• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع کنکور (فیزیک)

کتاب های پیشنهادی شما

• گاج سفید

رای‌ها: 5 3.2%
  • فار

رای‌ها: 8 5.1%
  • مبتکران

رای‌ها: 9 5.8%
  • خیلی سبز

رای‌ها: 37 23.7%
  • قلمجی

رای‌ها: 24 15.4%
  • گاج نقره ای

رای‌ها: 115 73.7%
  • نشر الگو

رای‌ها: 48 30.8%

• رای‌دهندگان
    156

صنم

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
نامعلوم
شهر
نامعلوم
پاسخ : منابع کنکور (فیزیک)

به نقل از shadi m :
من سوم نشر الگو خریدم به نظرم خیلیم سخت نیست
به نظرتون کافیه؟
شادی جان تست نشرالگو یا امزوش نشرالگو؟

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

من تو دوران دبیرستان آنچنان فیزیک نخونده بودم و پایه ضعیفی داشتم،تا خیلی از سال سعی داشتم با جزوه پیش برم اما فکر خوبی نبود، اواخر به این نتیجه و کشف رسیدم که بهترین منابع و استراتژی چی بود و طی مدت کوتاهی تونستم وضعمو کاملن بهبود بدم ولی چون دیر و یدفه شروع کردم به تسلط کامل سرعت عمل نرسیدم اما با فیزیک شوک آور تجربی امسال نسبت به سطح پایین خودم بازم خوب زدم
بنظرم اگر با همین روش و منبابع ولی از اوایل و بطور کامل پیش برید نتیجه کاملن رضایت بخشی بده
.
فیزیک گاج نقره ای(طوسی) پیش و پایه، پاسخ و سوال، منابع عالی هستن درسنامه پاسخشو بخونید اما تستاش خیلی زیادن(خصوصن برا تجربی) و فقط همون تستای توصیه شده برای ماه آخر رو کار بکنید و اگر نیاز به کار بیشتر روی فصل یا موضوعی داشتید بعد برید سراغ ستاره داراش یا همه تستاش
درطول سال جمع بندی سیب مهروماه رو داشته باشید بعد تموم کردن اینکار رو یه فصل نقره ای برای مرور ذهنیتون و جمع بستن و یه پکیج شدن برید سراغش و بخونیدش و تستای ته فصلشو بزنید
بعد اینکار اون فصل حله و تمومه فعلن همینطور پیش میرید
اواخر و هفته های آخر کتاب معجزه فیزیک کنکور(موشک) مهروماه رو برای یادآوری و مرور فرمولها کار بکنید(البته شاید که خط ویژه اومده باشه اونموقع و بهتر باشه :-? ) و بعد اگر وقت داشتید یه آزمون جمع بندی هایی آخر همون نقره ای ها هست میزنید.

بنظر من این بهترین منابع و بهترین روش هستن که با وقت مطلوب و نه چندان زیاد نتیجه ی خوب و مطلوبی هم به شما خواهند داد.
+اینارو برا کسی میگم که اگه درصد فیزیکش که (سختم شده) بین حوالی ۵۰تا۶۰ بشه راضیه

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

به نقل از Ar$ham :
گاج نقره ای رو معمولا واسه کنکور میخونن

من خوشخوان رو پیشنهاد میکنم، اگه خوشخوان رو کامل بخونید و همه تستاشو حل کنید[nb]اونقدرا زیاد نیست تعدادشون
البته یه سری آزمون و پرسش تکمیلی هم داره که با اونا بالای 80هم میرسید :-"[/nb]، میتونید به راحتی فیزیکو بالای 60-70بزنید
خوشخوان پيش و دوم هم داره؟؟
خوشخوان من از درسنامش كه راضي بودم خيلي خيلي .. ولي تستاش فوق العادن و وقت گيره خوندنشون و بديش اينه پاسخ تشريحي نداره.. (درست زدي كه هيچي غلط بود ديگه تقريبا سخته جواب رو پيدا كني)

Nazanin.S

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببینید اگه میخواید برای کنکور تست بزنید
میکروطبقه بندی گاج خیلی خوبه.
نمیدونم خوشخوان.همونی رو میگید که من سال دوم داشتم خوب راستش مثال هاش خوبه که اول هر درس داره ولی تستاش جواب نداره وبه نظرم مناسب نیست و من برای دوم نشر الگو رو بیشتر می پسندم.

موفق باشید و اول از هر کار کتاب درسی رو بخورید.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

فيزيك:

گاج چهارجلد (دوجلد پايه دوجلد پيش):

پوشش كامل تستاي كنكور و سنجش. تستاي تاليفي استاندارد. تعدادي تست تاليفي در ابتداي هرمبحث براي مرور فرمولهاي اصلي اون مبحث. تست تاليفي از تقريبا تمام تمريناي كتاب. درسنامه ي كامل كه ميشه پيشخواني هم كرد. نكات تستي كافي و خيلي پركاربرد در درسنامه. كادرهاي خلاقيت در خلال پاسخها براي رد گزينه. پاسخنامه ي بسيار عالي. تست "يك قدم تا صد" براي درصد بالا. داراي دو آزمون سطح بندي شده براي هرفصل. مشخص كردن تستهايي براي دوران جمعبندي. حجم اگر يك قدم تا صد رو درنظر بگيريم تا حدودي زياد ولي اگه درنظر نگيريم مناسبه.

نشرالگو چهارجلد (دوجلد پايه دوجلد پيش):

پوشش كامل تستاي كنكور. پوشش نسبتا مناسب تستاي سنجش البته بدون آوردن آدرس تست (خيليا فكر ميكنن اين تستا تاليفي الگوئه و بخاطر همين ميگن الگو كتابش بي نظيره!). پاسخهاي نسبتا خوب. حجم مناسب كتاب. داراي آزمون براي هر فصل. مشخص كردن تست براي دوران جمعبندي. درسنامه ي مناسب حتي ميشه گفت براي پيشخواني.

خيلي سبز چهارجلد (دوجلد پايه دوجلد پيش):

مولف كتاب پايه و پيش متفاوته! اين كتاب ها هنوز چاپ نشدن ولي با توجه به نام مولفها و سابقه كاريشون ميشه حدس زد چه كتابهايي هستن. درسنامه ي مفهومي. پوشش نسبتا كامل تستاي كنكور. تستاي سطح بالا و كنكوري (با توجه به كنكور 94). پاسخ خيلي خوب. تستاي سنجش ولي نه به طور كامل. تست تاليفي خوب. حجم مناسب.

30 سال آبي قلمچي چهارجلد (دوجلد پايه دوجلد پيش):

پوشش كامل تستاي كنكور و سنجش و آزاد. مقداري تستهاي آزمونهاي كانون. حجم مناسب. پاسخنامه بد. درسنامه خوب نيست. تيپ بندي تستهايي با روش حل مشابه.

فار سه جلدي (فقط پيش):

آموزش كامل و پوشش مناسب تستاي كنكور و سنجش. تست تاليفي با سطح مناسب و مقدار كافي. حجم زياد كتاب. مولف يكسان با فيزيك پايه خيلي سبز. قديمي!

فار آزمون دو جلد (فقط پيش):

آزمون هاي مبحثي و جامع سطح بندي شده و داراي تستاي كنكور و آزاد. سطح كتاب نسبتا پايين (با توجه به كنكور 94)

مهروماه دو جلد (پايه و پيش):

بدنه ي اصلي تستهارو كنكور تشكيل ميده. تست تاليفي كم داره. در آخر هرفصل آزمون دوره اي داره. درسنامه نسبتا خوب. پاسخ تشريحي خوب ولي نه عالي. حجم خيلي مناسب.

توضيحات و توصيه ها:

همه ي كتابايي كه بررسي كردم آخرين چاپشون منظورمه.
خودم تقريبا همشون رو داشتم و اونايي كه نداشتم ديدم بررسي كردم و توضيح نوشتم.
لينك كتابا توي سايت انتشارات رو ميزارم به زودي كه اشتباهي نگيرين.
اگر كتابايي كه هنوز چاپ نشدن رو انتخاب كردين، تا زماني كه چاپ بشن از يك كتاب ديگه استفاده كنيد كه عقب نمونيد. از كتابخونه.

براي افرادي كه تا درصد 80 ميخوان، توصيه ام گاجه بدون يك قدم تا صد. براي درصد بالاي 80، يا خيلي سبز يا گاج با يك قدم تا صد و كتاب نسبتا دشوار قلمچي.
بقيه كتابايي كه ميخوايد بررسي كنم رو و يادم رفته بهم بگيد. بعضي از كتابا هم خودم ترجيح دادم اسمشون نياد تا گيج نشيد.
اگه از توضيح ها نفهميديد كدوم كتاب مناسب شماست، پ.خ بدين درصدي كه ميخوايد رو بگيد تا خودم بگم كدوم مناسب شماست.

هر سوالي بود پ.خ بپرسيد.

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

فیزیک پیش خیلی سبز نوکنده

نوکنده مولف خوبیهههه ؟
مدرس خوبی چی؟؟

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

به نقل از aliar :
فیزیک پیش خیلی سبز نوکنده

نوکنده مولف خوبیهههه ؟
مدرس خوبی چی؟؟

اره ولی خلاق نیست.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

معلم ما برای فیزیک پیشنهاد داده که گاج نقره ای رو بزنیم، و در کنار اون برای حل سوالات سخت تر و تسلط کامل روی مطلب خیلی سبز جامع رو استفاده کنیم.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از shadi m :
منظورم این بود که نباید سوالای سخت تری حل کنیم؟

اگه تجربی هستید دیگه نیازی نیست واقعاً .

به نقل از ali kh :
معلم ما برای فیزیک پیشنهاد داده که گاج نقره ای رو بزنیم، و در کنار اون برای حل سوالات سخت تر و تسلط کامل روی مطلب خیلی سبز جامع رو استفاده کنیم.

اگه تجربی هستید ترجیحاً جامع خیلی سبز نگیرید !با وقتی که برای فیزیک باید بذارید تناسب نداره اصلاً ـ خصوصا اگه در کنار منابع دیگه باشه ـ

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

درسنامه کدوم کتاب کامل و خوبه؟؟؟ یعنی در حدی که معلم نخوایم دیگه !! :D

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از aliar :
درسنامه کدوم کتاب کامل و خوبه؟؟؟ یعنی در حدی که معلم نخوایم دیگه !! :D

گاج نقره ای . یه چیزی در همون حد . :D

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

به نقل از شوکوهــ :
گاج نقره ای . یه چیزی در همون حد . :D
همونیه که پیش و پایه جداس؟؟؟
در حدی که از صفر شروع کرده باشه دیگه ؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از aliar :
همونیه که پیش و پایه جداس؟؟؟
در حدی که از صفر شروع کرده باشه دیگه ؟

گاج نقره ای کلاً . پایه به پایه داره پایه و پیش جدا هم داره . ویرایشهای جدیدش درسنامه های خوبی داره اگه حوصله بکنید بخونید شون .
گرچه توصیه می شه کنار این درسنامه های بسط داده شده و داستان طور ، از این کتابهایی که فرمول هارو جمع کردن هم داشته باشید . برای آزمون ها و دوران جمع بندی بسیار نیاز هست.

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست

کسایی که اظلاع دارن گاج میکرو چاپ 94 نسبت به چاپ 93 تغییرات داشته؟! اگه آره در چه حد؟

سعید کیا

کاربر فعال
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی

به نقل از Borna :
کسایی که اظلاع دارن گاج میکرو چاپ 94 نسبت به چاپ 93 تغییرات داشته؟! اگه آره در چه حد؟
در حد اضافه شدن کنکور 94

بچه ها برای کسی که فیزیک خوبه واسه تستای بیشتر که جنبه تکمیلی داشته باشه خیلی سبز جامع خوبه یا نشر الگو ؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از سعید کیا :
بچه ها برای کسی که فیزیک خوبه واسه تستای بیشتر که جنبه تکمیلی داشته باشه خیلی سبز جامع خوبه یا نشر الگو ؟

اگه می تونید تعادل رو رعایت کنید و وقت اختصاصی های مهم تر تون رو نگیره ، جامع خیلی سبز پیچیدگی سوالاش به کنکور نزدیک تره تا نشر الگو . نشر الگو بعضی مباحثش کامله واقعاً . سینماتیک و دینامیک ش مثلاً ؛ بعضیاش ولی آسونه دیگه ، مثل پیش 2 ش .

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از Borna :

مگه کتاب سوم تغییر نداشته؟

Sambo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگــان :)
رشته دانشگاه
مهندسی مـواد و مـتالـوژی

سلام
برای فیزیک پیش ریاضی کتابی که درسنامه خیلی خیلی کامل داشته باشه ؟؟ :(
مخصوصا برا فصل 1 که هیچی از پرتابه و سقوط آزاد حالیم نیس ! X_X

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از | SAMBO_o | :
سلام
برای فیزیک پیش ریاضی کتابی که درسنامه خیلی خیلی کامل داشته باشه ؟؟ :(
مخصوصا برا فصل 1 که هیچی از پرتابه و سقوط آزاد حالیم نیس ! X_X
خب خیلی سبز خوبه ولی خب زیاد گفته ! اگه فیزیک حالیت نیست, گاج نقره و زدن تستاش میتونه کمکت کنه !

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

یه زمانی ام بود که من می گفتم فیزیک خیلی سبزُ دوست دارم می گفتن فیزیک تجربی آب ِ خوردنه و وقتتُ تلف نکن با خیلی سبز . ولی واقعاً اگه وقتشو دارید ، بعد از گاج خیلی سبز کار کنید ، یا کلاً خیلی سبز + تستای کنکور . البته این نظر منه و لزومی نداره درست باشه . ولی اگه سبک خیلی سبزا رو می پسندید بعد یه سری تستای روتین مثل گاج برین سراغ خیلی سبز (اگه وقت دارین) تستایی با ایده های جدید و قشنگی توش پیدا میشه .

بالا