• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : چگونه یک دانشجو شویم؟!

مدارک ثبت نامو هر دانشگاه میگه دقیق بعد نتایج :-" دنت وری :-"

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

.
به نقل از سمپادك :
اصفهان بالاشهره دانشگاش :D
ناگفته نماند تا حدود 20 سال پیش، این منطقه از شهر بدترین منطقه بوده!
معلممون تعریف میکرد، میگفت من که بچه بودم، پول هرمتر زمین اینجا از بستنی کمتربود!!
از لحاظ هوا هم نزدیک کوه صفه ست تو زمستون اینا برف دارن بقیه شهر خشکه :D
ولی اره قبول دارم صنعتی اصفهان وسط بر بیابونه :/ گناه دارن ناموسا :/
پشت دانشکده علوم اصفهان یه محوطه ست، با فاصله های کم درخت های 10-15 متری هست، از بیرون زیاد معلوم نیست ولی از تو خود دانشکده
از در عقب که میری بیرون یه چیز خیلی باحالیه! عالیه برای درس خوندن یا ناهار خوردن یا با بچه ها صحبت کردن..خیلی ارامش داشت..
ولی فکر نکنم صنعتی اصفهان از لحاظ امکانات بد باشه؟..هست؟..

یلی بیشتر بیست سال پیش منطقه بدی بوده. شایدم حدود سی چهل سال پیش و خب اصن مسئه قبل نیست درسته كه جای جالبی نبوده ولی بیایونم نبوده. شما برو تو صنعتی بعد یك ساعت واقعا دیوونه كنندست. كاملا بیایونه. من نمیدونم اصن چرا اصفهان دانشگاهاش همچینه. آزاداشم كه بیرون شهره همش . دانشگاه اصفهانم باید خیلی رفت بالا تا تغییر آب و هوا حس كرد وگرنه تا فنی اینا كه همون حالت عادیو داره. كلا صفه آخه هواش خیلیم متفاوت نیس:))

mhmd

کاربر فعال
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

456.jpg

ثبت نام از هفتمه

با این اوصاف اعلام نتایج کی خواهد بود؟

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از mhmd :
456.jpg

ثبت نام از هفتمه

با این اوصاف اعلام نتایج کی خواهد بود؟
این احتمالاً ثبت‌نام ترم‌بالاییا ست. :-? شریف مثلاً از چهاردهم شروع می‌کنه:
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,15409.msg1389659.html#msg1389659
مال ما بعداً اعلان می‌شه تا جایی که می‌دونم. :-"

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

البته من دانشگاه تهرانو نمی دونم.ولی مثلا دانشگاه خودم،تقویم آموزشی شامل بچه های ورودی جدید نمیشه. ینی ثبت نام دانشگاه یه زمان جداست که بعدا تو اطلاعیه ای اعلام میشه. چون این تاریخ ثبت نام که ذکر شده برای انتخاب واحده. ترم اولیا انتخاب واحد ندارن. دانشگاه شیراز حتی یه هفته دیر تر شروع میشه ترم جدید برای بچه های ورودیه جدید.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از امین :
اومدم فقط یک نکته‌ای رو بگم برم.

قبل از این که من وارد دانشگاه بشم، خیلی تو فاز دبیرستان بودم و رو این تفکّر بودم که «من؟ خیلی راحت از پس درس‎‌های دانشگاه بر میام هه هه هه هه.» ؛ و خب نوعی جوزدگی بود. از من می‌شنوید، شب‌امتحانی‌بودن بد نیست، در طول ترم به فکر تفریح بودن هم بد نیست، فقط این رو فراموش نکنید که برای چه کاری اومدید و وارد چه محیطی شدید و اصلاً Main Point چی بوده! این که «من دانشگاه برم تموم» این‌طوری نیست! اگه دوس دارید بعداً تو اون حرفه‌ای که به واسطۀ تحصیلات دانشگاهیتون درش مشغول می‌شید از نظر آگاهی علمی (چه عمومی و کلی و چه جزئی و تخصصی) سری تو سرا داشته باشید به دروس اصلی رشته‌تون اهمیت بدید و اونا رو خوب یاد بگیرید. در مورد مسائل و نکاتی که ابهام شده تو ذهنتون تحقیق کنید. صرفاً پاس نکنیدشون برن!
درسته میگن دانشگاه پاسگاه س ولی به "پاس کنیم بره" عادت نکنید. همۀ اینا در کنار اون خوش‌گذرونی‌هایی که تو ذهنتون تصوّرش رو می‌کنید اگه به یه میزان تعادل نسبی برسن ، شدنی هستن. به اهمیت داشتن یا نداشتنِ حاصلِ جمعِ ضربِ نمراتِ دروستون در واحدشون تقسیم بر جمع واحدها فکر نکنید. به چیزی که در خودتون می‌بینید یقین داشته باشید. دیگه خود دانید.

و یک چیز دیگه. تو کلاس اگه سوالی براتون پیش اومد بپرسید حتماً. خجالت نکشید! :‌دی برای خودمم سخت بود، فکر می‌کردم مثلاً اگه من این سواله رو بپرسم فکر می‌کنن خنگم! در حالی که همه همون سوالو داشتن و براشون جالب بود:))) شما باید بعداً این قابلیت رو داشته باشید که توی جمع‎های بزرگ‌تر و البته مهم‌تر صحبت کنید و اگه مثلاً تو یه کلاس با یه سری دانشجو خجالت‌زده بشید خیلی بهتره تا این که بعدها تو صحبت‌هاتون جلوی جماعتی صدبرابر مهم‌تر ضایع شید! اگه هم مطلبی رو متوجّه نشدید از استادتون بخواید براتون توضیح بده و "وظیفه"ی استاده که توضیح بده. اگه آزاد می‎خونید که هنوز بدتر! دارید برای لحظه لحظۀ حضورتون تو اون کلاس لعنتی پول می‌دید.
اگه هم در مورد درسی قرار شد کنفرانسی هم ارائه بدید باز به همین منوال. دانشجوهای دیگۀ حاضر در کلاس رو اصلاً فرض کنید نیستن! به نقطۀ مقابل تون تو کلاس نگاه کنید اگه روی دیدن بچه‎ها رو ندارید :-‌" اگه هم خواستید برگه‌ای همراه خودتون ببرید یک برگه ببرید اونم متوسط و خلاصه‌شده از موضوعات اصلی محتوای کنفرانستون. هزارتا کاغذ نبرید با خودتون!
مرسی بابت تجربیاتِ مفید ٬ فقط اگه راهکاری هم برای کسی که خیلی سوال می‌پرسه و اصلا خجالت نمی‌کشه و بقیه‌ی کلاس هم براش مهم نیستن ارائه بدید به کار من میاد. :-"

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از قـاصـدکـــ :
مرسی بابت تجربیاتِ مفید ٬ فقط اگه راهکاری هم برای کسی که خیلی سوال می‌پرسه و اصلا خجالت نمی‌کشه و بقیه‌ی کلاس هم براش مهم نیستن ارائه بدید به کار من میاد. :-"

من معذرت میخوام
اما
این افرادی که زیاد سوال می‎پرسن جزو رو اعصاب‌راه‎رونده‌ترین افرادن. :rolleyes:
من خواهش میکنم اگه سوالاتون زیاده برین دفتر اساتید بپرسین که اعصاب بقیه تضعیف نشه.
کلی هم گفتم، منظورم تو نبودی. :D

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از زهـــــرا :
من معذرت میخوام
اما
این افرادی که زیاد سوال می‎پرسن جزو رو اعصاب‌راه‎رونده‌ترین افرادن. :rolleyes:
من خواهش میکنم اگه سوالاتون زیاده برین دفتر اساتید بپرسین که اعصاب بقیه تضعیف نشه.
کلی هم گفتم، منظورم تو نبودی. :D
پس خوبه تو هیچ‌وقت همکلاسی من نبودی :-"
ببین من کلا مدلم اینجوریه ٬ ینی اگه ابهامی واسم پیش بیاد سر کلاس می‌پرسم ٬ نپرسم احساس می‌کنم یاد نگرفتم درسو. بعضیا خب واسشون مهم نیس یه تیکه رو هم ابهام‌دار یاد بگیرن یا حتی یاد نگیرن ٬ بعضیام می‌ترسن بپرسن ولی من می‌پرسم. خب حالا بعضیا میگن که سوال نپرسید بعضیا میگن بپرسید ٬ من دچار دوگانگی شدم راجع به دانشگاه.
و خب من همیشه فکر کرده‌م که سر کلاس میشینم که یاد بگیرم و منم از اون کلاس سهمی دارم ٬ برای همین اگه بیش از حد وقت کلاسو نگیرم بقیه چرا باید از سوالام ناراحت بشن ؟! اونام حق دارن بپرسن ولی از حقشون استفاده نمی کنن ٬ خب من دوس دارم از این حقم استفاده کنم. درواقع دوست ندارم منفعل باشم. وقتی مستقیماً خودمو درگیر می‌کنم خیلی بهتر یاد می‌گیرم.

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از قـاصـدکـــ :
پس خوبه تو هیچ‌وقت همکلاسی من نبودی :-"
ببین من کلا مدلم اینجوریه ٬ ینی اگه ابهامی واسم پیش بیاد سر کلاس می‌پرسم ٬ نپرسم احساس می‌کنم یاد نگرفتم درسو. بعضیا خب واسشون مهم نیس یه تیکه رو هم ابهام‌دار یاد بگیرن یا حتی یاد نگیرن ٬ بعضیام می‌ترسن بپرسن ولی من می‌پرسم. خب حالا بعضیا میگن که سوال نپرسید بعضیا میگن بپرسید ٬ من دچار دوگانگی شدم راجع به دانشگاه.
و خب من همیشه فکر کرده‌م که سر کلاس میشینم که یاد بگیرم و منم از اون کلاس سهمی دارم ٬ برای همین اگه بیش از حد وقت کلاسو نگیرم بقیه چرا باید از سوالام ناراحت بشن ؟! اونام حق دارن بپرسن ولی از حقشون استفاده نمی کنن ٬ خب من دوس دارم از این حقم استفاده کنم. درواقع دوست ندارم منفعل باشم. وقتی مستقیماً خودمو درگیر می‌کنم خیلی بهتر یاد می‌گیرم.

هم‎کلاسی این مدلی زیاد داشتم عوضش. :-"
ببین من خودمم اگه سوالی واسم پیش بیاد میپرسم، چون حق‎مه به قول تو :د ولی من میگم زیاد نپرسین نه اینکه کلاً صمم بکم بشینین سر کلاس :د ، مثلاً ما داشتیم بچه‎هایی که از هر مبحثی که دبیر میگفت، سه_چهارتا سوال میپرسیدن، حتی تو کلاس کنکور -_-
ولی ببین علاوه بر این که سوال کردن حق توعه، استفاده از کلاس‎م حق بقیه‎س !

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از زهـــــرا :
هم‎کلاسی این مدلی زیاد داشتم عوضش. :-"
ببین من خودمم اگه سوالی واسم پیش بیاد میپرسم، چون حق‎مه به قول تو :د ولی من میگم زیاد نپرسین نه اینکه کلاً صمم بکم بشینین سر کلاس :د ، مثلاً ما داشتیم بچه‎هایی که از هر مبحثی که دبیر میگفت، سه_چهارتا سوال میپرسیدن، حتی تو کلاس کنکور -_-
ولی ببین علاوه بر این که سوال کردن حق توعه، استفاده از کلاس‎م حق بقیه‎س !
دوستام سوالاشونُ می گفتن من از دبیر می پرسیدم :-" خودشون روشون نمی شد :-" و خب اگه نمی فهمیدن براشون مهم نبود . ولی برای من مهم بود . و هست . و خب منم سندروم ِ سوال پرسیدنیسم که ندارم ! چیزی که ارزش پرسیدن داشته باشه می پرسم .
بقیه از کلاسشون استفاده کنن خُب :-" تا وقتی که من افراط نکنم اونا نمی تونن بهم بگن چرا می پرسی . من خودم سوالایی که به نظرم زیادی حاشیه یی می شد یا وقت گیر بود بعد کلاس می پرسیدم .

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

اینجور بحثای جدی به روحیات ما سازگار نیستا :-"
خب بابا کلاس میریم درس یاد بگیریم پس وقتی سوال پیش میاد باید پرسید
ناگفته نماند من همکلاسی داشتم واسه خودشیرینی سوال میپرسید کلا مخلوق عجیبی بود

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

فقط یه چیزیو بگم دانشگاه با مدرسه فرق داره.اونجا دانش آموز بودین،اینجا دانش جویین.اونجا معلم موظف بود تمام مفاهیمو به شما یاد بده.ولی تو دانشگاه شما خودتون باید برین دنبالش.قرار نیس استاد تیکه تیکه مفاهیمو بکنه تو مغر شما :D البته خب هستن استاداییم که مثه دبیرستان درس بدن.ولی خب ممکنه یه استادم بیاد یه سری مفاهیم کلیو بگه و بره.دیگه خودتون برای فهم بیشتر باید برین کتاب مرتبطشو بخونین یا از زمان مشاوره ی دانشجویی اساتیدتون استفاده کنین.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از Strawberry :
اینجور بحثای جدی به روحیات ما سازگار نیستا :-"
خب بابا کلاس میریم درس یاد بگیریم پس وقتی سوال پیش میاد باید پرسید
ناگفته نماند من همکلاسی داشتم واسه خودشیرینی سوال میپرسید کلا مخلوق عجیبی بود
L-:
آقاجان اجازه بده به دغدغه های ملت دانشجو رسیدگی شه L-: واسه اینکه تاپیک هم به بیماری ِ اسپم زدگی دچار نشه لازمه یکم تنفس بدین بهش L-: البته دقت اگر بفرمایید اسپمیسم (!) ظریفی توی همین پستا هم هس :-"
خُب من می ترسم بقیه از من بدشون بیاد :-< و من بمونم بی دوست :-< بقیه حس کنن من رو اعصابم :-<

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از شــقایــق :
فقط یه چیزیو بگم دانشگاه با مدرسه فرق داره.اونجا دانش آموز بودین،اینجا دانش جویین.اونجا معلم موظف بود تمام مفاهیمو به شما یاد بده.ولی تو دانشگاه شما خودتون باید برین دنبالش.قرار نیس استاد تیکه تیکه مفاهیمو بکنه تو مغر شما :D البته خب هستن استاداییم که مثه دبیرستان درس بدن.ولی خب ممکنه یه استادم بیاد یه سری مفاهیم کلیو بگه و بره.دیگه خودتون برای فهم بیشتر باید برین کتاب مرتبطشو بخونین یا از زمان مشاوره ی دانشجویی اساتیدتون استفاده کنین.
خُب پس من اگـ ـه اول ها سعی کنم که دانشجوی خوب و آرومی باشم و هیچی نپرسم ، تا کم کم اخلاق هر استاد و شیوه تدریسش دستم بیاد و بعد بفهمم که تا چه حد میشه سر کلاسشون راحت بود ، و واسه سوالات هم بیشتر برم اتاقشون ، خوبه ؟ با توجه به حرفای دوستان فک می کنم این بهترین راه باشه واسه من .
+ آه ، دبیرستان ِ عزیز :-< :-< :-<

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

از بس اسپم دادین اینجاخوشی زده زیر دلتون دنبال بحث جدی هستین :-s

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از قـاصـدکـــ :
خُب پس من اگـ ـه اول ها سعی کنم که دانشجوی خوب و آرومی باشم و هیچی نپرسم ، تا کم کم اخلاق هر استاد و شیوه تدریسش دستم بیاد و بعد بفهمم که تا چه حد میشه سر کلاسشون راحت بود ، و واسه سوالات هم بیشتر برم اتاقشون ، خوبه ؟ با توجه به حرفای دوستان فک می کنم این بهترین راه باشه واسه من .
+ آه ، دبیرستان ِ عزیز :-< :-< :-<
ببین یه حدی از سوال پرسیدن که خب معمولی و طبیعیه.ولی بیش از حد سوال پرسیدن،سوالای بی اهمیت پرسیدن یا سوالایی که با یه کم فکر بعدا خودت به جوابشون میرسی،یا واسه نشون دادن خودت به استاد سوال بپرسی،اینا خب خوب نیستن و باید دوری کنی ازشون :D وگرمه در حد طبیعی و معمولی اگه سوالی پیش بیاد چرا آدم نپرسه خب.
ولی با دبیرستان فرق داره. حالا میری متوجه میشی خودت :د

emperor98

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه

من این سوالارو تو تایپک خوابگاه پرسیدم جوابمو ندادن امیدوارم شما کمک کنید!

کسی میدونه خابگاه علوم پزشکی ایران کجای تهرانه دقیقا ؟ شرایط خابگاش چجوریه امکاناتش خوبه ؟ چند نفر تو یه اتاقن ؟ شرایط غذا و نتش خوبه؟ مثه شریف نتش حجمیه ؟؟؟ اگه هست چند گیگ در ماه؟ من لب مرزم نمیدونم پزشکی نیم سال دوم شهید بهشتی میارم یا ایران . ایران از شهید بهشتی بدتره وعظ استادا و خابگاهش؟

خیلی ممنون میشم اگه کسی جوابمو بده

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از قـاصـدکـــ :

حالا نه به اون شوریِ شور، نه به این شوریِ شور :-‌"
یک نکته هم در مورد دروس عمومی علی‌الخصوص دروس مبانی اسلام (مثل اندیشه و اخلاق و تاریخ و اینا) هست، اینه که به طور قطع به یقین، اکثریت قریب به اتّفاق کلاس اصلاً گوش نمی‌دن یا سرشون تو گوشیه یا خوابن حتّی، و علاقه‌مندن که هر چه سریع‌تر کلاس تموم بشه و نجات پیدا کنن از موقعیتی که بالاجبار توش زندانی شدن! شما حالا در مورد باقی دروس ایده‌ای ندارم ولی اگه در مورد چنین دروسی هم صادق باشه ویژگی‌تون، مطمئناً دوستاتون برنمی‌تابن و یه جور تلافی می‌کنن :-‌" خود دانید حالا :-‌"

+ ارغوان بهتر منظورمو رسوند تو صفحۀ بعد.

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از emperor98 :
من این سوالارو تو تایپک خوابگاه پرسیدم جوابمو ندادن امیدوارم شما کمک کنید!

کسی میدونه خابگاه علوم پزشکی ایران کجای تهرانه دقیقا ؟ شرایط خابگاش چجوریه امکاناتش خوبه ؟ چند نفر تو یه اتاقن ؟ شرایط غذا و نتش خوبه؟ مثه شریف نتش حجمیه ؟؟؟ اگه هست چند گیگ در ماه؟ من لب مرزم نمیدونم پزشکی نیم سال دوم شهید بهشتی میارم یا ایران . ایران از شهید بهشتی بدتره وعظ استادا و خابگاهش؟
اینجا میتونی سوالاتتو بپرسی

emperor98

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه

به نقل از Strawberry :
اینجا میتونی سوالاتتو بپرسی
اینجا کسی نمیدونه؟ اون تایپک یکم قدیمیه فک نکنم کسی بهش سر بزنه! ولی اونجام میپرسم مرسی

بالا