• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر هيتلر پيروز ميدان بود...

alibasirat

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : اگر هيتلر پيروز ميدان بود...

به نقل از sadeg :
اگر هیتلر زنده بود جهان جای نفرت‌انگیزی برای زندگی بود...
هدیه مدعیان نژاد برتر به بشریت:
1356769911_Rows_of_bodies_of_dead_inmates_fill_the_yard_of_Lager_Nordhausen,_a_Gestapo_concentration_camp.jpg
حالا انگار اونایی که جای هیتلر اومدن گل کاشتن.بنظرمن هیتلر با مخالفاش هیچ فرقی نداشت.همونقدر که هیتلر کشت چندبرابرشو آمریکا وناتو با بمب اتم روسر مردم هیروشیما وبابمب های خوشه ای وفسفر سفید واورانیوم ضعیف شده توعراق وافغانستان وفلسطین وایران کشتند.

برفرض محال هم پیروز میشد ته تهش خیلی خوشبینانه نگاه کنیم میشد یکی عین اسکندر مقدونی پدر خودشو درآورد نصف دنیارو گرفت تهش به درک واصل شد !

erfaWn

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
لاهیجان

ببینید به هیچ وجه نمیشه در قدرت سیاسی و توان مدیریتی هیتلر یه ذره شک کرد... رهبری بسیار قدرتمند که اگه اشتباه نکنم در 6 سال آلمانی رو که به خاطر معاهده ورسای بسیار ضعیف شده بود رو دوباره به قدرت باز گردوند... اتهامی که معمولا به هیتلر میزنن کشتار یهودی ها بوده . البته من در چندین منبع به این جمله برخوردم که یهودی ها دست به کثیف ترین کارها در آلمان می زدند... نمیدونم منظور از اعمال کثیف چی بوده ولی خوب احتمالا همین عامل نفرت هیتلر از اون ها بوده ... اگه در مورد یهودی ها تخقیق کنید میبینید که از چندین کشور در طول تاریخ اخراج شدن ... حتما دلیلی داشته ... اگه هیتلر پیروز می شد ، آلمان قدرت اول جهان بود و آمریکا دیگه مفهومی نداشت به صورت امروزی ... لطفا همه دقت کنن هیتلر یک قاتل نوع انسان نبوده ... بلکه با یهودیت مشکل اساسی داشته

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از ×عرفــــانــــ× :
ببینید به هیچ وجه نمیشه در قدرت سیاسی و توان مدیریتی هیتلر یه ذره شک کرد... رهبری بسیار قدرتمند که اگه اشتباه نکنم در 6 سال آلمانی رو که به خاطر معاهده ورسای بسیار ضعیف شده بود رو دوباره به قدرت باز گردوند... اتهامی که معمولا به هیتلر میزنن کشتار یهودی ها بوده . البته من در چندین منبع به این جمله برخوردم که یهودی ها دست به کثیف ترین کارها در آلمان می زدند... نمیدونم منظور از اعمال کثیف چی بوده ولی خوب احتمالا همین عامل نفرت هیتلر از اون ها بوده ... اگه در مورد یهودی ها تخقیق کنید میبینید که از چندین کشور در طول تاریخ اخراج شدن ... حتما دلیلی داشته ... اگه هیتلر پیروز می شد ، آلمان قدرت اول جهان بود و آمریکا دیگه مفهومی نداشت به صورت امروزی ... لطفا همه دقت کنن هیتلر یک قاتل نوع انسان نبوده ... بلکه با یهودیت مشکل اساسی داشته
تازه هزاربرابر یهودیا انگلیسیا سیاه پوست کشتن!توباغ وحش سیاه پوست میوردن!در این حد همینا که الان ادعای ازادی بشر وفلانشو گوش جهانو کر کرده!

متاسفانه دیدبسیاری از مردم از آلمان وهیتلر چیزاییه که توفیلما میبینن.حالا فیلمارو کیا ساختن?همونایی که هیتلرو شکست دادند

مثلا مردم فکرمیکنند اون زمان آلمان یک کشور بسیار بسته بوده وهمه چی حکومتی در مقابلش آمریکا کشوری بسیار آزاد واقتصاد آزاد وفلان درصورتی روزولت رئیس جمهور وقت آمریکا درواقع سیاس. اقتصادیش همون سیاست اقتصادی آلمان بوده چون قبلش آمریکابایک رکودی مواجه میشه وروزولت باشعار دولتی کردن اقتصاد وازبین بردن رکود وشکست اقتصادی رای میاره.وضع فرهنگی آمریکاهم فرقی باآلمان نازی نداشته حتی من مضاحبه تلویزیونی رو دیدم که گوبلز وزیر تبلیغات آلمان نازی(همون وزیر جنگ روانی)میاد ازسیاست های جنگ روانی آمریکا تعریف وتمجید میکنه ومیگه چقدر آلمان وآمریکا بهم شبیهند!و امیدواری به همکاری اعلام میکنه دراین زمینه تا ازتجربیات آمریکا بهره ببرند!درسته آلمان خودش قدرتی بود دراین باره ولی خوب ابرقدرت های جنگ روانی مثل فروید ومخصوصا پسرخواهر فروید یعنی ادوارد برنایز(پدر روابط عمومی) که یهودی بودند با آمریکا بودند.
این مصاحبه هم تومستند the century of selfمحصول bbcتوقسمت دوم یاسومش باشه فکر کنم .میتونید برید ببینید.
واقعا آمریکایی هاتواین قضیه شکل دهی به افکارعمومی درباره کشتار یهودیا وجنگ جهانی صرف نظر از درست یاغلط بودنش خوب که نه درواقع شگفت انگیزعمل کردند

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

هيتلر انقدرم خوب نبوده ها!!!!!هيتلر آزمايشاتي كه الان رو موش ها انجام ميشه رو رو انسان انجام ميداد، واگه اشتباه نكنم بسياري الماني هايي كه مشكلات ژني داشتن رو عقيم كرد.به نظرم براش چيزي جز نژاد برتر مهم نبود و به انسان ها در راه رسيدن به اين هدف به چشم وسيله نگاه مي كرد،

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Hossein9021 :
هيتلر انقدرم خوب نبوده ها!!!!!هيتلر آزمايشاتي كه الان رو موش ها انجام ميشه رو رو انسان انجام ميداد، واگه اشتباه نكنم بسياري الماني هايي كه مشكلات ژني داشتن رو عقيم كرد.به نظرم براش چيزي جز نژاد برتر مهم نبود و به انسان ها در راه رسيدن به اين هدف به چشم وسيله نگاه مي كرد،
بله.البته این فقط کار هیتلر نبود.کلا مادی گراها که ازرشی برای انسانیت واین چیزا قائل نیستند ازاینکارا میکنند حالا چون هیتلر شکست خورده صداش بیشتر دراومده وگرنه درشوروی کومونیست هم ازینکارا میشد واصلا چرا راه دور بریم همین الان این بلارو اسرائیلا سر مردم فلسطین درمیارن.
هیتلر درسته به درک واصل شده ولی هنوز تفکرش زندست وبصورت های مختلف توسط بسیاری ازابرقدرت های فعلی ادامه داره!

erfaWn

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از Hossein9021 :
حرف شما کاملا درسته و من قبول دارم و این هارو نه تنها انکار نمیکم بلکه محکوم میکنم ولی متاسفانه همه چی سر هیتلر شکست ... جنایت های این چنینی رو بسیاری از کشور ها انجام دادن ، مثل ترکیه . در ضمن این عقیده هیتلر ، در اصل چیز خوبی بوده ولی زیادی خشن اجرا شده ... مثلا اگه افرادی که مشکل داشتن با آموزش درست کاری میکردن که بچه نیارن باعث میشد جامعه سالم تر باشد و بچه های ناقص به دنیا نیان که خودشون در زندگی سختی بکشن... ولی هیتلر روش خودشو داشته
البته یه کتابی هست به نام آلمان باید از بین برود که یه یهودی به نام کافمن اونو نوشته که اشاره کرده برای صلح باید تمام آلمانی ها عقیم بشن تا نسل شون از جهان محو بشه ... و این باعث شده بوده کلا آلمانی ها که در تحریم های سختی بودن حس ملی گرایی درشون تقویت بشه و تنفرشون نسبت به یهودی ها بیشتر

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از ×عرفــــانــــ× :
حرف شما کاملا درسته و من قبول دارم و این هارو نه تنها انکار نمیکم بلکه محکوم میکنم ولی متاسفانه همه چی سر هیتلر شکست ... جنایت های این چنینی رو بسیاری از کشور ها انجام دادن ، مثل ترکیه . در ضمن این عقیده هیتلر ، در اصل چیز خوبی بوده ولی زیادی خشن اجرا شده ... مثلا اگه افرادی که مشکل داشتن با آموزش درست کاری میکردن که بچه نیارن باعث میشد جامعه سالم تر باشد و بچه های ناقص به دنیا نیان که خودشون در زندگی سختی بکشن... ولی هیتلر روش خودشو داشته
البته یه کتابی هست به نام آلمان باید از بین برود که یه یهودی به نام کافمن اونو نوشته که اشاره کرده برای صلح باید تمام آلمانی ها عقیم بشن تا نسل شون از جهان محو بشه ... و این باعث شده بوده کلا آلمانی ها که در تحریم های سختی بودن حس ملی گرایی درشون تقویت بشه و تنفرشون نسبت به یهودی ها بیشتر
بله البته کشور‌های زیادی همچین نسل‌‌کشی کردن چرا جای دور بریم همین حکومت آریایی هخامنشیان نسل سکاییان کالسدونی رو برای همیشه منقرض کرد.یا همین حس ملی‌گرایی آریایی ایرانی ده دوازده سال پیش بیشتر از هشتاد نفر مردم عادی یهودی رو تو آرژانتین فرستادن رو هوا و آب از آب تکون نخورد(بمب گذاری آمیا).یا برادرای ارمنی آریایی ها همین بالا ترکا رو تو خوجالی قتل عام کردن و صدای هیچ کس هم در نیومد.اتفاقا کمک های تجهیزاتیشون رو هم افزایش دادند.یا همین صد سال پیش تو حادثه جیلولوق چند هزار نفر رو تو آزربایجان خودمون قتل عام کردن و نه صداش در اومد نه چیزی.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از sadeg :
بله البته کشور‌های زیادی همچین نسل‌‌کشی کردن چرا جای دور بریم همین حکومت آریایی هخامنشیان نسل سکاییان کالسدونی رو برای همیشه منقرض کرد.یا همین حس ملی‌گرایی آریایی ایرانی ده دوازده سال پیش بیشتر از هشتاد نفر مردم عادی یهودی رو تو آرژانتین فرستادن رو هوا و آب از آب تکون نخورد(بمب گذاری آمیا).یا برادرای ارمنی آریایی ها همین بالا ترکا رو تو خوجالی قتل عام کردن و صدای هیچ کس هم در نیومد.اتفاقا کمک های تجهیزاتیشون رو هم افزایش دادند.یا همین صد سال پیش تو حادثه جیلولوق چند هزار نفر رو تو آزربایجان خودمون قتل عام کردن و نه صداش در اومد نه چیزی.
بله ترک های عثمانی هم هزاران ارمنی رو علاوه تجاوز جنسی وغارت اموال کشتند بطوری که بش میگن هولوکاست ارامنه هرسال هم ارامنه درایران یادبود میگیرن!جالبه هنوز ترکیه میزنه زیرش!
اون حادثه آمیاهم که هنوز معلوم نیست کی به کیه و هزاران نفر کشته شدند وهر بچه دوساله ای هم میدونه که کارخود اسرائیل بوده!الانم که ماهیت تروریستی اسرائیل کاملا افشا شده ترور دانشمندان هسته ای وحمایت از داعش والنصره و...وکشتار صبرا وشتیلا! وکشتن چندتا یهودی بر . تبلیغ علیه ایران اصلا دورازانتظار نیست!
استفاده ازبمب های شیمیایی توسط صدام وحمایت آمریکا ودول غربی ازاون!هم که مثال واضحیه وجانبازان شیمیایی رو کافیه چشم بازکنی تاببینی
یطوری درباره2500سال پیش حرف میزنی انگار خودت اونجا بودی وکشتارو ازنزدیک دیدی!

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از چوکک :
بله ترک های عثمانی هم هزاران ارمنی رو علاوه تجاوز جنسی وغارت اموال کشتند بطوری که بش میگن هولوکاست ارامنه هرسال هم ارامنه درایران یادبود میگیرن!جالبه هنوز ترکیه میزنه زیرش!
اون حادثه آمیاهم که هنوز معلوم نیست کی به کیه و هزاران نفر کشته شدند وهر بچه دوساله ای هم میدونه که کارخود اسرائیل بوده!الانم که ماهیت تروریستی اسرائیل کاملا افشا شده ترور دانشمندان هسته ای وحمایت از داعش والنصره و...وکشتار صبرا وشتیلا! وکشتن چندتا یهودی بر . تبلیغ علیه ایران اصلا دورازانتظار نیست!
استفاده ازبمب های شیمیایی توسط صدام وحمایت آمریکا ودول غربی ازاون!هم که مثال واضحیه وجانبازان شیمیایی رو کافیه چشم بازکنی تاببینی
یطوری درباره2500سال پیش حرف میزنی انگار خودت اونجا بودی وکشتارو ازنزدیک دیدی!
فقط از دست فاشیست هایی چون شما آریایی ها میاد که یکبار اجازه برگزاری مراسم برای نسل‌کشی‌های جیلولوق و خوجالی رو به ما ترکان آزربایجانی که هموطنانتون هستیم ندادین اما به ارامنه اجازه دادین که یادبود بگیرن بله البته این از دشمنی و کینه‌ی نژادی شما نسبت به ما ترک ها هست و نشان حماقت و جهالت شما هست.تنها دلیل این که آزربایجان جنوبی این چنین تو دنیا ذلیل شده و به این وضع افتاده اشتباه ما در دادن دست برادری به فاشیست‌هایی مثل شما بوده مگر نه شما کجا و تمدن کجا!
به قول استاد شهریار:
به مردي با تو پيوستم ندانستم كه نامردي

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از sadeg :
فقط از دست فاشیست هایی چون شما آریایی ها میاد که یکبار اجازه برگزاری مراسم برای نسل‌کشی‌های جیلولوق و خوجالی رو به ما ترکان آزربایجانی که هموطنانتون هستیم ندادین اما به ارامنه اجازه دادین که یادبود بگیرن بله البته این از دشمنی و کینه‌ی نژادی شما نسبت به ما ترک ها هست و نشان حماقت و جهالت شما هست.تنها دلیل این که آزربایجان جنوبی این چنین تو دنیا ذلیل شده و به این وضع افتاده اشتباه ما در دادن دست برادری به فاشیست‌هایی مثل شما بوده مگر نه شما کجا و تمدن کجا!
به قول استاد شهریار:
به مردي با تو پيوستم ندانستم كه نامردي
آذربایجان جنوبی =)) این آرزو رو به گور خواهی برد
اولا که ترک ها ایرانی هستند.درجهان فعلی تقسیم بندی افراد براساس آریایی وعرب و...دیگه منسوخ شده.اینقدر نژادها باهم قاتی شدند که هیچکس نمیتونه بگه من قطعا ازفلان نژادم.این تعصبات آریایی بازی هیچ فرقی با تفکرات احمقانه پان ترکسیم بعضیا !نداره.اگر بخوایم خیلی دقیق بحث کنیم طایفه قاجار قبل ازحمله مغول اصلا جزو ایران نبودن ولی الان قاجاریا ایرانی حساب میشن وحتی خودشون رو پادشاهان آریایی میدونستند البته کار غلطی نکردند.بطور مثال ما الان درتمام اقوام چشم آبی داریم ونکته جالب اینجاست که به تازگی ثابت شده همه چشم آبیا ازیک جداند بنظرم همین الان برو تلاش کن چشم آبیا رو از آذربایجان بندازی بیرون :)) چون یا تمام چشم آبیا ترکند یا ترک نیستند!
البته چون تو خدا پیغمبر نمیشناسی ودین نداری(آتئیستی!) عین هیتلرعشق نژادپرستی چشماتو کور کرده ولی ما مسلمانان به پیروی ازپیامبر جلیل القدرمون که همونقدر بلال حبشی سیاه پوست براش عزیزبود که ابوذرغفاری براش عزیز بود وهمونقدر سلمان فارسی براش عزیز بود که مقداد وعمار براش عزیز بودند فرقی بین نژاد ها قائل نیستیم وهمه ورای لر وعرب وترک و...فلان بودن انسان میدونیم.
تواومدی دست گذاشتی روی بحثی که ازپایه پوچه.توبه بقیه میگی آریایی وبه خودت میگی ترک درصورتی که ازکجا معلوم توخودت چند هزاران سال پیش اجدادت از گینه بیسائو پانشده باشند ومهاجرت کنندوبیان آذربایجان?مگر اینکه تا6000سال پیش شجره نامتون رو داشته باشی که عمراداشته باشی

هیتلر هیچ فرقی با پان ترکا نداره چون دوتاتون بریک اصل یعنی نژادپرستی تکیه میکنید که ازپایه پوچ وبی محتواست.
لطفا یکی نیاد بگه این بحث چه ربطی داره به تایپیک این بحث درباره تفکر مسخره نژادپرستیه که زمان هیتلر شعله ورشد وباعث شد چند ده میلیون نفر کشته بشن وبی ربط به هیتلر نیست

درضمن پیشنهاد میکنم همه مطالب اینلینک رو بخونن

erfaWn

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از sadeg :
فک کنم بحث دیگه کم کم داره از موضوع اصلی تاپیک دور میشه ... ولی در کل من نه فاشیستم و نه طرفدار هیتلر ... من بعضی از جنبه های وجود هیتلر رو اصلا قبول ندارم ولی نمیشه توانایی هایش راو نادیده گرفت

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از چوکک :
اولا که ترک ها ایرانی هستند.درجهان فعلی تقسیم بندی افراد براساس آریایی وعرب و...دیگه منسوخ شده.اینقدر نژادها باهم قاتی شدند که هیچکس نمیتونه بگه من قطعا ازفلان نژادم.این تعصبات آریایی بازی هیچ فرقی با تفکرات احمقانه پان ترکسیم بعضیا !نداره.اگر بخوایم خیلی دقیق بحث کنیم طایفه قاجار قبل ازحمله مغول اصلا جزو ایران نبودن ولی الان قاجاریا ایرانی حساب میشن وحتی خودشون رو پادشاهان آریایی میدونستند البته کار غلطی نکردند.بطور مثال ما الان درتمام اقوام چشم آبی داریم ونکته جالب اینجاست که به تازگی ثابت شده همه چشم آبیا ازیک جداند بنظرم همین الان برو تلاش کن چشم آبیا رو از آذربایجان بندازی بیرون :)) چون یا تمام چشم آبیا ترکند یا ترک نیستند!
البته چون تو خدا پیغمبر نمیشناسی ودین نداری(آتئیستی!) عین هیتلرعشق نژادپرستی چشماتو کور کرده ولی ما مسلمانان به پیروی ازپیامبر جلیل القدرمون که همونقدر بلال حبشی سیاه پوست براش عزیزبود که ابوذرغفاری براش عزیز بود وهمونقدر سلمان فارسی براش عزیز بود که مقداد وعمار براش عزیز بودند فرقی بین نژاد ها قائل نیستیم وهمه ورای لر وعرب وترک و...فلان بودن انسان میدونیم.
تواومدی دست گذاشتی روی بحثی که ازپایه پوچه.توبه بقیه میگی آریایی وبه خودت میگی ترک درصورتی که ازکجا معلوم توخودت چند هزاران سال پیش اجدادت از گینه بیسائو پانشده باشند ومهاجرت کنندوبیان آذربایجان?مگر اینکه تا6000سال پیش شجره نامتون رو داشته باشی که عمراداشته باشی

هیتلر هیچ فرقی با پان ترکا نداره چون دوتاتون بریک اصل یعنی نژادپرستی تکیه میکنید که ازپایه پوچ وبی محتواست.
لطفا یکی نیاد بگه این بحث چه ربطی داره به تایپیک این بحث درباره تفکر مسخره نژادپرستیه که زمان هیتلر شعله ورشد وباعث شد چند ده میلیون نفر کشته بشن وبی ربط به هیتلر نیست

درضمن پیشنهاد میکنم همه مطالب اینلینک رو بخونن

insanı insan edən düşünməkdir,sorğumdur kı sən kimi düşünməzin adı nədir

کتاب «فرضیه‌ی زبان آذری و کسروی» پروفسور صدیق رو برات توصیه می‌کنم.متاسفم که نمیتونی نژاد پرستی درونیتو ببینی.فکر میکنم در هنگام خوندن پست های من به جای تمرکز رو پست من چشماتو می‌بندی و به جواب دادن فکر می‌کنی.تو از کجا فهمیدی من پان‌ترکم؟اصلا معنی کلمه پان رو میدونی؟
اینکه من میخوام به زبون خودم درس بخونم و کتاب بخونم و فرهنگ خودمو دوست دارم باعث میشه که من نژادپرست بشم؟
اگه اینطوری باشه که تو از من نژاد پرست‌تری.
واقعا چه رویی داری که به کسی که تو کشور خودش حتی چاپ یه روزنامه به زبون خودش ممنوعه بگی نژاد پرست؟
من کتاب کدوم زبون رو سوزوندم؟کی گفتم بیاید فارسی رو نابود کنیم؟بله من فارسی رو دوست ندارم و هیچ ‌وقت هم به پیشرفت این زبون کمک نمی‌کنم این دلیل میشه که من نژاد پرست شم؟
به امید قطع نسل نژاد پرستان و آزادی تمامی ملل تحت استعمار...

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از چوکک :

دوست عزیز،این جه ادبیاتی هست که شما داری؟!بهتره یک بار دیگه متنی که نوشتید رو کامل بخونید.این نوشتار واقعا به دور از ادبه.

هم من و هم صادق به نژادی غیر از نژاد انسان اعتقادی نداریم...

اولا که ترک ها ایرانی هستند.درجهان فعلی تقسیم بندی افراد براساس آریایی وعرب و...دیگه منسوخ شده.اینقدر نژادها باهم قاتی شدند که هیچکس نمیتونه بگه من قطعا ازفلان نژادم

منظور شما کدام ترک هاست؟!قرقیز ها یا قزاق ها؟!ازبک ها یا ساخا ها؟!آنادولی ها یا آزری ها؟! اگه منظور شما آزری هاست،کدام آزری ها؟!قسمت بالای رود ارس یا قسمت جنوبی آن؟!مطمئنا منظور شما قسمت جتوبی آن است.خب شما نمیخواهید برای این قسمت اسم انتخاب کتید؟میتونید بگید آزربایجان جنوبی یا آزربایجان ایران!ما لفظ آزربایجان جنوبی رو بیشتر میپسندیم.فقط مقهوم جغراقیایی داره.مفهوم سیاسی نداره.

احساس میکنم شما فرق بین نژاد (race) و قوم( ethnic ) رو نمیدونید.تُرک مفهوم نژادی نداره.مفهوم قومی و اتنیکی داره.عرب هم مفهومی اتنیکی داره.درحالی که آریایی نه مفهوم اتنیکی داره نه نژادی!به نظر من اصلا هیچ مفهومی نداره.و آنهایی که از این لفظ استفاده میکنند باید بگویند که منظورشون از آریایی چیه.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از əlireza :
دوست عزیز،این جه ادبیاتی هست که شما داری؟!بهتره یک بار دیگه متنی که نوشتید رو کامل بخونید.این نوشتار واقعا به دور از ادبه.

هم من و هم صادق به نژادی غیر از نژاد انسان اعتقادی نداریم...

منظور شما کدام ترک هاست؟!قرقیز ها یا قزاق ها؟!ازبک ها یا ساخا ها؟!آنادولی ها یا آزری ها؟! اگه منظور شما آزری هاست،کدام آزری ها؟!قسمت بالای رود ارس یا قسمت جنوبی آن؟!مطمئنا منظور شما قسمت جتوبی آن است.خب شما نمیخواهید برای این قسمت اسم انتخاب کتید؟میتونید بگید آزربایجان جنوبی یا آزربایجان ایران!ما لفظ آزربایجان جنوبی رو بیشتر میپسندیم.فقط مقهوم جغراقیایی داره.مفهوم سیاسی نداره.

احساس میکنم شما فرق بین نژاد (race) و قوم( ethnic ) رو نمیدونید.تُرک مفهوم نژادی نداره.مفهوم قومی و اتنیکی داره.عرب هم مفهومی اتنیکی داره.درحالی که آریایی نه مفهوم اتنیکی داره نه نژادی!به نظر من اصلا هیچ مفهومی نداره.و آنهایی که از این لفظ استفاده میکنند باید بگویند که منظورشون از آریایی چیه.
من توهین نکردم خدا نشناس برای ایشون توهین نیست خودش اعلام کرد "من به عنوان یک آتئیست..."
منظورم ازآذربایجان جنوبی وشمالی کاملا واضحهه چیه.وگرنه آذربایجان شرقی وغربی داریم واشکالی دراون نیست
بحث بین نژاد وقوم هم بسیار واضحهه منظور من چیه ومن درنفی نژادپرستی حرف زدم وترک رو به مفهوم عام بکاربردم که درگفت وگوی عادی به مردم شمال غربی ایران اصولا میگن ترک نژاد (حالا هرچند که غلطه)

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

البته دوستان دقت کنن که هیتلر مسیحی معتقدی بود. و اینکه بیاین بگین شما چون اتییستی مثل هیتلر نژادپرستی یکم گفتار مضحکیه.
اینی هم که شخص الف یه کار اشتباهی رو مرتکب شد سریع برمیگردی میگی سو وات؟شخص ب هم اینکار رو کرده حرف نامربوطیه.الان بحث سر هیتلره،شما زدی تو جاده خاکی و اسراییل! دوستمون هم مسیر رو گرفتن و رفتن تو کینه ارمن-ترک ها.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Mr.Ra :
البته دوستان دقت کنن که هیتلر مسیحی معتقدی بود. و اینکه بیاین بگین شما چون اتییستی مثل هیتلر نژادپرستی یکم گفتار مضحکیه.
اینی هم که شخص الف یه کار اشتباهی رو مرتکب شد سریع برمیگردی میگی سو وات؟شخص ب هم اینکار رو کرده حرف نامربوطیه.الان بحث سر هیتلره،شما زدی تو جاده خاکی و اسراییل! دوستمون هم مسیر رو گرفتن و رفتن تو کینه ارمن-ترک ها.
بله صحیحه بحث منحرف شد اما اینکه من گفتم جنایت اسرائیل وفلان درواقع جواب به اون جمله بود که اگر هیتار پیروز میشد الان دنیا سراسراستبداد بود وگفتم اگر پیروز میشدم زیاد فرقی با الان نمیکرد جهان چون اونایی که پیروزشدند هم زیادفرقی باهیتلر ندارن

• لایک
امتیازات: nasma

Das.Reich

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دارالفنون
شهر
شهریار

درود
مسلما هیتلر توانایی مقابله با تمام ابرقدرت ها رو نداشت و خودش هم این رو می دونست. او بارها در سخنرانی هاش اشاره کرد که ناخواسته وارد جنگ شده.
هیتلر به دلیل بدرفتاری لهستانی ها با اقلیت آلمانی ساکن در دانتزیگ و پروس شرقی ( که بعد از جنگ اول جهانی ارتباطش با خاک اصلی آلمان قطع شد ) به لهستان حمله کرد. و به همین لهستان بارها هشدار داد که صبر ملت آلمان حدی دارد... و لهستان هم که پشتش به انگلیس و فرانسه گرم بود اعتنا نکرد و درخواست هیتلر مبنی بر برقرار کردن حداقل یک خط آهن بین دانتزیگ و خاک آلمان رو نپذیرفت. و حتی در نقاطی دست به کشتار آلمانی ها زد.
[قبل ها در چکسلواکی هم با اقلیت آلمانی به بدی رفتار شده بود و هیتلر با مذاکره با متفقین اون رو به خاک خودش ضمیمه کرد، و اتریش که پیشتر با آلمان یکی بود رو دوباره به خاک آلمان بازگردوند.]
پیشوای آلمان وقتی که به قول خودمون لهستانی ها شورش رو درآوردند، به خاک لهستان حمله کرد و کمتر از 3 روز انگلیس و فرانسه به آلمان اعلان جنگ دادند.
اما جالب اینجاست که شوروی هم به شرق لهستان حمله کرد، ولی انگلیس و فرانسه به شوروی اعلان جنگ ندادند. ( اون زمان هنوز شوروی به جبهه متفقین اضافه نشده بود و متفقین حتی حمله به منابع نفتی قفقاز را برنامه ریزی کرده بودند )
ورشو سقوط کرد و آلمان لهستان رو در مدت بسیار کوتاهی کاملا اشغال کرد. نیروهای انگلیسی در دانکرک محاصره شده بودند و نابودیشان حتمی بود؛ ژنرال روندشتت و گودریان می رفتند که لشکرهای انگلیسی را نابود کنند...
که هیتلر به نیروهای آلمان دستور توقف داد تا بریتانیا سربازانش را تخلیه کند! این نوعی پیغام حسن نیت بود، هیتلر حقیقتا جنگ با بریتانیا را نمیخواست ( بارها به این نکته اشاره کرد، و بریتانیا را ستود و ملت انگلیس را دوست ملت المان خواند ) در حالی که چرچیل می گفت آلمان باید به یک کشور کشت سبزی تبدیل شود ( در خاطراتش این رو نوشته ) و آثار دنیای مدرن به کلی در آلمان پاک شود.
پس حالا بریتانیا در گود باقی مانده بود. به دلیل نیروی دریایی قدرتمند بریتانیا حمله دریایی به آن غیر ممکن بود. پس هیتلر تاکتیک دیگری را برگزید. ناوگان زیردریایی آلمان کشتی های تدارکات انگلیس را موردهدف قرار می داد، و بمب افکن های آلمانی نقاط نظامی انگلیس را بمباران می کردند. اما...
"قانون وام و اجاره"
تصویب شد تا آمریکا به طور علنی کمک ها نظامی خودش رو به انگلیس ارسال کنه. حالا انگلیس از طرف آمریکا پشتیبانی می شد و کارخانه های آمریکا، مصون از بمباران، 24/7 کار می کردند تا انگلیس رو سرپا نگه دارند. و افول رایش سوم از همینجا آغاز شد...
پایان قسمت اول :D

alirahimi43

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
MPWC
شهر
Cambridge

هيتلر يك جنايتكار نژاد پرست عوضي بيشتر نبود L-:
افكار او كه حاكي از ذهني بيمار است كه امروزه در ايران هم رواج داره كه اريايي ها نژاد برترند و از اين چرت و پرت ها كه هيچ گونه پشتوانه زيست شناسي جامعه شناسي يا حتي تاريخي نداره اگر مداركي ميخوايد درباره ي عدم برتري بگيد تا از هر ٣ بخش براتون شواهدي بيارم.
و اعمال او رو نميشه نشان هيچ گونه هوشي دانست چون اگر به اندازه ي كافي تفكر بازي و گسترده و نيرومندي داشت اصلا نژاد پرست و يهودي ستيز نمي شد...
و كي گفته كه رهبري او عالي بود؟؟؟ دو مثال از ايرادات او را مي اورم:
١- علت شكست او در روسيه اين بود كه بسيار سهل انگارانه بررسي نكرد كه شرايط اقليمي و جغرافيايي روسيه چطور است كه باعث شد به علت سردي هوا و كوهستاني بودن سربازان الماني به علت كمبود حتي لباس گرم بميرند... و حتي يكي از فرماندهان به او اين شرايط را گزارش داد ولي هيتلر نظر او را رد كرد و تعداد سربازي كه در جنگ با روس ها به علت فقط شرايط اقليمي از دست داد ٧ رقمي شد...
٢- يكي از علل شكست هيتلر با توافق مورخين موافق و مخالف هيتلر اين بود كه فرماندهاني كه انتخاب كرده بود داراي اختيارات لازم و كافي براي اداره ي جنگ نبودند و همچنين بين فرماندهان هيچ ارتباط درستي نبود كه اقداماتي هماهنگ انجام دهند و علت اين مشكلات فرماندهي چه بود؟؟ هيتلر به علت ذهن معيوبش دچار توهم توطئه نيز بود و در نتيجه نمي خواست فرماندهان از كليت اقدامات در اطلاع باشند...
نمي دانم چرا كسي حاضر است بگويد هيتلر مرد بزرگي بود و يا الگوي من است؟؟
آيا براي شما فقط قدرت شخصي مهم است؟؟
آيا جان و زندگي مردم ديگر براي شما مهم نيست؟؟
آيا حاضريد هر تعداد انسان كه لازم بود را زير پاي خود خورد كنيد تا به قدرت برسيد؟؟
اصلا كسي كه هيتلر را الگوي خود مي داند و او را مي ستايد مي داند كه او چرا زنده ماند؟؟؟ در جنگ جهاني اول كه هيتلر پست نامه رساني را داشت رو در روي يك سرباز مسلح بريتانيايي شد در صورتي كه خود اسلحه اي نداشت آن سرباز بريتانيايي براي انكه انسانيت داشت و ادم بود اين مرد خودخواه نژاد پرست را نكشت.
كشتار تعدادي انسان بي گناه به خاطر دينشان كاري اسماني است از نظر شما؟!
اگر كسي مي خواست نسل ايراني را به علت اينكه تعدادي از ان ها بسيار پست و رذل هستند كاملا بكشد شما او را قهرمان مي دانستيد؟؟
آيا يهودي ها به علت دينشان گناهي مرتكب شده اند؟؟ مگر با شما كاري دارند؟؟ مگر تا به حال اسيبي به شما زده اند؟؟
قبل از اينكه كسي را الگوي خود بكنيد و او را بپرستيد درباره اش كمي مطالعه كنيد و كمي فكر كنيد L-:
انسان باشيد كه از مسلمان بودن و ايراني بودن صد ها برابر مهم تر است...
انسان بودن و انسانيت مهم است..

Das.Reich

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دارالفنون
شهر
شهریار

به نقل از Think More :
1.هيتلر يك جنايتكار نژاد پرست عوضي بيشتر نبود L-:
افكار او كه حاكي از ذهني بيمار است كه امروزه در ايران هم رواج داره كه اريايي ها نژاد برترند و از اين چرت و پرت ها كه هيچ گونه پشتوانه زيست شناسي جامعه شناسي يا حتي تاريخي نداره اگر مداركي ميخوايد درباره ي عدم برتري بگيد تا از هر ٣ بخش براتون شواهدي بيارم.
و اعمال او رو نميشه نشان هيچ گونه هوشي دانست چون اگر به اندازه ي كافي تفكر بازي و گسترده و نيرومندي داشت اصلا نژاد پرست و يهودي ستيز نمي شد...

2.و كي گفته كه رهبري او عالي بود؟؟؟ دو مثال از ايرادات او را مي اورم:
١- علت شكست او در روسيه اين بود كه بسيار سهل انگارانه بررسي نكرد كه شرايط اقليمي و جغرافيايي روسيه چطور است كه باعث شد به علت سردي هوا و كوهستاني بودن سربازان الماني به علت كمبود حتي لباس گرم بميرند... و حتي يكي از فرماندهان به او اين شرايط را گزارش داد ولي هيتلر نظر او را رد كرد و تعداد سربازي كه در جنگ با روس ها به علت فقط شرايط اقليمي از دست داد ٧ رقمي شد...
٢- يكي از علل شكست هيتلر با توافق مورخين موافق و مخالف هيتلر اين بود كه فرماندهاني كه انتخاب كرده بود داراي اختيارات لازم و كافي براي اداره ي جنگ نبودند و همچنين بين فرماندهان هيچ ارتباط درستي نبود كه اقداماتي هماهنگ انجام دهند و علت اين مشكلات فرماندهي چه بود؟؟ هيتلر به علت ذهن معيوبش دچار توهم توطئه نيز بود و در نتيجه نمي خواست فرماندهان از كليت اقدامات در اطلاع باشند...
نمي دانم چرا كسي حاضر است بگويد هيتلر مرد بزرگي بود و يا الگوي من است؟؟
آيا براي شما فقط قدرت شخصي مهم است؟؟
آيا جان و زندگي مردم ديگر براي شما مهم نيست؟؟
آيا حاضريد هر تعداد انسان كه لازم بود را زير پاي خود خورد كنيد تا به قدرت برسيد؟؟
اصلا كسي كه هيتلر را الگوي خود مي داند و او را مي ستايد مي داند كه او چرا زنده ماند؟؟؟ در جنگ جهاني اول كه هيتلر پست نامه رساني را داشت رو در روي يك سرباز مسلح بريتانيايي شد در صورتي كه خود اسلحه اي نداشت آن سرباز بريتانيايي براي انكه انسانيت داشت و ادم بود اين مرد خودخواه نژاد پرست را نكشت.
كشتار تعدادي انسان بي گناه به خاطر دينشان كاري اسماني است از نظر شما؟!
اگر كسي مي خواست نسل ايراني را به علت اينكه تعدادي از ان ها بسيار پست و رذل هستند كاملا بكشد شما او را قهرمان مي دانستيد؟؟
آيا يهودي ها به علت دينشان گناهي مرتكب شده اند؟؟ مگر با شما كاري دارند؟؟ مگر تا به حال اسيبي به شما زده اند؟؟
قبل از اينكه كسي را الگوي خود بكنيد و او را بپرستيد درباره اش كمي مطالعه كنيد و كمي فكر كنيد L-:
انسان باشيد كه از مسلمان بودن و ايراني بودن صد ها برابر مهم تر است...
انسان بودن و انسانيت مهم است..
1.دوست عزیز بدون مدرک ادعایی نکنید. یک ویژگی بسیار بدی که داریم اینه که بدون مطالعه و با پشتوانه ( عذر میخوام ) مزخرفاتی که توسط رسانه ها و چهار تا مسند شبکه هیستوری و شبکه های اجتماعی و... دریافت کردیم حرف میزنیم.
نبرد من رو خوندید؟
سخنرانی های هیتلر رو گوش کردید؟
تا حالا مستند بی طرف دیدید؟
هیتلر نژادپرست نبود. نژادگرا بود.
مسئله نژادگرایی رو اون زمان در آلمان مطرح کرد تا باعث اتحاد مردم آلمان بشه. این نبود که بگه هرکی غیرآریاییه، حق زندگی نداره! رایش سوم سربازان خارجی بسیاری داشت. حتی لشکر 13 اس اس ( حنضر ) لشکر مختص مسلمانان بود.
یهودی ستیزی هم بحث خودش رو داره. من به شخصه با دینی که غیریهودیان رو از سگ کمتر بدونه مشکل دارم. بله... بفرمایید یه سرچ ناقابل بکنید درباره کتاب "تلمود" ببینید توش چی نوشته
2. علل شکست آلمان در روسیه زیاد هستند. ولی اصلی ترین عامل "زمستان زودرس" بود. عملیات بارباروسا ( اولین عملیات تهاجمی آلمان در جبهه شرق ) قرار بود چهل روز زودتر اجرا بشه. ولی با مخمصه ای که موسولینی در آفریقا درست کرد، آلمان مجبور شد در آفریقا هم وارد نبرد بشه، که هم زمان عملیات بارباروسا رو عقب انداخت، و هم از استعداد ارتش های رایش کم کرد.
با این حال ارتش مرکزی به 15 کیلومتری مسکو رسیده بود. ( واحد دوم اس اس، داس رایش ) و سرمای بسیار سخت جلوی پیشرفت ارتش های رایش رو گرفت. با این حال این تنها دلیل نیست.
روسیه در شرق و برای مقاومت در برابر حمله احتمالی امپراطوری ژاپن، چند لشکر زمستانی مجهز مستقر کرده بود. حالا در این نقطه حساس تاریخ، جاسوسی روسی به استالین اطلاع داد که ژاپن قصد حمله به شوروی رو نداره. استالین معمولا اعتماد کمی نسبت به جاسوسان و به طور کلی همه داشت! ولی این بار تصمیمی سرنوشت ساز گرفت. تمام لشکرهای زمستانی به سمت پایتخت فراخوانده شدند. و متاسفانه آلمان در یک قدمی پایتخت روسیه متوقف شد. با این حال اگر ضدحمله لشکرهای تازه نفس روسیه نبود، باز هم احتمال شکست استالین وجود داشت.
پس نتیجه ای که می گیریم:
1.اگر موسولینی در آفریقا خرابکاری نمی کرد، عملیات بارباروسا به موقع آغاز می شد و مسکو سقوط می کرد.
2.اگر آب و هوا مثل سال های پیش بود و زمستان زودرس نداشتیم، مسکو سقوط می کرد.
3.باز هم اگر استالین لشکرهای زمستانی مستقر در شرق رو احضار نمی کرد، مسکو سقوط می کرد.
نکته: ارتش آلمان در همه جبهه ها نسبت به دشمن تعداد کمتری داشت ولی تلفات بیشتر به دشمن وارد می کرد. در ضمن نمی دونم از کدوم مرکز آمار استفاده کردید دوست عزیز، ولی "از دست دادن سربازها فقط به خاطر شرایط اقلیمی" رو هر جا می گردم پیدا نمی کنم. در "تمام" سال های جنگ که میشه از 1941 تا 1945 تلفات آلمان 4.3 میلیون بوده. در صورتی که تلفات روسیه 10.5 بود. جنگ تلفات داره. خاله بازی که نیست. در ضمن اگر بشمارید تلفات روسیه با وجود برتری عددی ( از 1943 به بعد دو برابر ) هشت رقمی هست.
در مورد علل شکست:
با منبع صحبت کنید. چه کسی گفته فرماندهان هیتلر دارای اختیار لازم نبودند؟ ( شاید منبعتون مجله دانستنیهاست! ) ژنرال گودریان فرمانده کل قوای آلمان در جبهه شرق تحت نظر هیتلر بود. هیتلر هم کسی نبود که مشاوره های فرماندهانش رو نادیده بگیره. ژنرال های ارتش رایش معمولا آزادی عمل داشتند و همین عامل پیروزی های درخشان رایش در اوایل جنگ بود. ( قبل از اینکه تمام دنیا بر علیهش متحد بشند )
من نمی گم هیتلر معصوم بود. هر انسانی مرتکب اشتباهاتی میشه. ولی هیتلر این انسان خونخوار و وحشی ای که رسانه های غربی ( عموما یهودی ) ازش ساختند نبود. هیتلر یه آدم ساده مثل من و شما بود که برای پیشرفت کشورش و رهایی اون از دست متفقینی که آلمان رو به بردگی کشیده بودند آستین بالا زد و رهبری رو بدست گرفت. هیتلر با پا گذاشتن روی کسی به قدرت نرسید. هیتلر کاملا قانونی و با رای مردم خودش به قدرت رسید.
داستانی که در مورد هیتلر تعریف کردید: این از اون دسته داستان هاییه که هیچ پایه و اساسی نداره و بدون توجه در شبکه هایی مثل تلگرام توسط مردم فهیم و تاریخ دوست ما پخش میشه. هیتلر نامه رسان نبود. یک سرباز معمولی بود و در طول جنگ جهانی اول سه مدال برای جنگیدن در جبهه دریافت کرد. عذر میخوام ولی حداقل ویکیپدیا رو چک کنید، بعد اظهار نظر کنید.

کشتار تعدادی انسان بی گناه به خاطر دینشان؟ یعنی شما هولوکاست رو باور دارید؟کشتار 6 میلیون یهودی بیچاره... باعث تاسفه که بدون تحقیق هرچیزی رو باور می کنید.
یهودیان در اردوگاه های تمرکز و اردگاه های کار جمع آوری شده بودند. کسی قرار نبود با صرف هزینه کشته بشه. اگه هنوز این مزخرفات بافته شده توسط یه سری یهودی پول پرست رو قبول می کنید، می تونیم جداگانه در تایپکی دیگه بحث کنیم.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
راجب هيتلر,شخصيتش,عقايدش و برنامه هاش و همين طور نازي ها توي خيلي بحث شده و هميشه هم مخالفان و موافقاني داشته. اما حالا ميخوايم بحث كنيم كه اگر هيتلر پيروز شده بود چه اتفاقاتي ممكن بود براي جهان پيش بياد?دنياي امروز ما چقدر متفاوت بود?تصوير شما از دنيايي با تسلط نازي ها به رهبري هيتلر چيه?
من کلا با فاشیسم مخالفم! مطمئنا خیلی دیکتاتوری تر از الان میشد دنیا! هیتلر آدم بزرگی بوده ولی فاشیست بوده به هر حال و به نظر من نمی تونسته دنیایی بهتر از الان بسازه

بالا