• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظر، پیشنهاد، انتقاد (خبرگزاری سمپادیا)

روند کار خبرگزاری سمپادیا را چگونه ارزیابی می کنید؟

• اصلاً از این تاپیک خوشم نمی آید، تاپیک بیهوده ایست

رای‌ها: 0 0.0%

• رای‌دهندگان
    41
  • Poll closed .

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
پاسخ : نظر، پیشنهاد، انتقاد (خبرگزاری سمپادیا)

میتونید یه کم به اخبارتون چاشنی تصویر هم بدید.لازم نیس حتمن تصویر مربوط به شخص باشه که قوانین نقض شه.

نمیدونم برا طنز برنامتون چیه ولی فکر میکنم تو اون قسمت پتانسیل یه همچین چیزی باشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

با تشکر از خبرگذاری عزیز ! اصن عالیه :))

نخوندم این تعداد صفحات رو، ولی بهتر میشه اگه یه تاپیکی بزنین، برای هر خبر بشه بچه ها بیان نظراتشونو راجبش بیان کنن. راجب اون خبر بحث کنن و در کل اگه پیشنهادی هم دارن راجب اون حادثه یا اتفاق اونجا بگن. فک کنم باعث بشه خیلی از جریانات اشتباه که میره تو خبرگذاری، تکرار نشن تو سایت !

+ خبرگزاری، با "ز" بود !؟ :-"""""

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

من میخواستم از خبرگزاری گله کنم.
اینکه "تمام تلاش های من در راستای هدفمند کردن شب نشینی بی نتیجه ماند"، خداییش خیلی نامردیه.
همشم بی نتیجه نماند خب :-<

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از کهــربا :
ببینید درسته که اسم شما رو نوشتم(به این دلیل که مدیر این دوره بودین) ولی این بخش از متن خبر یه مفهوم کلی رو می رسوند... این که اصولن شب نشینی با بی نظمی ها و چت کردنا و بی موضوع بودناشه که شناخته شده و جا افتاده و همونطور که دیدیم خیلی سخته که به پستای شب نشینی جهت بدیم... منظور این قسمت به اضافه ی سوال آخر هم این بود که چرا اجازه ندیم شب نشینی همینی باشه که هست؟! وقتی بارها تلاش شده که متفاوت باشه و نشده...
البته این که تمام تلاش شما در نهایت بی نتیجه موند یعنی شما تلاش زیادی کردید برای اینکار ولی نشد و خب این جمله داره تلاش شما رو تقدیر می کنه در عین اینکه باید بگیم بی نتیجه بوده... "تمام تلاش" شما ینی همون توضیحاتی که دادین قبل از شب نشینی ولی به نظرتون به اهدافتون رسیدین؟!
من از اول تا آخر شب نشینی حضور داشتم ولی واقعاً چیز متفاوتی نسبت به دفعات قبل ندیدم... هرچند که باز میگم تلاش شما رو برای متفاوت شدن دیدم!
ممنون از نظر :)

حالا شاید به هدف تعیین شده (!!!) (خب خدایی شب یلدا یه موضوعی که برا میشه تاپیک زد و در طول زمان بررسیش کردو به نظرم به درد شب نشینی نمیخورد خب) نزدیک نبود ولی اگه دقت کنین مفید تر بود نسبت به قبلی ها ، کاربرا صمیمی تر شدن تا حد زیادی که فک کنم به خاطر قدیمی ها و عکس بود :-? ، فال گرفتیم (البته گرفتی ... (مرسی :-")) دیشب بین بچه ها تقریبا هیچ تنشی ایجاد نشد و خب باعث شد تا حد زیادی شاد شن که به نظر شخص من این تخلیه انرژی برای امتانای ترم عالی بود

کلاً شاید به اهداف اصلی نرسیدیم که به نظر من نقص از اهداف بود ولی خیلی نسبت به قبلی ها مفید جلوه میداد ، یکم بی انصافی شده در برداشتی که از این خبر میشه ...

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

آغا میگم یکم سوژه درست کنیم این خبرگزاری نخوابه :-"
خدایی هر وقت میام به امید اینکه تاپیک خبرگزاری پست جدید داشته باشه میام سر میزنم ولی انگار نه انگار :-"

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از کهــربا :
اطلاعیه

لازم به توضیح است که ویرایش اخبار پس از نگارش اولیه، تنها به علت ایرادات املایی و یا نقایص ظاهری متن انجام شده و هیچ گونه تغییری در محتوای اخبار پس از انتشار صورت نمی پذیرد.

تحریریه خبرگزاری سمپادیا

:rolleyes:

حتی اگر اعتراضات زیاد باشه ؟ و یا اصلن اشتباهی در محتوا وجود داشته باشه که بعدن کشف شه ؟

اصن این اطلاعیه یه حس بدی به آدم میده ، این حسو که منتقدینن به محتوای خبر ها رو دارین خفه میکنین ...

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از علــی[میم] :
:rolleyes:

حتی اگر اعتراضات زیاد باشه ؟ و یا اصلن اشتباهی در محتوا وجود داشته باشه که بعدن کشف شه ؟

اصن این اطلاعیه یه حس بدی به آدم میده ، این حسو که منتقدینن به محتوای خبر ها رو دارین خفه میکنین ...
اوه دیگه این‌جوری‌ها هم نیست. اگر تغییر مهمی در متن و محتوای اخبار (به هر دلیلی) صورت بگیره، پایین خبر بزرگ می‌نویسن که تغییر ایجاد شده. دروغ می‌گم بگو دروغ می‌گی. :-"

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

ببینید من فک میکنم خبرگزاری یکم زیادی رسمی ِ.ینی خبرهای ِ رسمی رو تیتر میکنه و کمتر به حواشی سایت میپردازه؛ینی مثلا میگین فلان انجمن فلان تاپیک رو درس کرد و امثالهم.خوب این خوبه ولی کنارش اگه بیاین در رابطه با حواشی سایت تیتر بزنین بهتر میشه.
نظر ِ این بنده ی حقیر. با تشکر :D

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

آرمان های اینام مثل آرمان های امام به باد رفت :)) #شوخی+اسپم حتی :-"

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

احساس میکنم یه ایده ی شکست خورده شدش ؛ منتها مدتی که بود خوب بودش البته همکاریی که قرار بود با انجمن ها داشته باشه انجام نشد به شخصه از این نظر از خبرگذاری ناراضی شدم و دیگه بخوندنش ادامه ندادم و همکاری باهش نکردم الان حس میکنم یه حالتی براش پیش اومده انگار یه مقداری دمده شده.
نظرسنتجی بالا رو اگه دوباره برگزار کنیم نتایج متفاوتی خواهیم گرفت..

نیاز به یه تغییر اساسی و شروع کار قوی تر گسترش فعالیت و غیره هست، یا اینکه اعلام شکست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از کهــربا :
من اصلاح میکنم که از اونجایی که گفتین مدتی که بود، خوب بود، پس اصولا نمیتونه ایده شکست خورده ای باشه... ایده شکست خورده یعنی ایده ای که ازش استقبال نشه و اصل ایده اشتباه بوده باشه...
ولی کاملا درسته که ما در اجرا کم آوردیم و مجبور به یه وقفه طولانی مدت شدیم. تازه ترین تصمیمی که گرفته شد اینه که از تابستون استارت مجدد بزنیم، شاید با یه تیم تازه و یا برنامه های جدید که البته فقط امیدوارم که اینطور بشه
در مورد انجمن ها هم باید عرض کنم که تمام سر و کار ما در مدتی که بودیم با انجمن ها بود و درخواست هایی هم از طرف انجمنا برای خبر و گزارش داشتیم که تقریبا همه رو انجام دادیم. ولی گزارش مربوط به انجمن علمی متاسفانه دقیقا مصادف شد با آغاز رکود خبرگزاری... ایشالا در اولین فرصت جبران بشه این قصور :)
13 روز مونده تابستون تموم شه آقای مدیر ! این همه خبر جالب ریخته تو سایت، از نتایج کنکور و المپیاد تا مسابقات خود سایت. اقدامی نمی‌کنید؟ چون واقعا حیفه انجمن به این خوبی فعالیت نداشته باشه. :)

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

آقا یه مدته از اخبار های دسته اول محرومیم . منتظر نذارید مارو . :)

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

من چندتا انتقاد دارم. :D

اول اینکه تیم خبرگزاری و علی‌الخصوص مدیر زحمت‌کشش مدیته تمام تمرکزشون رو روی کارهای مربوط به پادکست گذاشتن.
من البته منظورم این نیست که کارهایی که تا به حال منتشر شده کیفیت پایینی دارن یا ارزش وقتی که واسه تهیه‌شون گذاشته شده رو ندارن. اتفاقا برعکس کارهای ساخته شده کیفیت فنی خیلی بالایی دارند ولی من به شخصه اگه قرار باشه بین پادکست یا خبر یکی رو انتخاب کنم صد البته اون انتخاب خبر خواهد بود.
یعنی در واقع خبرگزاری که باید کارش انتشار و انعکاس اخبار سایت باشه به سمت تولید پادکست رفته و همین شده دلیل خوابیدن و رکود بخش خبری سایت.
واسه من به شخصه هیچی به اندازه دیدن اسم تاپیک "خبرگزاری سمپادیا" توی نخوانده‌ها وقتی که یه خبر جدید داشتید و حدس زدن اینکه اون خبر درباره چی میتونه باشه لذت بخش نبود.[nb]اتفاقی که یه زمانی توی تاپیک آخرین تغییرات واسه من میفتاد.[/nb]
من مطمئن نیستم که تو این زمینه همه نظری مثل من داشته باشند ولی خوب یه نظرسنجی توی حرف بزن بین خبر یا پادکست میتونه تو فهمیدن نظر اعضای سایت کمک خیلی زیادی بکنه.

انتقاد بعدی اینکه این شیوه تبلیغ "خبری در راه است" برای پادکست دوتا ایراد بزرگ داره.[nb]ای لعنت بر پدر کسی که تو تلویزیون این تبلیغ رو ساخت. :د[/nb]
اول اینکه با گفتن این عبارت توی هر تاپیک و کلا تبلیغ مکرر چیزی که هنوز منتشر نشده باعث میشه سطح انتظار کاربرا خودبه‌خود از کار بره بالا و پیش خودشون این فکر رو بکنن که قراره با یه کار خیلی عالی و منحصر به فرد روبه‌رو بشن و همین کار شما رو توی حرکت‌های بعدی خیلی سخت‌تر میکنه.
دوم اینکه بعد یه مدت، دیگه اینکار باعث لوث شدن قضیه و بی‌اهمیتی کاربرا نسبت به اون میشه و اصطلاحا از تبلیغ به ضد تبلیغ تبدیل میشه.
فکر میکنم تاثیر این دو مورد تا حدودی توی میزان استقبال کاربرا از فصلنامه و نمایش رادیویی[nb]هرچند که این دو اساسا دو چیز متفاوت از همدیگه بودند و ممکنه دلیل کم بودن میزان استقبال از دومی نسبت به اولی همین تفاوت هم باشه.[/nb] مشهود باشه.

خلاصه اینکه ما دلمون برای خبرگزاری و اون تیتر‌های بزرگ و پررنگش خیلی تنگ شده.
برش گردونید لطفا. :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : خبرگزاری سمپادیا

پیشنهاد تفکیک جنسیتی داده نشد.
پیشنهاد برگزاری یک میتینگ دخترانه، علاوه بر میتینگ های اصلی و خارج از برنامه ان ها داده شد لطفا درست اطلاع رسانی کنید

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

وقتی چنین خبری اینجا قرار میگیره همه سریع میخونن و من نمیتونستم منتظر بنشینم اعضا بخونن و جهت گیری ذهنی پیدا کنند. و همچنان سرازیر بشن داخل اون تاپیک
در ضمن همچنان مشکل داره.
من پیشنهاد میتینگ "های "تفکیک جنسیتی ندادم، چه اشکال داره خبر رو نپیچونید و ساده بنویسید:"پیشنهاد برگزاری یک میتینگ دخترانه"

مهم ترین رکن خبر صحت و سقمشه، یه خبرنگار حرفه ای، یا در حال حرفه ای شدن، تمرین میکنه فصاحت کلام رو. لازم نیست ساختار های سخت به کار ببرید تا جلوه کنید.

یک نکته دیگه هم جهت گیری نویسنده خبر هست. من انتظار داشتم همون قدر که تحلیل داشتن که عدم حضور در این جمع ها نشان از چی هست، بیان یک جمله هم بنویسن این همه ادم یک میتینگ دخترانه رو تحمل نکردند.
این پست هارو میتونین پس از خوندن کامل پاک کنین ولی شما انقدر صبر میکنین تا همه خبر نادرستتون رو بخونن و کار خودشو بکنه.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

سه مسئله: :)

اول اینکه چرا خبرگزاری که میاد و راجع به استعفای یکی از مدیران داخلی یه خبر مفصل میذاره، در برابر استعفای دست جمعی تعدادی از بهترین کاربرا و مدیرای سایت سکوت میکنه؟
آیا این واقعه ارزش بررسی و اطلاع‌رسانی دقیق درباره‌ی علت وقوعش رو نداره؟
آیا این نوع برخورد تبعیض‌آمیز نیست؟

دوم اینکه چرا خبرگزاری اینقدر راحت سوژه‌ها رو ازدست میده؟
مثلا خبر ازدواج میعاد با یه مصاحبه با چاشنی طنز میتونست به یکی از بهترین خبرهای تاریخ خبرگزاری، نظیر اونچه که قبلا هم مشابه‌اش رو هم داشتیم تبدیل بشه.

و مورد سوم اینکه چرا خبرگزاری هیچ واکنشی به جو بدی که توی سایت و علی‌الخصوص حرف‌بزن راه افتاده نشون نمیده و ساکته؟
(اگر متوجه منظورم نشدید بگید تا خصوصی توضیح بدم، هرچند که فکر میکنم کاملا واضخ باشه منظورم چیه.)

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : خبرگزاری سمپادیا

به نقل از ایلیا :
صواع. مدیر خبرگزاری سمپادیا شد
ساعاتی پیش استعفای "کهربا" از مدیریت انجمن خبرگزاری پذیرفته شده و بنا به تصمیم مدیران کل "صواع."، از دیگر اعضای تیم تحریریه عهده دار مدیریت این انجمن شد.

امید است از این به بعد اخبار کامل و بدون دخالت نظر شخصی و یا اعمال نظر برخی افراد اعلام گردد.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

اين‌كه خبرگزارى يه مدتيه كه سوژه‌ها رو از دست داده و خبرى نذاشته حق با شماست. تو اين مدت تو سايت اتفاقات مهمى افتاد كه ما پوشش‌شون نداديم. دليل‌ش هم تعليقى بود كه به وجود اومده بود. مدير سابق استعفا داده بود و عملا خبرگزارى غيرفعال بود اين مدت. كه سعى مى‌كنيم از اين به بعد كم‌كارى‌ها رو جبران كنيم و ادامه بديم دوباره.
مرسى از نظرتون.

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

خبرگزاری چرا اینقد گوشه گیر شده :-? این همه حاشیه تو سایت؛چرا هیچ خبری رو منعکس نمیکنید:-?

بالا