• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهارت های پیش‌نیاز !

• شروع کننده موضوع

فاطمه م.

فاطمه م.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
سلام. >:D<
یک سری مشکلِ شاید خیلی پیش پا افتاده دارم ! و نمی‌دونم باید چطور عمل کنم. هم‌اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم ;;)

تست‌زنی
این که بگم "من نمی‌دونم تست زدن یعنی چی؟" عجیبه، اما خب الان واقعا نمی‌دونم یعنی چی ! :D
مثلا این که برای شروع تست زدن باید چی کار کنم، چه تایمی رو برای تست هر درس در شروع در نظر بگیرم، تو تست زدن برای هر درس چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم، تست های هر درس رو به چه ترتیبی بزنم، توی آزمون چه ترتیبی رو رعایت کنم؟ چطور باید جواب تست هارو چک کنم، دونه به دونه؟ بعد هر آزمونی که از خودم می‌گیرم؟ فقط اونایی که غلط زدم و نزدم؟ اگه تایم یک تست تموم شد و داشت زیاد طول می‌کشید ولش کنم؟ اگه توی آزمون تایم یک درس تموم شد باقی تست هاشو نزنم؟ و ...
و همین‌طور مثلا وقتی می‌گید توی تابستون پایه رو جمع کنید، مبحث به مبحث بخونید و تست بزنید، برای هر مبحث چه تعداد تست و در چه سطحی برای شروع لازمه؟

خلاصه‌نویسی
این هم باز احتمالا سوال عجیبیه ! :D اما برای خلاصه نویسی باید چه نکته هایی رو در نظر بگیرم؟ برای چه درس هایی باید خلاصه بنویسم؟ حجم خلاصه ها نسبت به حجم مبحث باید چقدر باشه؟ و ...

برنامه ریزی‌ کوتاه‌مدت
فرض کنیم من میخوام توی یک هفته سه فصل شیمی، سه فصل فیزیک و ده درس دینی و ده درس عربی بخونم. خب این که بهترین بهترین تایم برای یک واحد درسی چقدره ؟ و خب تایم استراحت چطور ؟ این که بهتره یک روز رو به دینی اختصاص بدم، دو روز رو به فیزیک و ... یا حتما باید موازی بخونم ؟ توی برنامه ی هر روزم هم باید درس عمومی باشه هم تخصصی؟ بهتره با درسای آسون شروع کنم یا سخت؟ عمومی یا تخصصی؟ و ... همچنین ساعت درسی کف برای هفته های اول چقدر باید باشه؟

خیلی زیاد شد دیگه ببخشید ! ;;)
ممنون از شما :)

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105
پاسخ : مهارت های پیش‌نیاز !

ببین کلا همش ساده تر از اونی قابل اجرا هست که ممکنه در نظر گرفته باشین .

در مورد تست زنی اولین و مهمترین نکته نیازیه که هر دانش آموز داره و اینکه ببینه تا چه حد و چجوری برطرف می شه نیازش .
هیچ فرمول دقیقی نمی شه داد برای اینکه از هر مبحث چه تعداد تست لازمه برای هرکی ولی چیزی که حتما باید مد نظر باشه تعادل داشتن
بین خوندن کتاب درسی و کار روی مفاهیمش و تست زنیه که در بعضی درسها واقعا اهمیت داره .

حالا باز اینا اگه خورد خورد تر پرسیده بشه شاید بشه برای هر پرسش یکم فرموله ش کرد .

در مورد زمان تست زنی هم نکته قابل توجه اینه که سرعت عمل به دنبال تسلط می آد خودش ،
با یک سری سوال در درجه اول که مواجه میشین در منزل بشینید باحوصله حلش کنین و به زمانش توجه نداشته باشین تا دستتون راه بیفته ،
تسلط بر زمان با تسلط در تست زنی خواهد آمد :-جمله :-"

kiNdly

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
Grand Tehran

به نقل از فاطمه م. :
یک سری مشکلِ شاید خیلی پیش پا افتاده دارم ! و نمی‌دونم باید چطور عمل کنم. هم‌اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم ;;)

تست‌زنی
این که بگم "من نمی‌دونم تست زدن یعنی چی؟" عجیبه، اما خب الان واقعا نمی‌دونم یعنی چی ! :D
مثلا این که برای شروع تست زدن باید چی کار کنم، چه تایمی رو برای تست هر درس در شروع در نظر بگیرم، تو تست زدن برای هر درس چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم، تست های هر درس رو به چه ترتیبی بزنم، توی آزمون چه ترتیبی رو رعایت کنم؟ چطور باید جواب تست هارو چک کنم، دونه به دونه؟ بعد هر آزمونی که از خودم می‌گیرم؟ فقط اونایی که غلط زدم و نزدم؟ اگه تایم یک تست تموم شد و داشت زیاد طول می‌کشید ولش کنم؟ اگه توی آزمون تایم یک درس تموم شد باقی تست هاشو نزنم؟ و ...
و همین‌طور مثلا وقتی می‌گید توی تابستون پایه رو جمع کنید، مبحث به مبحث بخونید و تست بزنید، برای هر مبحث چه تعداد تست و در چه سطحی برای شروع لازمه؟

خلاصه‌نویسی
این هم باز احتمالا سوال عجیبیه ! :D اما برای خلاصه نویسی باید چه نکته هایی رو در نظر بگیرم؟ برای چه درس هایی باید خلاصه بنویسم؟ حجم خلاصه ها نسبت به حجم مبحث باید چقدر باشه؟ و ...

برنامه ریزی‌ کوتاه‌مدت
فرض کنیم من میخوام توی یک هفته سه فصل شیمی، سه فصل فیزیک و ده درس دینی و ده درس عربی بخونم. خب این که بهترین بهترین تایم برای یک واحد درسی چقدره ؟ و خب تایم استراحت چطور ؟ این که بهتره یک روز رو به دینی اختصاص بدم، دو روز رو به فیزیک و ... یا حتما باید موازی بخونم ؟ توی برنامه ی هر روزم هم باید درس عمومی باشه هم تخصصی؟ بهتره با درسای آسون شروع کنم یا سخت؟ عمومی یا تخصصی؟ و ... همچنین ساعت درسی کف برای هفته های اول چقدر باید باشه؟

خیلی زیاد شد دیگه ببخشید ! ;;)
ممنون از شما :)

تست زنی :
باید بدونی خوندن یه درس سه تا مرحله داره : یادگیری ، افزایش مهارت ، آزمون .
وقتی مبحثی رو تازه شروع میکنی باید بری سوالاشو با وقت کامل و بدون استرس و هیچ گونه وقت گرفتنی حل کنی و اگه نتونستی بری از روی پاسخ‌نامه نگاه کنی . بعد یه تعداد تست که این طوری حل کنی درس رو یاد میگیری . برای افزایش مهارت باید یه سری تست مشخص کنی (مثلا بگی تست 30 تا 60) و تو یه تایم مشخص بهشون جواب بدی . البته باید دقت کنی که این تایم خیلی بیشتر از تایم سوالات در کنکوره . اینجا صرفا باید سرعت عملت رو زیاد کنی . وقتی مهارتت هم زیاد شد برای سنجش خودت یه آزمون از اون مبحث میگیری و تصحیح میکنی . بعد بخشایی رو که بلد نبودی رو از توی آزمون پیدا میکنی و این فرآیندرو دوباره براش اجرا میکنی

خلاصه نویسی :
فکر کن الان عید شده و سه ماه مونده به کنکور . حالا میخوای یه فصلی رو که تابستون خوندی مطالعه کنی . خب قطعا مطالعه این فصل از روی جزوات خیلی سخته و از طرفی هم تو نیاز به مطالعه و دوره اون فصل داری نه یادگیریش . پس خلاصه نباید خیلی طولانی و با جزییات باشه . بلکه باید شامل مطالب اصلی و یه سری جزییات مهم باشه که ممکنه در طول زمان از یاد آدم بره

برنامه ریزی :
این خیلی مهمه که آدم مدل خودش رو بشناسه . مثلا بعضیا میتونن 2 ساعت پشت سر هم درس بخونن ولی بعضیا فقط میتونن 1 ساعت بخونن یا 1 ساعت و نیم . این کاملا به خودت مربوطه که طول واحدها رو چقدر بگیری تایم استراحتت چقدر باشه و یا از درسای سخت شروع کنی یا آسون . یه چند بار که برنامه بریزی این عادت‌ها دستت میاد و دیگه خودت میفهمی باید چی رو کجا بذاری .
خیلی دقت کن که خیلی مشاورا ممکنه بیان یه برنامه بدن و بگن این طوری خوبه و بقیه حالتا بده و ... . ولی اصلا بهش توجه نکن . چون هر کسی یه جور میتونه درس بخون . تو باید سعی کنی هر جور راحت تری درس بخونی . اگر تو درس خوندن راحت باشی اشکالات کارت کم کم برطرف میشه ولی اگه خودتو مجبور کنی یه جوری درس بخونی که باهاش راحت نیستی اصلا نمیتونی خوب درس بخونی که بخواد بعدش پیشرفت کنه .

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فاطمه م. :
کنکوری های 94،از آن چه که حس میکنید بیکار تر هستند! ;;) اینم از یاری سبز ما،هیر وی گو :))
تست‌زنی
خوب تست زنی برای اینه که مطالب تثبیت شه و ببینی که چقدر یاد گرفتی و اینا.پس قبلش باید درسو خونده باشی طبعا :د
بعد با توجه به درسی که مورد نظرته باید دید که آیا باید بین تست و مطاله فاصله گذاشت یا نه.برا درسای مفهومی مثل ریاضی و فیزیک این که مهارت استفاده چیزایی که خوندی رو تو حل سوال به کار ببری بهتره که بلافاصله بعد خوندن یه تعدادی تست بزنی ، ولی برای درسای حفظی مثل زیست میگن که یکی دو روز فاصله انداختن خوبه تا ببینی چه مطالبی تو ذهنت تثبیت شده و چیا نه.
و خوب این که چقد تست بزنم چقدر بخونم واقعا هم به خودت بستگی داره هم به درس مورد نظر.مثلا قطعا نباید مثل من حماقت کنه کسی و جزوه ریاضی ـشو زیاد وقت بذاره روش،بلکه باید بره زیاد تست بزنه.
تست ها رو هم اولش با سراسری ـای آخرین سال (برای شما 94 ) شروع کنید که ببینید چطور تست دادن و ایناها.
بعد حالا برای درسایی مثل زیست و دین و زندگی میتونی نکته هایی که بهش رسیدی رو تو کتابت یا یه کلاسوری چیزی یادداشت کنی تا بعدا بتونی استفاده کنی.
تست که میزنی اونایی که اشتباه زدی،اونایی که شک دار بوده و اونایی که خیلی وقت گرفته ازت رو باید مارک کنی تا دفعات بعدی که میخوای مرور کنی و وقتت کمتره به اونا بپردازی.
این که چطور جواب تست ها رو (تو آزمون؟) چک کنی!بازم بستگی به درس داره.مثلا برای ریاضی یا فیزیک اگه تستی رو سریع حل کردی و مشکلی نداشتی باهاش خوب طبعا نیازی نداره که بخوای چک کنی.یا برای زیست خوب بستگی به حوصلت داره.ولی قطعا اول اونایی که اشتباه زدی و نزدی رو بررسی کن و بعد برو سراغ اینکه آیا نکته خاصی داشته تستی که درست زدم؟آیا روش این کتاب میتونسته منو سریعتر به جواب برسونه؟آیا نکته ی دیگه ای بوده تو گزینه های غلط این سوال که من بلد نبودم؟
این که از الان هم بخوای برای تست ها تایم بگیری که وای فیزیک شصت ثانیه شد و برم سوال بعد رو صرفا تو آزمونای دو هفته ای که میدی اجرا کن.وگرنه تو خونه خوب رو سوال فکر کن.این تست ها باید بهت کمک کنن که بتونی سوال جدیدی که میبینی رو سعی کنی بتونی حل کنی.
اگر هم مثلا از دو سه دقیقه گذشت و نتونستی حل کنی میتونی بری جوابو بخونی.ولی بعد که خوندیش حالا پاسخنامه رو بذار کنار.دوباره سعی کن خودت حلش کنی.اینکه پاسخ رو بخونی و بگی اوکی!این یه اشتباه خیلی خطرناکه.
توی آزمون هم تایم بگیر.سعی کن اول تستایی که بلدی و آسونن رو بزنی.تستی که میبینی خیلی وقت گیره رو ول کن.حتما تایم درسا رو رعایت کن.
این که چه تعداد تست لازمه رو هم خودت باید ببینی دیگه.مثلا ستاره دار های نور گاج رو میزنی و میبینی که اوکی بلدی دیگه.خوب یعنی بسه!ولی حس میکنی هنوزم بلد نیسی.خوب میری بازم میزنی دیگه :D

×××کتابتون اگه تستای مهم ، وی آی تی،ستاره دار.چیزی مشخص کرده اول یه دور اونا رو بزنید بعد برید سراغ بقیه.اگه نه هم اول از سراسری شروع کنید
#S-: کامل میشه :))

ادامه میدیم،پارت II خلاصه نویسی ؛ با ما باشید :))
خلاصه‌نویسی
بازم بستگی به درسش داره.مثلا برای ریاضی واقعا خلاصه خاصی نمیشه نوشت.میتونی اگه نکته خاصی دیدی تو یه سوالی مارکش کنی صرفا.
من تو خیلی سبزم اول هر فصل ، نکته های خوبی که تو پاسخنامه بود رو مینوشتم.
برا فیزیک صرف این که فرمولا رو خلاصه کنی و داشته باشی یه جا.
ولی در کل از الان خیلی زوده واسه این که خلاصه بنویسی.صرفا بعضی افراد با نوشتن بهتر درک میکنن که اونم همینطوری تو یه چرک نویسی چیزی بنویس.

برنامه ریزی‌ کوتاه‌مدت
ببین کلا تو یه هفته نمیشه سه فصل شیمی خوند و سه فصل فیزیک :-" اولین قدم اینه که فضایی فکر نکنی :D
نه!قطعا اینجوری نکن که یه روز کامل بشینی فیزیک بخونی.چون باور کن آخر اون روز حس ـت این خواهد بود که گاج نقره ای تو بندازی یه جایی و سیفون بکشی مثن :-" حتما حتما موازی بخون.
هیچ برنامه خاصی نمیشه داد که اوکی تو اگه از سی ساعت در هفته کمتر بخونی هیچ جا قبول نمیشی.صرف این که آقا متعادل باش.و هر چه بیشتر بخونی ، بهتر.هیچ وقت جو گیر نشو.یعنی این که مثلا از الان یهو بگی من میخوام سیزده ساعت بخونم یه نوع جوگیریه.
این که با چی شروع کنی و با چی تموم رو هم باید ببینی خودت چطور راحت تری.من مثلا صبحا که انرژی داشتم و میفهمیدم،کلک ریاضی و فیزیک رو میکندم همونجا.خسته میشدم آهنگ میذاشتم و دینی میخوندم :-" :)) یا مثلا شب دیگه عمومیا خوب مناسب ترن :-"
ولی این جوری نکنی که کلا عمومیا رو ول کنی الان و بچسبی به اختصاصیا.
برا برنامه کلی هم که برنامه کانون از مهر تا سال بعد ، عید واقعا عالیه.بعدش هم دیگه خودت تو برنامه ریزی استاد میشی :D

تموم شد یعنی؟:او :))
×آهان راستی.برنامه روزانه ات رو اینجوری بنویس که روز شنبه : ریاضی دوساعت مثلا، فیزیک یک ساعت ، شیمی فیلان ساعت.
بعد مشخص کن که میخوای چی رو بخونی یا تست بزنی.در این حد.نه که بخوای مشخص کنی ساعت هفت و سی دقیقه الی ده و نیم درس فیزیک.چون بهرحال ممکنه تو اون ساعت تو مود اون درس نباشی.

همش دو تا لایک؟:-<من ژون دادم پای این پست:-<:"

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

مهارت تمیز دادن تست ها هم مهمه. تست های غیراستاندارد که مفهومی نیستن و در کنکورم نمیان رو نباید حل کرد.

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

بچه‌ها حرفای خوبی زدن ولی چند تا چیز به ذهن من رسید که بگم. :D
درمورد تست زنی:یه چیزی مشاورای ما بهمون میگفتن که خب من درمورد خودم امتحان کردم اصلاً نتیجه خوبی نداشت حالا شاید درمورد شما داشته باشه نمی‌دونم می‌تونید امتحان کنید. :D گفتن تستا رو سه تا سه تا بکنین.اول مثلاً مضربای سه رو بزنین بدون اینکه به زمان فکر کنین و دونه دونه چک کنین.بعد 3k+1 رُ بزنین ولی دونه دونه چک نکنین.بعد 3k+2 رُ تو تایم بزنین.من خودم به شخصه اولین کتابی رُ که می‌زدم کلاً به زمان فکر نمی‌کردم و دونه دونه هم چک نمی‌کردم.فوقش 5 تا 5 تا یا 10 تا 10 تا اگر سئوالاش سخت بودن.حالا توی کتاب دوم سعی می‌کردم به زمانم توجه کنم.(بیشتر به زور معلم ولی شما این کارُ انجام بدین :-")یکسری ها رُ هم بیش از یک کتاب نمی‌رسیدم بزنم ولی تو آزمونا و تستایی که معلممون می‌داد کم‌کم اوکی میشدم. :D کلاً چون من زیاد مشکل زمان نداشتم چون از اولش هول بودم :-" نمی‌تونم توصیه جالبی در این مورد بکنم ولی این بود آنچه من انجام دادم. :D
یه چیزی Fireball.II گفتن درمورد اینکه 94 رُ اول بزنین.کلاً می‌گن سال قبلُ بذارین نزدیک کنکور یه جا بزنین منم 93 رُ این کارُ کردم.بازم هرجور صلاح می‌دونین حالا.ولی سالای یه کم قبل تر رُ بزنین به نظرم دستتون روون می‌شه.
.
در مورد خلاصه نویسی: اووووو زووووده حالا. :D خلاصه‌نویسی رُ من به شخصه از عید به بعد انجام دادم چون اون موقع بود که داشتم تقریباً درسا رُ جمع می‌کردم.به نظرمم نیازی نیست الآن مگر اینکه حس کنین یه مبحثی رُ انقدر توش خفنین که دیگه دفعه‌های بعدی حال ندارین همشُ بخونین.کلاً هم خلاصه‌هاتون مختصر مفید باشه واقعاً چون بیشترین کاربردش مال ایام نزدیک کنکوره که دیگه آدم واقعاً اون موقع حال نداره زیاد بخونه چیزی. :D
.
در مورد برنامه ریزی کوتاه مدت: به هیچ عنوان الآن از این فکرای رویای نکنین لطفاً! :)) ولی در کل همیشه هر روزی که درس می‌خونی عمومی و اختصاصی رُ با هم بخون.هیچ وقت یه روزتُ کامل به یه درس نده چون هم خسته ت میکنه هم فکر میکنی ایول دیگه همشُ بلدم بعد که زود یادت رفت اعصابت خورد می‌شه. :D

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سـحر :
یه چیزی Fireball گفتن درمورد اینکه 94 رُ بزنین.کلاً می‌گن سال قبلُ بذارین نزدیک کنکور یه جا بزنین منم 93 رُ این کارُ کردم.بازم هرجور صلاح می‌دونین حالا.ولی سالای یه کم قبل تر رُ بزنین به نظرم دستتون روون می‌شه.
میگن!:D آیا فایده ای داشت؟ مثلا من ادبیات 93 رو یادمه خیلی خوب زدم!آیا باعث شد که مثلا ادبیات 94 57 نزنم؟
بابا اگه اینا اینجوری بخوان هر سال فاز رو کلا عوض کنن هیچ فایده ای نداره اینکارا.صرفا بررسی کنکورا واسه اینه که واقعا یه سری نکته های تکراری رو که طراحای کنکور خیلی دوست دارن رو باشون آشنا شیم و اگه تو سال ما اومد بتونیم بزنیم.وگرنه اینا که بفهمم درصدم چطوره و چجوریم و آیا قبول میشم و سوال نسوزه رو من قبول ندارم لااقل.بازم موسی به دین خودش عیسی نیز :))
از دوستم نقل قول کنم اینجا
خوب نزنم که چی بشه؟من این همه آزمون سالای پیش المپیاد رو میدادم و فکر میکردم که قبول شدم،نشدم ولی.
در کل نظر من اینه که زیاد تو فاز این که سوال میسوزه و اینا نباشید.آخرم آزمون جامع میدید.سوالای مارک ـتون ـم که هست دیگه.
×بعد یه چیزی رو هم بگم.حتما بالای کتاب تستتون بنویسین ، تست ـای شماره فیلان تا فیلان زده شد :-" بعد بعدا میخواید ادامه بدید یادتون نیس تا کجا زدید ، عین من مجبور میشید برید از اول :))
حتما هم تاکید میکنم نشینید همه تستا رو پشت سر هم یکی یکی بزنید،

××پایینی@و آفریدیم سنجش و قلمچی را تا خود را سنجش کنند در آن :D
بعدم حالا طرف یا خوب میده یا بد!خوب بده ، لزوما کنکورشو خوب نمیده ( همونطور که فکر میکنم در مورد خارج 93 واسم رخ داد) بد بده هم لزوما کنکورشو بد نمیده و ممکنه اگه بذاره برای آخر حتی روحیه ـشو هم ببازه که من خ داغونم و اینا :-"

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از Fireball.II :
میگن!:D آیا فایده ای داشت؟ مثلا من ادبیات 93 رو یادمه خیلی خوب زدم!آیا باعث شد که مثلا ادبیات 94 57 نزنم؟
بابا اگه اینا اینجوری بخوان هر سال فاز رو کلا عوض کنن هیچ فایده ای نداره اینکارا.صرفا بررسی کنکورا واسه اینه که واقعا یه سری نکته های تکراری رو که طراحای کنکور خیلی دوست دارن رو باشون آشنا شیم و اگه تو سال ما اومد بتونیم بزنیم.وگرنه اینا که بفهمم درصدم چطوره و چجوریم و آیا قبول میشم و سوال نسوزه رو من قبول ندارم لااقل.بازم موسی به دین خودش عیسی نیز :))
منظورم این نیست که اگر بزنن اتفاق خاصی میفته. :D صرفاً بد نیس یه کنکورُ نزده داشته باشن واسه اون آخرا که عملکردشونُ بسنجن.

آها پیرو بند آخر پست ایشون: سوالایی که توشون اشکال داشتینم با مداد اون بالا شماره‌شُ یادداشت کنین به نظرم تو دفعات بعدی به دردتون می‌خوره. :D
مارک هم گفتن بچه‌ها ولی به نظرم مداد بهتره که دفعات بعد که مشکلتون حل شد پاکش کنین دیگه اثری ازش نمونه. :D

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

دوستان ميخواين در مورد نسبته ساعت مطالعه درس اختصاصي به عموميم يه چيزي بگين از تجربياتتون بهره ببريم :-"

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

حتما هم تاکید میکنم نشینید همه تستا رو پشت سر هم یکی یکی بزنید،

خب پس چیکار کنیم؟ :-"

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

نميدونم جاش اينجاس يا نه ولي تابستون يايد رو نقطه ضعفاتون كار كنيد

مثلا من عربي رو مشكل داشتم ... مشكلم اين بود كه واسم جا نيفتاده بود
زود يادم ميرفت
تابستون بايد عربي رو ميبسنم و از مهر مدام با تست دوره ميكردم كه اين كار به دليل برنامه ريزي غلط مشاور انجام نشد

و اين كه تا جايي كه ميتونيد به برنامه قلمچي برسيد .... خود نفس قلمچي مهم نيستا!!! ولي باهاش پيش رفتن خيلي خيلي مهمه
سعي كنيد جوري برنامه بريزيد كه مثلا دو روز مونده به آزمون كاملا آماده باشيد و دوره كنيد

هيچ كاري رو به فردا نندازيد تو رو خدا...

ديگه واسه فعلا كافيه (;

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از L υ и α я :
خب پس چیکار کنیم؟ :-"
گفتم که!مثلا واسه فیزیک ستاره دارای گاج رو اول حتما بزنید بعد برید سراغ چیزای دیگه(اگه وقت کردید!) یا مثلا شیمی مبتکران و خیلی سبز یکیشون وی آی تی داره،اون یکی هم اورژانسی!:D
میتونید صرفا فرد و زوج کنید!
برا زیست مثلا اول کنکورا رو بزنید حتما.
گات ایت؟ :D

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از [<Ali>] :
دوستان ميخواين در مورد نسبته ساعت مطالعه درس اختصاصي به عموميم يه چيزي بگين از تجربياتتون بهره ببريم :-"
بنظرم برای قبل از عید، دروس عمومی بجز عربی و دینی رو تو وقتای مرده میشه خوند.
حالا البته مدرسه نمیرید ولی برای روزای مدرسه صبح تو سرویس میشه لغت یا تاریخ ادبیات خوند قبل شروع کلاس قرابت،یا برای تابستون مثلا اگه قراره نیم ساعت بعد ناهار استراحت کنی تاریخ ادبیاتم بخون.
اینطوری هم ریز ریز وقت زیادی گذاشتی برای عمومی هم وقتای مرده ت پر شده هم عمده وقتت میمونه برای اختصاصی.

ریحان خاتون

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعدادهای درخشان فرزانگان
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
علوم ازمایشگاهی

مهارت خلاصه نویسی چیزیه که تا کنکوری نشی یادش نمیگیری

sorena100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
آباده
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از ریحان خاتون :
مهارت خلاصه نویسی چیزیه که تا کنکوری نشی یادش نمیگیری
من بهترین خلاصه هام رو سال سوم دبیرستان نوشتم. بهتره بگیم خلاصه نویسی مهارته و مهارت فقط با خوندن یه سری متن و گوش دادن به حرف بقیه بدست نمیاد. باید انجامش بدی...

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

صرفا میتونم بگم اینقدر سال کنکورتون با ضیق وقت مواجهین، که اگه خلاصه هاتون نوشتنش طول میکشه اصلا صرف نمیکنه، کتاب های جمع بندی رو از الان تهیه کنین و بخونین، من برای شیمی مثلا، مبتکران رو میخوندم بعد چهارشنبه پنج شنبه از روی فیل شیمی دوباره میخوندم همون درس رو تاثیرش عالی بود..بدون خلاصه نوشتن دوره میشد!
برای تست زدن هم، اینقدری میزنین که مطمئن شین یاد گرفتین. مثلا توی ریاضی بعضی فصل ها همش رو زدم بعضیاش یک درمیون چون بسته به فصل میزان تمرین مورد نیازم فرق داشت..مسلما بعضی درس ها بیشتر وقت میخوان بعضیا کمتر، شما باید اینقدر رو هر درسی وقت بذارین که به ایده التون نزدیک شه یا برسه نه بیشتر. اون وقت اضافه رو باید بذارین برای درسایی که ضعیف ترین..

بالا