• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

تو رشته های پزشكی شما ماكسیمم میتونید یك ترم جلو بیفتین، نه بیشتر.
شرط اولش اینه كه دانشکدتون هم ورودی مهر داشته باشه هم بهمن،
شرط دومش اینه كه شما سهمیه استعداد های درخشان داشته باشید و بتونید هر ترم 27 واحد درسی رو بگذرونید.

هرجایی این دوتا شرط برقرار باشه شما میتونید زودترعلوم پایه بدید. لذا تو رشته دندانپزشكی فقط بهشتی این شرطو داره، تو دارو و پزشكی خیلی از شهرها!

toofan425

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رشت
شهر
رشت

سلام
من رتبم ۷۳۰منطقه دو و ۱۵۶۰کشور شده.به نظرتون می تونم پزشکی قبول شم؟
سواله دیگم درباره اولویت انتخاب رشتس.با این که میدونم احتمال قبولی تو دانشگاه شیراز و اصفهان کمه اما نمیدونم اول اونا رو بزنم بعد گیلان (بومی) یا اول بومی رو بزنم.از زندگی خوابگاهی زیاد خوشم نمیاد.اما می ترسم تفاوت سطح مثلا اصفهان و گیلان خیلی زیاد باشه.یه راهنمایی کنید لطفا.
به نظرتون بازار کار پزشکی بهتره یا دندان البته ۷سال دیگه رو در نظر بگیرین.
ممنون.

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از toofan425 :
سلام
سواله دیگم درباره اولویت انتخاب رشتس.با این که میدونم احتمال قبولی تو دانشگاه شیراز و اصفهان کمه اما نمیدونم اول اونا رو بزنم بعد گیلان (بومی) یا اول بومی رو بزنم.از زندگی خوابگاهی زیاد خوشم نمیاد.اما می ترسم تفاوت سطح مثلا اصفهان و گیلان خیلی زیاد باشه.یه راهنمایی کنید لطفا.
ممنون.
فك نكنم اصفهان و شيراز بياريد! به احتمال زياد نمياريد!
دوست ِ عزيز دفترچه رو با دقت بخون! پذيرش امسال بومي نيس! كشوريه! تو صفحات قبل توضيح داده شده!
درباره ي بازار كار هم اطلاع ندارم ولي انگار دندون هم مث پزشكي داره اشباع ميشه!

toofan425

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رشت
شهر
رشت

به نقل از negar.mr :
فك نكنم اصفهان و شيراز بياريد! به احتمال زياد نمياريد!
دوست ِ عزيز دفترچه رو با دقت بخون! پذيرش امسال بومي نيس! كشوريه! تو صفحات قبل توضيح داده شده!
درباره ي بازار كار هم اطلاع ندارم ولي انگار دندون هم مث پزشكي داره اشباع ميشه!
قبولی گیلان رو به خاطر بومی نگفتم.اگه کشوری هم باشه با رتبه ۷۰۰ دیگه گیلان هم قبول نمیشم؟
اصفهان و شیراز رو میدونم احتمالش کمه .اما سوالم درباره تفاوت سطح اصفهان و گیلان هست.خیلی زیاده؟

Anna18

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از toofan425 :
سلام
ممنون.
یه قسمتی قلمچی داره که رتبه‌تون رو میزنید بعد میگه پارسالیا کجا قبول شدن با این رتبه
این رو هم در نظر بگیربن که امسال پزشکی و دندون و دارو کشوری شدن و به تعداد مساوی دختر و پسر میگیرن(عدالت)

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از #کنکوری۹۵# :
یه قسمتی قلمچی داره که رتبه‌تون رو میزنید بعد میگه پارسالیا کجا قبول شدن با این رتبه
این رو هم در نظر بگیربن که امسال پزشکی و دندون و دارو کشوری شدن و به تعداد مساوی دختر و پسر میگیرن(عدالت)
البته هنوزم بی عدالتی هست.به این صورت که 16 درصد داوطلبا منطقه یک هستند و اگه دانشکده ای صدتا ورووی بگیره صرفا 16 تاش منطقه یکین.حالا مهم نیس که مثلا رتبه کشوری یه منطقه 3 ای که قبول شده ممکنه خیلی بیشتر از یک منطقه یکی قبول نشده،باشه.(اصلاح کنید اگه اشتباه میگم:-?)

Anna18

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از Fireball.II :
البته هنوزم بی عدالتی هست.به این صورت که 16 درصد داوطلبا منطقه یک هستند و اگه دانشکده ای صدتا ورووی بگیره صرفا 16 تاش منطقه یکین.حالا مهم نیس که مثلا رتبه کشوری یه منطقه 3 ای که قبول شده ممکنه خیلی بیشتر از یک منطقه یکی قبول نشده،باشه.(اصلاح کنید اگه اشتباه میگم:-?)

والا اینارو دیگه نمیدونم مثلا سهمیه ایثارگران هست مدال المپیاد هست اینام هستن اگه بخواین اینا همه رو حساب کنیم اصلا عدالتی وجود نداره :D
ولی خب همین که پارسال ناحیه ای بود امسال کشوری
و اینکه ۶۰-۴۰ پذیرش داشتن امسال۵۰-۵۰ به نظرم خیلی بهتر شده

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fireball.II :

اينو شما جايى تو دفترچه ها يا سايت سنجش ديدى؟ آخه من خودم چون برام مهم بود خيلى دنبالش گشتم ولى پيدا نكردم همچين موردى رو.

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از toofan425 :
قبولی گیلان رو به خاطر بومی نگفتم.اگه کشوری هم باشه با رتبه ۷۰۰ دیگه گیلان هم قبول نمیشم؟
اصفهان و شیراز رو میدونم احتمالش کمه .اما سوالم درباره تفاوت سطح اصفهان و گیلان هست.خیلی زیاده؟
گيلان رو قطعا مياريد! من كلي گفتم بومي رو!
بله! سطحشون خيلي متفاوته! يه چيز بديهيه

به نقل از Fireball.II :
درسته اين قضيه به ضرر منطقه ي ١يا شد! ولي خداييش تا قبل امسال خيلي شما بُرد كردين! تو بهترين شهرا بودين و بومي ميشدين و باعث ميشد با رتبه ي كلي بالاتر همون شهر قبول شين!
و اينم در نظر بگير كه شما تعدادتون از همه ي مناطق كمتره! و امكاناتتو بيشتر! يكم منصف تر باش احمد!

به نقل از #کنکوری۹۵# :

والا اینارو دیگه نمیدونم مثلا سهمیه ایثارگران هست مدال المپیاد هست اینام هستن اگه بخواین اینا همه رو حساب کنیم اصلا عدالتی وجود نداره :D
ولی خب همین که پارسال ناحیه ای بود امسال کشوری
و اینکه ۶۰-۴۰ پذیرش داشتن امسال۵۰-۵۰ به نظرم خیلی بهتر شده
بچه ي المپياد كه واقن نامرديه! خود من فقط بخاطر ادبيات نميتونم جندي شاپور قبول شم! فقط واسه درس عمومي! درصورتي كه اونايي كه المپيادن اينا رو نميخونن! خيليا تو كنكور عمومي زدشون زمين!
و اينكه دانشگاه تهران و بهشتي مدال رو قبول نداره! بقيه ي يوني ها هم طلا فقط!
سهميه ي ايثار گران هم بگم، تا سال پيش واقن داغون بودن! اصن جالب نبودن! ولي شما الان يه نگا به ميانگينشون تو قلم چي و رتبه ي كشوريشون كني ميفهمي كه از منطقه ي ٣ خيلي خيلي بهترن! البته شايد زير ١٠٠شون خوب باشه فوقش!
٤٠-٦٠ رو واسه چي داري ميگي؟ واسه بومي سال قبل؟ يا دختر پسر؟

به نقل از MissMarvelous :
اينو شما جايى تو دفترچه ها يا سايت سنجش ديدى؟ آخه من خودم چون برام مهم بود خيلى دنبالش گشتم ولى پيدا نكردم همچين موردى رو.
من از كلي مشاور شنيدم اينو! خودم حساب نكردم، ولي انگار همينه!

بعد نوشت
قبول دارم هركي تو منطقه ي ١ باشه دليل نميشه امكانات خوب استفاده كنه! ولي خب دولت اينجوري در نظر ميگيره

Anna18

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از negar.mr :
بچه ي المپياد كه واقن نامرديه! خود من فقط بخاطر ادبيات نميتونم جندي شاپور قبول شم! فقط واسه درس عمومي! درصورتي كه اونايي كه المپيادن اينا رو نميخونن! خيليا تو كنكور عمومي زدشون زمين!
و اينكه دانشگاه تهران و بهشتي مدال رو قبول نداره! بقيه ي يوني ها هم طلا فقط!
سهميه ي ايثار گران هم بگم، تا سال پيش واقن داغون بودن! اصن جالب نبودن! ولي شما الان يه نگا به ميانگينشون تو قلم چي و رتبه ي كشوريشون كني ميفهمي كه از منطقه ي ٣ خيلي خيلي بهترن! البته شايد زير ١٠٠شون خوب باشه فوقش!
٤٠-٦٠ رو واسه چي داري ميگي؟ واسه بومي سال قبل؟ يا دختر پسر؟
دختر پسر

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

با رتبه 1400 منطقه ایثارگران پزشکی دندون یا دارو کجا میشه قبول شد؟

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ظرفیت این رشته 20 تاست و درسته که 5 نفر نیستن اینجا ولی تعداد دخترها خیلی بیشتره از پسرها!!! مگه قرار نیست 50/50 باشه؟ یعنی مگه نباید حداقل 10 تا پسر باشه ؟ الان این چرا اینجوریه؟ :| چون اون 5 تای باقی مونده اگه همه ـشون پسر باشن باز هم نسبت ها به نفع دختراست!
ظرفیت پنجاه پنجاه اونجوری که من میدونم یعنی مستقل از جنسیت،حالا هر کی رتبه ش بهتر باشه قبول میشه فارغ از جنسیتش ولی چون تقریبا همیشه تعداد داوطلبای دختر بیشتر طبیعی ه که در این حالت هم دخترا بیشتر باشن...
بعد کلا فکر میکنم با چیزایی که دیدم و اینا حالا این ظرفیت یه حالت سهمیه برای قبولی داشته باشه نه اینکه نحوه پر شدن ظرفیت دانشگاه رو بخواد نشون بده؛ مثلا وقتی میگن ظرفیت 60-40 ینی اگه یک دختر و پسر شرایط دیگه شون برای قبولی تو یک رشته و دانشگاه کاملا یکسان باشه پسره 60 درصد احتمال قبولی داره درحالی که دختره 40 درصد، ینی اگه 100 تا دانشجو از بین یک سری داوطلب با شرایط کاملا یکسان بخوان بردارن 60 تا رو از پسرا برمیدارن، 40 تا دخترا
وگرنه که خب همیشه بجز یک سری رشته های فنی خاص و اینا تعداد دخترای قبولی تو هر رشته ای تقریبا بیشتر از پسرا بوده و این درحالی ه که همیشه سهمیه کمتر مساوی هم داشتن برای قبولی...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Sampad Students :
من فیزیوتراپی بهشتی میخونم ، قصد ی گروهی از بچه ها ی فیزیوتراپی شهر تهران اینه که این رشته رو به بچه ها ی کنکوری درست معرفی کنن . از خودم میگم که از اول به خاطر اینکه بعد لیسانسم برم پزشکی بخونم رفتم تو این رشته اما الان کاملا به رشته ام علاقه مند شدم ،شاید این علاقه مندی پای این گذاشته شه که هر کسی تو هر رشته ای بره علاقمند میشه ولی علاقمندی من دلیل داره که با این دلایل ی کم این رشته رو بهتر میشناسید :
این رشته تو ایران در مقطع کارشناسی تا دکترا(PHD ) هستش اما در اکثر کشور های دنیا به صورت دکترای حرفه ای و دکترای بالینی هست که همون دکتریه ما هستش!!!!!!!!رشته جدید الظهوری هستش تقریبا بعد از جنگ جهانی خیلی رونق میگیره.تو ایران اگه تهران باشید بعد از کارشناسی و بعد از 2 سال سابقه ی کار میتونید کیلینیک بزنید و در شهرستان بلافاصله بعد از اینکه فارغ التحصیل شدید.2 سال اول به نوعی علوم پایه میخونید و 2 سال بعدش کاورزی تو بیمارستانه. فیزیوتراپی جز اولین شغل های دنیا است. هر کی که میخواد دکترای حرفه ای بخونه و رتبه اش خیلی خوب شده نمیتونم بهش بگم نره پزشکی مخصوصا اگه دانشگاه های تهران باشه اما برای انتخاب ها ی بعدیتون بهش فکر کنین !!!!!!!

ataghi99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

دوستان یه چیزی هست
همه میگن دندون اشباع نیست
این حرف کاملا اشتباست!
شما خودتون باید به شهرتون نگاه کنید
هرجایی فرق داره
شما باید یجوری حساب کنید که قراره با شرایطی کار کنید که تازه وارد هستید و هیچ اسمی ازتون نشنیدن
و قراره با یه سری دندونپزشک که سال هاست کار میکنن و اسمشون سرزبونه رقابت کنین

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Lily Delicated :
والا تا جايي كه ميدونم تا ٥٠٠شون بيشتر قبول نميشه! :-? نميدونم ديگه :-?

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها من دارم دیوانه میشم :((یک هفتست دو تا کلمه تو ذهنم میچرخه.دندون یا پزشکی :rolleyes:با خیلی ها هم حرف زدم.پزشکا و دندونپزشکا کاملا عکس هم حرف میزنند.علاقه هم آدم تا وقتی واردش نشه،نمیفهمه.شما راهنمایی برا من ندارید؟

اما در مورد کسی که راجع ب تفاوت سطح گیلان و اصفهان پرسیده بود.پین زن عموی تو شهر خودش رشت خوند و بعد استریت شد.و کاملا راضی بود از دانشگاهش.خیلیا رو میشناسم که از شهر خودشون رفتن تهران با رتبه های خ عالی ولی ب همه توصیه می کنند ک عمومی ته نرید.خصوصا برا شما ک اصفهان خ دوره ازتون.تنها چیزی ک تو آزمون دستیاری مهمه خوندن خودتونه

ataghi99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از Dr.Eniac :
درباره این 10 واحد اختصاصی قبل علوم پایه بگم، تا قبل از این 7 واحد بود امسال شد 10 واحد، ینی فرق زیادی نكرد. تازه، درسهای اختصاصی رشته خیلی شیرینترن و ترم 4 كه ما 8 واحد اختصاصی رشته داشتیم تقریبا دو سةم كلاس معدل ای میشن!
من نظرم اینه دندون راحت تر از پزشكی و داروئه و هر لحظه كه تو خوابگاه درس خوندن اونها و تفریحات همكلاسی های خودمو میبینم بیشتر به این نظرم مطمئن میشم.
معدل که خب بستگی به استادا داره
ما این ترم با 9.75 هم افتاده داشتیم
مثلا مورفولوژی رو یه استاد ... داشتن سال بالاییامون
انگار نمره تاپشون 15-16بوده
اینکه بچه هاتون تفریح کنن یا نه اونم بستگی به شانستون داره :D
تا ورودیتون چی باشه :-??

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Parniyan_A :
بچه ها من دارم دیوانه میشم :((یک هفتست دو تا کلمه تو ذهنم میچرخه.دندون یا پزشکی :rolleyes:با خیلی ها هم حرف زدم.پزشکا و دندونپزشکا کاملا عکس هم حرف میزنند.علاقه هم آدم تا وقتی واردش نشه،نمیفهمه.شما راهنمایی برا من ندارید؟

اما در مورد کسی که راجع ب تفاوت سطح گیلان و اصفهان پرسیده بود.پین زن عموی تو شهر خودش رشت خوند و بعد استریت شد.و کاملا راضی بود از دانشگاهش.خیلیا رو میشناسم که از شهر خودشون رفتن تهران با رتبه های خ عالی ولی ب همه توصیه می کنند ک عمومی ته نرید.خصوصا برا شما ک اصفهان خ دوره ازتون.تنها چیزی ک تو آزمون دستیاری مهمه خوندن خودتونه
موافقم! خيليا هستن كه دو رقمي شدن ولي ميمونن تويه شهر خودشون!
شرايط خوابگاه واقن خوب نيس!
منم مث تو گير كردم... بين دندون و پزشكي! ولي با حرفاي سارا و مهران دارم به دندون فك ميكنم!

پاییزان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
------

سلام
من رشته ام تجربی هست و کنکور تجربی دادم می خواستم ببینم می تونم در ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی کامپیوتر که توی رشته ریاضی هست را انتخاب کنم؟

alibeiginejad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Lily Delicated :
اگه تراز زیرگروه یکتون بالای 6500 باشه احتمال داره دانشگاه تیپ ۳ پزشکی بیارید . البته احتمال داره. شما ببینید تراز آخرین فرد قبول شده تو پزشکی دانشگاه مورد نظرتون چند بوده بعد اونو در 0.7 ضرب کنید: اگه ترازتون تو زیرگروه یک از اون بیشتر باشه به شرط تکمیل نشدن ظرفیت اونجا قبول میشید. تراز بقیه رو میتونید از طریق تخمین رتبه گزینه ۲ پیدا کنید. شنیدم نرم افزار جدید سازمان سنجش هم برای ایثارگران قابل استفاده هست. البته فقط شنیدم!
موفق باشید

بالا