• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Game of Thrones

کی میمیره؟ (فصل۸)

• سرسی

رای‌ها: 13 20.3%
  • سانسا

رای‌ها: 3 4.7%
  • آریا

رای‌ها: 10 15.6%
  • برن

رای‌ها: 7 10.9%
  • جان اسنو

رای‌ها: 16 25.0%
  • دنریس

رای‌ها: 15 23.4%

• رای‌دهندگان
    64

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی
پاسخ : Game of Thrones

به نقل از [<Ali>] :
خطر اسپویل کل سریال.
به نظرتون شخصیتا یکم الکی نمیمیرن؟؟؟ این قشنگه یا بده؟؟؟ منو اذیت میکنه یه خورده
مثلا رابرت استارک و مادرش یا هاوند یا تایوین لنیستر یا جفری ...
یه دفعه ادم شوکه میشه هم این که چرا مرد هم اینکه خیلی الکی مرد ...

تقریبا کی میاد فصل 5؟؟؟

فروردین ماه اگه بخوایم طبق فصل های قبل بگیم.

در مورد مرگ و میر ها، چیزی که این سریال رو این قدر خاص کرده اصلا همینه! جورج مارتین مثل پسر دایی دیوونه ی تیریون میمونه که نشسته و با یه سنگ جیرجیرک ها (کاراکتر ها) رو میکشه. تو واقعیتم همینه. ما آدما عینه پشه میمیریم، یکم دقت کن... :)

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از [<Ali>] :
به نظرتون شخصیتا یکم الکی نمیمیرن؟؟؟ این قشنگه یا بده؟؟؟ منو اذیت میکنه یه خورده
مثلا رابرت استارک و مادرش یا هاوند یا تایوین لنیستر یا جفری ...
یه دفعه ادم شوکه میشه هم این که چرا مرد هم اینکه خیلی الکی مرد ...

بخونید. ممکنه نامه واقعا از طرف خودش نباشه. نمیدونم. اما خوب نوشته هر کی نوشته.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

شمارش معکوس برای شروع فصل جدید شروع شده.
طبق اعلام HBO قسمت اول حدود سه ماه دیگه روی آنتن میره.
تریلر هم حدود ۲۰ روز دیگه پخش میشه.

10462496_748178081937232_4744442461766933925_n.jpg

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

یه سوالی داشتم . اونایی که تا الان به صورت کامل فصل هارو دیدن ، نظرشون رو بگن.
من فقط دو فصل اول رو دیدم و خیلی جذاب بود اما بخاطر کنکور و اینا بینش فاصله افتاد . میخوام بدونم
جذابیتش هنوز پابرجاست ؟ وقت بذارم بشینم پاش ؟ :D

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Nirman :
من فقط دو فصل اول رو دیدم و خیلی جذاب بود اما بخاطر کنکور و اینا بینش فاصله افتاد . میخوام بدونم

ببین در این حد که من کامل دیدم ، اما از آخرین قسمت که گذشته تا الان ، دو سه هفتس دارم برنامه ریزی میکنم ، امتحانام ه تموم شد، بین دو ترم ، استارت ، دوباره دیدنش رو بزنم که تا اومدن فصل بعدی یک دور دیگه دیده باشمش و همه چی تو ذهنم باشه ، ببین عامو به نظر من !

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Nirman :

نظر شخصیم اینه که اگر تا الان صبر کردی و دو فصل بعدی رو ندیدی، الانم نبین و برو کتاب‌هاش رو گیر بیار و با کتاب برو جلو و از سریال جلو بزن و بعد برو دو فصل باقیمونده رو ببین.
سریال تفاوت‌های زیادی با داستان اصلی که کتاب باشه داره.
مثلا شخصیت‌‌های فرعی زیادی رو حذف کرده و گاهی اوقات زیاده روی میکنه و از کتاب هم جلو میزنه.
در کل کتاب یه چیز دیگه است و جذابیتش ده برابر بیشتر از خود سریاله هرچند که خود سریال هم واقعا محشره.

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از NEO :
نظر شخصیم اینه که اگر تا الان صبر کردی و دو فصل بعدی رو ندیدی، الانم نبین و برو کتاب‌هاش رو گیر بیار و با کتاب برو جلو و از سریال جلو بزن و بعد برو دو فصل باقیمونده رو ببین.
سریال تفاوت‌های زیادی با داستان اصلی که کتاب باشه داره.
مثلا شخصیت‌‌های فرعی زیادی رو حذف کرده و گاهی اوقات زیاده روی میکنه و از کتاب هم جلو میزنه.
در کل کتاب یه چیز دیگه است و جذابیتش ده برابر بیشتر از خود سریاله هرچند که خود سریال هم واقعا محشره.
نمیدونستم براساس کتاب ساختن سریالو :D
اسم کتاب همون GOT ئه ؟ یا ترجمه کردن اسمش رو هم ؟
تقریبا میشه گفت یه چیزی تو مایه های هری پاتره که یه سری شخصیت ها و اتفاقات باهم تفاوت دارن توی کتاب و فیلم .
کتابش چند جلده ؟ کسی هست خونده باشه؟

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Nirman :
نمیدونستم براساس کتاب ساختن سریالو :D
اسم کتاب همون GOT ئه ؟ یا ترجمه کردن اسمش رو هم ؟
تقریبا میشه گفت یه چیزی تو مایه های هری پاتره که یه سری شخصیت ها و اتفاقات باهم تفاوت دارن توی کتاب و فیلم .
کتابش چند جلده ؟ کسی هست خونده باشه؟

کتابهاش هفت جلده که تا به حال پنج‌تاش منتشر شده.
در رابطه با کتاب‌هاش توی پست اول این تاپیک همه چیز رو گفتم.
هر سوالی داشتی چه راجع به خود کتاب، چه ترجمه‌هاش، همونجا بپرس، من در خدمتم.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

عکسهای فصل ۵ :

1513752_10152715934717734_5899719104143930129_n.jpg
دوران مارتل(برادر اوبرین)

10252163_10152715934952734_8024128395245317619_n.jpg
یعنی توی این جعبه چیه؟!

10922441_10152715934862734_194101126086982266_n.jpg
ملیسندر هم که همیشه مشغول سوزوندن یه چیزیه!

1969305_10152715934322734_4246824129981318225_n.jpg
یه جا خوندم که اتفاقات مهمی پشت این در برای آریا میفته.

و اما اولین تریلر فصل پنجم:
لازمه که بگم که کسانی که تا پایان فصل چهارم رو ندیدند به هیچ‌وجه این تریلر رو دانلود نکنن چون خیلی از مسائل براشون اسپویل میشه.

دانلود

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

نیرمان جان بهتره خودت ببینی سریال رو چون اسپویل شوندگیش خیلی بالاس اگه بفهمی چی میشه دیگه هیچ جذابیتی نداره
اما در این حد بگم بهت که اگه فصل یک و دو برات هیجان انگیز و باحال بود دیگه با دیدن فصل چهار خطر مرگ از شدت هیجان تهدیدت میکنه :D

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

خیلی قوی بودن این اپیزودا.کلا روند صعودی رو داره طی می‌کنه این سریال، خیلی هم خوبه که صحنه های جنسی ش کمتر شده.
به نظرتون تو اپیزود۱۰ چی قراره بشه؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

فقط دو تا اپیزود آخر. اپیزودای قبلیش واقعا ناامید کننده بودن. اون قسمت صحنه‌هارم خیییلی موافقم.
داستان دنریس که فک کنم به جایی رسیده که بتونن تا سیزن بعد متوقفش کنن. البته تو توضیح اپیزود میگهDany is surrounded by strangers ولی فک نکنم 'اتفاق' خاصی بیفته. الیسر تورن و پسربچه‌هه یه بلایی سر جان می‌آرن. :/ سرسی‌م اعتراف می‌کنه ولی نمی‌دونم چی کارش می‌کنن. استنیس‌م که حمله می‌کنه. جدددن امیدوارم رمزی بمیره. :| ولی خب شایدم کلا حمله به جنگ منجر نشه. یعنی یا چون وقت کمه بره تا سیزن بعدی٬ یا مث رنلی با سایه‌ای چیزی بکشن بولتونو مثلا. :/ (چرا برین هیچ کاری نمی‌کنه؟ همه‌ش قراره از پنجره نگاه کنه منتظر بمونه؟!) تو دورن‌م یه بلایی سر جیمی یا بران می‌آرن. آریائم به نظرم مرین ترانتو می‌کشه.

من جدن از دنریس بدم میاد. چرا انقدر طرفدار داره؟ |:

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

علت اینکه میبنید این فصل خیلی بد و کسل کننده است اینه که سریال دیگه به کتاب وفادار نیست و خیلی از شخصیت‌هایی که شما تو این فصل دیدید کشته شدند توی داستان اصلی کاملا سرحال و زنده‌ان.
دلیل هم داره این وفادار نبودن و اون هم اینه که سریال داره از کتاب جلو میزنه و مجبوره خیلی جاها داستان سازی کنه.(هرچند که نویسنده اصلی هم تو نگارش فیلمنامه دخالت داره.)
به علاوه خیلی از شخصیت‌های کلیدی و اصلی داستان تو فصل‌های قبل کشته شدند یا مثلا شخصیت بران و کلا داستان مرموزی که داره کلا تو این فصل غایبه.
برای همینه که سریال دیگه اون جذابیت لازم رو نداره و مرگ‌هایی که درش اتفاق میفتن مربوط به شخصیت‌های فرعی‌ان و اصلا دراماتیک و شوک آور نیستند.

قسمت آخر هم من حدس میزنم همچین اتفاقی بیفته:
برین سانسا رو فراری میده یا تو راه فرار کشته میشه. یا حتی ممکنه برین رمزی رو بکشه یا رمزی اون رو.
جان سالم میمونه و بلایی سرش نمیاد.
دنریس همینطور.
استانیس و بولتون‌ها با هم رو در رو میشن و احتمالا استنیس کشته میشه یا برعکسش که ملیساندر یه سایه جدید به دنیا میاره و روس بولتون رو میکشه.
یا در حالت دیگه داووس سی‌ورث از دیوار برمیگرده و با دیدن مرگ ... دیوانه میشه و استنیس رو میکشه!
احتمال اینکه آریا راهی وستروس بشه یا اتفاقات مثبتی براش بیفته هم هست.
احتمال مرگ های اسپارو زیاده.

از صمیم قلب هم دلم میخواد دنریس و سرسی کشته بشن که بنظرم جفتشون سالم میمونن و میبینیمشون باز. :د

شما هم حدس‌هاتون رو بگید. ضرر نداره.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

نظر درباره اپیزود ده؟ پیش بینی؟ فحش؟ |:

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از نر‌‌‌‌‌‌گس :
نظر درباره اپیزود ده؟ پیش بینی؟ فحش؟ |:
فحش آقا [-(
من تو اپیزود هشت امیدوار شده بودم بهشون. خیلی اپیزود حماسی ای بود. فک کنید یک دهم فقط از اپیزود آخر سیزن ۴ بریکینگ بد که ۱۰از ۱۰ بود کمتر شده بود.
کلا جورج آر آر مارتین به نظرم زیاده روی کردش.
ولی واقعا فیلم نامه و کارگردان و ... عالی ان. آدم میخکوب می‌شه آخرش.

منتظرم ببینم برای سیزن بعدی که ۱۰ـ۱۱ ماه دیگه میاد چه برنامه ای داره نویسنده.
حدس می‌زنم کاراکتر جدید اضافه بشه.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

پیزود نه‌م به نسبت خوب بود. ولی این آخری اصلا اپیزود آخر خوبی نبود به نظر من. |:
جنگ استنیس و بولتونا که واقعا بد بود. بعدم برای من سوال شده که چطور اون همه آدم نصفه شب فرار کردن و هیچ کس از افراد استنیس نفهمیده؟! :/
(استنیس زنده مونده آیا به نظرتون؟)
اون واک آو شیم سرسی‌م یکم زیادی کش داده شده بود دیگه. (اصلا کلا من سیر داستانی و وارد شدن های اسپرو و گروه مذهبیا رو خوشم نیومد زیاد)
قسمتایی که توی دورن می‌گذشتو هم زیاد دوست نداشتم تو این سیزن. |:
بخش دنریس جای خوبی تموم شد.
جان‌م که... حرفی ندارم... :-هنوز عزادار..... :-عررر...
( ولی نمرده به نظرم. یائم می‌میره ولی ملیساندر برش می‌گردونه / وارگه. -> رنگ چشماش یه جور عجیبی نشده بود اون چند ثانیه آخر؟)

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

اول از همه بگم کسایی که ندیدن اپیزودهای آخر رو پست‌‌های آخر رو نخونن که اسپویل می‌شه براشون.

اپیزود آخر به معنی واقعی کلمه کیلرز بود ، اسم خیلی خوبی بود برای این اپیزود.
بخش جنگ استنیس هم ضعیف بود به نظرم ، جا داشت که یکم جذاب تر باشه
طبیعتا نه ، برین خیلی ازش کینه داشت :D ، حتما کشته‌تش.
در مورد واک آو شیم هم کاملا ضد حرفای دو پست قبلیم [nb]کمتر شدن قسمت‌های جن‍‌سی و ...[/nb] شدش. ولی خیلی خوب بود ، من به شخصه از سرسی خیلی دلم پر بود. [nb]جدا از اون به نظرم در مورد بخش دینیش یک‌خورده جبهه‌گیری داشت فیلم.[/nb]
در مورد دورن هم ، اون دوران مارتل کلا نقشی نداشت تو این سیزن و الکی بود انگار ، در ضمن چرا برنگشت جیمی لنیستر سره مرگ دخترش به دورن؟
دنریس [-( ، به نظر من باید جای جان این‌رو می‌کشتن.
جان حتما مرده ، ملیساندرا هم من نمی‌دونم چرا هنوز زنده‌س ، به این باشه کل هفت اقلیم رو میده تو آتیش می‌سوزونه.
در مورد مونتین؛ آره آره . تو اپیزود آخر سیزن قبلی برا همین گفته تغییر می‌نه دفعه بعد که بلند شه از خواب ، و برای همین بود که قسم خورده بود دیگه حرف نمی‌زنه و کلا از سر تا پا زره چوش شده بود

+ در مورد آریا حرفی زده نشد ، خیلی خوب می‌کشه اون سر باریستان مرین رو، عالی بود :‌))
و چرا آخرش چشماش اون‌طوری شد و به نو وان تبدیل شد و حتا چرا خودش مرد؟ مگه قبل تر تو اپیزود6 اون یارو نگفت «د گرل ایز نات ردی تو بیکام نو وان ، بات شی ایز ردی تو به سام‌وان الس»؟
و این‌که اون برادره آریا-برن- هم به احتمال زیاد برخواهد گشت تو سیزن بعدی.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

آخه صحنه‌ی کشته شدنشو نشون نداد. (و از سازنده‌های سریال بعیده یه صحنه قتلو نشون ندن!) بعدم من کلا به برین اونقدر مطمئن نیستم. یه جای سریالم یکی بهش می‌گفت که تو اول به رنلی قسم خوردی محافظش باشی که اون طوری مرد٬ بعد کتلین٬ بعدم که با جیمی که دشمن کتلینه اونقدر دوست شدی... یعنی واقعا ازش بعید نیست از استنیسم خوشش بیاد اون دم آخر و باهاش پیمان وفاداری تا آخر عمر ببنده. |:
من انتظار داشتم بکشنش. این طوری که تحقیرش کردن حالا که سرسی برگشته پیش همراهاش... A Lannister always pays his debts به هرحال. معلوم نیست تو سیزن بعدی چیکارشون خواهد کرد...
چرا برگرده؟ نمی‌تونست ثابت کنه اونا بلایی سرش آوردن که به هرحال... بعدم همین طوری تکی برگرده دورن اونم می‌کشن راحت.
زنده‌ست که به کسل بلک برگرده که جانو زنده کنه. من امید دارم... >>>-: ( نه٬‌ ولی جدن. برداشت من این بود که بالاخره استنیسو رها کرده و اومده جانو نجات بده. چرا؟ احتمالا به خاطر همون تئوریه که میگه جان بچه لیانا و ریگار تارگرینه. چون اگه تئوری درست باشه جان حق بیشتری داره که پادشاه شه تا استنیس. + جان مرده تا بعدش که زنده شد بتونه از همه‌ی عهداش رها شه و والو ول کنه و بره به پادشاهیش برسه. Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death.)

وای وای آره. :))) یاد مرگ خاطره انگیز ابرین مارتل افتادم من. :))
نمی‌دونم من گیج شدم اون جاش کلا...

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

اسپویل از قسمت آخر فصل پنج

در مجموع سه اپیزود آخر خیلی خوب بودن و جور هفت قسمت خسته کننده قبلی رو کشیدند حسابی و من راضی بودم.
در مورد اپیزود آخر:
مرگ استنیس رو به چشم ندیدیم پس معلوم نیست واقعا کشته شده باشه. ضمن اینکه واقعا دوستش دارم و امیدوارم زنده باشه.
مرگ جان واقعا دراماتیک و غم‌انگیز کار شده بود. جوری که برای من که از قبل مرگش توسط یکی از بچه‌ها سهوا اسپویل شده بود باز هم جذابیت خیلی زیادی داشت.
خیلی‌ها میگن جان توسط ملیسندر به زندگی برمیگرده. امیدوارم همینطور باشه. ولی با چیزایی که تو این مدت از جناب مارتین دیدم بعید نیست حتی جسد این بدبخت هم تجزیه بشه.:د
دنریس دوباره گیر دوتراکی‌ها افتاد. احتمال اینکه به ارتشش اضافه بشن هست.
بی‌صبرانه هم منتظر دیدن خشم رمزی بعد از فهمیدن اون اتفاق هستم. :د
فصل بعد برن برمیگرده قطعا.

به نقل از مهدی :
+ در مورد آریا حرفی زده نشد ، خیلی خوب می‌کشه اون سر باریستان رو، عالی بود :‌))

ایشون سر مرین ترانت بودن. :D
سر باریستن تو اپیزود سه-چهار بود که توسط پسران هارپی کشته شد.

به نقل از نر‌‌‌‌‌‌گس :
نه٬‌ ولی جدن. برداشت من این بود که بالاخره استنیسو رها کرده و اومده جانو نجات بده. چرا؟ احتمالا به خاطر همون تئوریه که میگه جان بچه لیانا و ریگار تارگرینه. چون اگه تئوری درست باشه جان حق بیشتری داره که پادشاه شه تا استنیس.

این تئوری رو که جان فرزن حقیقی چه کسیه رو منم خوندم.
ولی اینکه جان فرزند ریگار باشه به دلیل رنگ موش رد میشه.
رنگ موی تارگریان‌ها نقره‌ای رنگه ولی مال جان سیاهه پس جان نمیتونه فرزند ریگار باشه.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

رنگ مو و چشمشو از طرف مادری میتونه به ارث برده باشه خب. ( میگن که آریا خیلی شبیه لیاناست. بین بچه هائم آریا و جان به هم شبیهن. پس ممکنه...)

بالا