• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فلسفه و منطق حذف بخش اعتقادی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

دوستان منطق اسلامی این هست که وقتی دید نتایج انجمن اعتقادی آنطور که باید مورد پسند نیست انجمن حذف شود؟؟؟؟!!

اگر اندکی شعور و فهم در کسی وجود داشته باشه خیلی بیشتر از اون که میتونست تو انجمن اعتقادی یاد بگیره از حذف اون یاد می‌گرفت.

به نظرتون با حذف این بخش مسلمون ها تا چه حد اوج بی‌شعوری و بی‌منطقیشون رو نشون دادند؟

آیا فلسفه اسلامی فقط تا این اندازه منطقی هست که وقتی حس کرد یک بحث به سودش نیست کل بحث رو حذف کنه؟

آیا این کار تو فروم مشابه قتل و تجاوزات وحشیانه مسلمانان مثل عملیات های انتحاری نیست؟

آیا این منطق مشابه دستور قتل برای دانشمندان و نویسندگان مخالف مانند نویسندگانی مثل سلمان رشدی نیست؟

آیا این کار مشابه همان عملیات انتحاری در پاریس نیست که با جهالتی باور نکردنی روزنامه‌نگاری را به قتل رساندند و صدای جهل و بی‌نطقی خودشان را به تمام دنیا رساندند؟

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام
جو دهی در فروم :0

به نقل از میم ح میم دال :
انجمن های سیاست و جامعه شناسی و اعتقادی برای یک سری تغییرات چند روزی غیرفعالن.

اگه خوندن این جمله سخته ،
یا اگه تعریف شعور و فهم مجهوله،
یا اگه صرفا دنبال جو دهی هستین و جایی که بگیم: هی مسلمون های بیشعورِ بی منطق! تاپیک میتونه خیلی خوب ادامه پیدا کنه بعد از پست من.
خیلی فلسفی بود پست اول تاپیک!

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
پاسخ : جو دهی در فروم :0

به نقل از کهکشـــــان :
اگه خوندن این جمله سخته ،
یا اگه تعریف شعور و فهم مجهوله،
یا اگه صرفا دنبال جو دهی هستین و جایی که بگیم: هی مسلمون های بیشعورِ بی منطق! تاپیک میتونه خیلی خوب ادامه پیدا کنه بعد از پست من.
خیلی فلسفی بود پست اول تاپیک!
صرفا جهت جو دهی هست؟؟؟؟
چطور تصادفا تو اوج یک تاپیک و اوج فعالیت یک انجمن که چندین ماه بود همچین جوی نداشت یک دفعه تصادفا تصمیم به تغییرات گرفته می‌شود؟؟

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام
پاسخ : فلسفه و منطق حذف بخش اعتقادی

به جای قاطی کردن انجمن فلسفه و منطق، شما رو به تاپیک انتقاد از مدیران کل و ارشد راهنمایی میکنم. جای خوبیه.

×واقعا نقل قول نکردن توی پست های متوالی کمک بزرگی به نظم ظاهر فروم میکنه.

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از کهکشـــــان :
به جای قاطی کردن انجمن فلسفه و منطق، شما رو به تاپیک انتقاد از مدیران کل و ارشد راهنمایی میکنم. جای خوبیه.
موضوع بحث منطق اسلامی هست فکر نکنم جای مناسبتر و بهتری از این انجمن برای این تاپیک باشد.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

خیر موضوع بحث مطلقاً این نیست، و اگر هست، شما نباید پست اوّل تاپیک رو به اون شکل بدید؛ اگر انتقادی دارید به عملکرد مدیران در قفل کردن/غیرفعّال کردن انجمن‌ها، جای خودش رو داره توی انجمن، امّا این انتقاد رو نمی‌تونید با یک سری گزاره‌ی شخصی ربط بدید به یک طرز تفکّر/مکتب اعتقادی/دین خاص؛ به ویژه که تیم مدیریتی این سایت یک‌دست نیست و عقاید در مدیریتش دخیل نیستن؛ اوّلین قدم برای ایجاد یک مناظره‌ی صحیح و نتیجه‌بخش، دوستانه شروع کردنشه.

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

کی به شما اجازه داده با این لحن تو انجمن صحبت کنی؟

بس که به بعضیا رو دادن فکر کردن اینجا چاله میدونه....

من بعد پستی که توش به گروه یا فرقه ای توهین بشه حذف خواهد شد. بدون هیچ اغماضی

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
فواید حذف انجمن اعتقادی و نقاط قوت منطق اسلامی

سلام دوستان
از دیدگاه شما حذف انجمن اعتقادی اشاره به کدوم نقاط قوت فلسفه و منطق اسلامی داشت؟؟
چطور حذف این انجمن باطل بودن عقاید و فلسفه غربی رو اثبات کرد؟؟
نظر شما در مورد یک حرکت دسته‌جمعی و تشکر از مدیران برای بستن چنین بحث های کفر آمیز چی هست؟

خطاب به مدیر محترم!:خوب این احترام به عقاید شما حساب میشه؟مشکلی که نداره؟!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

انجمن فقط به مدت کوتاهی از دسترس خارج شده و برمیگرده. ربطی به این مواردی که گفتید نداره.

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

آقا بزنید به کل منحل کنید این اعتقادی رو؛واقعا هیچ منبع غنی تر ازینجا برای ارتقا عقایدتون و بحث کردن پیدا نمی کنید:-? :rolleyes:

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از ناهیــــد :
آقا بزنید به کل منحل کنید این اعتقادی رو؛واقعا هیچ منبع غنی تر ازینجا برای ارتقا عقایدتون و بحث کردن پیدا نمی کنید:-? :rolleyes:
چرا باید پاک شه از رو فروم؟
چون یه عده مخالفن باهاش؟
اتفاقن نظر من اینکه محدودیت هاش کمتر شه.این اواخر استقبال زیادی شده ازش.وخیلی میتونه برای افزایش بازدید وکلیک های سایت مفید باشه.
منکه جایی غنی تر از اونجا پیدا نکردم برای ارتقا عقایدم.

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

به نقل از مـیـنـا :
چرا باید پاک شه از رو فروم؟
چون یه عده مخالفن باهاش؟
اتفاقن نظر من اینکه محدودیت هاش کمتر شه.این اواخر استقبال زیادی شده ازش.وخیلی میتونه برای افزایش بازدید وکلیک های سایت مفید باشه.
منکه جایی غنی تر از اونجا پیدا نکردم برای ارتقا عقایدم.
خیر؛چون کفه ی ترازو به طرفه معایبشه پایین اومده؛جدیدا.
من چارساله دارم لاگین میکنم اینجا و بحثارو دنبال میکنم تقریبا ولی هیچ نتیجه ایی نگرفتم؛ته همه تاپیکا به یه اسمایلی خنده ختم میشه.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از ناهیــــد :
من چارساله دارم لاگین میکنم اینجا و بحثارو دنبال میکنم تقریبا ولی هیچ نتیجه ایی نگرفتم؛ته همه تاپیکا به یه اسمایلی خنده ختم میشه.
منم 5ساله حدودن :))
(با یوزر یکی از دوستان میومدم.)
ولی بحثهای اعتقادی رو به شدت مفید ارزیابی میکنم.
اینکه به نظر شما مفید نیست دلیلی نمیشه نظر بقیه هم این باشه و از فروم حذف شه.

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

به نقل از مـیـنـا :
منم 5ساله حدودن :))
(با یوزر یکی از دوستان میومدم.)
ولی بحثهای اعتقادی رو به شدت مفید ارزیابی میکنم.
اینکه به نظر شما مفید نیست دلیلی نمیشه نظر بقیه هم این باشه و از فروم حذف شه.
بله؛خودتونم سابقه ی کمی ندارید البته تو سایت.
من صرفا پیشنهاد خودمو اعلام کردم؛نمیدونم از کجای پست من میشه فهمید که بقیه هم این نظرو دارند.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ناهیــــد :

بگذریم از یه سری کاربر ها که با مولتی میان و میگن کتابی رو خوندن و بعد به بخشی از کتاب اشاره می کنن که در اون کتاب کلاً وجود نداره!
یا ادعا هایی می کنن که دور از باور هست و به شدت تلاش می کنن خودشون رو یک ادم جدید جلوه بدند در صورتی که حتی به خودشون این زحمت رو نمیدن که کمی در مورد رشته ای که گفتند درش لیسانس گرفتن یه مینیمم مطالعه ای ( حداقل در حد سرفصل دروسش داشته باشند ) کنار بذاریم اعتقادی محل خیلی خوبی برای بحث همیشه بوده.

یا در مورد یک سری فرد دیگه که میان میگن بحث ها یک طرفست، در حالی که کسی جلوی طرف مقابل رو نگرفته واسه پست دادن! یا یه سری ادم که خودشون رو پلیس فروم میدونند و چپ و راست مشغول گفتن این حرف هستن که چرا با هم دوست نیستین! ( و خوب طبیعتاً همه ی افراد قرار نیست روابط دوستانه داشته باشند، یعنی لزومی نداره که من نوعی با طرف بحثم رابطه ی دوستانه داشته باشم یعنی رابطه ی دو انسان خارج از موضوع بحث هست )

کمی در جریان اتفاقاتی که تو همین انجمن تو دو سه روز قبل افتاد باشید شما هم می تونید یک سری حدس بزنید، درست یا غلط بودنش رو چند روزه دیگه میشه فهمید!

اصلاً به نظرم باید تاپیکی بزنیم برای حدس ها :)) و بعد ببینیم کدوم حدس دقیق تر بوده و محمد به اون فرد یک مدالی چیزی بده :-"

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

آقاجان؛ ما می‌گیم تابحال هیچ تصمیم خاصّی گرفته نشده درمورد این انجمن‌ها، و به یک‌سری دلایل فعلاً قابل دسترسی نخواهد بود، باز شما حرف می‌ذارید تو دهن ما؟ بیخیال دیگه :D

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از Ham!D ShojaE :
آقاجان؛ ما می‌گیم تابحال هیچ تصمیم خاصّی گرفته نشده درمورد این انجمن‌ها، و به یک‌سری دلایل فعلاً قابل دسترسی نخواهد بود، باز شما حرف می‌ذارید تو دهن ما؟ بیخیال دیگه :D
با توجه به شرایط خاصی که تو انجمن وجود داشت حذف کردن اون توهین به شعور همه‌ی افرادی بود که تو انجمن اعتقادی بحث میکردند.

به نظرم بهتره دلایل ناگهانی عدم دسترسی رو بگین چون با این اوضاع حتی در صورت بازگشت هم فلسفه کل اون انجمن رفته زیر سوال.
اگه قرار باشه هر بار که بحث میخواد به یه نتایجی برسه انجمن به دلیل یک سری دلایل قابل دسترسی نباشه به نظرم حذف انجمن گزینه بهتری هست.

به نظرم هر فردی که تو انجمن اعتقادی در حال بحث یا مطالعه بحث ها بود حق داره که با خارج کردن انجمن از دسترسی به هر دلیلی که باشه اعتراض کنه.
عکس العمل یک عده واسم جالب هست که خودشون تو بحث ها بودن ولی الان از حذف انجمن با لایک هاشون حمایت می‌کنن!واقعا شما ارزشی واسه خودتون قائل نیستید؟

آنتیگونه مذکر

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از ناهیــــد :
یه نکته ای رو من بگم که فک کنم قبلا هم گفته بودم تو یه تاپیک دیگه
ببین نکته فلسفه همینه که تو مسائل تفکر کنی و عقایدت رو برای دیگران به اشتراک بگذاری و روش بحث منطقی رو یاد بگیری اگه کسی دنبال یک جواب کلی باشه یا بخواد عقاید خودش رو توجیه کنه خیلی فلسفه براش مناسب نیست
شاید تو نگاه اول یکم به درد نخور به نظر برسه اما می تونه مفید باشه مثلا شاید عقیده درست رو پیدا نکنن اما می شه خیلی از عقاید که با منطق سازگار نیستن رو کنار بکذارن افراد یا با بحث درست به اجماع برسن راجع به یک موضوع خاص و اون رو پیاده کنن واسه همینم هنوز تو غرب به فلسفه اهمیت داده می شه اما تو ایران فقط واسه توجیه عقاید خاص استفاده می کنن ازش
نظر شخصیمم اینه که مشکل تاپیک اعتقادی و شبیهش بیشتر سر روش بحث بعضی از افراده

راستی اینم بگم بند اول حرفمو از خودم در نیاوردما نظر اکثر فلاسفه هست که امروزه پذیرفته شده (;

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب اشکالی نداره که.برین هی تند تند پست ح.ب بذارید بعد مثلا بنویسید حالم از زندگی بهم میخوره.بعد کیلویی لایک بگیرید :)) یا مثن معنی اسمتونو بنویسید
این بحثا خوبیت نداره.هیس! سمپادیا فریاد نمیزنند :-$
به پاینی: الان یعنی فقط بی خداها تو اعتقادی بودن؟یا همه بحثا فقط همین قضیه بود؟

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

احساس نمی کنید مسئله رو الکی الکی گنده کردید
خب چند روز یه انجمن بسته باشه آسمون به زمین نمیاد که صبر کنید ببینید قراره چه تغییری کنه
باور کنید سمپادیا جاهای خوبه دیگه هم داره که تو این چند روز بهش سر بزنید یه خورده دست از برداشت های یک طرفه بردارید

--------
بعدا نوشت :
ظاهرا بعضی از کسانی که خدا رو قبول ندارند جز خدا صحبتی برای گفتن ندارند!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا