• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
پاسخ : امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

به نقل از khanoomi :
این فیزیکی که من دارم میخونم حجمش فوق العاده زیاده اگه بخوای هم کتاب بخونی هم جزوه اصن نمیشه تمومش رد

تو فیزیک حفظیات زیاد میاد منم خیلی اوضام خرابه تو این مورد چیکار کنم؟

فردا امتخان شبه نهایی فیزیک دارم تا الانم دوتا فصل اول فقط خوندم 3 فصل مونده

فرجه جبر واقعا زیاده کاش داده بودنش به فیزیک حسابان رو میشه جمعش کرد تو دو روز اما این فیزیکه واقعا کار حضرت فیله :((
خلاصه نویسی خیلی کمکت میکنه واسه فیزیک

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

به نقل از ILUX :
بنظرمن به عمومیا خیلی توجه کنین بویژه عربی و دین زندگی که وقعا نمیشه تو هفته آخر جمعشون کرد
واسه دین زندگی که امتحان اوله چند روز وقت بذارم؟ :D

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از drpardis :
واسه دین زندگی که امتحان اوله چند روز وقت بذارم؟ :D
اگه واسه ترم1خوب خوندی2.5روز.نخوندی3.5.بافرض هیچی نخوندن ازترم2گفتم

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

یه سوال خیلی رویا پردازانه!! تو فرجه ها هر درس فقط همونو بخونیم؟؟ یه نواخت میشه :| :| :| البته فک کنم اصلا وقت شه یا استرس بزاره ولی مثلا میشه تو فرجه ی فیزیک یا زمین یکم زبان فارسی خوند؟؟ 23 تا درسه :-ss :-ss :-ss :-ss :-ss :-ss

بعد :-ssبازم فک ککنم وقت شه ولی مثلا میشه یه شبه جمع بندی کرد.؟ حداقل از خود کتاب درسیا؟ واسه کنکور یا فقط فقط فقط نهایی؟

اگر الان بخوایم یکم بخونیم مثلا مباحث سنگین رو برداریم و اگه اره شب امتحان دوباره خوانی میخوان؟ یا مباحث تقریبا سبک تر و شب انتحان فقط مرور؟ کدوم بهتره؟؟
+از همین سوال پرسیدنم زار میزنه زبان فارسی یکی از کابوس هامه :-ss :-ss :-ss :-ss

raminn

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
اصف

بستن تاپیک از آغاز امتحاناتون بهترین کار میتونه باشه که برید درستونو بخونید :))
وقتتونو تلف نکنین خواهشا بعد از هر امتحانی که بیاین اینجا بحث کنین فلان کلمه فلام بارم رو داشت یا وای چقدر سخت بود؟؟؟؟
دو ساعت استراحت کنین بعدم با خیال راحت برید پای درس بعدی

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

بعضیا میگن نهایی93 بزارین شب امتحان حل کنین
الان نهایی93 حل نکنین
به نظر شما این کار درستیه؟

raminn

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
اصف

به نقل از Amir HD :
الان نهایی93 حل نکنین
کنکور نیس که اینو میگن آخه
اما پیشنهاد بدی نیس چون شما تو فرجه ی امتحان کتابو کامل خوندی همه چی رو بلدی بعد میتونی اینو بصورت آزمون از خودت بگیری و محک بزنی خوندنتو

nassim#m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از Amir HD :
الان نهایی93 حل نکنین
من اینکارو میکردم و نهایی دو سال آخر رو معمولن روز قبل امتحان نهایی حل میکردم_ بنظرم کار درستیه_همه ی مباحث امتحان براتون مرور میشه با سوالایی ک تکراری نیستن_
حالا اگرم نمیذارید روز آخر بذارید واسه فرجه های همون درس

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

این مقاله سایت کانونه فک کنم بد نباشه یه بار بخونیدش

1- مواظب «خیت» باشید!

خ) خواب: میزان زیادش کسلی و کرختی می‌آورد.

ی) یخچال: اگر قرار باشد حین درس خواندن مدام سری به یخچال بزنید چاق می‌شوید و آن هم که مادر همه‌ی مریضی‌هاست.

ت) تلویزیون: باعث خستگی و آسیب به چشم و هدر رفتن ناآگاهانه‌ی وقت می‌شود.

با کنترل خیت می‌توانید از خیت شدن در امتحان نهایی جلوگیری کنید.

2- کتاب درسی را بجوید!

مهم‌ترین کار شما در این مدت تلاش برای افزایش معدل است و این یعنی تسلط بر مطالب کتاب‌های درسی. ازاین‌رو تمام «فعالیت‌ها»، «مثال‌ها»، «فکر کنیدها»، «خود را بیازماییدها» و پرسش‌های انتهای فصل‌های کتاب درسی را که ارزش سؤالی دارند، از دست ندهید. این‌ها مهم‌ترین نکات برای سؤالات امتحان نهایی‌اند. طراحان امتحان نهایی از کتاب درسی سؤال طرح می‌کنند نه جزوه‌ی معلم شما یا فلان کتاب کمک‌درسی معروف!

3- سؤالات امتحان نهایی را هلاک کنید!

پس از مطالعه‌ی دقیق و مفهومی کتاب درسی، مهم‌ترین کار، حل پرسش‌های تشریحی و نمونه‌سؤال‌های امتحان نهایی است. سعی کنید با روش تصحیح اوراق و طرز پاسخ‌‌دهی به سؤالات امتحانات نهایی آشنا شوید. بارم فصل‌ها را در نظر بگیرید و فصل‌های پر بارم را زودتر بخوانید.

4- کمک بگیرید!

اگر اشکالات شما در درس‌هایی مانند زبان، عربی یا فیزیک و ریاضی ریشه‌ای است، بهتر است با کمک معلم یا دوستان ممتازتان آن‌ها را برطرف کنید. بدین ترتیب پیشرفت سریع خواهید داشت. در درس‌هایی که پیش‌نیاز ندارند و ارتباطی با مطالب سال قبل ندارند، امکان جبران آن‌ها به صورت خودآموز وجود دارد.

5- میان‌بر نروید!

حل تست تا حدی به تسلط شما در مباحث درسی کمک می‌کند، ولی نباید حل تست را جایگزین حل مسائل تشریحی کرد. حل تست بیش‌تر به عنوان اندوخته برای کنکور سال بعد محسوب می‌شود. هنگامی به حل تست یک درس بپردازید که اولاً در سایر درس‌ها عقب‌افتادگی نداشته باشید. ثانیاً مطمئن باشید مطلب را آن‌قدر عمیق مطالعه کرده‌اید که از عهده‌ی تمرینات تشریحی آن برمی‌آیید.

مراقب باشید، از راه‌حل‌های کوتاه و میان‌بر برای حل مسائل تشریحی به‌ویژه سؤالات امتحانات نهایی استفاده نکنید.

6- سحرخیز باشید.

سعی کنید عادت کنید شب‌ها زود بخوابید و صبح زود از خواب بیدار شوید. قرار نیست چون مدرسه نمی‌روید تا نصف شب درس بخوانید و بعد تا ظهر بخوابید. زمان خواب و بیداری‌تان را هماهنگ با زمان امتحان نهایی کنید؛ یعنی به صورتی برنامه‌‌ریزی کنید که در ساعت برگزاری امتحان نهایی در اوج هوشیاری و سرحالی باشید.

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

بچه ها واسه امتحان تاریخ در چه حد خوندین؟ من که زیاد نخوندمو بد دادم یکم عذاب وجدان دارم :))

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

ما که فردا کامپیوتر داریم منم لاش رو باز نکردم هنوووز :)

تاریخ برا ما اسون داده بود سوالا دراز نداده بود اکثرا هم پرسش کتاب بودن

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اتفاقا اول نهایی 3سال اخیر رو بخون دقیق که بفهمی چه جوری باید درس بخونی برای امتحانش

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

بچه ها شما واس امتحان نهایی مدرستون تعطیل میشه از چند روز قبل ? من ک یکشنبه رو میرم تاریخ میدم دیگه نمیرم

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

پیشنهادتون واسه یه المپیادی که ترم دو اصلا اصلا نخونده ،ترم یک هم در حد هردرسی یه روز ، باتوجه به برنامه ،چیه؟ :-"

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از phoenix... :
پیشنهادتون واسه یه المپیادی که ترم دو اصلا اصلا نخونده ،ترم یک هم در حد هردرسی یه روز ، باتوجه به برنامه ،چیه؟ :-"
خب یه سری درسا هست که ترم دومش خیلی بیشتر مهمه تا ترم یک مثل ادبیات ! یا زبان فارسی....یا اونایی که بارم ترم دومش مهم تره اونارو از ترم دو شروع کن...بعد اگه رسیدی برگرد ترم یک ! و یه درساییم مثه فیزیک ...ریاضی اینا خب خیلی مهم نیست ترم دوم و اول تفاوتش ! پس سعی کن اونجاهایی که بیشتر مشکل داری روش تمرکز کنی[ میتونی یه نمونه سوال حل کنی و ببینی چه بخش هایی رو نمیتونی جواب بدی واسه این درسا] و به وفور سوال نهایی حل کن و حل کن و حل کن که فقط سه نمره از سوالای هر درس جدیده و بقیه تکراره...[ اینا نظر شخصی بود :) ]

tannaz77

بهار
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فسا
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی فسا
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

سلام...کیا سومین الان؟از کی تعطیلید؟الان فقط واسه امتحان نهایی می خونید؟

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از tannaz77 :
سلام...کیا سومین الان؟از کی تعطیلید؟الان فقط واسه امتحان نهایی می خونید؟
سلام من سوم ریاضی هستم
از نظر من فرجه که هست فقط باید فکر آدم رو نهایی باشه باتوجه به اینکه تاثیر نهایی برا ما کنکوریای 95 بیشتر خواهد شد
من تو هفته گذشته فیزیک و زبان فارسی رو یه دور کردم چون فیزیک واقعا وقتش کمه زبان فارسی هم خوندنش یبار ضرر نداره عربی هم معانی رو هرشب یه ربع یا نیم ساعت براش بزار اینکارا که میکنی مطمعنا برا کنکور هم مفیده کلمات ادبیات هم باید مث عربی هرشب یه ربع خوند توصیه میکنم اگه شعرا ادبیاتم تو مدرسه حفظ نکردید لااقل چندبار از روش روخونی کن چون اگه اینکار نکنی واقعا سخت میشه برات کار .
امروزم شیمی رو خوندم چون فک میکنم وقتسش کمه و حسابان جز برنامه بعدیمه و هندسه که فصل آخر هرچی بخونی کمه .دینی هم از عصر سه شنبه هفته بعد براش وقت گذاشتم چون اولین امتحان رو اگه خوب بدی برا روحیه خوبه که خوب بخونی برای اونا

چقد حرف زدم :-s

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

هفته آخر مدرسه میرید ؟

مت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از کاظم قلمچی و مخلّفات :
بستن تاپیک از آغاز امتحاناتون بهترین کار میتونه باشه که برید درستونو بخونید :))
وقتتونو تلف نکنین خواهشا بعد از هر امتحانی که بیاین اینجا بحث کنین فلان کلمه فلام بارم رو داشت یا وای چقدر سخت بود؟؟؟؟
دو ساعت استراحت کنین بعدم با خیال راحت برید پای درس بعدی

حتما ، ببیند تحت هیچ شرایطی وقتتون رو تلف نکنید، اگر هم امتحانی رو بد دادید ، بعدی رو بچسبید که اونو از دست ندید...
حتما حتما :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا