• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات پیرامون دانشگاه‌ها

Dr.Behnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
شیمی ........
پاسخ : معرفی دانشگاه های شهرستان ها

شما دعا کنید ما قبول شیم...با اتاق 10 نفره هم مشکل نداریم ^#^..........

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بچه ها یه نکته ای هم بگم برای بچه هایی مث بچه های تهران ، همدان ، اهواز ، تبریز ، ارومیه ، اصف و... که زیاد دور نیستن از سنندج.
دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم هست ها!
خیلی ها بش توجه نمیکنن شاید.اما من خودم سنندجی ام.بیشتر دوستای دبیرستانم هم الان داران دانشگاه علوم پزشکی کردستان درس میخونن.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی داره.
درباره ی مقطع علوم پایه ش بخوام حرف بزنم ، خیلی خیلی خیلی قوی عمل میکنه.پدر ِ دوستام دراومده یعنی :))
خیلی بهشون سخت میگیرن.محض رضای خدا 1 امتحان راحت هم ندارن.استاداشون هم من چن جلسه سر کلاس رفتم واقعا خوب و با سواد ان.
امکاناتشون هم تو مقطع علوم پایه عالیه.آزمایشگاه ها و مولاژ ها ی خوب دارن.
فضای هر دو دانشکده خیلی خیلی عالی و نو ساخته.دانشکده ی پزشکی مخصوصا خیلی هم بزرگ و دلنشین هستش به نظر من.

تو امتحان علوم پایه همیشه رتبه میدن.چون واقعا علوم پایه ش خیلی قویه.

این از این.حالا مقطع بعد علوم پایه :

دندانپزشکی : کلینیک تو خود ِ دانشکده س. من رفتم سر زدم.امکاناتش مناسبه [nb]البته حس کردم به پای همدان نمیرسه امکانات کلینیکیشون.ولی بازم قابل قبوله[/nb]تا حالا فارغ تحصیل نداشته. تاسیس سال 90 هستش و اولین ورودی هاشون ترم بعد ترم 9 میشن.و بنابراین راجب قبولی های تخصص نمیشه صحبت کرد.
تو این مقطع هم که من با چن تا از سال بالایی هاشون صحبت کردم اساتید واقعا سخت گیرن و ازشون کار میخوان.

پزشکی :
والا راستشو بخواین با اینکه تعداد بیمارستان هامون بالاست[nb]بعثت ، توحید ، تامین اجتماعی ، قدس و...[/nb] اما امکانات بیمارستانی مون کمه متاسفانه.به پای جایی مثل همدان نمیرسه قطعا!
اما از اونجا که دانشجو های پزشکی سنندج خیلی خیلی کوشان و اساتید خوبی هم دارن ، هر سال ِ کلی قبولی تخصص دانشگاهای تهران ، بهشتی و... رو داریم.
در کل درسته بیمارستان ها زیاد مجهز نیستن ، اما واقعا میشه پیشرفت کرد.در ضمن هم چون تعداد کمی رزیدنت داریم بر خلاق جایی مثل همدان ، بیشتر کارها رو اینترن ها بر عهده میگیرن که به گفته خودشون خیلی تاثیر داره.
چن تا تخصص هم تو دانشگاه ارائه میشه مثل تخصص زنان و...
مجوز 4 تا تخصص دیگه رو هم گرفتن

خلاصه که واقعا از نظر من سنندج گزینه یی هستش که میشه روش حساب کرد.دانشگاه خوبی داره.

از لحاظ خود شهر هم که بخوام حرف بزنم ، بزرگ نیس.اما زیاد هم کوچیک نیس.جاهای تفریحی برای دانشجو ها رو تا مقداری داره.
مخصوصا برای دختر ها اگه بخوام حرف بزنم واقعا شهر امنی هستش.واقعا .
یعنی جای تفریحی تو شهر نیس که چن تا دختر جوان نتونن برن اونجا و فقط پسرونه باشه یا جوش بد باشه.
واقعا من نسبت به همدان که میسنجم ، تو سنندج دخترا خیلی راحت تر هستن.

فضای شهر مذهبی نیست اونقدر.
یه نکته یی هم هست که چون بیشتر سنندجی ها اهل سنت هستن ، بعضا فک میکنن که ممکنه اینجا دچار اشکال شن.
اما اصلا اینطوری نیست.خیالتون راحت.
سنندج سال هاست داره با برادران و خواهران :D اهل تشیع همزیستی میکنه.خیلیا تو سنندج اهل تشیع هستن.در کل مشکلی نیست از این بابت.نگرانش نباشید
مردم مهمان نوازی هم هستن.هوای غریبه ها و دانشجو ها رو دارن.

خوابگاهاشونم من سر زدم یه تعدادی رو ، اوکی هستن.جاهای بدی نیستن.

اگه رتبه تون در حدی نشد که تبریز و اصف و... بزنید ، از نظر من با توجه به تجربیاتم به سنندج حتما فکر کنید.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Dr.Behnaz :
شما دعا کنید ما قبول شیم...با اتاق 10 نفره هم مشکل نداریم ^#^..........
جو گیری :D...

بعدن میفهمی ....

• شروع کننده موضوع

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان

لطفا بگین چرا بعضی ها از دارو بدشون می یاد؟در آمد،محیطکارو....

sasan bagheri maleki

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبايي
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله اول المپياد زيست و شيمي
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
دندانپزشكي

لطفا در مورد دندان و پزشكي اروميه هم يكي توضيح بده.ممنون

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از mohammadi1234 :
لطفا بگین چرا بعضی ها از دارو بدشون می یاد؟در آمد،محیطکارو....
اتفاقن من از اونا بودم كه خيلي دوس داشتم دارو برم ولي خيليا مخالفت كردن.
من داروسازي نخوندم [متاسفانه :| ] ولي مي تونم حدس بزنم چرا با داروسازي بعضي ها مخالفت ميكنن.
يك علّتش اينه كه درساي دارو جدن درساي سنگيني هستن مي تونم بگم سنگيني و سختي شون معادل درساي پزشكي هس منتها از لحاظ در آمد و نگاه ِ كاملن غلط مردم ارزش اجتماعيش از پزشكي كمتره. و واقعن اين غلطه.
بعد شما داروسازي بخوني همه با ديد داروفروش L-: قراره نگاه كنن كه غلطه كاملن.

دارو براي من جذاب بود به خاطر كاراي تحقيقاتي. ولي جدن فيلد هاي تحقيقاتي تو كشور ما به اون ميزان وجود نداره و خيلي اهميت داده نميشه
يني بايد به قدري شاخ باشيد كه بتونيد بريد خارج ُ اينا اون جور جاها وارد اين كارا بشيد.

باز من اطلاعات كافي ندارم كسايي كه دارو مي خونن اطلاعات كامل تري مي تونن بدن.

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

از دندون زنجان هیچکس اطلاعی نداره که اوضاعش از نظر رتبه بندی دانشگاه و کلا سطح علمی دانشجوها چجوریه؟و پزشکی؟
طی تحقیقاتم فقط تونسنسم عکس ساختمونشو ببینم که خیلی هم باکلاس بود :-"

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

بندر عباس

الان تو ذهنتون این میاد که یه دانشگاه سطح پایین و استادای درب داغون

اینا رو برزید دور فرزندان من

استادا اگه بومی باشن همه phd به بالا

و استاد پروازیا هم که دیگه بهترینا رو میارن

بجه های خودگران مثلا استاد ابولحسنی استاد دانشگاه تهران جنین و اناتومی رو بهشون تدریس میکنن

سخت گیری هم که هرچی بگم کمه

سرویس شدم له شدم :)))) یعنی مردما :)))) حتی زبان هم سخت گیر بود لهمون کرد اختصاصیا واقعا واقعا سخت میگرفتن و بیچاره شدیم

سال بالایی ها میگفتن که الان خوشیتونه و ترم های دیگه به مرگ راضی اید

امکانات

ساختمون سال 89 ساختن نوسازه سه طبقه است آزمایشگا ها تجهیزن مولاژ اینا خیلی نو و خوب

جسد ترم قبل استفاده شد دو تا داشتیم که خوب بود و قابل استفاده مشکلی ندیدم توش

ساختمون ورزشگاه و مسجد همون داخل دانشکده اس

کافی شاپ دارن میسازن

بیمارستان هم دارن میسازن داخل دانشکده ولی به ما فک نکنم برسه :د

بعد از علوم پایه دانشگاه ما جز بهترین هاست

آموزش بعد علوم پایه خیلی خیلی قویه

علت اصلیش اینه که بیمار تو بندر عباس خیللللی زیاده و میسپارن به دانشجو مریضو

بیمارستان ژنرالش شهید محمدیه که خیلی بزرگه بخش های خیلی زیادی هم داره

خوابگاه

خوب نیست :( دو ترم اول البته و واسه دخترا فقط

بعدش خوب میشه

خوابگاه دخترا مرکز شهره به همه چی نزدیکه همه جییییییی

تا دریا هم 15 دقیقه پیاده راهه

مرتب هم سرویس داره یه دانشگاه که اونم 20 دقیقه با سرویس راهه

خوابگاه پسرا از مرکز شهر نسبتا دوره ولی بزرگه امکاناتشم خوبه

خوابگاه سال اولیاشون رسما هتله :|

خود شهر از اردیبهشت هواش گرم و شرجی میشه

قبلش عااااااالی یعنی عاااااالی

شرجیش واسه من اذیت کننده بود چون یزد اصلا رطوبت نداره خیلی اذیت شده ام

مردمش خوبن

مذهبی اصلا نیستن :D

شبا من میترسیدم راستش ولی بودن کسایی که تنهایی تا 10 بیرون بودن

امیدوارم کمک کرده باشم

Dr.Behnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
شیمی ........

ینی بند اینقدر خوبه........فرهنگ مردم چی؟

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Dr.Behnaz :
ینی بند اینقدر خوبه........فرهنگ مردم چی؟

خب ببین پایین شهرش خطرناکه من تا حالا نرفتم

بالاشهرش مث مردم شهرهای دیگه من بی فرهنگی اصلا ندیدم خوابگاه و دانشگاه و کتاب فروشی و این جور جاها که واسه دانشجو لازمه همه بالاشهره

• لایک
امتیازات: N!ma

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

کسی هست از یزدم توضیح بده؟

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سمپادك :
کسی هست از یزدم توضیح بده؟

بله.

دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد

داروسازی

دانشکده دارو خیلی تازه کاره و تا جایی که من میدونم چنان چنگی به دل نمیزنه

استادیش هم خیلی تازه کارن به جز درسهایی که مشترک پزشکیه

تو شهر خودمون اما من رتبه های خیلی بالا میشناسم که رفتن و هر سالم هم میرن

رتبه ی بچه ها بالاست امسال تا 1500 پسر از یزد قبول شده سالهای قبل پایین تر هم بوده

هنوز فارغ التحصیل نداشته

دندان پزشکی

جز بهتریناست هر سال دستاری های خیلی زیادی دارن و خود دانشکده هم چند تا تخصص ارائه میده

تا علوم پایه تو ساختمون دانشکده پزشکی هستن بعد علوم پایه میدن دانشکده خودشون که خیلی مجهزهه و تخصصی کلینیک شون

300-400 منطقه 2

پزشکی

تیپ یک

اساتید عالی

پزشکی یزد خیلی قویه هر سال بهترین تخصص ها رو میده خود یزد هم تعداد زیادی تخصص داره

امکانات دانشکده عالیه ازمایشگاهها مرکز تحقیقات مولاژ و این حرفا امکاناتشون بالاست

بیمارستان زیاد داریم

در کل یزد تو خیلی از فیلد های پزشکی جز اولین یا بهترین ها ست و سطح پزشکی واقعا بالاست

700-800 منطقه 2

خوابگاه

داخل دانشگاه دخترا ؛ پسرا نزدیکن

نوساز خیلی تر و تمیز نظارت اونجنانی ندارن :))

شهر

گرمه آخرای بهار دیگه

شهر کوچیکی نیست تقریبا بزرگه امکانات فک میکنم هرچی لازمه داره

از لحاظ امنیت هم خوبه اوکی تقریبا :د

فنی

نمیدونم :د

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

اگه در مورد علوم پزشکی شاهرود هم کسی توضیح بده ممنون میشم!

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

کسی از پزشکی شهرکرد اطلاعی نداره؟..

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

درمورد علوم پزشکی ایران هم یه توضیحی بدین. دانشگاه شهرستان نیست ولی توضیح بدین. :-" استاد ایناش خوبن ؟ محیطش چجوریه ؟

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

دانشگاه هایی که نزدیک به مشهد و حوالی ِ مشهد باشن ، مثلا شهرای شمالی ( خب نسبت به اصفهان و شیراز اونا نزدیک ترن ) مثل بابل و اینا ، چطورن ؟ دندون پزشکی شون ؟
و اینکه آیا کسی هست دانشگاهش تا شهرش بیشتر از 900 کیلومتر فاصله داشته باشه ؟ یکم از تجربه هاش بگه .
به نظرتون من مثلاً دندون بابلُ بالاتر بزنم که نزدیک تره یا دندون اصفهان ؟

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از قـاصـدکـــ :
دانشگاه هایی که نزدیک به مشهد و حوالی ِ مشهد باشن ، مثلا شهرای شمالی ( خب نسبت به اصفهان و شیراز اونا نزدیک ترن ) مثل بابل و اینا ، چطورن ؟ دندون پزشکی شون ؟
و اینکه آیا کسی هست دانشگاهش تا شهرش بیشتر از 900 کیلومتر فاصله داشته باشه ؟ یکم از تجربه هاش بگه .
به نظرتون من مثلاً دندون بابلُ بالاتر بزنم که نزدیک تره یا دندون اصفهان ؟

من تقریبا دوهزارکیلومتر فاصله دارم.مشکل اصلیش که همون هزینه رفت وآمده مثلا قیمت بلیط هواپیما234یا بلیط قطار60ه ولی دوست من با15میره شهرش. دوم ااینکه یه هفته تعطیلات داری نمیتونی پاشی بری چون عملادوروز تو راهی وچهارروزم که صرف رفت وآمد نمیکنه.درساییم که ارایه پروژه دارن باید بیشتر از بقیه تو خوابگاه بمونی و انتخاب برم وبرگردم رو نداری.من مجبور شدم آخر ترم بخاطر ارایه پروژم یه دور وسایلمو کامل حمع کنم پاشم برم یه خوابگاه دیگه.فقط برای 3شب بیشتر موندن.چون کمتراز بقیه هم میری خونه بیشتر دلتنگ میشی.تو انتخاب هم باید حواست باشه شهری یا دانشگاهی نزنی که از شهرای دور کمتر باشن.مثلا تو ورودیای ما فقط من شهرستانی بودم یه نفرم3ساعت فاصله داشت هربار من میخواستک برم خونه تن وبدنم میلرزید امتحانی که آخرین روزه رو بچه ها نندازن چند روز دیگه.یبارم این اتفاق افتاد حالا شاید از شدت الکی بودن دانشگاه ماست.بعدشم یه فکر آزاردهنده ی کشنده مواقعی که دلتنگی یا خسته ای وجود داره که واقعا ارزششو داشت.پس بهتره الان فک کنی واقعا ارزششو داره.از تنها تو اتاق موندن واین چیزام نباید بترسی چون مثلا سه روز تعطیله یهو میبینی 5نفر پاشدن رفتن خونشون تو تنها موندی. کلا سعی کنید شهریو انتخاب کنین که فامیلی دوستی آشنایی داشته باشین.گاهی اوقات کمکشون لازمه گاهیم همینکه چندساعت تو یه خونه باشی خستگی یه مدت طولانیو ازت دور میکنه

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از زهرا27 :
من تقریبا دوهزارکیلومتر فاصله دارم.مشکل اصلیش که همون هزینه رفت وآمده مثلا قیمت بلیط هواپیما234یا بلیط قطار60ه ولی دوست من با15میره شهرش. دوم ااینکه یه هفته تعطیلات داری نمیتونی پاشی بری چون عملادوروز تو راهی وچهارروزم که صرف رفت وآمد نمیکنه.درساییم که ارایه پروژه دارن باید بیشتر از بقیه تو خوابگاه بمونی و انتخاب برم وبرگردم رو نداری.من مجبور شدم آخر ترم بخاطر ارایه پروژم یه دور وسایلمو کامل حمع کنم پاشم برم یه خوابگاه دیگه.فقط برای 3شب بیشتر موندن.چون کمتراز بقیه هم میری خونه بیشتر دلتنگ میشی.تو انتخاب هم باید حواست باشه شهری یا دانشگاهی نزنی که از شهرای دور کمتر باشن.مثلا تو ورودیای ما فقط من شهرستانی بودم یه نفرم3ساعت فاصله داشت هربار من میخواستک برم خونه تن وبدنم میلرزید امتحانی که آخرین روزه رو بچه ها نندازن چند روز دیگه.یبارم این اتفاق افتاد حالا شاید از شدت الکی بودن دانشگاه ماست.بعدشم یه فکر آزاردهنده ی کشنده مواقعی که دلتنگی یا خسته ای وجود داره که واقعا ارزششو داشت.پس بهتره الان فک کنی واقعا ارزششو داره.از تنها تو اتاق موندن واین چیزام نباید بترسی چون مثلا سه روز تعطیله یهو میبینی 5نفر پاشدن رفتن خونشون تو تنها موندی. کلا سعی کنید شهریو انتخاب کنین که فامیلی دوستی آشنایی داشته باشین.گاهی اوقات کمکشون لازمه گاهیم همینکه چندساعت تو یه خونه باشی خستگی یه مدت طولانیو ازت دور میکنه
از تنها موندن و اینا اصلا نمی ترسم . اتفاقا دوست دارم مستقل شم . فقط می ترسم همون رفت و آمدا خیلی انرژی بر باشه .
اون قسمتی که بولد کردم رو متوجه نشدم چی گفتین .

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از قـاصـدکـــ :
از تنها موندن و اینا اصلا نمی ترسم . اتفاقا دوست دارم مستقل شم . فقط می ترسم همون رفت و آمدا خیلی انرژی بر باشه .
اون قسمتی که بولد کردم رو متوجه نشدم چی گفتین .

منظورم اینه دانشجوی خوابگاهی بجز خودت باشه.مثلا شهری مثه زابل اکثرا بومین.خب حالا یکی از مثلا ایلام بیاد زابل.خب برای بچه های بومی هیچ فرقی نداره فرجه یه روز دوروز کم وزیاد شه ولی برای خوابگاهیا خیلی فرق داره.وقتی یه نفری اکثرا باید کوتاه بیای.
یه چیز دیگم اینکه حواست باشه وسیله حمل ونقل مستقیم بین دوشهر باشه.مثلا از تبریز یکی بخواد بیاد زاهدان خب باید یه دور بیاد تهران از تهران بیاد زاهدان.علاوه بر هزینه وزمان دردسر الاف شدن تو یه شهر سومم داری.بخصوص برای دخترا این خیلی سخته.

بالا