• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

21 تیر ماه، روز ملی عفاف و حجاب

آیا شما با نحوه رفتار حکومت در مورد حجاب موافقید؟

• بله

رای‌ها: 16 18.4%
  • خیر

رای‌ها: 71 81.6%

• رای‌دهندگان
    87

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : 21 تیر ماه، روز ملی عفاف و حجاب

به نقل از Hossein9021 :
شما از كجا مي دونيد به دليل عقايد يكسري افراد مرده؟؟؟؟من قبول دارم نمي شه مثلا تكذيبيه اي كه توسط پليس مياد رو قبول كرد ولي شايدم به دليل مسائل شخصي خودكشي كرده باشن .چرا بقيه نمي ميرن ،بعد ستاد امر به معروف مياد يه دفعه ايشون رو مي كشه؟؟؟

نمي خوام بحث منحرف بشه فقط خواستم بگم با اين جديتم نمي شه نظر داد-قطعا مسئول مرگ ايشون پليس هست حتي اگه خودكشي باشه ولي نمي شه گفت كه به خاطر امر به معروف و نهي از منكر بوده .

اصلا فرض رو بگیریم که خودکشی بوده و اینو فرض بگیریم که واسه شرمی که به واسطه دستگیریش درش به وجود اومده خودکشی کرده آیا باز اون نهاد مسئول مرگ این فرد نیست؟

ثانیا اگه کسی بخواد خودکشی کنه خیلی واسش راحت تره که مثلا خودشو از ساختمون پرت کنه تا اینکه یه جایی مثل بازداشتگاه این کار رو انجام بده. من اصلا نمی تونم بفهمم یه فرد تو بازداشتگاه با اون همه آدم و پلیس دور و برش چطوری می تونه خودکشی کنه!

• شروع کننده موضوع

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Hossein9021 :
شما از كجا مي دونيد به دليل عقايد يكسري افراد مرده؟؟؟؟من قبول دارم نمي شه مثلا تكذيبيه اي كه توسط پليس مياد رو قبول كرد ولي شايدم به دليل مسائل شخصي خودكشي كرده باشن .چرا بقيه نمي ميرن ،بعد ستاد امر به معروف مياد يه دفعه ايشون رو مي كشه؟؟؟

نمي خوام بحث منحرف بشه فقط خواستم بگم با اين جديتم نمي شه نظر داد-قطعا مسئول مرگ ايشون پليس هست حتي اگه خودكشي باشه ولي نمي شه گفت كه به خاطر امر به معروف و نهي از منكر بوده .

صحبت های شیرین عبادی،وکیل پرونده

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از Weeping Angel :
اصلا فرض رو بگیریم که خودکشی بوده و اینو فرض بگیریم که واسه شرمی که به واسطه دستگیریش درش به وجود اومده خودکشی کرده آیا باز اون نهاد مسئول مرگ این فرد نیست؟

گفتم حتي اگه خودكشي باشه مسئول كسيه كه دستگير كرده ،مشكل چيه؟؟؟
به نقل از ali kh :
فرض كنيم اصلا ايشون رو سر بريدن،اگه مشكلشون با اين بود كه مثلا با يه پسر ديگه بوده خوب چرا پسره رو نكشتن؟و پسره رو آزاد كردن؟
و اصلا ايشون به خاطر حجاب دستگير نشده كه تو اين تاپيك مثال زده ميشه ،،، و باز اگر فرض كنيم به خاطر حجاب دستگير شده ،شما از كجا مي دونيد ايشون رو به خاطر حجابش كشتنش؟؟و يا به خاطر اين كه با يه پسري بوده؟؟؟

• شروع کننده موضوع

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Hossein9021 :
گفتم حتي اگه خودكشي باشه مسئول كسيه كه دستگير كرده ،مشكل چيه؟؟؟فرض كنيم اصلا ايشون رو سر بريدن،اگه مشكلشون با اين بود كه مثلا با يه پسر ديگه بوده خوب چرا پسره رو نكشتن؟و پسره رو آزاد كردن؟
و اصلا ايشون به خاطر حجاب دستگير نشده كه تو اين تاپيك مثال زده ميشه ،،، و باز اگر فرض كنيم به خاطر حجاب دستگير شده ،شما از كجا مي دونيد ايشون رو به خاطر حجابش كشتنش؟؟و يا به خاطر اين كه با يه پسري بوده؟؟؟
من اون لینک رو برای این قرار دادم که بگم مرگ ایشون اتفاقی نبوده.ایشون رو گشت ارشاد دستگیر کرده که مورد بحث بود، به همین دلیل مثال زده شد.در هر حال، ایشون کشته شده.گر چه این مسئله خودش یک موضوع جداست.
بحث داره بیش از حد سیاسی میشه، بهتره به عوامل مهمتری مثل خانواده بپردازیم.

reflection

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
UM
رشته دانشگاه
Genetics

به نظرتون خانواده چه تاثیراتی داره ؟
نسبت به گذشته تاثیر خانواده بیشتر شده ؟ یا کمتر ؟
اگه بیشتر شده به نظرتون خوبه یا بد ؟ اگر کمتر شده چطور ؟‌

چقدر خانواده باید در این مورد دست فرزند رو باز بذاره ؟

• شروع کننده موضوع

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

در مورد تاثیرات خانواده بر حجاب افراد باید گفت که این مورد بسیار تاثیرگذاره.مثلا اگر یک دختر در یک خانواده مذهبی به دنیا بیاد، ممکنه از همان کودکی محدود بشه و افراد خانواده مجبورش کنند که حجاب داشته باشه.( البته این قاعده کلی نیست ).و همچنین کسی که در یک خانواده مذهبی هست هم ممکنه که بیشتر با همون عقاید خانواده برخورد داشته باشه و اون ها رو بی چون و چرا بپذیره که باعث میشه به اون عقاید پایبند بمونه.خانواده های سنتی ای که مذهبی هستند، معمولا چنین حالتی دارند.
ولی در طرف دیگه، خانواده هایی هستند که دست دختر ها رو در اینجور مسائل باز می گذارند، یا اصولا خانواده مذهبی نیستند که در اینجور مسائل سختگیری کنند.
در هر حال، به نظر میاد که با توجه به تغییر فرهنگ ما به طور تدریجی، در سالهای آینده حکومت مرکزی مجبور بشه که قوانین مربوط به اجباری بودن حجاب رو برداره.

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

به نظرم من رفتار حکومت اصلا درست نیست اگه میخوان باحجاب بشن خانوما باید فرهنگ سازی درست و منطقی کنن نه با گشت ارشادی که بعضی وقتا با دلایل مریخی گیر میده به ملت یا مثلا در حضور شوهر طرف میاد طرف رو میگیره :|

بالا