باشند یا پزشکان هم نداشته باشند.۸. ۸ سال با کمترین درامد در شهرستان‌ها می‌گذراند تا در۴۸ - ۵۰ سالگی به شهر خودش برمی‌گردد دوستان ۴۶ ساله او همه چیز دارند خانه، ماشین . . . اما او مانند یک محکوم از تبعید برگشته تازه می‌خواهد بداند زندگی چیست.مسلم است که زیر بار جراحی آپاندیسیت به قیمت مصوب ۳۰ هزار تومان! نمی‌رود چون اجحاف است مسلم است که باعث می‌شود از همین نقطه زیر میزی شکل بگیرد.تعمیر کار خودرو درب کاپوت را باز و بسته می‌کند ۵۰ هزار تومن می‌خواهد چرا باید تعرفه جراحی پر استرس اپاندیس ۳۰ هزار تومان باشد؟ البته ذکر کنم در طرح سلامت این تعرفه بسبار افزایش یافته و شده ۹۰ هزار تومان!خب مسلم است پزشکی که بیشتر عمرش به بیگاری رفته می‌خواهد در مدت کوتاه جبران کند و حق واقعی خودرا طلب می‌کند. مگر یک بنگاه دار چه کار شاقی می‌کند که برای تنظیم اجاره نامه در ۵ دقیقه چند میلیون پول می‌گیرد؟ ۹. عده‌ای می‌گویند ایران بهشت پزشکان است. خب ثابت کنید. می‌گویند درامد پرشکان ایران چند برابر خارج از کشور است! بهتر است سری به وزارت بهداشت زده و روند مهاجرت پزشکان را بررسی کنید. صدهزار پزشک ایرانی در خارج از کشور هستند که در بهترین وضعیت شغلی و درامد هستند و حتی یک نفرشان به کشور باز نگشته است.ویزیت پزشک عمومی در ایران تقریبا ۸ دلارویزیت پزشک عمومی در ترکیه ۸۰ دلار ویزیت پزشک عمومی در آذربایجان ۷۰ دلار این یک مقایسه کوچک است فقط در ویزیت آنهم در کشورهای جهان سوم حالا چطور امکان دارد درامد پزشکان ایرانی بیشتر از کشورهای غربی باشد؟مسلما همه اقوامی در خارج از کشور دارند می‌توانند برای اطمینان بیشتر در مورد درامد پزشکان ایرانی در غرب و سطح زنگیشان سوال کنند.
والسلام

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

میدونستم باید دوبرابر مدت تحصیل ایران موند،اما نمیدونستم باید تو مناطق محروم خدمت کرد همه شو!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

رشته های دیگر مدرک خود را به راحتی نمیگیرند، کل رشته های علوم پزشکی، از بهداشت گرفته تا پیراپزشکی در مقطع لیسانس هم طرح دارن 2سال! داروسازیو دندانپزشکی همین طور. رشته های فنی هم برای گرفتن مدرک یا باید پول بدهند یا مدتی کار کنند که اتفاقا این هزینه دو سال قبل یک دفعه افزایش یافت.
8. کمترین درامد یعنی حدود 15میلیون تومان درماه برای پزشک طرحی? درصورتی که دندانپزشک و داروساز و دیگر علوم پزشکی های طرحی درامد حدود 2میلیونی در همان شهرستان دارند.
9.ویزیت را پرکیس حساب نکنین، درکل حساب کنین، پزشک ایرانی برای ویزیت 5دقیقه هم صرف نمیکند در هر ساعت حدود 20مریض میبیند ولی پزشک خارجی برای هربیمار 15دقیقه وقت میگذارد.
در کل درامد کلی را حساب کنیم پزشک ایرانی خیلی خیلی بیشتر درامد دارد.

گیر بودن مدرک و طرح و ،،برای کل رشته های علوم پزشکیه، شما بهداشت هم بخونی همینه، مدیریت سلامتم بخونی همینه، علوم ازمایشگاهی یا دندانپزشکی یا داروسازی هم بخونی همینه ،ولی همه فک میکنن فقط پزشک طرح میره، فقط درس پزشک سخته :-&

دو برابر مدت تحصیل طرح عمومی نیست طرح تخصصه. مال همه ام هست،،
الان phd های ما همشون همین مشکلو دارن، طرف تخصص صنعتی خونده دانشکده ما میگه اخه برم شهرستان استاد دانشگاه بشم که چی،،،،این ادم اگر بمونه تهران کلی میتونه کار صنعتی کنه، ولی باید 10سال اولو بره شهرستانای خیلی دور (زابل و اهواز اینا) درس بده.
طرف داروسازم نیست حتی(چه برسه به پزشک)شیمیست بوده ، برای phd اومده دانشکده ما

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بعید میدونم 15 میلیون در ماه باشه! خیلی زیادیه فکر نمیکنم کسی حقوقش این باشه!

دکتری مگه مدت زمان تحصیلش چقدره؟ 5 ساله؟
هیچ جوره نمیشه خرید طرحشو؟..
اینا حرفای من نیست، میدونستم بقیه رشته هام طرح دارن، اما این دوبرابر مدت تحصیل مناطق محروم رو نمیدونستم..
تخصص هم نمیدونستم اینقدر زیاده :/
هیچ کاری توی طرح نمیشه کرد؟..عملا بخوای پیشرفتی چیزی حاصل کنی پنجاه سالته نه؟ به چه دردی میخوره دیگه..

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خوب طرح به پزشکا بعد این طرح تحول خیلی خوب پول میدن ولی فقط پزشکا.
بعدم پزشک تو منطقه محرومم همون متخصصه که تو تهرانه مریض ویزیت میکنه. میتونه خارج ساعت طرحش مریض ویزیت کنه درامدشونم عالیه
بله ولی این فقط مال پزشکاست حتی دندون مزشکاهم این نیستن.
تو طرح تخصص دندونپزشکم مثل ما میفرستن برای تدریس.
مشکل اینه رشته ما برای کار غیر تدریس نیاز به ازمایشگاه و وسایل میلیاردی هست. ولی مثلا متخصص عفونی، متخصص اطفال، متخصص زنان، هرجی، اینا وسیله ای نمیخواد کارشون که تو تخصص دست رسی نباشه. همون مریض رو میبینن که تو تهران میدیدن.
ولی مال ما شما حداقل 10سال جایی طرح میگذرونی که وسایل ازمایشگاهی دست رسی نداری. تو صنعتم نمیتونی کار کنی چون مثلا اهواز کارخانه داروسازیش کجا بود.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرم بند پ خیلی فاکتور مهمی ه در اینده این رشته ها :/

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

پس چیفک کردی.
بین همون پزشکا اونی که پارتی داره مثلا پسر فلان استاده یا داماد فلان استاد،طرح تخصص میمونه دانشگاه خودش و استاد میشه طرحشو همون جا میره، امثال ما رو میفرستن مرز

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

اونو محدثه نه تنها نمی تونی بخری باید تعهد محضری بدی .
اگه رشته ای ک زدی پزشکیه تا 17 سال اینده نمی تونی امتحان تخصص هم بدی باید تو عمومی بمونی :د
مطب نباید بزنی . از محدوده خارج نمی تونی بشی و..
#برده داری

ایشالله ک نزده باشی اما اگرم زدی درسی باشه ک در اینده تحقیق کنی بعد بزنی :-"

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sadlove :
اونو محدثه نه تنها نمی تونی بخری باید تعهد محضری بدی .
اگه رشته ای ک زدی پزشکیه تا 17 سال اینده نمی تونی امتحان تخصص هم بدی باید تو عمومی بمونی :د
مطب نباید بزنی . از محدوده خارج نمی تونی بشی و..
#برده داری

ایشالله ک نزده باشی اما اگرم زدی درسی باشه ک در اینده تحقیق کنی بعد بزنی :-"
نه ما در مورد کد رشته خاص که امسال اومد حرف نمیزنیماااا

شما هر رشته علوم پزشکی بخونی ، دوره لیسانس و دوره دکتری عمونی 4سال بعد از طرح مدرک رو ترجمه نمیکنن برای خارج یا باید هزینه بدی یا صبر کنی+2سال طرح

هر تخصص یا phd علوم پزشکی هم بخونی دوبرابر مدت تحصیل طرح داره

بالا