• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اخبار المپیادها

در کدام المپیاد شرکت کرده اید؟؟

• رای‌دهندگان
    26
  • Poll closed .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : اخبار المپیادها

به نقل از daneshvar.a :
اما یه تعداد زیادی آدم با استعداد هستن که اصلا کشف نمیشن! و اینکه الان یه مدرسه ای که راهنمایی تاسیس کرده و از اون موقع کلاس المپیاد میذاره (نام نمی برم)، جو المپیاد رو داره خراب میکنه!
ببخشید من اول حرفاتاکید کردم نظرمو راجع به آزمونش گفتم .
درضمن همیشه این چیزا بوده و هست . ادم نباید تحت تاثیرحواشی قار بگیره. ا نایی هم که کشف نمیشن تحت تاثیر همین جوها قرار میگیرن متسفانه. همه چیز که علم نیست. ادم باید روحیه شو هم حفظ کنه. اگه اینجوری حفظ کنه جو قشنگی میشه براش. :)

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

اول اینکه تبریک به همه ی اونایی که واقعا زحمت کشیدن و قبول شدن به امید خبر طلایی شدنتون و مخصوصا این شیمی هایی که قبول شدن و رو کف بودن و خلاصه خیلی بلاتکلیف بودن رفتین دوره خواهشا امانشون ندین :)) امیدوارم که همه خوب بخونن و نتیجه ش رو بگیرن خلاصه
اونایی ام که قبول نشدن آقا چیزی از ارزش های ما کم نشده :-" طرف یک ترم دانشگاه مشروط میشه ازش میپرسی ناراحتی ؟ میگه نه بابا اینا همه خاطره میشه :)) ( به نقل از یکی از دوستان :-" ) المپیاد که واقعا جای پشیمونی نداره.
به نقل از Happy77 :
کاری به استثناهایی مث شیمی ندارم.
اما یه چیزی توی دلم موند بگم.

المپیاد از نظر من "تنها" آزمون عادلانه ی تاریخ ایران هستش. کار ب اینکه امکانات توی شهرای خاصه ندارم . فقط دارم خود ازمونشو میگم.
تنهای ازمونیه ک بر اساس دانش واقعیت غربال میکنه.
شاید چون بگید چون قبول شده اینو میگه.
اما من پارسال ک دوم بودم قبول نشدم ، بازم نظرم همین بود. و همیشه کسایی رو ک قبول شدن تحسین میکنم چون معتقدم واقعا با استعداد خودشون قبول شدن نه هیچ چیز دیگه ای.
من تنهاجوی که دوس داشتم همین المپیاد بوده . چون فقط با تلاش خودت میری بالا.

موفق باشن همه (;
عدالت باشگاه و سیاست های مربوط به اون روز به روز و سال به سال بدتر میشه و بعله یک تعدادی آدم با استعداد هستن که ثبول نمیشن درصورتی که اگه برن دوره شاید طلا بشن و از خیلیا بهترن که تو شیمی بیشتره ولی تو اکثر المپیادا هست به هر حال
بعله منم سال دوم ناراحت نشدم چون بعدش به این نتیجه رسیدم که درحدش نبودم و باید بهتر میبودم
من خودم وقتی میخوندم ازین کمبود امکانات و اینا خبر داشتم ولی میخوندم چون دوست داشتم مسیرشو گرچه که مشهد کلاس داره ولی بازم به نسبت خیلی جاها کمتر عه. درباره ی شیمی ام درست عه که گفتی کار به شیمی نداری ولی خب امسال خیلیا که اصن روشون شرط میبستن که طلا میشن یا اصن نه قبول میشن ، قبول نشدن. درباره ی شیمی ام استاد انقدر تلاش و سواد و هدف و کلا آینده ی بچه ها براش مهم نبوده که حداقل بشینه یک سوال که هیچ کس ندیده طرح کنه ، از یک روز بیشتر وقتشو میگرفت ؟

@mgn : میترا تو الان داغی بچه های مردم رو تشویق نکن نرن المپیاد :)) :-" بیا من اوضاع نهایی اینام و کلا کنکور رو بگم گریه ت بگیره به خودت امیدوار شی :)) معدلم نصف توعم نشده احتمالا :-"

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

همينايى كه قبول شدن اگه قبول نميشدن كل سيستمو زير سوال ميبردن حالا شد عادلانه !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از علی‌سینا :
هميناى كه قبول شدن اگه قبول نميشدن كل سيستمو زير سوال ميبردن حالا شد عادلانه !
ببخشید نمیخوام پست بی ربط به تاپیک بدم اما لازم دیدم جواب شمارو بدم.
من گفتم سال دوم قبول نشدم بازم نظرم همین بود . امسالم نمیشدم نظرم همین بود . شما میری کنکور میدی با اینکه دینی رو ممکنه دوست نداشته باشی. ممکنه فیزیکو دوت نداشته باشی. از سر " اجبار " میری کنکور میدی. صرفا میری یه جملاتی رو حفظ میکنی از همون جملات تست دینی میزنی . یا خیلی چیزای دیگه . جوای بدی که سر رقابتای ناسالم امتحانات نهایی و تقلباش وجود داره و ...
اما المپیاد همه چیزش امکانات نیست . حفظی نیست. اجباری نیست . مسیریه که خودت میری کسی نگفته برو .
اره کسایی هستن که اگه میرفتن دوره طلا میشدن اما م2 قبول نمیشن. باور کنید همه چیز دانش نیست . شاید همونا اگه تحت تاثیر جو قرار نمیگرفتن ، دنبال حاشیه نبودن ، قبول میشدن. اینا رو نباید بریزید به پای بد بودن " آزمون".
"ازمون" همینه. تغییری نمیکنه.
اینکه یه سری موسسه و مدرسه بیان یه سری امکاناتی بدن به دانش اموزا هیچ ربطی به سیاست باشگاه و ازمونشو فلان و این حرفا نداره.
اینا همه اش بهانس.
سعی کنید روی اصل هدف تمرکز کنید تا حواشیش.
بعدشم ، همه چیزو با قبولی قیاس نکنید . المپ همه چیزش قبولی نیست. تجربیاتش مهمتره.
لطفا قضاوت های غلط از صحبتام نداشته باشید.

موفق باشید

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از Happy77 :
من گفتم سال دوم قبول نشدم بازم نظرم همین بود . امسالم نمیشدم نظرم همین بود . شما میری کنکور میدی با اینکه دینی رو ممکنه دوست نداشته باشی. ممکنه فیزیکو دوت نداشته باشی. از سر " اجبار " میری کنکور میدی. صرفا میری یه جملاتی رو حفظ میکنی از همون جملات تست دینی میزنی . یا خیلی چیزای دیگه . جوای بدی که سر رقابتای ناسالم امتحانات نهایی و تقلباش وجود داره و ...
اما المپیاد همه چیزش امکانات نیست . حفظی نیست. اجباری نیست . مسیریه که خودت میری کسی نگفته برو .
اره کسایی هستن که اگه میرفتن دوره طلا میشدن اما م2 قبول نمیشن. باور کنید همه چیز دانش نیست . شاید همونا اگه تحت تاثیر جو قرار نمیگرفتن ، دنبال حاشیه نبودن ، قبول میشدن. اینا رو نباید بریزید به پای بد بودن " آزمون".
اینکه یه سری موسسه و مدرسه بیان یه سری امکاناتی بدن به دانش اموزا هیچ ربطی به سیاست باشگاه و ازمونشو فلان و این حرفا نداره.
اینا همه اش بهانس.
بعدشم ، همه چیزو با قبولی قیاس نکنید . المپ همه چیزش قبولی نیست. تجربیاتش مهمتره.

موفق باشید
وقتی سوال چرت میدن که جای اعتراض داره یا اصن دارم میگم طرف وقت نذاشته سوال طرح کنه سوال تکراری داده ربطی به سیاست های باشگاه و آزموناش و اساتید نداره ؟
یک چیزی میگین آدم حرصی میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از نــــگــــین :
وقتی سوال چرت میدن که جای اعتراض داره یا اصن دارم میگم طرف وقت نذاشته سوال طرح کنه ربطی به سیاست های باشگاه و آزموناش و اساتید نداره ؟
یک چیزی میگین آدم حرصی میشه
ببخشید ولی اینم بهانه اس :)
هر سوالی که طرح کنن نمیتونن به ساز کل ایران برقصن. هر سوالی از نظر یکی بده ، از نظر کسی خوبه .
یکی از تواناییای یه المپیادی اینه که خودشو برای مواجه با هر سوالی و هر موقعیتی تطبیق بده:)

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Happy77 :
ببخشید ولی اینم بهانه اس :)
هر سوالی که طرح کنن نمیتونن به ساز کل ایران برقصن. هر سوالی از نظر یکی بده ، از نظر کسی خوبه .
یکی از تواناییای یه المپیادی اینه که خودشو برای مواجه با هر سوالی و هر موقعیتی تطبیق بده:)
بله بله :)) بهانه :)) :)) فقط نمیدونم چرا یک حسی بهم میگه اینارو اگه قبول نمیشدین نمیگفتین شما واقعا نمیدونم!
عقلش که نمیرسه این حس :-"
امکانات بهانس؟ قبول نداری خنده داره؟! تهران جمعیتش یک شیشمه ایرانه حدودا ولی تعداد قبولیای مرحله دو تهران فک کنم از 75درصدم بیشتر بود!نه نه اینا ربطی به امکانات نداره.
البته نمیگم همشون خدایی نکرده بزور امکانات میان بالا نه خیلیاشونم تلاش زیادی کردن ولی دیگه نه مثلا75درصد قبول کنین دیگه!

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Happy77 :
اینا همه اش بهانس.

موفق باشید
كنكور ناعادلانس؟؟؟
آزمون كه عالى و استاندارد بود بابا ما مشكلى نداريم وقتى جواب كليد با متن تكست متفاوته :د
خوب نيست تحت تاثير قبولى يه سرى حرفا بزنى كه عادلانه بودنه قبول شدنتو نشون بدى كسى اينجا زيرسوال نبرده كسيو كه قبول شده ، مباركش باشه .
اميدوارم بعد از دوره هم روى حرفتون بمونين!
ميشه اسمتونو بدونم؟
ذهن انعطاف پذير و المپيادى رو هم شناختيم :دى

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از Mtz_M0k :
بله بله :)) بهانه :)) :)) فقط نمیدونم چرا یک حسی بهم میگه اینارو اگه قبول نمیشدین نمیگفتین شما واقعا نمیدونم!
عقلش که نمیرسه این حس :-"
امکانات بهانس؟ قبول نداری خنده داره؟!
به نقل از علی‌سینا :
كنكور ناعادلانس؟؟؟
آزمون كه عالى و استاندارد بود بابا ما مشكلى نداريم وقتى جواب كليد با متن تكست متفاوته :د
خوب نيست تحت تاثير قبولى يه سرى حرفا بزنى كه عادلانه بودنه قبول شدنتو نشون بدى كسى اينجا زيرسوال نبرده كسيو كه قبول شده ، مباركش باشه .
اميدوارم بعد از دوره هم روى حرفتون بمونين!

من توی یکی از بی امکانات ترین شهر های ایران هستم :)
امیدوارم شماهم بخاطر اینکه قبول نشدید این حرفا رو نزنید :)
اما کلا خوب نیست دنبال مقصر بگردید. یکم در خودتون اشکالات کارتونو جستجو کنید :)
این طرز حرف زدن اصلا درست نیست . با نقل قول دومی هستم . من از شما مبارک باشه نخواستم !!! اصلا برام مهم نیست تبریک گفتن :) فقط خواستم راهنماییتون کنم. شاید حرفام برای یک دومی مفید باشه و باعث شه دنبال حواشی نره :)
چون خودم وقتی دوم بودم یکی همین حرفا رو زد و من مثل شما جبه گرفتم براش :)
اما الان اون شخص رو دعا میکنم :)
انشالله تو همه ی مراحل زندگیتون موفق باشید،

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

دوست عزیز وقتی بعد روز اول ریاضی یکی از بچه های علامه حلی میاد خیلی شیک یه لینک میده که این سوال فلان سایت توسط فلان شخص در چند سال پیش مطرح شده یکم عجیب نیس؟؟؟؟؟چیزی که در حالت عادی باید چند روز وقت بزاری تا پیداش کنی....

و چند روز بعدش یه سوال دیگه معلوم بشه از فلان منبع خارجی که مسلما واسه بچه های حلی و انرژی اتمی کتاب شناخته شده ای هستش اومده....منبعی که یه شهرستانی شاید روحش هم از وجود همچین کتابی باخبر نباشه....

بحث بی عدالتی ها این قدر طولانیه که در قالب یه پست نمیگنجه....

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Happy77 :
این طرز حرف زدن اصلا درست نیست . با نقل قول دومی هستم . من از شما مبارک باشه نخواستم !!! اصلا برام مهم نیست تبریک گفتن :) فقط خواستم راهنماییتون کنم. شاید حرفام برای یک دومی مفید باشه و باعث شه دنبال حواشی نره :)
بازم سعى دارين بگين چقد خوبين با اين شرايط سختتون قبول شدين. به كى ميخواين ثابت كنين ؟؟
كسى دنبال مقصر نگشت. اشكال كاراى من و بقيه ربطى به عادلانه بودن آزمون نداره قبل از حرف شما هم كسى چيزى نگفته بود كه شما بياى از خودت دفاع كنى.

يادمون باشه كسايى بودن قبول شدن ديپلم گرفتن صرفا ! :)

چه اصراريه به مظلوم نمايى حالا؟

من ديگه بحثى ندارم فقط قبل از اينكه حرفى بزنيد يكم فكر كنيد و غرور و اينا رو كنار بذارين.

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از Happy77 :
الان این حرفاتون خودش حاشیه ست به جای اینکه بیاین روی اعصاب ملت قدم آهسته برین پیشنهاد میکنم برین بشینین دوره تون رو بخونین #جدی
مطمئنا اگر کسی المپیاد میاد همه این جریانا رو میدونه مخصوصا شیمی و اگه ادامه میده به خاطر علاقه و انتخاب خودشه انقدر جرئت داشته که راهشو خودش انتخاب کنه
هی من میخوام به اعصابم مسلط باشم نمیذارن :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از علی‌سینا :
بازم سعى دارين بگين چقد خوبين با اين شرايط سختتون قبول شدين. به كى ميخواين ثابت كنين ؟؟
كسى دنبال مقصر نگشت. اشكال كاراى من و بقيه ربطى به عادلانه بودن آزمون نداره قبل از حرف شما هم كسى چيزى نگفته بود كه شما بياى از خودت دفاع كنى.

يادمون باشه كسايى بودن قبول شدن ديپلم گرفتن صرفا ! :)

چه اصراريه به مظلوم نمايى حالا؟

من ديگه بحثى ندارم فقط قبل از اينكه حرفى بزنيد يكم فكر كنيد و غرور و اينا رو كنار بذارين.

این طرز حرف زدن برای یک سمپادی واقعا زشته. به خدا میسپارمتون که جواب توهینتونو بده .

بچه ها من هم از جنس شمام . دشمن نیستم . فقط خواستم کمی روشنتون کنم . الان بهتره به این نتیجه برسید که حواشی مهم نیست . خیلی بهتره تا اینکه بعدا به ان نتیجه برسید . تلاش کنید و به خدا توکل کنید . ایشالله تو کنکور میترکونید و حسابی موفق میشید دوستای خوبم .
یادتون نره ،
تلاش و توکل .

ایشالله بهترینا نصیبتون بشه سمپادیای گل

از مدیر اینجا تقاضا دارم پستهای قبلی منو بپاکه
+ممنون گوش دادید به صحبتام.

s.l.v.n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

این دیگه چه حرفیه!
یکم خجالت بکشید
تقریبا همه ما انتظار تغییر سبک المپیاد به سمت ibo رو داشتیم
در واقع اگر با یکی از مدالای پارسال صحبت میکردید حتما به این نتیجه میرسیدید!
هر امتحانی یکسری ضعف ها داره المپیاد و کنکور هم از ماجرا مستثنا نیستند
امتحان امسال زیست یکسری معایب داشت و یکسری پیشرفت های خوبی هم داشت
معایبش رو میتونم اینطور بگم:
همه منابع دقیق مشخص نیست (البته این جز مزایاش هم میتونه قرار بگیره)
سبک سوال یکهویی! تغییر کرد
حالا بعضی دوستان میگن غلط هم توش بوده که من دقت نکردم ولی بعدا بررسی میکنم ببینم چه طور بوده
اما هر کسی که وارد المپیاد شده تمامی موارد بالا رو قبول کرده !
این اشتباه بودن هم انقدری نیست که خیلی تعیین باشه در واقع من دارم میگم اگر شما خیلی خوبید این اشتباهات به هیچ عنوان نباید جلو دار شما باشند
شما باید انقدر خوب باشید که حتی اگه 2 تا سوال هم از بیخ غلط باشه بازم هم قبول بشید
امسال مزایای زیاد هم داشت
یکیش تعداد سوال زیاده که باعث میشه تمامی مطالب رو پوشش بده که این مورد تو تقریبا هیچ دوره قبلش رعایت نشده بود من جمله دوره معروف 13
تشریحی نبود که باعث بشه حق کسی صرفا به خاطر نرسوندن مفهوم ضایع بشه
سطح سوالات واقعا خوب بود
به تخصصی ها نسبت به پارسال توجه بیشتری شده بود
همیشه این حرفا بوده که المپ فلانه و...
یک حرفو تو حرف بزن زدم گفتم شاید ندیده باشید
دوباره اینجا هم میزارم
سلام دوستان لازم دیدم یه حرفی رو بزنم که کمتر زده شده
الان نتیجه مرحله ۲ اومده خب اول باید به اونایی که قبول شدن تبریک بگم واقع در اینده لذت خواهند برد و کلی اتفاقات و خاطرات براشون به وجود میاد
و اما میرسیم به کسایی که قبول نشدند
بزارید رک بهتون بگم در بیشتر اوقات (درواقع "تقریبا" تمام اوقات) مشکل از خودتونه .
من نمیگم کم کاری کردید اما اینرو باید قبول کنید که همیشه میزان تلاشی که میکنید تعیین کننده نیست
باور کنید این قدم یکی از مهمترین ها و سخترین قدم هایی بود که من برداشتم
من خب خوشبختانه مرحله ۲ قبول شدم اما نتیجه نهایی اصلا وابدا با اون چیزی که هدفم بود شباهتی نداشت. در واقع اینجا
مثه یک معما شد بود که حل نمیشد .
اخرش رسیدم به اینکه مشکل خودم بود خودم بد عمل کردم(یا سرجلسه امتحان یا قبلش ) یا اینکه بنده توانایی فلان کار رو ندارم و تقریبا به هیچ وجه هم نمیتونم بهترش کنم.
ببینید باید نقطه های ضعفتونو قبولش کنید تا بتونید تبدیلش کنید به نقطه قوت یا حداقل حواستون بهش باشه اگه هی بگید تقصیر عدالته خدا و باشگا و کمیته .... است هیچی درست نمیشه
شمااینجا یا باید یه تغییری تو خودتون به وجود بیارید یا مرز های تواناییتون رو مشخص کنید
باور کنید بعد این موضوع چنتا اتفاق میوفته
۱ سبک میشید
۲ فرصت برای پیشرفت رو برای خودتون به وجود میارید
به نظر من تو هر جایی که شما به موفقیت نمیرسید یک یا چند عامل خیلی خوشگل (مربوط به خودتون) هست که مانع رسیدن شما به هدفتون میشه و کشفشون و برطرف کردنشون خودش واقعا یک پیروزیه
اینی که میگم شعار نیست چیزیه که من حسش کردم
از شما میخوام دنبال اون عامل ها باشید مطمعن باشید تقریبا برای همه یه چیزی پیدا میشه و مورد بعدی که سختر هم هستش اینه که اونو قبولش کنید . نگید صلاحه یا تقصیر باشگاهو از این حرفا
موفق باشید

این رو هم بگم به عنوان حرف آخر
هر کس که قبول نمیشه(به احتمال زیاد) یه مشکلی داشته و هرکسی هم که قبول میشه بی مشکل نیست

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به عنوان یه قبول شده شهرستانی که یک جلسه م2 کلاس نداشته امسال میگم:
المپیاد اصلا عادلانه نیست :))
امکانات هم خیلی مهمه توش اتفاقا وگرنه امسال 21تهرانی و 9تا مشهدی نبود تو زیست بقیشم اصفهانیو شیرازی بود ،دوسه تا شهر معمولی منطقه دو ایـ بودن (مثل خودم)

خیلی هم اذیت شدم تو این راه ،جَوِش هم بهم نساخت اتفاقا :-"
پارسال هم که قبول نشدم(بدلیل مسخره و غیرعادلانه بودن سوالات) ضربه روحی بدی بود ،تجربه شد واسه امسالم ،اما اگه ساله سوم اینجور میشدم چی؟؟؟؟
درکل امکانات مهمه اما تجربه و پشتکار میتونه جاشو بگیره
اما خب کاتالیزگره ،کی منکرش میشه؟

حالا خداروشکر
اما همه اونایی که قبول نشدنو درک میکنم و فک نمیکنم چیز بیشتری ازشون دارم: )

اینم حرفام درمورد المپ ،قبل اومدن نتایج (با اومدنش نظرم عوض نشد) همه پستامو تو این ص بخونید تا متوجه منظور دقیق ام بشید ی وقت سو برداشت نشه:

المپیاد؟؟

+ آقای وفاییان بچه ها نمیگن سوالا یا آزمون بد بود ،میگن اشتباه چاپی داشته :-" و خود اون اشتباه چاپیه 3تا سوالو میپروند اگه متوجه نمیشدن ( فنوتیپارو داده بود ولی ،میشد فهمید ،اما بهتر بود سوال حذف شه) یا میگن تو شیمی سوال لو رفته و کلی مثال دیگه که بهتر در جریانید
دیگه خواستم پست. متوالی ندم :-" طولانی شد

don ki shut

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران

از دوستای منم قبول شد یکی که حتی یک کلمه هم نخوند بعد کسایی بودن با کلی تلاش قبول نشدن =((

• لایک
امتیازات: MHO

s.l.v.n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از tigon :
+ آقای وفاییان بچه ها نمیگن سوالا یا آزمون بد بود ،میگن اشتباه چاپی داشته :-" و خود اون اشتباه چاپیه 3تا سوالو میپروند اگه متوجه نمیشدن ( فنوتیپارو داده بود ولی ،میشد فهمید ،اما بهتر بود سوال حذف شه) یا میگن تو شیمی سوال لو رفته و کلی مثال دیگه که بهتر در جریانید
دیگه خواستم پست. متوالی ندم :-" طولانی شد
برای این سوال چند مورد هستش اولا که برای همه اینجوریه یعنی همه با همون اشکال تایپی میبینند
دوما با خودتون روراست باشین واقعا چقدر اون اشتباه نمره از شما کم کرده در واقع اگه اون اشتباه نبود ایا شما همشو درست میزدید والان همشو غلط زدید؟
مورد بعدی اینه که کف حدودا 50-55 هستش فرض کنیم یه نفر شده 55
45 درصد دیگه میمونه میگیم 10 درصد اشتباه سوالات
خوب 35 درصد بقیه چی شد؟
این تفکری که من میگم به نفع خودتونه
اگر هی گیر بدیم به اون 10 درصد هیچ موقع تاکید میکنم هیچ موقع پیشرفت نمیکنید
اما اگه به اون 35 درصد توجه کنید جا برای پیشرفت خیلی هست

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

كي گفته عادلانه ترينه؟ من خودم امسال به چشمم ديدم كسايي كه واقعا حقشون بود قبول نشدن و كسايي كه خودشون هم باورشون نميشد قبول شدن! من با اين كه قبول شدم بازم مي گم كه اين ازمون طوري بود كه با نمره منفي نداشتنش شانس توش دخيل بود ! ميديدي طرف يك باكس رو شانسي زده بعد ٦٠ درصد نمره گرفته ازش !
تو رشته هاي غير زيست هم ديدم كسايي كه حقشون بود و قبول نشدن حالا به هر دليلي. پس المپياد اصولا به كسي رحم نمي كنه .
الان لطفا از حرف هاي من اين برداشت نشه كه قبولي هاي المپياد شانسي ان ! ولي شده كسي كه واقعا حقش نيست به خاطر شرايط ازمون مثلا دوره ١٥ قبول شه

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از s.l.v.n :
برای این سوال چند مورد هستش اولا که برای همه اینجوریه یعنی همه با همون اشکال تایپی میبینند
دوما با خودتون روراست باشین واقعا چقدر اون اشتباه نمره از شما کم کرده در واقع اگه اون اشتباه نبود ایا شما همشو درست میزدید والان همشو غلط زدید؟
مورد بعدی اینه که کف حدودا 50-55 هستش فرض کنیم یه نفر شده 55
45 درصد دیگه میمونه میگیم 10 درصد اشتباه سوالات
خوب 35 درصد بقیه چی شد؟
این تفکری که من میگم به نفع خودتونه
اگر هی گیر بدیم به اون 10 درصد هیچ موقع تاکید میکنم هیچ موقع پیشرفت نمیکنید
اما اگه به اون 35 درصد توجه کنید جا برای پیشرفت خیلی هست

درسته :-" من خودم البته با توجه به قراین مسعله متوجه اشتباه تایپی شدم درستش کردم ، واسه بچه ها گفتم :-" وگرنه حتی اگه این سه سوالو نمینوشتم قبول میشدم
ولی خودمونیم حتی 1% هم 1٪ اِ :-"
یه اشتباهی رخ داده بالاخره نمیشه منکرش شد :-"

بالا