• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گذاشتن عکس های شخصی در فضای مجازی آری یا خیر؟!

شما جزو کدام دسته می باشید؟

• از نظر من هیچ اشکالی نداره و عکسهای شخصی خودم رو در شبکه های اجتماعی من جمله اینستاگرام ، فیس بوک و.

رای‌ها: 37 34.9%
  • گاهی اوقات عکسهای خودم را در برخی شبکه های اجتماعی قرار می دهم اما نمی دانم واقعا کار درستی ست یا خی

رای‌ها: 30 28.3%
  • به هیچ وجه عکسهای خودم را در شبکه های اجتماعی قرار نمی دهم!

رای‌ها: 39 36.8%

• رای‌دهندگان
    106
  • شروع کننده موضوع

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام دوستان
خب عنوان تاپیک که مشخصه..
آیا از نظر شما گذاشتن عکسهای شخصی در فضاهای مجازی ( اینستاگرام، فیس بوک ، و..) کار درستی ست ؟[nb]با لحن ارسطو خوانده شود :)) :D[/nb]
لطفا برای پاسخ خود دلیل ذکر کنید
خب این روزا خیلی دیده میشه که تقریبا اکثر افراد عکسهای خودشون رو در پیچ هاشون قرار میدن ..نظر شما چیه ..؟ چرا برخی بشدت
با این کار مخالفن و در مجالس اصلا عکس دسته جمعی نمیگیرن که مبادا عکسشون جایی پخش بشه..؟
پیشاپیش از پاسختون سپاسگزارم

بعدا نوشت :
دوستان راجع به پیامدهای امنیتی و تبعاتش برای حریم خصوصی هم صحبت کنید.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : گذاشتن عکس های شخصی در فضای مجازی آری یا خیر؟!

در صورت امکان ایجاد مفسده و لغزش دل های مسلمین که موجب تزلزل بنیان های جامعه اسلامی میباشد ،احتیاط واجب بر ترک آن است.
(((: درست/نادرست داره واقعا؟

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

اصل کارو که نمیشه گفت درسته یا غلط. ینی بنظرم دلیلی نداره غلط باشه ولی خب ممکن کسی مثه من دلش نخواد عکس بذاره مثلا چون عکسمون تو گوشی بقیه سیو میشه من خوشم نمیاد.حس خوبی ندارم دلیل خاصیم ندارم

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به کسی چه ربطی داره که بحث «درست» یا «نادرست» مطرح بشه؟ اختیار چنین مسئله‌ای با خود آدم‌هاست و بُعد اخلاقی به شکل «درست» و «نادرست» نداره. اگر می‌خواین در مورد این موضوع بحث کنین بهتره راجع به پیامدهای امنیتی و تبعاتش برای حریم خصوصی صحبت کنید.

NiCeAnGeL

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
ساری

خیر.از عکست سوء استفاه میکنن :O

از فضای مجازی هر کاری بگی بر میااااااد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

وقتی اکانت پرایوت باشه شما 100% افرادی رو که جزء دوستاتون دارین،میشناسید پس دیگه لازم نیس نگران این باشید که کی قراره عکسا رو بببینه و توی تلفنش سیو کنه یا حتی سوءاستفاده کنه.

• لایک
امتیازات: N¡na

fafa.ft

فافا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
استان همدان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید چمران اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

ب نظر من هر عکسی رو نباید گذاشت :)

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Violet Baudlaire :
به کسی چه ربطی داره که بحث «درست» یا «نادرست» مطرح بشه؟ اختیار چنین مسئله‌ای با خود آدم‌هاست و بُعد اخلاقی به شکل «درست» و «نادرست» نداره. اگر می‌خواین در مورد این موضوع بحث کنین بهتره راجع به پیامدهای امنیتی و تبعاتش برای حریم خصوصی صحبت کنید.
اینکه به کسی ربط داره یا نه مطلقا هیــــــــــــچ ربطی به این نداره که بگیم درسته یا غلطه :|
مثلن اینکه من به شکم بخوابم یا به پهلو یا به پشت به خودم ربط داره ولی دکتر بم میگه درست نیست به شکم بخوابم چون گودی کمرم بیشتر میشه و کمرم درد مگیره.
پیامد های امنیتی و تبعاتش برای حریم خصوصی رو هم بررسی کنیم به نتیجه ای غیر از این میرسیم که کار درست یا غلطیه؟ حد مجازش چقدره و...؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

مشکل ما اینه که همه چیزو صفر و یک می بینیم. همه چیز یا یده یا خوب. یا آری ئه یا خیر.
در حالی که خیلی از مسائل صرفا خاکستری ان.

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از فریا :
شما با هزار دلیل به این نتیجه میرسی که کار درست یا نادرستیه.خب نتیجه گیری و دلایلتون هیچ به دیگران ربطی نداره. کار -از نظر شما-درست یا نادرست دیگران هم به شما ربطی نداره. پس بحث راجع به اینکه اشتراک گذاری عکسهای شخصی در فضای مجازی درست یا نادرسته،اصولا کار بیهوده ایه.

با این حساب کلن بحث کردن کار غلطیه چون هرکس میگه نظر من اینه و ب بقیه ربطی نداره :| اینکه نشد حرف آخه :|

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

خُب این یه مسئله ی شخصیه که هرکسی بخواد عکسشو بذاره یا نه ، و چه حدودی برای عکساش مشخص کنه ، آیا اصلا مشخص کنه یا نه !
اما سوالی که برای من پیش اومده اینه که چرا دخترا بیشتر محتاطن توی این عکس گذاشتن ؟ یا حداقل من اینطوری فکر می کنم . از یه عکس چه جور سوء استفاده هایی میشه کرد مگه ؟ چه مواردی پیش اومده تا حالا در این مورد ؟ و آیا این محتاط بودن ، مربوط به همون ترس ِ همیشگی ِ خانم ها - صرفاً به خاطر خانم بودن - توی همچین جامعه ایه ؟

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

این موضوع که بیشتر واسه دخترا یا خانوما مورد بحثه تو جامعه ما و قبلا وقتی مثلا عکس خانوادگی یا فیلم خانوادگی یا فیلم عروسی یه بازیگر در میرفت یه سری زیاد آدم بودن که دنبالش راه میفتادن و با جذابیت تمام نگاه میکردن

الان که عصر و دوره زمونه طوری شده که تعداد آدمایی که عکس میذارن فیس بوک یا اینستا و از این قبیل خیلی زیاد شده و یه خوبی داره اینکه برای بسیاری از افرادی که قبلا واسشون جذاب بود عکس های یکی الان دیگه عادی شده این خیلی نکته مثبتیه و تمرکز یه سری افراد از این موضوعات برداشته میشه

البته علت دیگش هم اینه که اگر افرادی که به عنوان داف در جامعه ازشون یاد میشه قیافه هاشون تقریبا عین همه دماغاشون عملیه مو هاشونو صاف می کنن و لنز میذارن و خب چون قیافه ی خودشون کمتر تاثیری داره در این چیزی که از آب در اومده همشون تقریبا عین همن عکسم که میگیرن عموما به صورت غنچه هستن یعنی تنوع که کم میشه یه سری جذابیت دیگه گرفته میشه

افراد مشهور به پاف هم که عموما بدنسازی به کمک کراتین و اینا یا حالا بدون کراتین و اینا اولین قدمشونه بعضا دماغ عمل میکنن مدل مو هام که تقریبا یه شکل شده دور کوتاه و سفید و مو هم مدل های مختلف داره از این جهت در این دو دسته تنوع پایینه

اگه آدمای معمولی تر رو در نظر بگیریم که ذاتا خوشتیپ یا خوشگلن وقتی توی اینستا یا اف بی افرادی که میبیننن عکسا رو آشنا باشن یا حداقل در یه دسته "مثل" دانشگاه جا بگیرن مشکل خاصی نداره البته یه سری سیریش پیدا میشه ولی قابل هندله ضرر جبران ناپذیر احتمالش کمه وارد شه اگه در اکسپت کردن فالو ریکوست ها و نوع عکس ها حواس جمع باشه

در مجالس و عروسی ها عکس گرفتن وقتی با عکاس آشنایی کامل نداره آدم و معلوم نیست از کجا پیداش شده حتی اگه بقیه بگن طرف آشناس بازم خیلی مطمثن نیست و امکان در رفتن عکس توی فضای پابلیک مجازی زیاده چون اگه عکاس آدمایی که تو عکسن مثل همسر مادر خواهر یا دوست واسش خیلی مهم نباشن خیلی حواسشو توی امانت داری جمع نمی کنه

M.H.R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
urm

خب این مسئله یه چیز شخصیه و هر کس اگه خواست این کار رو انجام میده ولی تا حالا چند مورد دیدم که از عکس ها سو استفاده کردن مثلا از اونا استیکر ساختن یا سر طرف رو کات کردن و روی بدن های دلخواه گذاشتن !! و همه ی اینکارا هم برای این بوده که طرف رو اذیت کنن .

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

از نظر اسلامی عکس خانم ها اشکال داره
.
.
.
نظر من اینه که نذاریم خیلی بهتره

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از namira :
خب این مسئله یه چیز شخصیه و هر کس اگه خواست این کار رو انجام میده ولی تا حالا چند مورد دیدم که از عکس ها سو استفاده کردن مثلا از اونا استیکر ساختن یا سر طرف رو کات کردن و روی بدن های دلخواه گذاشتن !! و همه ی اینکارا هم برای این بوده که طرف رو اذیت کنن .
این یه موردو راست میگه دوست عزیزمون.کافیه از عکست یه استیکر بسازن کنارش یه جمله ی زشت بنویسن!جامعه ی ماهم طوری نیس که شخص سازنده یِ استیکرو طرد کنه.بلکه میخندن به اون استیکر و طرفو تحسین میکنن
و خب هر چه قدرم که همه درک کنن این وسط صاحب عکس یه قربانی بوده آخرش خود آدم ناراحت میشه

پ.ن:واقن از نظر دین مشکلی نیس اگه مسئله ی حجاب رعایت بشه خب!

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Believe :
این یه موردو راست میگه دوست عزیزمون.کافیه از عکست یه استیکر بسازن کنارش یه جمله ی زشت بنویسن!جامعه ی ماهم طوری نیس که شخص سازنده یِ استیکرو طرد کنه.بلکه میخندن به اون استیکر و طرفو تحسین میکنن
و خب هر چه قدرم که همه درک کنن این وسط صاحب عکس یه قربانی بوده آخرش خود آدم ناراحت میشه

پ.ن:واقن از نظر دین مشکلی نیس اگه مسئله ی حجاب رعایت بشه خب!
من صحبتمو اصلاح میکنم....بنظرم ما همه چیمون پرایوت باشه بهتره....چون هنوز به اون فرهنگ لازم برای استفاده از شبکه های مجازی نرسیدیم....

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

یه سوءاستفاده ی دیگه هم ک اتفاق میفته اینه ک پسرا با عکس دختره اکانت فیک میسازن حالا یا بقصد تیغ زدن بقیه پسرا یا بقصد سرکار گذاشتن دوستشون و بعضا هم اذیت کردن دختره
حالا توی شهر بزرگ زیاد موردی نداره ولی تو شهر کوچیک ک همه همو میشناسن خیلی دردسر میشه واسه دختره

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از سارگل :
صرفا چرا هربحثی میشه ب کشورمون توهین می کنید ؟؟؟
منم حذف :D

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

حذف

بالا