• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

حذف

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از tata :
سلام
راستش من برنامه ریزی که میکنم نمیتونم طبق اون عمل کنم یا کمتر میخونم یا بیشتر. به همین دلیل کل برنامه ام به هم میخوره .میشه یه راه حل بدین؟؟؟؟ :(
سلام
احتمالا برنامه ریزیتون سنگینه. برنامه ریزی باید متناسب با هدف و زمان و انرژی فرد باشه. برنامه ریزیتون رو سبک کنید. بعدش رفته رفته ۱۰ درصد ۱۰ درصد سنگین تر کنید.

به نقل از maedeh mohaghegh :
سلام من چند وقته یه مشکلی دارم و اونم تماشای زیاد فیلم ها و سریال های کره ایه و وقتمو خیلی تلف میکنه من جزو دانش اموزای خوب کلاسم و فکر میکنم استعداد دارم ولی ازشون درست استفاده نمی کنم این موضوع خیلی برام مهمه و به کمکتون نیاز دارم اگه کمکم کنین واقعا ممنون میشم
مگه روزی چند ساعت نگاه میکنی؟!!!!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

سلام من چند وقته یه مشکلی دارم و اونم تماشای زیاد فیلم ها و سریال های کره ایه و وقتمو خیلی تلف میکنه من جزو دانش اموزای خوب کلاسم و فکر میکنم استعداد دارم ولی ازشون درست استفاده نمی کنم این موضوع خیلی برام مهمه و به کمکتون نیاز دارم اگه کمکم کنین واقعا ممنون میشم
یهویی بیخیال شو و سریال جدید شروع نکن.
من خودم هر هفته یه سریال رو اخ. هفته تو دوران دانشجویی میدیدم ولی دبیرستان و پیش دانشگاهی اصلا

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

.

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

به خودت بگو ايا زندگي من از اون ادمه مهم تره ك زندگيمو پاي اين سريال بسوزونم

به نقل از tata :
سلام
راستش من برنامه ریزی که میکنم نمیتونم طبق اون عمل کنم یا کمتر میخونم یا بیشتر. به همین دلیل کل برنامه ام به هم میخوره .میشه یه راه حل بدین؟؟؟؟ :(
هر كاري ميكني بنويس مثلا من از 3تا4 هيچ كاري نكردم.
از 5تا 6 فيزيك خوندم
ولي مثلن از 6تا 6.05 رفتم دم يخچال هيش كاري نكردم.
ي دفتر جدا بردار واسه اين كار. وقتي مينويسي حتي كاري نكردي بعدش عذاب وجدان ميگيري ميري سر كارت.
تنبلي نكن وختي مينويسي خيلي بهتره ميبينيش.
واسه م جواب داد. دفتر برنامه ريزي هم خوبه.

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

من صبح هام به طرز فجیعی داره مفت یگذره.. درس شروع کردنم شده ساعت 4 عصر حتا حالا که صبح ها بیکارم.. what can I do? :-< :-s

alma.t

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
hell!
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1396

.

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

سلام دوستان من سپهر هستم.15سالمه و در اردبیل درس میخونم و اهل اینجام.شایدم قوانین این سایت اجازه ی عضویت افراد زیر18سال رو نمیده اما من خیلی نیاز به کمک دارم.در دو موضوع:1-انتخاب رشته2-ازمون حذفی
1:دوستان من عاشق علوم کامپیوتری و رشته های مرتبط با اون هستم و به گفته ی اطرافیانم استعدا خوبی در این امور دارم حتی من شدم مشاور کامپیوتری کل فامیلا :D :)
اما میونم با ریاضیات به اندازه ی علوم و...خوب نیست.البته اصلا تو عمرم معدل کمتر از 18نداشتم و کمترین معدلم 18این سال بود به دلیل هایی مثل عمل جراحی و...
مطمئنم اگر بخونم و تلاش کنم به بهترین حد میرسم.از طرفی علوم من همیشه20بوده ولی دل پزشک شدن رو ندارم.و از داوطلب های زیاد تجربی میترسم در واقع یکم.
به نظر شما چیکار کنم ؟البته کم بودن درامد رشته های کامپیوتری تو کشورمون هم نگرانم میکنه ولی انقدر عاشق این نوع چیز ها هستم که نگو...
مثلا من که با تمامی کلاسای تقویتی روزهای تعطیل مخالف100درصدم ساعت 8صبح 5شنبه با میل تماااااام و هزار دلخوشی میرم کلاس رباتیک.
به نظر شما چیکار کنم؟
========================================
موضوع2:دوستان من امسال یه مشکلاتی برام پیش اومد که نتونستم خوب بخونم و سال قبل هم چون سال اول بود و هنوز عیار کار دستم نبود زیاد تو ازمون های تستیی(پیشرفت تحصیلی های سمپاد که تو موندن یا نموندن ما مهمه)خوب ظاهر نشدم.حالا به فکر افتادم که نکنه رتبه نچندان خوبم تو اینا مانع از رفتنم به دبیرستان شه؟در ضمن ظاهرا قراره از ما یه ازمون حذفی هم بگیرن پایان سال بعد.از اونم خیلی میترسم.
:-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s
حالا من نشستم دقت کردم دیدم اونهایی که سال قبل ما بودن بدون حذف شدن رفتن چون چند کلاس خالی بود.حالا میشینم میبینم که برای ما هم همین مسایل هست.وقتی ما 2سال بعد بریم دهم،یک مقطع بزرگتر ما میرن 3وم دبیرستان و کلاس های اول و دوم خالی میمونه.باز هم با این اوضاع باید از ما ازمون حذفی بگیرن؟نظر شما چیه.ممنون منتظر جوابم

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

سلام امیدوارم بتونم کمکتون کنم

درباره موضوع اول فکر میکنم شما باید به دنبال چیزی برید که به اون علاقه دارید

حتی اگه تو اون درسی که دوست ندارید بهترین هستید

اما درباره موضوع دوم منم خودم همین مشکل رو دارم و منتظر راهنمایی و کمک میمونم :-s اما فکر نمیکنم ک رتبه خیلی در ازمون سال بعد تاثیر داشته باشه مهم معدل ترم دوم و اول هستش

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

در رابطه با مورد اولی که گفتین :
همیشه نباید با احساسات جلو رفت. گرچه علاقتون مهمه ولی بهتره سعی کنید منطقی باشید و به آینده هم فکر کنید.

در رابطه با مورد دوم من دقیقاً نفهمیدم سوالتون چیه. یعنی میخواید مرور کنید؟! راستی فکر نکنم امتحانایی که دادیم تو قبولی سال بعدمون تأثیر داشته باشن.
لینک خبر

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398

سلام

خوب در رابطه با موضوع اول باید بگم اگر با توجه به علاقه و استعدادتون انتخاب نکنید شکست میخورید بهتره به عاقبت تصمیمتون فکر کنید

اما مسئله دوم من خودم شانس اوردم در این ازمون رتبه خوبی کسب کردم ولی دبیرامون گفتن که تاثیری نداره و معدل در انتخاب رشته و حذف کردن دانش اموزان موثر هست

موفق باشید

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

به نقل از Samaneh.T :
در رابطه با مورد اولی که گفتین :
همیشه نباید با احساسات جلو رفت. گرچه علاقتون مهمه ولی بهتره سعی کنید منطقی باشید و به آینده هم فکر کنید.

در رابطه با مورد دوم من دقیقاً نفهمیدم سوالتون چیه. یعنی میخواید مرور کنید؟! راستی فکر نکنم امتحانایی که دادیم تو قبولی سال بعدمون تأثیر داشته باشن.
لینک خبر
والا فکر کنم منظور این سال نهم هست.چون گفته پایه نگفته مقطع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
من صبح هام به طرز فجیعی داره مفت یگذره.. درس شروع کردنم شده ساعت 4 عصر حتا حالا که صبح ها بیکارم.. what can I do? :-< :-s
اول اين كه صبح ها كه پاشدين يه كوچولو قربون صدقه ي خودتون بريد(شايد مسخره ب نظر بياد ولي جواب ميده)
دوميش كه همه ي كارايي ك ميخواين انجام بدين از صبحونه و اهنگ گوش دادن و .. تا درس
بعدش اولويت بنديش كنين

reza.e.f.c

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایلام
پاسخ : امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

سلام بچه ها،بنظرتون رشته فیزیک اینده داره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398

سلام

به نظر من شما ایندتونو خودتون میسازید و هر رشته ای که انتخاب کنید میتونید ایندتونو بسازید

موفق باشید

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

خب در جواب دوستمون (البته ایشون شاید از من بزرگتر باشن جسارت نباشه):نظر من اینه شما هر رشته ای که عقیده داری توش موفق میشی برو،و اگه رشته فیزیکو نگاه کنی دنیا داره طرف انرژی هسته ای و..میره که فیزیک هسته ای میخواد. :) :D
دوستان من سوال دومی دارم که دوباره مطرح میکنم ج.اب بدین شاد میشم:
ببینین اونایی که یک سال از ما بزرگتر بودن سال قبل که ما هفتم میخوندیم نهم(سوم راهنمایی سابق)میخوندن که بعد اعلام شد بدون حذف تعیین سطح میشن میرن دبیرستان چون جای خالی هست.حالا میخوام بپرسم که چقدر جای خالی بود که واسه همه جا داشتن؟ :|و برای ما که وقتی میرم اول نه دومی هست نه اولی(دبیرستان)جا نیست و ازمون حذفی میگیرن؟لطفا توضیح بدین شفاف شم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398

بله سال گذشته دانش اموزان سال سوم راهنمایی بدون ازمون ورودی وارد دبیرستان شدند ولی بر طبق بخشنامه جدید ما هم قرار نیست ازمون بدیم و فقط دانش اموزان با معدل بایین حذف خواهند شد

موفق باشید

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

پس چرا به ما همچین چیزی نگفتن؟رسمیه؟امان از دست معاون های ما...

بالا