• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درس خواندن برای کنکور در ماه رمضان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : درس خواندن برای کنکور در ماه رمضان

به نقل از امــیـــررضـــا :
به احتمال خیلی زیاد

چون ده روز میاد جلوتر ماه، سال دیگه
و از هفدهم حدودا شروع میشه

شاید 20 تیر برگزار بشه کنکور اینده
پس اینجور خوب میشه یه ماه به برنامه کنکور ما اضاف میشه
البته هیچی از این سازمان سنجش بعید نیس یهو میگن قبل ماه رمضون کنکور بدید

ولی به هر حال اون یه ماه رمضون هم برا مرور مطالب میگذره که میشه خوب هم ازش استفاده کرد

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از khanoomi :
پس اینجور خوب میشه یه ماه به برنامه کنکور ما اضاف میشه
البته هیچی از این سازمان سنجش بعید نیس یهو میگن قبل ماه رمضون کنکور بدید

ولی به هر حال اون یه ماه رمضون هم برا مرور مطالب میگذره که میشه خوب هم ازش استفاده کرد
اصلا اعلام شده. رسما گفتن كه كنكور 95 بعد ماه رمضونه.
ولي اين هم ميتونه خوب باشه هم بد. خلاصه مواظب باشيد. اون يه ماه آخر چون ماه رمضونه و كنكورتون از همه طولاني تره، خيلي خيلي خطرناك ميشه. خيليا حذف ميشن. حتي از يك رقمي ها

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از مُحَمَّــــــــد.ح :
اصلا اعلام شده. رسما گفتن كه كنكور 95 بعد ماه رمضونه.
ولي اين هم ميتونه خوب باشه هم بد. خلاصه مواظب باشيد. اون يه ماه آخر چون ماه رمضونه و كنكورتون از همه طولاني تره، خيلي خيلي خطرناك ميشه. خيليا حذف ميشن. حتي از يك رقمي ها
خب اره البته ممکنه کسایی که روزه نمیگیرن ساعت مطالعشون بره بالاتر از کسایی که یجورایی معتقدن و روزه میگیرن .این میتونه نگران کننده باشه برا مایی که روزه میخوایم بگیریم :(

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

خیلی هم نمیشه واسه این یک ماه اضافه اظهار خوشحالی کرد چون ماه رمضان خودش یه توقفی رو تو درس خوندن ایجاد میکنه.اما جای نگرانی نیس تو این ماه احتمالن فقط مرور کنید.
پ.ن:ا دوستان اشاره کردن بهش :D

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از khanoomi :
خب اره البته ممکنه کسایی که روزه نمیگیرن ساعت مطالعشون بره بالاتر از کسایی که یجورایی معتقدن و روزه میگیرن .این میتونه نگران کننده باشه برا مایی که روزه میخوایم بگیریم :(

شما الان امتحان کن، ببین روزه چقدر تاثیر داره بعد ببین و انجام بده،

برا من خودم، خیلی هم خوب بود، راحت تو اتاق می نشستم و احساس های کاذب گشنگی و اینا که همش هم الکی هست و فقط راه در رو از درس خوندن هست رو کنار گذاشتم، خیلی هم بهتر بود که گرفتم،

روزه بازده درسیت رو بالا میبره، ممکنه تو یه روز 10 ساعت بخونی هی تیکه تیکه، اما تو ماه رمضون، با عشق و علاقه تلاش میکنی به سمت جلو، اینم باید یادت باشه، اون کسایی که توی این شرایط پیروز هستن، پیروز واقعین نه اونایی که از زندگی و اعتقاداتشون میزنن تا به یه چیز سطحی و بی تاثیر برسن، روزه نگرفتن تاثیر مثبتی نداره.

دعا کنید برام. >:D<

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از khanoomi :
تا کنکور خیلی بیشتر از اینها هم وقت تلف میشه ..

ولی در کل پیشنهادم به ریاضیا ( اعم از روزه دار و ندار ) اینه که با توجه به حجم کمتر کار تو تابستون به هندسه پایه حتما برسین چون در ادامه می بینید که همیشه در انتهای برنامه ها ( اونجایی که هیچ وقت اجرا نمیشه ) قرار میگیره .. و حجمش هم بسیار زیاده .

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من خودم دوم دبیرستان می خواستم واسه المپیاد بخونم باید می رفتم یه جایی تازه بیرون از خونه درس می خوندم و با این وجود روزه گرفتم و مانعی واسه درس خوندنمم نشد از اون موقع تا حالا به این باور رسیدم که روزه مانعی واسه درس خوندن نیست من اون زمان می شد که بالای 10 ساعت در روز هم می خوندم
حالا آدم تا آدم فرق داره اگه یه نفر هم بدنش ضیعفه و باعث می شه یکم کمتر بخونه بدونه که این مسئله اون رو از رتبه یکی رتبه دو نمی کنه همچین تاثیری زیادی نداره
پیشنهاد می کنم که حواستون باشه اگه روزه دارید ساعت خوابتون خیلی نامنظم نشه(بعضی از روزه دار ها کل روز خوابند :D)
چون تنظیم زمان خواب خودش یکم طول می کشه :-"

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

من در طی چند سال گذشته هربار که تلاش کردم روزمو کامل بگیرم بیشتر از دوازده سیزده روز دوام نیاوردم.بعدش معده درد و هزار جور مریضی میاد سراغم .سال قبلم با وجود اینکه درس میخوندم روزه گرفتم و گفتم تا تهش میرم ولی باز نتونستم چون واقعاً اذیت میشدم. حالم خیلی بد میشد و چاره ای نمی موند جز دراز کشیدن جلوی کولر و نگاه کردن به ساعت تا افطار.
بعد از افطارم اونقدر حالم بد بود که کلاً کسل بودم و بازده نداشتم.الآن موندم که چکار کنم؟از یه طرف مطمئنم اگه روزه بگیرم تو اون یه ماه و حتا ماه بعدش به خاطر تبعاتی که داره ،نمیتونم اونجور که میخوام درس بخونم و از یه طرف با توجه به اینکه اعتقاد دارم به این مسئله از اینکه نگیرم حس بدی پیدا میکنم.
به نظرتون چکار کنم با این شرایط؟

g16_128

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
95

سلام بچه ها مطمئنید که کنکور 95 بعد از ماه رمضان برگزار میشه؟؟ من که واقعاً گیج شدم :O

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

ببینید بچه‌ها، برای کسی که درسش رو سر وقت بخونه، وقتشو تلف نکنه، هی نگه اووووو کو تا تیر 95 بابا، کلی وقت هست!، ماه رمضون زیاد فرقی نداره بود و نبودش! شما اصلا ماه رمضون نخون! ولی بعد اون محکم بخون.

من خودم سال پیش روزه هم گرفتم. درس هم خوندم. خیلی شاهکار نکردم. هفته‌ای می‌شد 25 الی 30 ساعت مثلا. اما بعد ماه رمضون خوندم واقعا. من از کل سال کنکورم، تنها از تابستون و بعد عید راضیم. تابستون خیلی خوب تونستم یه پایه رو جمع کنم. با وجود اینکه یه ماهش ماه رمضون بود و روزایی داشتیم که باید می‌رفتیم مدرسه و به صورت یه جنازه می‌رسیدیم خونه!

شما از الان برای خودتون هدف تعیین کنین. انقدر باید رو هدفتون محکم وایستید که حتی 16 ساعت روزه هم نتونه شما رو منصرف کنه. بخونین. اما کم. واجب نیست حتما 10 ساعت در روز بخونین. تجربه‌ی من و خیلی های دیگه نشون می‌ده کسی که اول کار خیلی رویایی بخواد شروع کنه، آخرش می‌مونه. همیشه متعادل باشین!

یییی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
hel
شهر
نه در زمین نه در زمان جای درنگ است

بچه ها تو ماه مبارک اگه دیدید حال درس خوندن ندارید حداقل سعی کنید تو حالت خوابیده یه مرور فکری رو درساتون داشته

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

اگه کلاس کنکور نمیرید تابستان شب تا صبح بخونید.
من سال قبل اول صبح بیدار میشدم درس بخونم و دقیقا مردم تا تمام بشه ماه رمضان

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

این به خود آدم بستگی داره که با خوندن چند ساعت درس، بتونه مسلط بشه بهش. ولی به نظر من 4-5 ساعت برای اولای تابستونتون که میوفته ماه رمضون کافیه! و هر کسی ام خواست میتونه کامل روزه شو بگیره خب. اگه آزمون ایناعم ثبت نام کرده باشید کاملا میتونید با همین ساعت مطالعه بهش برسید. شایدم وقت اضافه بیارید!
آهسته و پیوسته اگه پیش برید انرژی میمونه برای آخرای کارتون. این چیزیه که با تجربه بدست اومده. هر سال. و خیلیا گفتن.
اینکه بیاین اولین روزی که شروع میکنید برا کنکور خوندنو با 15 ساعت شروع کنید، به احتمال خیلی زیادی بعدا پشیمون میشید! سال درازی رو در پیش دارید.

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

گفتم روز اول ببینم برنامه خوابم چطوریه.شب از11تا3خوابیدم.بعد از4.5تا11.5که مامانم بزور بیدارم کردن که بریم بیرون.الانم فقط به امید نت بیدارم.االانم میخوابم تا ماه عسل :)) :((
با چنین وضعی چطوری باید درس خوند؟

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(&#39;) امیــ(&#39;)
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

والّا تا اونجایی که یادمه ما هم مدرسه میرفتیم هم درس میخوندیم :-""
حالا اگه مدرسه میرین که درس خوندنو بذارین تو بازه ی افطار تا سحر اگرم مدرسه نمیرین که خب هم میتونین قبل از سحر درس بخونین هم بعدش مثلاً : از ساعت 11تا 3:30 و از 4:30 تا 8. مینیممش میشه 7 ساعت که عالیه. بقیشم بگیرین بخوابین. :-" ;;)

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

به نقل از خوشحال :
گفتم روز اول ببینم برنامه خوابم چطوریه.شب از11تا3خوابیدم.بعد از4.5تا11.5که مامانم بزور بیدارم کردن که بریم بیرون.الانم فقط به امید نت بیدارم.االانم میخوابم تا ماه عسل :)) :((
با چنین وضعی چطوری باید درس خوند؟
منم پارسال اینطوری بودم. اصلا حال نداشتم کتابو باز کنم! ولی درست میشین :)) تازه از نهاییا تموم شدین و خسته این. یه چند روز به خودتون استراحت مطلق بدین و بعد با آرامش شروع کنید

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

چقدر سوسول بابا...
اگر مدرسه میرید، تا قبل افطار عمومی بخونید
بعد افطار هم چند ساعتی وقت هست... بذارید واسه اختصاصی

اگرم مدرسه نمیرید... از بعد سحر چند ساعتی اختصاصی کار کنید (چون هنوز جون دارید!) بعد بخوابید؛ بیدار شید عمومی بخونید! قاعدتا نباید کم بیارید و جا داشته باشید تا خود افطار بازم درس بخونید (هر درسی) منتها اگر خیلی فشار روتونه به همون عمومی بعد خواب بسنده کنید و بقیش واسه بعد افطار که تصمیم با خودتونه چی بخونید

در ضمن... این شب بیدار موندن و درس خوندن کار خوبی نیست؛ کلا اثرات خوبی نداره رو بدن که هیچی! بازدهیتون رو تا مدت ها بعد ماه رمضون میتونه توی روز کم کنه؛ توصیه بیشتر مشاورا اینه که این کارو نکنید! در واقع باید زمان های مهم رو بشناسید و توی زمان های مهم کارای عجیب غریب نکنید؛ تابستون خیلی مهمه، چون هر کودوم از پیش1 یا پایه رو که شورو کنید جفتشون خیلی مهمن! (پیش 1 پر از مفاهیم مسخرس حداقل تو ریاضیا)؛ لطفا با زمان های مهم شوخی نکنید!

Mostafa.Ahmadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
زنگان(عرب ها میگویند زنجان)

واقعن اين بحث اون قدرام كه ملّت شولوغش ميكنن سخت نيس
من خوندم به راحتي و بدون هيچ مشكلي
فقط به خدا توكل كنين حلّه
از صب شروع كنين تا يكم بعد از اذان ظهر و هر وقت حس كردين داره به بدنتون فشار مياد بس كنين
ولي حتمن بخونين
انشاللا همگي ميتونين از پسش بر بياين؛)

+

در راستاي پست بالايي
بابا اول تابستونه يكم رعايت كن برادرِ من :))
هنوز بدنشون به ساعت مطالعه بالا عادت نداره
زياد نبايد به خودشون فشار بيارن،از درس زده ميشن و تنفر حاصل ميشه كه ديگه خيلي سخت ميشه

بچه ها نگران نباشين شروعش يكم سخته
بقيش حلله

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

من دوست دارم روزه بگیرم ولی خب کلا ضعیفم و اگه روزه بگیرم شبیه جنازه میشم :|تکون نمیتونم بخورم
بابام ب هیچ عنوان نمیذاره امسال روزه بگیرم میگه درس داری حتی امروزم نذاشت
بچه ها کسی هست واسه درس روزه نگرفته باشه ولی پشیمون باشه؟ :-<

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

اولا که حالا تو این یک ماه روزی 5 ساعتم درس بخونین کافیه واستون :D من خودم خیلی کم روزه گرفتم پارسال ولی روزایی که گرفتم ساعت خوندنمو گذاشته بودم بین افطار تا سحر. اگه مشکلی با بیدار موندن ندارین اینکارو بکنین. بعدشم صبح کلاسای مدرسه بود و میرفتم و ساعت 12 برمیگشتم و میخوابیدم تا موقع افطار! بستگی به خودتون داره اگه فکر میکنین واقعا رو بازدهیتون تاثیر داره و خب سخت گیری عقیدتی شدید ندارین رو این قضیه خب نگیرین. ولی بگیرین هم زیاد مشکلی ایجاد نمیشه! :-"

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا