• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

به نقل از مریم :
من برای حسابان پیشنهاد میکنم اطلاعات دوروبر چیزی رو که خواسته ـرم بنویسین.درست باشه ـا؛اگه غلطه اصن ننویسین. چون برا ما پارسال یه سوال گفته بود تابع در چه نقاطی فلان؟ بعد خب اصولا این موقع ـا میگن در نقاط ایکس = یه چیزی. بعد تو کلید برای هر کدوم وای ـام 0.25 گذاشته بودن.
مرحله ـای محاسباتتون ـرو دو تا یکی نکنین. کامل ـو دقیق بنویسین که چی کار میکنین تا به جواب برسین.

برای نمودار ـو رسم ـو اینا خط کش داشته باشین. اول با مداد بکشین بعد خودکاریش کنین که تمیز بشه. ترجیحا دو رنگ خودکار دنبالتون داشته باشین که اگه جایی خیلی تو هم تو هم شد بتونین واضح تر بنویسین.
از روش های کتاب استفاده کنین.
هم ارزی ـو هوپیتال ـو این ـا رو بریزین دور. برای مثلثات از فرمول ـایی که بلدین ولی تو کتاب نیومده استفاده نکنین.
پيرو صحبتاي ايشون :D :
ببينيد شما براي هر سوالي يك مقدار جا داريد. و اگه يكم اشتباه بكنيد كل جوابتون غلط ميشه. بعد شما هم بايد براي بيست شدن دوبار سوالارو حل كنيد كه سوتي نداده باشيد. پس به نظرم وقتي سوالي رو حل كرديد بلافاصله توي پاسخنامه ننويسيد. بار دومي هم كه قراره سوالو حل كنيد همون لحظه حل كنيد و بعد كه مطمئن شديد به جوابتون وارد پاسخنامه كنيد. چون هر سوال رو بايد توي جاي خودش بنويسيد.

براي رسم هم حرف خوبي زد. اول با مداد حل كنيد بعد خودكاري كنيد. ولي با دو رنگ ننويسيد. چون تقلب محسوب ميشه. با يك رنگ بنويسيد ولي كامل.

اثباتايي كه ازتون ميخواد حتما حتما حتما مثل كتاب بنويسيد. و ترجيحا اگه وقت داشتيد و جا بود براي نوشتن، اگر يكم احتمال ميداديد كه راهتون مثل كتاب نيست ، يه راه حل دوم هم بنويسيد. مثلا پارسال براي يه سوال مثلثات بود، اثباتي چيزي بود، بعد توي كليد از sin رفته بود ولي بعضي بچه ها از cos حلش كرده بودن. يا يه چنين چيزي. به احتمال زياد اين رو درست ميگيرين هر دوتارو ولي خب بعد امتحان كه كليدو چك ميكنيد تاثير ميزاره روتون و استرس بهتون ميده. پس حتي الامكان دو راه حل رو بنويسيد اگه به اولي مطمئن نبوديد. (حالا نريد راه حل دوم اولي رو نقص كنه |: )

اطلاعات سوال رو هم باز گفتن، هرچي دم دستتون اومد بنويسيد. توي نهايي اوني كه زودتر تحويل ميده برنده نيست. اوني برنده است كه تمام راه هاي احتمالي واسه كم شدن نمره رو بدونه و رفع كنه. پس بارها و بارها حل كنيد سوالارو.

حواستون به محاسباتتون باشه. منفي رو يادتون نره. اين يكي از رايج ترين سوتي هاست.

واس سوالاي مشتق دونه دونه و با آرامش توي چك نويس حل كنيد. و بعد وارد پاسخنامه كنيد. مشتق چون آخراي سال تدريس ميشه يكم ممكنه فرمولا يادتون بره. صبح دوباره چك كنيد فرمولارو.

واس حد ميدونيد هم ارزي و اينا حساب نيست. تنها هم ارزي همون sinx/x و tanx/x هست. (خودتون بهتر شرايطش رو ميدونيد ديگه)

نكته مهم ١: واس استفاده از اين هم ارزي سينوس به ايكس، اكثر موارد متغير يه چيزي بجز ايكس خالي هست. توي اينجور مواقع طبق كليد سالاي پيش عمل كنيد. همين الان بريد كليد سالاي قبل رو ببينيد. اونجا مياد مثلن اگه سينوس توان دو داشت، و مخرج هم ايكس توان دو داشت، تبديل ميكنه به دوتا كسر و هركدوم رو جداگونه در نظر ميگيره. حالا كليدو ببينيد ميفهميد چي ميگم.

نكته مهم ٢: پارسال يه سوالي بود كه fog رو داده بود، f هم داده بود و g رو ميخواست. (يه همچين چيزي) بعد چون توان دو داشت، دوتا جواب براي g بدست ميومد. خيلي از بچه ها حواسشون نبود و نمره رو از دست دادن. حواستون به اينا هم باشه.

نكته مهم ٣: توي حل سوالات معادله مثلثاتي يا كلا هر سوال معادله/نامعادله اي، از دو طرف تساوي يه عبارتو خط نزنيد. چون اينجوري يه تعداد جواب رو از بين ميبريد. توي اينجور مواقع براي امتحان نهايي بايد بياريد يك طرف و فاكتور بگيريد و هر عامل رو جداگونه مساوي صفر قرار بديد و جوابا رو بدست بياريد (ميشه خط زد و عاملي كه خط زديم رو هم مساوي صفر قرار بديم ولي واس نهايي نه)
درضمن حواستون باشه جوابايي كه بدست مياريد توي دامنه باشه.

و در آخر بازم ميگم سوتي دادن توي امتحاناي رياضي و كلا محاسباتي، فوق العاده بيشتر از امتحاناييه كه تا الان داديد، پس لطفا تا آخر جلسه بمونيد و هرچقدر ميتونيد سوالارو چندباره حل كنيد. بدون توجه به حل قبليتون. آروم باشيد و توكل كنيد و بدونيد كسايي كه زود تحويل ميدن اكثرن چيزي بلد نيستن كه بنويسن :د

موفق تر باشيم.

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از miss.ati :
توی یکی از نهاییا نوشته بود تعداد کروموزومای اتوزومی سلول پیکری فردی ک مبتلا ب نشانگانه داونه چندتاس .توکلیدش نوشته بود 45تا
چرا45تا؟؟؟؟؟ :-/مگه نباید 46تا باشه :-/

در حالت عادی 44تا اتوزوم داریم ،تو داون ،تریزومی 21 داریم (2تا کروموزوم 21عادی + "1" غیر عادی) پس میشه 44+1 یعنی 45 حقیقتاً

Miss.ati: خواهش وظیفس: )
به نقل از ShiNinG :
من فصل نه و در طول سال کلا نخوندم الآن فهمش واقن برام سخته یکم :/
خیلی سوالای سختی ممکنه بدن؟ نمیشه یکی بگی دقیقا کجاهاشو "حفظ" کنم؟

از هرجاش ممکنه سوال بدن ،مخصوصا که سوالا ریزه ،بهتره همشو "یادبگیری"

+ لازم ب ذکره که. قسم به شب :-"

miss.ati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از tigon :
در حالت عادی 44تا اتوزوم داریم ،تو داون ،تریزومی 21 داریم (2تا کروموزوم 21عادی + "1" غیر عادی) پس میشه 44+1 یعنی 45 حقیقتاً
ممنون متوجه شدم :)

• لایک
امتیازات: tigon

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

فصل 9با فعالیت ها و سوالای نهایی مونده...

+قسم به شب

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از tigon :
امشب هم بیدار 8->
سه فصل مونده با فعالیت و نهایی ها
+ روحیه بگیرید ملت :-"

= دوتا پایینی :)) شعار دزدی تو روز روشن؟ :D
دمتون گرم که به بینوایی مثل من روحیه میدین..... ;;)
حالم داره از زیست به هم میخوره....لعنتی هر چی میخونی تموم نمیشه...

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

.

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از پری ناز :
الان 3 فصلتون مونده؟
من پارسال وقتی رفتم سرجلسه هنوز 3 فصلو نخونده بودم. :))
هورمونارو یادمه صبح زیرِ دوش خوندم. :))

چه روزایی بودنا. 8-> لااقل هیجانش از کنکور بیشتر بود. :-"
جدی؟؟؟؟...ایول (;

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

ژنتیک رو در چه سطحی خوندین؟؟؟

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Oral_cancer
گفتم خوابتون بپره ;;)
سرطان دهان هستن ایشون ،تو کتاب نوشته بود تعجب کردم سرطان دهن داریم :O
سرچ کردم
فیض ببرید :))
چقد من دیس دوس دارم :-[

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

زیست به خودی خود عشقه ها.
عصن اگه نبود ما رو چه به المپش.

منتها اجبار که میاد یخورده ها..فقط یه خورده حالت تهوع میاد سراغش :-& :-&
اونم نه مطالب.صرف واسه خوندن.
#دلنوشته های یک بدبخت.

فصل 10 و 11 با فعالیتها و ... ;;) ;;)
بعد تا الان برای هیچ امتحانی نرسیدم نهایی حل کنم. ;;)

پ.ن: دقیقا کجاها نمیاد؟؟ فقط بیشتر بدانید ها؟؟ ینی فعالیت و نقادانه و...؟؟ میاد؟؟

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

بچه ها اصن حالم خوب نی با این که رو ی 20 زیست حساب باز کرده بدم ولی حالا حس میکنم گند ترین امتحانی ک میخوام بدم خدا خودش رح کنه از خودم امتحان یگیرم همش قاطی کرد حیف امسال که هر روز زیست میخوندم :-s :-s
فصل 1 دارم با تمام فعالیتا یکی یه روش خوب واسه دود مانه بگه من همش قاطی میکنم :-s ؟ :( :((
فعالیت گوسند چجوری میا د اخه شکلاش عوض شده چیشو بخونم خواهشا اگه میشه سریع جواب بدین

Sambo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگــان :)
رشته دانشگاه
مهندسی مـواد و مـتالـوژی

اینجوریا که پیداس امشــبم بیداریــم ! :D :D :D (:|

به قـول شما ----> ... و قســم به شــب ... :D :D

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از | SAMBO_o | :
اینجوریا که پیداس امشــبم بیداریــم ! :D :D :D (:|

به قـول شما ----> ... و قســم به شــب ... :D :D
من خوابم گرفته... :((
ساعت3بلند میشم و فعالیتا و فصل9رو میخونم
نمونه سوالم در راه مدرسه حل میکنم...... :D
خدا خودش به خیر بگذرونه امتحان فردا رو...

_nedaaaa_

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
kerman
سال فارغ التحصیلی
1395

اخه سه روز وقت واسه زيست من همين امشبم لامصب خوابم مياد كلي كارامم مونده

mari_1997

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز

بچه ها فعالیتا همش بخونم؟ حوصله ندارم بخونمشون همشو !! کدومش مهم تره؟؟ :|

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از drpardis :
بچه ها اصن حالم خوب نی با این که رو ی 20 زیست حساب باز کرده بدم ولی حالا حس میکنم گند ترین امتحانی ک میخوام بدم خدا خودش رح کنه از خودم امتحان یگیرم همش قاطی کرد حیف امسال که هر روز زیست میخوندم :-s :-s
فصل 1 دارم با تمام فعالیتا یکی یه روش خوب واسه دود مانه بگه من همش قاطی میکنم :-s ؟ :( :((
فعالیت گوسند چجوری میا د اخه شکلاش عوض شده چیشو بخونم خواهشا اگه میشه سریع جواب بدین
واس گوسفنده مثن میگه از سطح شکمی چیو میشه دید،ازسطح پشتی و اینا،کللن جاهاشو یاد بگیر :د
+چشمم اینکه چجوری بالا پاعین چشم و چپ و راستش تشخیص داده میشه :-?

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

اقا سوال يك نود وسه بخش سه اش از كجا بفهميم عمقي ترين گيرنده كدومه؟؟اوني كه به مو وصله دقيقا هم سطح اون گيرنده فشارس(((خيلي سوال سختي بود اين صحيح غلطه :O )
در مورد تعيين سن درختم يه توضيحي بدين لطفا منظورم سوال بيست و پنج نود سه ،،نوشته پنج ساله بوده ،من چاپش كمرنگه چهار تا حلقه بيشتر نمي بينم ،نمي دونم بايد تعداد حلقه هارو با يك جمع كرد يا پنج تا خلقس يكيش نيوفتاده

mari_1997

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز

به نقل از دبير ورزشي كه زيستو تصحيح مي كنه :
اقا سوال يك نود وسه بخش سه اش از كجا بفهميم عمقي ترين گيرنده كدومه؟؟اوني كه به مو وصله دقيقا هم سطح اون گيرنده فشارس(((خيلي سوال سختي بود اين صحيح غلطه :O )
در مورد تعيين سن درختم يه توضيحي بدين لطفا منظورم سوال بيست و پنج نود سه ،،نوشته پنج ساله بوده ،من چاپش كمرنگه چهار تا حلقه بيشتر نمي بينم ،نمي دونم بايد تعداد حلقه هارو با يك جمع كرد يا پنج تا خلقس يكيش نيوفتاده
عمقی ترین گیرنده فشار هست اون گیرنده مربوط به حرکت مو کتاب ازش اسمی نیاورده تو خیلی سبز گفته که عمقی ترین فشاره !
باید 5 تا حلقه باشه ماله منم خوب چاپ نشده بر اساس اینکه هر ساله یه حلقه از چوب اضافه میشه چون 5 تا هس باید 5 سالش باشه

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از دبير ورزشي كه زيستو تصحيح مي كنه :

عمقی ترین ک فشاره :-"
باید بعلاوه یک کرد :-"
شما فرض کنید درخت 1سالشه، چندتا خط داره ؟هیچی
فرض کنید دو سالشه، چندتا حلقه داره؟ یکی :-"

monastar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

آقا من نرسیدم کتابو خوب بخونم ( حسابان ) :(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا