• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خونه گرفتن یا خوابگاه؟

ترجیح میدید خونه بگیرید یا خوابگاه؟

• خوابگاه بهتره

رای‌ها: 20 50.0%
  • خونه گرفتن بهتره

رای‌ها: 20 50.0%

• رای‌دهندگان
    40
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : خونه گرفتن یا خوابگاه؟

به نقل از S@ene :
سال اول سه تا از دوستای من خوابگاه نیامدن، خونه گرفتند. یکیشون ترم3 خوابگاهی شد، دوتای دیگه ترم 4. کلا من به اونایی که خونه میخان بگیرن توصیه میکنم برای خوابگاه هم ثبت نام کنند.
اینایی که میگم برای دانشگاه امیرکبیره: شما همین که تو شهرستان کنکور دادی، کافیه تا برای خوابگاه ثبت نام بشی. روز ثبت نام دانشگاه خوابگاهت آماده است. اگه تا چند روز نری خوابگاه، بعد فک میکنن انصراف دادی جاتو به کس دیگه ای میدن.
نفراتش هم از 3 داره تا 8 یا 9. بعد از 2هفته هم لیست میدی میگی میخام با این افراد باشم. احتمالا چیزی که میخای میشه. فقط 2 هفته اولو باید تحمل کنی/.
نیلوفر علوم پزشکیه.علوم پزشکی چون محدودیت داره خوابگاهاش نمیدونم چه جوریه شرایطش.باید از یه علوم پزشکی بپرسی.برای سال اول هم اکیدا خوابگاهو توصیه میکنم من.بعدا میتونین تصمیم بگیرین برای سالای بعد چه کنین.

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

خونه هم باز بستگی داره به خودتون!! :D
ولی سال اول و دوم توصیه میشه خوابگاه بگیرید تا با شهر و آدمهای هم کلاسیت و بقیه چیزها آشنا بشید بعد به خونه بگیرید
خونه هم که البته تو تهران گرونه ولی خونه تو تهران خیلی حال میده مطمئنن! (<

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

علوم پزشکی تهران راحت خوابگاه میده بابا.دوستم که اطراف تهران بود خوابگاهی بود. حتی به تهرانی ها هم میدن اما با مشقت! :)

اگ پسرید که مشکل جا نداره..و راحت میتونید برید کوی علوم پزشکی.محدودیت هم نداره. اتاق ها بین 2 تا 4 نفره هستش.پسرا میگن ما اون جا سلطنتمونو میکنیم..حالا نمیدونم واقعا چه خبره..
اگه دخترید کوی علوم پزشکی برای دخترا پر شده و یه سری خوابگاه جدید زدن.دوستای ما پارسال اون جا بودن که سطح امکاناتش از کوی یکم پایین تره ولی این خوابگاها موقتیه و وقتی کوی جای داشته باشه بچه های این خوابگاه به کوی منتقل میشن.
مثلا خوابگاه حافظیه تو چهارراه ولیعصر این جوری بود.اتقاق های 8 نفره داشت..و اتاق ها با تیغه جدا میشد و یکم صدا بین اتاق ها رد و بدل میشد و ایجاد مزاحمت میکرد

fahime1993

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک - کامپیوتر(سخت افزار)

به نقل از بره ناقلا :
نکته ای که هست اینه که محدوده ی انقلاب و کارگر و اینا تو ناحیه طرح ترافیکه..حداقل میدونم خیابون های دورش همشون طرح ترافیکن..
خوابگاه سرویس داره..
خطی های تاکسی ه هست..500 میدی میرسی دم در دانشگاه..به همین راحتی..
مارُ بگو که می خواستیم بدین وسیله خانواده را راضی کنیم تا برایمان اتومبیل بخرند :-" حالا واقعن لازم نمیشه ؟؟خواهشن بشه دیگه...آخه من کلی کلاس ثبت نام می کنم...غیر درسی..ورزشی...بعد واسه تفریحات..مثلن شاید برف اومد هوس دیزین کردیم... :-" پیاده که نمیشه رفت

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از star-crossed :
مارُ بگو که می خواستیم بدین وسیله خانواده را راضی کنیم تا برایمان اتومبیل بخرند :-" حالا واقعن لازم نمیشه ؟؟خواهشن بشه دیگه...آخه من کلی کلاس ثبت نام می کنم...غیر درسی..ورزشی...بعد واسه تفریحات..مثلن شاید برف اومد هوس دیزین کردیم... :-" پیاده که نمیشه رفت
بدین وسیله منم توصیه میکنم به جای اتوموبیل از خانواده چیز دیگری درخواست کنید. کلاس هم بخاید برید، با اتوبوس و مترو راحتترید. هوس دیزین هم کردید یه مقدار از پول اتوموبیل رو بدید آژانس هر جا بخاید میبردتان :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

این تاپیک برای مقایسه خوابگاه با خونست. اونایی که شهر دیگه ای قبول میشن مجبورن خوابگاه بگیرن یا خونه اجاره کنن. هر حرفی در مورد مقایسه این دوتا دارید بگید. نظرسنجی هم شرکت کنید.

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به هر حال هر کدوم خوبی ها و بدی های خودشو داره مسلما.
زندگی کردن تو خوابگاه از این لحاظ که باید با چند نفر دیگه که ممکنه نشناسیشون زندگی کنی،شاید از نظر خیلیا سخت باشه یا یه عیب باشه واسه خوابگاه.در صورتی که اگه خونه بگیری،کاملا مختاری و راحتی،و می تونی هم خونه ـتو هم خودت انتخاب کنی.ولی تجربه کردن زندگی با چند نفر تو خوابگاه،به آدم قابلیت سازگاری میده،اینکه بفهمی همیشه همه چیز باب میلت نیست و باید تعامل کرد،باید یاد بگیری چطور با جامعه که هم اتاقیا یا کلا افراد دیگه تو خوابگاه یه زیر مجموعه ای ازش هستن در ارتباط باشی و کنارشون اون جوری که می خوای زندگی کنی.خب خونه داشتن از این لحاظ که فقط خودتی یا حالا یکی دو نفر دیگه راحت تره.حریم شخصی تو خونه معنا داره ولی تو خوابگاه آنچنان معنایی نداره.از لحاظ امنیت مسلما خوابگاه مطمئن تره.نظافت و کارهای خونه با شماست ولی تو خوابگاه از این لحاظ کاملا راحتیتد.اینکه لامپ بسوزه،چاه بگیره،کولر خراب شه و امثالهم واسه کسی که خونه می گیره،مسلما خودش باید دنبال درست کردنشون بره.شاید درس خوندن تو خونه راحت تر باشه از خوابگاه ولی خب واسه خوابگاهیام کتابخونه و سالن مطالعه هست. آزادیی که تو خونه هست رو هم گفتم،اینکه بتونی هر زمان تی وی ببینی مثلا یا هر زمان خواستی بخوابی و چراغُ خاموش کنی که اینا از نظر من،نبودشون تو خوابگاه،عیب محسوب نمیشه،بالاخره باید در بعضی مواقع خودبینی کنار گذاشته بشه،باید این توانایی با بقیه در ارتباط بودن و زندگی کردن رو یاد گرفت.جامعه یه همچین قابلیتی رو می طلبه در واقع.
به علاوه اینکه تو خوابگاه بودن و با بقیه بچه ها بودن روحیه میده به آدم،حرف زدنا و خندیدنا و خاطره هاش واقعا خوبه.که شاید تو خونه به این راحتی در دسترس نباشه :د موقع درس خوندنا،تو خوابگاه میشه چند نفر با هم باشین از هم اشکالاتونو بپرسین یا راحت جزوه و کتاب پیدا کنین که این خوبه.
شاید یه سریا نگران باشن از این که مثن هم اتاقیاشون آدمای درستا نباشن یا هر چی.اول اینکه می تونین زندگیتونو بکنین کاری هم به کار هم نداشته باشین،یا میتونین عوض کنین اتاقتونو.مشکل حادی نیس.

× شاید اضافه شد بهش :د

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

وقتی غذای سلفو نمیشه خورد مجبوری خودت غذا درست کنی پس کلی وقتت هدر میره
ب نظرم همین ی دلیل کافیه برای خابگاه نرفتن :D
این ب کنار، جوی هم ک تو خابگاه حاکمه خیلی کم پیش میاد جوی باشه ک باعث رشدت بشه :D
تنها مزیت خابگاه فقد میتونه این باشه ک میتونی کمی مستقل تر زندگی کنی :/

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از علی دلاور :
اقا من نمی دونم این از اثرات بی کاری مداومه یا به قول قدیمی ها خوشی زده زیر دلم ولی من به رغم اینکه عاشق خونوادم هستم دیگه از زندگی این شکلی با خانواده خسته شدم واقعا دوست دارم برم یه شهری که دانشگاشم خوب باشه مثل تهران یا اصفهان یا شیراز و تبریز حتی ولی ترجیح می دم به جای خواب گاه خونه اجاره کنم
البته چند نفری ها
برام جالب بود که بدونم من نظرم چند سال پیش در باره این موضوع چی بوده این نظر دو سه سال پیش منه
الان یک ترمه که نقل مکان کردم به خوابگاه دانشجویی با هم اتاقیام هم بسیار حال می کنم و کلی خوش می گذرونم ولی بازم احتمالا برم خونه مستقل بگیرم البته تنها چون حس می کنم اون آرامش ذهنی که برای کتاب خوندن فیلم دیدن زبان یاد گرفتن درس خوندن و... نیاز دارم را تو شلوغی نمی تونم داشته باشم
البته خونه خیلی خوبه بهتر از اون چیزیه که ادم تا وقتی توش زندگی می گنه حس می کنه وقتی ازش خارج میشه تازه می تونی درکش کنی ولی زندگی مستقل تو یه شهر دیگه هم قشنگیای خودشو داره

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

زندگی تو شهر خودمون که یه چیز دیگس وقتی شهر دیگه میریم بیشتر قدره خونه رو میدونیم :))

درمورد خونه گرفتن باید اول اگه با کسی بخوایم هم خونه شیم طرفو خوب بشناسسم چون اخلاق هرکس داخل و بیرون خونه کلی فرق میکنه
خوابگاه بچه ها احساس مالکیت نمیکنن ولی تو خونه هرکس فکر میکنه هر کاری میتونه بکنه یجورایی فک میکنه خونه گرفته که هده جوره مالک باشه این حس مالکیتش بده که ممکنه هر رفتاری رو ببینیم

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

زندگی مستقل قطعا خیلی بهتره. برا من که اینطوری بوده. در کل خونه گرفتن تو یه شهر دیگه بهترین حالته. بعد اون خوابگاه و بعدش زندگی پیش خونواده :D

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

دوستان دزدی گوشی تو خوابگاه های دانشگاه های تهران خیلی اتفاق میفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

دزدی خیلی کمه تو خوابگاها واقعا کمه

ولی هست.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چیزایی که نیاز دارنو میدزدن! مثلن دمپایی، قاشق،ظرف،مواد غذایی و... :-"

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از بهزاد 93 :
چیزایی که نیاز دارنو میدزدن! مثلن دمپایی، قاشق،ظرف،مواد غذایی و... :-"

اینکه دیگه دزدی نیس. بخصوص موادغذایی.فک کنید اینا رو هدیه دادید به اون بیچاره ها :D

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از زهرا27 :
اینکه دیگه دزدی نیس. بخصوص موادغذایی.فک کنید اینا رو هدیه دادید به اون بیچاره ها :D
آره وقتی میخای پاشی بری حموم بعد میبینی دمپاییتو بردن اونوختم.همینو میگی؟! به عالم و آدم فش میدی... :-"

toofanz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
عمران

خو منم همچنان شهر دیگه رو ترجیح میدم(البته شهر خودم قبول نشدم<ولی بازم :-??)
خو اینطور ک اینجا میگه سطح دانشگاش بالاتره (البته خیلی زیاد ملاک نیس،چون اخرش اونیکه نباید ب جای تو میره سرکار البته اگه خییییلیییی تلاش کنی توهم میتونی بری :D)
و هم اینکه زندگی دور از خانواده یه تجربه فوق العادس، اینکه تو خودت تموم کارات رو باید بر عهده بگیری(البته که از لحاظ مالی وابسته تر میشی)
خیلی سخت هم هست و در نظر من بسیار شیرین اینکه تو خودت مسول زندگیه خودتی،بزرگ میشی(نگا الان من بزرگ شدم h-:)
همین

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

واقعا میخوام برگردم خونه

خیلی سختمه خیلی

نظافت رعایت نمیکردن اخلاقیات رعایت نمیکردن - الان که دارم میگم فشارم واقعا پایین اومده-

درسا سخته تو خونه خیللللی بهتر میشه درس خوند

واقعا میخوام شهر خودم باشم ....

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

نميدونم چرا، ولي احساس ميكنم خوابگاه جذاب تره!
البته بنظرم بستگي داره به هم اتاقيات! خيلي مهمه بتوني باهاشون كنار بياي يا نه! :-?

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خوابگاه بهتره! از خیلی لحاظ!!!
امنیت ش خصوصا
همینطور کارای مختلف فنی رو خودت لازم نیس انجام بدی، یخچال خراب شه، لامپ بسوزه، چاه توالت بگیره، همه‌ی اینا مسئول ش شما نیستین و مسئولین خوابگاه انجامش میدن براتون.
علاوه بر اون لازم نیس قبض آب و برق و گاز پرداخت کنین و نت مجانی دارین :-"

ولی خب ی سری محدودیت‌های زمانی داره دیگه خوابگاه، بدیش اینه فقط :د

بالا