• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

koorosh99

کاربر فوق‌فعال
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

منو داره بیچاره میکنه خواب ظهر -__- :-s :-/ :-<

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از koorosh99 :
منو داره بیچاره میکنه خواب ظهر -__- :-s :-/ :-<
خواب ظهر به خودیه خود اصلا مشکلی نداره و حتی باعث تثبیت میشه. شما با بیدار شدن مشکل داری حتما. که اونم دیگه راه حل خودشو داره رو هرکس یه چیزی جواب میده. مثلا من باید کاملا مهم باشه واسم بیدار شدن که یکم مضطرب باشم، قبل خواب با خودم به عمق فاجعه ی دیر بیدار شدن فکر میکنم :D بعدم یکم که چشامو باز میکنم یه آهنگی که دوستش دارم و سریع پلی میکنم گوش میکنم بعد بلند میشم درسمو میخونم. واسه بعضیا شستن دست و صورت و آلارمای پشت سر هم با پنح دقیقه و دور گذاشتن موبایل و اینا جواب میده. [واسه من هیچ کدوم ازینا جواب نداد:)) همون استرس و آهنگ] _ بعد اینکه کلا وقتی آهنگ گوش میدی حتی اگه چشات بسته باشه بازم بخشی از مغزت درگیر میشه و کم کم هوشیار میشی. کلا روش خوبیه.

koorosh99

کاربر فوق‌فعال

به نقل از ShiNinG :
خواب ظهر به خودیه خود اصلا مشکلی نداره و حتی باعث تثبیت میشه. شما با بیدار شدن مشکل داری حتما. که اونم دیگه راه حل خودشو داره رو هرکس یه چیزی جواب میده. مثلا من باید کاملا مهم باشه واسم بیدار شدن که یکم مضطرب باشم، قبل خواب با خودم به عمق فاجعه ی دیر بیدار شدن فکر میکنم :D بعدم یکم که چشامو باز میکنم یه آهنگی که دوستش دارم و سریع پلی میکنم گوش میکنم بعد بلند میشم درسمو میخونم. واسه بعضیا شستن دست و صورت و آلارمای پشت سر هم با پنح دقیقه و دور گذاشتن موبایل و اینا جواب میده. [واسه من هیچ کدوم ازینا جواب نداد:)) همون استرس و آهنگ] _ بعد اینکه کلا وقتی آهنگ گوش میدی حتی اگه چشات بسته باشه بازم بخشی از مغزت درگیر میشه و کم کم هوشیار میشی. کلا روش خوبیه.
َ (;Absolutely

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

در جواب دوستانی ک واس خلاصه نویسی پرسیدن
میبایستی عرض کنم
کتابای خلاصه ی تو بازار عالین !
اما هیچ کدوم ب پای خلاصه نویسی با دستای خودتون و زدنش ب دیوار و زل زدن بهش مثل مازخیسمی عا جواب نمیده :/

sepehr94

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نظر شما مشاور داشتن چه زمانی لازم میشه!؟

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از sepehr94 :
ببین مشاور یه نقشه ای از مسیر پیش روت بهت میده در هربازه ی زمانی. الآن تابستون میاد،پایه هست، پیش 1 و 2 هست، و سه ماه زمان داری! خب؟ میدونی باید از کجا شروع کنی،از چه تایمی، چه درسایی و در هفته به چه میزان بخونی. عادت های بدت رو به مرور زمان چطور از بین ببری. اینکه کسایی که در سطح تو بودن سالهای قبل چطور پیش رفتن. چه نتیجه ای گرفتن. کلا مسیر کنکور چطوره. اگه ضعفی داری چطور باید با اون روبه رو شی، اصلا میشه حلش کرد یا نه! اگه نقطه ی قوتی داری چه طور باید تقویتش کنی تا کمکت کنه روز کنکور و از بقیه جلو بندازت!؟ مشاورها اساس کارشون اینه، بعضی ها انگیزشی کار میکنن بعضیام برنامه ریزی میکنن و تورو با اعداد و ارقام آشنا میکنن. اگه این توان و در خودت میبینی که خودت پیش بری و میدونی باید چیکار کنی اصلا نیازی به مشاور و وقت تلف کردن توی راه رفتن به اونجا و اینا نیست! اگرم نه حتما کمک بگیر از کسی.
امیدوارم کمکی کرده باشم :د

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از sepehr94 :
پيرو صحبت هاي بالايي كه كامل بودن، علاوه بر برنامه ريزي كه بايد دقيق بدونيد چطوريه، مهم تر از اون عمل كردن به برنامه اس. مشاور كمك ميكنه كه عمل كني بهش.
بعد ميشه مشاور تلفني باشه كه وقتت گرفته نشه.
به نظر من اگه مشاورت يك آشناي رتبه برتر باشه و واقعا دلسوزت باشه بهترين حالته. :D

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

[
به نقل از مُحَمَّــــــــد.ح :
به نظر من اگه مشاورت يك آشناي رتبه برتر باشه و واقعا دلسوزت باشه بهترين حالته. :D
آشنای رتبه برتر دلسوز نداریم :-"
پ.ن البته شاید بچه های چهارم مدرسه باشن که ممکنه قبول نکنن واسه مشاوره دادن

پ.ن2 کتاب های تست رو کی بخریم خوبه؟ عایا کتاب جدیدی قراره چاپ بشه؟ کسی اطلاعی داره

پ.ن3 از 27تا 13 تیر مدرسه استراحت داده یعنی از 13 کلاسامون شروع میشه توی این مدت استراحت بهتره یا شروع کنیم؟

پ.ن4 چجوری استرسمو کنترل کنم؟ :-<

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

پ.ن3 از 27تا 13 تیر استراحت مدرسه داده یعنی از 13 کلاسامون شروع میشه توی این مدت استراحت بهتره یا شروع کنیم؟
استراحت کن.
انقدر برای درس خوندن وقت هست؛ و انقد ممکنه بعداً آرزو کنی که اون دو هفته وقتتو به بطالت محض میگذروندی که الان در مخیّله ت نمی گنجه. :-"
به عنوان وقت گذرونی دو سه روز قبل از شروع کلاسا یه پیشخوانی داشته باش؛ وقتی میری مدرسه روحیه تو میبره بالا! :D

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از N@JMEH :
[آشنای رتبه برتر دلسوز نداریم :-"
پ.ن البته شاید به های چهارم مدرسه باشن که ممکنه قبول نکنن واسه مشاوره دادن

پ.ن2 کتاب های تست رو کی بخریم خوبه؟ عایا کتاب جدیدی قراره چاپ بشه؟ کسی اطلاعی داره

پ.ن3 از 27تا 13 تیر مدرسه استراحت داده یعنی از 13 کلاسامون شروع میشه توی این مدت استراحت بهتره یا شروع کنیم؟

پ.ن4 چجوری استرسمو کنترل کنم؟ :-<
همون بچه هاي سال بالايي خوبن. يكي از دوستاي نزديكت از سال بالايي ها. يا مثن همين بچه هاي اينجا يكي كه صميمي هستي باش خوبه.

آقا من چندبار گفتم بازم ميگم.كتاب تست نخريد فعلا اولا كه كتاباي جديد قراره چاپ بشه. دوما بعضي از كتاباتون سال چهارم عوض ميشه. يا مثن از كتاباي پايه هم فيزيك عوض شده و هنوز كتاباي تست باهاش هماهنگ نيستن. ممكنه بگيد كه تغييرات كمه و فلان. درست ميگيد، ولي اين آرامشي كه از خريدن يه كتاب جديد و مطابق با سرفصل كتابتون بهتون ميده مي ارزه به صبر كردن.

استراحت :D

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

چنتا چيز :D

١- خواب ظهر : حتما توصيه ميشه اونايي كه بهش عادت دارن تركش نكنن ولي كمش كنن ، من نيم ساعت ميخوابيدم عوضش حسابي انرژي داشتم
٢- خواب صبح: اوني كه ميتونه صبح راحت پاشه ايول دمش گرم .... ولي اگه ديدي به هر دري ميزني نميتوني با خيال راحت بگير تا ٨،٩ بخواب
من از همون پنجم شيشم تير كه واسه كنكور شروع كردم تا همين امروز هر شب ساعت كوك ميكردم واسه ٦،٧ ولي حتي يك بار حتي يك بارم نتونستم پاشم يا پاشدم رفتم باز خوابيدم.... هر روشيم كه بگي امتحان كردم
زجر ندين به خودتون به جاش شب يكم ديرتر بخوابين فوقش
٣- ساعت مطالعه : تابستون اگه روزي ٨ ساعت ولي مفيد بخونين عاليه . حجم مناسبي از پايه رو هم ميتونين تموم كنين ، از الان به ١٢ - ١٣ ساعت فكر نكنين كه وسطاش داغون ميشين ...
٤- تفريح واستراحت: تا دي ماه به نظرم اگه يكي دو روز در هفته يه كلاس ورزشي چيزي بريد خيلي واستون خوبه ... هم روحي هم جسمي
يا آخر هفته سه چهار ساعتو حتما بريد بيرون .... بعضيا فك ميكنن دوران كنكور بايد حبس بشن تو خونه ... اشتباه محضه .... شما در طول امسال اينقد وقت تلف خواهيد كرد كه بعد به اين نتبجه ميرسيد اگه اين وقتا رو سر هم ميذاشتيد تفريح ميكرديد چقد واستون بهتر بود

٥- دوستان: ترجيها از دوستاتون دوري كنين . تحقيقات نشون داده نود درصدشون خيلي نامرد ميشن امسال .... كناره گيري كنيد ازشون و اصلا كاري نداشته باشين بقيه چي كار ميكنن ... ابن موضوع منو بدبخت كرد امسال .
البته اگه يه دوست واقعا خوب و درسخون و قابل اعتماد همچي تموم دارين خيلي خوبه كه با هم رقابت سالم داشته باشيد

و فعلا همين .... (:|

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

وای واس ما هم تاپیک زدن اونروزی که پامو گذاشتم سمپادیا فک نمیکردم حالا حالاها کنکوری 95 بشم وای خدایا زمان چه قد زود میگذره :(

minaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
FASA
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد نانو دوره ششم و هفتم. برنز المپیاد دانشجویی پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام :D
میگما اگه به جای زبان انگلیسی بخوایم به آلمانی جواب بدیم چی میشه فرقی داره رتبه و تراز و رتبه زیر گروه و بقیه چیزا
امتحان نهاییش که مال زبانه انگلیسیه اشکال داره؟؟
آخه یکمی آلمانی بلدم فکر میکنم بتونم تابستون توش به یه تسلطی برسم بعد کلا آمانی یه متن بیشتر نداره حود 5-6 خطه اینطوری وقت برای بقیه درسا ذخیره میشه

_nedaaaa_

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
kerman
سال فارغ التحصیلی
1395

نميدونم كسي پرسييده يانه ....
بي انگيزگيو چيكار كنيم ؟حس درس نمياد خوب اينجوري

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از minaz :
سلام :D
میگما اگه به جای زبان انگلیسی بخوایم به آلمانی جواب بدیم چی میشه فرقی داره رتبه و تراز و رتبه زیر گروه و بقیه چیزا
امتحان نهاییش که مال زبانه انگلیسیه اشکال داره؟؟
آخه یکمی آلمانی بلدم فکر میکنم بتونم تابستون توش به یه تسلطی برسم بعد کلا آمانی یه متن بیشتر نداره حود 5-6 خطه اینطوری وقت برای بقیه درسا ذخیره میشه
سلام
سازمان سنجش مثل اینکه اعلام کرده بود که نمره نهایی هر فرد رو با نمره اونایی که همون سال نهایی دادن تراز میکنه و نمیاد نمره کسی که سال ۸۹ نهایی داده رو با نهایی ۹۰ تراز کنه. کلا سیاست سنجش به نظر میرسه اینجوری باشه که نمره و تراز شما با سایر افرادی که آلمانی میدن تراز بشه. سوالات کنکور سایر زبان ها هم تو اینترنت هست. سرچ کن دانلود کن ببین سخته یا نه و چند درصد میتونی بزنی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Her :
نميدونم كسي پرسييده يانه ....
بي انگيزگيو چيكار كنيم ؟حس درس نمياد خوب اينجوري
ببینید انگیزه وقتی میاد که تو موقعیت و شرایط درس خوندن قرار بگیرید. مثلا من خودم، تا قبل عید، خصوصا اون دو هفته ای که مدرسه دیگه تموم شد و کاملا خونه بودم، ترجیح می‌دادم برم نت یا نمی‌دونم به فیلمای مزخرف تی‌وی علاقه مند شده بودم! درحالیکه خیلی زمان حساسی بود اون موقع! از 7 فروردین که کتابخونه باز شد، تا همین 20 خرداد، بکوب رفتم کتابخونه. از صبح 8 تا شب 8. چون شرایطش طوری بود که مجبور می‌شدم فقط درس بخونم و علاف بازی اینا نداشتم، انگیزه‌ام هم برا خوندن ناخداگاه می‌رفت بالا. جوری که دیگه این دو سه هفته‌ی آخر ساعت مطالعه‌م در هفته رسیده بود به 60 اینا. یه جوری شده بود که دلم می‌خواستم همش درس بخونم.

منظورم در کل اینه که خودتون رو تو شرایطی بذارید که حس درس خوندن بیاد! یا اگه یه هدف والا( :-" ) دارید، از همین حالا روش تمرکز کنید. مثلا اسم رشته و دانشگاه مورد علاقتون رو بنویسین بچسبونین به در و دیوار اتاقتون، نمیدونم بک‌گراند گوشی و پی‌سی و اینا! اینجوری شاید بتونه فکرتونو متمرکز کنه رو درس خوندن!

در ضمن، توصیه‌ی اکید دارم اینترنت رو بیخیال شین این سال! باور کنین آدم نمی‌میره! من بعد عید درخواست بن دادم تو سایت. وایبر و اینا رو هم نبودم کلا. می‌بینین که زنده هم هستم :)) این چیزا یه جور بی‌انگیزگیه برا درس خوندن. یه بار اراده کنین و نتیجه‌ش رو ببینین. :)

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام :) کسی میدونه نتایج اولیه کنکور 94 تقریباً کی میاد؟

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از amirhj :

نیمه ی اول مرداد ماه

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از amirhj :
هفته اول مرداد

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

کنکور 94 تموم شد پس کی زیر اسم مینوسن کنکوری 95

بالا