• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

به نقل از ـمـ ـهـ ـر ـنا ـز :
آزمون، گزینه + جامع های سنجش خوبه؟ :-?
همه با هم؟ :O

ببینین بچه‌ها، ما به این دلیل آزمون می‌دین که اولا به شرایط آزمون دادن عادت کنین؛ مثلا شاید سر یه آزمون حالتون به هم خورد، شما باید قادر باشین شرایط رو کنترل کنین. دوما اطلاعاتتون رو بسنجین. درسی که شما تو یه بازه‌ی زمانی مشخص می‌خونین رو باید به نحوی ارزیابی کنین تا اشکال کارتون رو پیدا کنین. چند برنامه‌ای بودن اصلا خوب نیست. اینا هر کدوم سه تا برنامه جدا داره. ممکنه به یکی برسین، به یکی نه. این براتون استرسه!

صرفا توصیه می‌کنم یکی رو به عنوان آزمون اصلی انتخاب کنی، بعد هر کدومو که خواستی سوالاشو بگیری خودت بزنی.

الکی وقتتون رو هدر ندید!

• لایک
امتیازات: lys

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از ـمـ ـهـ ـر ـنا ـز :
آزمون، گزینه + جامع های سنجش خوبه؟ :-?
فکر کنم منظورت آزمون های گزینه2 رو بدی و بعد عید ازمون های جامع سنجش رو بدی!
اگه منظورت این بود اره خوبه...چون تعداد زیادی میاند آخر سر آزمونای جامع سنجش رو میدند حالا قبلش هرچی داده باشند فرقی نداره.
سنجش 4 تا آزمون جامع داره که میتونی 2 3 تاشو که با زمان آزمونای خودت نیس رو بدی (;

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
بچه ها برای آزمون های جمع بندی قلم چی باید چه طوری درسا رو خوند تا برسی؟
مخصوصا زیست؟؟!!!!شما خلاصه دارید یا دوباره متن کتاب رو می خونید؟
کلا برای جمع بندی باید چی کار کرد.؟؟
لطفا کاااااملا توضیح بدید.
ممنون

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

اصلا الان مگه آزمون جم بندی داره قلمچی؟ :|

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

:>اره دیگه ۲۵ام یه نوع جم بندیه!!
حالا من در کل پرسیدم نه فقط برای ازمون بعد! :D

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

یا للعجبا!
خب بذار یکم درس بخونید بعد به جمبندی فکر کن :D
برا جمبندی توصیه کلی اینه که بیشتر تست بزنید و کمتر بخونید!
حالا اگر این راضیت نمیکنه باید صبر کنی بنویسم :D

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از @@sin :
:>اره دیگه ۲۵ام یه نوع جم بندیه!!
حالا من در کل پرسیدم نه فقط برای ازمون بعد! :D
آزمون ۲۵ ام بیشتر تعیین سطحه تا جمع بندی. تشخیص نقاط ضعف و این حرفا.

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از قاف :
یا للعجبا!
خب بذار یکم درس بخونید بعد به جمبندی فکر کن :D
برا جمبندی توصیه کلی اینه که بیشتر تست بزنید و کمتر بخونید!
حالا اگر این راضیت نمیکنه باید صبر کنی بنویسم :D
صبر می کنم :D

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من به یه مشکلی برخوردم. صبحا خود به خود زود بیدار می‌شم (مثلا ۶) در حالی که هنوز خسته‌م و باعث می‌شه کل صبح تا ظهر خسته باشم و بازدهیم میاد پایین نمی‌تونم درست درس بخونم. شب هم زیاد زود نمی‌خوابم که بخاطر اون باشه، ۱۱:۳۰-۱۲ معمولا. راه حلی پیشنهاد دارین؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Bahar_R :
من به یه مشکلی برخوردم. صبحا خود به خود زود بیدار می‌شم (مثلا ۶) در حالی که هنوز خسته‌م و باعث می‌شه کل صبح تا ظهر خسته باشم و بازدهیم میاد پایین نمی‌تونم درست درس بخونم. شب هم زیاد زود نمی‌خوابم که بخاطر اون باشه، ۱۱:۳۰-۱۲ معمولا. راه حلی پیشنهاد دارین؟
عصر می‌تونی یه ساعت بخوابی که سر حال باشی طول روز. یا صبح که زود پا میشی، پیاده روی کن، یا نرمش که زیاد سنگین هم نباشه. ورزش خیلی کمک می‌کنه به سرحال شدن.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

خب شاید 6 تا 6.5 ساعت خواب واستون کمه! (در حد جمله ی خیابانی که کسی که لیزر میندازه قطعا تو استادیومه :D)
سعی کنید رودتر بخوابید! اگر نشد، ضمن اینکه قبل خواب غذای سنگین نمیخورید(!) یکمم خودتونو خسته کنید! مثلا یکم بدویید و اینکارا...
-----
من که خودم هایپ میخوردم :-"

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

دوستان من ب یه مشکلی بر خوردم دارم ب جغد تبدیل میشم :D
ساعت هشت صبح خوابم میبره
هشت شبم از خواب بیدار میشم
شبا عم نمیشه زیا درس خوند
کسی پیشنهادی داره ؟

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

رسیدیم به آخرای تیر : )
یکی از همکلاسی هام تو سال کنکور ، هر وقت ما تاریخُ می گفتیم به صورت جدی عصبانی می شُد ، می گفت استرس می گیرم وقتی میگین امروز مثلا دوّم ِ مهره !! هرچند ، به نظر منم روزشمار گذاشتن و مدام تاریخُ یادآوری کردن خوب نیست ، اما دیگه انقدر حساسیتم خوب نیست . موافقید ؟ : )
شاید سوالی که تو ذهن ِ خیلی ها هست الآن این باشه :
تیرماه تقریباً تموم شده و من هنوز خیلی کم خوندم ! نتونستم خودمُ هماهنگ کنم ، هنوز ساعت مطالعه م بالا نرفته ! خیلی از بقیه عقبم ! حالا چیکار کنم ؟؟
یـه سال پیش همین موقع ها ، این ، وضعیت ِ من بود .عصر ِ بیست و چهارم تیر ، یکی دو متر اونورتر از جایی که الآن نشستم ، نشسته بودم و گریه می کردم. تو اون لحظه من ناامیدترین موجود از نظر ِ خودم بودم . یه نیم ساعتی که گریه کردم بابام اومد . گفت چرا گریه می کنی ؟؟ گفتم بابا من نمی تونم درس بخونم ! اگه اینجوری پیش برم هیچی نمیشم ... این سیکل ِ گریه کردن به خاطر عدم توانایی ِ درس خوندن ، هرچند وقت یه بار تکرار می شد . از اردی بهشت به بعد امّا ، با اینکه روزهای اوج استرس بود ، دیگه تکرار نشد . شاید شما علائم ِ مشابهی داشته باشید این روزها ! شاید خفیف تر و شاید شدیدتر از سال پیش ِ من . ولی ، می خوام بهتون بگم ، کم کم شروع کنید به از بین بردن ِ این عادت ها یا واکنش ها یا افکار ِ منفی یا هرچی ، که کاری جُز از بین بردن وقت و انرژی شما انجام نمیدن .
شاید کسانی باشن که الآن با جدیت در حال تلاشن ، اما روی صحبت ِ من با کسانیه که مثل ِ پارسال خودم هستن . من خیلی به کمک نیاز داشتم پارسال . دوست داشتم یکی بهم بگـه ، بهم روحیه بده تا بتونم خودمُ جمع و جور کنم ! برای همین حالا می خوام این کارُ - البته تا جایی که در توانم باشه - برای کسانی که مثل ِ من هستن انجام بدم . با هر ماه که جلوتر می رفتم ، من هنوز با برنامه هماهنگ نبودم . هنوز اونقدری که باید نمی خوندم و هنوز ، اواخر هر ماه به پشت سرم نگاه می کردم و می گفتم " اگه اینجوری پیش برم به کجا می خوام برسم ؟؟؟" می دونید ، شاید خیلی ساده به نظر بیآد ؛ اما اگه همون جمله رو تغییر می دادم ، به اینکه "این ماه دیگه مثل قبل نمی شه " خیلی چیزا تغییر می کرد . اشتباهات گذشته رو مثل ِ طناب نپیچید به دست و پاتون . از هر اشتباه ، یه نتیجه بگیرید برای بهتر شدن و تکرار نکردنش ، و بعد رهاش کنید . به همین راحتی ! هِی یاد آوری نکنید : من نمی تونم با برنامه هماهنگ شم ، تا حالا هیچ برنامه یی نداشتم ، من تو محاسبات کُندم ، من نمی تونم ساعت مطالعه بالایی داشته باشم و ... وقتی مدام اینا رو میگید ، ناخودآگاه اون عیب برجسته تر میشه . البته آدم باید به نقاط ضعفش آگاه باشه . ولی صرفاً یادآوری کردنشون ، بدون هیچ تلاشی برای رفعشون ، و فقط ناامیدتر شدن ، اون عیب ها و ضعف ها رو عمیق تر می کنه . من از ابتدایی فکر می کردم تو محاسبات کُندم . نمی دونم در اولین مواجهه م با جدول ضرب چی پیش اومده بود که این تصور ایجاد شده بود ، ولی یادمه سال چهارم و پنجم ، مسئله های تیزهوشانُ حل می کردم اما همیشه می ترسیدم که ضرب و تقسیم اشتباه انجام بدم ! با اینکه این اتفاق هیچ وقت نمی افتاد ، اما ترس از حتی جمع و تفریق ، همیشه گوشه ی ذهنم بود . خودم بهش دامن می زدم ، خودم آبیاریش می کردم و به خودم می قبولوندم که من بلد نیستم سریع حساب و کتاب کنم !پارسال یه دوستی داشتم که سرعتش خوب بود تو این کار . گاهی با حسرت فکر می کردم چی می شد مث اون می تونستم مسئله ها رو زود حل کنم . می دونید ، اردی بهشت که نگرشم رو به این مسئله تغییر دادم فهمیدم چقدر احمق بودم ! من فکر می کردم چه چیز پیچیده ییه ، و ذهن اونا مثل کامپیوتر فقط ورودی ها رو می گیره و سریع خروجی رو تحویل میده ، درحالی که اونا هم همون کارهایی رو واسه محاسبه انجام می دادن که من انجام می دادم . بعد چندتا تکنیک ساده ولی به دردبخورُ یاد گرفتم و تمرین کردم . به جایی رسیده بود که حتی بعضی مسئله های فیزیک فصل گرما رو به صورت چشمی حل می کردم . (البته اگه اعداد بدی داشت می نوشتم ، ولی تو اون کار هم سریع تر شده بودم ) اینا رو گفتم که ترستون از یه سری مباحث خاص رو فراموش کنید . اگه ضعف بیشتری دارید ، بیشتر روش کار کنید . ولی نترسید ! و تابستون فرصت خوبیه ، چون وقت بیشتری دارید . اولین قدم ها همیشه سخت ترین ها هستن . اولین قدم ها رو همین تابستون بردارید تا بعداً کارتون خیلی راحت تر شده باشه . اگه مثل من عادت به ساعت مطالعه ی بالا ندارید نگران نباشید . کم کم شروع کنید . منم کسی بودم که فکر می کردم یک ساعت و نیم پشت سر هم خوندن چقدر کسل کننده و سخته ، ولی اردی بهشت گاهی سه ساعت حتی ادبیات رو می خوندم ، پشت سر هم ، و خسته نمی شدم . البته چون من تلاش زیادی نکردم اینقدر طول کشید ، اگه سرسخت باشید تا مهر می تونید به ثبات خوبی برسید . ولی شرطش اینه که شروع کنید ! دست رو دست نذارید منتظر یه تحول ، یا یه معجزه نباشید . اگه تو گذشته کم کاری کردید فقط سعی کنید تکرارش نکنید ، بقیه ش ، مثل ناامیدی و چرا اینطوری شُد و دیگه فرصت ندارم و عقب موندم و ... رو بریزید دور . و هیچ وقت هیچ وقت مقایسه نکنید خودتون رو .
اگه کسی می خوآد تهـران قبول شه هنوز دیر نشُده . بجنبید ، فرصتی که پیش روتونه دیگه هرگز تکرار نمی شه ، و زمانی که رد شده هرگز برنمی گرده .

موفق باشید : )

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از @@sin :
سلام
بچه ها برای آزمون های جمع بندی قلم چی باید چه طوری درسا رو خوند تا برسی؟
مخصوصا زیست؟؟!!!!شما خلاصه دارید یا دوباره متن کتاب رو می خونید؟
کلا برای جمع بندی باید چی کار کرد.؟؟
لطفا کاااااملا توضیح بدید.
ممنون

تو زمان آزمون های جمع بندی نکته ی اصلی بررسی مطالب فراموش شده ست و یادآوری شون با توجه به زمان هستش ،
و این توصیه که صرفاً تمرین حل کنید ایده ی درستی نیست واقعاً .

هرچیزی رو که فراموش کردی با توجه به درسش مرور های سریع / حل تمرین داشته باشید .
تجربی ها معمولاً زیست رو مرور محکم تری می کنن تو این زمان ، مثلاً .

یا اگه مثلاً فیزیک فراموشتون شده ، خلاصه نکات و فرمول ها رو یک نگاه بندازید و تمرین حل کنید ازشون .

برای درسهای عمومی هم که اصولاً رایج ترین کاری که ما می کردیم خوندن فهرست واژگان انتهای کتاب های درسی ادبیات و اعلام اشخاص
و درآمد ها بود .

به نقل از Bahar_R :

صبح تا ظهر رو از دست نده ابداً . یک وعده ی مطالعاتی فوق العاده ست .
اگه منظورت از خستگی اینه که حوصله ی درس خوندن رو نداری اول صبح ، سریع نرو سراغ درس ؛
یه مدت صبحانه خوردنت رو طول بده دیرتر برو سراغش مثلاً .

بعد برای خودت ساعت مشخص کن که قراره صبح تا ظهر چند ساعت بخونی ، که بیاد دستت کی شروع کنی می رسی .

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Bahar_R :
بنظرم ساعت خوابتو تنظیم کن . 6 ساعت کمه چون درس خوندن انرژی زیادی میگیره .
سعی کن 10 بخوابی 6 بیدار شی .

من بیشترین بازدهیم صبح تا ظهر بود :-". حداقل 4 ساعت مفید تا 12 ظهر سعی کن در بیاری .

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

من نمیتونم به برنامه پایبند باشم دوروز انجام میدم ول میکنم دوباره برنامه رو. تا چند روز نمیتونم درس بخونم
توی اون یکی دو روز هم که میتونم برنامم رو انجام بدم ساعت مطالعم خیلی کمه حدود چهار -پنج ساعت
به نظرتون چی کار باید بکنم که بتونم هم ساعت مطالعم رو بالا ببرم و هم به برنامم‌پایبند باشم ؟

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

خب این نشون میده 4 5 ساعت براتون زیاده!
از 2.5 یا 3 ساعت شروع کنید...
بعد آروم آروم زیاد کنید ساعت مطالعه رو

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Sb:) :
من نمیتونم به برنامه پایبند باشم دوروز انجام میدم ول میکنم دوباره برنامه رو. تا چند روز نمیتونم درس بخونم
توی اون یکی دو روز هم که میتونم برنامم رو انجام بدم ساعت مطالعم خیلی کمه حدود چهار -پنج ساعت
به نظرتون چی کار باید بکنم که بتونم هم ساعت مطالعم رو بالا ببرم و هم به برنامم‌پایبند باشم ؟

یه مدت برو کتابخونه

یا اینکه تو خونه میمونی برا خودت جایزه بذار یا حتی تنبیه ک مثلن اگه امروز درس نخونم نت تعطیل میشه !

برنامه سنگین ننویس همون 4 5 ساعت بذار اما هر روز بخون بعد یه هفته بکنش 6 ساعت مثلن . اینجوری بهتر از اینه ک در هفته سه روز بخونی سه تا 4 ساعت ک میشه 12 . ولی روزی 4 ساعت حتی میشه 28 . از کم بودن ساعتش نترس . کم کم زیاد کن درست میشه .

چیزایی ک مدت زمان 20 ساعت دیگه سرتو باهاش گرم میکنی(چز 8 ساعت خوابت حالا :د ) تو شبانه روز رو یه کاریشون کن . مثلن اگه سرت تو گوشیته گوشیتو بذار بیرون از اتاقی ک توش درس میخونی و خاموشش کن . اگه پی سی عه یا لب تاب بذارش توی هال خونه یا یه جا باز بیرون اتاق یا مودمتو بده دست مامانت شب ک درست تموم شد بگیر دوباره .

و اینکه ببین سیستمت چجوریه . اگه پای درس بلند شی دیگه بر نمیگردی و سخته برگشتن ؟ اگه اینجوری هستی 4 ساعتو صبحها بخون تا ظهر . یا اینکه بکنش دو تا دو ساعت . دو ساعت صبح . دو ساعت عصر بخون و پخش کن . دیگه بستگی ب خودت داره .

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

با توجه به این که بعضی ها از کتاب های دوستان سال های قبل استفاده می کنن .. مطالعه ی این :
http://dl1.hamyarkonkoor.com/others/book-changes-1395(www.hamyarkonkoor.com).pdf
مناسبه . تغییرات کتاب درسی ها رو گفته .

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

مطمعنم اینی که میگم فقط مشکل منه و هیچ کس مث من ایقده بدبخت نیست .که خانوادش به اینکه کنکوریه اهمیت ندن.
خانواده من اصلا براشون فرقی نمیکنه من درس بخونم یانخونم .نمیدونم چرا .آخه اصلا توجهی ندارن.حتی گاهی مامانم میاد میگه بسه چرا همش سرت تو کتابه تابستون بشین استراحت کن.همش بهم میگن تو که بیشتر از بوشهر قبول نمیشی .پس برا چی الکی درس میخونی.
صدای تلویزیوت رو که کل همسایه ها میشنون.شب نشینیاشون سر جاشونه .و منم چون بابام راضی نمیشه شب تنها خونه باشم باید باهاشون برم.
خواهرم بچشو میفرسته خونه ما چهار پنج روزه و شدیدا این موجود رو اعصاب منع .و نمیزاره یه کلمه درس بخونم.جرات ندارم بگم نیا خونمونم.
الان من دیگه با این وجود انگیزه ای برا درس خوندن ندارم.
کتابامو همین امشب گذاشتم کنار ..
چه خاکی به سرم بریزم

بالا