• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قانون جذب ورژن 2.0

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
من به یک سری قوانین در زندگیم باور دارم و فکر میکنم که با اجرا کردنشون میشه بهتر زندگی کرد که اون ها رو با یک سری رفرنس علمی با شما در میون میذارم ، امیدوارم به شما هم کمک کنه

1- افکار مثبت و خوشبینانه داشته باشید ، این افکار موجب بیشتر شدن سی تا پنجاه درصدی کارایی مغز میشه و افکار منفی هم عملی تقریباً عکس این قضیه داره ، پس شما با افکار مثبت چیزی در حدود 30-50 درصد بیشتر از قبل بازدهی دارید و خوب این درصدِ اصلاً کمی نیست پس بهتره که تفکرات مثبت داشته باشید و سعی کنید همیشه شاد باشید (منبع)

2- ادای افراد قهرمان و خوشحال رو در بیارید : در قسمت هایی از مستند راز میبینید که درباره ی حالت جسمی میگه و میگه ادای یک انسان خوشبخت و پیروز رو در بیارید و ... شاید خیلی ها فکر کنند "خوب چه فایده ای داره ؟" "مسخرس" و ... اما باید بهتون بگم که از لحاظ علمی ثابت شده زمانی که شما لب هاتون رو با زور انگشت به شکل لبخند در میارید هم احساس شادی میکنید و یا این که کافیه فقط دو دقیقه حالت بدن فردی که برنده شده رو در بیارید که ترشح هورمون های بدنتون به گونه ای بشه که شما فردی با اعتماد به نفس و دارای قابلیت به حساب بیایید ، برای آزمایش این نظریه از یک گروه از افراد خواستند که حالت پیروزمندانه رو قبل از مصاحبه ی شغلی بگیرند و از بقیه خواستند حالت افراد شکست خورده رو داشته باشند جالبه که بدونید استخدام افراد گروه اول چندین برابر بیشتر از گروه دوم بود!(منبع)

3- اهدافتون رو بنویسید (خواسته ها) : این کار به انسان اجازه میده فهرستی روشن از آینده خودش داشته باشه ، البته برعکس چیزی که در فیلم قانون جذب میگه من معتقدم بهتره تمامی اهداف دقیقاً به صورت "هدف" نوشته بشن و به شکلی که انگار هنوز به تحقق نپیوستن چون در این صورت مغز سعی میکنه بهشون برسه اما اگر به صورت اتفاق افتاده در نظر بگیرید مغز فکر میکنه که رخ دادند و سعی و تلاشی برای رسیدن بهش انجام نمیده (کتاب وضعیت آخر )

4- عملگرایی : برای این که اهدافت زنده باشن ، هر روز یک قدم هر چند کوچیک به سمتشون بردار ، اگر میخوای زبان کشور خاصی رو به طور کامل یاد بگیری حداقل روزی یک لغت جدید از اون زبان یاد بگیر! (کتاب قورباغه را قورت بده)

5- اهدافتون رو به کسی نگید ، وقتی که شما اهدافتون رو به دیگران میگید و اون ها شما رو تشویق میکنند شما احساس رضایت بعد از پیروزی میکنید و احساس میکنید که به اهدافتون رسیدید و کمتر تلاش میکنید (منبع)

این ها جنبه های علمی قضیه بود و دیدیم که بخش زیادی از قانون جذب در اصل چیزی ماورایی و فرا طبیعی یا حتی فرا زیستی نبوده ، وقتی که شما بتونید با بازدهی حداقل 30% بیشتر از قبل اهدافتون رو دنبال کنید ، همچنین اعتماد به نفس و کنترل بیشتری هم روی خودتون داشته باشید و همینطور دقیقاً بدونید که چی میخواید خوب زندگی چندین برابر بهتری از قبل خواهید داشت

اما یک سری بخش ها هست که در فیلم راز میگه شما آدم ها ،فرصت ها و خوش شانسی رو جذب میکنید ، چه بهتر که با این دیدگاه های مثبت زندگی بهتر و شاد تری داشته باشیم تا این که بخوایم همواره از بدشانسی گله کنیم

×گرچه به نظرم قوانینی که بالاتر گفتم در واقع قانون جذب نیستند و شاید یک ورژن بهتر و علمی تر از اون باشن به همین دلیل تاپیک جداگانه ای زدم ، امیدوارم که خوشتون اومده باشه ^_^

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : قانون جذب ورژن 2.0

قانون جذب دقیقا تا جایی ک ب ذهن خود انسان مربوطه بسیار هم مفیده.بله کسی ک معتقده ب موفقیت خودش مسلما ذهنش بازده بالاتری خواهد داشت
اگر با قانون جذب مخالفت شد کم کم ب دلیل چرندیاتی در باب تاثیر امواج بر دنیای بیرون بود.ب همسر ایده آلت فکر کن.فکر کردی؟الان دم دره برو برش دار با هم خوب و خوش زندگی کنین :|
حرف های شما هم اون قسمت مثبت و البته از نظر من بدیهی قانون جذبه

خیلی پیشتر از مطرح شدن تئوری جذب شخصی ب نام فلورانس اسکاول شین فک کنم حوالی 1920 درباره ی مثلا شفا بر بدن توسط افکار مثبت گفته و گویا واقعا هم جواب میده..

سین سا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
دیار کریمان
پاسخ : قانون جذب ورژن 2.0

قانون جدب یکی از قوانین بحث بر انگیزه ولی من تا حدی اعتقاد به این دارم که عمل ما بعد ها تبدیل به افکار و عکسش میشه

بالا