• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور-خانم پری ناز مسیبی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام ;;)
به عنوان اولین صندلی داغ برای بچه های منحصرا زبان،
خانم پری ناز مسیبی رتبه 33 منطقه 2 قبول زحمت کردن ;;)
تبریک و مرسی از همکاریت پیشاپیش :)
سوالاتونو ازشون بپرسین دیگه :D

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور-خانم پری ناز مسیبی

سلام.خوبی؟خسته نباشی.
چی شد که خواستی زبانو.جدی ادامه بدی؟هدف خاصی داری؟ :D
چرا سمپادیا عضو شدی هدف خاصی داری؟
از سمپادی بودنت راضی هستی؟
آشپزی بلدی؟
دوس داری کجا بری مهمونی؟
بخاطر رتبت کادو گرفتی؟بهترینش چی بوده؟
کتاب خونی؟چه کتابایی دوس داری؟
آیا موافق حذف مراسم عروسی هستی؟
دوس داری کجا بری سفر؟چرا؟
اینجا از کسی بدت میاد؟کی؟ :D
از کیا خوشت میاد؟

باید سوال کنکوری میپرسیدم؟؟؟؟

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

درود و تبریک ;;)

تبریک کی خیلی خوشحالت کرد؟؟

وقتی فهمیدی 2 رقمی شدی ری اکشنت چجوری بود؟

اگه بهت بگن دوباره کنکور چکار میکنی ؟؟ :D

عایا به اشپزی فکر میکنی :-" :-" :-? :-?

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

سللللللللام. خوبی؟ ؛؛)

خیلی‌ها هستن که به هزار و یک دلیل فکر می‌کنن به ادبیات انگلیسی خوندن. زبان‌شون خوبه، آیلتس گرفتن خوش‌شون اومده می‌خوان ادامه بدن، کتاب‌های زبان اصلی رو راحت‌تر می‌فهمن، هر چی. به نظرت اون چیزی که بینِ ادبیات انگلیسی دوست و ادبیات انگلیسی خوان فرق می‌ندازه چیه؟ آدم باید چی در خودش ببینه که بره ادبیات انگلیسی بخونه؟
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. :د

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

ببخشید من نمیتونم درست نقل قول کنم!
سلام.خوبی؟خسته نباشی.
چی شد که خواستی زبانو.جدی ادامه بدی؟هدف خاصی داری؟ :D
چرا سمپادیا عضو شدی هدف خاصی داری؟
از سمپادی بودنت راضی هستی؟
آشپزی بلدی؟
دوس داری کجا بری مهمونی؟
بخاطر رتبت کادو گرفتی؟بهترینش چی بوده؟
کتاب خونی؟چه کتابایی دوس داری؟
آیا موافق حذف مراسم عروسی هستی؟
دوس داری کجا بری سفر؟چرا؟
اینجا از کسی بدت میاد؟کی؟ :D
از کیا خوشت میاد؟

باید سوال کنکوری میپرسیدم؟؟؟؟
سلام. ممنون. سلامت باشی. :D
با اینکه همیشه به زبان علاقه داشتم ولی به عنوان یه رشته برای ادامه تحصیل بهش نگاه نمیکردم. میخواستم یه رشته خوب (در تعاریف عرفی مون!) برم و در کنارش هر زبان سوم و چهارم و هرچندمی که خواستم بخونم. تجربی رو هم به روش حذف گزینه انتخاب کرده بودم! :D ولی سال پیش دانشگاهی که دیدم واقعاً انگیزه ی خیلی خاصّی، یعنی هدفی که نظرمو جلب کنه، ندارم، تصمیم گرفتم سراغ علاقه م برم. به هدف دکترای ادبیات انگلیسی. البته نمیخوام خودمو محدود کنم، اصلا وقتی بهم میگن چرا مترجمی یا آموزش نمیخونی جوابم اینه که نمیخوام آینده ی شغلیمو از الان محدود کنم؛ ولی ممکنه وسط راه به چیز دیگه ای بیشتر علاقمند بشم، مثلا از مترجمی بیشتر خوشم بیاد برای ارشد، یا زبان شناسی رو انتخاب کنم برای دکتری... ولی الان از بین سه تا گرایش کارشناسی ادبیات رو انتخاب میکنم چون هم بیشتر علاقه دارم هم اگه نظرم عوض شد دستم بازه برای تغییر به گرایشای دیگه.

وقتی سمپادیا عضو شدم هدف خاصی نداشتم. بعدشم هدف خاصی نداشتم. :D ولی سمپادیا بیشتر از مدرسه برام مدرسه بوده. از سمپادی بودنمم راضیم چون اگه سمپادی نبودم سمپادیایی نمیشدم.

بله آشپزی بلدم. : دی

بستگی داره میزبان کی باشه. :د

موبایلمو فردای کنکور که درصد گرفتم جایزه گرفتم. :)) چیز دیگه ای هم نخواستم ولی همین که از خوابگاه رفتن خلاص شم خودش بزرگترین کادوئه. :-"

بیشتر کتابای کلاسیک قرن هجده-نوزدهی دوست دارم. داستانای کوتاه فارسی ام میخونم. قبل از دبیرستان فانتزی خونِ پیگیر بودم. : ))

حذف نشه ولی انقدم بریز و بپاش راه نندازن.

سفر زیاد میرم؛ دوست دارم خونه باشم. :د

من با دست و دلبازی دیسلایک میدم بدون نگاه کردن به ارسال کننده؛ ولی به مرور متوجه شدم دیسلایکام بیشتر به دو سه نفر خاص بوده. :-" احتمالا اون دو سه نفرو اگه رو در رو باهاشون آشنا شم ازشون خوشم نیاد وگرنه الان که با کسی موشکلی ندارم. :-"

خب بعضیا هستن تو سایت بیشتر باهاشون در ارتباط بودم، یا مدت زمان بیشتریه میشناسمشون. ولی تو سمپادیا رفیق آنچنانی ندارم.

بله باید سوال کنکوری میپرسیدی. :D :)) انجمن مشاوره تحصیلیه خب. :-"

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

سلام
تبریک میگم :)
برنامه عمومیات چه طور بود؟
فاصله زمانی مرورات چه طور بود؟
سوال درسی :D

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

درود و تبریک ;;)

تبریک کی خیلی خوشحالت کرد؟؟

وقتی فهمیدی 2 رقمی شدی ری اکشنت چجوری بود؟

اگه بهت بگن دوباره کنکور چکار میکنی ؟؟ :D

عایا به اشپزی فکر میکنی :-" :-" :-? :-?
درود بر شما. :D

راستش من به کسی مهلت ندادم خودم درجا به اونایی که میخواستم خبر دادم. :-"

انتظار داشتم رتبم 16-15 بشه. بقیه هم که بعضاً خیلی شاد بودن میگفتن یه رقمیه. :- " اولش شوکه شدم مخصوصاً از رتبه ی کشوریم که نگم بهتره. :-" ولی بعدش یادم افتاد که با همین رتبه هم انتخاب اولمو به احتمال شاید 90 درصد قبول میشم. چند روز بعدشم که سایت کانون رتبه هارو زد و دیدم اکثر اونایی که قبل منن خودشون دورقمیِ ریاضی/تجربی دارن، دیگه خیالم راحت شد که اینا انتخاب رشته نمیکنن.

کتابامو میسوزونم میرم آموزشگاه زبان باز میکنم. :))

شما چرا انقد به مبحث آشپزی علاقه دارین؟ :D آشپزی بلدم خوبم بلدم. :D :-"

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

سلام و درود
ازونجایی که خیلی شخصیت محبوب و معروفی بودم تو سمپاد قزوین (شهید بابایی و فرزانگان) میخام ببینم آوازه من ب گوش شمام رسیده آیا؟ :D

mahsa.n

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

سلام
قبل از هر چيزى تبريك!!!
مى خواستم بپرسم شما كلاس زبان كانون مى رفتين؟؟
براى كنكور چه كتاب هايى رو مطالعه كردين؟؟
به نظر شما چرا بچه هاى رشته هاى ديگه رتبه هاى تك رقمى كنكور منحصرا زبان رو تصاحب مى كنن؟؟؟ اصلا به نظرتون منصفانه است؟؟؟

با آرزوى موفقيت هاى روز افزون!!! :D

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

سلام
خب اولاً که تبریک و اینا. :-" (هر چند من انتظار داشتم حدود همون رتبه پنج بشین. منشن سنجش آخریه یا ماقبل آخریه. :-‌"" )
ثانیاً نظرتون راجع به ما ریاضی/تجربی/انسانیایی که کنکور زبان دادیم؟ :‌دی (مثن یک زبان که ۱۷ ریاضی هم شد. :-‌" ) (خودم می‌دونما البته... می‌خوام این جا هم تکرار بشه. :-" )
ثالثاً درصداتون... اگه امکان داره...
رابعاً برای زبان تخصصی کتاب خاصی (مثن اون دوجلدی مبتکران- شهاب اناری) را خوندین یا با اطلاعات خودتون جواب دادین؟ :-? چه قدر فایده دارن این کتابا؟
خامساً... جدی زیست افتاد برای شهریور؟ :-"
سادساً انتخاب اولتون کجاست؟ تهران احتمالاً؟
(چرا من دارم عددا را عربی می‌نویسم؟ :)) )
فعلاً همینا... با آرزوی موفقیت. :-"

fery wins

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
آباده
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

سلام....
اولا تبرییییییک P:> P:>
یه اسپمم اینجا میدم....
عکست تو نفرات برتر قلمچی مال چند سال پیشه؟؟؟
:D :D :D

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

سلام....
تبریک میگم...
من این سوال رو یه بار تو پ.خ ازت پرسیدم ولی جواب ندادی....امیدوارم از اون آدمای مغرور که تا به یه جایی میرسن و واسه بقیه قیافه میگیرن نباشی.... :-w :-w :-w :-w

خلاصه پیامم این بود که کنجکاو بودم بدونم آینده ی کسایی که میرن ادبیات انگلیسی چیه؟؟؟؟صرفا محض کنجکاوی...چون دوروبرم زیادن کسایی که میرن این رشته و این واسم سوال شده بود....

ممنون...

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

سللللللللام. خوبی؟ ؛؛)

خیلی‌ها هستن که به هزار و یک دلیل فکر می‌کنن به ادبیات انگلیسی خوندن. زبان‌شون خوبه، آیلتس گرفتن خوش‌شون اومده می‌خوان ادامه بدن، کتاب‌های زبان اصلی رو راحت‌تر می‌فهمن، هر چی. به نظرت اون چیزی که بینِ ادبیات انگلیسی دوست و ادبیات انگلیسی خوان فرق می‌ندازه چیه؟ آدم باید چی در خودش ببینه که بره ادبیات انگلیسی بخونه؟
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. :د
سلاااااااام. به به! ازینورا؟ :د

من سوالتو خوندم و رفتم که بهش فکر کنم ولی هنوز نمیدونم دقیقا چی بگم...
فقط خوب بودن و علاقه داشتن ملاک نیست. آدم باید اینو هم ببینه که بعداً میخواد تو این رشته چه کار کنه، ارزششو داره که تمام انرژیشو بذاره رو علاقه ش یا بهتره بره دنبال یه چیزی که ازش درآمد بیشتری درآره... من خیلیا رو میشناسم که این کارو میکنن مثلا به موسیقی علاقه دارن، مهندسی میخونن و موسیقی رو در کنارش ادامه میدن. اینا بستگی به این داره که وقتی همه چیزو میذاری جلوت ببینی کدوم برات مهم تره: آینده ی شغلی مطمئن، علاقه، درآمد، مدرک خفن، موقعیت اجتماعی، تودهنی به فامیل حتی؟
ادبیات انگلیسی توی عرف ما رشته ی بدردبخوری نیست و از سر جوگیریه؛ و من به صورت کاملاً فیس تو فیس با این دیدگاه مواجه شدم تو این مدت. :-" پس اگه میخواین ادبیات انگلیسی بخونین باید خونسردیِ روبرو شدن با این چیزارو داشته باشین. :-"
و جواب اصلی سوالت اینکه به "ادبیات" علاقه داشته باشین. (اگه یکی فقط بخواد زبانش خوب شه یا کتابارو راحت بخونه خب بهتره به مطالعه ی آزاد یا کلاسای آموزشگاها ادامه بده)

پ.ن: یه جوری نشد پستم؟ ((: "-:

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

سلام
تبریک میگم :)
برنامه عمومیات چه طور بود؟
فاصله زمانی مرورات چه طور بود؟
سوال درسی :D
سلام مرسی. :]
من عربی و ادبیات رو در طول سال دوم و سوم خوب خونده بودم چون دوستشون میداشتم! و دینی سوم رو هم فولِ فول کرده بودم برای نهایی. تابستون با برنامه ی قلمچی که عمومیاش سوم بود پیش رفتم و دوم و پیش اصلاً نخوندم. عمومیای دومو از پاییز و ادبیات و دینی پیش رو از آذرماه شروع کردم چون قبلش تمرکزم رو اختصاصیای تجربی بود. شما این کارو نکنید، عمومیای پیشو همون اول پاییز شروع کنید. :-" اگه فقط میخواین زبان بدین که اصلاً عمومیارو از الان شروع کنین چون اهمیتشون حیاتیه.

عربی رو همون اوّل کار هر مبحثی که مشکل داشتم با جزوه ی دست نویس یا درسنامه های خیلی سبز درستش کردم. توی فاصله ی بین آزمونا، معمولاً هفته ی دوم، مبحث همون آزمونو از جامع خیلی سبز تست میزدم.

ادبیات رو پایه ی قوی ای داشتم؛ درصدمو نگاه نکنین! ( :-<)
کتاب قرابت معنایی هامون سبطی خواهرمو که از کنکورش مونده بود تابستون سال سوم وقت گذرونی خونده بودم و خیلی نکاتش تو ذهنم جا افتاده بود و بعداً کمکم کرد.
برای زبان فارسی پارسال کتاب هامون سبطی رو خوردم (مامان بزرگم فوت کرده بود منم نمیدونستم چه کار کنم. چند روز بعدش یه امتحان زبان فارسی افتضاح سخت داشتیم. کتابه رو زدم زیر بغلم بردم hometown، به حدّ مرگ خوندمش، همه ی تمریناشو با مداد حل کردم، سروتهشو جوییدم. اصن اسم زبان فارسی میاد یاد خاکسپاری مامان بزرگم میفتم. امتحانمم راستی 20 شدم!قدرت ضربه روحی...! ) امسالم چندروز وقت گذاشتم پنج بحث زبان فارسی الگو رو خوندم. چون مبحثاش خیلی تفکیک شده نیست، اگه میتونین و یادتون میمونه، یه بار یه جا بخونید یا دوسه قسمت کنید زبان فارسی رو؛ و هروقت دیدید جایی رو ضعف دارین رو همون قسمت کار کنین. 5 تا سواله. سه تاشم راحت میشه جواب داد. اگه رتبه ی خوب میخواین از دست ندین.
لغتای هر آزمون رو برای همون آزمون میخوندم. اوّلین کاری که شنبه ها بعد از بررسی آزمون میکردم خوندن لغتای آزمون بعدی بود. فقط لغت که نه. یه کتاب کمک آموزشی میذاشتم کنارم هرجا رو میخوندم نکته هاشو تو کتابه نگاه میکردم. بقیه شو تا آخر هفته ی بعد یه روز درمیون لغت مرور میکردم چون لغتارو خیلی یادم میرفت.

برای دین و زندگی: کتاب. کتاب. کتاب. کتاب. کتاب. کتاب. کتاب. کتاب. کتاب. کتاب. کتاب. کتاب کتاب خیلی کتاب همش کتاب. :D تستای کنکور رو خیلی دقت کنید، و همچنین آزمونارو. باید ببینین که از همه جا سوال میاد؛ و کتاب رو بخورین.
من دینی رو صد زدم ولی تضمینی نیست که سال بعدم سوالا همینقدر کشک باشن. سوالای پارسال که خیلی سخت بودن، و سالای قبلشم باز به آسونیِ امسال نبودن پس رو حساب سوالای امسال به روخوانی بسنده نکنین. خوب خوب بخونین که برای همه چی آماده باشین. ;;)

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

سلام پری‌ناز؛؛)
تبریک میگم واقعا؛؛)

غیر از شغلی که الآن در نظر داری برای آینده ات، چه شغل دیگه ای رو میتونی متصور شی برای خودت؟
به علوم پایه علاقه داری؟ اگه آره کدوم رشته اش برات هیجان انگیزتره؟
درآمد چقدر برات مهمه؟
نظرت راجع به پزشکی چیه؟ :-"
سال کنکور سمپادیا زیاد میومدی؟ :-" مفید بوده برات یا مضر یا خنثی؟ :-"
فک کنم رایان تدر گوش میدی اگه اشتباه نکنم. ;;)
نظرت راجع به ایشون چیه؟ بهترین آهنگش چی بوده برات؟

و مهمترین سوالم اینکه؛ چطور تونستی بدون فکر کردن به باورهای غلط جامعه در خصوص تاپ بودن برخی رشته ها به ویژه تو تجربی، ول کنی و بری دنبال علاقه ات؟ چه فکری باعث میشد که بری و چه فکری باعث میشد که پشیمون نشی؟

+توصیه‌ای داری برای ما کنکوریا؟:د

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

سلام و درود
ازونجایی که خیلی شخصیت محبوب و معروفی بودم تو سمپاد قزوین (شهید بابایی و فرزانگان) میخام ببینم آوازه من ب گوش شمام رسیده آیا؟ :D
سلام.
وقتی تو سمپادیا پروفایلتو دیدم از یکی از بچّه ها که شبکه ارتباطی وسیعی داره پرسیدم که کسی به این نام میشناسه و اونم گفت آره پرآوازه ست! منتهی من دیگه اون آوازه هارو نشنیده م. : ))

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

سلام
قبل از هر چيزى تبريك!!!
مى خواستم بپرسم شما كلاس زبان كانون مى رفتين؟؟
براى كنكور چه كتاب هايى رو مطالعه كردين؟؟
به نظر شما چرا بچه هاى رشته هاى ديگه رتبه هاى تك رقمى كنكور منحصرا زبان رو تصاحب مى كنن؟؟؟ اصلا به نظرتون منصفانه است؟؟؟

با آرزوى موفقيت هاى روز افزون!!! :D
سلام. مرسی. (:
نه. آموزشگاه سروش میرفتم. تنها شعبه در قزوین. :-" خونه ی دومِ بنده بود برای 5 سال. کتابایی هم که خوندم Parade و Connect و Spectrum که وقتی کتاب سوم Spectrum بودم کتابای آموزشگاهو تغییر دادن و بعدش Top Notch رو از کتاب سومش تا آخر Summit خوندم. [دلیل اینکه 5 ساله تموم شد این بود که تعیین سطح میدادم یکی درمیون ترمارو میرفتم کلاس. :-"]

برای اختصاصی کتاب خاصی نخوندم. اول که شروع کردم کتابایی که بهم معرفی کرده بودن رو گرفتم یعنی Bridging The Gap ِ سنجش، اون دو تا کتاب شهاب اناری و 504 واژه ی ضروری. اولی که فقط یه سری متن بود، متنای ساده ی به درد نخورِ بدون نکته با کلمه های خیلی غیر ضروری! 7 درسشو خوندم و بستم گذاشتم کنار. کتابای شهاب اناری هم برای کسی که اصلاً زبان بلد نیست برای استارت بد نیستن ولی به درد کنکورای زبانِ الان نمیخورن. من کتاباشو از یکی از دوستان گرفتم و چند روز ورق زدم و دیدم فایده ای نداره. 504 ولی خوبه. من نزدیک عید رفتم سراغش و دیدم خیلی از کلمه هایی که تو کنکور و قلمچی زیاد استفاده میشن توش هست چون واقعاً کلمه های 504 پایه ای و کاربردی ان؛ و کنکور هم دیگه از یه سطحی سخت تر نمیگیره. خلاصه آخرش این که 504 رو هم 8-7 درس بیشتر نخوندم فقط از سر بی حوصلگی. :-" وگرنه کتاب خوبیه برای کنکور.
یه کتاب دیگه هم بود که خودم تو کتابفروشی دیدم و گرفتم؛ گرامر خیلی سبز. اون سبزه که روش عکس جونور داره! دوبار خوندمش. نکته های کاربردی خوبی داره.
سوالای هر آزمونو بررسی میکردم و کلمه هایی که نمیدونستم یا یادم رفته بود از دیکشنری با ضمایم و تعلیقات و متفرّعات و ریشه ها ( :-") میخوندم و بعد یه خلاصه ازش مینوشتم رو استیکر میزدم به دیوار و هروقت میدیدم مرور میکردم که تو ذهنم بمونه.

روش یادگیری رو آدم خودش باید پیدا کنه وگرنه ده تا کتاب کنکور چیزی به آدم یاد نمیدن. هفتاد تا سوال داریم؛ به هر روشی میتونیم درصدمونو ببریم بالا. من فیلم و سریال زیاد می بینم و کتاب زیاد میخونم؟ خب مکالمه و ساختار جمله و درک مطلبم خوبه؛ باید به چیزای دیگه برسم؛ کتاب گرامر و استیکر و دیکشنری و حرفای بالا! اون یکی کانون رفته گرامر و لغتش قویه؟ خب باید به اون قسمتای دیگه برسه مثلاً متن بخونه و فیلم ببینه.

احتمالاً میخوان با رتبه ی زبانشون یه افتخاری کسب کنن وگرنه اکثرشون رتبه های خیلی خیلی خوب تو گروه اصلیشون دارن و هیچ احتیاجی به کنکور زبان و انتخاب رشته ی احتمالی ندارن. دلیل اینم که تک رقمی میارن شاید عمومی هاشون باشه. کارنامه های امسال که هنوز در دسترس نیستن ولی کارنامه های سالای قبل نشون میداد که خیلی از اینا که تک رقمی آوردن، درصدای اختصاصیشون از دورقمی هایی که رشته اصلیشون زبان بوده کمتر بوده ولی این یکیا چون عمومیارو برای تک آوردن تو رشته ی خودشون در حد 100 خونده بودن، عمومیاشون اختصاصیاشونو جبران میکرد.
به منصفانه بودن یا نبودنش کاری ندارم مهم اینه که اینا انتخاب رشته نمیکنن! ما هم با اون کارنامه ی آخری که میاد می فهمیم بین رتبه های قبل از ما چند نفر رقیب اصلیمون بوده ن!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

سلام
خب اولاً که تبریک و اینا. :-" (هر چند من انتظار داشتم حدود همون رتبه پنج بشین. منشن سنجش آخریه یا ماقبل آخریه. :-‌"" )
ثانیاً نظرتون راجع به ما ریاضی/تجربی/انسانیایی که کنکور زبان دادیم؟ :‌دی (مثن یک زبان که ۱۷ ریاضی هم شد. :-‌" ) (خودم می‌دونما البته... می‌خوام این جا هم تکرار بشه. :-" )
ثالثاً درصداتون... اگه امکان داره...
رابعاً برای زبان تخصصی کتاب خاصی (مثن اون دوجلدی مبتکران- شهاب اناری) را خوندین یا با اطلاعات خودتون جواب دادین؟ :-? چه قدر فایده دارن این کتابا؟
خامساً... جدی زیست افتاد برای شهریور؟ :-"
سادساً انتخاب اولتون کجاست؟ تهران احتمالاً؟
(چرا من دارم عددا را عربی می‌نویسم؟ :)) )
فعلاً همینا... با آرزوی موفقیت. :-"
سلام. ممنون. پنج که بماند، مورد داشتیم تو ده تای کشور ندیده نگران شده. :)) ولی جدّی رقابت سنگینه دیگه واقعاً، ادبیات و اختصاصیم یه ذره جابجا شد تبر خورد وسط کلّش. :/ وگرنه من از جلسه اومدم بیرون قسم میخوردم که از همه ی قلمچیا و آزمایشیای سنجش آسونتر بود. :/

به همین پست ارجاعتون میدم. :)) و پاراگراف آخر پست قبلیم.

درصدا: ادبیات 76 - عربی 82.7 - دین و زندگی 100 - زبان عمومی 94.7 - زبان اختصاصی 82.4

رابعاً رو هم پست قبلی جواب دادم.
[شهاب اناری نخونید واقعاً نخونید. من با این بنده خدا پدرکشتگی ندارم ولی خدایی کتاباش از رده خارجه! :-"" زبان عمومی خواستین چیزی بخونین کیاسالار بخونین.]

زیستو ناپلئونی پاس کردم ولی دو تا درس دیگه افتاد شهریور. :- """

انتخاب اوّلم ادبیات تهران؛ بعدشم بهشتی.

بازم مرسی!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

سلام....
اولا تبرییییییک P:> P:>
یه اسپمم اینجا میدم....
عکست تو نفرات برتر قلمچی مال چند سال پیشه؟؟؟
:D :D :D
سلام مرسییییی.
خوشم میاد سوال ظریف میپرسی. :))
عکس شناسنامه ـمه. مال تابستون سوم راهنمایی به اوّل دبیرستان!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

سلام....
تبریک میگم...
من این سوال رو یه بار تو پ.خ ازت پرسیدم ولی جواب ندادی....امیدوارم از اون آدمای مغرور که تا به یه جایی میرسن و واسه بقیه قیافه میگیرن نباشی.... :-w :-w :-w :-w

خلاصه پیامم این بود که کنجکاو بودم بدونم آینده ی کسایی که میرن ادبیات انگلیسی چیه؟؟؟؟صرفا محض کنجکاوی...چون دوروبرم زیادن کسایی که میرن این رشته و این واسم سوال شده بود....

ممنون...
سلام مرسی.
وقتی شما اون سوالو پرسیدی هنوز رتبه ها نیومده بود؛ الانشم به جایی نرسیده م فقط یه عدد گذاشته ن پشت اسمم!
اون پ.خ رو چون قبلا مشابهشو زیاد جواب داده بودم خوندم و گذاشتم که یکی از قبلیارو بهتون فوروارد کنم ولی پیامتون رفته بود تو صفحه های قبل و متاسفانه یادم رفت؛ معذرت میخوام.

این جوابم به یه نفر راجع به گرایشها و بازار کار بود:
سلام.
کسایی که سراغ زبان میرن میشه گفت با علاقه ی خیلی زیاد یا یه هدف مشخّص رفته ن سراغش پس دیگه حالت رشته ی تاپو زیاد نداره. نه بین گرایشا کسی توافق داره که کدوم بهتره نه بین زبانا.
دانشگاهای تهران که زبان خارجی درس میدن دانشگاه تهران و شهید بهشتی و علامه طباطبایی ان. طباطبایی اکثر رشته هارو داره، حتی چینی، اسپانیولی و... ولی اون دوتای دیگه نه. برای مثلاً انگلیسی و فرانسه، دانشگاه تهران بهتره.
گرایشا هم ادبیات، مترجمی، آموزش. برای انگلیسی هرسه تاش هست. برای فرانسوی و چندتای دیگه، ادبیات و مترجمی هست، و بقیه شون گرایش ندارن.

تنوع بازار کارش خیلی زیاده، دیگه بستگی به ترجیح/علاقه/توانایی طرف داره. تدریس خصوصی یا آموزشگاه یا هیئت علمی دانشگاه اگه تا دکتری ادامه بدی؛ ترجمه کتاب و مقاله؛ مترجمی همزمان؛ ویرایش؛ کار توی سفارتخونه؛ ... . میگن اگه یکی دوتا زبان دیگه هم بلد باشی رو دست میبرنت!
همه ش بستگی به این داره که تا کجا بخوای پیش بری؛ چقد بلندپرواز باشی. اگه کسی به هدف پاس کردن و مدرک گرفتن و شغلای متفرقه وارد دانشگاه بشه بیشتر از اونم نمیشه.
اینم یکی دیگه:
هر رشته ای علاقه ی خودش رو میخواد، سختی خودشو داره، راه خودشو داره، آینده ی شغلی خودشم داره.
شاید راهیابی به رشته های خوب، حتی دانشگاه های تاپ(در صورتی که زبانای کم طرفدارو انتخاب کنیم) توی گروه زبان خیلی آسون باشه ولی درنظر داشته باش که همه چیز فقط همین کنکور نیست.
در مورد سوالت، انتخابای شغلی برای رشته ای که من میخوام خیلی وسیعه، از تدریس خصوصی و آموزشگاه، هیئت علمی دانشگاه، ترجمه، ویراستاری، مترجمی همزمان برای سفارتخونه، شرکتا یا خصوصی، کار تو وزارت امور خارجه، تورلیدر حتی! ولی وقت انتخابش مطمئنّاً الان نیست! مثل اینه که از یه دانشجوی ترم یکی دندون پزشکی بپرسی میخوای تخصص چی بخونی کوچولو؟! منم الان هیچ نظری ندارم که بعداً از کدوم اینایی که گفتم بیشتر خوشم بیاد!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا