• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهین روزنامه ی همشهری به معلمان

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : توهین روزنامه ی همشهری به معلمان

دبیر المپیاد و سمپاد اصلا استخدامی نیستن.

معلم وقتی می گن، منظور اوناییه که از اموزش پرورش پول میگیرن

Gambl3r

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

آره خب ، خیلی از کسایی که تدریس میکنن استخدامی نیستن. من منظورم این دسته از افراد هستش که جمعیت کمی هم ندارن.

ببینید ، شما گفتی دبیر ، همه جا هم به این افراد یا دبیر میگن یا معلم. در ضمن همون افرادی که از آموزش پرورش پول میگیرن صرفا فقط همون حقوقشون نیستش ، بعضی هاشون کتاب تالیف کردن ، جاهای دیگه تدریس میکنن و ...

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از امیر. :
مخالف مخالف \:D/ \:D/

دبیرهای المپیاد و کنکور به‌شدت درآمد خوبی دارن .
دبیران سمپاد هم همین‌طور ، اگر معمولا خوب نباشه برای یک‌سری از افراد خیلی خوبه. کلا معلمان مدارس نادولتی اوضاعشون بد نیست.
جای پیش‌رفت هم داره.
تدریس خصوصی رو هم در نظر بگیرید

اینایی که گفتی چند درصد از معلم ها رو شامل میشن؟

اگه بخوای تو این شغل درآمدت خیلی بیشتر از بقیه باشه باید کلی سابقه داشته باشی و آدم شاخی باشی تا بچه ها باهات کلاس بردارن

و اینکه درس های معدودی هست که نیاز به کلاس خصوصی داره

جای پیشرفت هست ولی اصلا پیشرفتش راحت نیست

Gambl3r

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

آره درسته، تو همین پست بالایی هم گفتم، درصدشون کم هستش اما با همین درصد کم هم جمعیتی دارن که قابل چشم پوشی نیستش.

نه لزوما، من خیلی از هم دانشگاهی های خودم رو می‌بینم چون صرفا توی امیرکبیر (یا دانشگاه های دیگه مثل تهران و شریف و ... ) درس می‌خونن. میرن آموزشگاه ها و پول در میارن و واقعا هم شاخ نیستن اون‌طور که شما تو ذهنته.

در نگاه اول محدوده ولی دقیق‌تر که نگاه بکنید می‌بینید که مثل اگه5 تا درس باشه تو یه پایه (مثلا دبیرستان، مثلا پایه سوم) کلی
دانش آموز تو این مقطع تحصیل می‌کنن ، در هرصورت منبع در آمد ناچیزی نیست و واقعا میشه روش حساب کرد.
شاید به ذهنتون برسه که سوم دبیرستان خیلی تدریس خصوصی بیشتری داره تا ابتدایی و راهنمایی ، که این حرف درسته ولی تاجایی که من
دیدم دبستان‌ها و مدارس راهنمایی کلی پول برای برنامه های اضافه میگیرن و بالقوه به معلم‌ها می‌رسه این پول بخشیش (که بخش کمی هم نیست!).

در هرصورت در کلیت شاید اوضاع بد باشه ، اما اگر طرف با عرضه باشه میتونه به جاهای خوبی برسه.
حتی اگه تو مهدکودک که اصلا مدرسه حساب نمیشه باشه :D

@ پایینی : ارزش نداشت یک پست دیگه بدم بابتش ، فقط این‌که من در مورد نظر بره ناقلا راجع به مناسب نبودن معلمی برای شغل یه آدمی که بخواد ازدواج کنه گفتم .

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

موضوع اینه اگر دقت کنید ، بحث تاپیکر مورد معلمانی هست که حقوق بگیر آموزش پرورشن و با فرض در نظر گرفتن فقط همین در آمد در موردشون بحث میشه ، اگر نه یک دکتر هم میتونه تو کار بساز بفروش باشه ، یک کارمند هم میتونه عصر کاریش بره مسافر کشی و ...

بحث در مورد معلمان زیر نظر آموزش پرورش کشور با صرفاً در آمده حاصله از همین منبع هست ! معلم المپیاد و معلم خصوصی ، تدریس در آموزشگاه ها ، شغل های جانبیه این حرفه هستن که حتی ممکنه فردی که این فعالیت ها رو داره اصلن معلم نباشه ، مثلن دانشجوی ریاضی ، تدریس خصوصی ریاضی کنه .

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از امیر. :
مخالف مخالف \:D/ \:D/

دبیرهای المپیاد و کنکور به‌شدت درآمد خوبی دارن .
دبیران سمپاد هم همین‌طور ، اگر معمولا خوب نباشه برای یک‌سری از افراد خیلی خوبه. کلا معلمان مدارس نادولتی اوضاعشون بد نیست.
جای پیش‌رفت هم داره.
تدریس خصوصی رو هم در نظر بگیرید

ببین الان پیش دانشگاهی هاشمی نژاد مشهد دست یه عده دبیر هستش که کلا استخدام اموزش و پرورش نیستن و از صبح تا شب اینور اونور کلاس دارن

یادمه یه بار با یکی ازین دبیرا دعوامون شد ، معاون اومد به ما گفت کوتاه بیاین چون این دبیر استخدام رسمی نیست و همین الان میتونه بذاره بره ...

خیلی شیک

اینا فرهنگی محسوب نمیشن

• شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اول اینکه تمام دروس خصوصی ندارن بعدشم اینو در نظر بگیر که هرکسی کلاس خصوصی نمیخواد
الان تاپ ترین معلما میرن تو مدارس غیر انتفاعی معمولا با دانش آموزای ضعیف کلاس میگیرن ک بتونن دوتا خصوصی بگیرن ک تازه یکم زندگیشونو راه ببرن
آمار نشون داده بیشتر از پنجاه درصد معلما اجاره نشینن
شما ب اطراف خودت نگاه نکن دبیرای سمپاد از دبیرای تاپ شهرن معمولا

تعداد معلما زیاده و بودجه آموزش و پرورش کمه اونقدی ک حتی نمیتونن اوناییو ک نیاز ندارن پیش از موعد بازنشست کنن

Fereshteh S

کاربر فعال

به نقل از امیر. :
کلا معلمان مدارس نادولتی اوضاعشون بد نیست.

اتفاقا مدارس غیردولتی اصلا پول خوبی به معلما نمی دن- بابت هر جلسه خیلی کم می دن جوری که معلم واقعا از سر ناچاری پا میشه می ره
البته اون معلم هایی که خودشون سهام دار اون مدرسه هستن بحثشون جداس :|

Gambl3r

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از Fereshteh S :
اتفاقا مدارس غیردولتی اصلا پول خوبی به معلما نمی دن- بابت هر جلسه خیلی کم می دن جوری که معلم واقعا از سر ناچاری پا میشه می ره
البته اون معلم هایی که خودشون سهام دار اون مدرسه هستن بحثشون جداس :|
تو تهران تا جایی که من دیدم معلم‌های مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی به خاطر شهریه زیادی که می‌گیرن حقوق خوبی به معلم‌هاشون میدن.
همسایه ما یکی از این افراده، با رفت و آمدی که ما داریم و صحبت‌هایی که می‌کنیم، کلا موردی نبوده که بخوان حق معلمی رو بخورن تو مدرسه‌های غیرانتفاعی)[nb]هرچند همه این‌ها یک‌سری شنیده‌ هستن و آمار دقیقی ندارم در این مورد.[/nb]. هرچند قبول دارم چنین چیزی در مدارس عادی هستش و منکرش نمیشم.

• لایک
امتیازات: swz
  • شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از امیر. :
تو تهران تا جایی که من دیدم معلم‌های مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی به خاطر شهریه زیادی که می‌گیرن حقوق خوبی به معلم‌هاشون میدن.
همسایه ما یکی از این افراده، با رفت و آمدی که ما داریم و صحبت‌هایی که می‌کنیم، کلا موردی نبوده که بخوان حق معلمی رو بخورن تو مدرسه‌های غیرانتفاعی)[nb]هرچند همه این‌ها یک‌سری شنیده‌ هستن و آمار دقیقی ندارم در این مورد.[/nb]. هرچند قبول دارم چنین چیزی در مدارس عادی هستش و منکرش نمیشم.
من میگم دبیر بیش از حد نیازه بعد شما میگی مدرسه غیر انتفاعی؟؟
دبیری هس که مجبوره تو همون مدرسه غیر انتفاعی که شما میگی جلسه ای 8تومن قرارداد ببنده!!
بعد حالا اگه خیلی تاپ باشی فرق داره قضیش ک یک در هزاره بعد حالا این مدارس غیر انتفاعی هم تمام تعطیلی هارو کم میکنن بعد شما فک کن پارسال ی مدرسه ای بود ک بعد از 5ماه ترم اولو پرداخت کرد و ترم دومو هنوز پرداخت نکرده

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

جلسه ای سه هزارو پونصد تو یه غیر انتفاعی نزدیک خونمون میدن به دبیرا!
بعد یه چیز دیگه، درسته دبیرا تابستون تعطیلن اما اینم در نظر بگیرین که نمیتونن مرخصی بگیرن هیچوخت

Gambl3r

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از ...ELINOR... :
من میگم دبیر بیش از حد نیازه بعد شما میگی مدرسه غیر انتفاعی؟؟
دبیری هس که مجبوره تو همون مدرسه غیر انتفاعی که شما میگی جلسه ای 8تومن قرارداد ببنده!!
بعد حالا اگه خیلی تاپ باشی فرق داره قضیش ک یک در هزاره بعد حالا این مدارس غیر انتفاعی هم تمام تعطیلی هارو کم میکنن بعد شما فک کن پارسال ی مدرسه ای بود ک بعد از 5ماه ترم اولو پرداخت کرد و ترم دومو هنوز پرداخت نکرده
:D شماها چرا انقدر احساسی بحث می‌کنید کلا همتون؟ من بالاتر هم گفتم ، روی صحبتم با بره ناقلا بود، در مورد مسائل دیگه نظری ندادم .

این کاریکاتور بعضی از دبیرها که کم‌کاری می‌کنن رو مخاطب قرار داده نه همه رو .
شده مثل همون قضیه سریال در حاشیه .

حالا این‌‌رو انقد بزرگ کنید که
الان که دقت میکنم میبینم ، کسی که این مثلن کاریکاتور رو کشیده ، اگر تو خونش خودش از شدت عذاب وجدان دار بزنه ، شاید درصدی از گناهش رو جبران کنه !
درست نیست .
هیچ‌کس نمی‌تونه منکر این بشه که این قشر خیلی قشر مهم و بزرگواریه ، اما بحث رو انقد بزرگش نکنید

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از امیر. :
این کاریکاتور بعضی از دبیرها که کم‌کاری می‌کنن رو مخاطب قرار داده نه همه رو .
شده مثل همون قضیه سریال در حاشیه .
اوهوم، ببین فک میکنم معلما واقعن کمتره درآمدشون نسبت به کاری که میکنن ( تو ایران اکثر شغلا اینجورین ولی معلما بیشتر اینجورین باز ) ینی تو کشورای نسبتن خوب معلم بودن شغل بدی نیست و حتی بعضن پردرآمد هم هست. ینی فک میکنم این که این کاریکاتور رو راجبه معلما بکشن بی انصافیه یه طوری. حالا کلمه ی توهین شاید یکم زیادی باشه. ولی صحبتمون اینه که آیا اشتباه نیست این فکر؟ که معلما بیشتر از زحمتشون درآمد دارن؟

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

معلما جزو قشر تحصیل کرده ی جامعه هستن و کمترین حقوقو نسبت به تحصیل کرده های دیگه میگیرن! واقعا بی انصافیه! =((

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

به نقل از چوکک :
ولی بهرحال هیچ شلغی مثل معلمی تعطیلات تابستانی نداره
اینکه آگاهی زیادباشه واقعا درحد حرفه .تو هرشهری فوقش 1درصد معلما دنبال اینکارا باشن.
قضیه حقوق فرهنگیان تواین چندسال اخیر مخصوصا دوره آقای احمدی نژاد رشد زیادی داشت حالا درسته هنوز معترضن ولی نسبت به قبل خیلی بهترشده
صرفن جهت اطلاعتون خط فقر گویا اون طور ک من شنیدم حدود 3 میلیون تومن در ماه گویا تعریف میشه و حقوق ی معلم ک خیلی خفن باشه و رسمی تهش 2 تومن بشه پس خیلیم پولدار نیستن فرهنگیا ( در عوض پولشون خفن حلاله) تازه بازم صرفن جهت اطلاعتون آموزش و پرورش ی عالمه از حقوقشون ب اسم بیمه و صندوق بازنشستگی و ... کم می کنه!
راجع ب تعطیلات تابستونیم باید بگم ک خب حقشونو این همه زحمت می کشن بنده خداها! تازه یکی مث مامان من ک معاونه حتا همون تابستونم نداره [nb]بیچاره مامانم :(([/nb]
**********************************************************************************************
ی ضرب المثل هس ک میگه کافر همه را ب کیش خود میخواند ....
آقایون همشهری همین جوری لابد پول میگیرن ک راجع ب بقیه این جوری فک می کنن[nb]الان جدی عصبانیم X-( البته بیشتر حرصم گرفته[/nb]

ناتانائیل

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱(حاج ترابی)
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی
البته این پیام مال قدیمی ولی واقعا حقوق معلم ها کم نیست
من پدر و مادرم معلمن معلمها بعد از بیست سالگی فقط هفته بیست ساعت کار میکنن کدوم شغلی اینطوریه؟یا مثلا امسال سه خرداد تعطیل شد یعنی ۴ماه بدون کار کردن حقوق میگیرن
:-"
البته اون کاریکاتور موهن بود خیییلی زشت

آخرین ویرایش:

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من پدر و مادرم معلمن معلمها بعد از بیست سالگی فقط هفته بیست ساعت کار میکنن کدوم شغلی اینطوریه؟یا مثلا امسال سه خرداد تعطیل شد یعنی ۴ماه بدون کار کردن حقوق میگیرن
نمیشه فقط یه عده کمی که وضعشون ازکنکور یادبیرستان خوب شده دید
مدارس معمولی هم باید دید
کدوم شغل بدترین فوشای پدر مادر نصیبش میشه ؟ همین چند سال پیش یکی از شاگردهای دبیرستانی باچاقو معلمو به قتل رسونده
اضافه کاریارو بابیشترین زمان ممکن میدن ی معلمه میگفت بعد ۶ماه هنوز ندادن
معلم بایدم تعطیلی داشته باشه تابتونه برای سال بعد اماده شه
احترام به معلم ها هم بسیار کمه ....(یه سریا تقصیر خودشونه)

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
دو نكته :
١. حقوق معلمان (به ويژه با سابقه كار كم) فاصله اي با اداره كار ندارد و لذا زياد نيست!
منبع:
معلمان:
http://www.afkarnews.ir/بخش-اجتماعی-5/510152-حداقل-حقوق-معلمان-چقدر-است
اداره كار:
http://www.eghtesadnews.com/بخش-اقتصاد-در-رسانه-ها-67/163745-حداقل-حقوق-مشخص-شد-هزار-تومان-جزئیات
٢. بايد به معلمان حقوقي داد كه باعث تشويق به كار بهتر و همچنين تشويق نخبگان به اشتغال در اين حيطه شود تا وضعيت اموزش و پرورش بهتر شود

بالا