• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای تابستان کنکور چکار کنیم؟

• شروع کننده موضوع

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95
سلام |:
خب صددرصد میدونین که تابستون کنکور خیلی حساس و مهمه...
خیلیا کل پایه رو میبندن ؛ خیلیای دیگه فقط اختصاصیارو... دوم و سوم همزمان و یا جداجدا...!
یه عده هم پیشخوانی میکنن و...
خب ، اینجا قراره برنامه هامون واسه تابستون رو بگیم.
و اینکه چه کاری درسته واقعا !!!
و چجوری میشه یه شروع خوب داشت.
کنکوری های سالای قبل هم اگه تجربه هاشونو بگن ، خوشحال میشیم :]

• شروع کننده موضوع

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : تابستان کنکور 95

خب راستش من فعلا تصمیم قطعی ندارم که چی کار میخوام بکنم
میخواستم خواهش کنم سال بالایی ها (دانشجوها و یا کنکوری های عزیز) ، برنامه ای که خودشون انجام دادن و رضایت بخش بوده رو بگن...
و یا اگه ، کارخاص و متفاوتی رو نسبت به بقیه انجام دادن که براشون مفید بوده به ما هم پیشنهاد بدن :-"
و همچنین اینکه با چه ساعت مطالعه ای شروع کردن و چه ساعتی رو پیشنهاد میکنن :-"
( افراد با هم متفاوت هستن و ساعت مطالعه پرسیدن کار بدیه :د ولی به هرحال مفیدشو درنظر بگیرین خب)
یکی دو درس از پیش رو خوندن کار پسندیده ایه و یا نه و کلا هرچیزی که به ذهنتون میرسه.

پیشاپیش ممنون ;;)

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

من برای اختصاصی ها برنامم اینه که تو تابستون ببندمشون.با توجه به این که سال سوم خوب خوندم، کارم تو تابستون راحت تره.

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

کلا از سال کنکور یه تجربه ی مفید دارم :D اونم اینه که آرایه و قرابتو تو تابستون کلا بخونید تموم کنید . کارتون بعدا فوق العاده راحت تر میشه

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

منم پایه اختصاصی و عمومی کلا می بندم! سال دوم هم هیچی درس نخوندم! دهنم سرویسه :|

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

من تابستون 93 برای فیزیک و زیست و شیمی سوم پیش خوانی کردم واقعا راضی بودم
برای همین تابستون امسال فیزیک و زیست پیش خوانی میکنم
بنظرم باید فیزیک پیش 1 تو تابستون بخونین چون تا اونجایی که من یادمه سه. فصل اول فیزیک2 تو برنامه قلم چی نیست
و این سه فصل اگه خوب یاد نداشته باشی تو پیش به مشکل میخوری برای همین من میخوام فیزیک پیش 1 بخونم چون اینجوری یادگیری دینامیک و سینماتیک دوم اسون تر میشه

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران
پاسخ : برای تابستان کنکور 95 چکار کنیم؟

عربی و یه بخشایی از ادبیات مثه آرایه و زبان فارسی رو سعی کنید کامل بخونید و تستاشو بزنید.

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

ما از 20 تیر تا هفته اول شهریور میریم مدرسه 3 هفته آخرم اردو مطالعاتیه ی دو روزم قبل مهر بمون آوانس میدن نمیریم! :))
من خودم برنامه ریزی کردم درسای دوم ک فراموش شده بخونم یا چیزایی ک داستان داره! :D

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

پیشنهاد من این ـه که اولویت ـتون درس ـای اختصاصی پایه ـتون باشه . نه فقط خوندن که خب خوندم تموم شد، تسلط رو مفاهیم اختصاص ـای پایه!
بعد مثلا من خودم قرابت ـو زبان‌فارسی سبطی ـرو از تابستون شروع کردم هر چند تا وسط ـای سال طول کشید ولی واقعا مفید بود.زودتر ـم میشد تموم کردشون ـا، من لفت دادم. :-"
عربی ـم به نظرم کار کنید براش.

ولی حالا هر کاری میخاید بکنید مهم این ـه که حتما حتما برنامه داشته باشین . حالا یا طبق برنامه آزمون ـاتون یا مدرسه یا هر چی .
برا خودتون مشخص کنید که مثلا میخاین تا آخر این ماه چی ـا رو خونده باشین . و 2هفته یه بار یا هفته ای یه بار برنامه روزانه برا خودتون بنویسین . برنامه روزانه واقعا کمک میکنه به ـتون که وقت ـتون ـو هدر ندین. و خب این ـی که به هدف ـایی که برا تابستون ـو تعیین کردین برسین واقعا روحیه زیادی برای مهر ـو بقیه ـش به ـتون میده. ;;)

fz6372

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ه

سلام.من به خاطر یسری اشتباه مطالعاتی و برنامه ریزی که امسال داشتم و هدف بزرگی که دارم مجبور شدم بمونم سال۹۵.والا من یه برنامه ی دقیث در غالب فرمت اکسل برا خودم چیدم و حسابی روش کار کردم،بعد اینو فرستادم واسه یه مشاور گفت این اصلن شدنی نیست و سر به ناکجا آباد داره،ولی تو برنامم خواستم که دوم و سوم هم عمومی و هم اختصاصی رو تابستون تموم کنم.ولی ایشون گفت اینکه بخوای بگی قرازه تو یه هفته چی کنم اصلا شدنی نیست و تو اصلن نمیدونی برنامه ریزی چیه.حالا من نمیدونم چی کنم؟اگر کسی خواست من براش ایمیل میکنم برناممو ببینه،شاید یکی تونست کمکم کنه.ضمنا اصلن دوست ندارم دوباره قلم چی شرکت کنم،و قصد دارم فقط برای آزمونای جامع بعد عید ثبت نام کنم.نظر شما چیه؟

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

قلم چی برای فارغا خیلی برنامه ی خوبی داره ها ;;) حالا هر جور راحتین.

+ مشاورا ممکنه بدجنس هم باشن و بخوان ترغیبتون کنن با خودشون مشاوره بگیرین. به یکی از بچه های سال بالاتر که رتبه ی خوبی اورده نشون بدین و بعد تصمیم بگیرین;;)

fz6372

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ه

نه ایشون یه وبلاگ دارن و من اتفاقی پیداش کردم و براش ایمیل زدم.من کسی رو اطرافم ندارم که بهم مشاوره بده،مشاورای شهرمونم به درد نخورن!کلا من با اینترنت میرم جلو.از قلم چی متنفرم مخصوصا پشتیباناش،یعدشم پارسال و امسال شرکت میکردم و دارم دفترچه سوالاشو.نیاز نیست دوباره پول بریزم دور!راستی به نظر شما همه ی کتاب تستی هامو بفروشم؟کتابا عوض شدن.نمیدونم از کی بپرسم که دقیق مطمئن بشم.

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

خب از چيزهايي که من بهتون توصيه ميکنم در قدم اول اينه که عادت هاي درس خوندتون را بشناسيد ،چميدونم،بلند ميخونيد،بايد راه بريد،شبا براتون بهتره يا نه...
يکسري هاش نيازه که از الان تمرين بشه ترکش کنيد چون اونطور براتون بهتره.
مثلا پشت ميز درس بخونيد،سحرخيزي را تمرين کنيد(البته ترجيحا براي اونا که مدرسه نميرن و ماه رمضون روزه ميگيرن بعد از ماه رمضون)
بعد اينکه کار اصلي شما دو تابستون دوتا چيزه
1.تمام کردن دروس پايه.
برای این کافیه درسهارو واحد بندی کنید.به واحد های 1یا1/5یا2ساعته و برنامه بریزید و اولین درس و اخرین درس را درسهایی بذارید که دوست دارید که برای شروع و اتمام انگیزه داشته باشید و سعی کنید درسهارو یکی درمیان اختصاصی عمومی بذارید.و مهم تر از همه سعی کنید روزی حداکثر8ساعت درس بخونید.خواهشا مثل من جوگیر نشد کلی کادر بکشید و برنامه بریزید و فقط یک هفته 12ساعت درس بخونید بقیه اش را به زور بکشید.(میدونم که این جمله جوگیر نشد را زیاد شنیدید و شاید باخودتون بگید که من میتونم اما حتی اگر هم بتونید8ساعت کافیه.)همینقدر بیشتر نخونید اما هرروز را بخونید و تصور کنید 3فصل دیگه را باید بگذرونید و هرروز بخونید و تازه یکم زیاد هم کنید ساعتتون را.به خودتون و روحیتون رحم کنید تا کم نیارید،نبرید و نا امید نشید.در ضمن با همین ساعت مطالعاتی مطمین باشید همه ی درس هارو تمام میکنید و بهشون مسلط هم میشید.(حتی منی هم که تا سال سوم هیچی نخونده بودم و نهایت کم کاری را داشتم اما تمام کردم)اما به شدت توصیه میکنم دروس عمومی را هرچه بیشتر بخونید براتون بهتره و ازتون خواهش میکنم یک دور عمومی هارو تمام کنید تو تابستان
2.شناختن اينکه هر درس بايد چطور خواند تا بيشترين بازده را ازش گرفت.اين منحصر بفرده براي هرکس،بايد از تجربه ديگران کمک بگيريد،بهترين هارو انتخاب کنيد و شده ازمون و خطا کنيد اما به نتيجه برسيد،مطمئن باشيد اگه تابستان وقت بذاريد براي مدل درسخوندتون ضرر نمي کنيد هيچ سودم ميکنيد،چون خيلي توي سال تحصيلي ميفهمن فلان درس را بايد چطور خوند.
يکسري برنامه روزانه هم براي خودتون طراحي کنيد،چيزهايي که مثلا توي عمومي ها فن هستن و نياز به تمرين مداوم دارن،قطعشون کنيد مهارتتون کم ميشه اوشون.عجله هم نداشته باشید تموم بشن اتفاقا مدام روشون کار کنید.
مثل هرشب يک ريدينگ و يک کلوز زدن،يا خواندن قرابت،يا زبان فارسي،و یک ریدینگ عربی اينا نياز به زمان دارن و هرچي زمان اينکه شما خودتونو باهاش درگير کنيد بيشتر باشه بيشتر بهش مسلط ميشيد.

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

بنظرم از عمومیا واجب هاشون عربی+قرابت+آرایه ست،بقیه رو هرچقدر رسیدید.
برای اختصاصیا هم در درجه اول روی نقات ضعفتون و بعد قوی کردن نقاط قوتتون کار کنید.ضرر خواهید کرد اگر از نقاط قوتتون غافل بشید.

جوگیری هم پیشه نکنید که خسته بشید حالا حالاها کار خواهید داشت،انرژی نگه دارید.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

بهترین کارش خوندن بخش زیادی از پایه س که در طول سال وقت چندانی براش نذارین .
خصوصا تسلط کامل بر زیست شناسی پایه برا تجربی ها .
من فیزیک پیش دانشگاهی رو هم یه بخشهایی ش رو پیش خوانی کردم که مفید بود .

برنامه خیلی سنگین هم نچینید برا تابستون، سال طولانی ای در پیشه که باید بتونین بخونین تا آخرش .

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

اگه پایتون قویه پیش رو شروع کنید حتما
مخصوصا شیمی و زیست ک اگه تموم بشه ب هیچ عنوان ضرر نداره

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

ریاضیا اگر قصد دارید هندسه رو بخونید تابستون روش وقت بذارید یکم وقت میخواد ولی خیلی کمک میکنه بعدش+روی فیزیک سرمایه گذاری کنید.
تابستون روی فیزیک پایه وقت درست حسابی بذارید.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

من شیمی 2 و فیزیک رو چیکار کنم صفر صفرم تو این دو درس

دوم المپ بودم خیر سرم هیچی بارم نیست

کمک پلیز

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شبنم... :
اگه پایتون قویه پیش رو شروع کنید حتما
مخصوصا شیمی و زیست ک اگه تموم بشه ب هیچ عنوان ضرر نداره
زیست پیش مخصوصا اون فصل اولش چیزی نیست که آدم بخواد با یکی دو بار خوندن یاد بگیره.یعنی انرژی بیخودی صرف کردنه.بنظرم واستین درس بدن بهتون بعد بخونین بهتره.
البته اگه واقعا پایتون قوی ِ قویه و الان از پایه ازتون کنکور بگیرن میرین تاپ میشین!خوب اوکی بشینید پیش بخونید.
ولی فکر نکنم اینطوری باشید:د

×بالایی@ فیزیک دو که یه قسمت عظیمیش تو پیش هست.اون فشار و ایناها رو هم که جلد دو گاج نقره ای رو بخون بعد تست بزن دیگه :D
شیمی هم اگه اینقد اضطراریه و نمیتونی واسی ببینی فار دوم کی میاد و چجوریه برو مبتکران بگیر :D
اقا ما ـم المپیادی بودیم.نه دوم رو اونقد خوب بودیم نه سوم :)) نگران نباش:) بخون.

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از arvin.a :
من شیمی 2 و فیزیک رو چیکار کنم صفر صفرم تو این دو درس

دوم المپ بودم خیر سرم هیچی بارم نیست

کمک پلیز
واقعا انقدر وقت داری که هم توی این دوتا توپ بشی هم یه سری چیزای دیگه رو مرور کنی
فقط برنامه داشته باش.اگه فکر کنی وقت نیستو تابستونو از دست بدی اشتباه بزرگی کردی.

بالا