• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب بهترین موسسه آزمون ازمایشی برای کنکور 96

برای کنکور 95 شما با برنامه آزمون های کدام موسسه پیش میرید؟

• قلم چی

رای‌ها: 103 63.2%
  • گزینه دو

رای‌ها: 20 12.3%
  • سنجش

رای‌ها: 18 11.0%
  • گاج

رای‌ها: 11 6.7%
  • برنامه ترکیبی از موسسات مختلف

رای‌ها: 5 3.1%
  • آزمون های داخلی مدرسه

رای‌ها: 6 3.7%

• رای‌دهندگان
    163
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
راجع به کلیت و برنامه اهی راهبردی ازمون های مختلف میتونید سوالات و نظراتتون رو مطرح کنید و جواب بگیرید

گاج
قلمچی
گزینه دو
سنجش

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
پاسخ : ازمون ازمایشی کنکور

قبل هرچیزی بد نیست اينو بخونيد

آزمونهای آزمایشی که شرکت می کنید،در چند بعد باید براتون مفید باشند.اگر یکیشون هم نباشه، باید درشیوه آزمون دادنتون تجدید نظر کنید.

1- برنامه و نظم مطالعاتی: شما می دونید که تا تیر ماه سال آینده باید تمام کتابهای دوم تا چهارم دبیرستانتون رو تموم کرده باشید و به تسلط خوبی روی مباحث رسیده باشید. اما خیلی سخته که این 9 ماه رو خودتون به شکل درست و متعادل تقسیم کنید. پس به یه برنامه کوتاه مدت تر نیاز دارید. آزمونهایی که میدید، این برنامه رو براتون فراهم می کنه و نمیگذاره تعادلتون در برنامه ریزی به هم بخوره. اگر با برنامه های آزمونهاتون پیش برید، تعادل در درسهای پایه و پیش، عمومی و اختصاصی را رعایت خواهید کرد.پس به هیچ عنوان از برنامه آزمونتون عقب نیفتید.

2-مهارت آزمون دادن: می دونید که روز کنکور،باید 4ساعت بشینید رو یه صندلی و به مجموعه ای از سوالات که شامل کلیه دروس همه پایه ها و همه مباحث میشه، پاسخ بدید. در ضمن در زمان محدودی باید به بیشترین و بهترین تعداد سوالی که می تونید پاسخ درست بدید. این چیزیه که قبلا تجربه شو نداشتید. با آزمونهای مستمری که در طول سال می دید، این مهارتهای لازم رو کسب می کنید. سرعتتون رو افزایش می دید، نحوه برخورد با سوالات شکدار رو یاد می گیرید، ترتیب سوالات و دروس دستتون می آد،یاد می گیرید از سوالات وقت گیر بگذرید و خیلی چیزهای دیگه که به مرور یاد می گیرید.

3-سنجش آموخته ها و روش مطالعه: در طول مدت 2 یا 3 هفته ای که فرصت داشتید، طبق برنامه آزمونتون درس خوندید و الآن می خواهید ببینید چقدر خوندنتون خوب و کافی بوده. درصدهاتون اینو به خوبی نشون می دن. از روی کارنامه آزمون می تونید بفهمید اشتباهاتتون چی بوده و نقاط قوتتون چی بوده.
برای این منظور استفاده از کلاسور ارزیابی خیلی خیلی مفیده. ولی متاسفانه تعداد کمی از بچه ها کلاسور ارزیابی رو جدی می گیرن!
تحلیل آزمون، از خود آزمون خیلی خیلی مهمتره!بعد از ظهر هر آزمونی که شرکت می کنید رو اختصاص بدید به بررسی و تحلیل آزمون اون روز و تکمیل کلاسور ارزیابی. بچه های ضعیفتر که تعداد غلطهاشون زیادتره، می تونن فقط سوالات شکدار و غلط رو بررسی کنن و نکاتش رو وارد کلاسور ارزیابی کنن. ولی بچه های قوی تر که تعداد پاسخهای نادرستشون کمتر هست، باید تمام سوالات نزده،غلط و شکدارشون رو بررسی کنن و نکاتشون رو وارد کلاسور ارزیابی کنن و یا حتی متن سوال رو در کلاسور ارزیابی یادداشت کنن. این کار علاوه بر این که باعث میشه مطالبی که بهشون تسلط نداشتید تو ذهنتون تثبیت بشن، یه منبع خیلی خیلی خوب سوال رو براتون فرهم می کنه که در ایام جمعبندی، قدرش رو خواهید دونست! (;
خواهش می کنم این کار رو جدی بگیرید.تاثیرش رو چند ماه بعد خواهید دید...

4-آموزش: به جز سنجش آموخته ها، شما باید سر آزمون یه چیز جدید یاد بگیرید! چند تا سوال باید براتون جدید باشن،راه حل یا ایده جدیدی رو بهتون یاد بدن. برای همین آزمونهایی که می دید نباید سوالاتشون بیش از حد ساده باشه!

5-پی بردن به جایگاه خودتون در بین داوطلبها: این آخرین چیزی هست که مهمه! و متاسفانه برای بیشتر بچه ها اولین چیز قلمداد میشه! ما آزمون میدیم تا اشتباهات خودمون رو بفهمیم و دیگه تکرارشون نکنیم. نه اینکه فکر کنیم همه چیز رو بلدیم و همه چی آرومه!!! پس از هر اشتباهی که در آزمونها مرتکب میشید خوشحال بشید!! چون باعث میشه، یه تجربه جدید به دست بیارید و دیگه اون اشتباه رو در کنکور اصلی تکرار نکنید!
من خودم، چون تو آزمونهام خیلی کم اشتباه می کردم، همه اشتباهاتو گذاشتم یهویی سر کنکور اصلی!!!

چندتا نکته خیلی خیلی مهم و ساده وجود داره درمورد آزمون دادن که در عین سادگی، عمل کردن بهشون خیلی سخته!
1-از نتیجه خوب آزمونهاتون مغرور نشید.چون کلی راه مونده تا کنکور... مغرور شدن باعث میشه روزهارو از دست بدید و در همون زمان کسانی که از شما پاین تر بودن با تلاش خودشونو بکشن بالا و ازتون جلو بزنن...
2- از هیچ نتیجه بدی ناامید و دلسرد نشید! هر آزمون بعد زا اینکه اشتباهات مطالعاتی و آزمون دادنتون رو بررسی کردین، به خودتون قول بدید که آزمون بعدی با رفع اون اشتباهات نتیجه بهتری بگیرید. این قول رو هم به صورت مکتوب در یه دفترچه ثبت کنید که تاثیرش بیشتر بشه! (;
3- ذره ذره پیشرفت کنین و دنبال جهشهای یکدفعه ای نباشین!این جهشهای رو به بالای یکدفعه ای، به همون سرعت هم میتونه بیاد پایین...(اتفاقی که واسه من افتاد...)
4-آخرین چیز و شاید مهمترین چیز اینه که: یه آدم، تابع کلی شرایط و عوامله! پس نمی توینن خودتون رو با هیچ کس مقایسه کنید!چون شرایط و عوامل هرکدومتون متفاوته! فقط و فقط به دنبال رقابت با خودتون باشید.روی خودتونو کم کنید!!هر آزمون پیشرفت کنید و برای هر پیشرفت به خودتون پوئن مثبت بدید. مثلا 1ساعت انجام کاری که خیلی دوستش دارید! و برای پسرفتهای احتمالیتون به خودتون هشدار بدین و جبرانش کنید! در یک کلام: خودکار خودکار باشید!! چون هیچ کس بیشتر از خودتون قلبش برای موفقیتتون نمی تپه!!

یه نکته کلی رو هم این آخر اضافه کنم(با عرض معذرت که خیلی طولانی شد): شعار نمی دم! هرچی میگم اشتباهات خودمه و تجربه هام...وقتی میگم یه کاریو نکنید، دستور نمی دم! خواهرانه درخواست می کنم اشتباهات منو تکرار نکنید...

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : آزمون ازمایشی کنکور

سلام!
من سر قلمچی اول از اختصاصیا شروع میکنم و وقت خیلی زیادی روشون میذارم بعد میرم سراغ عمومی
توی عمومی معمولا ادبیات رو خیلی خوب میزنم. برای ریدینگای زبان اصلا وقت نمیذارم.
تراز اختصاصیامم معمولا خیلی خوب میشه ولی عمومی نه حتی خیلی اوقات پایین 6000 :|و تراز کلمم تو رنج 7200 هست.
یعنی در کل برا عمومی شاید 30 دقیقه وقت بذارم.
به این روش عادت کردم.و خیلی سخته که تغییرش بدم.حالا من با عمومی سر کنکور چیکار کنم؟ :(

یه چیزی یکی بهم میگفت عمومی تو قلمچی زیاد خودشو نشون نمیده ولی تو کنکور خیلی ضربه میزنه.درسته؟

me!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
دانشگاه
هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از incognito :
سلام!
من سر قلمچی اول از اختصاصیا شروع میکنم و وقت خیلی زیادی روشون میذارم بعد میرم سراغ عمومی
توی عمومی معمولا ادبیات رو خیلی خوب میزنم. برای ریدینگای زبان اصلا وقت نمیذارم.
تراز اختصاصیامم معمولا خیلی خوب میشه ولی عمومی نه حتی خیلی اوقات پایین 6000 :|و تراز کلمم تو رنج 7200 هست.
یعنی در کل برا عمومی شاید 30 دقیقه وقت بذارم.
به این روش عادت کردم.و خیلی سخته که تغییرش بدم.حالا من با عمومی سر کنکور چیکار کنم؟ :(

یه چیزی یکی بهم میگفت عمومی تو قلمچی زیاد خودشو نشون نمیده ولی تو کنکور خیلی ضربه میزنه.درسته؟
علیک سلام!
چندمی؟ سوم؟
خب... دقیق یادم نیست ولی فکر کنم از اوایل مهرماه امسالت قلمچی دفترچه عمومی و اختصاصی رو جدا میده. ینی اول دفترچه عمومی رو میده و یک ساعت وقت دارین بعدش باید دفترچه عمومیا رو بذارین و اختصاصی هارو بردارین
کار سختی نیست، می تونی عادتتو الان تغییر بدی. البته ممکنه اولش سخت باشه برات :D ولی بهتر از تغییر دادن عادتت سر کنکوره! مثلا یه ساعت بیکار بشینی سرکنکور بعد زمان بقیه رو ادغام کنی!!!!!!! البته نمی تونی دفترچه هارو عوض کنی!
اینم بگم که عمومی خیلی تو کنکور تاثیر داره، خیلـــــــــــــی! مخصوصا عربی! چون خیلیا عربی رو نمی زنن
اگه می بینی تو عمومی خیلی خسته میشی اول برو سراغ اونایی که توش قوی تری

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

کسی از برنامه ی کلی قلمچی و گزینه دو تو تابستون خبر داره؟

به نظرتون واسه تابستون کدوم بهتره؟

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از .shadi. :
کسی از برنامه ی کلی قلمچی و گزینه دو تو تابستون خبر داره؟

به نظرتون واسه تابستون کدوم بهتره؟
برنامه قلمچی
http://www.kanoon.ir/Public/Repository.aspx?t=0&gid=11

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

از کنکوری‌ـا و فارغ التحصیلا یه سوالی داشتم ، نظر کلیتون راجبه زیست قلمچی چیه ؟ ( کلا تو دبیرستان تا حالا قلمچی ندادم.)
من از یه سری از رتبه های خوب سالای پیش شنیده بودم که زیست قلمچی یه درصد خیلی کاذب میده به آدم و هیچ‌جوره نمیشه روش حساب کرد می‌خوام بدونم این حرف درسته ؟

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

خیلی ها میپرسن نمیشه هم تو کانون شرکت کنیم هم تو گزینه2 شرکت کنیم؟
با قطعیت میگیم خیر!:D
چون مهم ترین اصل در کنکور پیوستگی و تک برنامه ای بودنه و اگه شما تو جفتش شرکت کنید دچار تداخل تو مطالعه دروس و برنامه ریزی میشید پس با شناخت از خودتون و مطالعه نقاط ضعف و قوت موسسات یکیشون رو انتخاب کنید و تا آخر با برنامش برید جلو!
و یه نکته مهم دیگه اینکه حتی اگه تو آزمونای گزینه دو شرکت نکردید حتما دفترچه سوالاش رو گیر بیارید و سوالاش رو توی خونتون خودتون حل کنید چون واقعا قشنگه بعضی سوالاش!

به نقل از Nadiye :
از کنکوری‌ـا و فارغ التحصیلا یه سوالی داشتم ، نظر کلیتون راجبه زیست قلمچی چیه ؟ ( کلا تو دبیرستان تا حالا قلمچی ندادم.)
من از یه سری از رتبه های خوب سالای پیش شنیده بودم که زیست قلمچی یه درصد خیلی کاذب میده به آدم و هیچ‌جوره نمیشه روش حساب کرد می‌خوام بدونم این حرف درسته ؟
منم قبول دارم این حرف رو

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش
پاسخ : انتخاب بهترین موسسه آزمون ازمایشی برای کنکور 95

گاج ندید کلا! سوالاش خوبه ولی چون تعداد شرکت کننده هاش کمن و رقیب خوب کمتر، رتبه الکی میده که خب اون روحیه رقابتو از بین میبره!

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

به نظر من برخلاف برنامه ی مهر به بعد کانون که خوبه برنامه ی تابستونش افتضاحه... و نمیدونم چرا هرسال همین برنامه رو تکرار میکنه.... از برنامه ی تابستون مخصوصاا امسال مخصولا بعد از اون صحبت های اقای قلمچی متنفرم ~X( ~X( :-& :-& :-&( اخه به خودت بگو به بقیه چه ربطی داره !)
طبق چیز هایی که من فهمیدم خود اقای کاظم انتظار داشته و داره که همه ی کنکوری ها پیش 1 رو پیش خوانی کنن و حالا مثلاا جمع بندی سومشون رو هم کنن! در واقع با این برنامه ادم رو وادار به چنین کاری میکنن!!! و همینه که اگه امسال یا سال های قبلی رو نگاه کنی بچه های کانون تو پایه کاملا میلنگن!!!
توی برنامه گفته میتونین جاش دوم بخونین ولی اگر دقت کنین دوم برخلاف پیش1 پوششی نیست یعنی مثلا دوم فصل فلان زیستو تو این دو هفته خوندی که خوندی اگه نه دیگه باید قیدشو بزنی!! این اولین بدیشه به نظر ن
بعدی اینه که در کانون برخلاف سایر موسسات ازمون جمع بندی تابستون میوفته اواسط مهر !! امسال که ما سوم بودیم دیدیم که حتی بچه های تراز بالا هم در اخر برنامه تابستون که تو مهره البته موندن!! اصلا ورود به مدرسه و عوض شدن برنامه ی روزانه و ساعت کلاس ها و... و عادت کردن بش اینقدری وقت میبره که اخر برنامه به قول معروف بش اب گرفته میشه!!!
همون برنامه ی سوم هم در تابستون کمی بیرحمانس برای کسانی که المپیاد یا کارر جانبی داشتن و شاید در سال سوم اصلا کنکوری درس نخوندن!! احتمالا کاظم فکر کرده همه از اول دبیرستان خودشونو کنکوری میدونستن و خوندن و جمع کردن فقط مرور میخوان واسه پایه ! # المپیادی بد بخت =((
و بدی بعدی همین سال اوله تو برنامه سال اول نداریم و صرفا اختصاصی ها دومه!! یعنی برنامه تون پایه خوانی باشه با این هول هولی بودن بازم تکمیل نمیشه!
1ماه بین نهایی ها تا اولن ازمون وقت هست ! خود کاظم گفت تست اسون بزنین تا دستون بیاد کجا ها اساسی مشکل دارین ! از نظر من کار عبثیه !! حالاا خیلی ها میخوان استراحت کنن ولی همین یه ماه بی برنامگی استرس میاره :-s
و بالاخره اخرین بدی برنامه ی تابستون کتاب زرد عمومیه! خوندنش خوبه ولی اینجا دو تا مساله به وجود میاد یه بار اینجا زرد رو داریم یه بار بعد عید!! خب این یعنی چی؟! الان یا اونوقت اگه الان بعد جمع بندی اون زمان چی؟ اگه بعد عیدد الان چی؟ :-/
و این که اونجور که من فهمیدم و یه جایی خوندم انگار وقت تست های زرد سر ازمون کمه و یه جوری انگار دارن وادار میکنن ادمو که کتابو بگیره و جواب حفظ کنه :| :| :|
و راستی دفترچه ی عمومی اختصاصی در تابستون جدا نیست

خیلی بد گفتم :D :D و البته یه خوبی دیگه برنامه کانون دو هفه یه بار بودنشه که شاید اینقدری خوب باشه که همه ی بدی ها رو بپوشونه !!! من که کاملا با دوهفته بودنش حال میکنم!!! و شاید تنها دلیل دودل بودنم واسه تابستون همین موضوع باشه!!

این سوال های منه! تابستون چه کنیم واسه ازمون؟؟ (خودم خیلی گفتم وو هیچی نمیدونم!)
سنجش ازمون تابستون هم داره؟؟؟ خوب هست ؟

گزینه ی دو یا کانون ؟؟؟ :-s :-s :-s :-s :-s :-s
گزینه 2 تقریبا بدیهای بالا رو نداشت و تنها چیزی که از بین اشکالاتش برجست واسه من 3 هفته ی بار بودنشه که بعضی وقتها دیده شده میشه 4 هفته!!
و این که گزینه 2 برخلاف کانون هنوز تکلیف تابستونشو مشخص نکرده.. برنامه ی تابستون نیومده هنوز و این که انگار همه چیزشون واسه بقیه top secret ه !
و جامعه ی اماری پایین :( :( :( :(

این عرایض فقط درباره ی تابستونه

temppppp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

من سنجش + قلمچی وبرای بعد عید هرچی ازمون جامع بود برا کاهش استرس و امادگی

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

تنها نکته ی مهمی که باید بهش توجه کنید، اینه که هر آزمونی میدید، به چشم یه سری سوال تمرینی بهش نگاه کنید
چون مثلا قلمچی سوالاش یجوریه که برا عمه هاشونه! بعد شما خراب میکنی، اگه واست مهم باشه روحیتو میبازی و... (خیلی دیدم ازینا خودم امسال)

گاج پارسال با کنکور مشابهتش زیاد بود،...
قلمچیم تعداد شرکت کننده زیاد داره ولی توش خیلی زیاد تقلب میشه!خودم چنبار کلید آزمونو قبل امتحان دست یه سری دیدم، بعد آزمونم چکش کردم درست بود!
سنجشم سوالاش به نسبت متعادلتر از بقیس، منتها شیرینکاری زیاد میکنن!مثلا همین 11 اردیبهشت از "مازال" ای سوال دادن تو عربی که جزو نواسخ هست! اما تو کتاب ریاضی و تجربی نیست!...

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله ی اول المپیاد ریاضی 92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

این که تابستون سوم اجباریه خیلی خوبه.چون اکثر افراد میگن که تازه خوندیم بلدیم بهتره بشینیم دومو بخونیم.درحالیکه اگه تابستون سومتون رو تثبیت کنین نقطه قوتتون میشه. مثلا من تابستون که سوم رو خوندم نیم سال دوم که دوباره سوم رو امتحان دادم واقعا خیلی آسون بود برام و تونستم وقتم رو بذارم رو پیش ۲.
حتما چند درس از پیش رو تابستون بخونین فوق العاده کمکتون میکنه و وقتی معلم درس میده شما پیش زمینه ای دارین و درجا یاد میگیرین!‏

زرد عمومی هم درسته اینا بیشتر واسه تبلیغ کتابشون تو برنامه گذاشتن ولی به نظرم حتما چندتا مجموعه بزنین چون با تیپ سوالای کنکور آشنا میشین و خیلی میتونه به عمومی خوندنتون جهت بده.

البته برنامه ی قلمچی یا هر آزمون دیگه ای تا وقتی خوبه که شما کامل باهاش پیش برین. در غیر این صورت به نظرم مشکل از آزمونها نیست بلکه از خودتونه!‏

پایینی: اتفاقا به نظرم تابستون کانون خیلی خوب بود. و کاملا به درس خوندن من جهت داد. و الان من اکثر نقاط قوتم به خاطر اینه که تابستون با کانون فول خوندم!‏

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

من که گیج تر شدم !!# شرمنده
1.اگر میشه کسانی که جواب دادن و یا قراره بدن!! فعلا برای تابستون فقط بیا خوبی ها و بدی های موسسه ای که میرفتن رو بگن...که از سردرگمی در بیان یه عده. ممنون ;;) ;;) ;;)
لطفا رشته ی دبیرستانتونم ذکر کنین... :)

2.سوم خوندن در تابستون فک کنم پسندیده ترین کاریه که همه انجام میدن! ولی مساله سال دوم یا پیش ؟
میشه بیان سال بالایی ها بازم این انتخاب تابستونشونو ذکر کنن و بگن در کدام درس ها پیش خوانی کردن یا دوم خوانی؟؟ و بیان خوبی ها و بد های کارشونم بگن .. مممنون بازم ;;)

3.من هنوز یه چیزی رو نفهمیدم واسه تابستون سنجش ازمون داره عایا؟ کسی از کیفیت با خبره؟؟؟

[email protected].
چرا پشیمونن؟؟؟

[email protected]
میشه بگین با چه ساعت مطالعه ای در تابستان مباحث رو خوب خوندین؟؟
و اینجور که به نظر میرسه شما پیش 1 رو خوندین... ایا درباره ی پایه دوم و اول هم میتونین این واژه ی <خوب خوندن> رو با برنامه ی مهر به بعد کانونن استفاده کنین؟؟

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

من برای تابستون گزینه دورفتم.مشکل اصلیش این بودکه هم کلاسیایادانش آموزای خوب شهرشرکت نمیکردن وهمه قلم چی میدادن برای همین من انگارتازه ازاول مهرواردرقابت شدم وتابستونو جدی نگرفتم برای همین به نظرم خیلی مهم که دوروبرتون وکساییکه معمولاخودتونوباهاشون مقایسه میکنید چه آزمونی میدد البته این برای آدمای مختلف فرق داره بعضی ازبچه ها خیلی استرس دارن به نظرم برای اونابهتره یکم توتابستون به آرامش برسن برای خوندن واز مقایسه های همیشگی دست بردارن ویادبگیرن خودشونوباخودشون مقایسه کنن ولی برای امثال من که همش امیدوارن وخیلی قضیه روجدی نمیگیرن بهتره آزمونی بدن که براشون رقابت جدی بشه.یه نکته مثبت دیگه اینکه آزمونی که میدید بادوستاتون مشترک باشه اینه که سوالات روباهم بررسی میکنید وملزم به این کارمیشید.
من تابستون دوم وسوموخوندم چون کلاس نمیرفتم وپیش1نمیتونستم بخونم به پیش خوانیم اعتقادندارم چون بنظرم وقت تلف کردنهبازم باتوجه به روحیه خودم که اینجوری مسیله روجدی نمیگرفتم.راضیم بودم ازینکه تسلطم روپایه خوب بودبرای کنکور.

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
[email protected]
میشه بگین با چه ساعت مطالعه ای در تابستان مباحث رو خوب خوندین؟؟
و اینجور که به نظر میرسه شما پیش 1 رو خوندین... ایا درباره ی پایه دوم و اول هم میتونین این واژه ی <خوب خوندن> رو با برنامه ی مهر به بعد کانونن استفاده کنین؟؟
حدودا 5 ساعت.
ببینین همه ی درسای پیش 1 رو قرار نیست بخونین که. من گسسته و شیمی پیش رو خوندم. دوم هم فیزیک و ریاضی پایه. دو آزمون هم فیزیک 1 دادم.
یعنی از دوم فقط شیمیش موند.نیم سال اول که کلن دوم رو انتخاب کردم بیشتر رو شیمی2 وقت گذاشتم چون اون یکیا رو تابستون خوندم. یه دور هم عید جمع بندی کردم. کاملا کافیه!

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

بیش 2؟ منظور چجوری؟

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

.

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

راستش در این مورد نمیتونم نظر بدم چون امتحان نکردم!
ولی پیش 2 عوضش نزدیک کنکوره و بهتر یاد ادم میمونه و بعد عید پایه رو تقریبا تموم کردیم در نتیجه وقت بیشتری رو پیش 2 میشه گذاشت.
ولی بازم نمیدونم بهتره با کسایی که اینکار رو کردن مشورت کنی!

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

همونطور که گفتن، اینکار خیلی خوبه، دقیقا به همون دلیلی که اشاره کردین و دیگه اینکه تقریبا میشه گفت درسای ترم دوم سخت تره تا حدودی. ولی مشکلش فراموشیه. مثلا اسید و باز رو بخواین تابستون بخونین، خب تا بهمن که آزمون میرسه به اسید و باز خیلی وقت گذشته و توی این مدت هم درگیر درسای پیش 1 هستین و وقت برای پیش 2 نیست. حالا به نظرتون یادتون میمونه درسا توی این بازه ی 4 ماهه که بینشون میفته؟
اگه فراموش نمیکنین خب خیلی خوبه پیش 2، ولی اگه فراموش میکنین، مث دوباره کاری میشه و تاحدودی تابستون بیهوده کار کردین.
اگه رشته ریاضی بودین، پیشنهاد میدادم نظریه اعداد، دو فصل اول فیزیک، دو فصل اول تحلیلی و اگر حد مسلطید کاربرد مشتق، و اگه مسلط نیستین حد رو کار کنین تابستون (طبیعتا نباید کاری به برنامه قلمچی داشته باشین)

بالا