• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
پاسخ : جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

آقا شما شاید بخاطر اینکه راهنمایی سمپاد بودید این چیزارو ندونید ولی ما هم دوران راهنماییمون ک سمپاد نبودیم خیلی چیزارو از همون اول راهنمایی دیدیم و شنیدیم!
بودن کسایی که از دوران ابتدایی خود ارضایی میکردن...

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Əlireza :
آقا شما شاید بخاطر اینکه راهنمایی سمپاد بودید این چیزارو ندونید ولی ما هم دوران راهنماییمون ک سمپاد نبودیم خیلی چیزارو از همون اول راهنمایی دیدیم و شنیدیم!
بودن کسایی که از دوران ابتدایی خود ارضایی میکردن...
آره اینم هس! ولی یکی دو نفر شاید بودن که خیلی چیزا میدونستن!
+ من فک میکنم بروز چنین مشکلاتی تو بچه های ابتدایی بخاطر آشنایی زیاد با اینترنت و ماهوارس. خیلی از والدین هیچ حد و مرزی برای این دو مورد قائل نیستن...

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

[SIZE=78%]آره اینم هس! ولی یکی دو نفر شاید بودن که خیلی چیزا میدونستن![/SIZE]

چرا مارو در این موقعیت قرار میدین بیایم این چیزارو اینحا بگیم؟! :-"

فاز مدارس سمپاد با سایر مدارس خیلی فرق داره!

دوم-سوم راهنمایی که معلم پرورشی میخواست در مورد بلوغ اینها حرف بزنه همگی هار-هار میخندیدیم!یعنی همگی بیشتر از ایشون میدونستیم!

جو بقیه مدارس که اکثریت مدارس کشور رو شامل میشه رو اصلا نمیتونید تصور کنید که چی هست...

setaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از :: باران :: :
آره اینم هس! ولی یکی دو نفر شاید بودن که خیلی چیزا میدونستن!
+ من فک میکنم بروز چنین مشکلاتی تو بچه های ابتدایی بخاطر آشنایی زیاد با اینترنت و ماهوارس. خیلی از والدین هیچ حد و مرزی برای این دو مورد قائل نیستن...
داماد :-"

فقط اینترنت و ماهواره نیس اینا وسیلس بالاخره هر بچه ای این سوال براش پیش میاد که چ جوری الان اینجاست ؟! خوصا بچه های الان که دیگه پیش خودشون نمیگن لابد خدا اوردمون. اونا که میگی جواب سوالشونو میده

reyhanehfs

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
بم

به نظر من هرکس از رفتارش و سوالاتی که در این رابطه میپرسه نشون میده که چقدر به این مسایل علاقه داره و خانواده اش که کنارش هستن قطعا متوجه میشن و باید بچه خودشون رو توجیه کنن و یه توضیحی بهش بدن.تو مدرسه هم در این مورد صحبت نشه بهتره چون یه بچه هایی هستن واقعا علاقه ای ندارن در این مورد بدونن و ندونن بهتره.مثلا اول راهنمایی ما یه معلم دینی داشتیم که در این مورد صحبت کرد برامون ولی واقعا بچه هایی بودن مث من که هیچ علاقه ای به شنیدن نداشتن و بعد این موضوع روی نوع رفتارم با جنس مخالف تاثیر گذاشته بود و فک میکردم الان اینی که داره باهام حرف میزنه یه قصد شومی داره حتما چون بچه بودم دیگه خیییییلی بچه.واسه همین میگم بهتره نگن.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ایلیا :
اقا دیس بدین اشکالی نداره،دیسم باید گرفت مثل لایک :D ولی واقعیته!یعنی فکر میکنین من اشتباه میگم که طرف دوم راهنمایی خود ارضایی میکنه؟هم وقتی خودمون دوم راهنمایی بودیم دیدیم،هم الان داریم توی هفتم هشتما میبینیم!
+دهه هفتادی هستیم ماهم :-" مهم نسلیه که الان داره به بلوغ میرسه نه نسل شما!

حالا دو تا دیس گرفتیا :-"""
بیا دو تا پستامو دیس کن واسه جبران حتی ب جا اون یکی ک بت دیس داد ;;)

من واقعن خودم دبیرستان این چیزا رو فهمیدم دوم بودم .
اما باور کنین ابتدایی زوده . دوران بچگیه بوخودا . بلوغ از همین ششم هفتم شروع میشه(واسه دخترا لااقل) اکثریت تو این دوران میرن سراغ این کارا . این زمان حساسه ک باید بهشون اموزش دادع بشه . یعنی از بالا هم نگاه کنین معقولانه ترینش همین دورانه واسه اموزش تو مدارس .

حالا یکی زودتر این چیزا رو میفهمه ب عهده خونوادست اون دیگع . همونطور ک الانم یه سری مسائل بلوغو تو راهنمایی میگن اما یه عده همون ابتدایی ب بلوغ می رسن و خونوادش بهش میگن .

شایدم رسیده باشع ب ابتدایی تو مملکت ما . و این مشکله .

اصن تصور کنین یه بچه دوم ابتدایی :-s

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : سه نکته.

به نقل از M a н d i s :
۱-عاقا جان یه جامعه آماری کوچیک رو نمیشه بسط داد به کل ه جامعه.
اگه اینطوریه تو مدرسه منم هیچ کس هیچ چیزی حالیش نبود و اصلا از این صوبتا هم نبود.

۲-بضی مشکلات با رفتن پیش روان پزشک حل میشن عاقا . اصن ربطی هم به آموزش و اینا نداره .دلیل نمیشه ۴ تا بچه از دوم ابتدایی کرم داشتن یا اصن محیط خانوادگی خوبی نداشتن و با این مسائل آشنا شدن ما بیایم به همه بگیم که!
کشور های دیگه هم ما اونجا نبودیم و زندگی نکردیم و نمیتونیم قضاوت کنیم.

۳-در دوران ابتدایی وظیفه مدرسه نیس که توضیح بده (حداقل تو ایران)
چرا؟ چون پس فردا پدر مادر بچه میان میگن عاقا بچه ما چشم و گوش بسته بود ازین چیزا اصن حالیش نبود شما اومدید حالیش کردید و بلاه بلاه بلاه بعدشم میرن شکایت و اینا آخرشم حق رو به خانواده میدن.
هر خانواده ای اگه حس میکنه بچه باید بدونه به بچه ش توضیح بده.

این که خانواده ها به دلایلی با این اموزش ها مشکل دارن، دلیل نمیشه که این اموزش ها نباید داده بشه.

وظیفه ی اموزش و پرورش اماده کردن دانش اموز ها برای زندگی اینده هست. یه بخش بزرگی از این زندگی هم مربوط میشه به روابط فرد با نصفه باقی جامعه!

و خوب ممکنه روابط جنسی هم پیش بیاد. پس مدرسه وظیفه ی اموزش دادن رو داره. چون به هر حال اینطور فرض میشه که اکثر افراد یا ازدواج می کنن یا به نحوی بالاخره در اینده تجربه ای از رابطه جنسی دارن. پس اموزش باید حتمن برای همه باشه!

( مثلن همه ی جامعه نمیرن کشوره عرب زبان! ولی اکثره غریب به اتفاق سکس رو تجربه می کنن! )

پس خیلی مهم تر از خیلی از سایر علوم اموزش دادن در این مورده.

Forough

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از S E ₮ A ツ :
داماد :-"

فقط اینترنت و ماهواره نیس اینا وسیلس بالاخره هر بچه ای این سوال براش پیش میاد که چ جوری الان اینجاست ؟! خوصا بچه های الان که دیگه پیش خودشون نمیگن لابد خدا اوردمون. اونا که میگی جواب سوالشونو میده
ن ستا اینجوریم که میگی نیس! خب مام عقلمون میرسید و برامون سوال بود بدونیم چجوری شکل گرفتیم اما بینمون ی عده بودن که جواب این سوال بی اهمیت بود براشون مثن من خودم همیشه میگفتم هر کسی تو زندگیش رفته رفته جواب اینارو میفهمه ینی اینجوری بم گفته بودن والدینم! ولی عده ای هم بودن که دنبال جواب میگشتن و از بچه هایی که با ماهواره سروکار زیادی داشتن جواب میگرفتن! دوران راهنمایی 2 بار این سوال تو کلاس مطرح شد و معلم جوابی نداد و گفت بزرگ شدید میفهمید... درجالیکه بهتر بود جواب دیگه ای بده تا بچه رو کنجکاوش نکنه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

ن ستا اینجوریم که میگی نیس! خب مام عقلمون میرسید و برامون سوال بود بدونیم چجوری شکل گرفتیم اما بینمون ی عده بودن که جواب این سوال بی اهمیت بود براشون مثن من خودم همیشه میگفتم هر کسی تو زندگیش رفته رفته جواب اینارو میفهمه ینی اینجوری بم گفته بودن والدینم! ولی عده ای هم بودن که دنبال جواب میگشتن و از بچه هایی که با ماهواره سروکار زیادی داشتن جواب میگرفتن! دوران راهنمایی 2 بار این سوال تو کلاس مطرح شد و معلم جوابی نداد و گفت بزرگ شدید میفهمید... درجالیکه بهتر بود جواب دیگه ای بده تا بچه رو کنجکاوش نکنه

والله ما بچه بودیم اینترنت که هیچی! کامپیوتر هم روی میز نقشه وسیله کاره پدر رو داشت! با همون اتاریمون بازی می کردیم!

ماهواره هم که اونقد معمول نبود.
صرفن لازم بود یه کتابی مثل سینوهه بخونی!

بدیهتن هم چند بار بیمارستان رفته بودم بچه مردمو دیده بودم! یعنی بچه هه به دنیا می اومد مادره هم بستری بود! یعنی یه ربطی به هم داشتن! و مادره بالا تنش سالم بود!

برای بیشتر دونستن در مورد روابط جنسی هم دانشنامه نوجوان بود که میشد توش در مورد جنسیت خوند! و فکر نکنم از دوره ی ما به جز هاشم ( کامران می دونی کیو میگم که :-" ) از این موضوع بی اطلاع باشه تو اول راهنمایی.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

بچه ها مغز پرسشگری دارند این که از کجا اومدن مهمترین سوال بشریت در طی تاریخ بوده و نمیشه جواب اون رو بی اهمیت دونست!

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

به نقل از مازیمون :
وظیفه ی اموزش و پرورش اماده کردن دانش اموز ها برای زندگی اینده هست. یه بخش بزرگی از این زندگی هم مربوط میشه به روابط فرد با نصفه باقی جامعه!

و خوب ممکنه روابط جنسی هم پیش بیاد. پس مدرسه وظیفه ی اموزش دادن رو داره. چون به هر حال اینطور فرض میشه که اکثر افراد یا ازدواج می کنن یا به نحوی بالاخره در اینده تجربه ای از رابطه جنسی دارن. پس اموزش باید حتمن برای همه باشه!

پس خیلی مهم تر از خیلی از سایر علوم اموزش دادن در این مورده.

آموزش باید باشه .
نه از سنه پایین و نه از طرف آموزش و پرورش.
مثلا مدرسه بند کفش بستن رو هم که یک مهارته باید بیاد به بچه ها یاد بده؟
مشکل از جامعه و خانواده باشه فرق نداره اما مهم اینه که ظرفیت این کار نیست.
اولا کسی که آموزش رو میده باید واقعا در این زمینه مطالعه داشته باشه و به تناسب سن ه صحبت کنه که واقعا چند تا مدرسه ابتدایی میرن سراغ همچین آدمی؟
نه اینکه مثلا یه مشاور عادی پاشه بیاد حرف بزنه
دوما از اون جایی که بچه ها خیلی به این جور مسائل تویه اینجا عادت ندارن طرف مثلا میاد یه چن تا چیز با اغماض و با ملاحظه به سن اونا میگه اما بچه چون بضی چییزا رو نگرفتن ، سره این قضیه کنجکاوی میکنن و نتیجه بدتر میشه!
این کار نیاز به حداقل ۲۰سال فرهنگ سازی داره.و واسه اینکه این قضیه جا بیوفته حداقل ۲، ۳نسل باید فدا شن.
ینی ضرر های این کار از منافع اون بیشتره.

بچه نباید از جریان های آزاد مثل ه اینترنت و ... بره دنبال این چییزا.
اما این وظیفه ی پدر مادر که بیان فضای فرهنگی مدرسه یا محیطی که بچه توش هست رو تنظیم کنن.

Forough

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

چون آموزش داده نمیشه بچه ها چیزایی رو میفهمن که نباید بفهمن! صرفا شاید رابطه جنسی رو بشه تو چنتا جمله توضیح داد به بچه ولی وقتی گفته نمیشه از طریق فیلم و ... خیلی فراتر از چیزیو که باید بدونه میفهمه.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از M a н d i s :
آموزش باید باشه .
نه از سنه پایین و نه از طرف آموزش و پرورش.
مثلا مدرسه بند کفش بستن رو هم که یک مهارته باید بیاد به بچه ها یاد بده؟
مشکل از جامعه و خانواده باشه فرق نداره اما مهم اینه که ظرفیت این کار نیست.
اولا کسی که آموزش رو میده باید واقعا در این زمینه مطالعه داشته باشه و به تناسب سن ه صحبت کنه که واقعا چند تا مدرسه ابتدایی میرن سراغ همچین آدمی؟
نه اینکه مثلا یه مشاور عادی پاشه بیاد حرف بزنه
دوما از اون جایی که بچه ها خیلی به این جور مسائل تویه اینجا عادت ندارن طرف مثلا میاد یه چن تا چیز با اغماض و با ملاحظه به سن اونا میگه اما بچه چون بضی چییزا رو نگرفتن ، سره این قضیه کنجکاوی میکنن و نتیجه بدتر میشه!
این کار نیاز به حداقل ۲۰سال فرهنگ سازی داره.و واسه اینکه این قضیه جا بیوفته حداقل ۲، ۳نسل باید فدا شن.
ینی ضرر های این کار از منافع اون بیشتره.

بچه نباید از جریان های آزاد مثل ه اینترنت و ... بره دنبال این چییزا.
اما این وظیفه ی پدر مادر که بیان فضای فرهنگی مدرسه یا محیطی که بچه توش هست رو تنظیم کنن.

دقیقن فرقش همینه! پدر و مادر تخصص ندارن. و مدرسه هم خودش اینکارو نمی کنه تا اجباری نباشه.

به خاطر همین اموزش و پرورش باید این کار رو انجام بده. تا این کار با برنامه ریزی درست باشه.

و خیر نسله بعدی نسله خوبیه برای شروع. ( یعنی همینایی که الان دیگه دارن وارد ابتدایی میشن. )

ما خودمون کمابیش هممون با این مسایل تو راهنمایی دبیرستان اشنا شدیم. و الان هم داریم راحت دربارش حرف می زنیم.

و به نظرم برعکس برای اینکه این دوره مناسب باشه باید اموزش و پروش این کارو انجام بده.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

خب این سرکوب جنسی توی فرهنگ مردم ایران نیست؟من مدافع این موضوع نیستم منتها این مردم بیشترشون الان اسلام انتخابی دارن.ی قسمت هایی از اسلام رو قبول دارن و قسمت زیادی از این بسته بودن خواست خود این مردمه پس نمیشه بهشون خرده گرفت..
شاید دقیقا همین فضای بسته خودارضایی رو بسیار مجازتر میدونه برای یک پسر ایرانی تا رابطه ی واقعی جنسی

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از پوریا عابدی :
خب این سرکوب جنسی توی فرهنگ مردم ایران نیست؟من مدافع این موضوع نیستم منتها این مردم بیشترشون الان اسلام انتخابی دارن.ی قسمت هایی از اسلام رو قبول دارن و قسمت زیادی از این بسته بودن خواست خود این مردمه پس نمیشه بهشون خرده گرفت..
شاید دقیقا همین فضای بسته خودارضایی رو بسیار مجازتر میدونه برای یک پسر ایرانی تا رابطه ی واقعی جنسی

خوب توی پست اول تاپیک هم گفتم جبهه گیری هست باید چه کرد که این جبهه گیری کمتر بشه؟!

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Radikal :
خوب توی پست اول تاپیک هم گفتم جبهه گیری هست باید چه کرد که این جبهه گیری کمتر بشه؟!
خب بنظرم باید فاصله بین بلوغ جنسی و بلوغ اجتماعی رو گاهش داد و سن ازدواج رو هم پایین آورد

این ازدواج موقت بین دبیرستانیا رواج پیدا کنه بهتر میشه که اونم شدیدا نیازمند فرهنگ سازیه متاسفانه مردم درباره ازدواج موقت هم بیش از حد جبهه گیری میکنن ...!علتش هم سوء استفاده برخی از این حکم است. خود ائمه هم کسانی رو که توان ازدواج دائم دارن رو از ازدواج موقت منع کردن.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از rreezzaa :
خب بنظرم باید فاصله بین بلوغ جنسی و بلوغ اجتماعی رو گاهش داد و سن ازدواج رو هم پایین آورد

این ازدواج موقت بین دبیرستانیا رواج پیدا کنه بهتر میشه که اونم شدیدا نیازمند فرهنگ سازیه متاسفانه مردم درباره ازدواج موقت هم بیش از حد جبهه گیری میکنن ...!علتش هم سوء استفاده برخی از این حکم است. خود ائمه هم کسانی رو که توان ازدواج دائم دارن رو از ازدواج موقت منع کردن.

you've got to be kidding me!

پایین اوردن سن ازدواج ؟!

ازدواج موقت بین بچه دبیرستانی ها؟!

این یعنی سو استفاده ی جنسی از افرادی که به سن قانونی نرسیدن! یه دبیرستانی هنوز ۱۸ سالش پر نشده!

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

پایین آوردن سن ازدواج؟! تا الان خیلی مناسب و بالا بوده مثلاً؟ برای دختر دبیرستانی خواستگار بیاد مشکلی نداره واقعاً؟ حتی زیر بیست و پنج سال هم به نظر من احمقانه‌ست چه برسه به ازدواج دبیرستانی...
یه چیزهایی می‌‎بینم این‌جاها که باور نمی‌کنم اصلاً...

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از مازیمون :
you've got to be kidding me!

پایین اوردن سن ازدواج ؟!

ازدواج موقت بین بچه دبیرستانی ها؟!

این یعنی سو استفاده ی جنسی از افرادی که به سن قانونی نرسیدن! یه دبیرستانی هنوز ۱۸ سالش پر نشده!
پس من نمی فهمم مشکل طراح این تاپیک چیه؟؟؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از rreezzaa :
پس من نمی فهمم مشکل طراح این تاپیک چیه؟؟؟

صحبت در مورد اینه که چرا اموزش های جنسی در مدارس و دانشگاه ها انقد محدود هستن.

یا چرا همیشه در مورد مسایل جنسی در لفافه صحبت میشه ؟‌

چرا یک زن و شوهر تو سریال تلوزیونی ما همیشه جدا از همن ؟ هر شب دعوا ؟ هر شب بیرون رفتن؟!

یعنی این دوری کردن غیر عادی خودش یک بداموزی نیست؟

بالا