• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa
پاسخ : امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

به نقل از miss.ati :
راجب این واکنشای تعادلی توی فصل 2 ک گفته زمانی اتفاق میوفته ک انرژی گیبس صفرباشه خوب وقتی صفرباشه یعنی چی من درکشون نمیکنم ک چرا ازهردوطرف خودبه خودین!!مگه 1عامل مساعد و 1عامل نامساعد نداره ؟؟یعنی ب شرایط دمایی بستگی داره؟؟یا اینکه درهردمایی اینطورن؟؟مثلا وقتی واکنش گرماده باشه وانتروپی نامساعدباشه میگیم دردماهای پایین خودبه خودین...انرژی ازادگیبسم صفرنیس....حالا تکلیف تعادلیا چیه اینا توهمه دماها اینطورن؟؟؟اگ کسی چیزی میدونه راجبش بگه مرسی
متاسفانه كتاب سوم خيلي بد گفته اين تيكه رو... يه جاهايي انرژي گيپس صفره اينجا شما درست ميگي يه عامل مساعده يكي نه.. به اين دسته از واكنش ها ميگيم واكنش هاي برگشت پذير.. ةاكنش هاي تعادلي زيرمجموعه اي از برگشت پذيرهان .. كه شرايطي ظارن.. مثلا ظرف بايد سامانه ي بسته باشه،سرعت واكنش هاي رفت و برگشت يكي باشه و.. كتاب يه دفع پريده اينجا رو... واكنش هاي تعاداي بستگي به دما دارن ولي نه بن اين صورتي كه شما منظورتونه... به هرحال هردو واكنش رفت و برگشت در حال انجامن و دما اينجا تعيين ميكنه در يك شرايط ، شرايط چجوري تغيير كنه كه به شرايط تعادلي نزديك بشيم... مثا اگه فقط توي ظرف واكنش دهنده ها باشن جهت رفت سرعتش بيشتره تا واكنش به يه مقدار ماده هايي برسه كه شرايط تعادلي رو به وجود بيارن... شايد اينجا قاطي كني كه ميگيم تعادلي سرعت برابرن ولي من در خط بالا گفتم رفت مثلا سرعتش بيشتره... در ابتدا سرعت ها برابر نيست تا به سرايط برسيم وقتي رسيديم ديگه سرعت ها برابره... ايشالا سال ديکه مقدمه ي فصل دو كتاب كمي ذهنيت هاي بدي كه به وجود اورده رو اصلاح ميكنه...

miss.ati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
متاسفانه كتاب سوم خيلي بد گفته اين تيكه رو... يه جاهايي انرژي گيپس صفره اينجا شما درست ميگي يه عامل مساعده يكي نه.. به اين دسته از واكنش ها ميگيم واكنش هاي برگشت پذير.. ةاكنش هاي تعادلي زيرمجموعه اي از برگشت پذيرهان .. كه شرايطي ظارن.. مثلا ظرف بايد سامانه ي بسته باشه،سرعت واكنش هاي رفت و برگشت يكي باشه و.. كتاب يه دفع پريده اينجا رو... واكنش هاي تعاداي بستگي به دما دارن ولي نه بن اين صورتي كه شما منظورتونه... به هرحال هردو واكنش رفت و برگشت در حال انجامن و دما اينجا تعيين ميكنه در يك شرايط ، شرايط چجوري تغيير كنه كه به شرايط تعادلي نزديك بشيم... مثا اگه فقط توي ظرف واكنش دهنده ها باشن جهت رفت سرعتش بيشتره تا واكنش به يه مقدار ماده هايي برسه كه شرايط تعادلي رو به وجود بيارن... شايد اينجا قاطي كني كه ميگيم تعادلي سرعت برابرن ولي من در خط بالا گفتم رفت مثلا سرعتش بيشتره... در ابتدا سرعت ها برابر نيست تا به سرايط برسيم وقتي رسيديم ديگه سرعت ها برابره... ايشالا سال ديکه مقدمه ي فصل دو كتاب كمي ذهنيت هاي بدي كه به وجود اورده رو اصلاح ميكنه...
بله واقعا خیلی ناجور وخلاصه گفته...... :| :|
پس یعنی دما باید تو این واکنشا ب طوری باشه که بتونه مقدار انرژی گیبس رو صفر کنه نه؟؟

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از amirhj.chemist :
به نظرم بعدشم حتما خود را بیازمایید آزمایش کنید و ...رو بخونید اونا از متن کتاب مهمترن حتی :D
اول کتاب مگه نگفته معلمان محترم تو ارزشیابی پایانی نباید از آزمایشا سوال بدن؟ :-/

monastar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

من دیشب یه خورده فصل اول رو خوندم ولی قسمت حفظیات آخرشو نخوندم صبحم که بیدار شدار شدم فصل 3 رو شروع کردم اصن این فصل 3 تموم بشه یه باری از رو دوشم برداشته میشه بعدم میرم فصل 2 چون آسونه ولی زیاده
بعدم میرم فصل 1
نمونه سوال و اینا حل میکنم بعدم که دوره اینا امیدوارم واسه این یکی بی خوابی نکشم و 10 تموم شه 8->

نمونه سوالات نهایی از 84 تا 93 فقط امتحان دی 93 رو نداره
http://uplod.ir/abonie3ghjsr/Shimi_84-93_soal+pasokh.rar.htm

sanaz123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
شهر
گرگان
رشته دانشگاه
پردیس نسیبه تهران

مگه پیوند یونی از پیوند یون دوقطبی قویتر نیس؟؟؟پس چرا کتاب تو صفحه ی ۷۸گفته در فرآیند انحلال پیوند یون دوقطبی بر پیوند یونی غلبه کرده و یونهای Liوclازهم جدا میشن؟؟!!!!!!!! :O

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

به نقل از miss.ati :
بله واقعا خیلی ناجور وخلاصه گفته...... :| :|
پس یعنی دما باید تو این واکنشا ب طوری باشه که بتونه مقدار انرژی گیبس رو صفر کنه نه؟؟

نگاه کن انرژی گیبش همواره به دما بستگی داره.. این که بدیهیه.. الان نباید فک کنی تعادل فقط در یه دماهای خاصی به وجود میاد!! اینجوری نیست.. توی تعادل واکنش رفت و برگشت جوری بیشرفت میکننن که واکنش به ثابت تعادل اون دما(یه شرایط تعادلی ّایدار در این زمان داریم) برسه.. پس اینجا هم مثه بقیه واکنش ها دما ، انتالپی و آنتروپی جوری هستند که گیبس صفر شه و فقط تاثر دما نیست

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

به نقل از sanaz123 :
مگه پیوند یونی از پیوند یون دوقطبی قویتر نیس؟؟؟پس چرا کتاب تو صفحه ی ۷۸گفته در فرآیند انحلال پیوند یون دوقطبی بر پیوند یونی غلبه کرده و یونهای Liوclازهم جدا میشن؟؟!!!!!!!! :O
جوری که من فکر میکنم صرفن:
نگاه کن پیوند یونی چندین تا یون رو در بر میگیره که از همه ی جهات تحت تاثیر یون ها با بار مخالف اطراف خودشونن یعنی برهم کنش بین یه ذره با nتا یون مخالف دورش .. خب ولی نیروی یون دوقطبی بین 2 تا ذره هست و از اینجا بدیهی که پیوند یونی حاصل از برهم کنش n تا ذره از یون دوقطبی بین 2 ذره بیشتر..
حالا ببینن ساختار بلوری خیلی خیلی یون داره... بین هر کدوم از این ها با مولکول های اب میتونه یون دوقطبی به وجود بیاد... پس کتاب اینو گفته که تعداد زیادی یون دوقطبی بالاخره به انرژی پیوند غلبه میکنه... بعدم ساختار بلور منظمه در ابتدا این پیوتد یونی خیلی قویه ولی وقتی ذره ها از اون جدا میشن این ساختار نظم به هم میخوره و رفته رفته اون نیرویی که از ذره ی مخالف به یه ذره ی خاص وارد میشه کمتر میشه...

من نمیتونم منظورمو اون جور که میخوام بیان کنم! اصل مطلب این بود نیروی ضعیف تر به تعداد خیلی خیلی زیاد به یه نیروی قویتر غلبه میکنه...

Nazanin.S

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sanaz123 :
هر یون توسط تعدادی از مولکول های آب احاطه می شود در نتیجه مجموع جاذبه یون دوقطبی بیشتر از پیوند یونی خواهد بود پس انرژی لازم برای شکستن را فراهم می کند.

monastar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

پیوند یون دو قطبی یه پیوند جدیدی که وقتی یون با یه ماده دوقطبی میخواد حل بشه بوجود میاد بعد بر پیوند قطبی و یونی غلبه میکنه و اونا رو جدا میکنه تا حل بشن

jh.hamideh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
B!N@b
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

الان ما به نوشته های اول کتاب اعتماد کنیم و ازمایشا رو نخونیم؟؟
و همچنین مطالب حفظی تو نمونه ها و ...

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

خوب بود :) بنظر محاسبات مسخره ای داشت :-" هر دفعه یه جواب بدست میاوردم :| :rolleyes:

• لایک
امتیازات: tigon
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

خوب بود؟ آموزش و پرورش باخودش مشکل روانی داره . از متن فکر کنیدا نباید سوال میداد . نباید .
از هر بحثی تونسته بود محاسباتی داده بود .
اصلا امتحان نرمالی نبود . بیش از حد محاسبات داشت . بیییش از حد.

fly

کاربر فعال

اقا وقتش خییلی کم بود

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

به نقل از Happy77 :
خوب بود؟ آموزش و پرورش باخودش مشکل روانی داره . از متن فکر کنیدا نباید سوال میداد . نباید .
از هر بحثی تونسته بود محاسباتی داده بود .
اصلا امتحان نرمالی نبود . بیش از حد محاسبات داشت . بیییش از حد.
آره خب سخت تر از سالهای قبل بود ولی در کل خوب بود....
محاسباتی هاش افتضاح بودن :rolleyes:

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

:-" خوب بود
فقط مثلا درک نکردم ی سوالِ قسمت اولشو STP درنظر میگیریم
قسمت دومشو نه :-" خیلی خوبه
پیشرفت های شایانی در علم شیمی میبینم :-?
دوتا پایینی: بنظر منم بدیهی بودن جواباش :-"

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

مسثله هاش زیاد بود بعد من وقت کم داشتم واسه مسثله کلا سطحش بالاتر پارسال بود :-s

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خیلی راحت بود به نظرم. نه؟

poorya-chem

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کهنوج
دانشگاه
علوم پزشکی رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

نسبت به دوره های دیگه یه کم دشوار تر بود فکر کنم .
بیاید جواب سوالارو یه بررسی بکنیم :
1)
آ ) بسته ب ) کلویید پ ) بیشتر ت ) زنجیره ی آلکیل ث )100.1 درجه ی سلسیوس ج ) اکسیژن

2 ) آ ) a ) چرخشی b ) ارتعاشی
ب ) انتقالی

3 )
آ ) d ب ) g پ ) f ت ) b ث ) a ( با حال بود ) !!

4 )
درصد جرمی عنصر سدیم : جرم عنصر سدیم / جرم کل مولکول
\frac{22.99(2) }{22.99(2)+32.07}= \frac{45.98}{78.05}. 100=58.91%

بقیه رو دوست دیگری لطف کنه ممنون میشم

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

واسه من خوب بود ولی خب سخت بود

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از tigon :
:-" خوب بود
فقط مثلا درک نکردم ی سوالِ قسمت اولشو STP درنظر میگیریم
قسمت دومشو نه :-" خیلی خوبه
پیشرفت های شایانی در علم شیمی میبینم :-?
ربطی به STP نداشت.... حجم کربن دی اکسید هم میشد 332 اونم دوتا روش داش یا ضرب مول بر مول باید می کردی یا میگفتی طبق قانون آووگادر حجم گاز برابره

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا