• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من بیست و پنج سالمه ایا بازم کنکور بدم؟

• شروع کننده موضوع

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان
سلام بهتون.
من 25 سال سن دارم و تا سال 87 یعنی سوم رو در سمپاد خوندم و معدل دیپلمم 14 هستش و پیش رو هم تموم نکردم.
شغلم هم آزاد هست بنگاه دارم ولی از بچگی آرزو یپزشکی رو داشتم. امسال هم از اسفند خوندم تا آخرای اردیبهشت فقط هم کتابهای نشردریافت و خط ویژه های گاج رو خوندم درصدام در زبان امسال طبق کلید آقای کیاسالار در زبان 100 در زیست حدود 50 (جواب های شانسیم داشتم دوتا ) شیمی و فیزیک هم هرکدوم 7-8 تا صحیح جواب دادم و همین تعداد نادرست. دینی همشونو جواب دادم که 6 تا نادرست دارم و ادبیات کلا 25 درصد و عربی هم زیر 30 درصد.
اصلی ترین مشکلم امسال فراموش کردن مفاهیم شیمی و فیزیک و سخت بودن تست های فیزیک و مساله های فضایی شیمی و ریاضی بودن. به نظر شما اگه یه سال معلم بگیرم و برای کنکور درس بخونم موفق میشیم ؟ یا نه بیخیال بشم و برم دانشگاه آزاد ؟ با این درصدها میشه ساری و تن کابن یا شهری مثل تبریز یا اردبیل پزشکی آورد ؟

کلا چه توصیه ای برام دارین

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A
پاسخ : من بیست و پنج سالمه ایا بازم کنکور بدم؟

واقعا تبریک میگم بهتون هر کسی جسارت اینو نداره بره دنبال رویاش :)
من دیروز کنکور داشتم یه خانومی پشت سرم نشسته بود رادیولوژی تموم کرده بود الان استخدام بود میگف ارزوی پزشکی داشتم
تصمیم گرفته بود دوباره کنکور بده میگف برا 94 خوب نخوندم ولی واسه 95 میترکونم میگف نمیخوام حسرتش یه عمر بمونه تو دلم
چرا نشه معلومه که میشه ی اراده فولادی و یکم تلاش میخواد

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

آقا دمت گرم چه اراده ای

واقعا جای تحسین داره

مخصوصا اینکه شغل هم دارید

واقعا آفریــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن <D= <D=

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

صرفا نظر خودم رو بخام بگم اینه که، سنت مشکلی نداره حقیقتا برای پزشک شدن، هفت سال تحصیل به همراه دوسال طرح میشی سی و چهار جمعا. با صرف نظر از ادامه ی تحصیل برای تخصص! خب ببین خوبه اما واقعا الان توی سن بیست و پنج سالگی هدف دیگه ای نداری؟ اگه الان نداری و میدونی که تا سی و چهار سالگی هم صرفا روی هدف پزشک شدن میمونی خب ادامه بده و امیدوارم قبول بشی و به هدفت برسی!

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

كاملا بستگي به ارادتون داره.. يكي از نگهبان هاي بيمارستان شهر ما هم اين ارزو رو داشتن ،٤٢-٤٣سالشونه، و خب خوندن و امسال شركت كردن :)

• شروع کننده موضوع

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

منو از توصیه هاتون محروم نکنین بچه ها

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

واقعا شدنیه. من الان یه هم کلاسی دارم که یک آقای 32 ساله س و با وجود مدرک فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاه تهران و همسر و دوتا بچه ی کوچیک، از بردسکن میاد مشهد و پزشکی میخونه. ورودی 93س و ترم اول که معدل الف شد و شاگرد اول. الان هم که ترم دوییم و ایشون خودش به تنهایی کمیته علمی کلاس محسوب میشه :-" برای تمام درسا وویس استاد رو گوش میده و جزوه مینویسه و با رفرنس مطابقت میده و غیره. قطعا این ترم هم معدل الف میشه. خیلی انگیزه میخواد دانشجو شدن در این سن. اونم نه هر رشته ای. پزشکی که دیگه سخت تر از اون وجود نداره واقعا. و جالبه که من وقتی با این هم کلاسیم صحبت میکردم میگفتن که فقط به عشق تخصص مغز و اعصاب اومدن و هرطور که شده و تا هروقت هم که طول بکشه بالاخره میخوان تخصص رو بگیرن! اگر واقعا علاقه و انگیزه باشه، قطعا میشه دانشجو شد و خیلی هم موفق بود!

• شروع کننده موضوع

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

سن که یه شمارست فقط ! 30 ساله داریم که تازه داره میره علمی کاربردی فوق دیپلم بگیره و تا دکتراهم برنامه ریزی کرده. من 25 سالمه میخوام پزشکی قبول شم. پزشکی ها متوسط 20 سالشونه حتی بین دخترا 21 هم داریم همینطور بین پسرای معاف. همیش 5 سال بزرگتر از همکلاسیام خواهم بود اصلا نگرانش نیستم تازه به خاطر همین بزرگتر بودن شاید تونستم بهشون زور بگم و تغذیه هاشونو ازشون بگیرم و مشقامو بدم بنویسن و .... :D
بچه ها چیکار کنم که کم نیارم وسط کار؟

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

شما که مشخصه هدف ـتون خیلی محکم ـه. به هدف ـتون فکر کنید انگیزه ـتون کم نمیشه. : )

Mahdis Morovvati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mohsen S :
سن که یه شمارست فقط ! 30 ساله داریم که تازه داره میره علمی کاربردی فوق دیپلم بگیره و تا دکتراهم برنامه ریزی کرده. من 25 سالمه میخوام پزشکی قبول شم. پزشکی ها متوسط 20 سالشونه حتی بین دخترا 21 هم داریم همینطور بین پسرای معاف. همیش 5 سال بزرگتر از همکلاسیام خواهم بود اصلا نگرانش نیستم تازه به خاطر همین بزرگتر بودن شاید تونستم بهشون زور بگم و تغذیه هاشونو ازشون بگیرم و مشقامو بدم بنویسن و .... :D
بچه ها چیکار کنم که کم نیارم وسط کار؟

چقد خوشحال کننده اس خوندن پست شما، و این همه انگیزه....

شما مدت زیادی دور از درس های دبیرستان بودید و مسلما از اون زمان تا حالا خیلی چیزا تغییر کرده.به نظرم یه مشاور کنکور بگیرید. تو شهر خودتون یا مثلا شهرای اطراف. که حداقل هر هفته یا ببینیدش یا از طریق تلفن گزارش فعالیت های هفتگی تونو بدید. و ارزیابی آزمون واینا..
اینکه یه کسی که به جو کنکور و تغییرات هرسالش آشنایی داشته باشه و آدم کل سال کنکور رو با اون درارتباط باشه و طبق برنامش پیش بره ، کمک میکنه که وسط کار کم نیارید..

برای درسای شیمی و فیزیک هم معلمی بگیرید که راه حل های میانبر حل مسایل واینا رو بهتون اموزش بده نه هر معلمی...و برای این دو درس هرچی بیشتر تست بزنید، نتیجه بهتری یگیرید که البته برای همه درسا این صادقه مسلما..

انشاالله موفق باشید

• شروع کننده موضوع

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

به نقل از Mahdis Moro :
چقد خوشحال کننده اس خوندن پست شما، و این همه انگیزه....

شما مدت زیادی دور از درس های دبیرستان بودید و مسلما از اون زمان تا حالا خیلی چیزا تغییر کرده.به نظرم یه مشاور کنکور بگیرید. تو شهر خودتون یا مثلا شهرای اطراف. که حداقل هر هفته یا ببینیدش یا از طریق تلفن گزارش فعالیت های هفتگی تونو بدید. و ارزیابی آزمون واینا..
اینکه یه کسی که به جو کنکور و تغییرات هرسالش آشنایی داشته باشه و آدم کل سال کنکور رو با اون درارتباط باشه و طبق برنامش پیش بره ، کمک میکنه که وسط کار کم نیارید..

برای درسای شیمی و فیزیک هم معلمی بگیرید که راه حل های میانبر حل مسایل واینا رو بهتون اموزش بده نه هر معلمی...و برای این دو درس هرچی بیشتر تست بزنید، نتیجه بهتری یگیرید که البته برای همه درسا این صادقه مسلما..

انشاالله موفق باشید

کااملا موافقم در مورد حرف زدن با کسی در مورد جو کنکور و اینا. فکر میکنم این افراد خودشون کنکوری باشن بهتره و بیشتر به آدم کمک میکنن مثلا تو وایبر یا اینستاگرام.
در مورد درس ها هم من همیشه از روی خودآمور روخوانی و پیش خوانی میکردم هیچ مشکلیم نداشتم. خیلی راحت از روی کتاب میتونم بخونم نیازی به معلم در تخصصی ها ندارم ولی عربی و زبان فارسی رو شاید معلم گرفتم.

شما نمیشناسین جایی گروه هایواتس آپ و اینستاگرام کنکوری ها برای مقایسه تراز آزمون ها و ... باشه ؟ آیا ؟ مرسی . آیا !!

mRNA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
mshd
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

اگه انگیزه ی درست و حسابی برا رسیدن به هدفتون دارید و واقعا میتونید مسیر دلخواهتون رو با تمام وجود و عشق تا چندین سال دیگه برا خودتون ترسیم کنید بنظر من فقط کافیه توکل به خدارو هم به اینا اضافه کنید و دیگه از کم اوردن نترسید... چون حتی اگه کم بیارید دوباره با مرور هدفتون توان و انرژی میگیرین...البته این نظر من..

shervin13

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل - مازندران
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی - راهنمایی البته :دی

به نقل از Mohsen S :
کااملا موافقم در مورد حرف زدن با کسی در مورد جو کنکور و اینا. فکر میکنم این افراد خودشون کنکوری باشن بهتره و بیشتر به آدم کمک میکنن مثلا تو وایبر یا اینستاگرام.
شما نمیشناسین جایی گروه هایواتس آپ و اینستاگرام کنکوری ها برای مقایسه تراز آزمون ها و ... باشه ؟ آیا ؟ مرسی . آیا !!
منم اگه بخوام توصیه ای کنم اول مسیر دو تا پیشنهاد دارم با توجه به این پستتون
1. تا حد امکان از برنامه های مجازی فاصله بگیرین مخصوصا برنامه هایی مثل اینستا که خیلی فضای سرگرمی داره .. من شخصا جز وایبر جایی عضو نبودم که اونم تا اخر شب انلاین نمیشدم برنامه های دیگه هم دی اکتیو کردم
2.خودتونو نیاز نیست با بقیه مقایسه کنین و فقط رو تو کار خودتون تمرکز کنین ..برای ارتباط با کنکوری ها همین سمپادیا و انجمن کنکور , اونم به صورت محدود میتونه مفید باشه
به هر حال با هر سنی اگر خواستین شروع کنین دیگه عنوان کنکوری روتونه و ایشالا با تلاش و انگیزه و کمک خدا به هدفتون میرسین ,همین پارسال هم یه اقای 31 ساله دندان پزشکی تهران قبول شد ..

shadi m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز

از نظر موفق شدن به نظر من میتونید موفق بشید ولی شاید بهتر باشه این یه سال نرید سر کار که وقت بیشتری داشته باشید :-"

پ ن: البته پزشکی یه پروسه ی 9 ساله است که بعد از علوم پایه نمیتونید زیاد کار کنید بعد اینترنی که اصلا بعد طرحه که اون نمیدونم اگه سربازی رفتید حتما حقوق داره میتونید پس انداز کنید بعدش تازه میشید پزشک عمومی پس باید حسابی دربارش فکر کنید B-)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

اره بابا برین .
من تو یه کتابخونه ای درس میخوندم برا کنکور ک فوق لیسانس ب بالا ها رو راه میدادن فقط .
90 درصد کتابخونه میومدن برا تجربی میخوندن با فوق برق مامایی انگل شناسی پرستاری زمین شناس اتاق عمل هوشبری و و و..

و اونورم تو دانشگاهها زیادن اونایی ک 30 سالشونه حتی اما پزشکی اوردن . همکلاسیای دوستامن خیلیاشون ورودی 93 .

دنبال چیزی ک دوست دارین برین .

پروفسور خدا دوست نمیدونم اسمو شنیدین یا نع اما بزرگترین چشم پزشک کشوره یه بیمارستان داره تو شیراز . ایشون 40 سالگی رفتن برا پزشکی خوندن . 8->

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

چند صد هزار نفری که کنکور تجربی می دن قطعا همون سال فارغ التحصیل نمی شن! همت لازمه نه سن بعدشم سن فقط میتونه پرستیژ داشته باشه
ضایعات نداره!!

بالا