• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توقف پذیرش در بین المللی

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی
دیروز که تو سایت قلمچی میچرخیدم با این خبر بسیار وحشتناک روبرو شدم.
تو گوگل هم سرچ کردم.مثل اینکه حقیقت داره.......
امیدوارم فقط یه شایعه باشه [-o< [-o<
من با این امید زندم که بین المللی ظرفیتهاشو بیشتر میکنه و 10هزار هم بره پزشکی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : توقف پذیرش در بین المللی

نه بابا لغو نمیشه. تازه دانشگاها یک راه درآمد پیدا کردندو روش حساب میکنن. دیگه نمیتونن لغوش کنن.

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

تاريخ و لينك خبر رو هم كاش ميذاشتى خب. شايد مربوط به اون موقعى بوده كه گفته بودن اسم بين الملل بايد بشه پرديس خودگردان، بعيد ه همين طورى يهويى بخوان حذف كنن. : دى

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

در هر صورت ده هزار هم هيچ وقت نميتونسته بره پزشكي ٨-|

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

غیر از پزشکی رشته های خیلی خوب دیگه ای هم هست. چه اصراریه حالا :D

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

دیگه رتبه ده هزار اگه بره پزشکی کشور باید سر به بیایون بذاره.

faezeh iq

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر عسل:)
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی:)

من شنیدم ک از ظرفیتای دولتی کم کردن بجاش بین الملل گرفتن!(شنیده شده البته جایی مکتوب ندیدم از ی جای نسبتا معتبر)
ینی رسما هیچ فرقی نمیکنه فقط اونایی ک رتبه شون در حدی شده ک سالای قبل میتونستن پزشکی دولتی برن امسال باید از ازاد و بین الملل انتخاب کنن:-"

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

چه اصراری هم هست که حالا همه تیکه بندازن که ده هزار پزشک نشه بهتره و اینا؟
شاید یکی توانایی رو توی خودش میبینه ولی کنکور خراب کرده؟
شاید هزاران دلیل دیگه!

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397

.

• لایک
امتیازات: lys

faezeh iq

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه

به نقل از Special girl :
من نمیدونم ولی اگه خودم بودم میرفتم یه رشته دانشگاه دولتی ولی بین الملل نه یکی از آشناها دارو بین الملل بودن (شهید بهشتی ) میگفتن تا دو -سه

سال بقیه به دید یه آدم مزاحم که مثلا جاشون تنگ کردن و اینا بهشون نگاه میکردن
:-" هرچی باشه بقیه کلی درس خوندن که تونستن برن دارو

شهیدبهشتی ولی اونا با پول :-" من خودم به شخصه توانایی تحمل این دیدو نسبت به خودم ندارم.. حالا شاید یکی براش مهم نباشه اون دیگه

من نمیدونم :)
خیلی حق داشتن:-"
ولی خوب عملکرد بدی ندارن بچه های بین الملل توی دانشگاه.تازه دیده شده از دولتیا هم بهترن:-"

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

خیلی حق داشتن:-" ولی خوب عملکرد بدی ندارن بچه های بین الملل توی دانشگاه.تازه دیده شده از دولتیا هم بهترن:-"

شما هروقت دانشجو شدی و پات رو گذاشتی دانشگاه در مورد حق داشتن یا نداشتن یک سری دانشجو در مورد یک سری دانشجو دیگه صحبت بفرما!

faezeh iq

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه

به نقل از Ali pasha 4/20 :

شما هروقت دانشجو شدی و پات رو گذاشتی دانشگاه در مورد حق داشتن یا نداشتن یک سری دانشجو در مورد یک سری دانشجو دیگه صحبت بفرما!
حتما ک نباید خودت بری!اطرافیان هستن و تعریف میکنن و حسشونو میگن!
و خوب این ی چیز منطقیه ک کسی ک تعداد رقمای رتبه اش 2 برابر تعدادرقمای رتبه شماس با پول با شما میومد سر ی کلاس !حس بدی بهش نداشتین؟

• لایک
امتیازات: lys

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

برین سایت قلمچی. 25 هزار منطقه 2 رفته پزشکی.
پس فردا هم قراره بین الملل رزیدنتی هم بیاره این اعجوبه ها بشن متخصص و بچه های من و شما رو ویزیت کنن

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

حتما ک نباید خودت بری!اطرافیان هستن و تعریف میکنن و حسشونو میگن! و خوب این ی چیز منطقیه ک کسی ک تعداد رقمای رتبه اش 2 برابر تعدادرقمای رتبه شماس با پول با شما میومد سر ی کلاس !حس بدی بهش نداشتین؟

[SIZE=78%]خب حرف من اینه که ابدا هم اینگونه نیست خیلی اوقات[/SIZE]
شما هنوز تفکراتون انقدر محدود و کودکانست که زندگی رو از دریچه رتبه کنکور میبینید!
در ضمن شما درس خوندی بری پزشک بشی به شما چه ربطی داره یه نفر دیگه هم میخواد پزشک بشه؟‌ آیا وجود اون شخص در کنار شما تاثیری روی پزشک شدن شما داره؟نداره به خدا!

faezeh iq

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه

[SIZE=78%]خب حرف من اینه که ابدا هم اینگونه نیست خیلی اوقات[/SIZE]
شما هنوز تفکراتون انقدر محدود و کودکانست که زندگی رو از دریچه رتبه کنکور میبینید!
در ضمن شما درس خوندی بری پزشک بشی به شما چه ربطی داره یه نفر دیگه هم میخواد پزشک بشه؟‌ آیا وجود اون شخص در کنار شما تاثیری روی پزشک شدن شما داره؟نداره به خدا!
خب هر حرف شما لزوما درست نیست!:| من چیزیو ک هست گفتم! این طرز فکر شماست! متعلق به خودتون!
لزومی نمی بینم در مورد تفکراتم به شما توضیحی بدم!حسی ک بیشتر بچه ها دارنو گفتم خصوصا توی ترمای اول!
اصن شما واسه دعوا اومدین! من هیچوقت همچین حرفیو نزدم! خوبه خودم گفتم بعضیاشون از دولتیا هم بهترن پس.............:)
بعدشم روی پزشک شدن من شاید تاثیر نداشته باشه ولی روی بهداشت جامعه مطمئن باشین بدون تاثیر نیست!
اینو هم الان نمی فهمین ی ده سال دیگه ک بچه تونو بردین پیش دکتر واسه ی سر درد بجای قرص دادن گفت برین سرشو ببرین اونوقت میفهمین پزشک بی سواد ینی چی؟!
لطفا دوباره جبهه نگیرین و دعوا راه بندازین من نگفتم همشون اینطورین ولی هرچی تعداد کسایی ک مثل هلو وارد دانشگاه میشن بیشتر میشه تعدادکسایی ک با ی معدل ن چندان جالب و بیسواد یا کم سواد فارغ التحصیل میشن بیشتر میشه:)
این ی چیز کاملا بدیهیه:)
من دوست دارم 70 ساعت هفته ای درس میخوند و همه ازش انتظار دو رقمی داشتیم ولی واسه اتفاقی ک سر جلسه براش افتاد مجبور شد بره بین الملل ولی مطمئن باشین تعداداین ادما اونقدر زیاد نیست:)

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

چه ربطی داره خب؟ بگیم چون یکی ممکنه توانایی پزشک شدن داشته باشه اما کنکورُ خراب کرده ما بیایم ظرفیت پزشکیارو ببریم بالا؟ خب اونی که خراب کرده بمونه سال بعد بخونه رتبه ی آبرومند بیاره.

بحث هم این نیست که مثلا اونی که میاد با ده هزار میشینه سر کلاس پزشکی جای منو تنگ میکنه یا هرچی. بحث اینه کخ پزشکی رشته ی حساسیه. مهندسی نیست که کارت صرفن واسه خودت باشه. جون مردم دست یه سری بیفته که پول دادن؟

× من با بچه های بینُل مشکلی ندارم، الان مخصوصن که رتبه هاشون خیلی هم خوبه و بچه های درس خونی هم هستن اکثرن. اما بالا بردن ظرفیت دانشگاها بیشتر از اینی که هست برای پزشکی عواقب بدی میتونه داشته باشه.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

چه اصراری هم هست که حالا همه تیکه بندازن که ده هزار پزشک نشه بهتره و اینا؟
شاید یکی توانایی رو توی خودش میبینه ولی کنکور خراب کرده؟
شاید هزاران دلیل دیگه!

خب اگه توانایی رو در خودش می بینه باید ثابتش کنه دیگه.بره سال دیگه کنکور بده با رتبه بهتر و مثن دورقمی بره پزشکی خیلیم خوبه.منظورمن اینه که نباید یه کشور اینقدر داغون بشه که پزشکاش که نقش مهمیم دارن توش نتونسته باشن توی آزمون ساده رتبه خوبی کسب کرده باشن.

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ظرفیت پزشکی - و همه‌ی رشته‌هایی که توی دفترچه هست - رو هوا که تعیین نمی‌شه، قبلش چندتا سازمان با استفاده از آمارهای مختلف و پیش‌بینی نیاز کشور در طی سال‌های بعدی ظرفیت تعیین می‌کنن. به فرض اگه ظرفیت پزشکی رو اومدن n تا زیاد کردن، افزایش جمعیت رو به همون نسبت n در نظر گرفتن، یا مهاجرت و چیزای دیگه‌ای مثل اعزام پزشک به کشورهای دیگه و ... .
بعد از این که این ظرفیت تعیین شد، وظیفه‌ی دانشگاه‌ها ست که به اندازه‌ی کافی جدی بگیرن آموزش و ارزیابی رو که سطح سواد دانش‌جوی پردیس یا واردشده با سهمیه با دولتی فرق چندانی نکنه، پس انتقاد اصلی به ظرفیت پردیس نباید باشه، دانشگاه‌ها مسوول ن در برابر این که خروجی‌هاشون حداقل سواد و کارایی لازم برای پزشک شدن رو داشته باشن.
بعد یه نکته‌ای، شما واااقعن فکر می‌کنید «کنکور» و «امتحان نهایی» اونم در شکل حاضرش، چیزی ه که سطح شعور و درک و فهم یا حتا هوش یه آدم رو مشخص می‌کنه؟! کسی که شرایط عادی داشته و ده هزار شده واضح ه که درس به اندازه لازم نخونده ولی هیچ ربطی به هوش یا درک اون آدم نداره. «توانایی» پزشک شدن رو کنکور و درس‌های دبیرستان تعیین نمی‌کنن قطعن، به عمل‌کرد شخص توی دانشگاه ربط داره.
مشکل بعضی‌ها این ه که یه بخش بزرگی از انگیزه‌شون برای دکتر شدن پرستیژ قضیه ست، بعد بهشون برمی‌خوره اگه ببینن تعداد همکارهاشون داره بیش‌تر می‌شه یا فک می‌کنن با این وضع بعد فارغ‌التحصیلی کار براشون پیدا نمی‌شه.

faezeh iq

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه

به نقل از MissMarvelous :
ظرفیت پزشکی - و همه‌ی رشته‌هایی که توی دفترچه هست - رو هوا که تعیین نمی‌شه، قبلش چندتا سازمان با استفاده از آمارهای مختلف و پیش‌بینی نیاز کشور در طی سال‌های بعدی ظرفیت تعیین می‌کنن. به فرض اگه ظرفیت پزشکی رو اومدن n تا زیاد کردن، افزایش جمعیت رو به همون نسبت n در نظر گرفتن، یا مهاجرت و چیزای دیگه‌ای مثل اعزام پزشک به کشورهای دیگه و ... .
بعد از این که این ظرفیت تعیین شد، وظیفه‌ی دانشگاه‌ها ست که به اندازه‌ی کافی جدی بگیرن آموزش و ارزیابی رو که سطح سواد دانش‌جوی پردیس و دولتی فرق چندانی نکنه، پس انتقاد اصلی به ظرفیت پردیس نباید باشه، دانشگاه‌ها مسوول ن در برابر این که خروجی‌هاشون حداقل سواد و کارایی لازم برای پزشک شدن رو داشته باشن.
بعد یه نکته‌ای، شما واااقعن فکر می‌کنید «کنکور» و «امتحان نهایی» اونم در شکل حاضرش، چیزی ه که سطح شعور و درک و فهم یا حتا هوش یه آدم رو مشخص می‌کنه؟! کسی که شرایط عادی داشته و ده هزار شده واضح ه که درس به اندازه لازم نخونده ولی هیچ ربطی به هوش یا درک اون آدم نداره.
مشکل بعضی‌ها این ه که یه بخش بزرگی از انگیزه‌شون برای دکتر شدن پرستیژ قضیه ست، بعد بهشون برمی‌خوره اگه ببینن تعداد همکارهاشون داره بیش‌تر می‌شه یا فک می‌کنن با این وضع بعد فارغ‌التحصیلی کار براشون پیدا نمی‌شه.
میشه بگین همین تعیین ظرفیتاست ک باعث میشه ارشد مکانیک بره مسافر کشی؟! کسی ک این همه درس خونده؟!قطعا بر اساس تعیین ظرفیتاست! :rolleyes:

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از faezeh iq :
میشه بگین همین تعیین ظرفیتاست ک باعث میشه ارشد مکانیک بره مسافر کشی؟! کسی ک این همه درس خونده؟!قطعا بر اساس تعیین ظرفیتاست! :rolleyes:

ببینید هیچ طرحی بازدهش صددرصد نیست، و نهادی که تعیین ظرفیت می‌کنه جدا از نهادی ه که باید نظارت کنه به این که مثلن پارتی‌بازی در گزینش افراد برای کار کردن صورت نگیره و این همه افراد شاغل در یک پست با رشته‌های نامرتبط وجود نداشته باشن . این شکلی هم نمی‌شه مثال زد که مثن من فلان شخص رو می‌شناسم دکترای تاریخ داشته رفته مسافرکشی. هزارتا عامل در شاغل شدن یه شخص دخیل ه، باید کلی و از بالا نگاه کرد به این قضیه. از کجا معلوم این شخص نهایت تلاشش رو کرده برای کار پیدا کردن؟ ظرفیت دانشگاها وقتی تعیین می‌شه در نظر می‌گیرن که فلان روستای بدآب‌وهوای مرزی هم پزشک و مهندس و ... لازم داره، ولی آیا هستن کسایی که این جور جاها حاضر باشن کار کنن و سختی بکشن؟

بالا