• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ترکها بدون لهجه فارسی حرف بزنن!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
پاسخ : ترکها بدون لهجه فارسی حرف بزنن!

به نقل از نورا. :
من با این مقوله مشکل دارم، :D حرف زدن با لهجه زمانی معنی میده که در حال مبارزه باشین و لهجه بشه نماد! :D

مثلا ما الان انگلیسی رو به طور درست تلفظ نکنیم، بگیم نه ما باید بگیم که ترکیم/فارسیم/عربیم ؟!! کلا لهجه داشتن چیز خوبی نیست، نشان ضعف زبانی ـه!

:D

نمیدونم انگلیسی حرف زدن محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمون رو شنیدین یا نه :/ بنابه گفته ویکیپدیا ایشون از سال 55 تا 67 در آمریکا درس خوندند و از سال 81 تا 86 به عنوان سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل بودند. با اینحال ایشون انگلیسی رو با لهجه غلیظ فارسی حرف میزنند!آیا ایشون ضعف زبانی دارند؟!
پروفسور حسن زاده سه تا دکتری و دو مدرک کارشناسی دارند.ایشون هم زبان فارسی رو با لهجه حرف میزنند.آیا ایشون ضعف زبانی دارند؟
زبانی غیر از زبان مادری رو با لهجه حرف زدن امری طبیعیه.با لهجه حرف زدن چه ربطی به ضعف زبانی داره؟

یک سوال دیگر!چرا تا به حال نگفته اند فارسهای اصفهان،فارسهای مشهد و سایر نقاط ،عربهای ایران، کردهای ایران و.... زبان فارسی رو بدون لهجه حرف بزنند؟!

• شروع کننده موضوع

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

فرقی نداره که، با اصول درست یک زبانی رو صحبت کردن بحثش جداست! ایشون سیاستمدار هستند، شاید هدف خاصی دارند از این کارشون ؟ شاید ایشون هم دارن مبارزه‌ی فرهنگی میکنند! (;

در کل لهجه چیز خوبی نیست، من خودم لهجه‌ی غلیظ ترکی دارم! :D برای همین نمیتونم زیاد فارسی صحبت کنم، چون خوشم نمیاد زیاد! :D

باز هم لهجه داشتن طبیعی ـه، چون کلا خاستگاه واج‌ها ( چی میگم؟!! متوجه منظورم میشین ؟!) متفاوت ـه، اما باید سعی کرد در هر زبانی که باشی، درست بتونی زبان‌iای دیگه رو صحبت کنی. فکر نکنم کسی از نظر منطقی با این حرفم مخالفت داشته باشه! (;

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

چه هدف فرهنگی می تونه داشته باشه جز این که خیلی از آدما تو خود ایران دارن میگن رفته اون قدر درس خونده الان داره این طوری حرف میزنه:/ خب طبیعت حرف زدنشه .
ولی واقعا برای من هم عجیبه کسی به لهجه های دیگه گیر نمیده فقط کلیک شده رو ترکا !

بالا