• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نقاشی دیجیتال !

amir abdollah

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
----
شهر
یاسوج
پاسخ : نقاشی های دیجیتالی

خیلی جاها یا بینی افراد کجه یا نسبت ها درست نیست ...در کل زیاد خوب نیست ...

homayun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

به نقل از ↓Arrow ↓ :
خیلی جاها یا بینی افراد کجه یا نسبت ها درست نیست ...در کل زیاد خوب نیست ...
مثلا کدومش؟وقتی از رو مدل زنده میکشی باید اونچیزی که هست رو بکشی نه اون چیزی که قشنگش میکنه!
بینیه همه که صاف نیست!
نسبت ها مشکلی ندارن!

• لایک
امتیازات: elahe

homayun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

يه كار matte painting از guru daivid
banner_course_info_page

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه
آدم از فرداش خبر نداره که!
پاسخ : نقاشی دیجیتال !!! (بیا تو جالبه !)

این که نقاشی کردن با این روش راحت تر از دستیه فقط بخاطر اینه که تمام ابزار های نقاشی رو در دسترس داری یا چیزای دیگهیی هم هستن؟
در ضمن ....این فتو شاپ خودمون بهترین نیست!برای نقاشی اگر بخوای حرفهیی بکشی بهتره برنامه ی خاص داشته باشی محیط فتوشاپ بیشتر برای روتوش و...طراحی شده

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

اولیش واسه فیلمtwilightهستشوپنجمیواسهstreet racerوشیشمی هم که تابلو هستش
((((حالا اینایی که گفتم چه ربطی داشت؟؟؟؟؟نمیدونم))))9 :))

• شروع کننده موضوع

min3a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
دانشگاه
دانشگاه فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از المیـ_ــ_ـرا :
این که نقاشی کردن با این روش راحت تر از دستیه فقط بخاطر اینه که تمام ابزار های نقاشی رو در دسترس داری یا چیزای دیگهیی هم هستن؟
در ضمن ....این فتو شاپ خودمون بهترین نیست!برای نقاشی اگر بخوای حرفهیی بکشی بهتره برنامه ی خاص داشته باشی محیط فتوشاپ بیشتر برای روتوش و...طراحی شده
نه !!! اکثر نقاشا از فتوشاپ استفاده میکنن اما پینتر هم یکی از نرم افزارای پر طرفدار تو این زمینه است!

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه
آدم از فرداش خبر نداره که!

adobe illustrator
بهتره از همش

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

عکس ها نمیاد
این ارور رو میده:
شما مجاز به استفاده عکس ها خارج از سایت سی جی پزشین نیستید

• شروع کننده موضوع

min3a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
دانشگاه
دانشگاه فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از المیـ_ــ_ـرا :
adobe illustrator
بهتره از همش
نچ !!! شما خودت با این نرم افزار کار کردی ؟!؟!؟

fograd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بابل
شهر
بابل
دانشگاه
اگه خدا بخواد تهران

حالا درست شدن!

• لایک
امتیازات: min3a

amir abdollah

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
----
شهر
یاسوج

به نقل از homayun :
مثلا کدومش؟وقتی از رو مدل زنده میکشی باید اونچیزی که هست رو بکشی نه اون چیزی که قشنگش میکنه!
بینیه همه که صاف نیست!
نسبت ها مشکلی ندارن!

مثلا اون پیرزن اولیه ، عکس یکی مونده به آخر یکم نسبتاش غلطه ... البته من کلا نقاشی های دیجیتالی رو گفتم ... اینا نسبتاش خیلی بد نیست ولی من یه سریای قدیمی تر از اینا دیدم واقعا فاجعه بود

homayun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

به نقل از ↓Arrow ↓ :
مثلا اون پیرزن اولیه ، عکس یکی مونده به آخر یکم نسبتاش غلطه ... البته من کلا نقاشی های دیجیتالی رو گفتم ... اینا نسبتاش خیلی بد نیست ولی من یه سریای قدیمی تر از اینا دیدم واقعا فاجعه بود
اگر منظورت نسبت های که همه جا میگن مثل بین دوتا چشم یه چشم فاصله هست ویا گوش اندازه بینیه و...اینا واسه standard shape و معمولا یه چیزی که واسه سر ادم بالغ استفاده میشه مطمنا نسبت های ادم پیر و بچه یکمی فرق داره!

در مورد این هم که میگی فاجعه بود ببین رفتی مال کی رو دیدی؟من طرح دیدم انگار با دوربین عکاسی عکس گرفتی! :D

amir abdollah

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
----
شهر
یاسوج

بیخیال ... من حرفم نقاشی بود گفتم نظر بدم حالا شما خودت رو ناراحت نکن

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک
پاسخ : نقاشی دیجیتال !

http://www.cgart.ir

این سایت میشه گفت بزرگترین (و حتی تنها!!) مرکز دیجیتال پینتینگ تو ایرانه(هم 2d هم 3d) ، مسابقه برگزار میکنه[nb]مسابقه ای که الان درحال برگزاریه اسمش "کنام اژدهاست و داورش، جان هاو،یکی از طراحان و تصویر سازان اصلی The Lord of the Rings و آثار دیگری مثل Beowulf و The Hobbit[/nb] (مسابقه های خفن!) و مردم آثار دیجیتال پینتیگشون تو سایت قرار میگیره، و نظر گذاشته میشه، مسئولای سی جی آرت یه پل ارتباطی ان بین دیجیتال پینتر های ایرانی و خارجی! مصاحبه هم قرار داده میشه تو سایتش ، با ایرانی هایی که کارشون درسته! مثلا این مصاحبهبا ایمان صادقیه کسی که تو انیمیشن ِ Tangled کار اصلی روی مو ها رو انجام داد و درواقع یه نرم افزار جدید طراحی کرد!! یا مثلا مهیار ابوسعیدی که تو کمپانی پیکسار کار میکنه و تو ساخت انیمیشنای بزرگی مثل Toy Story 3 و cars2 و.. همکاری کرده!

کلا خیلی سایت خوبیه، خودتون برید توش چرخ بزنید، اگه به دیجیتال پینتیگ و حتی انیمیشن علاقه مندید!

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
پاسخ: نقاشی دیجیتال

کسی درباره نقاشی دیجیتال اطلاعاتی داره؟
این‌که چه‌جوری باید یاد گرفت؟ آدم خودش باید کشف کنه استعدادهاش رو [:-‌"] یا این‌که مثلا کلاس و این‌ها داره؟ و کلا اطلاعات دیگر در این زمینه. :-‌‌"

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از صَواع. :
کسی درباره نقاشی دیجیتال اطلاعاتی داره؟
این‌که چه‌جوری باید یاد گرفت؟ آدم خودش باید کشف کنه استعدادهاش رو [:-‌"] یا این‌که مثلا کلاس و این‌ها داره؟ و کلا اطلاعات دیگر در این زمینه. :-‌‌"
چیزی که تجربه خود من هست و همچنین چیزی که در مورد اطرافیان و آدم های خفن حاضر در دیجیتال پینتینگ فهمیدم اینه که کسی در نقاشی دیجیتال موفقه که نقاشی غیردیجیتالش هم خوب باشه در وهله اول. (حالا کانسپت دیزاین-matte painting رو فاکتور بگیریم که شاخه خاص ترین) یعنی قبل از این که بری سراغ نرم افزار و یاد گرفتنش باید بتونی اون چیزی که میخوایو رو کاغذ -درست- بکشی.
ساده ترین سناریو کشیدن یه کارکتره. دانش آناتومی و درست پیاده کردن. خیلی وقتا آدم تو ذهنش یه چیزایی رو خیلی خوب میبینه ولی نمیتونه همونو رو کاغذ پیاده کنه یا با کیفیت پایین تری میتونه. واسه این باید تمرین کرد یا مطالعه و... .
حالا اگه مطمئن شدی که میتونی چیزی که میخوای رو درست رو کاغذ پیاده کنی، بحث دانش رنگی میاد وسط. رنگ خیییلی مهمه. اینکه سایه ی یک سطح قرمز چه رنگی باید باشه، اصلا سایه های چهره چه رنگایی دارن؟، آدم اول اول فک میکنه میدونه بعد میره رنگی که فکر میکنه رو میزنه و میبینه که چقد غیر طبیعی شد، ترکیب رنگ حقیقتا یه دانشه و باید روش وقت گذاشت، تجربی میشه ولی ممکنه طول بکشه واسه همین باز باید مطالعه کرد.
تا اینجاش نیازی به دست زدن به قلم نوری نبود :-"

وقتی از موردای بالا خیالت راحت شد -به طور نسبی و حداقلی قطعا نه در حد خفن ِ استاد طور-میری سراغ نرم افزار. نرم افزار خیلی راحت و معروف همین فتوشاپه، چندتا نرم افزار دیگه مثل Art Rage اینام هستن ولی فتوشاپ یه جورایی معیاره. بهترین راه یادگیری؟ اینترنت :د سرچ کن به انگلیسی digital painting tutorials دری به رسانه ی عظیم برات باز میشه. :د از ریز و درشت ، اماتور تا پیشرفته همه چی گیرت میاد. فکر کلاسم نباش. تو ایران کلاسای دیجیتال پینتینگ کپی کردن رو یاد میدن. درواقع یه سری دور هم ان که هرکدوم از یه آرتیست خارجی تقلید میکنن و هیشکی به روی خودش نمیاره و همه میگن wow چقد ما خفنیم. کلاس خوب نداریم خلاصه همون استاداهم اول گوگل کردن و استادشون گوگله.
در مورد استعداد هم دستت میاد :د به شخصه من بین نقاشی دیجیتال و سنتی شناورم و درحال حاضر هردوشو دوست دارم ولی تو زمانای مختلف تو یکیش بیشتر احساس توانایی میکنم :-?

suzy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان

عکساش باز نمی شه اما حتما چیز جالبیه

مرسی >:D<

بالا