• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

توی رشته های پیرا فیزیو رو جا نندازین.
ولی خب رشته دامپزشكی درسته جزو علوم پزشكی نیست، اما دكتراست! ینی ازمزایای اینكه روی كارت دانشجوییت نوشته دكترا میونی استفاده كنی.
بازارش هم میتونه خوبباشه. تو خیلی از شهرها هنوز دامپزشك رو واسه گاو و گوسفنداشون میخوان، تو اینشهرا اگه رو حیوانات خانگی كار كنی میتونه خیلی پر بازده باشه.

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

میشه در مورد روانشناسی هم یه توضیحی بدین و اینکه چقدر با روانپزشکی (جدا از توانایی تجویز دارو) متفاوته؟

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

در مورد دام مهران درست ميگه.
من شخصن فكر ميكنم شرط اول توي دام علاقه هست.
اگر علاقه شو داري به قول مهران حداقل مزيّت دكتر بودن رُ داره.

ولي خب من مثلن از هر نوع حيواني مي ترسم و اصن تصور دام خوندن هم برام عذاب اوره.
اما يك عده جدن مشكلي ندارن و حتي علاقه شو دارن.

Darya-F

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــگان
شهر
تــــــــهران
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات چینی

سلام.من یه سوال خیلی مهم و اساسی دارم که نمیتونم واقعا اینجا بیان کنم..ممنون میشم اگر کسی از فارغ التحصیلان دانشگاه ها یا دانشجو ها هست که میتونه کمکم کنه, بهم pv بده که من سوالم رو بپرسم..

seyyed-morteza

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک تهران
شهر
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

سلام دوستان

بحث راجع به انتخاب رشت خیلی جذاب و جالبه. اما مشکل عمده ما سمپادیا اینه که چون معمولا محدودیت رتبه نداریم میریم تو جو قالب جامعه و به زندگی خودمون و علایقمون کاری نداریم.

با جمعی از فارغ التحصیلان علامه حلی از حدود 4 سال پیش تصمیم گرفتیم بریم سراغ حل این مشکل که بتونیم یه همایش بدرد بخور برای سمپادیا برگذارکنیم

خدا رو شکر تا حالا هم خوب بوده و تقریبا 80-90 درصد مخاطبامون علامه حلی و فرزانگان بودن

البته امسال هم قصد برگزاری داریم.
اطلاعات بیشتر و ثبت نامش تو سایتمونه
kankaash.net

ما سعی کردیم یه دانشجوی موفق تو هر رشته پیدا کنیم.اگه دقت کنید تو کلیپ ها و سخنرانانمون یا سخنران ها علامه حلی ای هستن یا انقدر موفق هستند که بشه گفت یه سمپادی بتونه سوال هاش رو از اون بپرسه

نکته دیگری که معمولا هست اینه که سمپادیا نکات خیلی ریز و دقیقی رو می پرسن که معمولا کسی بلد نیست جوابشو.
ما گشتیم و کسایی رو پیدا کردیم که واقعا جایی قرار دارن که توانایی راهنمایی یه سمپادی رو داشته باشن

مثلا رشته بیو تکنولوژی فک نکنم هیچ جا ارائه بشه ولی پارسال ما یه آدم شاخ و اینکاره رو آوردیم(من دقیق نمی دونم ولی فک کنم بیوتکنولوژی کلا سالی ده بیست نفر آدم میگیذه که کلی ها هم از المپیاد استفاده میکنن و میرن و بیرون تو جامعه یه چیز دست نیافتنی محسوب میشه)

دوسال پیش تو شریف برگزار کردیم.به مشکلاتی خوردیم و الان دوساله که تو دانشگاه تهران برگزار میکنیم.

نمیگم همایش ایده آلیه ولی فکر میکنم برای یه علامه حلی بهترین حالت باشه. چون تمامی طرح قضیه با مشورت فارغ التحصیلان علامه حلی و مشاوران علامه حلی و دانش آموختگان دانشگاه های شریف و تهران و علوم پزشکی چیده شده.

البته به نظرم برای انتخاب همایش ما به گفته های من بسنده نکنید.هم از سال بالاییی ها تون که یحتمل خیلی هاشون (اگه تهرانی باشن البته) پارسال و پیارسال بودن بپرسید. هم سایت رو ببینید(kankaash.net)و فیلم ها رو تماشا کنید تا فضا دستتون بیاد

ببخشید سرتون رو درد آوردم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Pb(NO3)2 :
میشه در مورد روانشناسی هم یه توضیحی بدین و اینکه چقدر با روانپزشکی (جدا از توانایی تجویز دارو) متفاوته؟

من در مورد صوبتام مطمئن نیستم .
با یه روانشناس حرف زدم قبلن چون خوشم میومد از این رشته ب عنوان یکی از کِیسام .

بعد دو نوع روانشناسی لیسانس داریم از رشته انسانی . ک تجربی فک کنم فقط حق انتخاب یکیشو داریم .

بعد جالبه بدونین روانشناسی اینجوری نیست ک حتمن یا ادمهای بزرگ یا روانی اینا سر و کار داشته باشین . برا فوق و دکترا دستتون بازه میتونن برین مثلن تو زمینه اطفال یا خانواده .
روانشناسی تو تهران بیشتر بازار کار داره تا شهرستانها و مراکز استانها . چون جا نیفتاده هنوز ک کسی بره پیش روانشناس زیاد . تهران وضع بهتره .
حالا راست یا دروغ ایشون میگفت پارتی خیلی مهمه برا وارد شدن ب بازار کارش . میگفت خودم پارتی دارم با مدرک لیسانس هم دعوت ب کار کردن نرفتم .
اونایی ک روانشناسی بالینی هستن از لیسانس هم توی مراکز درمانی اینا میتونن کار کنن .

روانپزشکی شوما باید دکتری عمومی بگیری تخصص روانپزشکی و همون تجویز داروعه فقط ک گفتین . روانشناس لیسانس و فوق و دکتری مقطع ب مقطع باید برین و بیشتر بحث مشاوره ایناست .

بازم میگم دقیق مطمئن نیستم . اینا رو اون خانومه بهم گفت . دانشجو فوق بود .

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از Dr.Eniac :
توی رشته های پیرا فیزیو رو جا نندازین.
ولی خب رشته دامپزشكی درسته جزو علوم پزشكی نیست، اما دكتراست! ینی ازمزایای اینكه روی كارت دانشجوییت نوشته دكترا میونی استفاده كنی.
بازارش هم میتونه خوبباشه. تو خیلی از شهرها هنوز دامپزشك رو واسه گاو و گوسفنداشون میخوان، تو اینشهرا اگه رو حیوانات خانگی كار كنی میتونه خیلی پر بازده باشه.
ببخشید این مزیت های دکتر بودن چیه؟؟
اگه منظورتون کلاس و شان هست که خیلیها دامپزشکی رو ابدا در حد دکتری نمیدونن و مقام اجتماعیش بالا نیست تو جامعه ی ما،با دامپزشکی صحبت کردم امروز میگفت اومدن مطبم گوشی صاحب سگه زنگ خورده گفتن کجایی گفته پیش دکتر سگم!

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

.

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

اگه کسی به هر سه رشته تاپ تجربـی علاقه داشته باشه باید چیکار کنه ؟ صرف نظر از عوامل بیرونی
پزشکی > علاقه دیرینه ولی طاقت فـرسا و سخت
دندان >> زود تموم میشه ، درآمد خوب , علاقه کم
دارو >> دوست نداشتن کار در داروخانه
واینکه آینده شغلی و تحصیلی کدوم تو خارج از کشور خوبه ؟

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از M!ss Perfect :
اگه کسی به هر سه رشته تاپ تجربـی علاقه داشته باشه باید چیکار کنه ؟ صرف نظر از عوامل بیرونی
پزشکی > علاقه دیرینه ولی طاقت فـرسا و سخت
دندان >> زود تموم میشه ، درآمد خوب , علاقه کم
دارو >> دوست نداشتن کار در داروخانه
واینکه آینده شغلی و تحصیلی کدوم تو خارج از کشور خوبه ؟

ببین من واقعا نمیتونم نظر ِ خاصی بدم که کدومش رو حتمن بری و اینا. ولی یه سری چیزایی که در طول این مدت دیدم رو فقط میخوام بازگو کنم.شاید این اطلاعات کمکت کنه.

ببین رشته پزشکی رشته ایه که خیلیا بهش علاقه دیرینه دارن به قول خودت.از همون دوران ابتدایی و راهنمایی حتی.
منتها واقعا پزشکی اون چیزی نیس که از دور میبینم.وختی بری توش واقعا وخت گذاشتن میخاد.از یه ترم مشخصی به یعد دیگه فوق ِ فوقش 1 ماه تابستون داری ، کشیک هست و کلی چیزای دیگه که خسته کننده س.حالا این وسط ادم 2 حالت ممکنه براش پیش بیاد ، اینکه با همون انرژی اول ادامه بده طی کنه مراحل رو و.. و بعدش چن سال طرح و تازه اون موقع تخصص.
این وسط اگه آدم ببره ، واقعا پزشک بی سوادی بار میاد که افتزاحه.
یعنی اگه کسی میخاد پزشکی بره ، به نظر من باید از همون اول راه پیه 13-12 سال درس خوندن رو بماله به تنش.
حالا برای یک سری ها این علاقه اونقدر جذابه که قبولش میکنن. و واقعا هم رشته خوبیه.
منتها قبل رفتن ادم باید تکلیفش رو با خودش و با خیلی چیزا روشن کنه.
من الان مثلا هنوز هم دلم پیش ِ پزشکیه ! در حالی که پسرخاله م همینجا تو همدان ترم 14 پزشکیه و یه بار که حرف میزدیم میگفت اون وختایی که من دلم تفریح میخاست نمیتوستم آن چنان تفریحی داشته باشم و خلاصه غرغر میکرد..
اما کیه که اون همه گستردگی و جذاب بودن پزشکی رو انکار کنه.حقیقتا اگر ادم بتونه خوب طی کنه اون مسیر طولانی رو معرکه ست.

دندونپزشکی رو حقیقتا من خودم با این دید اومدم که خیلی سبکه و درس ِ خاصی نداره! ولی دیدم زکی!واقعا درساش سنگینه.
علوم پایه ش همونیه که پزشکیا و دارو ها دارن ، کلینیکیش هم واقعا درساش سبک نیس.یعنی اگر بخای پزشک درست و حسابی شی همونقدر خوندن میخاد که پزشکیا دارنش.شاید چون فقط تو محیط کلینیک ان و نمیدونم کشیک و اینا ندارن و کارشون مربوط به دهان هستش سبک دیده میشه.اما حقیقتال اونجوری نیس.
اما موضوعی که این وسط مطرحه و من حقیقتا دلم نمیخاست بگم! ولی میگم ، اینه که توی دندونپزشکی اگر اون وسط مسط ها ببری و نخوای زیاد درس بخونی ، اخرش هم باز فارغ تحصیل میشی و باز مردم میان پیشت و باز کارهای روتین و درامد قابل قبولی خواهی داشت.
متاسفانه مردم ِ ما اونقدر که روی پزشک و سطح سوادش حساسن ، راجب به دندونپزشک این حساسیت رو ندارن و براشون فرق نمیکنه یک دندونپزشکی مثلا موقع عصب کشیover کنه یا نه.این چیزا چون دقت نمیشه فرد ِ درس نخونده ای هم نهایتا وارد بازار کار میشه و کسی نمیفهمه چی به چیه و چه گندی به دندوناش زده.
اما در کل دندون هم رشته واقعا علمی هست.جای کار و پیشرفت زیاد داره.تخصص های خیلی خوبی داره که بعضیاش فقط تو حیطه oral(حفره دهان) ان و بعضیا واقعا نزدیک به پزشکی. مثل پاتولوژی ، تشخیص و فک و صورت.
یعنی اگر فرد دلش هم پیش پزشکی باشه یه ذره ، نهایتا بعد ها میتونه توی تخصص به این علاقه ش پاسخگو باشه.
زود تموم میشه ؟! دوره عمومیش با پزشکی 1 سال تفاوت داره.و طرح هم داره. بنابراین لطفا زود تموم میشه اصلا جز ملاک ها نباشه چون آن چنان تفاوتی نداره.
اما بازم مزیت های خاص خودش رو داره دندونپزشکی.

داروسازی :
دارو واقعا علوم پایه سنگینی هم داره.مثلا درسایی مث شیمی عمومی ، شیمی آلی ، و.. که ما توی پزشکی و دندون نداریم رو اونا توی علوم پایه دارن . حالا یه ری درسا مث ریاضی هم دارن که قد ِ شیمی روش تخصصی کار نمیشه.
درساش بعد از علوم پایه واقعا سخت هستش.هم به شدت مفهومی و هم به شدت حفظی.اصلا نباید روی آسون بودن درساشون فک کرد :))
اما واقع جذاب هستن.البته کسی که میانه خوبی با شیمی نداره اگه وارد این رشته بشه خیلی سختش میشه.
درباره ی کار توی داروخانه هم بگم که این جمله از نظر من کمی عجیب ِ ! به هر حال هر رشته ای محیط ِ کاری داره که خیلی وختا خوشایند نیس.من خودم مثلا از توی مطب کار کردن بدم میومد! اما دلیل قانع کننده ای نمیشد که بر اساس اون انتخاب رشته کنم.نهایتا ادم ادامه تحصیل میه و استاد دانشگاه میشه و خیلی اتز وختش رو جای مطب اونجا میگذرونه.
دارو هم به نظر ِ شخصی من قضیه ش همینه.نهایتا ادامه تحصیل میده ادم تا مقطع تخصصی و بعد به عنوان استاد مشغول به کار میشه. داروخانه ای هم اگر بخاد بزنه ، مسئول فنی میگیره براش.
در کل به نظرم انتخاب نکردن دارو به دلیل اینکه ادم از داروخانه خوشش نیاد اشتباهه.شاید به علت های دیگه ای بشه انتخابش نکرد اما این دلیل قابل رفع هست به نظرم.

alibeiginejad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

سوالی رو از دوستانی که اطلاع دارن میپرسم:
من آدمی چند بعدی ام و دوست ندارم فقط یک کار ثابت مثل پزشکی خوندن رو انجام بدم. حالا موقع انتخاب رشته باید بین پزشکی تهران و بهشتی یکی رو انتخاب کنم. رتبم انشاالله به هر دوتا میخوره. حالا کسی هست که با دلیل بهم بگه تهران برم یا بهشتی؟
بعضیا میگن تهران کتاب و رفرنس محوره ولی بهشتی جزوه محور و مسلما جزوه محورها وقت آزاد بیشتری برای کارای دیگه مثل کلاس قران و شرکت در گروه ها و انجمن های دانشجویی و ... دارن. اب طرفی میگن تهران دانشجو محوره و تو بیشتر درسا خود دانشجوها باید برن درس رو پیش پیش بخونن و بیان کنفرانس بدن و بقیه هم باید درس رو یاد بگیرن و استاد دیگه توضیحی نمیده! خوب اینجوری دیگه خیلی بده. آیا حقیقت داره؟
حالا اگه ممکنه یکی ازدوستان بیاد تفاوت های این دو دانشگاه رو لطفا بگه تا بتونیم بهتر تصمیم بگیریم.
ممنون

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان

به نقل از ســــارا :
ببین من واقعا نمیتونم نظر ِ خاصی بدم که کدومش رو حتمن بری و اینا. ولی یه سری چیزایی که در طول این مدت دیدم رو فقط میخوام بازگو کنم.شاید این اطلاعات کمکت کنه.

ببین رشته پزشکی رشته ایه که خیلیا بهش علاقه دیرینه دارن به قول خودت.از همون دوران ابتدایی و راهنمایی حتی.
منتها واقعا پزشکی اون چیزی نیس که از دور میبینم.وختی بری توش واقعا وخت گذاشتن میخاد.از یه ترم مشخصی به یعد دیگه فوق ِ فوقش 1 ماه تابستون داری ، کشیک هست و کلی چیزای دیگه که خسته کننده س.حالا این وسط ادم 2 حالت ممکنه براش پیش بیاد ، اینکه با همون انرژی اول ادامه بده طی کنه مراحل رو و.. و بعدش چن سال طرح و تازه اون موقع تخصص.
این وسط اگه آدم ببره ، واقعا پزشک بی سوادی بار میاد که افتزاحه.
یعنی اگه کسی میخاد پزشکی بره ، به نظر من باید از همون اول راه پیه 13-12 سال درس خوندن رو بماله به تنش.
حالا برای یک سری ها این علاقه اونقدر جذابه که قبولش میکنن. و واقعا هم رشته خوبیه.
منتها قبل رفتن ادم باید تکلیفش رو با خودش و با خیلی چیزا روشن کنه.
من الان مثلا هنوز هم دلم پیش ِ پزشکیه ! در حالی که پسرخاله م همینجا تو همدان ترم 14 پزشکیه و یه بار که حرف میزدیم میگفت اون وختایی که من دلم تفریح میخاست نمیتوستم آن چنان تفریحی داشته باشم و خلاصه غرغر میکرد..
اما کیه که اون همه گستردگی و جذاب بودن پزشکی رو انکار کنه.حقیقتا اگر ادم بتونه خوب طی کنه اون مسیر طولانی رو معرکه ست.

دندونپزشکی رو حقیقتا من خودم با این دید اومدم که خیلی سبکه و درس ِ خاصی نداره! ولی دیدم زکی!واقعا درساش سنگینه.
علوم پایه ش همونیه که پزشکیا و دارو ها دارن ، کلینیکیش هم واقعا درساش سبک نیس.یعنی اگر بخای پزشک درست و حسابی شی همونقدر خوندن میخاد که پزشکیا دارنش.شاید چون فقط تو محیط کلینیک ان و نمیدونم کشیک و اینا ندارن و کارشون مربوط به دهان هستش سبک دیده میشه.اما حقیقتال اونجوری نیس.
اما موضوعی که این وسط مطرحه و من حقیقتا دلم نمیخاست بگم! ولی میگم ، اینه که توی دندونپزشکی اگر اون وسط مسط ها ببری و نخوای زیاد درس بخونی ، اخرش هم باز فارغ تحصیل میشی و باز مردم میان پیشت و باز کارهای روتین و درامد قابل قبولی خواهی داشت.
متاسفانه مردم ِ ما اونقدر که روی پزشک و سطح سوادش حساسن ، راجب به دندونپزشک این حساسیت رو ندارن و براشون فرق نمیکنه یک دندونپزشکی مثلا موقع عصب کشیover کنه یا نه.این چیزا چون دقت نمیشه فرد ِ درس نخونده ای هم نهایتا وارد بازار کار میشه و کسی نمیفهمه چی به چیه و چه گندی به دندوناش زده.
اما در کل دندون هم رشته واقعا علمی هست.جای کار و پیشرفت زیاد داره.تخصص های خیلی خوبی داره که بعضیاش فقط تو حیطه oral(حفره دهان) ان و بعضیا واقعا نزدیک به پزشکی. مثل پاتولوژی ، تشخیص و فک و صورت.
یعنی اگر فرد دلش هم پیش پزشکی باشه یه ذره ، نهایتا بعد ها میتونه توی تخصص به این علاقه ش پاسخگو باشه.
زود تموم میشه ؟! دوره عمومیش با پزشکی 1 سال تفاوت داره.و طرح هم داره. بنابراین لطفا زود تموم میشه اصلا جز ملاک ها نباشه چون آن چنان تفاوتی نداره.
اما بازم مزیت های خاص خودش رو داره دندونپزشکی.

داروسازی :
دارو واقعا علوم پایه سنگینی هم داره.مثلا درسایی مث شیمی عمومی ، شیمی آلی ، و.. که ما توی پزشکی و دندون نداریم رو اونا توی علوم پایه دارن . حالا یه ری درسا مث ریاضی هم دارن که قد ِ شیمی روش تخصصی کار نمیشه.
درساش بعد از علوم پایه واقعا سخت هستش.هم به شدت مفهومی و هم به شدت حفظی.اصلا نباید روی آسون بودن درساشون فک کرد :))
اما واقع جذاب هستن.البته کسی که میانه خوبی با شیمی نداره اگه وارد این رشته بشه خیلی سختش میشه.
درباره ی کار توی داروخانه هم بگم که این جمله از نظر من کمی عجیب ِ ! به هر حال هر رشته ای محیط ِ کاری داره که خیلی وختا خوشایند نیس.من خودم مثلا از توی مطب کار کردن بدم میومد! اما دلیل قانع کننده ای نمیشد که بر اساس اون انتخاب رشته کنم.نهایتا ادم ادامه تحصیل میه و استاد دانشگاه میشه و خیلی اتز وختش رو جای مطب اونجا میگذرونه.
دارو هم به نظر ِ شخصی من قضیه ش همینه.نهایتا ادامه تحصیل میده ادم تا مقطع تخصصی و بعد به عنوان استاد مشغول به کار میشه. داروخانه ای هم اگر بخاد بزنه ، مسئول فنی میگیره براش.
در کل به نظرم انتخاب نکردن دارو به دلیل اینکه ادم از داروخانه خوشش نیاد اشتباهه.شاید به علت های دیگه ای بشه انتخابش نکرد اما این دلیل قابل رفع هست به نظرم.
می شه بگین چرا بعضی ها دارو را انتخاب نمی کنن؟(به جز این که بعضی ها از داروخانه خوششون نمی یاد و ظاهرا پز و دندانبالاترند)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

میانگین درامد دارو به شدت پایین تره، درساسم کمتر نیست.

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

داروسازی زمینه کار تحقیقاتی داره ؟اگه درموردش اطلاعی دارین لطفا بگین.
و اینکه تنها محیط کار یک داروساز توی داروخونه است؟ الان تسهیلات به خصوصی برای تاسیس داروخونه به داروسازا تعلق میگیره یا اینکه باید خودشون سرمایه اولیه زیادی داشته باشن؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

داروسازا داروهای ژنتیکیو خودشون میتونن بسازن ؟ اطلاعاتشو دارن ؟
یا اینکه باید با یه دانشجو ژنتیک متچ بشن ؟

• لایک
امتیازات: M.H.R

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

الان پولم داشته باشی تو شهرای بزرگ نمیتونی داروخانه بزنی چه برسه 8سال بعد که شما طرحتو رفتی و برگشتی.
تعداد داروخانه هر شهر مشخص و ثابته الان اکثر شهرای بزرگ یا اشباعه یا داره اشباع میشه داروساز فارغ التحصیل جدید میتونه مسءول فنی بشه و درامد این کار امسال 3300بود. خیلی کم! به نسبت مدرک ، به نسبت وقتی که میزاری.

کار تحقیقاتی خاصی در کشور ما وجود نداره، بسیار بسیار کم که افرادی هم که کار میکنن مثلا دارن در زمینه امارگیری کار میکنن شما حدود 4تومن رو نظر بگیر، صرفا یک سری کارخانه هستن که محصولات حدید رو کپی میکنن، در راه این کار یه تعدهد داروساز میخوان ، این که واقعا کار تحقیقات دارو باشه واقعا تعداد خیلی کمه. مثل خارج نیست شما بری یه تخصص بگیری و جذب کارخانه ها بشی و کارتو انجام بدی.اینجا بجز یکی دوتا کارخانه بقیش اینجوری نیستن که متخصص بخوان.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sadlove :
داروسازا داروهای ژنتیکیو خودشون میتونن بسازن ؟ اطلاعاتشو دارن ؟
یا اینکه باید با یه دانشجو ژنتیک متچ بشن ؟
ایا دونفر ادم با هم مچ بچشن دارو میتونن بسازن?
داروی ژنتیکی چی هست?

عملا چیزی به نام داروی ژنتیکی نداریم، داروهای high tech محصولات بیوتکنولوژی هستن و یه کارخانه ایرانی می سازدشون. که تعدادی در حدود جمعا 40 نفر داروساز، شیمیست، بیولوژیست، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و ،، اینا براش کار میکنن.

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

اگه اطلاعی در مورد درس ها و واحدهای تئوری یا عملی رشته زیست سلولی مولکولی دارین دریغ نکین بشدت نیازمندیم

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان

سلام.من یه توصیه داشتم.اینقدر نگین این رشته سخته اون آسونه.تو هر رشته ای بخوای به یه جای بالا برسی باید در حد چیز بخونی.هر رشته ای که علاقه نداشته باشی وسطش بدبختی.فقط منحصر به دارو و دندان و پزشکی نیست.
برای دوستانی که می خواهند با دروس هر رشته آشنا شوند توصیه می کنم به این آدرس ها بروند.برای من دید خوبی را نسبت به رشته ها ایجاد کرد.تنبلی نکنین و همه اش را بخوانید.
پزشکی
http://education.tums.ac.ir/IPPWebV1C037/Persian_WebUI/Templates/WebSiteTemplate1/WebSiteFile1071.aspx?MainInformationID=1457
داروسازی
http://education.tums.ac.ir/IPPWebV1C037/Persian_WebUI/Templates/WebSiteTemplate1/WebSiteFile1071.aspx?MainInformationID=1460
دندان پزشکی
http://education.tums.ac.ir/IPPWebV1C037/Persian_WebUI/Templates/WebSiteTemplate1/WebSiteFile1071.aspx?MainInformationID=1459

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

اقا در باب رشته های توانبخشی
کاردرمانی و گفتار درمانی و مخصوصا اولی
اطلاعاتی درباره ی